R. R. Kiesveree Gr. A. A. - Mr. F. A. C. A. Literals Etesw Mr. F. C. A. C. A. G. A. S Arie Verpoorte A Loopjongen gevrs nieuwe groote sorteering fijne PUDDING POEDERS, A. van Herp, M. J. VAN DIXHQQRN. - Ter SSenzen. te T A V J. D. Thielman-Bauwens, Gegarandeerd zuiver en fijn. Wederverkoopers rabat. Bedden, MatrassenVeeren, Kapok, Houtwoi, Zeegras, Vlokken, Beddetijken, enz. Voor de a. s. verkiezi raad op 10 Juli a.s., w< aanbevolen de heeren De kiezers worden bovengemelde heeren ui Voor de verkiezing op 10 Juli a.s., zijn can aanbevolen de heeren De kiezers worden bus te komen en op gem Een opmeiking. Kiezers van Zaamsi (JNTVANGE Steeds- voorhanden alsVanille, Amandel, Frambozen, Citroen, Aanibezien, Sinaasappel, Ananas, Chocolade, Griesmeel en Maizena. Onder aanbeveling, VEEREN enz. per E.g. gelijk. THT J. DE J. v. I P. J. J. C. heer A. Thielman, die zoo trouw op zijn post was, die door zijne vastberadenlieid een' geheimen toeleg wist te verijdelen. VVisten anti-revolutionairen ook van dien toeleg af? Wie zal het zeggen Maar Standaert heeft de minste stemmen. Zeker, maar hij verschilt niet zooveel met A. Moggre, ook een liberate candidaat. Zou ook de grootere bekendbeid van den heer Van Dale en de rechtskundige kennis van den heer Van Deinse voor de beide hoogsten geen gewicht in de schaal hebben gelegd En dan zijn wij ontrouw geweest Wij hebben gewerkt als nooit te voren, om ook onzen vijfden candidaat te doen slagen. Dit getuigt ons verkiezingsblad, dit bewijst ons persoonlijk werken, daarvan spreekt het cijfer van meer dan 500 stemmen, een cijfer, dat de anti-revolutionairen dien avond met stomme verbazing sloeg. Niet alle vooroordeel hebben wij nog kunnen overwinnen, maar de liberale partij als zoodanig heeft trouw en eerlijk gewerkt. En nu, vrijzinnige kiezers, tbans alien op Luctor bescbuldigt u van oneerlijkbeid en kwade trouwMen wil de bondgenooten scheiden en zijn voordeel doen met die ver- deeldbeid. Sluit u aaneen mannen, wees den naam van ronde Zeeuwen waardig, betoont u eerlijk en trouw, heb eerbied voor uw groot verleden en beantwoordt de verdachtmaking in Luctor et Ernergo, door als een man naar de stembus te Snellen en te kiezen alle 4 onze candidaten, de heeren A. VAN DALE. F. C. VAN DEINSE. A. MOGGRE. G. A. STANDAERT. Burger J. van den Berg schijnt met voor- liefde te wijzen op de verdorvenheid, bande- loosheid en lichtzinnigheid van de stad onzer inwoning. Nu, voor haar precies geen pluimpje. 'tLijkt wel, of hij met Ter Neuzen heeft kennis gemaakt op een jaarmarkt, oflaatsten kermisdag. Dan zou men althans zeggen dat er voor hem in eigen kring nog zooveel te doen valt, dat hij, althans voorloopig, de buiten staanden nog wel wat kan laten rusten. Hoe komt het toch dat Ds. Van den Berg zoo den nadruk er op legt, dat de liberalen en katholieken, wanneer zij de meerderheid in den Raad zullen verkrijgen, niets anders zullen doen dan laten dansen Hoe komt ZEerw. daaraan Het komt ons voor, dat verschillende ouders, nu al eenigszins op leeftijd, zich den tijd wel zullen herinneren dat zij daaraan gaarne meededen en ook ge- daaii hebben. Maar zouden die luidjes dan nu willen erkennen zooveel slechter te zijn dan anderen, die dat, door omstandigheden gedwongen, niet konden doen Maar men weet wel beter Daar gaat het niet om Het gaat daarom dat wij willen voorkomen dat onze hooggeroemde volksvrijheid geheel te loor gaat, dat wij willen trachten te voor komen dat deze door een zuiv«r calvinistisch bewind geheel in boeien wordt geslagen. Burger Van den Berg kan de houding der Katholieken niet begrijpen, schrijft hij. Hij kan dus niet begrijpen dat die menschen de anti-revolutionnairen niet steunen Dat komt, omdat burger Van den Berg vermoedelijk gewoon is, in die menschen te zien getrouwe ondersteuners zijner richting, maar niet bekend is, met hunne zeden en gewoonten. Ware dit wel het geval, dan kunnen wij niet begrijpen dat hij meent dat antirevoluti- onairen en katholieken in deze (/emeente vereenigd voor de gemeenteraadsverkiezing kunnen optrekken. De opvatting van de Zondagsviering door de gereformeerden, is uiterst streng, althans hier in Ter Neuzen en daarentegen is het van ouds bekend, dat zoolang de katholieke kerk bestaat, de Zondag, ua het vervullen van de kerkelijke plichten, beschouwd wordt als een dag van uitspanning bij uitnemendheid. 't Blijkt trouwens week voor week, dat de katholieken omtrent de viering van den Zondag een veel mildere opvatting koesteren. De heer Van den Berg informeere daaromtrent maar eens op nabijgelegen plaatsen, met overwegend katho lieke bevolking. En voor een groot deel draait hier de gemeenteraadspolitiek ook 0111 de Zondags viering. Een bewijs van de stelling dat antirevolu- tionairen en katholieken op dat gebied niet met elkaar harmonieeren bleek weer duidelijk in de zitting der Prov. Staten op 1.1. Dinsdag. Eene subsidie was gevraagd voor eene nijver- heidstentoonstelling te Middelburg. Een anti- revolutionair lid stelde voor, aan het verleenen eener subsidie als voorwaarde te verbinden, dat de tentoonstelling des Zondags niet mocht geopend zijn. Slechts 13 stemmen waren voor dat voorstel, wel is waar stemde ook een der katholieken voor, maar de uitslag der stemming bewees toch, dat het gros der katholieken het met die opvatting der Zondagsviering niet eens was, ja zelfs, dat ook nog antirevolutionairen er tegen stemden. 't Schijnt dus, dat men in andere plaatsen zoo gelukkig is antirevolutio nairen als inwoner te tellen die er ook eene mildere opvatting op na houden. Zou nu de heer Van den Berg durven be- weren dat al die leden der Prov. Staten, die niet meegingen met het voorstel-Houterman hebben bevorderd een de bevolking demorali- seerend, slecht doel Dat hun besluit zou strekken tot verderf van de Zeeuwsche bevolking Aan de Ter Neuzensche liberalen, die op het punt van Zondagsviering gelijk denken als die tegenstemmers, schrijft hij toch zoo iets toe Hier wordt het vreemdelingenverkeer be- lemmerd. Op andere plaatsen legt men er zich op toe, dat te bevorderen, ten voordeele der neringdoenden. Vereenigingen en maat- schappijen worden opgericht tot bevordering van het bezoek aan badplaatsen, als anderszins. Wij willen vragenstelt zich dat alles ten doel het verderven der menschheid, is dat alles aangelegd op bevordering van bier- en danshuizen, zooals tegenwoordig met voor- liefde dikwijls gezegd wordt Neen, men weet wel beter, maar tracht met groote woorden, met bestudeerde zin- sneden en uitdrukkingen invloed op de kiezers uit te oefenen, om de macht te kunnen behouden. Ten slotte merken wij nog op, dat burger Van den Berg eerst wel eens goed mag informeeren, eer hij verder vertelt, dat de ingezetenen met meer dan /2000 inkomen, wier kinderen de scholen bezoeken, een cadeautje uit de gemeentekas ontvangen. Wanneer hij informeert, zal hem blijken, dat het schoolgeld hier voor volbetalenden, wettelijk op ongeveer den kostenden prijs is berekend, ja, dat het schoolgeld bij tijden dien kostenden prijs reeds heeft overtroffen. Ware' het ook anders, dan was dit alleen de schuld der anti-revolutionaire meerderheid, die de van kracht zijnde schoolgeldregeling heeft doorgedreven. Enfin, men kan hieraan zien op welke wijze de kiezers worden voorgelicht. We vertrouwen dat zij voet bij stuk zullen houden en niet nalaten, in grooten getale te stemmen op gij wordt vriendelijk doch dringend vi de" axnstaande stemming voor den ge uwe stem uit te brengen op deu heer Koopman en Landhuurder, zijnde een knap en goed volksman, lid is van drie vereenigingen. lb belangen van de gemeente behartigen, er op vertrouwen dat hij een man ziine oninie zal uitkomen. J VELE K kunnende lezen en schrijven, voor Ka Te bevragen A. MEDAETS 1 CLERCQ, nieuwe sluiswerken, te 1 J D THIELM^N-BAUVvu. bjd Roomsche Kerk, Ter Neuzen. FRAEIJENHOVE, IJzerhandel, Ter Neuzen. aan de Roomsche Rerk, TER NEUZEN. Bierbottelarij, Wijnhandel, „De Gekroonde Valk." IC, tixrxr n.tT nnvrvnxnj A. TIN DALE. I. TAN DEINSE A. MOGGRE. G. A. STANDAEBT.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 16