Leeft op hoop. Het is geen geheim dat de ontevredenheid die zich in den uitslag van de verkiezingen voor den Rijksdag in het koninkrijk Saksen heeft geuit, goeddeels toe te schrijven is aan de drukkende belastingen, die weer een gevolg zijn van den slechten toestand en het wanbe- heer van 's lands geldmiddelen. Te Leipzig hebben huiseigenaars, renteniers en zelfs ambtenaren op een socialist gestemd, omdat de fiscus hen te hoog had aangeslagen en hun reclames niets hadden uitgewerkt. Aanhoudingsbijdragen van f 130,— voor merrien van 3-8 jaar. t Aanhoudingsbijdragen van f 100,— voor tweejarige merrien Aanhoudingsbijdragen voor hengsten geboren in 1901. Aanhoudingsbijdragen voor hengsten geboren in 1902. voor een bedrag van 500 mark aan kleedingstuk- ken hebben opgelicht, voorgevende, dat die kleedingstukken moesten dienen voor Fransche weeskinderen. De uniform van de landweer zal zijn Infanteriekepi, van donkerblauw laken met een koord van geel kemelsgaren, tuniek van donkerblauw laken met een rij van zeven gladde gebombeerde knoopen vai geel metaal, staande kraag met ter rechterzijde de letters L. W. en ter linkerzijde het nummer van het landweerdistrict schouderbedekkingen van donkerblauw laken pantalon van lichtblauw laken met scharlaken bies overjas donkerblauw. Administratietroepen, hospitaalsoldaten, artille- rie- en genietroepen ongeveer dezelfde kleediug, met eenige wijziging in de kleur der uitmonste- ring, enz. De kleeding van de officieren is dezelfde als die van het overeenkomstige wapen of dienstvak bij het leger, maar zonder korte jas, pluim, schouder bedekkingen van gouden koord en halssnoer. De schouderbedekkingen zijn ook voor hen van donker blauw laken, voorzien van de letters L. W. en het districtnummer, in goud geborduurd. Capre's weervoorspellingen zullen, naar ik vertrouw, na eenigen tijd den weg van die van Falb wel opgaan, schrijft H. in de ^Zutph. Ct." daar de uitkomsten genoegzaam aantoonen dat ook deze on- hetrouwbaar zijn. Men lette slechts op de uitkomsten zijner voor- spelling betreffende de afgeloopen maand. Van 10 tot 25 Juni zou 'f, volgeus hem, mooi weer zijn en van 25 tot 30 Juni regen, storm en on- weer. De weersgesteldheid gedurende dat tijds- verloop kwam hiermee echter volstrekt niet overeen. Wel spreekt het van zelf, dat ook Capie's voor- spellingen, vooral wanneer men't met de uitkomsten niet te nauw neemt, wel eens uitkomeu dat is het geval met alle weervoorspellingen, althans wan neer men bij het stellen daarvan genoeg rekening houdt met het jaargetijde en met het zoo afwis- selend klimaat van onze streken. Caprd beloofd weinig goeds voor de eerste vacautieweken doch men doet, naar mijn beschei- den meening, 't verstandigst, bij het maken van plannen voor de vacantie niet de minste rekening te houden met hetgeen Capr6 of diens geestver- wanten omtrent het toekomstige weder verwachten zegt H. Ongeluk met een reddingboot. Bij 't beproeven van de reddingboot der r/Noord- en Zuid-Hollandsche Redding-Maatschappij" te Koog op Texel was Zaterdag de zee vrij onstuimig en nabij de eerste bank wierp een breker de boot omver. Eenige roeiers kwamen er op, anderen geraakten 'er onder. De heer L. C. Mets, stuurman der ,/Ada van Holland," sprong gekleed te water om naar de boot te zwemmen, hetgeen hem eerst na een lange en moeilijke worsteling gelukte, waarua de boot spoedig aan land was. Daar bleek dat da roeier Klaas Tuinder onder de boot verdronken was en twee anderen in doodsgevaar verkeerden. De geneesheeren hoopten echter, dezen nog te behouden. De Zaan was dezer dagen eensklaps rijk voorzien van eene vischsoort, welke daar anders nooit voorkomt. Met groote verbazing haalden de visschers in hunne netteu eene fliuke hoeveel- heid zeelt op. Later bleek, dat deze ontsnapt waren uit een defecte kaar van den vischandelaar G. te Zaandijk, wiens voorraad van een 400 pond nagenoeg geheel was verdwenen, en die daardoor eene niet onbeduidende schade lijdt. Donderdag 2 dezer kwam een der deposanteu aan de Twentsche Bank te Amsterdam aan het gebouw om 1400 te ontvangen. Hem werden door den kassier uitbetaald een bankbiljet van 1000 en twee van 200. De deposant stopte He bankbiljetten los in zijn binnenzak en ging reg. Ougeveer tien miuuten daarna kwam hij in zenuwachtigen toestand terug bij den kassier en verklaarde, dat hij het geld kwijt was, en vermoeden had, dat het geld hem ontrold was. In zijne nabijheid had hij zes personen opgemerkt, maar op geen van hen had hij vermoeden, en bij kon ook geen signalement opgeven. In zijne ontsteltenis kon hij zelfs niet beslist opgeven, hoever hij buiten het gebouw is geweest. Door de centrale recherhe is in deze een onderzoek ingesteld. Een handige oplichtster. De Parijsche veiligheidspolitie heeft de hand gelegd op een oplichtster, zekere Marie Marchetti, geboren te St. Cloud in 1860, die reeds achtmaal voor het- zelfde feit veroordeeld werd. Men schat, dat ze gedurende 10 jaar met haar bende de menschen voor meer dan een millioen heeft opgelicht. Zwaar gebouwd, mank, heel gewoon gekleed, niettegenstaande dit is ze de handigheid zelf als ze iemand wil oplichten. Ze voert den titel van prinses of gravin, huurt een prachtig rijtuig en neemt voor een dag haar intrek in een der deftigste hotels. Als gezelschaps- dame heeft ze een jong meisje dat van hetzelfde kaliber is als haar meesteres. Ze gaat in de groote magazijnen bij de goudsmeden, kiest de schoonste zaken uit en laat ze in het hotel bezorgen. Komt men met het uitgezochte bij haar, dan heeft ze het kolossaal druk in haar kamer wachten ministers en gezanten, ze kan nu niet naar haar bankier gaau ea verzoekt met de quitantie terug te komen. De leveranciers laten de bestelling achter. Nauwe- lijks zijn ze vertrokken, of de gewaande prinses pakt haar biezen, gaat naar het platteland, verandert van naam en het spelletje begint later opnieuw. Ze keert te Parijs terug, huurt een gemeubileerd huis in een rijke buurt, geeft groote fooien aan den concierge en maakt weer nieuwe slachtoffers. Als de leveranciers om inlichtingen komen vragen bij den concierge, dan geeft deze natuurlijk de beste informaties over de princes. Adus heeft ze jarenlang oplichterij gepleegd en men kon haar maar niet te pakken krijgen, totdat ze een dezer dagen over een plein te Parijs liep, waar ze door een inspecteur van politie werd herkend en gevangen genomen. Zalerdag jl. is de nieuwe telegraafkabel die de 1'hilippijnen met de Sandwich-eilanden verbindt, van waar reeds een onderzeesche kabel naar San Francisco loopt, in gebruik genomen met een telegram, door president Roosevelt ge- zonden aan den heer Mackay directeur der Ame- rikaansche Pacific-kabel maatschappij te New- Vork. In plaats van daarheen rechtstreeks uit V\ ashington te seinen, heeft de depeche van den president een reisje om de aarde gemaakt langs de nieuwe kabel. De Parijsche //Temps" heeft willen nagaan hoelang zulk een telegram onder gewone om- standigheden onder weg is. Daartoe hetft zij gebruik gemaakt van de reeds sinds eenigen tijd gelegde Britsche kabel door de Stille Zuidzee, die verder over Van Couverseiland en Canada loopt. Vrijdagochterid to 11.35 werd de depeche te Parijs verzonden over Malta, Singapore, Bris bane naar Van Couvereiland enz. Te 5.55's nam. kwam het bericht weder te Parijs aan, na 60.000 kilomoters te hebben afgelegd. Niets was te voren afgesprokeu, zooals vermoedelijk met de depeche van president Roosevelt wel is geschied, zoodat het telegram van de //Temps" vertraging kan hebben ondervonden. Toch heeft het dien langeu weg in 6,20 uur afgelegd, of ruim vier- maal zoo snel als elk punt van den aequator zich dageljjks voortbeweegt. Bebel heeft weer een erfenis gekregen, ditmaal van 400,000 mk. Erflater is de gewezen Beiersche luitenant Kollmann, wien Bebel eens een grooten dienst heeft bewezen, zoodat Koll mann reeds in 1879 bij testament bepaalde dat de helft van zijn vermogen van 800,000 mk., afkomstig uit den prijs van een loterij, aan den socialistischen leider moest komen. Bebel heeft de erfenis nog niet aanvaard, omdat bij eerst door advokaten wil laten onderzoeken, of de verbeurte van de helft van de nalatenschap niet een te gevoelig verlies voor de familie is. Thans is in Saksen een vereeniging tegen te hooge belastingaanslag tot stand gekomen, die door een zeer gezien uitgever te Leipzig gesticht is en een bolwerk wil vormen tegen de wille- keur van den fiscus. Menschen van allerlei stand, zooals advocaten, dokters, geestelijken, leeraars en kooplui hebben zich dadelijk bij die vereeniging aangesloten en zijn plechtig voornemens, met alle klem de belangen van hun beurs tegen de regeering te verdedigen. Deze beweging, zoo kort komende na de demonstratie van de Saksische kiezers op 16 en 25 Juni, is een nieuwe waarschuwing aan den zoo) weinig beminden Minister Von Metzsch, om heen te gaan. Men denkt dan ook dat hij en zijne geestverwanten den langsten tijd op het kussen hebben gezeten. Uit Freiburg in Baden wordt aan de //Frankf. Zt." bericht dat Dr. Stegmann, adsistent in het Diakonessenhuis aldaar, het middel heeft gevonden om ook bloedvaten en andere lichaamsdeelen van het geraamte door Ronfgen-stralen zichtbaar te maken. Hij spuit er een mengsel van bismuth en olijfolie in, waarvan het gevolg is, dat zij die stralen niet meer doorlateu en dus hun beeld wordt weergegeven. In een voordracht, door hem onlangs in een wetenschappelijke vereeniging ge- houden, toonde Dr. S. fraaie lichtbeelden, door hem aldus van longen, luchtwegen, galgangen en nieren verkregen, en waarbij het verschil tusschen gezonde en zieke deelen duidelijk uitkwam. Te Weenen heeft een eigenaar van een cinematograaf een voorstelling opgenomen van den bloednacht te Belgrado. Natuurlijk is hij daar niet bij geweest met zijn toestel, maar hij heeft de omgeving trouw nagebootst en door anderen de tooneelen doen herhalen. De man toont te begrijpen wat het publiek graag ziet, maar het is de vraag of de politie te Weenen deze stuitende vertooning zal toelaten. Dezer dagen is te Leoben eeu brandstichter tot achttien jaar veroordeeld. Een straf, die niet te zwaar lijkt, als men verneemt, dat de man acht zware branden hetft aangestoken in het plaatsje Trofaiach. De veroordeelde de 22jarige schoorsteenveger en brandweerman Eduard Pitchs, verklaarde dat hij als trompetter dol was op alarm blazen en als brandweerman op blusschen. De bevolking verkeerde in voortdureuden angst door al deze branden, die te zamen een schade van 100,000 kronen hebben veroorzaakt. Een tamme suoek. In een vijver, behoorende bij de pachthoeve St. Hubert, in de gemeente Chanenon, leeft een buitengewone snoek. Hij is vijf jaar oud, weegt 5 K.G. en heeft een lengte van 87 centimeter. De bewoners van de pachthoeve hebben hem Coco genoemd. Als men hem roept, komt hij aanzwemmeu, blijft een paar minuten onbeweeglijk eenige centimeters beneden den waterspiegel, steekt den kop omhoog, opent zijn grooten snoet, maakt eeu paar sprongen boven 't water en wacht, totdat men hem wat te eten geeft, 'n stukje versch vleesch, 'n kikvorsch of levenden visch. Werpt men hem een pad toe, dan geeft hij hieroverzijn afkeer te kennen door dadelijk in de diepte te verdwijnen. Als het water van den vijver bevroren is, dan luistert Coco waar men hem roept en een bijt in het ijs hakt. In den nacht van den 2en op den 3en dezer hebben de beruchte //Apachen" van Parijs duch- tig huisgehouden, en dat niet in een eenzame buitenwijk van Parijs maar op den boulevard Saint Martin, dus in 't hartje van de stad. Het was niet eens laat even voor twaalven. Eenige jongelieden zateu op het terras van een cafe, toen die inrichting overvallen werd door een troep Apaches du Ssbasto. De ^jongelieden" trok- ken dadelijk inessen om de aanvallers terug te drijven. Deze vunrden hun revolvers af, zoodat er in weinige oogenblikken een formeel gevecht ontstond, dat met het wegloopen van beide partijen eindigde toen de politie opdaagde. Deze vond maar een gekwetste. De andere waren door hun makkers medegevoerd. Dat een hooge leeftijd niet altijd voorzichtig maakt heeft een 73jarig Fransche renteuier de vorige week bewezen. Hij reisde van Marseille naar Auriol in een wagon 1" klasse, waar hij alleen zat met ziju dienstbode, en was in slaap gevallen zoodat hij te Auriol aangekomen in alien haast moest uitstappen. Weldra bemerkte hij dat uit zijn linkerbroekzak een tas was verdwenen, die niet minder dan 460,000 frs. aan effecten en bankbiljetten bevatte. Een groot deel der effecten is gelukkig op naam, maar de rest zal hij ver moedelijk nooit terugzien. AANUESTEDIN6. Op Donderdag 23 Juli a. s., des voormiddags ten 11 ure, zal aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, worden aanbesteed Het verrichten van baggerwerk op het Nederlandsch gedeelte van het kanaal van Ter Neuzen en in de buitenhaven te Ter Neuzen. (Raming f 6850) Wat is het menschelijk leven,'wanneer alle hoop voor de toekomst vervlogen is en trouwens velen onzer, bij de geringste tegenspoed in het leven laten de moed en hoop zakken en geven zich geen rekenschap, van het nadeel dat zij zich zelve aandoen. Zeer zeker heeft een elk uwer wel eens aan het sterfbed van een uwer naaste bloedver- wanten gestaan en gezegd, zoolang er leven is, is er hoop. Datzelfde moet gij steeds immer voor oogen houden als gij aan de een of andere ziekte lijdende zijt, hebt moed en de moed is drievierde uwer genezing, veel voorbeelden zouden wij kunnen aangeven van personen die voor eenige jaren moedeloos en hopeloos waren en wier hoop door het lezen van zoovele genezingen door de Pink Pillen bewerkt eveneens herleveudigd is geworden en thans zich over eene blakende gezondheid mogen verheugen. De heer H. Kuyper, zandbaas te Schoorl, pro vince Noord-Holland, wassedert iangen tijd lijdende aan hevige buikpijnen en pijuen in de zijde. Op aanraden van vriendeu en door het lezen van de verscheidene artikelen in de couranten omtrent de talrijke genezingen door de Pink Pillen ver kregen hervatte eveneens den moed. Vanaf het be gin der behandeling werd hij in ziju hoop versterkt doordat hij reeds terstoud een begin van verbetering gevoelde. Zijne ondragelijke pijnen die hem alle lust tot werken ontnamen verdwenen van liever- lede en na verloop van eenigen tijd is hem het leven dat hem vroeger een last was. een lust ge worden. Mijne dankbaarheid voor dat reddend middel is met geen woorden uit te drukken, ik zal ze steeds een ieder ten zeerste aanbeveleo, want zij zijn de hoop der lijdende meuschheid en de verwachtiug wordt niet teleurgesteld. De Pink Pillen werken rechtstreeks op het bloed, regelen de werking der maag en dientengevolge worden de voedzame deelen van het voedsel door het bloed opgenomen. Talrijke personen schrijven ous dat na de behandeling met de Pink Pillen gevolgd te hebben zij als 't ware een nieuw bloed in hunne aderen voelen stroomen. Zoo gij dus het eeu of ander ongemak hebt, neemt uw toevlucht tot de P.nk Pillen, want zij zijn de hernieuwer van het bloed, de versterker der zenuwen bij uitnemendheid. Zij ziju onovertreffelijk tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenic, zenuw- ziekte, algemeene zwakte en zeer dienstig voor de jonge meisjes tijdens de vorming. Prijs 1,75 de doos9,— per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en apothcken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij JOH. DE ROOS, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Door den heer Joh. de Roos is als wederver- kooper der Pink Pillen voor TER NEUZEN en omstreken aangesteld A. VAN OVERBEEKE- LEUNIS, Westkolkstraat. PREMIEKEURINGEN in 1 0 O 3. Keurings- NAAM VAN HET R AS. EIGENAAR VAN HET WOONPLAATS VAN Bekro- no. PAARD. PAARD. DEN EIGENAAR. nings N". 221 Cora 249 Trui 222 Madam 250 Ada 228 Bertha Gekr. Oldenb. Gekr. Brab. id. Gekr. Oldenb. Gekr. Brab. 2He Keuringsdistrict. W. ten Haaf M. C. Steendijk F. Koopman Cz. M. C. Steendijk A. van der Stolpe /.ierikzee Stavenisse Zierikzee Stavenisse Ouwerkerk 183 Nelly Brabantsch Wed. Ed. van 201 Mergo id. H. A. Hanken 161 Lies Gekr. Brab. C. Franse 207 Mirza Brabantsch L. Bierens 209 Marie Gekr. Brab. id. 122 115 103 100 106 15 71 54 Ht 72 38 76 87 88 141 268 28 143 271 138 136 190 78 148 203 192 204 153 95 97 152 276 Mina Fanny Lies Fabie Vyncke 3de Keuringsdistrict. Gekr. Brab. Brabantsch Gekr. Brab. Brabantsch id. Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland. Kruiningen Wilhelminadorp Kleverskerke Kamperland id. Zeeuwsch-Vlaanderen, Westelijk deel. J. W. de Zwart C. de Bruyckere P. Thomaes Aug. Puylaert J. B. Lonage Zuidzande Breskens Hoofdplaat Biervliet Sluis 4de Keuringsdistrict. Zeeuwsch-Vlaanderen, Oostelijk deel. Marquise de Hal Brabantsch F. C. O. M. Hombach Hulst Flora id. Wed. Jos. Daelman Westdorpe Kate id. K. de Koeijer Zaamslag Rabie id. F. C. O. M. Hombach Hulst Fleurette id. Wed. Jos. Daelman Westdorpe Liza id. Ph. J. van Dixhoom Axel Voor dit paard wordt een getuigschrift uitgereikt (Regl. Art. 11). Judith Brabantsch Wed. Jos. Daelman Westdorpe Louise id. Ph. J. van Dixhoorn Axel Dorine id. Wed. Jos. Daelman Westdorpe Fleurine id. id. id. Miete Gekr. Brab. J. Lako Sluis Alida Oldenb.-Gron. H. J. Dorst Stavenisse Roza Gekr. Brab. Aug. de Milliano Philippine Bles Brabantsch J. Masclee Retranchement Mirza id. C. W. Sniider Oud-Vosmeer Fanny id. Aug. Puylaert Biervliet Snella id. W. P. Verplanke id. Sofle id. Fredericapolder Rilland-Bath Bles id. Joh. Scheele Zaamslag Cesar Brabantsch E. F. Bonte Apollo id. H. A. Hanken Jacob id. ff. Luijk Sluis Wilhelminapolder Vlake Baron Bristal Anthoine Marnix Darwin Polkan Brabantsch id. id. id. Inl. Br. id. G. Hei ijnsdijk Muynk Ph. J. van Dixhoorn Joh. de Feijter Pz. J. W. de Zwart M. C. Steendijk Volphaartsdijk t. Kruis Wolp St. Kruis Axel Zaamslag Zuidzande Stavenisse 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 1 2 3

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 6