No. 4448. Ter Neuzensche Courant. Zaterdag 24 October 1903. 43- Jaarcang. Binnenland. T^VIEIEIDIE] BLAD. De heden alhier gehouden oting voor de Nationale Militie had den volgenden uitslag TER N E U Z E N. ■x g N A M E N Opgegeven a - LOTELINGEN. reclames. 1 van Dale Abraham Jannis. Broederdienst. 2 Krijger Jan Gerrit. 3 Guequierre Jacob Daniel. 4 Reigel Pieter Anthonie. Broederdienst. 5 van Drongelen Pieter Jan. ■6 Yerlinde Michiel Cornelis. 7 8 van Maelsaeke Johannes. Hamelink Jan. 9 Dieleman Pieter Jacobus. 10 Dooms Jacobus. 11 de Blaaij David Jacob. 12 van Laere Charles Louis. 13 de Smidt Lodewijk Frans. 14 Drabbe Marinus Adriaan. 15 Eggebeen Jan. 16 Dieleman Jacob. Gebreken. 17 de Pauw Gustaaf Adolf. Gebreken. 18 van Hecke Aloisius G. Th. 19 van der Peijl Govert. 20 Scheele Marinus. Broederdienst. 21 van den Berge H. J. P. 22 Hartog David. Gebreken. 23 de Rijke Gerrit. 24 Meeusen Pieter. 25 de Meijer Gustaaf Adolf. Gebreken. 26 Oostdijk Jan. Broederdienst. 27 Michielsen Levinus Corn. 28 Haak Jan Dirk. 29 Schirris Franciscus B. F. Gebreken. 30 van WijckCornelisDaniel. 81 van Doeselaar Jacobus P. 32 Versluijs Adriaan Dammes 33 Moens Franyois. Broederdienst. 34 van der Hooft Marinus. 35 Harte Nicolaas. 36 Mielen Samuel Marinus. In dienst. 37 de Bakker Petrus Fl. 38 Lauret Auguste Joseph. 39 Bliek Joris Jozias. 40 Schoonakker Marinus. 41 van der Vliet Hendrik Broederdienst. 42 de Fouw Jan Cornelis. 43 Frederiksen Anthonie P. 44 Douze Jan. 45 Doppegieter Jac. Th. A. 46 Tullekens Gregorius. Broederdienst. 47 Schalk Jan Heinrich. Gebreken. 48 Koole Levinus. 49 Bootsgezel Adriaan. 50 Hangoor Jan Jacobus. 51 Dobhelaar Abraham. 52 Huijssen Cornelis Jozias. 53 van den Hout Simon. -54 Leunis Jan. 55 Yerlinde Jacobus Joh. Broederdienst. 56 Dieleman Anthonij Jacob. 57 van Borssum Waalkes T. Gebreken. 58 Dees Guljaam. 59 Dooms Jan Baptiste. 60 Hamelink Krijn Willem. 61 Leunis Johannes A. 62 Nieuwelink Marinus W. 63 Marsilje Anthoine A. Gebreken. 64 Kuijck Aector. 65 Vroegop Machiel. Broederdienst. 66 Millenaar Pieter. 67 van Dixhoorn Cornelis. In dienst. 68 Waeijenberg Joseph M. 69 Bareman Adriaan. Broederdienst. 70 Kaan Adriaan. 71 van Drongelen Pieter. 72 Versluijs Pieter. 73 Harte Adriaan. In dienst. 74 van Dixhoorn Hermanus. 75 Stoffels Jan Franyois. In dienst. 76 van Hecke Jacobus B. Broederdienst. 77 van der Aa Bernardus L. Gebreken. 78 van Herp Johannes. 79 de Ridder Frederik C. M. 80 Faber Hugo Arnold. 81 Will Johan Gerard. Broederdienst. 82 Eggebeen Marcus Joos. 83 Dooms Jan. 84 Jolijt David. H 0 E K. 1 de Blaeij Marinus. 2 Meertens Marinus. 3 Pijpelink Pieter. Broederdienst. 4 Drabbe Gilles. Gfebreken. 5 Hamelink Karel. 6 de Kraker Pieter. 7 8 Scheele Dingeman. Dieleman Antheunis. 9 Bareman Daniel J. A. 10 van Drongelen Jan J. 11 Tholens Jacobus. Te klein. 12 13 de Bruine Jan. Durink Gelein. 14 Cortvriendt Albert J. M. 15 de Bruijne Jacobus J. 16 Leenhouts Anthonie J. 17 Platteeuw Pieter. 9 9 9 Te klein. 9 9 De Macedonische opstand. De oorlogstoebereidselen van Boelgarije. Een middeleeuwsch land. De Afrikaander-Bond. TWEEDE KAMER. TER NEUZEN, 23 October 1903. 53 r- O DEE r« D E CD PHILIPPINE. 1 2 3 4 5 Ploegaert Theophil. Verschorre Camillus. Dhooge Johannes P. de Vries Leander J. Vermast Prudent J. Broederdienst. Broederdienst. Broederdienst. ZAAMSLAG. jGebreken. 1 van Breen Leier. 2 Florussen Jan. 3 Putter Anthonie. 4 Balkenende Cornelis. 5 Lourens Simon. 6 Hamelink Jan Jacobusz. 7 Kaijser ^Cornelis. 8 Hofman Jacobus. 9 Dieleman Mattheus Jacz. 10 Bakker Pieter. 11 Geelhoedt Maarten H. 12 Hamelink Jan Cornelisz. 13 Dieleman M. Jacobusz. 14 Lensen Hendrik Pieter. 15 de Yos Pieter F. J. Gebreken. 16 de Pooter Michiel. 17 Buijse Franyois. 18 den Doelder Jan Fr. 19 Faas Martinus. 20 de Pooter Christiaan. 21 Riekwel Joost. Broederdienst. 22 de Yisser Pieter Cornelis. 23 Stoffels Franyois. 24 Vinke Anthonie. 25 Lensen Joannes Abraham. 26 Buijse Adriaan. 27 Stouthamer Jan Paschier. 28 Herrebout Adriaan. Yoor Zaamslag is eene naloting gehouden voor Constantinus de Bakker, ingeschreven op Boschkapelle, doch voor Zaamslag moetende loten. Deze trok nummer 76, waardoor dit komt na no. 7. De Donderdag te Hulst gehouden loting voor onderstaande gemeenten had den volgenden uitslag 1 2 3 4 5 6 7 8 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 1 2 3 4 5 6 7 8 10 11 12 13 14 15 16 17 1 2 3 4 5 6 7 8 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 HULST. Vinck Franciscus Jac. Burm Gijsbertus. Freijser Bernardus Joh. Verhoeven Fredericus. Blommaert Petrus. Magnus Charles Lud. Wilking Ernest Heinrich. Boone Ludovicus Th. Stubbe Johan L. G. de Kok Johannes A. van Wesemael Petrus C. Muller Yictor Joseph. Michielsens Louis P. J. Pissooxt Petrus A. Th. Tegenbosch H. A. F. de Kort Petrus Johannes, de Kock Petrus Johannes. Claassen Jacob Marinus. Roels Petrus. G R A A U W. de Koning Fidelis D. de Beule Theodorus. van Arenthals Corn. Ch. Kindt Petrus Th. Lemsen Alph. C. de Smit Desire. Willems Theodorus J. Dalmijn Leonardus J. Goossens Emile. Veras Jan Francies. de Koning Jan Francies. Buijl Alphonsus. van Itegem Aloisius. de Bilde Petrus F. Dieleman Petrus. van den Eeckhout A. M. Heijdens Josephus. Broederdienst. Broederdienst. Gebreken. Gebreken. Broederdienst. KOEWACHT. Borgt Leonardus. Bonne Camille. Coone Victor Aloijisius. van den Eekhout Leon F. Dierick Alphonse J.L.G. de Gronckel Benignus M. Fermont Alphonsus. Janssens Camillus. Vermeire Edmond J. Want Damiaan Emile. van de Velde Petrus F. de Yos Ursulius A. Hamerlinck Camille V. Cerpeutier Aloijsius. van der Sijpt Camille T. de Brou wer Adolph J. Pleunis Petrus F. Sturms Alphonsus. van Poet'ke Ant. Baert Alphonsus Dom. Baert Honore. de Theije Rene Joannes, de Pau Philemon F. Broederdienst. ■Broederdienst. Gebreken. Gebreken. Broederdienst. Gebreken. 1 2 3 4 5 6 7 8 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 1 2 3 4 5 6 7 8 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ST. JAN8TEEN. Vlassenroot Camille J. van Goethem Alphonsus. Segers PetrusAugustinus. Strooband Joseph. Bertram Aloijsius A. van Laere Ludovicus. van Hooij Emile. Poppe Cyrillus. van Helsland J. C. F. Savoije Camile. Yink Augustinus L. de Rechter Theophile B. Steijaert Emile Th. Aerts Alphonsus. Verstraeten Charles L. van Bunderen V. L. Martens Joseph, van Haver Desire, de Jonghe Jacobus. Strobbe Eugenius. de Vos Joseph. Savooije Ludovicus. d' Olieslagar Ludovicus. Bo Idaert Antonie S. M. Janssens Leo. Broederdienst. Gebreken. Broederdienst. In dienst. Broederdienst. C L I N G E. Bracke Charles L. Johz. Klippelaar Francies L. Bracke Charles L. Josz. Reijns Cyrillus Fr. de Bruijne Gustavus. Pauwels Johannes J. Bolssens Eduardus. Lansu Alphonsius J. J. Vermeirssen Petrus A. Weemaes Johannes N. Blommaert Edmondus. Spiessens Joseph. Hageman Fr. D. Leenknecht Fr. J. B. Reunis Franciscus. de Keijser Joh. B. van Roijen Petrus J. de Bock Ludovicus P. Smet Honore J. F. van Geen Fidelus A. Borns Joseph. Claessens Seraph. Const. Vermeerssen Felicianus. de Clerck Eduardus. Broederdienst. Gebreken. Broederdienst. Broederdienst. Gebreken Broederdienst. Broederdienst. De leiders van de Micedonische opstandelingen hebben het voornemen om, zoolang het weer het veroorlooft, gedurende den winter den guerilla voort te zetten, oua Turkije te noodzaken, eeu groot leger op de been te houden. Tn het voorjaar zoudende beoden dan opuieuw krachtig aanvallenderwijs op- treden. Men hoopt daardoor den tegenwoordigen tot stand in Macedonia gaande te houden, otn aan Europa te bewijzen, dat Turkije, in weerwil van zijn groote wapeningen, niet in staat is, de Matedouische kwestie op te lossen. De mogendhedeu zullen dan eindelijk wel, meenen zij, Turkije dwiugen, aan Macedonia zelfbestuur te verleenen. Volgens eeu bericht uit Weeuen hebben Oosten- rijksche en Hongaarsche wspenfabrieken op 'toogen- blik volop werk aan de bestellingen van Boelgarije Besteld zijn 15000 geweren en 15 millioen patronen, waarvan een groot gedeelte reeds naar Boelgarije verzonden is. Boelgaarsche officiereu hebbeu tot nu toe meer dan 1700 Hongaarsche paarden opge- kocht, waarvan vele nog niet zijn verzonden. Verder heeft de regeering groote bestellingen ge- daan van kanonnen, geweren en munitie in Duitschlaud, Fraukrijk en Rusland. Een gedeelte van het door deze lauden vervaardigde oorlogs- materiaal is aan de Oostenrijk-Hongaarsche grens blijven liggen. De betrokken autoriteiteu hebben nl. nog geen toeslemming verleend om de goede- ren te vervoeren met de Oostenrijk-Hongaarsche spoor- en stoomvaartlijuen. Men wil in Oosten- rijk blijkbaar voor zich all^eu het voordeel hebben vau den broedertwist op den Balkan. Volgens een bericht uit St. Petersburg aan de »Timea" heeft de Russische Minister van Binnen- lansche Zaken, Von Plehwe, een circulaire gericht tot de gouverneurs der provincies, waarin hun wordt gelast., ter keunis van de Israelieten te brengen, dat aan zieke Joden voortaan alleen ver- gunning zal worden verleend om voor geneeskundige behandeling naar Moskou te gaan, wanneer zij te voren speciaal verlof hebben van het hoofd der politie te Moskou. Dit bevel is ook van toepas- sing op familieleden, die de zieken naar Moskou willen vergezellen of daar gedurende de behandeling willen blijven. Het verkiezingsprogram van den Afrikaander- bond bevat o. m. de volgende punten een verboud van de Zuid-Afrikaansche kolonien na het toekenneu van autonomie aan Transvaal en Oranje Vrijstaat, terugkeer tot het vrije ruilstelsel belasting op de diamantmijnen van Kimberley geheele amnestie ▼oor de rebellen, die van hun burgerlijke en politieke rechteu beroold zijn, tengevolge van hun Boerengezindheid tijdens den oorlog Verder heeft de Hollaudsche partij op haar program geschreven bet verbod tot invoer van Chineesche werkkrachten in de goudmijnen van Transvaal. In de zitting van gisteren lichtte de heer Tydeman een door hem vcorgesteld nieuw artikel toe, strekkende om, in geval van oorlog of bij staat van beleg, het militair gezag de beschikking over telegrafen en tefonen te geven. De Minister van Waterstaat neemt het amende- ment over, waaraan worden toegevoegd de woorden nal dan niet voor het openbaar verkeer bestemd Op een vraag van den heer Tydeman verklaart de Minister dat het tegenwoordige Wetboek van Strafrecbt, in zooverre dat bepalingen bevat be- treffende de opheffing van het telegramgeheim, ook van toepassing is op de telefonie. De Minister van Justitie heeft echter het vooruemen, bij de wijziging van het Wetboek van Strafrecht een regeling voor het telefoongeheim te trtff-u. Het wetsontwerp wordt daarna aangenomen met 52 tegen 7 stemmen, nl. die van de aauwezige sociaal-demokraten en de heer Tydeman. Mijnontginning. Bij de beschouwing over het wetsontwerp, houdendenadere bepalingen betrrffende de mijnontginning en tot wijziging van de wet van 21 April 1810, driugt de heer Van Kol bij de Regeering er op aan, door strenge inspeciie en krachtige handhaving van de voorschrifien, het hare te dcen voor de bescherming van de arbeiders. In de Limburgsche mijuen valt er ten opzichte van de veiligheid van de arbeiders nog wel een en ander te doen en spr. betreurt daarom, dat de Veiligheidswet niet op den mijnarbeid van toe- passing is verklaard. De toestand in de mijn #Oranje-Nassau" in Limburg is veel beter dan die in de mijn //Willem Sophie", waar groote misstanden heerschen. Spr. betoogt verder de wenschelijkheid om in de mijnstreken een hospitaal te vestigen en om maatregelen te nemen tegen de gevolgen der wormziekte. De heer Nolens verklaarde zich ook voor deze wenschelijke wet, hoewel hij van oordeel is, dat een algeheele herziening der wet van 1810 niet kan uitblijven. Met den heer Yan Kol drong spr. aan op opneming van arbeiders in het toe- zicht op de mijnen, en op het verplichteDd stellen van een arbeidsreglement voor de mijnindustrie. De Minister van Waterstaat, erkennende dat een algeheele herziening van de Mijnwet niet kan uitblijven, meende dat de heer Van Kol tot on- billijke uitspraken gekomen was bij de bespreking van de mijn ^Willem Sophie", en tot te vleiende ten aanzien van de mijn ^Oranje Nassau", die eerst na dreigen met intrekking der concessie op verzoek der Regeering verbetering biacht in de ventilatie. De Minister voerde dit aan, ten bewijze van de lichtvaardigheid van den heer Yan Kol, wiens andere weDkrn de Minister overigens ter harte zal nemen. De Minister erkent de wen schelijkheid van een arbeidsreglement en van opneming van arbeiders in toezicht op de mijnen en is bedacht op maatregelen tegen de wormziekte, waaromtrent hij de resultaten van een ingesteld onderzoek nog afwacht. De Minister zal de Veiligheids- en Arbeidswet niet buiten werking stellen, alvorens de algemeene maatregel van bestuur werkt. Na nog eeuig debat werden de algemeene beraadslagingen gesloten. De heer Van Kol lichtte bij de behandeling der artikels toe een amendement strekkende om te be- palen, dat de arbeidsduur, wat den arbeid onder den grond betreft, niet meer dan 8 uren per etmaal mag bedragen. De heer Nolens bestreed het amendement als een sprong in 't duister. De heer Borgesius achtte ook voor dit amen dement in deze wet geen plaafs. Een buitengewone audientie, welke de Koniwgin te Schwerin aan Minister Kuyper ver- leeude, wordt in staatkundige kringen in verband gebracht met de vervulling der vacature van vice-president van den Raad van State. De bestuurdersbond te Middelburg heeft een adres aan den raad dier gemeente gericht, waarin verzocht wordt om door middelen, welke den raad het meest geschikt voorkomen, in de algemeen heerschende werkloosheid te voorzien. Door het centraal bestuur van den /,R. K. Volksbond" is aan den Minister van Biunenl. Zsken een adres verzonden, waarin met klem ver zocht wordt spoedig te willen overgaan tot in- diening van het toogezegde wetsontwerp tot rege ling vau het arbeidscontract. De voorwaarden, door het gemeentebestuur van Ter Neuzen aan P. J. Versluijs, K. Wieland en D. E. Wolfert opgelegd voor de oprichting van petroleumbewaarplaatsen, heeft de Koningin door voor genoemde personen minder bezwarende ver- vangen. De grondslag en het doel van de Hervormde Zondagsschool Timotheus waarvan met het oog op de Kerstfeestviering in dit no. van ons blad eene advertentie voorkomt, blijkt uit het volgende

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 7