Fanfarecorps St. Cecilia, Harmonie St. Cecilia, HeleneM.B.Voorbeijtel, Dokter Verheeke. Openbare Verkooping. Roerende Goederen, BOUWLAND, k Hofstdje en Aaohoorigheden Een fflOESTUIN, \dviTtentien. Muzieklessen. Levert alle soorten Muziekinstrumenten en benoodigdheden. Qnroersjids Qoodern. Ziekenhuis te Ter Neuzen. Openbare Muziekuitvoering op Zondag den 13 September a. s. Muziekuitvoering Rijks Landbouw-Winterschool, Tandarts, Middelburg. AUG. EECKHOUT, Hulst, CLINGE-STATION. Kolenvereeniging ,,'tVooruitzicht" a. op DINSDAG den 15 SEPTEMBER 1903, en b. op DINSDAG den 29 SEPTEMBER 1903, Een Woonhuis, Schuur, Tuin, Aanhoorigheden en Erf, t F. VAN FRAEIJENHOVEN. A. VAN FRAEIJENHOVEN. ABR. VAN FRAEIJENHOVEN. dank. een zilveren Schaar met dito Kettmg. B. P. BE SOI J, STOPPELDIJK. TE LUNTERSHOEK, HONTENISSE. op het dorp Groenendijk, Zondag 13 September 1903, des namiddags 5 uur. HET BESTUUR. T E GOES. Gediplomeerd Mnziekleeraar. Yertegenwoordiger der Kon. Piano-fabriek, M. VAN LIESHOUT ZOON, Roosendaal. Noordzee bevond, twee der opvarenden door een stortzee overboord gestagen en verdronken, nl. de schipper Jurrie Kramen en de knecht Gerrit van der Heide, beiden alhier wonende. Van de bemanning bleef er slechts een gespaard, de 17jarige broeder van den schipper, die de schuit gisteren behouden te Nieuwediep binnenbracht. Aangaande een geval van vermoedelijken kindermoord door een ongehuwde moeder te Jubbega (Fr.) meldt men, dat toen het kind stierf de geneesbeer als oor/aak van den doc d opgaf//verwaarloozing". Vrij zeker is bet dat de moeder en de grootmoeder om zich van het kind te ontdoen, het hebben laten verhongeren. Mr. IJzendijk, rechter-commissaris Mr. V. Kleffens, substituut-officier van justitieMr. Wassenaar, substituut-griffier bij de rechtbank te Heerenveen, en Dr. G. Kijlstra, geneesheer aldaar, stelden Woensdag ter plaatse een onder- zoek in. Het lijkje werd geschouwd. In hetzelfde deel der gemeente Sliedrechl waar 't vorige jaar vele typhusgevallen voorkwamen openbaart zich die ziekte weer opnieuw. Het af- deelingsbestuur van Het Groene Kruis zal weder maatregeleu nemen tot ontsmetting er ter ver- schaffing van beter drinkwater. Tegen de volgende week zijn aan de Konin- lijke Maatschappij De Schelde te Vlissingen 20 werk- lieden bedankt en bestaat er alle kans, dat er deze week nog een groot aantal zal worden ontslagen wegens slapte van werkzaamheden. Te Oud-Gastel (Nbr.) is Woensdagnacht de hoerderij van de wed. Van Hassel geheel afgebrand. De bewoners hadden den tijd niet om zich te kleeden en hebben in nachtgewaad het brandende huis moeten ontvluchten. Niets is er gered. Te Ostende zal gednrende het zomerseizoen van 1904 een internationale tentoonstelling van vrou- wenmodes worden gehouden. Er zullen o.a. af- deelingen zijn voor kleederen, hoeden en kapsels, toiletbenoodigdheden, reukwerk, kantwerken, juwee- len enz., vrouwenliteratuur en boekhandel, vrouweu- arbeid en kunstwerken. Een ernstig automobiel-ongelok is voorge- komen in de buurt van Parijs. De heer Aber reed met zijn vronw en zijn zuster in een rnotor- wagen, toen hij plotseling bemerkte, dat de machine niet meer naar het stuur luisterde. De heer Aber verloor zijn tegenwoordigheid van geest en reed in voile vaart tegen een telegraafpaal, die midden door brak. De inzittenden werden in een kuil aan den weg geslingerd. Mevrouw Aber was op de plaats dood, haar borstkas was iuge- drukt. De heer Aber en zijn zuster echenen er met eenige lichte verwondingen te zijn afgekomen, doch ook deze laatste overleed des avouds onder hevige pijnen. Een ander ongeluk had plaats op den straat- weg bij Hamburg. De heer Collin had met zijn zoon en zijn neef een tochtje gemaakt naar den Saalbrug. Op den terugweg verloor hij de macht over zijn machine. De wagen sloeg om en de inzittenden werden er uit geslingerd. De heer Collin brak een arm en een been, zijn znou wist bijtijds uit den wagen te springen en kwam met den schrik vrij. De ander kreeg een hersen- schudding. Het ernstige was de bestuurder er aan toe. Behalve eenige huidafscbaviugen, had hij zware inwendige kneuzingen en moest bewus- teloos naar het gasthuis in Hamburg worden ver- voerd. Op het station te Moskou werd dezer dagen de aandacht getrokken door een hevigen stank, die uit een kist, verzonden uit Minksk, opsteeg. De politic werd verwittigd, de kist werd geopend en men vond er het lijk in van een ou trent SOjarig man, zeer elegant gekleed, dragende in den halsdoek een kostbare speld met brillant en aan den viuger een zeer kostbaren ring. De politie wist spoedig wie de doode was 't is een adellijk eigenaar van Poolsche nationaliteit, Tomachensky, zeer rijk en een groot geleelte van 't jaar Vilna bewonend. De lijkschouwing bewees dat de overledene kort voor zijn dood een overvloedig maal had genomen en vergifiigd was. De zaak is nog in 't duister gehuld en maakt veel op/chuddinger is waarschijnlijk een familie- drama of een wraakoefening gepleegd. Volgens een bericht in de //Frf. Ztg." vindt de koude en natte zomer van dit jaar zijn ver- klaring in een gtootere ondoorschijnendheid van de dampkringslucht, welke o. a. gebleken is uit de sterkere kleuren der lucht bij zonsondergang en aan den lichten rand om de maan bij de verduistering op 11 April j.I. Deze ondoor schijnendheid staat waarschijnlijk in verband met de outzaglijke fijne stofmassa's en dampen die bij de uitbarstingen op Martinique en St. Vincent hoog in de lncht zijn geslingerd en eerst allengs weder verdwijnen. De zonnestralen worden door zulke dampen sterk geabsorbeerd. Men verwacht dan ook dat de lucht allengs weder van deze storeude stoffen zal gereinigd worden. Schoolprijzen en sparen. In Schoneberg, een voorstad van Berlijn, is in den laatsten tijd bij wijze van proef ingevoerd, dat aan de Jeerlingeu der volksschool prijzen werden toegekend in den vorm van spaarbankboekjes, waarop voor hen 3 tot 5 mark werd ingeschreven. Tot dusver heeft de uitslag voldaan aan de verwachtiug, nl. dat hierdoor het sparen zou worden aangemoedigd. "Van de bedodde leerlingen hebben 90 een hooger te goed door het inbrengen van gelden, gemiddeld 1 h 1J mark per maand. De spaar- gelden met de rente mogen aan de ouders eerst bij de kerkelijke aanneming der kinderen worden uitbetaald. In den Mexikaanschen staat Oaxaca heerscht groote opgewondenheid er moet een adir van goudhoudend erts ontdekt zijn die 15 voet breed is. De rijkdom van het erts zou er een waarde aan geven van 50,000 dollars per ton de plek ligt 250 K.M. ten westen van de stad Oaxacs. Er is reeds een afdeeling ruiterij heengezonden om de orde te handhaven in het nieuwe goudland. Aan de //Daily Chronicle" wordt uit Melbour ne bericht, dat een tot nu toe onbekende volks- stam ontdekt is. De streek, waarin deze menschen wonen, maakt het hun onmogelijk hun beenen te gebruiken. De bodem is te moerassig om er op te loopen en bootjes kan men er wegens de vele waterplanten niet gebruiken. De inwoners houden verblijf in hutten, die, om boven de opper- vlakte van het water te blijven, in de boomen gebouwd zijn. De menschen hebben het gebruik van hun on- derste ledematen geheel verleerd. Toen men eeni ge van hen op vasten bodem zette, deed hun dit veel pijn. Hun geheele gestalte ziet er zeer vreemd uit, de romp is verbazend ontwikkeldheupen, beenen en voeten echter ontbreken bijna geheel. In gestalte en bewegingen lijken zij wel iets op apen. De anthropologen zijn zeer opgewonden door deze nieuwe ontdekking. Jammer, dat dit bericht niet op 1 April tot ous gekomen ishet zou dan allicht wat geloof- waardiger klinken Een ware goudkoorts woedt sedert eenigen tijd in Tunis. Men beweet, dat in de bergen, die bij de hoofdstad gelegen zijn, goudlagen zijn ont dekt. De regeering gaf niet minder dan 600 concessies tot het delven naar edel metaal. De laboratoria, waarin men het goud keuren wil, schijnen uit den grond op te groeien. Talrijke speculanten en avon- turiers komen in Tunis aan eu weten daar de lichtgeloovige bevolking over te halen, hun kapitaal in gewaagde ondernemingen testeken. De tijdschrif- teu houden vol, dat de goudrijkdom van Tunis, die vau Kaapkolonie nog overtreft, rnaar de tot nu toe gevonden onbeduidende goudlagen geven nog niet eens zooveel winst, dat de bedrijfskosten er door worden gedekt. De oudste munt, die ous uit vervlogen eeuwen is overgebleven, bevindt zich in de ver- zameling van het Bntsche museum. Zij is, te oordeelen, naar de ruwheid van stijl, in de 8e of 7a eeuw voor Christus gestagen en heeft den ellipsvorm. Het metaal, waaruit zij vervaardigd is, wordt electron genoemd en bestaat uit onrein, met veel ziiver aangemengd goud, dat men aanzag voor afzonderlijk metaal, toen men nog niet in staat was de bestanddeelen van elkaar te scheiden. Op de eene zijde vindt men nog den ruwen indruk van het voorwerp, dat het geldstuk op het aan- beeld vasthield, op de andere zijde het beeld van een hert, met in het Grieksch het bijschrift „lk ben het beeld van Phanes". Wie dit was, is niet bekend. Men gelooft, dat niet de staat, maar particulieren, vooral rijke handelaars, het eerst op het denkbeeld gekomen zijn, munten te slaan. Gedurende de zomervacantie is in Engeland het gebruik vau prentbriefkaarten zoo toegenomen, dat op vele postkantoren de beambten moesten overwerken en niettegenstaande dat toch niet konden klaar komen. Uit Douglas, een plaats op het eiland Man werden op een dag meer dan 100,000 kaarten verzonden. In de badplaats Margate zijn zes nieuwe postbeambten aangesteld en toch blijven daar dagelijks postzakken voor den volgenden dag liggen, omdat de arbeid, ten gevolge van het ontzaglijk aantal prentbriefkaarten, overweldigend wordt. Het is te begrijpen, dat onder deze omstandig- heien de bestelling, niet alleen van briefkaarteD, maar ook van brieveu, drukwerk enz. te lijden heeft. Te Louden is Dinsdagavond op den onder- grondschen electrischen spoorweg een wagen ont- spoord. Daardoor werd de stroom verbroken en alle lichten gingen uit. Gelukkig stonden alle treinen op een na aan de stations. De kleine 200 reizigers van den trein, die onderweg was hadden eenige angstige oogenblikken. Toen 't licht weer aan was, wilden zij nit den trein, en in eene lange rij wandelden zij naar het Bankstation, waar de lift ze boven bracht. Dinsdag 15 Sept. a. s. hopen onze geliefde ouders P. VAN FRAEIJENHOVEN EN M. P. SCHWEIYGEKARDT hunne 25jarige echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare kindereu en behuwdzoon, G. VAN FRAEIJENHOVEN. A. J. DOPPEGIETER-Van Fraeijenhoven. F. J. VAN FRAEIJENHOVEN. Othene (Zaamslag), 11 Sept. 1903 Voor de talrijke bewijzen <an deel- neming, ondervonden bij het overlijden van mijn dierbaren echtgenoot, betuig ik mijn oprechten dank. Weduwe CARL KOCH. De familie KOCH en STANDAERT betuigen eveneens hunnen oprechten Bij den Burgemeester van ZAAM- aw SLAG is als gevonden gedeponeerd De rechthebbende gelieve zich aan te melden. Hij of zij, die ondergeteekende op L kosteu zouden willeu jageu, zal of zullen diarmee zeer weinig succes behalen. Mag ik hen, die daartoe bpbben medegewerkt, onder^ mijne vrienden tellen Voorzeker niet Kan took zijn dat jaloezie hen daartoe dreef? Ter Neuzen. Hotel den Appel. Het Comite tot oprichting van een Ziekenhuis te Ter Neuzen roept alien op die hebben bij- gedragen of belangstellen in het Ziekenhuis alhier, tot het bij wonen van een vergadering op de bovenzaal van het Nederlandsch Logement op Woensdag 16 dezer, s avonds 8 uur, tot vaststelling Statuten. Namens het bovengenoemd Comite, J. A. VAN ROMPU, Voorzitter. J. C. HEIJBLOM, Secretaris. des namiddags te 5 ure. AANG1FTE van LEERLINGEN voor den nieuwen cursus, aanvangende in 't laatst van October, vddr 12 October a. s. Program ma's en alle gewenschte inlichtingen worden op aanvrage gaarne verstrekt door den ondergeteekende. I. G. J. KAKEBEEKE, Directenr. Spreekuren te TER NEUZEN iederen Dins dag, van II. tot 4V2 ure> Noordstraat, 34. Behandeliug van tand- en tandvleeschziekten vullingen, reguleeringen, plaatsen van Kunsttanden en gebitten. Ondergeteekende beveelt zich aan voor het geven van Piano- en ander muziek- onderwijs te Ter Neuzen. SPREEKIJUR ZONDAGS van 8 tot 12, WOENSDAGS en VRIJDAGS van half elf tot twaalf, in het Hotel ,/OP DE HEYDE,' T E 11 O E Iv. ALGEMEENE VERGADERING op Zater- dag 12 Sept. a. S., s namiddags half zes bij Dieleman op de K n o 1. De Voorzitter, P. DIELEMAN Jac'z. De Notarissen P. Dregmans, te Axels en L. J. van der Moev, te Ter Neuzen, zullen ten verzoeke van de Erven van den heer ftl AR1NUS VAN KERKVOORT, overleden te Zaamslag en na verleend Rechterlijk bevel, wat de Onroerende Goederen betreft, verkoopen: des namiddags 1 ure, ten sterfhuize van ge- noemden heer M. van Kerkvoort te Zaamslag, de volgende als2 Secretaires, Linnenkastje, Tafels, Stoelen, Spiegels, Kachels, 3 pluimen Bedden met toebehooren, kapokken dito, Stoven, Vloerzeilen, Kar- petten, Loopers, Kleedjes, Matten. Schrijf- bureau, Commode, Kleerenhanger, Stereos- coop met platen, eenig oud Porcelein, Fransch Porselein, Koper-, Tin-, IJzer-, Blik-, Glas-, Geleierd-enAardewerk, Haard-, asch-, Keuken-, Schuur- en Tuingeriex, enz. enz. des namiddags 1 ure, in het logement bewoond door G. de Visser, te Zaamslag, de volgende K o o p 1. en A an h oorigheden, alles in den polder Aan- en Genderdijke, gemeente Zaam- slag, kadastraal bekend in Sectie E nummers 77, 78, 79, 81, 82, 83, 83bi«, 84, 84bi», 87, 88, 93, 96, 97, 98, 99, 100, 101 en lOlbis, te samen groot 13 Hectaren, 87 aren, 70 centiaren of 31 gemeten 43 roeden. Boomprijs 400, k o o p a. 81 aren, 60 centiaren of 1 gemet 249 roeden gelegen als voren, kadastraal bekend in Sectie F, nummer 496. Voorschreven goederen zijn in pacht tot 1 October 1904, bij Hekmanus de Zeeuw H/„, voor 1000,den hoop. K o o p 3. als voren, kadastraal bekend in Sectie F, nummers 94 en 95, groot 60 aren, 10 centiaren, of 1 gemet 104 roeden. In pacht tot I Mei 1904, bij den medever- kooper H. de Jonge Hz voor f 80,— per den hoop. K o o p 4. te Zaamslag (kom), kadaster Sectie F, nummer 1388, groot 2 aren, 45 centiaren. Belast met cijns ten behoeve der gemeente Zaamslag,ad 1,28. Vervaldag25November. Laatst bewoond geweest bij genoemden hee M. van Kerkvoort. te Zaamslag, kadaster Sectie F, nummer 1383, groot 2 aren, 15 centiaren of 14 roeden. Belast met cijns ad 90 cents ten behoeve van en vervaldag als voren. De koopers van koop I en 2 betalen gelijk- tijdig met hunne koopsom lx/s jaar pacht, zijnde van 1 October 1902 tot 1 April 1904, alzoo 1500,—, waartegen die pacht van 1 October 1902 in hun voordeel komt. De kooper van koop 3 betaalt gelijktijdig met zijne koopsom 80,—waartegen de pacht te rekenen van 1 Mei 1902 in zijn voordeel komt. Koopen 4 en 5 te aanvaarden bij de betaling der koopsom men. Grondlasten van 1 Januari 1904. Polderlasten van 1 Mei 1904 voor koopers rekening. Onkosten 8 8 dagen. Betaling koopsom 3 maanden. Alle nadere inlichtingen ten kantore van voornoemde Notarissen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 2