Een Woonhuis en Erf, Openbare Verkooping en Eifde Ver/otiag Advertentien. Dnroersnds Gosdsren Een nette goed onderhouden en bijnanieuwe 3 Oct. 1903 TREKT de Te koop of te huur: te AXEL. Een Huis met toebehooren en Erf, II. Een Huis met toebehooren en Tuin, III. Een Huis met toebehooren IV. Een Huis met toebehooren Openbare Verkooping wegens vertrek, MEUBILAIRE G0EDEREN, te HENGELO (Geld.) door Notaris SCHEPERS. Lot Prijs per Lot f0,50, per post f0,55. t e AXEL. 30 Loten een Prijs. Eerste Prijs 6000 GULDEN. Tweede Prijs 2000 GULDEN. Derde Prijs 800 GULDEN. Vierde Prijs 600 GULDEN. Omtteht het Ifti der kolonisten te Blaricum wordt in het blaadje wYrede" medegedeeld, dat na het vertrek van Ds. Kijlstra verschillende tuinbouwer3, die verklaard h»d leu de beginselen, waarmede de kolonie was opgericht niet langer te zija toegedaan, den verkoop eischten van een deel van den grond, en behalve de broeikas en de tuinbouwgereedschappen eenige duizenden guldens om ergens anders land te koopen en te zamen een iiieuwe kolonie te beginnen. Deze eisch werd niet ingewilligd en dit leidde tot groote onaangc- naamhedeu, die daarmede geeindigd zijn, dat De Vries, zouder den eisch te handhaven, het kolonie- 1 vea den rug heeft toegekeerddat Kniper en Verbrugge een deel van hun eisch ingewilligd heSben gekregen dat Posthumus, wiens hulp voor twee jaar was sangenomen, in staat is gesteld naar Z.-Afrika te vertrekken dat George en Anna Enzlin de bakkerij op den oorspronkelijkeu grondslag te BGricnm blijven voorzetten en zullen pogen een groep te vormen, die den grond weder zal benut- tigen dat eiudelijk Van Rees en Marie Calisch wegens de humaniiaire school, die met de vVer- eeniging Internationale Broederschap" verbonden wordt, tot deze vereeuigiug zijn toegetreden. De ,/Vert-eniging Internationale Broederschap" bestaat dus thsns uit de vier leden George en Anna E zlin, prof, van Rees en Marie Calisch. Dezer dagen werd een inbraak gepleegd in de fabriek van staalpoeder op den Haarlemmerweg, onder de gemeente Sloten. Daarbij werden kope- ren gewichten en audere zaken ontvreemd. Het vermoeden bestond, dat deze iubrekers hun bezoek nog wel eens konden herhalen, en zoo worden er voorzorgsmaatregelen genomen. Inderdaad kwamen de .dieven in den nacht van Dinsdag op Woensdag terug, blijkbaar met de hoop, na hun eerste ver- k ending, thans eerst recht een goeden slag te slaan. Ze waren reeds aan den gang toen zij, geen onraad vermoedeude, plotseling van alle kanten- werden omsingeld, door niet minder dan 11 personen, die voor een deel op den loer hadden gelegen of die uit de omgeving ter hulp kwamen. De drie in- brekers verzetten zich hevig, maar tegen de over- macht waren ze niet bestand, zoodat zij in het eind werden opgebracht naar Sloterdijk, waar zij achter slot en grendel werden gezet. Treurig bijgeloof! Te St. Willebrord (Noord-Brabant) werd eenige drgen geleden ingebroken in de woning ran zekeren V. en een bedrag aan geld gestolen. De dader bleef oubekend en V. begafzich uaar een kaartlegster aldaar, om zoo den naam van den dief te weten te komen. Maar te voren had hij aan bekenden te St. Wiliebrord verklaard, dat, wanneer de kaartlegster him den dader zou aanwijzen, hij dien gemeenen dief zou doodschieten. Wat de kaartlegster hem vertelt heeft weten we niet, doch een feit is het dat V. Woensdag op zijn bnurman heeft geschoten met een geweer. De buurmau werd aan het hoofd getroffen en kreeg een zeer ernstige wonde. Men vreest voor zijn leven. Men schrijft aan de A. v. p. ffNaar wij uit goede bron vernemen, zou het onderzoek, door den districtscommaodant der m*rechiius8ee te Maastricht, op outvangen last, ingesteld, naar de ongeregeldhedeu bij de zooge- natmde bierverkieziug in Sittard, het resultaat hebben opgeleverd lo. dat het tracteeren op bier en jenever, ten einde daardoor stemmen te verwerven voor een gcvilderi ca> didaat, wel voorgekomeu is; 2o. dat hetgeen daarover in de dagbladen venueid is geworden echter zeer erg overdreven is voorgesteld So. dat het, voor zoover is na te gaan, juist nit-t is toegcpast ten behoeve der candidatuur van den heer Beckers wiens populariteit dit hnlp- iriiddel niet noodig maakte, doch juist wel ter bestrijding van diens candidatuur; 4o. dat het mede de benijders zijn van het succe.s van den heer Beckers, die na diens ver- kitzing de lasterpraatjes ingang hebben doen viuden. Vrijdagavond is er te Maastricht op de Ezelenmarkt een vreeselijk drama afgespeeld, waarvan de Limb. Koerier o. m. het volgende meldt Zekere L. M. ontmoette een hem onbekenden man, H., in de Bonnefantenstraat, en zonder dat er eenige belangrijke woordenwisseling tusschen de twee had plaats gehad, grijpt L. M. zijn knipmes en slaat H. links boven 't hart een diepe vreeselijke wonde. Deze niet vermoedend zoo zwaar getroffen te zijn, ging nog ongeveer tien passen in de richting zijner woning in de Bonnefantenstraat, doch aan den ingang der straat bij de kazeme kwam hem een meisje tegemoet, aan wie hij vroeg wat heb ik toch. Nog voor hij een antwoord kon afwachten, begon hij te wankelen en viel met een plof op den grond neer. Het meisje had het bloed over de kleeren zien gutsen. Onmiddellijk snelden de buiten staande en naar buiten gesnelde lieden, op 't gerucht aandachtig geworden, toe en droegen hem naar de Bonnefantenstraat bij zijn zwager bij wien hij inwoonde. Daar legde men hem in de woonkamer neer, en ontbood aan- stonds twee doctoren die dan ook onmiddellijk verschenen, nl. de heeren dr. Schmedding en dr. Nijst. Deze constateerden dat het mes de longen heeft getroffen en de hartader was afgesneden. De vermoorde stond volgens^de Limb. Koer. zeer gunstig bekend. L. M., de dader, oud 32 jaar, is sjouwerman aan de haven. Hij is voor zijn huwelijk langen tijd in bewaring geweest in 't krankzinnigen- gesticht te Maastricht. In zijn gewone leven overigens de beste en zachtzinnigste man ter wereld, is hij lastig en onbetrouwbaar wanneer hij een borreltje wil hebben of een borreltje te veel op heeft. Nu dit laatste overkomt hem nog wel eens, wijl hem zijne te listige makkers vaak tot eene tractatie weten over te halen. Dikwijls is een borreltje genoeg, om hem't hoofd op hoi te brengen. Dan grijpt hem de waanzin aan en in zoo'n oogenblik is hij zijn eigen daden niet meer bewust. Na verluidt het als een men zegt, dat L. M., die gisterenavond geld gebeurd had, en wat had gedronken, aan H. 4 centen vroeg, dat deze een weinig hardhoorig hem niet verstaande, zeide Wat moet je; dat M. daarop kwaad moet zijn geworden en gezegd moet hebben Oh wil je ze me niet geven en vervolgens het mes greep en de daad pleegde. Blijdschap in de rechtzaal. Toen Donder- dagmorgen de beklaagden J. J. 0. en H. K., beklaagd van het rollen van horloges op de kermis te Groningen, hun vrijspraak aangehoord hadden, hief K. den rechterarm omhoog en riep z/Leve de presidentBij het verlaten der zaal klapte hij in de handen. Te Soestdijk schrikte een muilezel, die voor een rijtuig gespannen was, waarin 2 dames en een Sjarig meisje waren gezeten, voor een motorrijwiel met het ongelukkig gevolg, dat het rijtuig in de vrij diepe Fraamgracht viel. Door spoedig toe- geschoten hulp werden alien op het droge gebracht, terwijl de motorberijder zich uit de voeten maakte. In het hotel //De Klok", te Winterswijk, was Maandag een joDge Duitscher, afkomstig naar hij zeide van Dusseldorf, zoo brutaal om tijdens de afwezigheid van den kellner, eenige zilveren lepels uit het buffet te ontvreemden en ze daarop den kellner ten verkoop aan te bieden. Deze herkende zeterstond, waarop natuurlijk de Duitscher met de politie kennis inoest maken, die hem naar Zulfen liet verhuizen om voor den officier van justitie te verschijuen. In het Oostelijk deel der gemeente Schoter- land in de dorpeu Jubbega, Schurega, Hoornster- zwaag en Oudehorne woont een zeer Valrijke arme arbeidersbevolking, vooral in het zoogenaamde z/Belgie". De bewoners aldaar woondeu vroeger in eliendige krotten, ten deele onder den begaueu grond, waren grootendeels bedelaars en hunne kinderen, in plaats van naar school te gaan, giugen al vroeg bedelen. Daarin is nu eene merkwaar- dige verbetering gekomen. Men kent het vroegere z/Bclgie" niet meer. Een aantal eliendige hutten, die groot gebrek hadden aan lucht en licht, zijn van tijd tot tijd op kosten van een weldoener in de provincie Utrecht afgebroken eu vervangen door fliuke nette arbeiderswoningen. Deze ver betering oefent ook een gunstigen invloed op de bewoners, want dezen leggen zich meer toe op veldarbeid; terwijl zij de jongste kinderen, die nog niet in de termen van den leerplicht vallen, naar de bewaarschool zenden, welke daar ook voor rekeniug van denzelfden weldoener is gesticht en gtexploiteerd wordt, welk gebouw des Zondags dienst doet vocr godsdienstoefeuingen. Merkbaar is teveus, dat zoowel jongen als ouden op verre na niet meer zoo slordig gekleed gaan als voorheen slechts zelden gaat een enkel oud vrouwtje nog wel eens uit om te bedelen. Eugenie Fougere, eene bekende vrouw uit de lichte wereld en haar kamermeisje zijn ver- moord te Aix-les-Bains, onder omstandigheden, die aan den moord herinneren van Marie Regnault door Pranzini. Eugenie Fougere had te Aix-les-Bains het chalet gehuurd van den prins de Solms, onder 't keizerrijk gebouwd. Zij verbleef er met hare gezelschapsdame, mad. Giriat en met haar kamermeisje Lucie Mere. Zondagochtend hoorden voorbijgangers gekerm op de villa. Zij drongen binnen en vonden de vrouw Giriat gebonden, met een prop in den mond, maar levend. Eugenie Fougere en Lucie Mere lagen in de nabijheid gebonden en geworgd, beiden dood. Eugenie Fougere, 40 jaar oud, was een schoone, opgeschoten vrouw, altijd schreeuwend gekleed en bedekt met juweelen zij had er voor circa 200,000 fr. meegenomen naar Aix-les-Bains alles is natuurlijk gestolen door de moordenaars, die alle schuiven en kasten doorsnuffeld hebben. Buiten rijke vrienden had vrouw Fougere ook wel minder betrouwbare kennissen. Vrouw Giriat verhaalt dat zij in den nacht wakker werd door gerucht in de kamer van madame en dat zij met licht daarheen snelde in den gang liep zij echter boven op twee manneu, die haar licht uitbliezen en haar de keel toe- nepen en een prop in den mond stakenzij viel toen bewusteloos neer en weet verder van niets. Eugenie Fougere en Lucie Mere werden verworgd bij middel van servetten, die de moordenaars rond den hals hebber) toegewrongen. (Hand. v. Antw.) In Maart werd te Berlijn mevrouw Anna Schultzen von Asten, leerares aan de koninklijke academie voor muziek, door een auto overreden en doodelijk gewond. Dinsdag stond de besluurder van het voertuig deswege terecht. De beklaagde had van den beginne af ontkend dat het ongeluk ziju schuld was, en betwistte dit ook nu. Een advies van een civiel ingenieur luidde dat het ongeluk een gevolg was van een fout in de con- structie van het voertuig, waarvoor men den beschuldigde niet verantwoordelijk kon stellen. Ook een tweede ingenieur was van meening dat men te doen had met het weigereu van de rem, wat de beklaagde niet kon helpen. Op grond van een uitvoerig getuigenverhoor, grootendeels loopeude over technische kwesties, eischte het O. M. drie jaren gevangenisstraf. Ofschoon, zoo betoogde de officier, de adviezen van de deskundigeu over het algemeen niet in het nadeel van den beschuldigde waren uilgevallen, was hij toch van meening dat men te doen had met grove nalatigheid. Het geval had wegens de persoonlijkheid van het slachUff-r groot opzien gebaard. Eu de automo- bilisfen moesten maar eens goed weten dat het publiek zich niet naar hen heeft te richten, maar andersom. Daarom eischte het O. M. zulk een voorbeeldige straf. De rechtbank ging niet mee met dit reqnisitoir en sprak den beklaagde vrij. Beleediging van kiezers. Te Dusseldorf is een vervolging tegeu den redacteur van een weekblad behandeM, wegens beleediging van kiezers. Hij had groote biljetten door de stad laten dragen waarop ezels, ossen eu kameelen waren afgebeeld met het onderachrift#Deze kiezen (volgde de naam van den katholieken candidaat Een aantal kiezers, tot't Centrum behooreude, had hem wegens openbare beleediging aangeklaagd en het Openbaar Ministerie eischte veroordeeling op dien grond. Maar de rechtbank achtte dit misdrijf niet aanwezig, wel de rekbare prober Unfug" en veroordeelde den beklaagde daarom tot 10 mark boete. Ook te Frankfort a. M. is de vorige week met den fiets-spiraalrit een ongeluk gebeurd. Twee personen, een heer en een dame, zouden in den circus het kunststuk op een tandem vertoonen. Bij de repetities was alles goed gegaan, maar bij de voorstelling brak het plankier waarop zij reden door den schnk beneden door, zoodat de beide rijders van een hoogte van ruim 2 meter neervielen, de heer en de tandem op de dame. De eerste stond terstond ongedeerd op, maar de dame werd bewus teloos weggedragen. De groote ontsteltenis, die onder de toeschouwers ontstaan was bedaarde echter weldra toen het gordijn omhoog ging en beide zich aan hen vertoondeD. De dame was naar 't scheen er met slechts onbeteekenende schrammen aan het hoofd afgekomen. Op a. s. Donderdag, den 24 Sept. hoopt onze geliefde vader, behuwd- en grootvader CORNELIS EEKMAN—KAIJZER, zijn 70sten geboortedag te herdenken. Dat hij nog vele jaren moge gespaard blijven is de wensch van zijne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Ter Neuzen. H. KAIJZER. Heden overleed te Groede onze geliefde zuster, behuwdzuster en tante Mej. A. J. HOUTZ A GER. Namens familiebetrekkingen algemeene kennis- geving. F. VERLINDE. M. C. A. VERLINDEHoutzager. Ter Neuzen, 22 Sept. 1903. Voor de soliede handelwijze, door mij ondervonden van de Maatschappij „l)e Elf Provincieil" waarvan agent voor Ter Neuzen is de heer J. Jongen, zeg ik bij dezen, onder aanbeveling dier Maatschappij, mijn oprech- ten dank. Ter Nenzen, den 23 September 1903. L. DERDT. aan de groote Kraag, gemeente Z a a m s 1 a g. Te bevragen bij den eigenaar PIETER SOL te Zaamslag. De Notarissen Van der Moer te Ter Neuzen, eu Dreg mans te Axel, zullen op Zaterdag 10 October S903, des namiddags te 2 uur, bij mej. de wed Rolff, krachtens bevel der rechtbank en ten verzoeke van I den heer Mr. J. DE WITT HAMER te Goes, als curator in het taillissement van J anna Franse, weduwe A. Sorber, en 2 van Janna I ranse voornoemd, als voogdes over hare kinderen, in het openbaar verkoopen de volgende aan de Noordstraat, kadaster sectie G nommer 1989, groot 1 are 10 centiaren. Bewoond door de wed. Sorber. aan den nieuwen dijk, kadaster sectie G no. 1477, groot 7 aren 75 centiaren. In huur bij de maand bij den ambtenaar der directe belastingen Van der Leeuw, tegen 6,68 per maand. en het recht van erfpacht op den grond, er onder en er bjjbehoorende, in de oude stad, kadaster sectie G deel groot 71 centiaren van no. 1761. In huur bij de week bij de wed. Hattinga, tegen 85 cent per week. en het recht van erfpacht op den grond, er onder en er bijbehoorende, in de oude stad, kadaster sectie G no. 1762 groot 38 centiaren, en deel groot 33 centiaren van no. 1761. In huur bij de week bij Karel Scheei.e, tegen 85 cent per week. Aanvaarding: perceel 1 1 Februari 1904, en perceelen II, III en IV, 1 Januari 1904. De huur dezer perceelen komt ten behoeve der koopers, van den dag der betaling af. De erfpacht der perceelen III en TV aaD de gemeente Axel verschulaigd, bedragentle 1,38 per jaar, voor rekeftteg jier koopers, over 1903. Grondbelasting over 1903 door de koopers op te leggen bij de koopsom. Betaling der koopsom binnen 2 maanden. Onkosten binnen 8 dagen. Verdere inlichtingen ten kantore van de Nota rissen. Deurwaarder Adriaanse te Hi list, z»] ten verzoeke van den heer J. H. OP HEY-VON IIEBEL, aan het //Hotel de la Siation" te Hulst, op Maandag 28 September a. s., des middags 12 uur, publiek verkoopen ■pit onder anderen massief malio- v-j^ELy niehouten Salontafel, id. Penant- Bra, tafel en Kast, id. Linnenksst, id. Secretaire, 18 Tafels, 50 Stoelen, 7 Rachels, waaronder rijk vernikkelde Vulkachel, Keu- kenfornuis, Lampen, Eet- en Theeserviezen, 7 Waschstellen, Spiegels, Schilderijen, Beelden, 7 Ledikanten met ressorts, Ro]mangel, enz. 1 nieuw en 2 gebruikte R IJ W I E L E N. Alles bij billetten nader omschreven. Vijfde prijs 400 Gld. Zesde prijs 200 Gld. Zevende prijs 150 Gld. Achtste prijs 125 Gld. Negende prijs 100 Gld. Tiende prijs 75 Gld. Elide prijs 50 Gld. Twaalfde prijs 25 Gld. 488 prijzen ieder van 5 Gld- 500 prijzen ieder van 4 Gld 500 prijzen ieder van 3 Gld- 500 prijzen ieder van 1 Gld~ Verkrijgbaar bij I). J. JANSEN te Hengelo (Geld.), die ook Agenten aanstelt. Verder bjj P. J. B. YOET, Ossenisse.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 2