A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 4442. Zaterdag 10 October 1903. 43e Jaargang. JaarlijkschG YsGmarkt BEBSTE BZLA-ID- Maandag den 260ctober,aanstaande, Gemengde berichten. FEUILLETON. SIGNORA STELLA. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. ABONNEMENT: Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. RECHTSZAKEN. Ik za Per drie maanden binDen Ter Neuzen 1,Franco per post Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,824. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, bushouders. Voor Postdirecteuren en Brieven- ADVERTENTIE N: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer f 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Oit verscl.ijnt ttaamlag-, Woensrtag- en Vrijdagavonil, aitgesonderd op Feesldagen, bij de Ftrma P. J. VAI DE IAXDG te Ter Xeuzen. m Burgemeester en Wtthouders van AXEL, maken bij dezen bekend, dat de deze gemeente dit jaar za! gehouden worden op Burgemeester en Wethouders van Axel, D. J. OGGEL, Burgemeester. J. A. VAN VESSEM, Secretaris. Arron dissements-rechtbanb te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 9 October de volgende vonnissen uitgesproken A. C. V., oud 23 j., landbouwersknecht te Ossenisse, gedetineerd te Middelburg, is wegens mishandeling, zwaar lichamelijk letsel tengevolge hebbende, veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf, met inminderingbrenging der doorgebrachte hechtenis. C. D., oud 18 j., schippersknecht te ler Neuzen, is wegens'diefstal veroordeeld tot 50 cent boete of 1 dag hechtenis. o Het plan, door eenige jougelieden te Brui- nisse opgevat, om aan alle jonge meisje en jonge- lingen een lijst te presenteeren voor een gedenksteen op het graf van de twee bij den storm van 11 September 1.1. omgekomen jongelingen, die beiden in hetzelfde graf rusten, mocht grooten bijval vinden. Voor 156,80 toch werd reeds inge- teekend, terwijl nog eenige bijdragen werden toegezegd. Weer zijn twee lijken van de bij de ramp op 11 September verongelukte Arnemuidsche visschers aangespoeld. Te Zierikzee dat van Cornelis van Ketterij en te Kerkwerve dat van Kasper Schroevers. Naar men uit Groede meldt, is de bewuste koewacbter terecht. Maandagmorgen werd hij door de politie ontdekt in de boerenschuur van den landbouwer M. Hij had daarin den uacht door- gebracht. Toen de politie hem Zondag hierin zocht, had de jongen zich verscholen in een Vrij bewerlct door A MO. 50) XIX. Op zekeren dag in de laatste week van October moest Giotto voor lord Asherton naar Londen om een muzikale aangelegenheid te regelen. Hij giug met tegenziu heen, regelde de zaak zoo haastig mogelijk en keerde met den meesten spoed naar het kasteel terug. Hij kwam laat in den uamiddag aau en zocht dadelijk den lord op, die met zijn gasten in de bibliotheek vertoefde. ffWat is u overkoinen, mijn vriend vroeg de lord, toen Giotto was binnenjetreden. »Ge ziet zoo vreeselijk bleek „lk ben wat vermoeid ik heb me een beetj gehaast," antwoordde hij. #Ik heb zware hoofdpijn.' ,Oh, ik heb een goed middel tegen hoofdpijn," riep Gweudolin en zij belde haar kamenier, die spoedig bet middel bracht. Gwendolin reikte onmiddellijk bet fleschje over met eei.ige aanwijzing omtrent het gebruik. Giotto deed zijn best om wat op zijn verhaa te komen, maar dit gelukte hem niet. Hij ging daarom naar zijn kamer. Onder weg ontmoette hij Dolly. ffWat ziet ge er slecht nit, signorKan ik iets voor u doen P Wat scheelt u #Ik ben zeer vermoeid, juffrouw Star een poosje gaan liggen. A Is ge Cola ziet, wil ge hem dan bij mij zeuden varkeushok. Het schijnt, dat de honger de drijf- veer was tot hetgeen hij heeft gedaan. De knaap is naar het huis van bewaring te Middelburg getransporteerd. Te Wageningen werd door de gemeeute- politie aangehouden een geg. O.-I. militair, die zicb in Indie schijnt te hebben schuldig gemaakt i bigamie. Hij werd naar het huis van bewaring te Arnhem overgebracht, van waar hij gesteld zal worden ter beschikking der Indische ustitie. Onder den invloed van sterken drank kregen twee te Stougjesdijk, bij Oud-Beierland, wonende broeders twist, waarbij de een den auder met een schaar in het oog stak. De getroffene werd onmiddellijk naar Rotterdam vervoerd waar een oogarts verklaarde, dat het eene oog zeker en het audere hoogstwaarschijulijk weg zal zijn. Een trouwlustig en naar een bruidschat agend Amsterdammer schreef op een advertentie, waarin door ,/Glbckstern", poste restante, Diekirch Luxemburg) eene juffer met 60,000 gulden of laat het dan mark wezen werd aangeboden. Hij ontving als antwoord een aangeteekend schrijven uit Diekirch, voor welks inontvangstneming f 2,60 moest worden betaald. Het bedrag werd gestort, de epistel afgegeven en wat bevatte hij Eene mededeeling van zekere Bertha Rotber, dat de 60,000 gulden- of markdame met nog meer andereu aan 't onderhandeleu was, doch dat, bij eventueele afbreking der coDnectie, Bertha nog wel een 500tal dames met min of meer belaDgrijke bruidschatten ter beschikking bad De N. Arnh. Ct. meldt We kregen Dinsdagmiddag bezoek van een ventje van een jaar of acht dat ons het navoDende ver- teldeMat twee kameraadjes was hij aan het spelen geweest in de Van Slichtenhorstraat nabij de ccoperatieve broodbakkerij De Vooruitgang. Hier werd de voor de deur staande vuilnisbak gt'inspecteerd en bij het snuffelen vonden dejougeus een bankje van veertig gulden. Dadelijk gingen zij den winkel binnen en gaven er af wat ze ge- vonden hadden. Onze jeugdige berichtgever ver- telde dat hij hoorde dat gisteren het kantoor werd schoongemaakt, het bankbiljet van de lessenaar zou zijn gewaaid en zoo in den vuilnisbak verdwaald. tfEn toen kregen we ieder twee centen beloo- mng," besloot het ventje zijn verhaal. Woensdagavond moest de landbouwer G. Koomen, van Purmerland, den overweg van den spoorweg aldaar met zijn met melk beladen wagen Dolly zocht onmiddellijk Cola op en ook zijn moeder Maria Pia. /Signor Giotto is uit de stad terug ik geloof, dat hij zeer ziek is, Maria Ga toch met Cola mee; gij kunt hem zoo flmk helpen. Laat hij een warm bad nemen en te bed gaan. Ik zal zorgeu, dat het bad spoedig gereedgemaakt wordt, eu ik zal aan tante Jenner vragen, dat zij wat warm driuken voor hem klaar maakt. Hij ziet er uit, of hij erg ziek zal worden." Terwijl zij toezag, werd alles volgens haar aanwijzingen verricht. Giotto was te ziek om zich te verzetten dien nacht bleven Dolly, Maria Pia en Cola in ol nabij de kamer van den zieke. Aanvaukelijk ijlde hij, maar spoedig kwam bij tot kalmte, en toen hij na eenige uren gerusten slaap den volgenden morgen opstond, was hij nog wel bleek maar toch opgekuapt. Het leven ging weer zijn gewonen gang, lord Asherton steeds in de weer met lady Avonmore, Giotto voortdurend in gezelschap van Gwendolin. Het was een trieslige ochtend, alien blevea thuis. Lord Asherton had een langdurig gesprek onder vier oogen met lady Avonmore en na het kiffiedrinken gingen de vier hoofdpersonen naar de schilderijen-galerij om eenige nieuwe kunstwerken te zien, die juist uit Florence waren aangekomen In het achtereinde der galerij stond een groote piano. De lord vertoefde gaarne in deza zaal en hield er van, dat Giotto daar voor hem op de viool speelde, terwijl de pianist hem op de piano begeleidde. Zoodra zij in de zaal waren, verzocht de markiezin signor Giotto haar in het park te vergezelleu passeeren. Door het hevige weer kon hij niet C.en, lif t de trein van 7.39 in aantocbt was. Daar de afsluitboomen open stonden reed hij ook met voile gerustheid den spoorweg over. Bijna on middellijk werd zijn wagen door den trein ver- pletterd. Door den schok schrikte 't paard en sleurde den berijder, die de leidsels goed vasthield, een eindweegs mede. Man en paard bleven zoo goed als ongodeerd. De bakkersbediende Hommes uit Hoogezaud, werd Dinsdagavond door een zekeren I. uit Kolharn gem. Slochteren) op den openbaren weg sange- vallen 't schijnt, dat er een oude vete tusschen len bestond. H. werd woedend, toen zijn rijwiel geheel was vcrnield en greep Daar zijn revolver. Een enkel schol trof. Heden werd H. gevaukelijk weegeyoerd. De toestand van I. is tamelijk gjinstig. De kapitein van de stoomboot Groningen III, de z.g. oude Lemmer-nachtboot die te Amster dam Woensdagochtend aankwam, heeft, naar het Hbld. meldt, gerapporteerd dat hij dien nacht op de Zuiderzee een omgeslagen tjalk zag drijven, waarop zich vier personen bevonden. Hoewel de kapitein alle moeite deed om de schipbreukelingen te redden, kon hem dit door het stormweer niet gelnkken, zoodat de vier opvarenden van de tjalk naar alle waarschijnlijkheid verdronkea zijn. De redactie van het Hbld. sprak Woensdag- morgen den stuurman van de Groningen III, K. Bangma, die haar het volgende mededeelde: Wij gingen gisteravond circa 9 uur van Lemmer; de zee stond zeer hoog, zoodat we genoodzaakt waren de zeilen te hijschen, tot het bewaren van het evenwicht. Ten westen van Schokland werd, ondanks het ruwe weer, hulpgeroep gehoord en uitziende, ontdekte de kapitein, de heer F. Fortuijn, op eenigen afstand een omgeslagen visschersvaar- tuig, waaraan een viertal schipbreukelingen zich vastklemde. De golven wierpen het wrak uu links, dan weer reehtshet eene oogenblik was het te zien, het volgende moment scheen het, als had de woelende zee alles verzwolgen. Terstond streken we de zeilen en werd getracht het omgeslagen vaartuig te nadereu de geweldig hooge zeeen maakten dit evenwel onmogelijk, zoo dat de kapitein door omvaren de schipbreukeliugen trachtte naderbij te komen. Inmiddels werden lijnen uitgeworpeu naar het wrak, doch de opvareD- den waren niet in staat ze te grijpen dachten we sosq8 verbinding te hebben gekregen, een toren- hooge golf wierp het slingerende vaartuig aanstonds zij had beloofd, dat zij de boerderij aan het audere einde vau het park met een bezoek zou vereeren. Gwendolin wilde haar volgen, doch haar moeder zei*Neen, kind, blijf maar hier en houd lord Asherton een poosje gezelschap. Het weer is te vochtig voor hem om uit te gaan." Zoo bleef Gwendolin bij den lord. Het gesprek was niet bijzonder levendig eu bleef weldra steken. Opeens echter wees de lord op het groene grasveld voor het veuster en zeide»Kijk eens, lady Gwendolin, in het buitenland heb ik veel bloemen gezien, maar nooit zoo'n prachtig effen veld met welig malsch gras 1" ,/ja, my lord, het is hier prachtig. Asherton is een mooie bezUting ik houd wel van Asherton Hij keek haar opmerkzaam aan, terwijl zij sprak. Speleuder wijs bladerde zij in de muziek, die op de piano lagblijkbaar vertoefde zij met haar gedachte elders. irHoudt ge werkelijk zoo veel van Asherton, lady Gwendolin »Ik heb Asherton lief," antwoordde zij met warmte. »Hier heb ik de gelukkigste dagen van mijn leven gesleten, mylord Ik zou er wel alt yd willen blijven //Wel, blijf er danblijf er dan, lieve lady Gwendolin I Wees hier de meesteres, wordt gravin wordt mijn vrouw Vrrschrikt keek zij hem aan. nZoo heb ik het niet bedoeld, mylord Ik vrees, dat ge aan mijne woorden een minder juiste uitlegging geeft. Daar ben ik zeker de oorzaak van, want ik heb mij niet goed uitgedrukt. Ja het is mijn schuld, maar ik hid u, neem die woorden terng. Uw aanzoek vereert mij, maar ik weer verder af. Tot viermaal toe werden de pogingen tot Tedding herkaald, maar tevergeefs het was volstrekt onmogelijk voldoende te naderen, de zee stond te hoog. De golven sloegen soms tot aan de punten van de masten der Groningen II. Nog werden de lijnen eenige malen uitge- worpeD, doch zonder resultaathet vaartuig was nu slechts zelden te zien. We konden nog waar- nemen hoe eerst twee man van de vier werden weggeslagen en in de diepte verdwenen; de kapitein stelde de laatste poging in het werk om het wrak te naderen, maar Joor de stortzeeen was het on mogelijk met de Groningen III vlug genoeg te wenden. Even later werd het wrak door de golven omhoog geworpen, om toen voorgoed in de zee te verdwijuen. We hebben het toen niet meer gezien. Aan boord van de Groningen III waren een achttal passagiers zij alien waren, zoowel als de bemanning zeer onder den indruk van het drama dat zich voor hunne oogen afspeelde. Te Winschoten doet zich een geval van slaapziekte voor bij de omstreeks 17jarige dochter van F. Lindemau. Sedert bijna een week slaapt let meisje. Een enkele maal ontwaakte ze slechts, een enkel woord u moeder" of zoo iets sprekende. A1 dien tijd gebruikte ze dan ook niets In Tunis heeft een ernstig mijnongeluk plaats gehad bijna gelijkertijd had een ontploffing vau mijngas plaats in verschillende putten, ge- graven voor waterwerken bij Tunis. Zes werklieden werden stervende hoven gebracht, terwijl van de audere gewonden, drie ernstig gekwetst zijn. De vrees bestaat, dat nog meer ongelukken zullen volgen. Te Mechelen kwam een kermiskramer, als Turk gekleed, door de Kathelijnestraat waar een jongetje van 7 jaar op straat speelde. Hij nam het kind op en wilde er de vlncht mee nemen, doch op het geschreeuw van den knaap kwamen de buren toegesueld, die den kinder- dief een rammeling gaven en hem toen aan de politie overleverden. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag Zoudag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag 15 Yrijdag 16 10 11 12 13 14 October 4.1 4.88 5.25 6.22 7.38 9.8 10.30 kan het niet aauueinen. Ik smeek u, lateu die woorden beschouwd worden, alsof ze nooit gesproken waren." „Dat kan niet, lady Gwendolin Het gesproken woord kan niet teruggenoinen worden Oik heb ik niet gesproken zonder vooraf te hebben nagedacht. Reeds lang zocht ik eene gelegenheid oai ze te uiten uw schijnbare aanmoediging heeft ze slechts weinige minuten verhaast. Ik weet in hoevele opzichtea mijn aanzoek u onwaardig is. Mijn leeftijd, mijn gehreken, mijn gezoudheid vormen een groote tegeustelling met. uw jeugd en scboonheid Maar uw mama vertaide mij, dat mijn ueef, met wien ge verloofd waart, werd afgedaukt, omdat de erfenis hem ontging, die nu in miju bezit is gekomen. Was dat niet de eenige reden, waarom de liefdesbetrekking werd afgebroken Zij scheen niet in staat tot antwoordenzij mompelde eenige woorden, die hij niet verstond. Hij wachtte dat zij die woorden zou herhalen, doch zij zweeg, en daarom vervolgde hij //Uw mama verzekerde mij, dat in Engelsche hooge kringen de huwelijken tot stand komen op dezelfde manier als bij ons in Italie en wel door de ouders, terwijl de bruid zich gewoonlijk naar hunne wensehen schikt. Anders had ik niet dnrven spreken, en ik moet a bekennen, toen ik dat vernam, verheugde ik mij voor de eerste maal over den raDg en den rijkdom, die mij ten deel geval len is, want daardoor mocht ik hopen zulk een schoone parel onder de vrouwen de mijne te zien worden." (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 1