Fotograaf YAN OVERBEEKE Harmonie „St. Cecilia", c flttentiQ. Mm en konte1 Aardappeleii, C. Dierick, cJCiezers, Mr. F. C. van Deinso, C. DIERICK Kiezers Opgepast Qfe/e c Jfii&de Gemengde berichten. Advertentien. Muziekuitvoering Yels kiszsrs van Clings Alleen het derde vakje zwart maken. 40 a 50 duizend kilogr. Steenslag I of Macadam 2/± of 4/«. Voor Winterprovisie's puike bij K. DEES, Kerkhoflaan, Ter Neuzen. Hiep! Hiep! Hoera! Leve onze Burgemeester! Waar de Katholieken ons voorgingen om schouder aan schouder hun candidaat met een groot aantal stemmen in herstemming te brengen, laat ons als PROTESTANTEN zeker niet onderdoen en als een man a. S. Dinsdag 20 October stemmen op een man „uit het volk, voor het volk". Hij zij de man onzer aller keuze, Kiezers aan u zij de beslissing. Niemand blijve thuis Gemeenteraad van Ter Neuzen. HONTENISSE. te Ter Hole, Zondag 18 October 1903, t HET BEST UUR. aan concurreerenden prijs. Monsters verkrijgbaar h 10 cent, Tie kiezers van Koewacht. Zegt het voort en volgt ons na. Vele Kiezers uit het Land van Hulst. diefstal van 405 aan bankbiljetten, uit een chift'onniere, en toebehooreude aau den baas bij wien hij werkte. W. werd vrijgesproken. Omtrent de verinoedelijke bewegingen van 't politievaartuig Argus werd gisteren het volgende gemeld Tegen de verwachting is't schip, dat eer- gistereu te Terschelling gesignaleerd werd de haven aldaar niet binnengeloopen. Het naaste vermoeden is dat het weder daarvoor een be- letsel was. Tot gisterenmiddag was aan het departement van Marine nog geen Oericht ontvangeu van de aankomst van den schoeuer in.eene andere haven, ook niet in die van Vlieland. Van de ter opsporing uitgezonden schepen is alleen de Kortenaer in zee blijven kruisen. In den horlogewinkel van P. aan den Schiedamschedijk no. 70 te Rotterdam kwarn dezer dagen een jongen van een 18 jsar en vroeg eenige horloges op zicht. Toen die voor hem op de tooubank gelegd waren, deed hij een greep, kreeg een zilveren horloge te pakken en holde daarmee den winkel uit. Het mocht niet gelukken hem te achterhalen. Volgens het reglement van het waterschap Weerdinge zijn de eigenaren verplicht, elk jaar, wanneer het veen is verwijderd, geleidelijk 30 0 meter kanaal of wijk op te leggen. Een uitwonend grondbezitter bleef echter steeds nalatig aau deze bepaling te voldoen, tot groot ongerief en nadeel der aangrenzeude aangelanden. Ged. Staten van Drente verleenden daarom aan het waterschapsbe- stuur machtiging het werk onder hnn beheer ten koste van den eigenaar te doen uitvoeren. De aanbesteding had dezer dagen plaats en daarbij was laagste inschrijver de eigenaar voor de som van een cent. Een Weensche correspondent schrijft* Een groote zak met geldbrieven, van Londen naar Weenen, is niet aangekomen. Hoewel de inhoud niet juist bekend is, wordt vermoed dat die zak mandaten en brieven van ver over een millioen kronen behelst. Er wordt thans vlijtig op de lijn LondenWeenen gezocht, maar men weet nu nog niet eens of de zak verloren, ge- stolen of bij vergissing naar Amerika gezonden is. In verschillende Zuid-Italiaansche steden zijn dezer dagen leden van een bende valsche munters iugerekend, dank zij de listigheid van een com- missaris van politie uit Rome, die onder een aau- genomen naam te Palermo met enkelen hunner goede vrinden wist te worden. Hij gaf voor, drommel8 graag machines en gereedschap voor het maken van valsche bankbiljetten te willen koopen, en liet doorschemereu, dat hij daar een mooi kapitaaltje voor overhad. De valsche munters lieten hem toen zien, hoe zij te werk gingen, en stelden hem valsche biljetten van 500 en 100 lire der Banca Nationale, van 100 en 50 lire der Banca d'ltalia, van 50 lire van de Banco di Sicilia en de Banco di Napoli ter hand, verder nog, want de valsche munters hielden van ver- scheidenheid, Amerikaansche biljetten van 5 dollars, Oostenrijksche briefjes van 10 gulden en zilveren munten van 1 en 2 lire. De commissaris bezich- tigde alles heel nauwkeurig en maakte zijn aan- merkingenhij zou nog graag het een en ander verbeterd willen hebben. Zoo hield hij de valsche munters aan de praat, hij at en dronk met hen en kwam langzamerhand van alles wat de geheime bende betrof op de hoogte, zoodat de vorige week al haar leden in hechtenis genomeu konden worden. Te Palermo werden tieu iDgerekend, te Catania zes en verder nog eenigen in Syracuse, Messina en Napels. Onder de gearresteerden is een bekend advocaat, die een der leiders van de bende geweest blijkt te zijn en door haar werkzaamheden zeer rijk is geworden. Uit een rectificatie in de Koln. Ztg blijkt thans dat de kinderbeul Dippold, die te Bayreuth terecht heeft gestaan, niet gouverueur was over de kinderen van Dr. Kocb, president van de rijksbauk, maar van Kommerzienrat Rudolf Koch, directeur van de Deutsche Bank. Dippold is Dinsdag naar de gevangenis te Bamberg overgebracht. Duizenden verwoede men- schen wachtten hem aan het station op en zouden hem gelyncht hebben, als de gendarmes niet hun sabel hadden getrokken. Dippold keek de menigte brutaal en uitdagend aan. Van Bamberg wordt Dippold naar het tuchthuis te Ebrach gebracht men zal het tijdstip van zijn overbrenging echter geheim houden, om nieuwe wanordelijkheden te voorkomen. Te Dublin speelde een klein meisje voor een huis en het werd gedood door een koekenpan welke de kleine op het hoofd viel. Die koekeu- pan werd gebruikt om een schuifraam open te houden en zij viel door een kat, die, bij een poging om uit het raam te ontsnappen, de pan van haar plaats schoof en zoo den dood van het kind veroorzaakte. Wat de Parijzenaar drinkt. Niets wisselt in Parijs zoo sterk als de mode der drauken. Eerst werd de roode wijn in den ban gedaan in alle deftige restaurants werd alleen maar meer witte wijn geschonken, al gauw veel meer dan ooit van dit artiael op de wijnbergen van heel de wereld was gegroeid. De gevolgen bleven niet uit, de jvijnflesschen verdwenen van de tafels en werden overal vervangen door melkglazen. Het had er veel van, of alle uitgaande Parijzenaars iueens geheelonthouder waren geworden, altijd zaten ze met een onschuldig glas melk voor zich. Maar de Parijsche melk behoort niet tot de drauken, waaraan men lang trouw blijven kan ze moest spoedig het veld ruimen voor allerlei mineraal- waters, die, wonderlijk genoeg, plotseling in haast alle provinciea van Prank rijk begonnen op te borrelen. Echter, de mineraal-waters werden ook weer verdrongen en wel door niemendal. De dokters vonden uit, dat elke drank een vijand van den mensoh was, en de Parijzenaars staakten het drinken. Maar sedert eenige maanden drinken ze weer. Bacchus evenwel herkent zijn eens zoo trouwe aanhangers niet meer want naar de N. Pr Pr. schrijft, is de modernste, fatsoenlijkste drank op dit oogenblik in Parijs kamilletheeZe geurt overal, waar men weet, wat „le bou ton" verlangtbij oesters, kreeft en kaviaar wordt kamillethee geslurpt Vergadering van Donderdag 15 Oct. 1903. Voorzitter de heer P. Moes, wethouder. Verder aanwezig de heeren Van den Hoek, Wieland, Grenu, Dees, Van de Velde, De Jonge en Verslnijs. Tijdelijk afwezig de burgemeester, voorts afwezig de heer Visser, wegcns ziekte in zijn gezin, en de heeren De Feijter, Harte, Van Deinse eu Van Dale. Na opening der vergadering worden gelezen de notulen der voorgaande, die worden goedgekeurd. De Voorzitter stelt aan de orde 1. Wegruimen boomen op de Markt. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor de boomen op de Markt, die daar toch niet willen groeien, op te ruimen de goede te planten op de begraafplaats en de andere van de hand te doen. De heer Van de Velde merkt op, dat de tronken der boomen die voor de kermis afgezaagd zijn, nog boven de macadam uitsteken, wat bij dnisternis zeer gevaarlijk is voor de passage. Waarom die niet uitgespit De Voorzitter beaamt het opgemerkte en zegt toe dat daarin zal voorzien worden. De heer DeesAls de boomen worden verplant moeten ze worden uitgespit. Zouden ze echter niet veel eenvoudiger kunnen worden afgezaagd dan uitgespit Het macadam zal daardoor misschien nogal beschadigd worden. De Voorzitter ziet daarin geen bezwaar. De heer Wieland De groote vraag isgaan we ze weg doen men komt daar na voornamelijk toe omdat ze in den weg staan voor de kermis. We moeten echter goed overdenken, opdat er niets gedaan wordt, waar we later spijt van hebben. De Voorzitter spreekt tegen, dat het voorstel gedaan wordt met het oog op de kermis. Het is genoegzaam bekend dat er van die boomen nooit iets komen kan. Spreker heeft ze, daarom al lang weg willen doen. De heer DeesKan plaatsing op de begraafplaats ook later geen last veroorzaken. f De heer Van den Hoek Ze kannen in de hoeken geplant worden en er dient daarop toch eenige versiering te worden aangebracht. De heer Dees vraagt, of de boomen nog wel zooveel waard zijn, om ze nit te spitten en daarvoor het macadamplein te beschadigen. De heer Van de Velde acht het uitspitten geen bezwaar, de macadam en steenen worden wat op zijde gekrabd en later weer herlegd. De Voorzitter is van gevoelen dat er wel booomen bij zijn waarin voldoende groeikracht zit, maar die op de Markt Dimmer tut hun recht zullen komen, door den slechten ondergrond. De heer Wieland vindt het toch mooi, dat er boomen op de Markt staan en vraagt of dat niet te verhelpen is door goede n grond bij de boomen aan te brengen. De heer Van den Hoek herinnert dat dit reeds vroeger beproefd is, nog een f 60 gekost heeft en niets heelt geholpen. De heer De Jonge zou, als er mogelijkheid toe was, ook gaarne het groen op de Markt willen houden. De heer Van de Velde vindt het groen ook mooi en wijst op andere plaalen, b. v. Colijnsplaat, waar men prachtige boomen in het dorp heeft. De Voorzitter steint zulks toein de Nieuwstraat staan de boomen ook beter. daar is een betere ondergrond, maar op de Markt groeien de jonge boompjes niet uit. De heer WielandEr staan op de Markt toch ook grootere boomen, en als zij eens uit hun kinderjaren zijn, zal het misschien beteren. De Voorzitter denkt, dat ze daarin zullen blijven. De heer Van den Hoek is ook van meening dat er op de Markt niets van komen kan. De heer Versluijs wijst er op, dat er toch ook boomen staan die goed groeien, De Voorzitter wil toegeven dat er enkele goede staan. maar enkele goede tusschen een aantal kwijnende, beteekent toch ook niets. Het voorstel van Burg, en Weth., tot wegruiming der boomen van de Markt en plaatsing der goede op de begraaf plaats, wordt z. h. s. aangenomen. 2. Vitgifte grond in crfpacht De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. vd<5r, aan C. van der Hooft en wed. A. Verdonk de voor en achter hunne perceelen aan de Markt gevraagde gemeentegrond in erfpacht uit te geven, tegen een prijs van 10 cent per M2. voor den voorliggenden en 8 cent per M2. voor den achter- gelegen grond. Aan den heer Van der Hooft zal worden uitgegeven resp. 13 en 63 M2. en aan mej. Verdonk 6 M2. aan den voor- en 43 aan den achterkant. De heer Van Deinse komt ter vergadering. De heer Versluijs: Is dan de daarover met den heer Van der Hooft bestaande kwestie opgelost De Voorzitter antwoordt bevestigend't is maar het beste die zaak te beeindigen als wordt voorgesteld. De heer Wieland merkt op, dat nu het erfpachtsrecht daD ook hooger wordt dan de vroegere cijns. Het voorstel van Burg, en Weth. wordt z. h. s. aangenomen. 3. Ingekomen stukken. a. Eene beschikking van Ged. Staten van Zeeland, d.d. 2 Oct. 1.1., op een reclame van J. Deters, te Sluiskii, tegen zijn aanslag wegens schoolgeld, waarbij het college beslist, dat deze ten onrechte wegens schoolgeld is aangeslsgen, als bedragende zijn zuiver inkomen slechts 446, terwijl zijn aanslag op een onzuiver inkomen van 500 was gebaseerd. In een nevensgaand schrijven zeggen Ged. Staten. Wij doen u voorts opmerken, dat, al zijn ook in de ver- ordening tot hefEng van schoolgeld de inkomens voor de verschillende klassen op gelijke bedragen gesteld als in de verordening op de hefting van hoofdelijken omslag, daaruit nog geenszins volgt, dat hij, die naar een zeker inkomen in den hoofdelijken omslag is aangeslagen, naar datzelfde inkomen schoolgeld zon zijn verschuldigd. De vrijheid van den Raad, om hem voor schoolgeld naar een hooger of lager inkomen te belasten, blijft daardoor onverkort. Het rechtstreeksch verband, dat uw college tusschen beide belastingen aanwezig acht, zou alleen dan bestaan, wanneer in de schoolgeldverordening de plaatsing in klassen alhankelijk was opgemaakt van de plaatsing in de klassen van den hoof delijken omslag en niet van het verwoedelijk inkomen zooais thans is geschied. Wij brengen voorts onder owe aandacht, dat, waar de Raad op reclamants bezwaarschrift tegen zijn aanslag wegens schoolgeld reeds eene beslissing heeft genomen en de reclamant daartegen beroep bij ons heeft ingeateld, in verband met het hierboven aangehaaide alleen door ons collego in dien aanslag wijziging kan worden gebracht, m. a. w. dat die aanslag niet rechtens vervalt, tengevolge van eene door den Raad te brengen wijziging in den aanslag betreffende hoofdelijken omslag. Uit dien hoofde is door ons dan ook de hiernevens inge- zonden beslissing genomen, waarbij met de door u verstrekte inlichting omtrent het inkomen van den adressant is rekening gehonden. Aangenomen voor kennisgeving. De burgemeester komt ter vergadering en neemt het presi- deum over. De heer Wieland meent uit het schrijven van Ged. Staten te mogen afleiden dat de Raad iemand voor schoolgeld hooger mag aanslaan dan voor den hoofdelijken omslag. De heer Van den Hoek Hooger aanslaan niet, maar als iemand'jmet b.v. 1 kind voor 90 cent wordt aangeslagen, mag een ander, wiens inkomen gelijk geschat is, doch 6 kinderen heeft, voor 70 cent schoolgeld worden aangeslagen. Dat is het. wat Ged. Staten bedoelen. 1». Een schrijven van mevr. Van PienbroekCoopman, waarin deze te kennen geeft, wegens vertrek naar Heeren- veen niet langer deel te kunnen maken van de plaatselijke commis.sie van toezicht op het lager onderwijs. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor aan mevr. van Pienbroek—Coopman eervol ontslag te verleenen, waartoe z h. s. wordt besloten. c. Brief van Ged. Staten van Zeeland, d.d. 1 Oct. 1.1., waarbij de goedkeuring wordt bericht van het raadsbesluit van 8 Oct. 1903, tot wijziging der begrooting voor 1903, Aangenomen voor kennisgeving. •1. Brief van Ged. Staten van Zeeland, d.d. 1 Oct. 1.1., waarbij de goedkeuring wordt bericht van het raadsbesluit van 8 Oct. 1903, tot overneming van straten. Aangenomen voor kennisgeving. Een schrijven van A. L. de Bruijne, gemeente-arbeider. welke zijn dank betuigd voor de hem toegekende verhooging van salaris voor het bedienen van het duikertje aan de Westhaven. Aangenomen voor kennisgeving. f. De Voorzitter brengt ter tafel de voorwaarden der jaarlijksche paarden- en veemarkt, welke naar gewoonte ge- houden wordt den derden Woensdag in November. Hoewel dit punt nog niet in het Dag. Best, is besproken, zou spreker het thans gaarne zien afgehandeld, opdat de publiceering tijdig kan geschieden. Hij vraagt of iemand verandering in de premie's wenscht voor te stellen. Het vorig jaar zijn ook medailles toegekend. Hoe zou daarover het oordeel zijn Heeft iemand daaromtrent iets meer gehoord De heer Moes kan niet zeggen, daarvan iets gehoord te hebben. De Voorzitter stelt alsnu voor, de paarden- en veemarkt weer op dezelfde wijze als het vorig jaar te houden. Hiertoe wordt z. h. s. besloten. g. Een adres van A. G. van der Hooft, welke verzoekt hem in erfpacht te willen nitgeven een strook grond ter breedte van 0,80 M., vddr het vereenigingslokaai in de Kandeelstraat, alleen om te dienen voor het daarover draaien van blinden en eene deur. De Voorzitter vraagt of de leden dit adres wenschen te stellen in handen van Burg, en Weth., die het nog niet be- handeld hebben, voor het uitbrengen van advies, dan wel of men het wenscht af te handelen. Hij gelooft niet dat er bezwaar tegen kan zijn. De heer Van den Hoek heeft er wel degelijk bezwaar in, omdat het gebouw in een straatje staat, waar men bijna niet passeeren kan. De Voorzitter geeft toe, dat de ruimte in het straatje erg beperkt is en het zou daarom beter zijn, dat gf bruik gemaakt werd van de nieuwe sluiting, en rolblinden aangebrachtdan had men nog maar de deur. De heer Van den Hoek Die behoeft ook niet over de straat te draaien, maar kan in een portaaltje worden aangebracht. De heer WielandMaar de deur van dat gebouw mag niet naar binnen opendraaicn. De Voorzitter stemt dit toedat is met het oog op eene eventueel spoedige ontruiming, b. v. bij brand. Wordt dan tegen de deur gedrukt, dan gaat deze van zelf open, terwijl dat onmogelijk zou zijn, wanneer de dear naar binnen draaide. Evenwel is het de bedoeling van den heer Van den Hoek in het portaal de deur naar buiten draaiend te maken. De heer Moes weet niet of openslaande blinden daar bezwaar zullen opleverenhij meent dat er in het straatje nu ook wel zijn. De heer Van den HoekDat zijn dan onde toestanden waarmee we niet kunnen rekenenmaar laat ons de be- handeling aanhouden, dan kan de zaak worden onderzocht. De heer Wieland gelooft ook, dat dit het beste ishij merkt evenwel nog op, dat men toch geen open portaal kan gaan maken, dat dan door kwajongens voor schuilplaats zon worden bennt. Hij gelooft ook, dat er daar wel meer vensters zijn. De Voorzitter: Maar dat zijn dan oude toestanden, en als het nu aangehouden wordt, kan worden onderzocht hoe de zaak hot best is op te lossen. Het adres wordt hierna z. h. s. gesteld in handen van Bnrg. en Weth. om advies. (Wordt vervolgd.) P O S E E R T ook Zondag 18 dezer, Donze-Visserstraat 24, te Ter Neuzen. des namiddags 4 uur. PRIJSOPGAVE verlangd van ongeveer Te leveren franco station Axel of KijkuitI dadelijk na afloop van het vervoer der Suiker- I bieten per as. AdresA. MOERDIJK, Dijkgraaf van den I polder Beoosten en Bewestenblij te Zuiddorpe. Me gaan hem Dinsdag eenparig stemmen voor de Staten. Hij leve hoog stemmen Burgemeester van Koewacht. de Provinciale Statpn zijn door het uittreden van den heer VAN DEINSE een' volksinan armer geworden, Zorgt, dat in dat verlirs voorzien wordt en stemt een volksman in den besten zin des woords, die waardig de voetsporen zijns vaders zal drukken. ■3'gHgS!g*«» Maandag bespraken we op de markt de candidatuur VAN WAESBERGHE en DIERICK. We konden het niet van ons verkrijgen dat een man als burgemeester DIERICK, die toch vroeger al vele stemmen in de Kiesveree- niging op zich vereenigde, zon moeten onderdoen voor een jongmensch, die nog wel in een sprong lid van Provinciale en Gedeputeerde Staten worden wil. Daarom besloten we dan ook eenparig op den heer te stemmen. EENIGE LANDBOUWERS. Notaris DR

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 6