Bekendmaking. witte nrlatt KEDKENCERIEF, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. m 3 Openbare Verkooping Opsnbars Verkooping. Handeisberichten. Leder-extract en Chroomdressing Advertentien. 0 Tl Hoogwatergetij te Ter Neuzen. MEUBILAIRE G0EDEREN. Ruim 6 Hectaren TARWE, 7 n HAYER, 4 AARDAPPELEN, en omtrent */2 YOEDERREETEN, ruim II Hect. TARWE en 4 HAVER, 3 hectaren PAARDENBOONEN. Ruim 2 hectaren HAVER, aanmerkelijk VERLAAGD zijn. Ter Neuzen, 29 Juli 1903. 373»te ST AATSLOTER IJ. DAGEN. Voorm. Nam. i Donderdag 30 Juli 5.52 6.18 Vrjjdag 31 6.44 7.12 Zaterdag 1 Augustus 7.44 8.15 Zondag 2 8.53 9.29 Maandag 3 10.7 10.44 i Dinsdag 4 11.18 11.49 Woensdag 5 12.15 a 45 cent de vijfkop, eene buitengewone groote partij Op de vraag van ons wien hij verdenkt van den moord, antwoordde de man in tranen badend „Ja, ik moet wel denken aan broer Luier. Ik heb altijd mijn best gedaan om hem hier tot een man in de maatschappij te maken. Ik had daarom zelfs wel eens verschil van meening met mijn vrouw, die overigens een brave vrouw voor mij was." Van der Laan erkende ook dat zpn broer verleden jaar uit de bijzondere strafgevangems te 's Hertogenbosch was ontslagen, waar hij een gevangenisstraf van zeven jaar wegens mooid oi doodslag onderging en met twge jaar gratie werd ontslagen. Hp verklaarde, dat hij juist daarom zooveel moeite had gehad om Luier een positie te verzekeren. Op de vraag waar hij vermoeden kon dat zijn broeder verklaarde hij dat hij niet ver weg kan zijn, omdat er wel geld wordt vermist uit een penantkastje, maar slechts zeer weinig, daar hij steeds zijn geld dat voor de kooplieden bestemd is bij zich draagt. Luier bezat geen geld. Door de justitie is, nadat de sectie op het lijk is geschied, verlof gegeven tot begraven. Waarschijnlijk zal dit geschieden op Donder- dag van uit het Wilhelmina-Gasthuis. Natuurlijk wordt nu met verdubbelde kracht gezocht naar sporen van Luier en verschillende personen die met hem in aanraking zijn geweest zijn nog in den namiddag gehoord. Een paar schoenen door Luier achtergelaten zijn vergeleken met de afdrukken in de bloed- plassen en deze komen voorloopig geheel over- een wat den vorm betreft. Beslist is dit voorloopig nog niet daar degeen die den moord heeft gepleegd, barrevoets heelt geloopen. Men meldt nog Luier is Zaterdagavond, dus nadat vermoede- lijk het misdrijf gepleegd is, nog door eene buurvrouw op straat gezien. Het vermoeden, dat de vrouw zich met alle kracht tegen den moordenaar heeft verzet, wordt verstrekt door het feit, dat gordijnen zijn afgerukt en ook een glasruit is gebroken. Bij een vechtpartij te Helmond is zekete Van der Booinen (ongehuwd) doodgestokeu. De dader, v. 8., gehuwd en vader, is gearresteerd. Zondag is in een kleedkamer op het terrein van den Arnhemschen Lawntennisbond bij den Velperweg uit een jas een portefeuille met f 130 ontvreemd. De dader is vermoedelijk naar Duitschland gevlncht. Te Leiden grepen in den laatsten zeer woeligen kermisnacht van Zaterdag op Zondag eenige vechtpartijen plaats, waarvan een van z66 ernstigen aard, dat een man, met een mes in de kaak gestoken, door bloedverlies bewusteloos werd en naar het Akademisch ziekenhuis vervoerd moest worden, waar hij verder werd behandeid. Sedert Zondag wordt uit de kazerne te Leiden een buzaar vermist. Daar men zijn kleeding aan den kant van de Witte Singelgracht vond, werd vermoed, dat hij gezwommen had en ver- dronken was. Er werd aauhoudend gedregd, doch tot dusverre zonder resultaat. Men begint dan nu ook te denken, dat hij misschieu de kazerne is outvlucht ua vau kleereu te hebben verwisseld, terwijl hij om ziju superieuren op een dwaalspoor te brengen het soldatenpak aan den waterkant zou hebben neergelegd. De man had doordat hij in den laatsten tijd een straf moest ondergaan tegenzin in den dienst. Hij is afkomstig uit Eindhoven. De Maasbode deelt in verband met het bericht dat de kassier der R. K. spaarkas te Helmond zich zou hebben verwijderd mede dat er te Helmond geen R. K. spaarkas bestaat. Wel is er een spaarkas, doch zonder godsdienstige nuance. De kassier was reeds, voor van eenige malversatie sprake was, na gevraagd en verleend ontslag, naar elders vertrokken. En al moge misschien later blijken, dat zijn bebeer niet geheel in orde was, het is toch zeker, dat de kas niet medegenomen is, en dat de justitie zich tot een voorloopig onderzoek bepaald beeft. Een ernstig misbruik is te New-York ont- dekt. Men heeft daar bevonden dat personen die zich een positie hadden weten te verschaffen als wleider van de arbeiders" een georganiseerde bende hadden gevormd welke zich rijk maakte door den angst van werkgevers voor stakingen, te exploiteeren. Bij zeker proces, thans te New-York gevoerd, kwam het toevallig uit. Het bestaan werd toen bewezen van een bende misdadigers, die zich bij deD bond der steenhouwers had weten aan te sluiten en van de werkgevers leefde, dezen drei- gende een staking te zullen bewerken, wanneer hun niet zekere som werd uitgekeerd. Naar be- weerd woidt zou enkel deze bende zich in de laatste acht jaren niet minder dan 200,000 dollar hebben weten te doen afgeven. Maar ook bij andere bonden vindt men derge- lijke parasieten en men berekent, dat zij het vorig jaar met hun alien minstens twee millioen dollar van de aannemers en andere werkgevers hebben losgekregen. Deze werkgevers hebben zich thans vereenigd om bewijsslukken bijeen te brengen ten einde de oplichters te kuunen vervolgen. De aannemers van het hotel Assonia alleen moelen voor een som van 50,000 dollar zijn opgelicht. De toestaud was daar zoo, dat er zoo nu en dan eens een paar heeren ffarbeiders- 1 eiders" het kantoor van den aannemer binnen wandelden en losjes weg zeiden *wij zijn van- morgen om 500 dollars verlegen en moeten contanten hebben". Dan ging de aannemer naar den kassier en liet den mannen al het geld geven, dat op het kantoor was. De werkgevers moesten wel dezen toestand voor lief nemen, omdat het hun ondergang zou zijn geweest wanneer zij zich hadden verzet. Dengeen, die Diet betaleu wilde, zou het wel ingepeperd ziju geworden met stakingen en boycots. De inatrozen vau het te Lissabon aangekomen Amerikaansch eskader hebben zich daar aan ver schillende ODgeregeldheden schulaig gemaakt. De politie die tusschenbeide wilde komen, werd ernstig mishaudeld. Dit Pest wordt een automobielongeluk bericht. Bij een proeftocht voor een te verleenen concessie tot een automobiel-verbinding in het Trata-gebied, is een automobiel tegen een vooruit- springeode rots gereden. De drie in het voertuig zittendeu werden zwaar gewond. De concessie werd toen maar niet verleend. Op het Baikalmeer is de reusachtige pont, die den trein van den Siberischen spoorweg van den eenen oever naar den anderen voert, tenge- volge van mist 's nachts op een zandbank ge loopen. De wagens stonden op de pont op drie paar rails stevig vastgemaakt, en konden dus niet afglijden. Maar door den schok ontstond er onder de passagiers, die in de wagens lagen te slapen, een paniek. Gelukkig kon een naburige stoomboot de opvarenden overnemen. Het duurde echter verscheideue dageu eer men de boot weer los had, want het meer was erg onstuimig. Een oogenblik dreigden de wagens door het schuin hellen der boot te zullen afloopen, maar ten slotte is het spoorwegongeval op een boot de combinatie is zonderling zonder ongelukken afgeloopen. Santos Dumont. Hij is volgens den Parijschen correspondent van de //Daily Chronicle," gedurende de maaDd Juli, niet minder dan 50 keer met zijn bestuurbaren ballon opgestegen en al deze proeftochten gelukten uitmuntend, ofschoon de opstijging bij verschillende weersgesteldheid plaats had. Het vertrouwen der Parijzenaars in het luchtschip is na deze proefnemingen niet einig toegenomen. De luchtschipper had laatst in het Bois de Boulogne een kind gevraagd of het zin had in een luchtreisje. Het kereltje kreeg van papa ver lof, ging tot zijn niet geringe verrukking mee, en nu is de aanvraag van kinderen, die mee willen en mogen, zoo groot, dat Dumont het oogenblik verwenscht, waarop hij het jongetje in bet Bois de Boulogne heeft uitgenoodigd mee te gaau. Dumont is er nu zeker van, dat hij alle moeilijk- heden van de luchtscheepvaart volkomen over- wonnen heeft. Zijn nieuwste ballon die meer op een omnibus dan op een ballon gelijkt, zal waarschijnlijk dezer dagen voor het allereerst opstijgen. Veertien journa- listen maken dezen tocht mede. Na den proeftocht zal het publiek gelegenheid gegeven worden tochten met de ballon-omnibus te doen. Dumont heeft reeds over de 3000 aanvragen om een plaats in zijn luchtschip gekregen. Ingevolge de wet op de oneerlijke mede- dinging is een groot schoenwiukelier te Berlijn, die in een plakkaat medegedeeld had, dat hij zijn waar opruimde tegen fabrieksprijs, tot een geld- boele veroordeeld. Wel bleek ten processe dat hij zijne schoenen verkocht tegen de prijzen die de fabrikanteu zelveu vroegen, maar hij behaalde toch nog zekere winst, doordat de fabrieken hem 15 percent korting toestonden voor contante be- taling. Het Kammergerieht besliste nu in hoogsten aanleg, dat hij aan het publiek nog diezelfde korting op de fabrieksprijzen had moeten toestaan, om zijne bewering waar te maken. Met de Amerikaansche //trusts" schijnt het niet goed te gaan. Als men de Londensche //Daily Express" mag gelooven dan dreigeu er zelfs ernstige rampen, waarvan de gevolgen niet zijn te voorzien. De gewone aandeelen in die trusts" vertegen- woordigen een waarde van ruim 4142 millioen guldenzij zijn voor een groot deel in handen van het publiek en hebben geen dividenden op- geleverd. Zulk een staat van zaken kan onmogelijk lang voortduren. De directeuren van vele dezer //trusts" zijn gedwongen geworden te erkennen, dat zij onder de tegenwoordige omstandigheden niet kuunen voortgaan. Met de staal-, scheepvaart- en scheeps bouw-,/trusts" gaat het verre van voorspoedig. Zes groote //trusts" met een gezamenlijk kapitaal van 360 millioen gulden zijn thans in moeilijkheden. Een daarvan is de //Asphalt-trust", waarin 90 pCt. van de Amerikaansche asphalt-maatschappijen zijn opgegaandeze heeft 72 millioen gulden schuld tegen een actief van bijna millioen. Generaal Greene die de trust tot stand bracht, en zijn mede-directeuren worden aansprakelijk gehouden voor 57$ millioen. Voor elke 60, door hen in aandeelen uitgegeven, betaalden zij slechts 24, en daarmede niet tevreden, kochten zij de kleinere maatschappijen op voor ongeveer de helft van wat zij er later de //trust" voor belastten. De tweede is de //trust" van katoenen garens, deze vertegenwoordigt een kapitaal van ruim 37 millioen gulden. De derde is de mout-//trust", gekapitaliseerd voor ruim 79 millioen gulden. De vierde is de papier-//trust", met een kapitaal van 73 millioen, waarvan in een proces gezegd wordt, dat zij gevormd is door valsche voor- stellingen. De vijfde is de katoen-//trust", met een kapitaal van 62^ millioen. Deze wordt gereorganiseerd. De zesde is de Norfolk Hampton-Roadsscheeps- bouw- en Dok-MpU. Deze heeft een kapitaal van 48 millioen en is in zulk een treurigen toestand dat het meubilair van het kantoor moest verkocht worden om een schuld te betalen van slechts f 912. Bovendien zijn er tal van kleinere //trusts" in groote moeilijkheden. De meeste werden gevormd toen men geloofde dat men ze slechts had op te richten om ze te laten gaan. De oprichters hadden in de meeste gevallen nimmer groote zaken beheerd en een groot deel van het kapitaal der //trusts" vond zijn weg in de zakken der personen die ze stichten. Bovendien werden ze gekapitaliseerd op den grondslag van den buiten- gewonen voorspoed van 1900 en 1901. Zij liepen goed zoolang als alles voor den wind ging, maar de lasten begonnen met de dalende markten. Veel van de trust organisatie was weinig meer dan zwendel en de lieden die achter de schermen waren hebben aan het publiek in ruil voor zijn geld niet veel meer dan fraai bedrukt papier gegeven. Er zijn makelaars in New-York die voorspellen, dat men voor het einde des jaars aandeelen in vele der groote /trusts" voor bijna niets zal kunnen krijgen en de man die zou willen be- proeven Dog meer //trusts" te scheppen, loopt gevaar gelyncht te worden. ZEETIJDINGEN. Van 27 tot en met 28 Juli. 5 3 VLAG. NAAM. M Van an naar. Lading. 27 Eng. s.s. idem 27 Eng. s.8. idem 28 Eng. barge Eustace Voor Ter ieaieni Astrologer 1 2580 .Leith Algethi I 1551 London I an Ter Weuien t 2199 Londen 1066 idem 242 [Antwerpen Hailing Golfer 28 28 28 Eng. s.s. Deen. s.9. Eng. sch. 27 |Eng. n.s. Van 27 Het Bestuur der waterkeering van de calami- teuze MARGARETHA-, KLEINE HUISSENS- en EENDRAGTPOLDERS maakt bekend, dat de rekening der door den Secretaris-Ontvangergedane ontvangsten en uitgaven over het dienstjaar 1902/03, benevens de verantwoording van het bestuur over dat dienstjaar, gedurende veertien dagen, te rekenen van Donderdag 30 dezer, ten kantore van den Secretaris-Ontvanger ter inzage van de besturen en grondeigenaren van de polders, die bij de zeeweriDg en oeververdediging van dit waterschap zijn betrokken, is nedergelegd, en in afschrift tegen betaliDg der kosten voor ben ver- krijgbaar is gesteld. Zaamslag, 28 Juli 1903. Het Bestuur voornoemd, F. DE RUIJTER, Voorzitter. WORTMAN, Secretaris-Ontvanger. Aan mijn clientele zij bericht, dat de prijzen van A. MOGGRti. le klasse. le lijst. Trekking van Maandag 27 Juli 1903. No. 10231 5000. No. 7473 11480 1500. No. 3716 400. No. 1119 4748 7996 12806 15659 16976 17651 100. No. 4357 4360 4363 4416 4427 4461 4485 4621 5192 5224 5320 7501 7604 11506 11515 13920 16643 17762 17786 20. Hulst, 27 Juli. Middenprijs per 100 kilo Tarwe 8,25 Rogge 6,50 Wintergerst Zomergerst/Haver/6,25 F.rwten 9,25Paardenboonen Dnivenboonen 9,50 Witteboonen Bruineboonen Boekweit Lijnzaad Aardappeli 6,25 Koolzaad per zak van 106 liters f Boter per kilo 1,20 EieVtn per 26 stnks 0,95. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld24 9tuks hoorn- vee. 37 varkens. Verkocht: 10 stuks hoornvee, 20 varkens. KOERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. f 47,80 a f 47,85 Engelsch per£ 12,— u 12, stukg. idem stukg. macadam ledig Voor Gent Nyroca 13664 ILiverpool stukg. Van (went i Nordland 4670 IGrangemouth ledig Voor Selxaete: Alembic I 721 Banders creosoot Van Selxaete Commercial 1 321 Londen ledig tot en met 28 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 23 binnenvaartuigen op- en 23 afgeschutdoor de Westsl. 12 op- en 12 afgeschut. Heden overleed te Groede de laatste van mjjne acht broeders, de heer ABRAHAM ROOKES, in den ouderdom van 57 jaar en 9 maanden. Wed. D. SCHEELE—Rookes. Ter Neuzen, 28 Juli 1903. bij M. VROEGOP,Vlooswijkstraat, Ter Neuzen. Deurwaarder Huiiwnuin, zal op Woens- dag 5 Augustus 1903, 's namiddags 2 ureu, te T e r N e u z e n, in de Noordstraat in het koffiehuis //'s Lands Welvare n", bij den beer M. J. Adriaansen, om contant geld, publiek verkoopen alsPOTTEN, PANNEN, MELKTEELEN, KOFFIE- en THEEPOTTEN, PORSELEIN, VASEN, GLAS-, KRISTAL- en GELEIERD WERK, alsmede eene groote partij Zindelijke goederen kunnen worden bijgebracht waarvan opgaaf te doen ten kantore van den Deurwaarder voornoemd. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van Mejuffrouwen VAN HAELST, laatst te Zuiddorpe, op Zaterdag i Augus tus 1903, des namiddags ten 2 lire ver koopen alles wassende op hunne landen in de gemeente Zuiddorpe. Te vergaderen bij de tarwe, aan den Liniedijk van Drieschouwen naar den Zwartenhoek. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van JAN DIELEMAN Fz., land- bouwer, thans te Zuiddorpe, op Dinsdag den 4 Augustus 1903, des namiddags ten 2 are verkoopen wassende op landen, beboorende bij de hofstede laatst door hem bewoond in den Nieuw Westenrijkpolder, gemeente Hoek Verdeeld in koopen. Te vergaderen aan de Tarwe. De Notaris P. Dregmans te Axel zal, ten v erzoeke van Mevrouw de Wedde heer JLEUN18 en Mejuffrouw D. B. LEUN1S te Ter Neuzen, op Maandag den 10 Augustus 1903, des namiddags ten 3 ure, verkoopen alles wassende op hunne landen in den Van Lijndenpolder, gemeente Zaamslag. Verdeeld in koopen. Te vergaderen op den dijk bij- de boonen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 3