Handelsberichten. BURGERLIJKE STAND. Gemeenteraad van Ter Neuzen. valt de spelende kinderen aan, waarbij de venijnige dieren het vooral gem nut hadden op een me.sje van VL jaar. De kinderen natuurhjk aan het schreeuweu, wandelaars schieten toe, waaronder een werkman van het voDdelpark, die het men-je uit haar zeer benarden toestand verlost. Door tal van wespen is het kind echter in .let srezicht gestoken, zoodat het er sehier onkenbaar uitzag. Li aller ijl werd het door de moeder naar het Wilhelminagastbuis gebracht en de dokter van de wacht achtte het noodig, dat het wichtje in de inrichting zou worden opgenomen. Daar wilde de moeder echter niels van weten, zij wilde hare beveling weder mede naar huis nemen Nadat daarop de dokter het kiudje had behandeld is het door de tuoeder naar huis gebracht. De werkman, die het meisje het eerst had opgenomen, werd ook nog door een paar wespen, o. a. aan de lip gestoken. Het wespeouest is nil door het parkpersoneel opgespoord en uitgebrand. Vrijdag geraakte het ruim 3jarig zooutje van den heer Muis te Gouda aan de Spoorstraat a'ldaar te water. Hoewel er bijna onmiddellijk hulp op- daagde, mocht het den geroepeu geneesheer met gelukken de levensgeesten weer op te wekken. Men schrijft ons Heden werd te Rotterdam aan boord van het Engelsche stoomschip j/Mashona ingescheept de verzameliug van 120 stuks rundvee, welke ten behoeve van de Boeren in Zuid-Afrika gratis door den Nederl. Landbouwer is geschonken. Zaterdag kwam de heer Wolmarans te Rotterdam aan om de fraaie collectie, welke in zes stall en te Rotterdam vertoefd, in oogenechouw te nemen. Vele belangstellenden, waaronder ook schnjver van dit bericht, namen de dieren in oogeuschouw. In het geheel werden 94 stuks vee ten geschenke ontvangen en 26 aangekocht. De provincie Zee- land schonk 4 stuks. Bijzonder rnunt uit het fokvee uit Friesland en een pracht exemplaar van een stier door den heer Wolmarans uit Zwitserland aangekocht. Het transport geschiedt onder hoofdge- leide van den heer M. Hellebrands uit deu Haag en door bemiddeling der firma de Vries k Co, te Amsterdam. Aan boord zal de meeste zorg voor deze kostbare kudde worden genomen, maar het is te bezien of al deze runderen tegen het Afrik. klimaat kunnen. Gelukt het, dan is dit een fortuin voor den Nederl. veestapel. Als 'top St,-Margriet (20 Juli) regent, dan regent 't zes weken lang, dag aan dag. 't. Gaat daarmee als met alle weervoorspelhngen en bijgeloovigheden er is veel waarschijulijkheid voor'dat 't zoowat uitkomt en verder houdt niemand precies aanteekening van de gevallen, waarin 't niet uitkomt. Voile zes weken regen, dag aan dag, na 20 Juli komen dan ook inderdaad nooit voor. Van die 42 dagen waren er in de jaren 1894—1903 van 6 tot 28 regendagen (dit jaar 20); alle 42 dus geen enkele maal. En 1903 moge nu wat niemand betwisten zal onaangenaam guar zijn geweest, buitenge- meen nat was onze zomer 6ok niet. Want terwijl er, aan de zeekust, dit jaar ongeveer 123 mM. regen is gevallen, was die hoeveelheid in 1897, 1902 en 1894 grooter, nl. 130, 138 en 181 mM. 't Droogst was de zomer van 1899 41 mM. regen op 6 dagen. Een van de oubeschaamdste rooverijen is gepleegd te Autrvve bij Kortrijk (Belgie) Dieven braken er in bij "den schepen Moerman en namen zijn brandkast mee naar een naburig veld om die op hun geroak open te brekeu. Een buurman, door 't gerucht opgeschrikt, opende zijn venster en riep om hulp, maar werd terstond door een geweerschot genoopt om 't venster te siuiten en zich stil te houden. Andere buren liepen na het schot de straat op, maar de dieven, vier in getal, bevelen hun, op straffe des doods, weer in huis te gt lumiddels hadden zij de brandkast open gekregen en maakten zich met den inhoud, 1800 frcs, uit de voeten. De politie in New-York heeft een lucht- brigade gekregen. In de rijkste wijk, de vijfde avenue, zitten agenten op de daken, die, gewapend met eer. verrekijker, zouder gezieu te worden alles zieu wat er in de straat gebeurd. Een Russische boer uit het district Twer vuurde in Maart verscheiden keeren een revolver af op den Engelschen directeur van de fabriek waar hij werkte. De directeur werd in den schouder gowond. Een paar dagen geleden is zijn zaak door het districtahof van Twer behandeld de boer is vrijgesproken. In het Fransche stadje Raincy (dep. Seine et Oise) bewoog zich dezer dagen drie uren lang een lijkstoet met muziek en banieren door destraten en straatjes. Deze eer werd bewezeu aan een overledeu rijk inwoner, die aan de s ad een groot deel van zijn vermogen had vermaakt, op voor- waarde dat zijn uitvaart aldus en zoolaug moest plaatsvinden. Een heldin. Grooten moed heeft de vorige week een 19jarig meisje getoond bij den zwaren brand te Christiania, die eenige menschenlevens heeft gekost. Zij was belast met de bediening van de lift in het groote huis en had juist iemaud naar de tweede verdieping gebracht, toen zij van boven om hulp hoorde roepen en bemerkte dat daar brand was. Terstond ateeg zij met de lift naar boven, zoodat de personen die daar radeloos aan de deur stonden, nog tijdig kondeu instappen. Ofschoon ook beneden het vuur zich al verspreidde, bracht zij aldus tcch al die personen veilig uit het huis. Toen wilde zij nogmaals trachten met de lift anderen te redden, maar het instorten van den boventoe8tel belette dit voornemen, welks uitvoering haar zelf stellig het leven zou hebben gekost. De pers van de Zuidelijke Staten van Noord- Amerika zijn erg verontwaardmd over een geval van blackenverdringing dat zou hebben plaats gehad in het stadje Hamlet. De bekende neger Booker Washington kwam met een veertigtal gekleurden van een conventie te Nashville, en hicld in het genoemde plaatsje stil. Ze kwamen in een restaurant en hadden daar spoedig de geheele eetzaal bezet, zoodat de senator Bacon en 25 andere reizigers geen plaats konden vinden. Groote. opschudding was het gevolg. De meeste blanken weigerdeu gebruik te maken van de geimproviseerde eetzaal in de eeskamer en wilden in geen geval in de eetzaal gaan zitten toen de negers gereed waren. Een noodlottige gastvrijheid hebben de be- woners van het eiland Barbados aan een dier verschaft, dat ze zelf extra uit Indie op het eiland hebben doen ovetbrengen. Voor een vijf- en-twintigtal jaren leed da aanbouw van suikkerriet op Barbados aanmerkelijk veel schade door de verwoestingen door ratten aangericht, en men be- schouwde het als een uitstekenden inval uit Indie exemplaren van den Mungo te doen komen, een kleine roofdiersoort, die als zeer belust op ratten bekcnd staat. De Mungo's deden hun reputatie alle eer aan en richten een groote verwoesting onder de ratten aan, maar tevens versmaadden ze alio mogelijke andere vreedzame dieren op het eiland niet. Zoo hielden ze ook wel van hage- dissen en daar deze als verdelgers van schadelijke rupsen zeer op prijs gesteld werden, zag men spoedig in, dst men den duivel met Bi-elzebub had uitgedreven. Juist door de hagedissen in grooten getalle verslonden rupsen vreten aan het suikerriet en leggen daardoor weer de kiemen voor schadelijke uitwassen. Daar nu de rupsen na de vernietiging der hagedissen ougehinderd voortteelden, wordt weer groote schade aan het suikerriet geleden. En zulks heeft den bewoners van Barbados aanleiding gegeven bij huu gouver- neur aan te dringen op uitroeiiDg van de Mungo's waarom ze 25 jaren geleden hadden gevraagd. Zitting van Dinsdag 22 September 1903. Vervolg.) 3. Rapport over de opname van straten. a. De Voorzitter deelt mede een reeds vroeger uitgebracht rapport omtrent den nieuwen toegangsweg naar het station welke in orde was bevonden, waarom tot overueming werd besloten. Er was nu niets meer, dat de overname in den weg stood, doch nu heeft zich eene nieuwe omstandigheid voorgedaan, waardoor dit vertraagd wordt. Er is n. 1. van de spoorwegmaatschappij Mechelen Ter Neuzen een voorstel ingekomen om de trottoirs ter weers- zyden van de straat te willen bepalen op eene breedte van 1 M. Nu weten Burg, en Weth. niet wat de maatschappij daarmee bedoeld. De straat is destijds goedgekeurd op eene breedte van 5 M., met trottoirs ter weerszijden van 2,50 M., waarvan eene breedte van 0,85 M door de maatschappij zou worden bestraat, terwijl zij de koopers van bouwgrond de verplicbting zonden opleggen om de overige breedte te be- straten. Het is dus nu niet duidelijk wat met het nieuwe voorstel bedoelt wordt, of de te bestraten breedte op 1 M. moet komen, dan wel het geheele trottoir op 1 M. in plaats van op 2,50 M., en zijn Burg, en Weth. bezig dit verder te ontwikkelen. De heer Visser zou bet voor die straat, waardoor een druk verkeer te wachten is, zeer ongewenschi achten, wanneer de trottoirs slechts 1 M. breed werden. De Voorzitter merkt op, dat de verordening trottoirs van 0,75 M. voorschrijft en dat dus, wanneer er maar I M. breedte zou gegeven worden, de Raad er niets aan doen kan, daar de wet de gemeenten den plicht oplegt, toegangs wegen naar stations over te nemen. Het is gewenscht, dat die overname spoedig plaats heeft, want de straat is reeds in gebruik als ware zij overgenomen, doch is nog niet ver- licbt. Er zal getracht worden de zaak spoedig tot oplossing te brengen. ba Wordt medegedeeld bet rapport der door den Raad benoemde Commissie tot onderzoek van 2 straten, bestaande uit de heeren Van den Hoek, Grenu en Wieland, welke dd. 2 Sept. 1.1. aan den Raad het volgende bericht Ingevolge do ons verstrekte opdracht van 27 Aug. 1.1. tot het opnemen van twoe straten, hebben wy de eer u te be- richten, dat die opname door ons is geschiedt en daarbij be- vonden, dat zoowel in de straat achter de Kerkhoflaan, eigenaars de heeren P. «J. Scheele c. s., als in de verbindings- straat, tusschen het Nieuwediep- en Donze-Visserstraat, de bestrating met rioleering en syphons door ons in goeden staat zijn bevonden, in de laatste straat ook de trottoirs. Wij hebben mitsdien de eer u te adviseeren, genoemde straten in beheer en ouderhoud over te nemen. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor, over- eenkomstig het advies, deze straten over te nemen. De heer Dees vraagt of de straat achter de Kerkhoflaan aan de eischen der bouwverordening voldoet. De Voorzitter antwoordt ontkennend, maar de Raad mag afwijking toestaan. De heer Dees is dan tegen overname, er is besloten om geen afwijkingen meer toe te staan en dat behoort dan ook te worden gehandhaafd. Waar voor heeft men anders eene bouwverordening noodig De Voorzitter betoogt dat het hier een bijzonder geval is, de tegenwoordige eigenaars hebben een reeds aangelegde straat doorgetrokken. De Raad stelt meer bepaald de breedte van de straat vast en de Raad heeft er genoegen mee ge nomen dat de tegenwoordige eigenaars de straat doortrokken. De heer Van den Hoek betoogt ook, dat de Raad de wijze van aanleg, reeds toen vergunning tot doortrekken ge geven werd, heeft goedgekeurd. De aanleg is overeen komstig de gestelde voorwaarden voltooid, zoodat aan de verplichtingen is voldaan en tegen overname geen bezwaar kan gemaakt worden. De heer Dees stemt toe dat, als afwijking van de bouw verordening reeds is toegestaan, de straat nu behoort te worden overgenomen, maar als dit straatje kan worden overgenomen, dan zijn er ook nog wel andere die de gem een te kan overnemen. De heer Wieland vraagt of het begin van den aanleg dier straat reeds dagteekend van voor de eerste helft van 'tjaar 1893, d. w. z. van voor de bouwverordening. De Voorzitter antwoord toestemmend. De heer Van den Hoek Buitendien, al was de bouw verordening er toen reeds geweest, zou zij daar niet op van toepassing zijn geweest, daar deze alleen spreekt van bouwen in de kom der gemeente en de Kerkhoflaan toen nog niet onder de kom gerekend werd. De heer Wieland meent op grond daar van, dat er dus red en zijn om thans over de bezwaren heen te stappen. De man die met den aanleg der straat begonnen is, is reeds overleden. De grond is toen in handen der tegenwoordige eigenaars gekomen en die hebben gevraagd om te mogen voortzetlen, wat reeds begonnen was. Sprekerzou bij nieuwen aanleg voor zoo'n nauw straatje zijn stemjniet kunnen geven, maar dit was nu eenmaal zoo. Hij is evenwel van meening dat dan ook het straatje van den heer J. A. Klaassen wel kan worden overgenomen. De Voorzitter: Ja, als de Raad dat meent, zou den heer Klaassen daarvan kennis moeten worden gegeven. De heer Van den Hoek merkt op, dat dit toch wel een ander geval is, daar die straat na de bouwverordening geheel nieuw is aangelegd. Het voorstel van Burg, en Weth. tot overname der straat verbindende de Nieuwediep- en Donze-Visserstraat en die gelegen achter de Kerkhoflaan, wordt hierna aangenomen met 9 tegen 2 stemraen, die der heeren Dees en De Jonge. De heeren Visser en Verslnijs, bleven als belanghebbenden buiten stemming. 3. Voorstel van Burgen Weth. tot overplaatsing va?i het hoofd der O. L. school D als hoofd der O. L. school C. De Voorzitter deelt mede een ingekomen adres van den heer I. de Groot, hoofd van school D., waarin deze, naar aanleiding der benoeming van het hoofd van school C te Vlissingen en de daardoor aan die school ontstaande vacature, toepassing verzoekt van art. 28 der wet op het lager onderwijs, en hem van school D naar school C over te plaatsen. Naar aanleiding van de ingekomen informaiien hebben Burg, en Weth. daartegen geen bezwaar en stellen, na ge pleegd overleg met den schoolopziener voor, het verzoek in te willigen. Zij wenachen bij dit voorstel evenwel te bepalen. dat de overplaatsing niet ingaat, vddrdat in de dan aan school D te ontstane vacature van hoofd zal zijn voorzien, aange- zien op school D maar 4 onderwijskrachten aanwezig zijn en op school C het voile personeel aanwezig is en buitendien ook nog extra een onderwijzeres in de handwerken aan die school is verbonden. Dit voorstel wordt z. h. s. aangenomen. De Voorzitter Thans zal moeten worden bepaald de wijze van oproeping voor school D. Ik meen dat er te Sluiskil minstens ook gelegenheid zou moeten zijn voor onderwijs in de Fransche taal De heer Wieland zou dat als hoofdzaak er bij willen vragen en meerdere akten tot aanbeveling laten strekken. De heer Van den Hoek is het daarmee eens, hij zou de Vtrdere akten niet willen noemcn, eenvoudig dat zij tot aanbe veling strekken, zoowel taal- al8 landbouw of andere akten. Z. h. s. wordt aldus besloten. -ft. Benoeming van stembureaux voor de verkiezing van een lid van de Provinciate Staten. Bij stemming worden in de stembureaux benoemd Stemdistrict I (raadzaal) ambtshalve Voorziter: de burge- meester; leden G. Wieland en J. A. de Jonge; plaatsver vangers: M. van den Hoek, Voorzitter; P. A. van de Velde en J. A. J. Sibmacher Zijnen, leden. Stemdistrict II (Sluiskil). D. J. Dees, Voorzitter; J. L. Oosterhoff en A. P. de Vos, leden plaatsvervangers I. de Groot, Voorzitter; A. Kooman en P. L. van der Bilt, leden. Stemdistrict 111 (Java). P. Moes, Voorzitter; W. S. J.Dieleman en S. van Rees, leden; plaatsvervangers: A. C. N. Grenu, VoorzitterT. van Borssuro Waalkes en C. F. Kohler, leden. De benoemde raadsleden verklaren deze aan te nemen. De buiten den Raad aangewezen heeren zijn reeds voor den tijd van een jaar benoemd en hebben dit aangenomen. 5. Wijziging der gemeentebegrooting voor 1903. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor de begrooting voor 1903 te wijzigen, door de ontvangsten te verhoogen met 8000 (het bedrag ontvangen van de tijdelijke geldleening voor k sgeld) en de uitgaven, en verschillende posten van uitgaaf te verhoogen met een totaal bedrag van 835',01$, voor oflos en rente dier geldleening, benevens andere uitgaven, waarbij voor f 351,01£ wordt beschikt op het b'drag der onvoorziene uitgaven, dat zonder nadere mach- tiging van Ged. Staten mag worden gebruikt tot overschrijving. Aangenomen z. h. s. Benoeming leden Commissie van Fabricage. De Voorzitter deelt mede dat voor de Commissie van Fabricage 2 leden moeten worden benoemd, ter vervulling der vacature's ontstaan door het als raadslid aftreden der heeren Grenu en Van der Hooft. De hierop gehouden stemming heeft tot uitslag dat worden benoemd de heeren Grenu met 10 en Wieland met 7 stemmen. De heer Versluijs verkreeg 2, de heeren De Jonge, Van Deinse en Van Dale ieder 1 stem. De heeren Grenu en Wieland verklaren zich bereid de benoeming aan te nemen. 7. Verzoeken om afschrijving van hoofdelijken omslagt schoolge/d en hondvnbelasting. a. Wegens hoofdelyken ok slag wordt afschrijving verleend aanerven wed. Bekroann f 13,05, W. J. van Wasbeek J 7,25, E. J. Mahu f 10,91, P. Koster f 1,51. b. Wegens schoolgeld wordt afschrijving verleend aan M. Potters 0,68*. C. J. de Nijs 12,50, Jan de Mul 0,83. Afgtwezen worden de reclames van F. van Meir, J. van Damme, J. C. Huijssen en I. Penneman. c. Wegens hondenbela9ting wordt afschrijving verleend aan C. van Doeselaar f 0,25. 8Omvraag. a* De heer Visser heeh uit eene advertentie gezien, dat er alhier eene collecte wordt gehouden ten voordeele der nagelaten betrekkingen van de omgekomen Arnemuidensche visschershij vraagt door wie dat geschiedt. De VoorziiterDaar hebben wij dezelfde personen mee belast die dat gewoonlijk doen. De heer Visser gelooft niet dat deze wijze van collecteeren in het belang der zaak is en meent dat dit beter resultaat zou hebben, wanneer het door een commissie geschiedde. De VoorzitterWij hebben gemeend deze wijze van handelen te moeten volgen, omdat spoedige hulp noodig was, en met het vormen eener commissie nogal eenigen tijd verloopt. Buitendien, het is niet gemakkelijk eene commissie bijeen te krijgendit ging steeds nogal, doch de laatste maal kostte het moeite, daar verschillende personen zich onttrokken. Wij zullen deze opmerking evenwel ad notum nemen. l)e heer Visser vraagt of ook voor de betrekkingen der verdronken Thoolsche visschers niet gecollecteerd zal worden. De VoorzitterDe aanvraag daarvoor is later ingekomen en daarop is besloten die tegelijkertijd te houden en is eene nieuwe advertentie geplaatst, waarbij is vermeld, dat een even- redig deel der collecte voor Tholen zou worden afgezonderd. It. De heer Van Deinse heeft de vorige week gezien dat men bezig was op de Markt eenige boomen af te zagen. Hij vraagt op wiens last dit geschiedde, of dit soms was omdat die boomen geen groeikracht bezaten, dan wel of er een andere reden voor bestond. De Voorzitter deelt mede dat die boomen kwijnden en daar zij de plaatsing van de stoomcarroussel in den weg stonden, zijn ze afgezaagd. De heer Van Deinse is van gevoelen dat al de boomen konden worden opgeruirad. De VoorzitterDaartoe bestaat ook het plan, de boomen kunnen uit den grond geen groeikracht putten, het schynt dat deze daarvoor niet geschikt is. Dat zal wel zijn oorzaak vinden in de grond waarmede de vroegere kade is gedempt. Er is al beproefd om verbetering te krijgen door rondom de boomen goede aarde aan te brengen, maar dit helpt ook niet. De heer Moes merkt op dat de ondergrond slecht is. Cm De heer Van Deinse wil de aandacht vestigen op den vuilen toestand, waarin het gebouw van de zittingen van het kantongerecht verkeert. H\j vertoefde daar dezer dagen, bij gelegenheid van den hevigen storm. Door dat het gat van de schoorsteen, waarin 's winters de kachelpijp gestoken wordt, niet dichtgeplakt was, vloog het roet overal heen. Herhaalde malen is, naar hem verzekert werd, de persoon die daarvoor zorgen moet, op dat getrek gewezen, doch zonder gevolg. De stoelen verkeeren in een zeer treurigen toestand, terwijl ook het tapijt er onooglijk uitzietkortom, alles geeft een idee van verwaarloozing en hij zou gaarne zien, dat verbetering werd aangebracht. De Voorzitter Van die schoorsteen was ons niets bekend en konden we daarvoor dus ook geen maatregelen nemen, er zal thans naar onderzocht worden. Voor het vervangen van de stoelen zijn reeds maatregelen genomen. Wat het tapijt betreft, dat is in het voorjaar door Burg, en Weth. opgenomen en toen waren wij van meening, dat dit er nog wel mee door kon het ziet er wel niet ooglijk uit, maar is toch niet kapotwij achtten het zeer geschikt voor bet doel waar voor het moet dienen. Anders was dit met het tafel- kleed en daarin is dan ook voorzien. d. De heer Van Dale heeft ook nog een paar zaken te beapreken, doch zal dit wegens het gevorderd uur, en daar hij niet langer aanwezig kan blijven, uitstellen tot de volgende vergadering. De openbare zitting gaat alsnu over in eene met gesloten deuren. Na afloop daarvan niets meer te behandelen zijnde, slnit de Voorzitter de vergadering. Ter Neuzen. Huwelijks-aangiften. 26 Sept. Guil- laam Pladdet, oud 25 j., jm. en Maria FrancinaKielman, oud 28 j., gescheiden van echt. Huweliiks-voltrekkingen. 24Septeraber. WillemDiele- man, oud 24 j., jm. en Eva Dekker, oud 23 j., jd. Geboorten. 20 Sept. Elisabeth, d. van .Joos Dobbelaar en van Tanneke Jacoba de Ridder. 23 Sept. l'ieter, z. van Simon Laurens en van Pieternella Platteeuw. Pieter Adriaan, z. van Adriaan Florussen en van Maria van Drongelen. 24 Sept. Johannes Jacobus, z. van Johannes Jacobus Merrelaar en van Judith Pieternella Janse. 26 Sept. Maatje, d. van Johannis Schippers en van Janna Herrebout. Janna Elisabeth, d. van Reinier Scheele en van Maatje de Zeeuw. Overlijclen. 23 Sept. Eugene Joseph van Himste, oud 18 d. en Emelie Anglina van Himste, oud 18 d., z. en d. van Johannes en van Rosalia Blommaert. 24 Sept. Willem Wisse, oud 7 w., z. van Willem en van Adriana Mechelina Oostdijk. Marinus van der Hooft, oud 23 j., z. van Marinus en van Cornelia Wieland (beiden over leden). Rotterdam, 28 September. Binnenl. Granen. Nieuwe Tarwe was ruim aangevoerd evenals Gerst, vooral iD de min- dere soorten. Boonen en Erwten waren prijs- houdend te plaatsen. Men noteerlJarige Zeeuwsche Tarwe puike f 7,50 it 8,50 en extra daarbovenbeste nieuwe Tarwe 7,25 h. f 7,75 mindere en goede /6,10 it 6,90Rogge 5,20 f 5,50 nieuwe Wiutergerst 4,25 a f 4,50 en per 100 kilo f 7,a f 7,25 Chevaliergerst f 7,50 a 7,75 en 5 per hectol.Haver 3,a 4,10 Paaidenboonen 6,50 Bruine Boonen 12,a /14,Kookerwten f 8,a f 10,Voedererwten 7,Kroonerwten 10,Kanariezaad 9,a f 10,alles per hectoliter en f 12,per 100 kilo. Buiten 1. Granen. Tarwe per 2400 kilo 190 en per 100 kilo 8,a 9Rogge per 2100 kilo f 131 a f 133 Gerst Zwarte Zee 102 a /103; Amerik. Mais /123; Donau f 112 per 2000 kilo; Haver Russische 6,a 6,50 per 100 kilo. Me el. Prima inlandsck f 11,25 a 11,75; 1" soort 10,50 a f 10,75; Zeeuwsche Tarwe- bloem 11,50 k f 12,prima Belgisch f 11,60 it f 12,50 1" soort f 10,25 a f 11,25 le soort Fransch 10,25 a f 10,75; prima Duitsch 12,50 a f 13,le soort 11,a f 12, extra puik Hougaarsch f 14,50 a f 15,50 prima Amerik. 12,50 a f 13,75le soort 11,50 a 12,— 2» soort 10,50 a 11,— Iul. Roggebloem f 9,50 a f 10,50; Duitsche 9,a f 10,50 per 100 kilo netto. Runderprijzen 48 a 70; Stiereu 42 a 56Kalveren 80 a 95Schapen 50 a 60 Varkens 36 it 42 cent alles per kilo. Melkkoeien /"135 k/ 260 Kalfkoeien f 165 a f 280 Stieren 65 a 160 Vaarzen 70 a 150 Piuken 40 a 90Graskal- veren f 25 a f 45; Fokkalveren f 16 a 20 nuchtere /8a f 12Biggen /7a/ 15, alles per stnk. Aardappelen. Brielsche kralen f 4, a 4,50 Zeeuwsche jammen 3,k f 3,40 Eigenheimers 3,Geldersche blauwe f 2,70 k /3,alles per mud. Boterprijzen in vaten gemiddeld 54 en stukken van een half kilo 65 a 72 cent. Zoetemelksche Kaas /21 a /24 per 50 kilo. Zeeuwsche Eieren 8,50 a 4, en Buitenl. f 2,50 per 100. Zeeuwsche ajuin groot 1,kleine 1,50 per 50 kilo. V 1 a s. Met geriDgen aanvoer. Karwijzaad 11,25 a 11,75 per 50 kilo. Amerik. Petroleum onveranderd f 10,20 k 10,45 per 100 kilo in houteu vaten en 8 cent per kan. Java-koffie in balen gewone soorten 27 ct. en dito Santos 18 cent per half kilo. YEEHANDEL IN BELGIE. Er werden deze week te Brugge 706 beesten te koop gesteld, waarvan er 661 verkocht werden aan stieren 70 tot 88 c. den kilo op voet, 1 fr. 85 tot 1 fr. 50 geslachtOfsen 75 tot 95 c. op voet, 1 fr. 40 tot 1 fr. 65 geslacht; koeien 70 tot 87 c. op voet, 1 fr. 35 tot 1 fr. 50 geslacht vaarzen 75 c. tot 92 c. op voet, 1 fr. 40 tot 1 fr. 65 geslacht.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 3