GAAISCHIETING Duitsche GRIND. 208 r. OiEIOOKRlI, Advertentien. Mijne redding heb ik gevonden. Dokter J. van de Calseyde. Leder-extract en Chroomdressing Hoogwatergetij te Ter Neuzen. te TER NEUZEN, op Zondag 2 Augustus 1903. Inschrijving levering Gemeenteraad van Axel. s <5 DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 1 Augustus 7.44 8.15 Zondag 2 8.53 9.29 Maandag 3 v 10.7 10.44 Dinsdag 4 11.18 11.49 Woensdag 5 12.15 Donderdag 6 H 0.89 1.— Vrjjdag 7 H 1.18 1.37 no,—. 30~04, aanmerkelijk VERLAAGD ziju. Ter Neuzen, 29 Juli 1903. een LANDBOUW - WINTERCURSUS, ANTH. TH. PLASSCHAERT, Vooruit 150 fr. 58 M!. haven Hoofdplaat, 75 dijk aan den Hoogeweg, 75 Krnisweg. schoond, dus ook in de meeste kalmte heeft gebandeld. Deze kalmte blijkt ook uit de ont- moeting die hij bad met eene bewoonster van de Celebesstraat kort daarna, die _ons reeds mededeelde dat de man haar op zijn gewone, onverschillige manier groette. Ook is geblekeu dat hp naar geld heeit ge- zoekt, want niet alleen was eenig geld uiteen penantkastje verdwenen. maar in de kleeren van de vermoorde vrouw zijn sporen gevonden, dat waar een beurs kon zijn geborgen, was gezocbt en op sommige plaatsen de kleeren waren stukgesneden of getornd. De vader van de vermoorde vrouw verklaarde ons nog dat bij Luier alleen op den voorgrond stond a-eld te vinden en dat dit aanleiding is geweest tot de misdaad. Vermoedelijk wist de moordenaar niet dat zijn broer zijn geld had medegenomen. Het iuiste signalement van den verdaehte lnidt - o-ekleed met donker, bijna zwart colbert costuum,slappe zwarte deukhoed,zwartechroom- lederen knooplaarzen voorzien van klem grps handkoffertje met bruin leder gemonteerd heeft vermoedelijk bij zich een blauwe jockeypet. Honderden stonden Donderdagochtend voor het Wilhelmina-Gastbuis om tegenwoordigje zijn bij de begrafenis van het slachtofler. wachten was echter te vergeefs. Het Het bleek dat de begrafenis plotseling was uitgesteld. l lH llovltn rrp hoelang was niet bekend. Allerlei ge- crino-en, ook dat van den vermoedelpken den moord Luier v. d. Laan een spool en op de kerk. De kanten, trachtende brengen, wat hun niet gevallen. Dit is van in een nader Voor ruchten dader van was ontdekt. Later bleek dat de oorzaak van het uitstellen der plechtigheid was geschied omdat er in de eerste plaats onzekerheid was ot de datum voor de plechtigheid zou moeten worden gerekend naar den dag waarop vermoedelijk de moord is gepleegd, dan wel van den dag van c e ontdekking. Een vergissing gepleegd bp de aangi e van over lijden. bracht ook vertraging, zoodat de ondernemer niet tijdig de beslissende toestem- ming van de politic kreeg. Eerst omstreeks 12 uur werd de beslissing gegeven, zoodat heden waarschijnlijk de plechtigheid is geschied. Wat betreft de verdaehte Luier van der Laan, uit verschillende omstandigheden is gebleken dat hij meer geld bij zich moet hebben dan dan eerst werd gedacht, zoodat hp verdei vveg kan zijn dan vermoed werd. Tot nu is er geene hepaalde aanwijzing waar hij verblijf kan houden. Als de Minister van justitie toestemming daartoe zal hebben gegeven, zullen portretten van den verdaehte onmiddellpk overal worden verspreid. Daar het onlangs is voorgekomen dat iemand die bij een openbare voorstelling gemagnetiseerd werd, ernstig in zijn gezondheid benadeeld geworden, hebben de Pruisische Ministers Eeredienst en van BinneDlandsche Zaken ambtelijke aanschrijving de politie-autoriteiten er aan herinnerd dat openbare voorstellingen waarbij suggestie, bypnose, magnetisme enz. een rol spelen, verboden zijn. Bij het dorp Schuloievka^in de buurt van Odessa, waren 33 boerenmeisjes, die meehielpen bij den oogst, in een schuur gegaan om wat te rusten. Zij werden daar met allerlei plagerijen lastig gevallen door een troep jongeluien toen de knapen haar maar niet met rust wilden laten, verzochten de meisjes een opzichter, de schuur van buiten af te eluiten. Een half uur later stond de schaur in brand. De slapende meisjes werden verschrikt wakker, maar zij konden er niet uit. Niemand hoorde haar hulpgeioep van de afgelegen plek, waar de schuur stond, en toen de brand eindelijk werd ontdekt, waren zij alien in de vlammen omgekomen. Er is een gerechtelijk onderzoek ingesteldwant er bestaat eenig vermoeden, dat de schuur opzet- telijk in brand gestoken zou zijn door een paar der jongens, die hun j/blanwtje niet konden ver- kroppen De Engelsche vloot heeft zich een distilleer schip aangeschaft, de //Edgewater waarop uit zeewater in 24 uren door distillatie een hoeveelheid van 225,000 liter zoet water kan worden verkregen Deze drijvende fabriek, die de oorlogsvloot van zoet water moet voorzien, bevat bovendien nog houten kuipen, waarin een voorraad van 46,000 liter water kan worden geborgen. Een eigenaardig geval van slaapziekte met doodelijken afloop heeft zich voorgedaan in Blanken burg (Brunswijk). Een 33jarige politieagent kwam van den dienst thuis en legde zich te slapen zonder dat er bij hem een storing van de gezondheid was merkbaar geweest. In dien slaap is hij echter negen dagen gebleven, en niet weer ontwaakt, Hij was geenszins gevoelloos, reageerde op kit telen of kuijpen, maakte, als hij geleid werd mechanische loopbewegingen, en opende als hij hard geroepen werd, de oogen, om ze echter dadelijk weer te sluiten. Hij werd door vloeibaar voedsel versterkteen stukje brood kauwde hij wel, maar hij kon het niet doorslikken. In den morgen van den 25sten is hij gestorven. Dure sigaren. Een partijtje (1500) van de duurste sigaren ter wereld is dezer dagen van de vermaarde Vuelta-Abajo, op Cuba, verzonden naar New-York, ten gebruike van rookende millionairs. De prijs van een dier sigaren is ongeveer 11. Alleen de allerbeste bladen tabak, waaraan niets mankeerde, werden gebruikt voor die sigaren en alleen de bekwaamste arbeiders, die niet meer dan 8 .sigaren per dag maken, mochten er aan werken. Elke sigaar is gewikkeld in fijn Japansch papier en geborgen in een luchtdicht kokertje van geurig houtr De bewoners van het Zwitsersche plaatsje Collogne kennen sedert verleden week de ver- schrikkingen van een bombardement. De vorige week n.l. vielen en ontploften er plotseling granaten granaatkartetsen boven enkele huizen en zelfs menschen vluchtten naar alle hun leven in veiligheid te gelukte, want dooden zijn er bombardement was een gevolg van de proefnemiDgen op eemge uren afstand van Collogne met nieuwe kanonnen van bijzondere draagkracht gedaan. Maar dat de draagkracht zoo groot zou zijn, had niemand verwacht. Natuur- lijk zijn de proefnemingen onmiddellijk gestaakt. Bij de Sulegg in het Berner Oberland ontdekte een tourist een meschenhoofd, dat uit de smeltende sneeuw te voorschijn kwam. Hij gaf kennis van zijn griezelige vondst, waarop men op de plek graven ging en drie lijken opgroef. Het waren de goed bewaard gebleven lijken van drie jonge stroopers, die verleden jaar December in het hartje van den winter, op de toen verboden gemzen- jacht waren uitgetrokken en, door een lawine overvallen, in de sneeuw hun doodbed hadden gevonden. De befaamde bankier baron von Sternberg die zijn straf wegens ergerlijke misdrijven tegen de zeden heeft uitgezeten, is van Berlijn naar Parijs verhuisd. Zijn veroordeeling kenschetste hij als een aanslag op zijn leven hij betuigde ziju onschuld, daar niet hij de verleider, maar de verleide was geweest. Zijn zaakwaarnemers zijn intusschen bezig met het verkoopen van zijn grondeigendommen te lerlijn, die te zamen op een waarde van 35 millioen mark worden geschat. Een Duitsch blad teekent bij dit bericht boos- aardig aan Het is te hopen dat de arme rijke Sternberg in het om zijn reine zeden bekende Parijs minder aan de verleiding zal blootstaan. Zitting van 28 Juli 1908. Tegenwoordig alle leden en de Secretaris. Voorzitter dhr. D. J°Oggel. De noiulen van de vorige vergadermg worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. 1. Wordt mededeeling gedaan van ingekomen stokken a. Brief van den heer Luitenant Kolonel Commandant der le divisie Koninklijke Marechaussde te Hertogenbosch, houdende kennisgeving, dat naar aanleiding van het door den gemeenteraad aan Z.E. den Minister van Staat, Minister van Oorlog, gericht adres ten einde te bevorderen, de vestiging van eene Brigade-Koninklijke Marechaussee te Koewacht, Zijne Excellence genegen is zijne medewerking te verleenen. Aangenomen voor kennisgeving. b. Missive van Gedep. Staten dezer provincie houdende terugzending van een exemplaar van het door hem goe< keurde raadsbesluit tot wijziging der gemeentebegrooting over 1902. Aangenomen voor kennisgeving. j. Brief van Mej. J. de Vos, houdende kennisgeving dat hare zuster Mej. W. de Vos, verloskundige dezer gemeente. is overleden. De Voorzitter deelt mede dat hij dit schrijven, namens den raad, met een brief van rouwbeklag heeft beantwoord. 2. De geloofsbrieven van de herkozen raadsleden de heeren Smies. Van Hoeve, Woltert en P. Dekker Fz., worden onderzocht, in orde bevonden en tot hunne toelating besloten 3. Overlegging gemeenterekening over 1902. De Voorzitter stelt deze tot onderzoek in handen eener commissie bestaande uit de heeren Smies, Van Hoeve en P. Dekker Fz. 4. Aanbieding begrooting Algemeen Burgerlijk Armbestuur voor 1904. De Voorzitter stelt deze tot onderzoek in handen eener commissie bestaande uit de heeren Wolfert, F. Dekker en Van Hoeve. 5. De voorwaarden van aanbesteding van petroleum voor school- en straatverlichting worden vastgesteld zooals die waren het vorige jaar. 6. Z. h. 8. wordt besloten tot wijziging fler Gemeentebe grooting voor 1903. 7. Z. h. s. wordt besloten het maximum van den hoofdelijken omslag te verhoogen met 2500, 8. Verzoekschrilt van den heer P. de Klerk om te ver bieden op Zondag varkens te vervoeren indien daarvoor termen in de wet bestaan. Wordt voorlezing gedaan van het verzoekschrift waarin adressant vraagt, of er geen termen in de wet bestaan om op Zondag het vervoer van varkens en vee te verbieden aangezien het tegenwoordig zoo erg is, dat men niet meer kan zien of het Zondag is of niet. De karren rijden van s morgens vroeg tot 's avonds laat en aan de herberg van W. Dieleman stast het des Zondags dikwijls vol met varkenskarren. Hij vindt het treurig, dat zoo iets op Zondag mag gebeuren en zag gaarne dat de raad daar verandering in kon brengen. De Voorzitter deelt mede dat Burgemeester en Wethouders geen termen in de wet kunnen vinden om het vervoer op Zondag te verbieden. Hij gelooft wel, dat het onder kerktijd kan verboden worden, maar aangezien het vervoer altijd vo6r of na kerktijd geschiedt meent hij, dat er niets aan te doen is. De heer Jansen van Rosendaal is van dezelfde meening. De Voorzitter zegt dat hij aan Lippens en De la Ruelle verzocht heeft om zooveel mogelijk langs den buitenweg te rijden aan welk verzoek door hen wordt voldaan. De heer Lamaitre meent, dat de raad niet bevoegd is het vervoer te verbieden evenmin onder als buiten kerktijd en wat betreft het rijden langs den buitenweg, ook daar knnnen menschen wonen, die van dat vervoer last hebben. De heer P. Dekker meent dat de bedoeling van het verzoek is, dat de kerkgangers er last van hebben en zou gaarne zien, dat er wegen werden aangewezen waar langs het vervoer moest geschieden. De heer Smies vraagt of in dien geest niet een verordening zou kunnen gemaakt worden. De heer Lamaitre wijst er op dat in den Verlorenhoek de R. K. Kerk staat en dat daareven goed kerkgangers zijn. Verder zegt hij nog, dat in Sas van Gent de fabrieken ook des Zondags dag en nacht werken, wat evenmin kan worden tegen gegaan. De heer Wolfert is van meening dat het aanwijzen van wegen niet zal helpen, want dat dan de bewoners aldaar ook op hun beurt zouden kunnen klagen. De beer Van Hoeve zpgt, dat aangezien volgens den Burgemeester geen termen in de wet worden gevonden waardoor het verroer op Zondag kan verboden worden, de raad er niets aan kan doen en wij er dus in moeten berusten. Hierna stelt de Voorzitter voor adressant in dien geest te antwoorden waartoe z. h. s. wordt besloten. Het vaststellen van het kohier der schoolgelden, suppletoir kohier hoofdelijken omslag, als mede eenige reclames in zake hoofdelijken omslag worden in eene beslotene vergadering behandeld. Hierna wordt de zitting gesloten. Hoe menigeen ter wereld, en we zouden bijna kunnen zeggen, het grootste deel der menschheid heeft de een of andere ziekte waaraan hij lijdende Wat wordt er al niet aangewend om zich van zijn lijden te verlossen, want de geringste onge- steldheid maakt den mensch moedeloos. Wie uwer, waarde lezers en lezeressen, heeft wel niet eens eene zeer licbte ongesteldheid gehad, en was uwe eerste gedachte niet, wat zou ik daar toch tegen kunnen doen maar hoevele persouen zijn er niet die ernstige ziekten onder de leden dragen en alles aanwenden wat maar mogelijk is om ver- lichting te vinden en toch gelukt 't hun niet. Zoo was 't ook het geval met juffrouw Bounhuis, wonende te Lochem, die sedert jaren lijdende was geweest aan pijnen in de maag en de rug. En die ook alles aange wend had om eenige ver- lichting te bekomen, maar niets mocht baten, tot dat wij in verschillende dag- bladen lazen het geluk, dat verscheidene personen had den mogen smaken van een zoo langdurig lijden verlost te zijn en wel tengevolge van een geregeld gebruik van de Pink Pillen van Dr. Williams. Alstoen heb ik ook, zoo schrijft zij, het besluit genomen om ze te gebruiken en werkelijk, na verloop van eenigen tijd namen mijne krachten toe, mijne pijnen verdwenen geheel' en al en thans kan ik geen woorden vinden mijn dank te uiten voor uw reddend middel. De krachtgevende werking der Pink Pillen is zonder weerga, sedert jaren hebben zij de bewijzen geleverd, dat zij tot op heden het werkdadigste middel zijn wat de menschheid behoeft. Zij genezen niet alleen maag- en lendenpijoen, maar door hunne hernieuwende kracht verrijken zij het bloed, versterken zij de zenuwen en zijn een onfeilbaar middel tegen bloedarmoede, bleekzucht,rheumatiek, neurasthenie, zenuwpijnen, influenza en alle ziekten, voortspruitende uit een slecht en verzwakt bloed. Prijs 1,75 de doos; 9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij JOH. DE ROOS, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. ejr^<"^p*Lritsluitend raadplegingen voor Keel-, Neus- en Oorziekten des Maandags en DonderdagS van 8 tot II uren voormiddag te St. Nikolaas (Waas), n°. 43, Statiestraat n°. 43. Op andere werkdagen en Zondagen raadple gingen te Lokeren (Waas), n°. 34, Roomstraat n°. 34, van 8 tot 10 uren voormiddag en van I tot 3 uren namiddag. Specialist voor Reel-, Neus- en Oorziekten. Juff. BOUNHUIS, volgens portret. De COMMISSIE tot behartiging der belangen van TER NEUZEN, inzake de voorgenomen naasting der spoorwegen, deelt het volgende mede Drie harer leden zijn in gehoor ontvangen .door den Minister van Waterstaat, ifandel en Nijverheid. Z. E. toonde bijzonder goed op de hoogte te zijn van alle zaken, waarbij de belangen van Ter Neuzen zijn betrokken, voor zoover die zaken geacht kunnen worden te behooren tot Z. E/s Departement. De Commissie is dan ook in hare overtuiging versterkt geworden, dat de Nederlandsche Regee- ring een steeds geopend oog heeft voor onze belangen, welke ten overvloede nog eens uit- drukkelijk bij Z. E. zijn aanbevolen. Door de Commissie is uitgegeven 140,04. Door lien is aan bij dragen van hare leden en van de burgerij ontvangen Zoodat er te kort was welk te kort door andere bijdragen Door den heer Joh. de Roos is als wederver- kooper der Pink Pillen voor TER NEUZEN en omstreken aangesteld A. VAN OVERBEEKE LEUNIS, Westkolkstraat. ZEETIJDINUEN. Van 29 tot en met 30 Juli. 3 VLAG. NAAM. M3. Van en Duar.j Lading. 29 29 30 29 30 29 30 Eng. s.s. Duits. zee). Eng. s.s. Zweed. bark Eng. s.s. Deen. s.s. Doits, s.s. Belg. s.s. Ned. s.s. Doits, s.s. Eng. s.s. Eng. s.s. Doits, s.s. Eng. s.s. idem Deen. s.s. Noor. s.s. Eng. s.s. idem idem idem idem Deen. s.s. Eng. t:8. Voor Ter leuzem Ann Webster I 2241 Londen Reichsanzeiger 1902 I Bremen Van Ter Kenzen 1551 Londen 1099 Goteborg 2272 Londen Algethi Antelope Kiver Lagan Voor (>ient Windau 30 2911 3921 2772 Ajax Juno Belgica Mascotte Freda Sea Serpent Wark worth Rabenstein Derwent Truro Van Vent s Riga Goole 3114 Leith 2799 Danzig 2553 Londen 1862 |New-Castle 4268 !Wvborg 2349 Goole 3366 Hull Magnus Pine Branch Cairnbahn Don Sea Gull Astrologer Nyroca Kamma Kotka 4693 Bleyth 3057 New-Castle 4352 idem 2658 Goole 2762 Londen 2580 3664 4285 4795 Leith Liverpool Bleyth Manchester stnkg. ledig macadam ledig stnkg. hout I idem stnkg. idem hont stnkg. idem hont stnkg. idem ledig idem idem stukg. idem idem idem ledig idem Eng. sch. Van 29 Oostsluizen Van lielzaete Coaltar I 621 IDieppe tot en met 30 Juli werden lledig langs is gedekt. Nadere toelichting omtrent ontvangsten en uitgaven zullen, desgevraagd, worden verstrekt. Ter Neuzen, den 31 Juli 1903. H. KOELMANS, Voorzitter. M. DE JONGE, Secretaris. J. A. KLAASSEN, Penningmeester. L. J. VAN DER MOER. C. RIBBENS. J. DE KOK. J. D. THIELMAN. Aan mijn clientele zij bericht, dat de prijzen van A. MOGGRE. de alhier 18 binnenvaartuigen op- en 31 afgeschutdoor de Westsl. 12 op-en 6 afgeschut. Boerenzoons, die wenschen deel te nemen aan welke zal worden gehouden in de school in de Molenstraat te Hontenisse, kunnen zich aan- melden met opgave van naam en leeftijd voor 15 Augustus a. s., bij Mej. M.T.J. VAN BRABAND, boekhandelaarster te Kloosterzande of bij den ondergeteekende Landbouwonderwijzer, te Yerseke. Verder gewone voorwaarden. Namens het Bestuur, E. DE MOOR. Het Bestuur van den calamiteuzen HOOFD- PLAATPOLDER zal bij enkele inschrijving aanbesteden, de ltvering van waarvan te lossen als lnschrijvingsbiljetten worden ingewacht bij den Ontvanger-Griffier J. J. Patier te Hoofdplaat voor of op 5 Augustus e. k. Hoofdplaat, 22 Juli 1903. Het Bestuur voornoemd, J. L. 1. DE BATS, Dijkgraaf. J. J. PATEER, Outvanger-Griffier.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 2