X A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 4454. Moogwatergetij te Ter Nenzen. Zaterdag 7 November 1903. 43e Jaargang. (iemengde berichten. ABONNEMENT: &W§ Inzending van advertsntien v6or 3 uren op den dag der uitgave. HEiaSTB JB De Keizers-ontmoeting Rumoer in de Hongaarsche Kamer. In de Fransche Kamer. Panama onafhankelijk. M n is te Washington wat in zijn nopjes, dat Columbie verzuimd heeft kennis te geveu van het voorgenomen bombardemeut, gelijk de oorlogs- regel wil. Bat is een verkrachting van de internationale wet, zegt men, verontwaardigd, maar is wat blij, nu een motief te hebben om zich met de zaak te bemoeien en iu troebel water te visschen. RECHTSZAKEN. Het drama te Walsoorden. a DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 7 November 2.46 8.4 Zoudag 8 r 3.25 8.45 Maandag 9 4.6 4.27 Dinsdag 10 n 4.51 5.15 Woensdag 1L 5.44 6.14 Donderdag 12 6.49 7.27 Vrijdag 13 8.7 8.51 5EIIZE5SCHE COURAST. Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per postVoor Nederland /1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,824. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren eu Brieven- bushouders. ADVERTENTlEN: Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elken regel meer f 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsrnimte berekend. Hit blail verscliijnt llaandag-, Woeaadag- en Vrijdagavond^ullgeiondenl op Ei>e»nlagen, l>ij de Firma I*. 3. l'AS BIS 8ANDE te Ter 1'enzen, Baitengewone veiligheidsmaslregelen zijn er ge- nomen, toen de Keizer van Rusland Woensdag Wiesbaden bezocht. Er zijn 3000 a 6000 man troepen gebruikt, orn de straten af te zetten. Terwijl de twee Keizers d >or de stad reden mocht geeu bewoner in de straten, wear zij door gingen, zijn buis verlateu. Be menschen mochten zelfs niet aan bun eigen vensters gaan staau Een hoffrlijkheid tegenover Italie? vraagt de jVossische Ztg." Be Czaar, prins Heinrich van Pruisen en de grootbertog van Hesaen vertrokkeu Woensdag- tniddag tegen half 4 met een extra-treia van Egelsbacb. Graaf Lamsdorff en het gevolg van den Czaar gingen mee. Om half 5 kwam men te Wiesbaden aan, eu werd daar verwelkomd door Keizer Wilbelm. Toen de Czaar uit den trein ge- stapt was, omarmden en kusten de twee Keizers elkaar herhaaldelijk. Nadat de eerekompagnie hen voorbijgemarcheerd was, stapten zij in een open rijtuig, met vier paarden bespannen, eu reden, onder het gejuich van een groote volksmeuigte, naar het paleis. In een ander rijtuig narnen de groothertog en Prins Heinrich plaals, in het derde de rijkskanselier en graaf Lamsdorff. 's Middags werd er een feestmaal gegeven op bet koninklijke paleis. Be Czaar zat daarbij rechts van den Keizer, naast den Czaar zat Von Billow, en aan 's Keizers linkerhand Lamsdorff. Tegen over de Keizers zaten de groothertog Van Hessen eu Prins Heinrich van Pruisen. Be monarchen voerden een opgewekt gesprek met elkaar en met de overige vorstelijke personen en staatslieden. Na tafel werd cercle gehouden, en om 7 uur reden de monarchen naar den bofschouwburg. Na afloop der voorstelling reed men door de met troepen afgezette straten naar het station. Met Keizer Wilhelm waren alle vorstelijke personen en hoo,-e ambtenaren daar tegenwoordig om den Czaar uitgeleide te doen. Be monarchen omhelsden elkander herhaaldelijk, en om half 11 reed de trein met den Czaar weg, onder een drievoudig hoera van het Alexander-regiment. Volgens de Barmstaedter Ztg." werd Keizer Wilbelm gisterenmiddsg om kwart voor 1 aan het station Egelsbach verwaoht. Boedapest, 4 November. In d>- Kamer heeft de mededeeling dat graaf Apponyi onlslag nam als voorzitter een storuiachtig debat veroorzaakt. Een afgevaardigde van de oppositie verlangde, dat Apponyi op zijn ontslsg zou terugkomen. ^0PJ) Apponyi de vergaderzaal binnentrad, werd hij outvangen met luide toejuichingen van de oppositie. Be oppositie belette door tumult de voorlezing van de koninklijke boodschap, toen de minister- president Tisza met de nieuwe ministers binnen- kwam. Onder geweldig lawaai eischte de oppositie, dat de beraadslaging over Apponyi s ontslag voort- gezet zou worden. Be secretaris van het bureau der Kamer las toen het Koninklijk besluit voor. Tisza wilde een rede houden over zijn program, maar kon zich door het rumoer niet verstaanbaar maken. Be vergadering werd daarom geschorst. Toen ze heropend was, kon Tisza aan het woord komen om te verklaren, dat het in overeenstemining is met hit gebruik, dat een beraadslaging wordt afgebroken ter voorlezing van een koninklijke boodschap. In de rede, waarin hij zijn politiek program uiteenzette, ztide Tisza, dat hij de ongewijzigde aauneming voorstond van het compromis. Bij de onderhandelingen over handelsverdragen zal hij er voor zorgeu, dat aan landbouw en nijver- heid gegeven wordt, wat hun toekomt. Later ontwikkelde Tisza in het Hoogerhuis zijn program, waarvan uiteenzetting in de Kamer uage- noeg onverstaaubaar geweest was. Tisza sprak over de ernstige eu aanhoudende stoornis in het parlementaire leven. Toch wenscht geen der natien de goede betrekkingen tusschen de kruou en het volk aan haar eigen wenscheu op te offeren. De hervormingen, die Tisza bij het gemeenschappelijke leger wenscht in te voeren zijn zoo belangrijk, dat men er den terugkeer van de kalmte in de gemoederen, zoo noodzakelijk in dezen tijd, van verwachten kan. Parijs, 4 November. Be Kamer beraadslaagde heden over de geheime fondsen van het ministerie van Binnenlandsche Zaken. Combes verklaarde, dat die geheime fondsen bestemd zija voor een volstrekt onmisbareu tak van den openbaren dieust. Hij stelde de kwestie van vertrouwen. Een voor- stel om den post geheime fondsen te schrappen, werd daarop met 314 tegen 225 stemmeu ver- worpen. Bij de behandaling over de begrooting van eeredienst eischte Allard de scheiding van Kerk en Stast en opheffiug van dit budget. Combes zeide, dat dit een overijld voorstel was, en de Kamer verwierp het voorstel-Allard met 812 tegen 205 stemmen. Alle hoofdstukken der begrooting werden aan- genomen. Woensdag kwam het berieht dat Pauama zich onafhankelijk verklaard heeft. Bat dreigde al een heele poos te gebeuren. Men was er op de landengte niets over gesticht, dat Oolumbie het Pauamakanaal-verdrag niet aan wilde nemen. Eu de Ver. Staten zulleu het hunne wel hebben gedaan om die ontevredenheid gaande te houdeu. Be onafhankelijkheid8verklariug heeft dau ook nu den zedelijken steun van de Ver. Stateu, die hun gezaut bij de Columbiaansche Regeeriug, zooals men weet, reeds haddeu teruggeroepen, om uiidrukking te geven aan huu misnoegen over den uitslag van de kanaalonderhaudelingen. Een geestdriftige meuigte, uit alle politieke pariijeu samengesield, trok, naar uit Pauama wordt gemeld, naar het hoofdkwartier der Regeeriug. Be legertroepen, de marine en de ambteuaren vau het Columbiaansche federatie-gouvemement werden gevangeu genomen. Verschillende oorlogsschepeu van de Ver. Stateu zijn toen haastig naar Panama en Colon gestoomd, om de orde te haudh&ven eu het handelsverkeer open te houden. Be Regeeriug te Washington heeft reeds troepen aan laud gezet om het vrije verkeer op den Isth mus te veiz keren, waartoe zij zich door verdragen bevoegd acht. Hierdoor kan zij natuurlijk de z»ak der revolutionairen van veel voordeel wezen. Het Pacific-eskader heeft bevel ontvaugen zich zeilvaardig te houden. Woensdag seiude Ehrman, de Amerikaansche vice-consul te Panama, dat het Columbiaausche oorlogsschip hBogota" de stad beschoot. Elf Chineezen waren reeds gedood. Ehrman ontviug toen last, tegen het bombardement te protesteeren. Mocht Ehrmau's protest niet afdoende zijn, dan zal het oorlogsschip »Bostou", dat nu op weg is naar Panama, de Columbiaausche kanonDeerboot in beslag nemen. Be onaf hankelijkheid van Panama zal wel spoedig een feit zijn het door jarenlange revoluties uitgeputte Columbie zal tegenover de Vereenigde S aten zijn gezag niet kunnen handhaveu. Het oude spreekwoord van 't onderste uit de kan is hier weer eens waarheid gebleken. Arrondissements-rechtbank te Middelhurg. De rechtbank heeft in hare zitting van 6 Nov. het volgende vonnis uitgesproken E. B. M., oud 43 j., landbouwer te Bosch- kapelle, is wegens mishandeling veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. Bij bevelschrift van bovengenoemde recht bank is naar de openbare terechtzitting dier rechtbank verwezen 1°. P. W., oud 24 j., 2°. P. S., oud 40 j., en 3°. Th. S., oud 38 j., alien van beroep visscher, geboren en wonende te Bouchaute (Belgie) en thans in hechtenis in het huis van bewaring te Middelhurg, ter zake dat zij den 108n October 1903, des avonds omstreeks 10£ uur, te Walsoorden, gemeente Hontenisse, in en bij de herberg van J. F. Andriessen, met vereenigde krachten met andere onbekend ge- bleven personen door geweld opzettelijk den brigadier der Koninklijke Marechaussee J. Geleijnse en den marechaussee A. van der Linde hebben gedwongen het constateeren van over- treding der gemeenteverordening op het sluiten der herbergen, door de in die herberg aanwezige bezoekers, na te laten, doordien in de herberg, toen bovengenoemde brigadier zich gereedmaakte de namen der bezoekers in zijn opschrijfboekje op te teekecen, nagezegd te hebben, dat hij hen moest bekeuren en dat niemand weg mocht voor dat hij de namen der bezoekers had opgeteekend en nadat bovengenoemde marechaussee, zich voor de deur had geplaatst, de 1® beklaagde meergenoemden brigadier een stomp tegen de borst en een vuistslag in het aangezicht gegeven heeft en de 2® beklaagde meergenoemden mare chaussee een of meer duwen toegebracht heeft, waarna alle bezoekers de herberg uitgedrongen zijn en buiten de herberg de 3® beklaagde meer genoemden brigadier, welke inmiddels op den grond geworpen en door eenige personen vast- gehouden, getrapt en geslagen werd, diens revolver met geweld uit de hand gerukt heeft, waarna alle bezoekers ontvlucht zijn, althans met vereenigde krachten met andere onbekend gebleven personen zich door het plegen van voormelde handelingen met geweld hebben verzet tegen genoemden brigadier en genoemden mare chaussee, welke in dienst zij nde,genoemde herberg waren hinnengetreden, daar het sluitingsuur der herbergen reeds overschreden was en zicn daarin nog verscheidene bezoekers bevonden, teneinde tegen de herbergier en de bezoekers proces-verbaal op te maken terzake van over- treding der gemeente-verordening op het sluiten der herbergen. Aan de beklaagden is ambts- halve als verdediger toegevoegd de heer Mr. J. F. van Deinse, advocaat te Middelhurg. De stoker van den sneltrein van 9,50 naar Ben Helder is tusschen Haarlem en Bloemendaal van de machine gevallen en voor dood weggedragen. Te Echt is een kind te vondeling gelegd iu de woning van een echtpaar, dat twee zijner kiideren door den dood verloren had. Ht-t echtpaar aarzelde niet de vondeling als kind aan te nemen, waarop waarschijnlijk bij de te vondeling legging ook was gerekeud. De heer II. Receveur, arts te Venlo, is er in geslaagd den kogel te verwijderen uit het hoofd van het dienstmeisje G. W., op wie een paar weken geleden door haren vroegeren minnaar een moordaaiislag werd gepleegd. Te Haarlem is door de familie Poppink berieht ontvar.gen, dat te Marseille een lijk is aangespoeld, waarop papieren met den naam Poppink. Vermoedelijk is dit van een broeder vau den heer P., rijtuigmaker van beroep, die voor eeuigen tijd naar Italie vertrok om daar zijn vak te beoefeneo. In maanden had men niets van hem vernomeu. Daar het lijk een schotwond vertoonde en van alle waardevolle voorwerpen beroofd was, denkt men dat de heer P. vermoord is. Eenige polilieagenten in Den Haag hadden zich, om een overtreding der Brink wet te constateeren, begeven Daar een cafe. Een der agenten werd met een stoel op het hoofd geslagen, een andere politieagent kreeg een slag met een fle8ch, terwiji een derde met een mes verwond werd. De daders werden naar het politieburean gebracht. Woensdagmorgen vroeg is levensgevaarlijk gewond, te Rotterdam naar het ziekenhuis gebracht de expeditiebaas J. B. Die man, den laatsten tijd in zeer opgewonden zeuuwachtigeu toestand verkeerende, heeft zich omstreeks 7 uren in den ochtend in zijne woning een grool broodiues in den buik gestoken. Zijn vrouw, pogende het mes te bemachtigen, verwondde zich aan beide handen, en eerst aan een buurvrouw mocht het gelukken, nadat hij zich de steek had toegebracht, hem het mes af te nemen. Daarna liep de man naar de kenken, greep een bijl en sloeg zich met het scherp er van eenige malen op het hoofd, hetgeen levensgevaarlijke en vreeselijke verwon- dingen veroorzaakte. Die hem wilde naderen, dreigde hij met de bijl, zoodat de vrouwen met de kinderen de vlucht namen. De veel bloed verliezende man werd eerst nog in zijn woning verbonden door den politiegeneesheer voor men hem naar het ziekenhuis vervoerde. Woensdagmiddag is in de vestibule van het hoofdpostkantoor te Den Haag door den zaalwschter aangehouden een 65jarige man, die aan het loket »postwissels" een valschelijk door hem onder- teekenden postwissel ter uitbetaling aanbood. Deze postwissel ad f 20 was geadresseerd aan eene bij den aangehouden persoon in wonende dienstbode. Het meisje, verwonderd over het lang uitblijven van den postwissel, welkeu zij reeds een paar dagen verwachtte, vertrouwde het zaakje niet al te best, waarschuwde de politie en gaf tevens kennis van hare vrees ten postkantore. Het gevolg hiervan was dat de man, toen hij zijn slag dacht te slaan, aanstonds in de val liep. Woensdagochtend heeft een inspecteur van politie te Rotterdam op 9traat aangehouden een conducteur van de postervjen, op wien al eeuigen tijd de verdeDking rust, dat hij zich aan diefstal van brieven met geldswaarde schnldig maakt. Een huiszoeking ten zijoent gedaan leverde niet het minste op, doch toen hij Woensdagochtend op straat onverwachts gearresteerd werd, is hij in het bezit gevonden van twee bankbiljetten van 25 en een muutbilj.'t van 10, waarvan hij de herkomst niet kon verklaren. Dit bedrag is naar alle waarschijnlijkheid uit een brief of brieven gestolen. Z E E T 1J D I Gr E IV. Van 4 tot en met 5 Nov. VLAG. NAAM. MS. Van en naar. Lading. Eng. s.s. Ned. s.s. Eng. s.s. 4 Eng. s.s. Eng. bark Deen. s.s. 5 Eng s.s. Deen. s.8. Eng. 9.8. ;Rlt*I 8.3. Eng. s.s. Eng. barge Deen. s.s. Noor. s.s. Eng. s.s. Deen. s.s. !'<»»r Ter Keuiein Ann Webster j 2241 jLonden Amulet 2869 jLeith Van Ter Kenien Kiver Lagan 1 2272 ILonden l onr Geiiti Swansea 2642 :Antwerpen Silverhow 3529'Loboa de Afnera Magnus 4693 Riga Sea Hound 3085 Londen Johan Siem 4755 St Petersb. Faradaj 2525 New-Ca-tle Kurland 2534 Windan Truro 3366 Hull Percy 269 Or.Yarmouth Kamma 4285 Riga Munin 3586 Frederikstad Player 1527 Londen Flynderborg 3684 Wyborg stukg. idem stukg. ledig guano stukg. idem hout stukg. hout stukg. baring hout idem ledig hout I an Ciieiit i 4 Eng. s.s. Hebble i 2558 Goole stukg. I idem Sea Gull 2762 Londen idem 5 I idem Lizzie 1784 I Hull aardapp. Van 4 tot en met 5 Nov. werden langs de Oostsluizeu alhier 61 binnenvaartuigen op-en 48 afgeschut; door de Westsl. 5 op- eu 1 afgeschut. 0 0 0

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 1