'ipdim Kunstmdfairii Helene M. B. Voorbeijtel, OpenTjare Verkooping. Rijwielen, OpenTjare Verkooping. Mstaiiii MERER, OpenTjare Verkooping. 200 0LMEN B00MEN. Em liOIOlS m Erf koop Een Woonhuisje en Erf U gave KanaflaDoomen, OpenTjare Verkooping. Een Woonhuis en Erf, HLHERT STAN DAI IITj Tep N^uzen ALBERT STUSSDAERTj Ter N©&sz©n5 NAAIMACHINES. Eemg, Best en Goedkoopsf cic/res OnmocjeUjhe Concurrentie, PSeer dan 100 (Machines in voorraad. Eene groote partij lste klas Dames- en Heeren Openbare Verkoopincj. 17 gave Kanadaboomsn, Het beste fabrikaat van NAAIMACHINES vindt men in het magnzijn van en worden steeds het meest gezocht door hunne sierlijke afwerking* en buitengewone lichte werkkracht. Zij leveren een verrassend en net werk, wat alle verwachting" te boven gaat. Koopt uitsluitend in het magazijn van waai aJe NAAIMACHINES ondei een strikte controle staan en worden afgeleverd. Eigen werkplaatsen aan huis. Repareert en vervaardigt geheele nieuwe onderdeelen voor Gemakkelijke betaling per week of per maand. Inruilen van OUDE Machines. Advertentien. Tandarts, Middelburg. Openbare Verkooping. Nederlandsch Tooneel van Gent. Grooten Schouwburg te Gent. Zaterdag 14 November Dinsdag, den 17 November 1903, ALBERT STANDAERT, Naaimachinehandel. noernd gemakkelijk dien gulden in zijn zak had kunnen steken, wijl hij toch zeker wel wist, waar eu op welk uur de verloting zou worden gehouden. Hij schijnt dit echter minder noodig gevondeu te hebben, alihans hij lichlte den omroeper niet in. Dat zou anders zoo uitstekend geschikt zijn ge- weest, om het vertrouwen in de verloting te sterken. Hoe het ook zij, niemand wis' gisteravond ge- waar te wordeD, waar en op welk uur de ver loting zou plaats hebben. Daarom togen wij hedemnorgen op cnderzoek uit. Om kwart na acht stonden we aan de deur van het cafd »De Klok" van den heer E Hoexum Pz. De deur was gesloten, evenals dip, welke leidt naar het magazijn van uurwerken van den heer Hoexum en een tweede deur, die ingang geeft tot het cafe. Men slaapt er nog, dachten we en daarom deden we verder geen moeite om gehoor te krijgen. Een uur later ging een onzer nogmaals zien. Die probeerde ook alle drie dearer, door ous boveugenoemd. Ze waren nog gesloten. Aan de marktzijde 18 nog een denr, waaraan zich een bel beviudt. De bel gaf echter geen geluid. Maar de aauhouder wint, dacht onze man, en hij bewoog de belkuop ziolang lot hij liven hoorde. De deur werd voor hem geopend. Op de trap verscheen mej. Hoexum. Toen gevraagd werd, waar en wanneer de verloting werd ge houden, ging mej. Hoexum naar boven en kwain met de boodschap terug van den heer Hoexum, dat de trekking zoo goed als afgeloupen was. Op de vraag, waar ze plaats had, werd ge- antwoord vhier" terwijl door gebaren werd aange- duid, dat een boveuvertrek van het cafe werd bedoeld. Volgens mededeeling van den heer Hoexum begon de trekking voor acht uur, zoodat ze reeds was begonuen, toen wij om kwart na acht voor de dichte deureu kwamen. Nadat de trekking was afgeloopen werd oris door den heer Hoexum medegedeeld, dat de eerste prijs 8000 was gevallen op n°. 6118, de 2de prijs 2000 op n*. 38381, de derde prijs 1000 op ii°. 21469, terwijl het laatst uitkomend nummer, dat aanspraak heeft op f 1000, was n#. 75906. Nader vernemen we van den heer Iloexum, dit hij geen publiek wenschte toe te lateu bij de ver loting, modal hij standjes als bij de vijfde ver loting wilde voorkomen. Alleen Tj. de Groot, loteucolporteur, naar ons wordt medegedeeld, was bij de trekking tegenwoordig. Deze had de lotm en de prijzen getrokken, terwijl de heer Hoexum noteerde. De politic, op wier tegenwoordigheid bij de vijfde verloting zooveel prijs werd gesteld volgens de verklaring der toencnalige ondernemers, wist uu evenmin als iemaud anders hoe laat en waar de verloting zou worden gehouden. De commissaris van politie van de wijk Folie-Mericourt te Parijs heeft iu deruedeVau- cuulenrs een koppelaar gevaugen genomfn met zijn medeplichtige, een meisje van Belgische af- lomst, Colette Lerein. Zij dreven hasdel in vrouwen op Nederland en Belgie en trokken van elk stuk dat zij aan slechte huizen aldaar wisteu te leveren 150 a 200 francs. De koppelaarster Colette Lerein is zelf zeventien jaar oud. Het schijnt niet juist Lebaudy te zijn, die loo aan zijn oude vaderland gehecht is, maar het oude vaderland moet zoo gesteld zijn op hem. De rechter van instructie Andre heeft hem op- 'oepen, maar de keizer heeft aan dien wenk geen gehoor gegeven. De Petit Bleu meent te weten dat de Fransche justitie het er niet hij zal laten zitten, maar dat zijn uitlevering zal worden ge- vraagd aan de overheid in Engeland, wanneer Lebaudy blijft weigeren voor den Frauschen rechter van instructie te verschijnen. Een niet in dienst zij tide politieagent liep t® ietwat beschonken toestand door de straten van Hamburg, wat in hooge mate de ergernis van de voorbijgangers opwekte. Toen een hunner den man op zijn zeer laakbaar gedrag opmerk- zaara maakte, werd onze aangeschoten politieagent hierover zoo woedend dat hij den persoon te lijf ging. Het publiek wist de vechtenden te scheiden waarop de diensar van de Heilige Hermandad het hazenpad koos, bevreesd door de zeer veront- waardigde menigte te zullen worden bemoeilijkt. De man rende tal van straten door, achtervolgd door een massa menschen die teveigeefs trachtten hem in handen te krijgen en te arresteeren. Eindelijk bereikte de vluchteling zijn huis, doch ook daar was bij niet veilig, want het publiek drong de woniug hinnen en holde de trappen op. De agent vluchtte van de tweede naar de derde, toen naar de vierde en ten slotte naar de vijfde vcrdieping, maar zijn achtervolgers gaven den wedloop niet op en verschenen ook hier. Ten einde raad trachtte de man door een openstaand dakvenstcr op het aangrenzend perceel te klimmen, maar hij had te veel van zijn krachten gevergd hij kou zich op het dak niet langer staande houden en sloeg naar benedtn, waar hij op de straat neersmakte en zwaar verwond werd opge- uomep. Men vreesde voor zijn leven. De oproep van Dr. Nelden te New-York om een oor h 5000 dollar heeft een groot succes gt-had. Sedert de advertentie verscheen boden zich 400 personen aan, en de concurrentie is zoo s'erk dat de candidaten zich niet ontzien elkaar te ontbieden. Een van hen, een arme slokker, daalde zelfs tot 5 dollars 1 Behalve die 400 welke zich persoonlijk aanmeldden, kwamen er nog 700 aanbiedingen per brief in. Dr. Nelden heeft nu aangekondigd dat hij Vrijdag zijn keus zal doen en dat hij Maandag tot de operatie zal overgaan. Zelfs sommige Londensche bladen hebben aan biedingen voor Dr. Nelden ontvangen met het verzeek het voorstel over te seinen. Een reporter van een Amerikaansch blad wilde wat meer van de door Dr. Nelden geplaatste zonderlinge advertentie weten en toog daarom op weg om deze te interviewee. Deze deelde hem mede, dat het hem hensch ernst was met de aanvraag van een oor dat aan al de eischen voldeed. De verkooper zou onmiddellijk worden nitbetaald, bet genoemde bedrag was reeds gestort bij een zier solide bauk- instelling. wDe patient voor wien ik de annonce plaalste", aldus vertelde Dr. Nelden, „is iemaud van vijf-en-veertig jaren tn bezi'. een onmetelijk fortuin. Hij heeft trouwplanneD, die hij echter uiet kan verwezenlijken, zoolang hem zijn rechter- oor outbreekt, dat hij is kwijt geraakt, ik weet niet hoe." //Maar hoe wilt ge dan toch die operatie uit- voeren vroeg de reporter nieuwsgierig. ,/0, dat is niet zoo lastig als men wel denkt. Zoodra ik miju keus heb gedaau, ontneem ik dien persoon de helft van het rechteroor, en wel de voornaamste helft, die ik op het hoofd van mijn patient bevestig. Beide patienten moeten dan zeven dagen achtereen zoodanig worden verbonden, dat de twee oorh.-lften zeer vast tegen elkander drukken. Ik heb alle redenen te gelooven, dat na zeven dagen deze enting zal zijn geslaagd gelukt het mij, dan ontueem ik den verkooper de andere helft van het rechteroor. De wouden zullen eveneens na een dag of zeven volmaakt genezen zijn. Ik vraag dus aan den man, die zijn oor verkoopen wi'l, niets anders dan zeven dagen geduld, want gedurende dien tijd zal hij zich zoo rustig mogelijk moeten houden. Tijdeus de geneziug kan hij zich weer naar verkiezing brwegen. Voor 5000 dollar kan men haast niet minder eischen stellen. In geval na den zevenaeu dag de enling niet mocht zijn gelukt, dan geveu wij den eigenaar de helft van zijn oor terug, dat we weer zoo goed mogelijk voor hem aauzetteu, niettemin zal hem dan toch het beloofde bedrag worden toegekend. Bestuurder H. WANNVN. Zondag 15 Nov. a. s., te 2 uur, dagvoorstelling opvoering van Herbergprinses, zangspel in S bedrrjven of 4 tafereelen, van Nestor de Tiere, muziek van Jan Blockx. In het 3<le tafereel groote karnavalstoet. Bestuurder PAUL BOEDRI. Zondag 15 Nov. a. s., te 2 uur, dagvoorstelling aan gewone prijzen; opvoering van E'A/rieaine, groote opera in 4 bedrijven, muziek van Meyerbeer. In de vierde ante Grand march Indienne. zal ten huize van WILLEM DJELEMAN, ,/s Lands M elvaren" te Axel, nomaals gelegenheid ge geven worden, om in te teekenen voor boven- genoemde fabriek. Een lijsi ligt aldaar ter inzage. Spreekuren te TEIl NEUZEN iederen Dins- dag, van half elf tot 2 ure, Noordstraat, 34. Behandeliug van tand- en tandvleeschziekten vullingen, reguleeringen, plaatsen van Kunsttanden en gebilten. Deurwaarder Huineman te Ter Weazen, zal op Woensdag IS November 1903, des uamiddags 1 ure, te Ter Neuzen, in het //Ter Neuzensch Koffiehuis" bij den heer A. DE VR1EZE, in de Nieuwstraat, publiek verkoopen van bekende Duitsclie en Eugelsche merken. gjNp** Gp den dag des verkoops in gemeld Koffiehuis te bezichtigen. De Notaris J'. Dreg mans te Axel, zal ten verzoeke van P. VAN DOORN, aan zijn woonhuis te Axel (Sassing), op Dinsdag, den 24 November 1903, des voormiddags ten 11 ure, verkoopen alsKasten, Kisten, Tafels, Stoeleu in soort, Kachels, Spiegels, Klok, Koper-, Blik-, lJzer-, Glas-, Geleierd-en Aardewerk,Haard-, Wasch- en Schuurgerief. Voorts 12 Hoenders en 1 Haan enz., enz. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal in voordeel van den polder BEOOSTEN- EN BEWESTENBLIJ, (Djjkgraaf den heer A. Moerdijk te Zttiddorpe), in het openbaar verkoopen op des morgens ten 11 ure, op den Langenweg, gemeente Axel. Te vergaderen ten 11 ure bij Van Lent, aan de eerste Verkorting. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van JAN HAMELINK, te Hoek, en krachtens verleende rechterlijke machtiging voor wat koop 2 betrett, in het perceel bewoond door den verkooper, op Woensdag den 18 November 1903, des namiddags ten 3 ure, in plaats van 28 October, zooals eerst was geannonceerd, verkoopen te Hoek, kadaster sectie I, nummer 369, groot 61 centiaren. aldaar, kadaster sectie I, nummer 361, groot 24 centiaren. Te aanvaarden bij de betaling der koopsom. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal, ten verzoeke van het Bestuur van den polder NIEUW KARNEMELK, (Dijkgraaf de heer C. P. J. Dierick), op Woensdag den 25 November 1903, des voormiddags ten 11 ure, verkoopen staande op den dijk van den Nieuwen Karnemelkpolder te Koewacbt. OAARNA ten verzoeke van den heer ED. DE VLEESCHOUWER te Koewacbt (Zand), staande in de nabijheid van bovengenoemde -boomen. Te vergaderen by Ed. de Vi.eeschouwer te Koewacbt (Zand). De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van KAREL LODEYViJK LIPPENS, te Ter Neuzen, in bet door hem bewoonde perceel in de Donze-Visserstraat aldaar, op Woensdag den 2 December 1903, des namiddags ten 2 ure, verkoopen aan de Kerkhoflaan te Ter Neuzen, kadas- traal aldaar bekend in sectie D, nummer 305, groot 99 centiaren. Thans onbewoond en te aanvaarden bij de betaling der koopsom.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 7