GAAISCHIETING Openbare Verb oping. Openbare Verkooping. P. IHERCKENS, S. BLAAUW, Advertentien. Hanrieisfoerichlen: te TER NEUZEN, op Zondag 2 Augustus 1903. BURGER LUKE STAND. Boogwatergetij te Ter Neuzen. Arts, Vlissingen, is tot enmetlO Augustusafwezig. Kamer van Koophandel en Fabrieken te Ter Neuzen. B Rotterdam, 27 Juli 1903. TANDARTS, MIDDELBURG, Vooruit 150 fr. Omtrent 3*/*hectaren Aardappelen, ruim 4 Erwten, omtrent 3 Tarwe, i Haver, 1/4 Klaver, 4«/a Gerst omtrent 10,000 K.C. Weidehooi, de lieden die van toovenarij worden beticht, als 't ware worden geboycot, slechts met groote rnoeite levensmiddelen kunnen koopeu, en bijua met aan 't werk kunnen komen. En zoo besmettelijk werkt het gevai, dat wie zich ongesteld gevoelt en er over klaagt, onlekker te zijn, al aaustonds getroost wordt met ,/ais je maar Diet betooverd bent." Men heeft reeds getracht de gemoederen tot rust te brengen door een reusachtige advertentie in de ,,Barnev. Ct.", waarin Cagliostro ziju diensten aanbieit in de volgende bewoordingen ,/De ondergeteekende heeft de eer het geeerde betooverde Barneveldsche publiek, waaronder ezels, varkens en ander gedierte begrepen zijn, kenuis te geven, dat hij zich alhier als duivelbauner en spokenverdrijver gevestigd heeft. ffHij onttoovert en geneest alle betooverde menschen, dieren, karntonr.en, roomafscheiders en dergelijke zaken, verdrijft spoken en geesteu uit alle mogehjke eu onmogelijke plaatsen en verncht alles wat op dat gebied behoort. rHij beveelt zich aan voor de levering van vlierstruiken, heksenpoeder, rchte Bloksberger heksenbezems en allerlei onttooverings- en voor behoedmiddelen. Ook is hij ruim voorzien van echt suggestie-poeder voor verktezingen, dat veel sterker werkt dan advertentien en strooibiljetten. /Ondergeteekende is hoofdagent l8te klasse en waagmeester in buitengewonen dienst van de wereldberoemde Heksenwaag te Oudewater en tevens in het bezit van een electrischen heksen oven van 500 volts. z/Hij verzekert een prompte eu civiele bedienu g, volgens matig tarief, goedgekeurd bij Kon. hesluit van van BO Februari 1703, (Staatsblad no. 11), en verzoekt UEd. gunst en recommandatie. CAGLIOSTRO II, gediplomeerd duivelbanuer l8,e kl Attesten van gekrooude hoofden, ministers burgemeesters, enz. ter iuzage. Maar met dat al is men te Barneveld lang niet gerust. Eu dit in 't derde jaar van de twintigste eeuw Een herbergierster te Zwijndrecht bij Ant- werpen, sedert een jaar gehuwd, is, terwijl haar man uit werken was, door een landlooper, die orn bier gevraagd had, vermoord. De moordenaar heeft enkele franken kunnen stelen. Men verdacht een zekereu Cappaerts uit Kieldrecht, dicht bij onze grens. Deze is later gearresteerd en heeft bekend. Te Parijs heeft een oplichter een bankier op een even gemakkelijke als veilige wijze beet gehad. Hij heeft eenvoudig ouder den naam van dieu bankier een brief je aan het postkantoor gezonden, verzoekende //brieven en stukken niet langer aan de bank, maar aan zijn adres dat van den oplicbter te zeuden. Natuurlijk had hij er vooraf voor gezorgd onder den naam van den bankier logies te nemen in het een of ander verborgen logementje. Den volgendeu dag was de bankier ten hoogste verbaasd geen enkelen brief te ontvangen. Hij zond een boodschap naar het postkantoor en vernam toen tot zijn outstelteuis en schrik, dat zijn brieven reeds aan een ander waren afgegeven. Men deed een onder- zoek aan het opgegeven adres, maar de vogel was reeds gevlogen. Hij had een groot aantal brieven gekregen, zeide de logementhoudster. Aangezien de post te Parijs aangeteekende brieven aan huis bezorgt, kan de oogst van den oplichter vrij aardig ziju uitgevallen De Vesuvius, die meer als curiositeit voor toeristen, dan als angstwekkend bezit voor de Napolitaneu heschouwd wordt, heeft er ditmaal zich niet toe bepaald rook uit te vyerpen t is alsof de oude krater nog eens wil toouen, dat hij niet uitgebrand is, want er wordt nu meldiug gemaakt van lava-uitwerping, waardoor het gidsen- huis reeds vernield is, terwijl de brakiugen steeds ernstiger omvang krijgen. Onder dof gerommel heeft een krater lava geslingerd in de richting van Pompeji en men spreekt van een angstwekkende overeenkomst van deze nitbarsting met die, welke aan de groote van 1878 voorafgingen. In elk geval bestaat er geen gevaar voor Napels, daar de lava in tegenovergestelde richting vloeit aldus zeggsn de geleerden, doch de bevolking wordt toch een beetje onrustig. [n den nacht van Woensdag op Donderdag is te Antwerpen dc suikerraffinaderij van Gebr. Verbeckt. verbrand. De schade beloopt volgens het H.bl. van Antw. 400,000 francs een kleine vijftig menschen zijn werkloo-G Op de Rijnbrug te Bazel is een ernstig automobiel-ongeluk gebeurd. Een automobiel die niet meer gestuurd kon worden, reed tegen de ijzeren leuning op, verbrijzelde die en plofte in den Rijn. Gelukkig kon een afdeeling pontomiiers, die jui«t bezig was om met pontons oefeningen te doen, de beide inzittenden nog levend, maar zwaar gewond, ophalen, terwijl de automobiel in de golven verdween. Een van de slachtoffers was een dokter uit Bazel. De //Vorwarts" vertelt de volgende aardige anecdote uit het leven van Friedrich Wilhelm IV, welk verhaaltje na de verkiezingen weer eeuigszins „up to date" is geworden. In 1849 was Friedrich Wilhelm IV van Pruisen, kort nadat hij zeer atrenge maatregelen tegen de Zigeuners had voor- geschreven, aan het wandelen, toen een oude Zigeunerin, een bekend waarzegster, hem nadeide, om bij hem een goed woord voor haar stamge- nooteu te doen. Om den Koning in een goede luim te brengen, zeide zij, dat zij een voorspelling zoa doen, welke Z. M. iuderdaad goedgunstig aauhooren. De Zigeunerin verzocht den Koning het jaartal, dat men toen schreef, op een stuk papier te zetten en daarbij de som van de cijfers nog eens op te teller.. De Koning telde 1849 1 8 4 9 1871. Dan wordt Duitschland een keizerrijk, zei de Zigeunerin. Daarua moest de Koning hetzelfde doen met 1871dus 1871 1 8 7 1 1888. Dan sterfi de eerste Duitsche keizer, verklaarde de profetes. De twee eerste voorspellingen zijn, zooals men zal opmerken, uitgekomen. Ma»r nu de derde de Zigeunerin verzocht den Koning nog eens hetzdfde te doen met het jaartal 1888; dus 1888 1 8 8 8 1913. - Dan zal Duitschland een republiek zijn, was de laatste machtspreuk v;n de waarzegster. De Vorwarts" meent dat ook deze voorspelling wel kan uitkomen want in 1913 zal de tweede verkiezing na die van dit jaar gehouden worden, en dan is er kans dat de meerderheid van het Duitsche volk zich voor den republikeinschen regeeringsvorm verklaart. zoo gelooft, althans hoopt, het sociaal-democratisch orgaan. Vergadering van Vrijdag 24 Juli 1903. Voorzitter de heer J. A. van Rompu. Verder aanwezig de heeren Van de Velde, ersluys en KN;.eopening der vergadering worden gelezen de notnlen der voorgaande, die worden goedgekeurd. Vervolgena wordt mededeeling gedaan van een schryven van den directeur-generaal der posterijen en telegrafie, waarhij deze berieht, dat plannen worden in overweging genomen voor eene dienstregeling op de telegraat kantoren te Vhsstngen, Ter Neuzen, Walsoorden, Hansweert en Bath, waardoor het mogelijk zal zijn bij scheepsongevallen langs die kantoren ten alien tijde telegrammen te verzenden voor het ontbieden van assistentie enz. Oit berieht is ontvangen naar aanleiding van bet desbe- treffende verzoek, door de Kamer tot den Minister van Waterataat, Handel en Nijrerbeid gericht en tot beantwoording waarvan de directeur-generaal der posterijen door A.ivxc. is 8 De versehillende ingekomen stukken worden voor kenms- teVervoigens wordt lezing gegeven van het door eene conmiissie, bestaande uit de heeren Van Rompu, Van de Velde en den secretaris, de heer Vooren, opgemaskte concept- jaarverslag over 1902, dat z. h. s. aldus wordt vastgesteld Gedurende de behandeling hiervan is de heer Blankers ter vergadering gekomen. Bij de omvraag zegt de heer Blankers, dat uit de mede- deelingen van den Minister van Waterstaat is ge.ileken, dat er nieuwe plannen zijn ontworpen voor uitbreidnig der los- en laadplaatsen voor de zeevaart alhier. Nu zijn er ver sehillende expediteurskantoren alhier, die dit met belang- stelling hebben vernomen. Zij zouden evenwel gaarne van die plannen kennis nemen, om te kunnen beoordeelen of daarbij voldoende rekenmg is gehouden'met de eischen van den bandel. Van de kennisneming der plannen zyn de vertegenwoordigers dier flrma's, ingezetenen van Ter Neuzen^ evenwel veratoken, daar zij, uit hoofde hunner nationaliteit geen lid kunnen worden van eenige officieele veriegenwoor- digiug. Niettegenataar.de dit, hebben zij bij die havenplannen een groot belang, omdat zij met de te maken mstallatre s moeten werken. Hij rekent het zich daarom tot plieht, aan de Kamer van Koophandel voor te stellen, het daarheen te willen leiden, dat deze belanghebbenden inzage kunnen nemen van de nieuwe plannen, teneinde hunne eventueele op- of aanmerkingen daarover ter kennis van de autoriteiten te kunnen brengen. De heer Veraluijs kan zich daarmede met vereemgen. Uet is nu door omsiandighedei., bekend geworden dat de Kamer van Koophandel deze plannen heeft ter inzage gehad. Dit is dan ook het officieele iichaam dat voor het behartigen der handelsbelangen is aangewezen en daarin behoort men ver- tronwen te stellen. De heer Blankers is van meening dat, omdat zoovele be langhebbenden van vertegenwoordiging in de Kamer van Koophandel zijn buitengesloten, er juist lets voor hun ver- langen pleit. De heer Kramer is ook van meening dat er veel voor te zeggen valt, dat zij. die van kaden gebruik moeten maken, over de plannen hun oordeel kunnen zeggen. De Voorzitter is van gevoelen dat de Kamer met kan treden in het door den heer Blankers voorgestelde. Zooals is bekend geworden, zijn de plannen der Kamer medegedeeld, doch daard+r heeft zij niet het recht verkregen daar van ook aan particulieren inzage te geven. Die plannen zyn nog geen publiek domein. Het ligt dus niet op den weg der Kamer om aan het verlangen te voldoen. De heeren, die van de plannen op de hoogte zouden willen komen, behoorden zich, naar de meening van den spreker, zelf met een verzoek tot den Minister te wenden. De heer Versluijs is het daarmede eens. De heer Blankers verklaart te hebben gedaan, wat hij meende te moeten doen, ter bevordering van het algemeen belang en naar den wensch van velen. De heer Versluijs wijst op den hoogst ongunstigen toestand van de verlichting, langs het kanaal, vanaf den hoek van 't spoor tot aan de Axelsche brug. Vreemdelingen, die met den trein van 10 ure 's avonds aankomen, kunnen onmogetijk den weg vinden. als niet iemand, met de plaats bekend, hen vergezeld. Donderdagavond brandde daar geen enkele lantaarn. Dat maakt op de vreemdelingen geen gunstigen indruk. De heer Blankers wijst ook op het ontbreken van eenige verlichting langs de loskaden, voorbij den hoek van t spoor. Iemand die niet de plaatselijke toestand bekend is kan zich daar slechts met de grootste omzichtigheid bewegen. Wordt er gewerkt, dan is er voldoende licht, van de gebrmkt wordende lampen, maar zoodra 'twerk klaar is, brand er geen enkel licht. Dat is voor de schepelingen en voor de huiswaarts keerende bootwerkers een groot ongeriet en bnitendien zeer gevaarlijk. Hij vreest dat men eerst den put zal dempen nadat 't kalf verdronken is. De Voorzitter neemt op zich met den ingenienr van Rijks waterstaat hierover te spreken. De zorg voor de ver lichting langs de loskaden zou, naar men meende, behooren tot de zorgen van de spoorwegmaatschappij, die de terreinen in gebruik heeft. Nog wordt door den heer Versluijs ter sprake gebracht de postbestelling. Een brief hier des voormiddags 111 uur ter post bezorgd, wordt eerst den volgenden dag des namiddags ongeveer 4 ure op het nabijgelegen Zwaantje besteld. Het komt hem ook voor dat er voor de bestelling in de kom te weinig personeel is. Er zijn geadresseerden die hunne te 74 are gearriveerde stukken eerst om halt elf of elt ure ontvangenhij schrijft dit daaraan toe, dat een bode te veel bestellen moet. Andere leden bevestigen dit ongenet. De Voorzitter is van meening dat ook de postverzending te wenschen laat, althans van de omgeving naar hier. Bneven te Hnlst na 12 nur 's middagi gepost, blijven liggen tot 'a avonds 8 ure, niettegenstaande daartusschen nog 2 treinen rijden. Besloten wordt, alvorens in deze stappen te doen, nader te inform eeren. Voorts wordt besloten, om, daar nog geen aanvang is ge maakt met het bouwen van een opslagplaats voor met het spoor alhier aangevoerde en voor deze geraeente bestemde goederen, den Raad van Toezicht op de spoorwegen te ver- zoeken in deze op spoed aan te dringen. De behoefte aan zoo'n lokaal doet zich zeer dringend gevoelen, en naar voor eenige maanden aan de Kamer is berieht, waren de plannen aan den Raad van Toezicht ingezonden. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten, aan de Zeenwsche afgevaardigden ter Eerste Kamer, de heeren Godin de Beautort en Hovy, eene dankbetniging te zenden, voor de wijze, waarop zij voor de belangen van Ter Neuzen zijn opgetreden. Hierna slnit de Voorzitter de vergadering. Ter Weuaten. Geboorten. 20 Juli. Machiel, z. van Machiel de Doelder en van Francina Harms. 21 Juli. Krina Pieternella, d. van Jacobus van Langevelde en van Anna Jozina de Vos. 23 Juli. Jacoba Hendrika Adriana. d. van Marinus Johannes van Dixhoorn en van Hillegonda Ferdinanda Loekemeijer. Overlijden. 22 Juli. Debora Krina van Cadsand, oud 20 j, echtg. van Francois Dieleman. 23 Juli. Wilhelm Vos- winkel, oud 48 j., echtg. van Ida Boshof. ZEETlJDIXOEN. Van 24 tot en met 26 Jali. VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Voor Ter Neuzeni 24 Eng. s.s. Hailing 2199 Londen 26 idem River Lagan 2272 j idem Van Ter Neuzen istukg. idem 25 |Eng. s.s. Kng. sch. Eng. s.s. idem Kielseng Deveron Ann Webster Federation Voor CSent s I 4501 New-Castle ledig 268 Londen phosph. 2241 idem stukg. 2232 Goole Hedig 25 24 Deen. s.s. idem idem Ned. s.s. Duits. s.s. 26 Eng. s.s. idem Eng. bark Eng. sch. 24 Eng. s.s. Kamma .Vlagnus IN. G. Petersen Mascotte Saxonia Sea Gull Don Carnmoneij J. Williamson 25 26 Belg. s.s. Deen. s.s. Duits. s.s. Deen. s.s. Noor. bark Zweed. s.s. Eng. s.s. idem idem idem Ned. s.s. Duits. s.s. Belg s.s. Eng. s.s. Ned. s.s. Rus. s.s. Deen. s.s. 4285 4693 4146 3114 277 2 2762 2658 5675 363 Riga idem Wvborg Antwerpen Skien Londen Goole Cape Cross Pentowan hout stukg. hout stukg. hout stukg. idem guano pijpaarde Van (Jent Ptarmigan Ganda Kai G. Koch Dana Emmanuel Drott Faraday Sea Serpent Derwent Trnro Mascotte Thuringia Belgica Cholmley La Flandre Gen. Zimmerman i 4397 Holland I 2998 3492 1341 3936 i 5010 2882 696 4075 2525 2553 2349 3366 3114 3994 I 2772 I 3871 5716 Liverpool Barrow Bleyth idem New-Castle Lillesand Hull New-Castle Londen Goole Hull Leith Stettin Goole Mithel Baltemore Riga Boness stukg. cement ledig idem idem i ballast ledig stukg. idem idem idem idem phosph. stukg. ledig idem phosph. ledig l our Selzaete: Zeeuwsche Eieren f 2,80 a f 3, en Buitenlandsche f 2,per 100. V 1 a s. Weinig aanvoer. Geen noteering. K a r w ij z a a d nieuw /ll,a 11,25 per 50 kilo. Amerik. Petroleum in bouten vaten per 100 kilo onveranderd f 10,25 a 10,45 en 8 cent per kan. Java-koffie in balen gewone soorten 26 cent en dito Santos 16^ cent per half kilo. VEEHANDEL IN BELGIE. Vee was weer duurder. Stieren werden verkocht van 80 c. tot 1 fr., Ossen van 85 c. tot 1,05 fr. Koeien van 80 c. tot 1 fr., Vaarzen van 85 c. tot 1,05 fr., Kalveren van 95 c. tot 1,15 fr. Dat wsren de hoogste prijzen. Vette Varkens 84 tot 94 c. 26 'Eng. s.s. Commercial 321 Londen creosoot Van 24 tot en met 26 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 31 binnenvaartuigen op- eu 33 afgeschutdoor de Westsl. 11 op- en 7 afgeschut. DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 28 Juli Woensdag 29 Donderdag 30 H Vrjjdag 31 Zaterdag 1 Augustus Zondag 2 Vfaandsg 3 4.18 5.5 5.52 6.44 7.44 8 53 10.7 4.42 5.28 6.18 7.12 8.15 9.29 10.44 Hurtelijk dank voor de talrijke jtHfl&lv bewijzen van sympathie, ontvangen bij gelegenheid van mijne verkiezing tot gemeente- raadslid. Ter Neuzen. A. VAN DALE. Mijn Oprechten dank aan de M Kiezers die bij de Gemeenteraadsver- kiezing op mij hun stem uitbrachten. Ter Neuzen, 27 Juli. A. MOGGRE. Binnenl. Granen. De markt was heden wederom kalm gestemd, met kleiuen aanvoer en weinig handel. Men noteert Puike Zeeuwsche Tarwe f 7,25 a 7,90 mindere en goede 6,10 a 7,Rogge f 5,k 5,50 Winter- en Zomergerst 4,80 a/4,80; Chevaliergerst 5,25 a 6,—Haver f 3}a 4,10 Paardenbooueu f 6,25 Bruiue Boonen 12,— a 16,—Kookerwten 9,— 11,Voedererwten 6,50 a 7, Kanariezaad 8,— a 9,50, alles per hectoliter. Buitenl. Granen. Tarwe per 2400 kilo 175 a 190 en per 100 kilo 7,75 a 9, Rogge per 2100 kilo 125 a 130 Gerst Zwarte Zee /112 a/113; Amerik. Mais 125 k 128 per 2000 kilo; Boekweitgrutten 204 per 2100 kilo Amerik. Haver 6,25 a 6,50 per 100 kilo. Meel. Prima inlandsch 11,25 a 11,75 1« soort/10,25 k 10,75 Zeeuwsche Tarwebloem 11,50 a 12,—prima Belgisch 11,50 a 12,50 1" soort Belgisch 10,50 a 11,25 1« soort Fransch 10,25 k 10,75; prima Duitsch 12,25 k 12,75; 1" soort Duitsch 10,75 a 11,75; extra puik Hongaarsch 14,50 a 15,50; prima Amerik. 12,— k 13,— le soort 11,25 a 11,75; 2« soort 10,25 a 10,75; Inl. Roggebloem 9,50 k 10,50; Duitsche idem 9,— a 10,50 per 100 kilo netto. Runderprijzen 54 a 74; Stieren 50 a 68; Kalveren 70 k 90; Schapen 50 a 60 Varkens 86 k 41 cent, alles per kilo. Melkkoeien 130 k 250 Kalfkoeien /175 k/ 280 Vaarzen 65 a 140 pinken 50 k 90 Graskalveren 30 Fokkalveren 18 a 25 nuchtere 7 k 14 Biggen 6 k 12, alles per stuk. Aardappelen. Westlandsche klei 1,80 a 1,50 Zand dito 2,25 a 2,50 Poters 1,per half mud en per kilo 5 a 10 cent. Boterprijzen in vaten gemiddeld 46 en stukken van een half kilo 60 a 65 cent. Zoetemelksche Kaas /21 k /23 per 50 kilo. Hartelijk dank voor de felicitatieu dezer dagen ontvangen. Ter Neuzen. J. A. VAN DALE. heeft Zondag 26 Juli de praktijk hervat. Verder gewone voorwaarden. Namens het Bestuur, E. DE MOOR. De Notaris P. Dregmanste Axel, zal ten verzoeke van E. L. M. DE MOOR te l'er Neuzen, op Vrijdag den 31 Juli 1903, des namiddags 2 ure, verkoopen alles verdeeld in koopen en wassende op landen in den Vogelschorpolder, gemeente Ter Neuzen, thans nog bij den verkooper in gebruik. Te vergaderen op de hofstede. De Notaris P. Dregmans te Axel zal, ten verzoeke van JAN SIMON DE BREE te Sluiskil, in de herberg bij A. Brakman aldaar, op Zaterdag den 15 Augustus 1903, des namiddags ten 4 ure, verkoopen mi minis si erf, te Sluiskil (Ter Neuzen), kadaster sectie G, nummers 1182 en 1183, groot 88 centiaren. Te aanvaarden bij de betaling der koopsom. Betaling koopsom 1 maand. Bewoond door den verkooper.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 3