S, Laurens, Ter Neuzen, Natuur Woflen BIJTUIGMAKERIJ. Zuider Hypotheekbank. Reclame Bedden. Ifeerea- en lapokbedden, In let naar de eisclen fles tijfls ingericlit Fotograflscli Atelier, Orgels. - Piano's. Bentsche Rijtuigmakerij. 2 pers. Yseren Bed, Pelw en Kusssns, /30,-. Onovertrefbaar iiiinnm(«g J. de Smidt-Pothoven, J. de Smidt-Pothoven, Ter Neuzen. K. D3 FAUW vader, Hoogwatergetij te Ter Neuzen. .A. ID "V" IE] IRt T IE 1ST T I B 1ST. Gediplomeerd Coupeur, £/?/£Z£NV££fy J. de Smidt-Pothoven. Hendrik de Maesschalck-Vergalle, Ankerstraat n°. 62, St. Nicolaas. Qamogelijke eo&curre&tie J. JURRIJ-H0EBE, Ter Neuzen. Betere kwaliteiten voor /32,50, /35,-, /40,- en /47,50. OLIFANTSSAJET, GROOTE SORTEERING Wolleu-, Chitsen- en Moltondekens. Utersti concurreerende prijzen. Levering franco. Lange Kerkstraat, achter de Kerk, Ter Neuzen, is elken dag gelegenheid tot poseeren. Prima werk. Coi^ .rreerende prijzen. S. R. ELZINGA, Fotograaf, Ter Neuzen. Vo or h an d en Ter Neuzen. L. DEKKER Az. le klasse Instrumenten. DAG EN, Voorm. Nam. Zaterdag 12 September 4.42 5 1 Zondag 13 5.21 5 44 Maandag 14 6.10 6.38 Diusdag 15 7.12 7.51 Woensdat? 16 8.34 9.20 Donderdag 17 10.3 10.45 Vrijdag 18 11.21 11.52 VLAO. I - JANSEN Si TILANUS, Friezenveen. Verkrijgbaar te Ter Neuzen bij Bekroond met zilveren en gonden medailles met diloma'8 op tentoonstellingen te Parijs, Antwerpen en Brussel. H. W. NEERVOORT, Wordt franco geleverd door Wollen-, Kapok-. Zeegras- en Stroomatrassen. Keizer Karelstraat 39, GENT. Maakt en verruilt alle soorten van Dagelijks te koopeei Zoowel nieuwe als gebruikte. De gebruikte Rijtuigen worden ook met waarborg verkocbt. Alsook Harnassen voor 1 en 2 paarden, per occasieu Uit YTeenen wordt gemeld dat een zes en twintigjarig toenst, van daar, Zondag ran den Schneeberg is gestort en omgekomen. Door de trawlers Lucerne en Sunbeam werd het Deensche stoomschip Klampenborg op Dinsdag 11. 270 mijl O.N.O. van Spurn in brand staande aangetroffen en op sleeptouw genomen, voortdurend brandende en aan de Zuidzijde van de Humber aan den groud gezetde brand aan boord is nog niet gebluscht. De machinekamer, bottelarij en de luiken zijn vernield, doch zooverre men zien kan de uit kolen bestaande lading onbeschadigd. is Te Merxem, onder Antwerpen, nam men Maandag voor 't eerst in de centrale der electrische tramwegen de proef met nieuwe kabels, waardoor een stroom ging van 6000 volt. Een werktnan, Roelandt genaamd, ging achter het scbakelbord om, bleef met zijn broekpijp aan iets haken, wankelde, sloeg onbedacht de hand aan een der kabels en was dood. Hij laat een vrouw en vier kinderen na. Op den Parijschen Metropolitaan heeft door een uiterst nietige oorzaak een begin van een paniek plaats gehad. Een reiziger liet aan een station zijn paraplu op een der rails val'.en. Daardoor ontstond een kortsluiting, een vrij luide knal klonk en een stroom vonken sprong onder een der waggons op. De reizigers drongen vol schrik naar de uit- gangen van den wagen, en vluehtlen het station uit. Maar bij onderzoek bleek dat er hoegenaamd geen brand te vreezen was, en de trein veitrok weer, maar bijna leeg. De reiziger die de onwillekeurige oorzaak van de outroering was, gaf nog een komisch tiutje aan de gebeurtenis door hardnekkig te roepen //Mijn paraplu Geef me mijn paraplu als 't u belieft terugMaar men wilde eerst een onderzoek doen naar het ongeval, en de paraplu werd niet teruggegeven. Te Johannesburg is weer een bijzonder groote diamant gevonden, een van 280 karaat. De winter heeft in Zweden zijn inlocht gehouden nog voor de herfst is begonnen. In de eerste dagen dezer maand daalde het kwik in den thermometer in het noorden van dat land reeds onder nul. In den nacht van Woensdag op Donderdag zelfs tot 23 graden Fahrenheit. [let graan dat nog te velde stood en de aardappelen hebben veel geleden, zoodat over groote uitge- strektheden in Lapland de oogst grootendeels mis- lukt is. In het zuiden van Zweden was het daarentegen eenige dagen heerlijk weder, waarop ook daar weder zware regens zijn gevolgd. Een lezende blinde. Een amusant vchaal vertelt de /Figaro" over een touru^e in Zuid- Frankrijk. In een stad met niet heel gemakkelijke bevolking was //De Koerier van Lyon" en als nastuk //De twee blinden" aangekondigd. Een acteur wordt ongesteld en de directeur kondigd aan dat ,/De twee blinden" niet zal kunnen worden gespeeld niemand kende de rol. Het publiek wordt woedend. Aangeboden wordt een ander stuk te spelen. Neen, het verlangd vDe twee blinden". vMaar een blinde hebben wij niet", zegt de impressario. //Laat zijn rol dan maar lezen", roept men uit het parterre. En zoo gebeurde het, dat een blinde op het tooneel zijn rol las. Een brand, door vonken uit een locomotief veroorzaakt heeft een groot gedeelte, en wel het oudste (Turksche), van de stad Travnik in Bosnie in de asch gelegd. Meer dan 500 meestal houten huizen, 7 moskeeen en een Synagoge zijn verbrand en 3000 menschen, bijna de helft der bevolking, zijn zonder dak. Travnik was vroeger de zetel der Turksche vizieren (later Vali's), maar na den opstand, nu 60 jaar geleden, werd Serajewo de hoofdstad. Een misdadigersfamilie. De voorzitter van een geheel-onthoudersvereeniging te New-York heeft de nakomelingschap nagegaan van een vrouw die een slecht leven leidde en dronk, en in 1827 in den ouderdom van 51 jaar stierf. Hij heeft 800 afstammelingen kunnen vinden, en van dezen hadden 700 minstens eenmaal gevangenisstraf ondergaan. Er waren 373 dronkaards onder, 127 die een onzedelijk leven leidden en 37 moorde- naars. De heele familie had niet minder dan 3 millioen dollars aan den Staat gekost voor ge- rechtskosten, oriderhoud in de gevangenis en terechtstelling. Rechter- en linkerhand. In het 1 ijdschrift van het Britsche Anthropologisch Instituut wordt melding gemaakt van onderzoekingen over den oorsprong van het gebruikeu der rechterhand en niet van de linker. Dat gebruik is reeds van overoude dagteekening. Een Duitsch geleerde heeft in Zuid-Beieren geraamten uit vdorhistorischen tijd gevonden, waarvan de beenderen van den rechterarm zwaarder waren dan van den linker. Een ander geleerde heeft bevonden, dat jonge kinderen van de 6e tot de 10e maand beide handen gelijkelijk gebruiken. In de 8e maand beginnen zij echter reeds bij voorkeur de rechter- haud te bezigen en spoedig na het eerste levensjaar zijn zij geheel rechtshandig. Of ook bij dieren, o. a. aapsoorten, rechtshandigheid voorkomt, over deze vraag zijn de dieTkundigen het verre van eens. Edison heeft een electrische automobiel uitgevonden, waarmee hij naar men verzekert, 1600 M. in de minuut kan afleggen. Was de snelheid van die wagens nog niet moorddadig genoeg De zware regen die Zondagavond over een groot gedeelte van ons land is gevallen, was slechts eeu kleinigheid vergeleken bij de massa's water die over een deel van Noord-Duitschland en de Pruissische Rijuprovincie zijn neergestort. Een zwaar onweer woedde vooral over en om het Wupperdal en heeft er groote schade aangericht. Te Solingen, de messenmakersstad, woei een circus omver, gelukkig zonder dat het menscheulevens kostte. Duizeuden vensterruiten werden door den hagel vernield. Bij Opladen sloeg de bliksem in een volgepropt rijtuig en doodde er drie van het gezelschap. Bij Liibeck geraakten 8 boereu- woningen in brand en werd veel vee in de weiden gedood. Een nieuwigheid in de Amerikaansche groote wereld is tegeuwoordig om te middernacht te trouwen. Bruid en bruidegom beginnen met naar de comedie te gaan thuiskomende zitten zij aan tot een schitterend souper en trekken dan met het gansche gezelschap naar kerk of kapel, waar zij in weinige minuten in den edit verbonden worden. Is dit afgeloopen, dan gaat men dansen, tot de dag aanbreekt en 't paarlje in een auto mobiel verdwijnt. In Augustus zijn te New- York zestien zulke huwelijken gesloten. Te Dour, in Henegouwen, heeft een 28jarige echtgenoot, vader van 5 kinderen, gepoogd zijn vrouw en kinderen levend te verbranden. Te midder nacht was hij opgestaan, had een aantal kleeren op een hoop gelegd in de keuken, deze met petroleum begoten en toeu in brand gestoken. Weldra was het huis met een verstikkenden rook gevuld. De vrouw riep om hulp. Bureu snelden toe, maar de man ontving ze met een mes in de hand. Ten slotte nam hij de vlucht. Men heeft groote moeite gehad om de vrouw en de kinderen te redden. Het jongste kind kon slechts met moeite tot het leven teruggeroepen worden. De dader is later aangehouden en te Bergen opgesloteu. Een handelsbediende te Berlijn, die wat klein van stuk is en daarom door zijn collega's uit plagerij //de kleine Cohn" genoemd werd (zelfs zijn aanstaande liet. hem erom schieten) heeft met een penuemes eeu zelfmoordpoging gedaan, die evenwel mislukte. Het verhaal van de groote erfenis die door een Londensche verpleegster zou zijn gekregen van een rijken pokkeupatient dien zij had opge- past, is onwaar. Die erfenis was er een it la Crawford. De verpleegster, als ze dat was, had het verhaal verzonnen om crediet te krijgen en dat lukte baar al aardig. Ze had een rijtuig gehuurd een grooten uitzet gekocht, en ze had ook al dingers naar haar hand aan het hjntje. Maar sedert Mm8 Humbert's ontmaskering wachten de sohuldeischers geen twiutig jaar een erfsuis. Ze kregen achterdocht, de politie rekende de jonge dame in, en deze is nu veroordeeld lot een maand gevangenisstraf. Z E E T IJ I) I N O E IV. Van 9 tot en met 10 Sept. Datum. i N A A VI W. Van «tt naar. Lading. Woor Ter Veu/en 9 Eng. s.s. Ann Webster 2241 Londen stukg. 10 idem Astrologer 2580 Leith idem idem Golfer 1066 Londen ledig Zweed. s.s. Hemland 5563 Ulea bout I iiii Ter Neuzen 9 Duits. s.s. Taygeta 3615 M othil lodig 10 Eng. s.s. River Lagan 2272 Londen stukg. Voor (>en< t 9 Eng. sch. Vixen 532 Charleston pijpaarde Deen. s.s. Hamlet 8254 St. Petersb. hout 10 Eng. s.s. Sea Hound 3085 Londen ftukg. idem Faraday 2525 New-Castle idem idem Truro 3366 Hull idem idem Hebble 2558 Goole idem Van Client 9 Ned. s.s. Maasstad 4459 Grangemouth ledig idem La Flandre 5716 Philadelphia idem Eng. s.s. Ouse 2158 Goole stukg. idem Sea Gull 2762 Londen idem 10 Duits. 9.8. Pionier 3572 Cardiff ledig Eng. s.s Cliolmley 3871 Burneiland idem Deen. s.s. N. G. Petersen 4146 idem idem Van 9 tot en met 10 Sept. werden langs de Oostsluizen alhier 13 binnenvaartuigen op- eu 14 afgeschutdoor de Westsl. 6 op-eu 10 afgeschut. beveelt zich beleefd aan voor het vervaardigen van alle voorkomende heeren kleedingstukken. Tevens levering van STOFFEN. O N Z E Systeem: Prof. Dr. G. JAEGER, dragen voortaan neven- staand gedeponeerd merk 6n etiquet. i*ij aaiivraag geven wij gaarne de namen der verkoopera op. Nieuw gebreveteerd stelsel van RIJTUIGEN met vouwende kap en twee spiegels (ramen), op twee en vier wielen. Ook is in het magazijn aanwezig een groote voorraad van alle soorten TILBURY'S, DOGCAR8, BUGGY'S, COUPE'S, LANDAUERS, VICTO RIA'S, BAROUCHETTEN, enz. enz., naar de laatste uitvindingen en schriftelijk gewaarborgd voor twee jaren. N.B. Op aan vraag lever ik de rijtuigen te HULST, vrij van onkosten en rechten. De Bank verstrekt gelden ter leen onder eerste hypothecair verband op huizen en landerijen en geeft 4 en 8ya Pandbrieven uit, in stukken van 1000,—500,— en 100,— Nadere inlichtingen te bekomen bij den Iloofd- Agent Cand.-Notaris te Hulst. gevuld met nieuwe dubbel gezuiverde Veeren, linneu bewaste Tijk, 1 wollen-, 1 chitsen-, 1 molton Deken, Bed- en Peluwovertrek en 2 inatiassen voor is de waarvan iedere KNOT, is voorzien van nevenstaand haudelsmerk. Deze sajet munt uit door sterkte en echtheid van kleur. Dit handelsmerk is in 1898 door de firma S. WIENER Co. Middelburg gedrponeerd. jjpfT" Zie Staatsblad no. 281, en voor we.ler- verkoopers uitsluitend bij haar verkrijgbaar. VAN TER NEUZEN. Tot het fotografeeren van Schepen, Stoombooten, Hofsfeden, Beestiaal, Familiegroepen enz. te ontbieden. Prachtige inrichting voor vergrootingi ar kleine ook veel verbleekte portretten. Met beleefde aanbeveling, Uw dw. dienaar, uit de gunstig bekende fabriek van den heer W1TTERMANS. it 17",per lOOO stuks franco wal. worden geleverd aan Fabrieksprijzen, door Ook verkrijgbaar op condition per maand. Repareeren vail Orgels, Piano's en Kerk-Orgels. 13 i 11 ij li e prijzen. Het hier bovenstaande model is met vouwende kap en op 4 plaatsen. Tilbury-Karren, Tilbury's, Landauers, Coupd's, Victoria's, Barouchetten, Omnibus en Dogears.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 6