BIJ V OEGSEL Ter Neuzsnschs Courant Zaterdag 28 Augustus 1903. No. 4424. Binnenland. Gemengde berichten. RECHTSZAKEN. Vrrondisseinents-reclifbanli te Middelhnrir. Gemeenteraad van Ter Neuzen. VAN DF, VAN D or de Regeeriug is ingedieud een wetsont- werp tot 't tegengaau van particuliere loterijen. Voor de iuvoeriug van het nieuwe Strafwetboek van 1886 was, zooals men weet, het oprichten eu houden van een bij de wet niet toegelateu loteiij strafbaar, iugevolge art. 410 Code Penal. Bij het ontwerpen van het nieuwe Wetboek van Strafrecht werd uitdrukkelijk de bedoeling kenbaar gemaakt, geeu straf te stellen op het bouden enz. van loterijen. Toen eukele jareu later tot de iuvoeriug zou worden overgegaan, bleek evenwel de meening te dien aanzien gewijzigd te zijn en werden de verbodabepalingen van de wet van 1814 tegen alle vreemde of particuliere loterijen gehandhaafd aoch daar de Code Penal werd afgeschift, verviel de straf, bedreigd bij de voornaamste verbodsbe- paling der wet van 1814. Deze, het gezag van de wet en van de hoogste inacht in den Staat ondermijnende toestand mag niet worden besteudigd, zegl de Regeering uu Rr is een einde aan te raaken, hetzij door de in 1886 gehandhaafde artikelen der wet van 1814 alsnog af te schaffen, of door daaraan de poenale sanctie weer terug te geven, hetzij door een geheel nieuwe regeliug van het onderwerp /loterijen Aau den laatsten weg gaf de R-geering nu de voorkeur. Het geheel vrijlaten van allerlei loterijen zou terecht zijn te beschouwen als een zij 't ook zijdeliugsche en lijdelijke aanwakkering van overheidswege van den speelhartstocht en de exploitatie daarvan. Het aantal loterijen en deel- lietuers daarin zou bestendig aangroeien. Het tweede middel kau evenmiu toepassirig vinden, vooral wegens de noodzakelijkheid eener grondige en geheele he.zieriing der wet van 1814. Rest alzoo allcen de derde weg. Bij het ontwerpen van de in dit outwerp aan- gegeven regeliug heeft de Regeering zich laten jeideu door de ovtrweging, dat, terwijl niet het aauleggen van en nog minder het deeluemen in elke loterij reeds op zichzelven als ouzedelijk mag woiden gebrandmerkt, de speelharistocht als zoo- danig en nog veel meer de exploitatie daarvan ook van overheidswege streuge veroordeeling verdienen. Daarom wordt niet ouvoorwaardelijk elke loterij verboden, en evenmiu straf-bedreigend opgetredeu tegeu den deelnemer in een verboden loterij. De onlworpen regeling keert zich alleen tegen hen, die uit particulier wiustbejag gelegenheid verschaffen tot het deeluemen in loterijen. Niet tegen den speler in de loterij is het ontwerp gericht, maar tegen de loterijen zelven en tegen hen, die de speelzucht te eigen bate exploiteereu. Drieerlei vleit de Regeering zich hiermede te bereikenbescherming van het individu tegen bedrog en misleiding bij loterijentegen baat- zuchtige, echoou niet met bedrog of misleiding gepaard gaande exploitatie van zijn speellu t; tempering van dien speellust zelven bij het ir.dividu. Art. 1 noemt in het algemeen de kenmerken, waardoor een onderneming in den ziu der wet vloterij" wordt. De deelueming moet ten doel hebben, mede te dingen naar prijzen of pretnien. In den ziu der wet van 1814 viel onder loterij, waarvoor toestemuiing was vereischt, niet het houden van verlotingen, waarin de deelueming zg. gratis wordt verstrekt, dus zonder een zeker bedrag als i"leg te vorderen, zooals door winkeliers mt er- maleu ten behoeve hunuer klauten pleegt te worden gedaan. Laatstvermelde, meer en meer iusluipende gebruiken behooren intusscheu niet tot de ininst verderfelijke. Eveneens worden door de vroegere dtfinitie van het begrip ^loterij" buitengeeloten al die ondernemingen, waarbij vaststaat dat het geheele bedrag tot den iulegger zal terugkeeren, waarbij ecbter het ontbreken van de kans op verlies slechts schijnbaar en integendeel het gemis van de rente van het ingelegde bedrag gedureude even zoovele jaren zeker is. Met de aangenomen te euge op vat ting van het begrip loterij" kan derhalve, waar het te doen is urn bet publiek te beschermen tegen de exploi tatie van zijn speel- en winzucht, bezwaarlijk worden volstaan. Vanaaar de voorgestelde dtfinitie, waarbij het ouverschillig is, op welke wijze medegedongeu wordt naar prijzen of premien, mits de toewijzing geschiede door het lot of door jsenige andere kansbepaling, waarop de deelnemers geen invloed oefenen. De voorgestelde dtfinitie maakt het onnoodig, bepaalde soorten van loterijen met name te verbieden. Maar de nu aangeuomen defi titie zou weer te veel owvatteu, indien niet uitdrukkelijk enkele uitzonderingen werden gemaakt voor sommige soorten van levensverzekerir.g (mits geen vermomde loterijen), rentegevende premieleeningen en zoodauige andere premieleeningen, welker sau- deeleu worden afgelost met een hooger bedrag dan bij de deeluemiug daarvoor werd betaald. Art. 2 bebelst een verbod van aauleggen en boudrn van een loterij. Onder ^aauleggen" is te verstaau het iurichten van de loterij het yhoudeu" is het verrichten of doen verrichten van de trekking of het aanwijzen door andere middelen van de gewounen prijzen of premies; het ,/Pxploiteeren" bestaat in het verkoopen enz. van aandeelen en het op eenige andere wijze openstellen van de deelneming. Volgens den aanhef van art. 8 zal de Minister van Justitie de Kroon voorlichten omtrent het verleenen van toestemuiing voor sommige niet absoluut verboden loterijen, i.l. voor soortgelijke als bij de wet van 1814 ten behoeve van i/cor- poratien" voorwaardelijk wareu toegelateu. Een uitzondering voor onderhandsche loterijen van „slachtvee, meubilaire goederen, boekeu, liefhebbe- rijen, zijden en andere stoffeu, kleederen of der- gelijke ol jecten", als in de wet van 1814 voorkwam, is in het outwerp niet opgenomen. Kleine loterijen, d. z. die waarin de gezamenlijke prijzen geen grootere waarde hebben dan van f 100 met uitsluiting van die van geld of geldswaardig papier worden bij art. 4 afhaukelijk gesteld van de toestemming van B. en W., mits ze strekken tot een liefdadig doel of tot bevordcring van wetenschap, kunst- of andere algemeene belangen. Voorts geeft art. 5 gelegenheid om, ook al levert de aard der loterij of de persoonlijkheid van den verzoeker geen termen op om de toestemming te weigeren, toch nog bij zonder waarborgen te stellen tegen verkeerde inrichting of exploita'ie en tot verzekering van een strikt eerlijke trekking. Overtreding van de verbodsbepalingen of de voorwaarden, waaronder verguuning is verleend, wordt straf haar gesteld met boete tot f 1500, met de mogelijkheid van verbeurdverklaring van de aandeelen, prijzen eu gelden uit den verkoop der loten. Gaat het werkzaam zijn voar een verboden loterij gepaard met of bestaat het in opzettelijke misleiding van het publiek, dan worden die feiten als misdrijven beschouwd eu gestraft met gevange- nisstraf van ten hoogste 1 jaar of boete van ten hoogste f 1500. Naar de Tel. verneemt zijn aan het departe- van Biuneulandsche Ziken voorstellen in bewerking voor een peusioenregeling derbijzondereonderwijzers. Ereneens is in voorhereiding een wijziging van de wet op bet lager ouderwijs tot herziening van de rijkssnbsidies aan bijzondere en openbare scholen, mede in verband met het verschaffen van rijkshulp ten aanzien van de minima en wettelijke ver- hoogingen van de wedden van openbare en en bijzondere ouderwijzers. De voorbereiding van een en auder is reeds ver gevorderd en de indiening is in de eerste maanden van het komende zittingjaar le verwachten. De Brusselsehe correspondent van het Hbl. bericht, dat in Belgie stappen worden gedaan om een maatschappij voor de haringvaugst op le richten, met bijstarid van Nederla.-.dsche des- kundigen. Daar Belgie in 't vorig jaar uit Nederland ruirn 6'/g millioen kilo haring heeft belrokken en ongeveer evenveel uit Frai krijk eu Engeland, stelt men zich van deze onderneming veel voor. De rechtbank heeft in hare zitting van 28 Augustus de volgende vonnissen uitgesproken T. F. v. R., oud 26 j., arbeider te Clinge, is wegens beleediging van ambtenaren veroor- deeld tot f 10 boete of 10 dagen hechtenis. J. O., oud 22 j., bootwerker te TerNeuzen, is wegens wederspannigheid veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf. A. C. W., oud 18 j., schilderskneckt te Zaamslag, gedetineerd te Middelburg, is wegens diefstal veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf met inminderingbrenging der doorgebrachte hechtenis. A. d. S., oud 85 j., liedjeszanger te Zuiddorpe, gedetineerd te Middelburg, is wegens het plegen van onzedelijke handelingen veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf met inminderingbrenging der doorgebrachte hechtenis. Woensdag te half zeven is aan het station te Leiden een courantenlooper M., die een pak courant en uit den trein zou halen, overeden door een goederentrein, waardoor hij bij andere kwets- uren het linkerbeen tot beneden de knie verloor. Gewoon zelf de couranten uit den trein te halen begaf de man zich over het spoor. De goederen- trein die drie kwartier later dan gewoonlijk aan- kwam, liep op het eerste spoor en niet zooals anders op het tweede spoor binnen. De man was daarop niet verdacht, vaudaar het ongeluk. De ongelnkkige heeft vrouw en kinderen. Hij werd naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Te Herstal, bij Luik, zoo meldt het Handelsblad van Antwerpen kan men een worp konijnen bewonderen, zooals men er wellicht nog nooit een te zien kreeg. Zij zijn negen in getal, alien goed levend en gezond, doch op de zonder- lingste wijze gevormd. N° 1 heeft 66n achter- en twee voorpooten en oor te midden van den voorkop u°. 2 heeft een oor, geplaatst als het eerste, twee voorpooten en van achter een klein, bijna ouzichtbaar stompken°. 8 6en oor in het midden en vier pootenn°. 4 66a oor dat slechts van boven open is als het paviljoen van een trompet, vier regelsnatige pootenn°. 5 een half buisvormig oor; n0. 6 twee halve buis- vormige ooren n°. 7 twee halve buisvormige ooren, twee voorpooten en 66 achterpoot, in plaats van ecu staart aan het sterk verlengd achterlijfn°. 8 een oor als de drie eersten en een stompke op de plaats waar een oor zou rnoeten staann°. 9 eene knorzelachtige dikte met eene holte in't midden van den kop, om als oor dienst te doen. Een fortuin voor Baruum In het museum voor natuurlijke geschiedenis te Parijs is het ouderste deel opgesteld van het geraamte van den grootste der nu uitgestorveu reuzenvogels van Madagascar, den aepyornis ingens. Madagascar en omliggende landstreken hebben in een r.og niet zooveel eeuweu gtleden tijdperk deze reuzenvogels en vele andere vreemde diereu geherbergd. Men heeft deze vogels eerst voor roofvogels aangezien eu ze gehondeu voor de voorbeelden van den vogel Ruck uit de Oostersche sproobj-s, maar reeds de jongere Geoffroy de St. Ililaire heeft gezieu dat zij verwant waren met de struisvogels. Deze vogels rnoeten meer dan drie meter hoog zijn geweester zijn eieren ge- vonden die 9 it 10 liters iuhielden. De lengte van het dijbeen van het te Parijs opgestelde ge raamte is 44 c.M., die vau het scheeubeen 78 c.M. Het geraamte komt veel overeen met dat van de Kiwi van Nieuw-Zseland, die zelfs vier meter lang werd en misschien nog in de vorige eeuw voorgekomeu is. De beenderen zijn gevonden bij die ran nijlpaarder, schildpadden, krokodillen zoodat men meeut dat de aepyornis een strand- dier moest zijn geweest. Daarop wijzen ook de overblijfselen van zeer jonge dieren, in moerassen gevonden, waar blijk- baar nesten zijn geweest. Te Hoogenveen had iemand de onvoorzichtig- heid, over de trambrug te fietsen. fn de rails geraakt, moest hij afspringen. Zijn wiel viel in 't kauaal, hij zelf raakte met den rechtervoet tusscheu een rail beklemd, sloeg om en kwam nu aan zijn eene been, dat daarbij brak, boven het water te hangen. De voortvluchtige kantoorbediende L. K., is Dinsdagavoud laat uit Keulen te Amsterdam aangekomen. De gestolen effecten zijn in onge- schonden staat bij hem gevonden. Woensdag is de jonge man door de justitie gehoord. Men schrijft uit den Haag De ooievaar is dood, leve de ooievaarDeze uiting van het contiuuiteitsbegrip zal door ous gemeeutebestuur niet worden in eere gehouiien ten opzichte van de kleppers, die sedert jaren her een zoo eigenaardige figuur op de vischmarkt der re- sidentie maakten. Ioimers in de Ilaagsche ge- meentebegrooting voor 1904 wordt medegedeeld, dat het /»na het overlijden der ooievaars bij de visrhbauken weusclielijk wordt geoordeeld aldaar geene ooievaars meer te houden." Vergadering vau Donilerdag 27 Angustus 1993. Voorzitter de hecr P. Moes, wethouder. Verder aamvezig de heeren Van den Hoek, De Feijter, Harte, Wieland, Grenu, Dees. De Jonge en Versluijs. Afwezig de heeren Visser, Van der Hooft, De Koeijer en Van de Velde. Na opening der vergadering worden gelezen de notulcn der voorgaande, welke worden goedgekourd. De Voorzitter deelt mede dat de burgemeestor absent is en hij dientengevolge als Voorzitter fungecrt. De Voorzitter schorst de openbare vergadering welke overgaat in eene zitting met geslot»n deuren. Na het weder openbaar worden der zitting komt aan de ordo t I. Yastste/ling 1® suppletoir kohier hoofdrlijken omslag. De Voorzitter stelt voor het kohier, zooals dit in de ver gadering met gesloten deuren is besproken, vast te stellen. Z. h. s. wordt aldus besloten. 2Ingekomen stukken. a. Een schrijven van Ged. Staten van Zealand, dd. 7 Augustus 1903, meldende dat door het college is goedge- keurd het raadsbe.dni.t van 80 Juli j!., houdende nadere regeling tier jaarwodden van het onderwijzend personeel. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een schrijven van Ged. Staten van Zeeland, dd. 7 Augustas 1903, meldende dat door het college is goedtze- keurd het raadsbesluit van 30 Juli jl., betreffende uitgifte van gemeentegrond iu erfpacht. Aangenomen voor kennisgeving. c. Een schrijven van Ged. Staten van Zeeland, dd. 7 Augustus 1903, waarbij de ontvangst wordt bericht van een afschrift der door den Raad op 30 Juli jl. vastgestelde vcror- dening op het onderzoek en de behandeling van vee, vleesch en visch, bestemd ora te dienen als voedingsmiddel. Aangenomen voor kennisgeving. tl. Een schrijven van Ged. Staten, dd. 14 Augustus 1903, waarnevens van het bewijs hunner goedkeuring voorzien wordt teruggezonden een exemplaar van het kohier van het school- geld voor hot 3" kwartaal 1903. Aangenomen voor kennisgeving. e. De Voorzitter deelt mede, dat zijn ingekomen twee rekeningen der Gebr5 Ribbcns, ten bedrage van 18,50 en 19,94. Deze rekeningen, welke leveringen betreffen over het vorig dienstjaar, zijn te laat ingekomen, doch spreker stelt voor deze over te brengen op het dienstjaar 1908, zooals ook reeds vroeger in dergelijke gevallen is gehandeld. De heer Van den Hoek is het met dat voorstel niet eens. De rekeningen ten laste der gemeente rnoeten vddr Juli worden ingezonden daarop is reeds herhaaldelijk gewezen. Er is een heel jaar tijd om de rekeningen in te zenden, als dat niet lang genoeg is, weet spreker het niet meer. H(j wil de vorderingen als vervallen beschouwen. De Voorzitter vindt het wel wat kras om nu ineens zod'n beslult te nemen. Hij is hot er mee eens dat het onge wenscht is, dat zoo iets herhaaldelijk voorkomt. Hij zou nu de vorderingen op het tegenwoordige dienstjaar willen overbrengen. 't Zal dan wellicht eene les zijn voor later, dat die late inzending van rekeningen niet meer zal plaats hebben. De heer WielandVroeger werd er toch ook tegemoet- komeud gehandeld. De heer Van den HoekVroeger was er wel eenige reden toe om zoo te handelen, toen lag de font op de secretarie, De heer Wielandfk meen dat het betrof eene vorderiag der firma Van de Sande. De heer Van den HoekDie was wel niet verrekend, maar niet te laat ingezonden. Er Is toen nitdrukkelijk op gewezen dat de rekeningen. om voldaan te worden, tijdig rnoeten worden ingezonden, en het wordt nog jaarlijks in de rannnd Jnni afgekondigd. De heer Wieland denkt, dat, wanneer nu in het verslag gelezen wordt dat er sprake ran is de harde maatregel toe te passen om de vorderingen eenvoudig vervallen te be schouwen, dat er dan voortaan wel beter opgepast zal worden. De heer Dees vindt ook noodig dat er maatregelen van orde zijn en dat de rekeningen tijdig inkomen, maar vindt het te erg, om nn zoo in eens tot niet-betaling te bealuiten. De Voorzitter stemt ook toe dat er regel moet zijn en zou daarom, als het nog eens voorkwam, te laat ingekomen rekeningen niet meer willen betalen, Het voorstel van den Voorzitter, om de rekeningen te brengen ten laste van het dienstjaar 1908, wordt hierna aan genomen met 8 tegen 1 stem; tegen de heer Van den Hoek, voor de overige leden; de heeren Dees en De Jonge zeggen bij 't nitbrengen hunner stem, dat zij er nu voor de laatste maal in tocstemmen. 3. Aangehouden taken. De Voorzitter brengt ter tafe! het in de vorige vergadering medegedeelde voorstel der commissie van beheer over dea grintweg Ter NeuzenHoek, tot gedeeltelijke rerTanging der grintboan door keibestratiug. Hij stelt namens Bnrg. en Weth. voor dit voorstel af te wijzen. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Aanbieding gemeentebegrooting dientl 1904. Door den Voorzitter worden namens Burg, en Weth. aangeboden De gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1904, op een eindcijfer van 68.462.99J, met een post voor onroor- ziene uitgaven ad 5.,4,90. b. De begrooting der commissie tot wering van school- verzuim te Ter Neuzen, kora, op een eindcjjfer ran f 200. c. De begrooting der commissie tot wering van school- verzuim te Ter Nenzen, Slniskil op een eindcijfer van 185. <1. De begrooting der Kamer van Koophandel en Fabricken op een eindcijfer van f 180,50. e. De begrooting dor gezondheidscommissie, op een eind cijfer van 1284,95. Hierin wordt door Ter Neuzen f 450,75 bijgedragen. f. De begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor het dienstjaar 1904, op een eindcijfer van f 4894, met een post van onvoorziene uitgaven ad 150. Als subsidie van de gemeente is geraamd 4700, zijnde f 800 minder dan voor 1902 is loegestaan. If. De begrooting der brandweer voor het dienstjaar 1904, op een eindeijfsr van J 550. Deze begrootingen zullen worden gesteld in handeu der commissie, belast geweest met het nazien der verschillende rekeningen over 1902. H. Rapport van het onderzoek der gemeente- en andere rekeningendienst 1902. De Voorzitter verzoekt de commissie, welke bestaat uit de heeren Dees, Van de Velde en De Jonge, hare bevin- dingen te willen meedeelen. De heer Dees deelt namens de commissie mede, dat z\j het niet noodig geacht heeft een schriftelijk rapport in te zenden. De verschillende rekeningen zijn nagezien en in orde bevonden, zoodat tot goedkeuring geadviseerd wordt. Bepaalde aanmerkingen ziju niet gemaakt, alleen heeft het de aandacht der commissie getrokken dat de kosten der straatvorlichting zoo enorm gestagen zijn, n.L tot 4400. Het is evenwel niet de bedoeling der commissie de schuld daarvan aan Burg, en Weth. te wijten, en ofschoon de straatverlichting in de gemeente nog al aanmerkelljk is uit- gebreid, schrijft de commissie die hoogere uilgaaf toe aan de electrische verlicliting De heer Wieland vraagt of er op het stroomverbruik ook eene goede controle bestaat, op het nazien der meters. De heer Dees Precies. De heer Van den Hoek deelt mede, dat de stand der meters elke maand wordt opgenomen. De heer Dees is van meening dat Burg, en Weth. aan de haud der concessie daarop controle mogen uitoefeaen zy zijn evenwel geen deskundigen. De heer Van den Hoek stemt dit toe; die controle op het stroomverbruik wordt gehouden door den bonwmeester, welke daarvoor op do centrale wordt toegelaten. De heer Grenu merkt op, dat iedor dagelijks het stroom verbruik kan controleeren, op de geploatste metersbet kan cehter ook voorkomen dat de meters niet in orde ziju. De heer Van den Hoek deelt mede dat Burg, en Weth.. toen verleden jaar een ingenieur de werken der electrische centrale en de straatverlichting heeft nagezien, door dozen ook de meters hebben laten onderzoeken en daarbij bleek, volgens zijne verklaring, dat de meters uilstekend werken. De heer Dees deelt mede dat de heer Van de Velde er ook nog aanmerking op maakte, dat de gemeente f 1 voor nieterhuur moet betalen, terwijl particulieren slechts 75 cent betalen. De heer Van den Hoek Dat verschil in prijs ligt nan de sterkte der meters; er zijn meters van 0,80, /0.I5 en 1 huurprys, naar gelang van den stroom dien de gebruikers noodig hebben. De heer De Jonge betaalt ook 1. Hierna worden achtereenvolgens z h. voorloopig vast- gcsteld a. tjn gemeenterekening over 1902 op een bedrag van /74,582,93£ in ontvangsten, en 73,039,79 in uitgaven, alzoo met een batig slot van 1543,14J. b. De rekening der gezondheidscommissie over 1902 op een bedrag van 138.44J in ontvungsten en uitgaven. Door Ter Neuzen is hierin bijgedragen 49.45J. c. de rekening der Kamer van Koophandel over 1902, op een bedrag van f 125 in ontvangsten en J 179,17 in uitgaven, alzoo met een nadeelig saldo van 54,17. Reeds vroeger heeft de Raad besloten dit nadeelig saldo te dekken. <1. de rekening der commissie van beheer over den grindweg Ter NeuzenHoek op een bedrag van /1580 in ontvangsten, 1472,87 in uitgaven, alzoo met een batig saldo van f 57,13. e. de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1902, op een bedrag van f 5094,41 in ontvangsten, f 4989,96 in uitgaven, alzoo met een batig saldo von 104,46. De rekening van het bestuur, der brandweer over 1902, op een bedrag van y476,04J in ontvangsten, 467,21 in uitgaven, alzoo met een batig saldo van f 8,83J, welke later is ingekomen zal in handen der commissie van onderzoek worden gesteld. S. Verzoek van het bestuur der vereeniging Tereenigde Handteerkslieden" om subsidie. Door den Voorzitter wordt lezing gegeven van een ad res van het bestuur der vereeniging .Vereenigde Handwerkslieden" te Ter Neuzen, goedgekeurd by Kon. besluit van 22 Nov. 1893, no. 41, waarin wordt te kennen gegeven: dat te Ter Nenzen sedert 1898 door genoemde vereeniging eene afdeeling voor vakonderwijs is opgericht, welke aan- vankelijk 8 leerlingen telde dat de kosten van dat onderwijs bestreden werden door de gedeeltelijke contributie der leden en donateurs dat door het steeds toenemende aantal leerlingen en de ongelijke vorderingen, noodznkelijk wordt de klassen te splitsen en het aantal lesuren uit te breiden, tengevolge waarvan de kosten zoodanig verhoogd worden, dat de gedeeltelijke contributie der leden en donateurs voornoemd, het tekort niet meer kan bijpassen. Redenen waaroin het bestuur overtuigd van het groote belang dat deze school voor de a. s. ambachlslieden heeft, de vrijbeid neemt, zich tot uwe vergadering te wenden met het eerbiedig verzoek eene jaarlijksche subsidie van 125 nit de gemeentekas te mogen ontvangen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 6