Binnenland. Telegrafische berichten. De ^Tribuna" meldt, dat de Paus een ver- zwering aan de lever heeftmen zou de sporen van een gezwel gevonden hebben, van denzelfden aard als dat, waarvan de Paus vier jaren geleden geopereerd is. Het //Giornale" beweert, dat de doktoren den geest minder helder vindende groote zwakte tast nu ook de geestvermogens aan. De Paus zal sterven door gebrekkige werking der nieren. Volgens de //Patria" heeft Dr. Mazzoni ver- klaard, dat de ademhaling benauwder wordt en de beenen koud zijn. De //Ita]ie" beweerd, dat de geneesheereu alle hoop verloren hebben, de //Tribuna" dat de Paus onsamenhangende zinnen uitspreekt, en zijn helderheid van geest begint te verliezendat is het begin van het einde. Ge- durende het consult der doktoren vertelde de Paus hun zijn levensloop, er bij voegende, dat hij geloofde, nog wel den nieuwen morgeu te zullen zieh. De bloedverwanten van den Paus bevinden zich thans op het Vatikaan. Volgens andere inlichtingen zeggen zij, die op het Vatikaan geweest zijn, dat de Paus weer wat beter is, en spreken kau, en dat hij zijn helder heid van geest behouden heeft. Dr. Lapponi moet aan de kardinalen gezegd hebben, dat er nog geen dreigend gevaar is. Rome, 14 Juli. Volgens de laatste berichten van het Vatikaan is de toestand van den paus verergerd. De omgeviug durft ternauwernood hopen, dat de lijder den nacht door zal komen. Rome, 14 Juli. Het bulletin van 9 uur heden morgen luidtTot dusver maken zich geen ver- anderingen in den ernstigen toestand des Pausen op gisterenavond kenbaar. De pols is zwak, 92 de ademhaling 30, de temperatuur 36,5. Het rapport is geteekeud door Lapponi en Mazzoni. Rome, 14 Juli. Van nacht heeft de Paus brakingen en bezwijmingen gehad. Een oogenblik toen hij buiten kennis was, was zijn toestand buitengewoon ernstig. Rome, 14 Juli. Volgens het bulletin van van- avond 8 uur is de dag vrij rustig verloopen met korte tusscheupoozen van depressie. De pols is kleiner en zwak, 88 slagen, ademhaling 32. De lichaams- temperatuur is 36.8. De krachten uemen lan zaarn en geleidelijk af. Mazzoni. - Lapponi. Rome, 15 Juli. Op het Vatikaan heerscht ontsteltenis, het is er sti), de stilte vdor het naderend onheil. Alle personen die zich in de antichambre bevinden geven teekenen van smart. De Tribuna en het Giornale d'ltalia gelooven niet dat het einde oogenblikkelijk verwacht kan worden, zij denken dat de Paus niet voor morgen sterven zal aan een hartverlamming ofanemievan de hersenen. Dokter Rossoni heeft in een interview verklaard dat hij de dood nabij achtte. De Italia zegt, dat men bezig is het conclave voor te bereiden. Verscheiden kerkvorsten maken zich gereed het Vatikaan te verlaten om voor de leden van het conclave plaats te maken. Men verzekert, dat de kardinalen in het geheim overeengekomen zijn over een candidaat, gedurende 's pausen ziekte. De Patria deelt mede, dat de Paus zijn kamer- dienaar heeft gevraagd, wat de dokters over hem zeiden. De dokters zeggen, dat u het nog al wrl maakt, moet hij geantwoord hebben. En toen de Paus weer zij vergissen zich, Donderdag, de dag van onze Lieve Vrouwe van den berg Karmel zal mijn laatste dag zijn. Het laatste bulletin veroorzaakt groote ont- roering. De laatste uitgaaf van de Tribuna zegt, dat de Paus tijdens het bezoek zeer is verzwakt. Hij lijdt aan benauwdheid op de borst. Afwisselend verliest de lijder de helderheid van geest. Alle hoop is verloren. De Duitsche verkiezingen. Uit de officieele verkiezingsstatistiek blijkt, dat de verschillende partijen het volgende getal stem- men hebben uitgebracht de sociaal-democraten 3.025.103, het centrum 1.853.707, de natiouaal- liberalen 1.243.398, de conservatieven 909.714, de vnjzinnige volkspartij 523.505, dePolen 340.480 de vnje conservatieven 282.454, de anti-semieten 244.581, de Vrijzinnige Vereeniging 241.116, de Boerenbond (Beiersche en Wurtembergsche) 117.327, de Bund der Landwirte 114.350, de wilde liberalen 102.974, de Welfen 92.214, de wilde conservatieven in Lotharingen 94.150, de Zuidduit8che volkspartij 98.804, de Elzasser lands- partij 81.527, de nationaal-socialen 27.334, de candidaten van den middenstand 26.809, de christelijk-socialen (Stockerianen) 23.115, de Denen 14.843, de Littauers 6012, de Mecklenbnrgsche rechtspartij 502. Evenredige vertegenwoordiging zou dus een ge- heel andere samenstelling van den Rijksdag geven thnns hebben de sociaal-democraten 82, maar het centrum 103 zetels. De Servische zaken. Koning Peter zal binneukort een proclamatie openbaar maken, waarin hij, naar aanleiding van de aanstaande verkiezingen, zegt dat alle Serviers den Koning even na staan, en de Koning zich van alle partijen even ver zal houden. 's Konings naam mag niet, als tot dusver in den regel ge- schiedde, in den verkiezingsstrijd gemengd worden. Koning Peter wil van Servie een modernrn staat maken, waarvan de instellingen geheel gegrond zijn op het recht. De inventarisatie van de nalatenschap van Koning Alexander en Draga is afgeloopen. Alle kost- baarheden zijn veilig opgeborgen en zullen aan de ex-koningin Nathalie als eenige erfgerechtigde worden overhandigd. Van de vermogens van het koninklijk paar aan contanten en geldswaardige papieren heeft men, ondanks de zorgvuldigste nasporingen, niets kunnen ontdekken. Het staat vast, dat Alexander in 't voorjaar bij Rotschild te Weenen f 400.000 had liggen, maar die zijn op last sedert verhuisd, waarheen weet men niet. Alleen uit Weenen zijn er van juweliers, kleer- makers en modisten rekeningen ingekomeu ten bedrage van 400.000 kronen. De regeering trachtte met de schuldeischers een accoord aan te gaan voor 20 pCt. maar daar hebben deze voor bedankt. Zaterdag jl. hield de vereeniging van onder- wijzers en onderwijzeressen, belast met de op- leiding van onderwijzers en onderwijzeressen in Zeeland haar 12° vergadering in de ,/Prins van Oranje", te Goes. Van de 80 leden waren er slechts een 20, o. w. een dame, opgekomen. Uit het Westelijk deel van Zeeuwsch-Vlaanderen en uit Walcheren waren geen leden aanwezig. Op voorstel van een der leden werd besloten zich met de zustervereenigingen in de andere provincien in verbinding te stellen tot overweging van het plan om bij de Hooge Regeering aan te kloppen om de betrekking van onderwijzer(es) aan de normaaliessen van een tijdelijke in een vaste te veranderen, waaraan pensioen en bij opheffing wachtgeld zou verbonden zijn. In plaats van den heer De Haas, die niet meer in aanmerking wenschte te komen, werd de heer L. A. E. van der Ley, leeraar aan de Rijks- kweekschool te Middelburg, tot bestuurslidgekozen. Door den heer H. J. Vooren, hoofd eener school te Ter Neuzen, werd daarna iugeleid //De kennis der methodiek in lezen, schrijven en rekenen voor aanstaande onderwijzersIn een schoone improvisatie schetste spreker den gang, dien hij volgt. Na eenige zielkundige kennis aangebracht te hebben, behandelt hij de algemeene methodiek om later die van de bovengenoemde vakken te bespreken. De inleider zeide er meer waarde aan te hechten, dat de kweekelingen uit het zien onderwijzen de kennis der methodiek opdoen, dan door het memoriseeren van wat in hun handboek er over wordt gezegd. Op het examen doet helaas de kennis, op laatstgeuoemde wijze verkregen, meer opgeld dan die op eerst- genoemde wijze verworven. Door het vergevorderde uur werd besloten het laatste punt der agendaLezen op de R. N. L. aan te houden tot de volgende vergadering. (Z. Ct.) TER NEUZEN, 15 Juli 1903. Ter kennis van belanghebbenden wordt ge- bracht, dat de kleine schutsluis van het kanaal door Zuid-Beveland te Hansweert, in verband met uit te voeren werkzaamheden, te beginnen met middernacht tusschen 26 en 27 dezer, tot nadere aankondiging, vermoedelijk gedurende ongeveer 70 dagen, voor de scheepvaart gesloten zal zijn. Hulst, 14 Juli. Bij de heden gehouden herstemming voor twee leden van den gemeen- teraad werden uitgebracht 267 geldige stemmen. Herkozen de heeren Fr. van Waesberghe en Lev. van Waesberghe, ieder met 138 stemmen. De heer Van Alphen verkreeg 120, de heer Fricot 93 stemmen. Philippine. De uitslag van de op 13 Juli gehouden verkiezing van drie leden voor den gemeenteraad is als volgt Aantal kiezers 96, ingekomen 78 biljetten. Herkozen P. F. Wijne met 43, gekozen E. A. M. Taelman met 46 en A. Wiskerke met 49 stemmen. Er waren 7 candidaten. G. van den Berge verkreeg 7, N. Rammeloo Pz. (aftr.) 36, E. H. Snoeck (aftr.) 9 en C. de Visser 16 stemmen, Koewacht. Bij de Dinsdag gehouden ver kiezing van twee leden voor den gemeenteraad waren van de 279 kiezers er 169 opgekomen. 5 biljetten werden van ouwaarde verklaard en een was bianco, zoodat de volstrekte meerderheid bedroeg 82. De heer C. A. de Blieck (aftr. lid) verkreeg 105, de heer E. de Vleeschouwer (aftr. lid) 100 en de heer Hyp. IJsebaert 70 stemmen, zoodat de beide aftredende leden herkozen zijn. Westdorpe. De uitslag van de op 14 Juli gehouden verkiezing van twee leden voor den gemeenteraad is als volgt Aantal kiezers 226, ingekomen 121 geldige biljetten. Gekozen de heeren C. H. van Haelst met 68 stemmen en Ch. Steijaert (aftr.) met 75 stemmen. De heer P. H. van Haelst verkreeg 61 stemmen. 's Gravenhage, 15 Juli. Omtrent den toe stand van den Paus luidde het aan de internunciatuur ontvangen middagberichtNacht vrij rustig algemeene toestand onveranderd. Provinciale Staten van Zeeland. RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbank te Middelhurs. De rechtbank heeft in hare zitting van 14 Juli de volgende vonnissen uitgesproken A. d. L., oud 19 j., mandenmakersknecht te Ter Neuzen, gedetineerd te Middelburg, is wegens diefstal veroordeeld tot 4 maanden ge- vangenisstraf met in minderingbrenging der doorgebraehte hechtenis. V. H., oud 21 j'., gedeserteerd Belgisch militair, laatst arbeider te Koewacht, gedetineerd te Middelburg, is wegens diefstal met braak veroord. tot een jaar gevang. met in minderingbrenging der doorgebraehte hecht. J. O., oud 22 j., schippersknecht te Ter Neuzen, is wegens mishandeling veroord. tot 14 dagen gevang. K. J. d. K., oud 13 j., koewachter te Zaamslag, is wegens mishandeling van een dier veroord. tot 5,boete of 5 dagen hecbt. J. H. Rz., oud 20 j., opperman te Ter Neuzen, is wegens diefstal veroord. tot 6 maanden gevang. P. F. d. E., oud 27 j., arbeider te Ter Neuzen, gedetineerd te Middelburg, is wegens verkrach- ting veroord. tot 1 jaar en 6 maanden gevang. met in minderingbrenging der doorgebraehte hecht. Het O. M. eischte gisteren tegen N. M. N., te Ter Neuzen, beschuldigd van kindermoord, eene gevangenisstraf van twee jaren. De verdediger, Mr. P. Dieleman, pleitte ver- zachtende omstandigheden en vroeg vrijspraak. Tegen de oom, P. W. N., werd wegens het verbergen van een lijk 2 maanden gevangenis straf geeischt. Zitting van Dinsdag 14 Juli. Heden werd de zitting der Provinciale Staten voortgezet. Aanwezig waren bij den aanvang 38 leden. Afwezig de heeren IJsebaert, Fokker, Hombach en Dieleman. Na resumtie der notulen van de vorige vergadering werden de verschillende voorstellen van Gedep. Staten met de verslagen der afdeelingen aan de orde gesteld. Allereerst werd overgegaan tot de benoeming van een lid der Staten, bedoeld hi j art. 89 van de Provinciale Wet. In het stembureau hadden zitting de heeren Lucasse, Moerdijk, Vader van 's Gravenpolder en Van Teijlingen. Uitgebracht werden 38 stemmen. Hiervan verkreeg de heer Mr. A. A. de Veer 20, J. M. Kakebeeke 15, terwijl op de heeren Hennequin, Van der Meer en Lucasse el'k 1 stem werd uitgebracht. Alzoo werd gekozen de heer De l eer, die de benoeming aannam. Alsnu kwam in behandeling het voorstel tot diligent verklaring van Gedep. Staten ten aanzien van eeu verzoek van het Restaur der Vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk" te Middelburg, om subsidie voor eene in'1904 te houden Zeeuwsche tentoonstelling van nijverheid. Het algemeen verslag werd uitgebracht door den heer Loois. Hierin was men algemeen van oordeel, dat het nood- zakeliik was over eenige bezwaren heen te stappen, wilde men deze tentoonstelling bevorderen. Het organiseeren eischt veel werk en de Vereeniging dient tijdig te weten, °vei we Ike sommen en over welke lokalen zij zal kunnen beschikken, alvorens op goeden grond met inzenders onderhandelingen aan te knoopen. Vrij algemeen ver- klaarde men zich bereid tot het verleenen eener subsidie en achtte het wenschelijk, dat nog in dezezomervergadering een voorstel werd gedaan door Gedep. Staten om een subsidie-cijfer voor deze tentoonstelling toe te staan. Gedep. Staten vonden in dit verslag aanleiding om, met intrekking van hun voorstel tot diligent-verklaring, voor te stellen het besluit te uemen aan het Bestuur dier vereeniging eene subsidie te verleenen van 1000, onder voorwaarde, dat onder overlegging van rekening en verantwoording ten genoege van Gedep. Staten worde aangetoond, dat het gela tot het aangewezen doel noodig geweest en gebruikt is. De algemeene beraadslagingen geopend zijnde, vraagt en verkrijgt de heer Van Deinse het woord. Hij zegt, met genoegen het resultaat te vernemen van zijn voorstel, in de vorige zitting gedaan. Hij vraagt, waar de grens is van het woordje noodig. Wanneer het geld moet worden uitgegeven voor versieringen of muziek bij die gelegenheiu of voor andere soortgelijke dingen, waar blijft dan de grens De tweede vraag is Wanneer zal de subsidie worden gebruikt: voor of na dat het waarborgfonds, dat door particulieren enz. wordt gevormd, is verbruikt P Hij gelooft, in dezen nog een stap verder te mogen gaan, door de voorwaarden te laten vervallen, ter voorkoming van moeilijkheden. Wat toch aan de eene kant wordt uitgegeven, komt er aan de andere zijde weer in. Het lid van Ged. Staten, de heer Van Lijnden, zegt, dat niet elk postje op een goudschaaltje zal worden gewogen, en wat de tweede vraag betreft, zijn Ged. Staten van meening, dat eerst het waarborgfonds moet worden verbruikt en dat daarna de subsidie mag worden aangesproken. De heer Maas vraagt inlichtingen, of de tentoonstelling ook op Zondagen zal geopend zijn. De heer De Veer zegt, niet den indruk gekregen te hebben van hetgeen de heer Van Lijnden gezegd heeft en is van meening, eerst de subsidie te kunnen gebruiken, voor dat het waarborgfonds verbruikt is. Hierop gaan de Voorzitter met Gedep. Staten in eene afzonderliike korte beraadslaging. Na terugkomst deelt de heer Van Lijnden mede, dat het de bedoeling van Gedep. Staten is, eerst de subsidie te kunnen verbruiken daarna het reservefonds. De heer Fruijtier was van meening, dat men nog niet genoegzaam is voorbereid om zoo een voorstel in behan deling te nemen. In 1888 toch, zeide hij, werd het eerst aangevraagd in de najaarsvergadering. Hij deed echter het voorstel om de vereeniging f 500 te geven en zulks zonder de daaraan verbonden voorwaarden. De heer Van Deinse verklaarde, zich niet met het voorstel van den heer Fruijtier te kunnen vereenigen, doch wel met het voorstel van Gedep. Staten. zooals het thans is opgehelderd. De heer Houterman stelt als voorwaarde, dat de ten toonstelling gedurende de Zondagen zal gesloten zijn, als wanneer hij zijn stem er aan zal geven. Hij deed een voorstel in dien geest. De heer Fokker komt ter vergadering. De heer Fruijtier is bereid zijn amendement terug te nemen, indien in plaats van 1000 wordt gelezen 500. Het voorstel Houterman wordt in stemming gebracht en verworpen met 25 tegen 13 stemmen. Voor stemden de heeren Fruijtier, De Jonge, Den Boer, Bolier, Moes, Mulder, Maas, Oggel, Houtermans, Noordijke, Lucasse, Van der Meer en Bos. Het voorstel Fruijtier wordt daarna aangenomen met 21 tegen 17 stemmen. Tegen stemden de heeren Van Waesberghe-Janssens, Siegers, Van Teijlingen, Hollestelle, De Casembroot, Van Dam, Hammaeher, Heijse, Van Deinse, Van Lijnden, Bolle, Van der Have, Maas, Kake beeke, Van der Lek de Clercq, De Veer en De Smidt. Het voorstel van Gedep. Staten in zijn geheel wordt geammendeerd, daarna aangenomen met 35 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren Maas, Houterman, De Smidt. Daarna kwam aan de orde het voorstel tot inwilliging van het aangehouden verzoek van het bestuur van het waterschap de Vereenigde polders van Ossenisse, om een renteloos voorschot voor wegsverbetering, hetgeen zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen. Het voorstel tot inwilliging van het aangehouden ver zoek van den gemeenteraad van Hontenisse om een renteloos voorschot voor wegsverbetering, wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Alsnu kwam in behandeling het voorstel ten aanzien van de verbetering van de gemeenschap tusschen Noord- en Zuid-Beveland Het algemeen verslag wordt uitgebracht door den heer Fokker. De heer Fokker zeide het te moeten betreuren, dat bespreking tot verbetering weer opzij moet worden gelegd, omdat, wordt het voorstel van Gedep. Staten aan genomen, eene verbetering van de verbinding voor een reeks van jaren is uitgesloten. Hij meende, dat het plan een motorboot in de vaart te brengen op de bestaande steigers, zooals ook de Hoofdingenieur o. a. heeft aan- bevolen, niet te kostbaar zoude wezen en een werkelijk zeer groote verbetering in het leven zoude roepen. Andere leden opperden het denkbeeld, hetzij door een brug, hetzij door een dam eene delinitieve beslissing aan de zaak te geven. Een ander lid meende, dat Gedep. Staten kwalijk een ander voorstel kunnen doen, waar eigenlijk niernand weet wat het beste ware en alles zoo groote kosten met zich zoude brengen, dat die niet opwegen tegen de z. i. overdreven bezwaren, aan het overzetten met een roeiboot verbonden. Daarom deinzen Gedep. Staten er voor terug een voorstel te doenmochten evenwel de Staten van ander oordeel zijn, dan ware in eene zaak als deze wellicht aangewezen, dat de Staten uit hun midden een commissie benoemden om de zaak te onderzoeken. Waar andere leden zich op grond der kosten met het voorstel van Gedep. Staten konden vereenigen, waren nog anderen van oordeel, dat een motorboot, ook met het oog op de te wachten vermeerdering der ontvangsten. voor de provincie finanrieel niet te bezwarend zoude zijn, en dit te meer omdat, als de provincie eens een paar jaren zelf de ®xp'oiteerde> ziJ een juiste berekening der ont- den toestand 6 6D Wndie" - van Ook de heer Lucasse betreurde het, dat Gedep. Staten !irdli'tvn°men Het speet h<™',lal Gedep. Staten er ni l argumenten hebben genoemd. Miaschien was toch zou aanenh-d P ,Te,'beteri"S- Een stoomboot toch on aan beide veren ligplaats kunnen nemen, wanner van d« 'D L"'' Wi""en' in de havens aa" weerszijden te kriieen Ook I, m0e8j trach,en de veren in »»«"den J Tmeende' werd het voorstel van Gedep Staten aangenomen, het onderwerp weer voor langen tiid Folker mede. H» - d®» b- De heer Siegers zeide, dat de heer Lucasse in zijn vurige Als ml°°r /U,d B"ela"11' alle bezwaren over het hoofd zag. n« lLer ?Tral ,me? aanvangt, kan men niet meer terug. heer I okker deed het voorstel eene commissie te be- noemen teneinde deze zaak terdege te onderzoeken heid ill toonde aan> dat het vrijwel onmogelijk- 13 om de veren handen te krijgen. Men mag toch minmle°de doen om kleine inkomstenteverwerven. gewettigdt: argameM Van den beer Fokker en^jr^ iat' a'u fenrnaal die commissie gekozen is, werkzaamheden heeft volbracht, men gebonden is om daarop in te gaan. De heer Van der Meer vermeende, dat de heer Fokker goed zou doen zijne motie in te trekken a'gemee.ne beraadslagingen over dat onderwerp worden daarna door den Voorzitter gesloten verklaard. Het voorstel Fokker, daarna in stemming gebracht, wordt verworpen met SO tegen 8 stemmen. 14 stemden de OaJel w't i H°Cke Googenboom, Kakebeeke. Uggel, Noordijke, Lucasse en Fokker. Hierna wordt een pauze gehouden. Na verstnjking daarvan kwam aan de orde het voorstel tot wijziging van het Reglement voor de eulamiteuze polders of watersehappen, naar aanleiding van het verzoek van den Waisourden 01' waterkeering van het calamiteuze waterschap Fruijtier'gemeen Verslag wordt nitgebracht door den heer Bij alle leden vond het voorstel instemming. Een drietal leden eener afdeeling wenschten den leeftiid waarop de maatregelen, bedoeld in art. 30 sub i, genomen behooren le worden, aan het bestuur over te laten en der- halve de woorden ,.meer dan 80 jaren" te doen vervallen. Acht leden verklaarden zich tegen die wijziging. n een andere afdeeling wenschte men de woorden „zonder vaste aanstelhng" te laten vervallen, omdat men in de praktiik spreekt van „vaste arbeiders" en deze naam ook voorkomi in de ""kken van bestnren van waterkeeringen, handelende over arbeiders, die volgens sommigen in enkele streken vast aangesteld worden, om 's winters als kantonnier dienst te oen zoodat de mogelijkheid bestaat, dat sommige besturen zouden kunnen meener,, dat die onder de sub k genoemde arbeiders met begrepen zijn. Ook in art 121 sub a wordt slechts van arbeiders" zonder meer gesproken. legen dit laatste werd aangevoerd, dat arbeiders met een vaste aanstelling behooren onder de benaming ,,beambten en bedienden en hier dus terecht gesproken wordt van arbeiders ..zonder vaste" aanstelling. de beer P*e eer achtte de woorden »meer dan 30 jaren niet gewenscht en meende, dat daardoor de Besturen te veel gebonden worden, hetgeen hij niet noodig vond. Geen enkel bestuur toch zal zijn ambtenaren en beambten pension- neeren v<>dr den tijd. Hij deed alsnu het voorstel de woorden meer dan 30 jaren' le doen vervallen. hetgeen verworpen wordt met 22 tegen 13 stemmen. In zijn geheel wordt daarna het voorstel van Gedep. Staten zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Daarna was aan de orde het voorstel belrefiende de ver- plichtingen. voor de Provincie voortvloeiende uit de Onsre- vallenwet 1901. Door den heer De Veer werd de vraag gesteld, of ver- zekering van het personeel van den stoombootdienst op de Wester-Schelde bij de »Nieuwe Eerste Nederlandsche" voor de Provincie voordeeliger was, dan verzekering bij de Rijks- verzekeringsbank. Wan dit niet het geval, dan achtte hij verzekering bij de Rijks-verzekeringsbank meer gewenscht. Datzelfde lid achtte het minder gewenscht, dat de Provincie zelf het risico draagt voor de verzekering van de vaste arbeiders op de Provinciale wegen en de am btenaren van den Provincialen waterstaat, voor zoover zij op die wegen toezicht uitoefenen. Het risico is wel geringer dan bij het personeel van den stoorabootdienst, maar daartegenover staat, dat ook de premie geringer is. Een lid van Gedep. Staten merkte tegen dit laatste op, dat Gedep. Staten het risico zoo gering achten, dat zij dat zelfs met een geringe premie nog te duur betaald achten. Het voorstel wordt daarna zonder hoofdelijke stemming aangenomeo. Eveneens het voorstel tot wijziging van a. het besluit tot vaststelling van regelen voor het pen- sionneeren van en het verleenen van wachtgeld aart ambtenaren en bedienden, in dienst der provincie Zeeland het regJement op de pensionneering van weduwen en weezen van Provinciale ambtenaren in Zeeland. b. Wordt ver volgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 2