BURGERLIJKE STAim Het vergaan van de Rubens". Gemeenteraad van Ter Neuzen. IN6EZONDEN STUKKEN. Geen partijman maar een rechtvaardig man. Tot nu toe hebben we verstaan onder een partijman iemand, die alleen vraagt wat zijne partij kan dienen. Maar ,/Luctor et Emergo" zegt0, wel neen, zoo iemand is geen partijman, maar een parlijdig man. Met kunstig woordenspel kan men om de waarheid heendraaien, men kan die zelfs heele- maal rmlraaien en toch zegt de oppervlakkige lezerdat is goed gezegd. Wat is nu een partijman volgens L. e. E. Dat is, in 't kort iemand, die er een houvast, een beginsel op nahoudt en die naar dat be- ginsel handelt, die, volgens de richting van het blad, dat beginsel op alle paden des levens, in alle omstandigheden moet op den voorgrond stellen. Als we nu nog weten dat eene partij is eene groep menschen, die zich richten naar een en hetzelfde beginsel, dar. vraagt men zich af hoe is het mogelijk te beweren dat een partij man niet zou zijn een partij dig- of anders gezegd een partijzuchtig man. Hij moet toch altijd en immer handelen naar zijn beginsel, naar de spil waarom bij hem altijd volgens de richting van L. e. E. alles draaien moet. Dat beginsel is het belang (godsdienstig, moreel, economisch of wat ook) der partij. Het beginsel en het belang der partij let wel, niet van een grooter of kleiner getal partij- genooten zijn een. Richt iemand zich in een bepaald geval niet naar het beginsel, dan handelt hij in strijd met het partij belang. Omgekeerd handelt iemand het partij beginsel steeds doorvoerende in het belang der partij hij heeft zelfs uitsluitend dat belang op het oog. Hij is dus van zelf, wat L. e. E. schrijft een man die alleen vraagt wat zijne partij kan dienen. Dit is verkeerd zegt het blad. Terecht. Maar tussehen het woord en de toepassing, de daad, ligt bij zeer velen eene kloof. Wie zich zoo zeer aan partij-egoisme schuldig maken kan in 't midden blijven. Doch het dient toch gezegdwie zich aan eene partij zoo vast bindt, als volgens de leer van sommigen noodig is, dat hij geen voet buiten hare grenzen kan of durft zetten is een partoyslaaf. Het is zeer wel mogelijk dat doorvoering van het beginsel kan zijn, hard, onbillijk, onrecht- vaardig voor anderen. Welnu de partijslaaf zegtdat is wel jammer; maar het beginsel boven Hij vindt er een eer, een zekere voldoening in juist in zulke moeilijke omstandigheden aangenomen dat zijn gemoed nog niet geheel verstijfd is wat hij noemt trouw te blijven aan zijn beginsel. Voor mij staat de man, die het groote be ginsel rechtvaardigheid voor alien en in alles wil betrachten, hooger, veel hooger dan de partijman, de man met het houvast, die altijd, ten minste in theorie, weet wat te doen, omdat hij eenvoudig vraagtwat is het beginsel, wat ligt in de richting mijner partij. Kan dan de man, met het partijbeginsel in top, niet zijn een onpartijdig, een niet partij zuchtig man Ongetwijfeld. Maar niet indien hij den weg opgaat van hem, die steeds en overal zijn beginsel, d. w. z. zjjn partijbeginsel wil doen zegevieren of laten door- werken. Want het hoogste beginsel niet alleen van iederen mensch op zich zelf, maar ook van elke partij dient te zijn rechtvaardigheidniet in schijn, maar in werkelijkheid. In een karakterschets van Jhr. Mr. A. P. de Savornin Lohm^n las ik ffIn den heer Lohman is vereenigd intense trouw aan een zeer positief beginsel In nobele, eerlijke onpartijdigheid." Want, zou ik er willen bijvoegen, de heer Lohman is een man, bij wien de rechtvaardigheid op den voorgrond staat. Als conclusie stel ikgeen partijman, maar een man bedeeld met genoeg rechtvaardigheids- zin en zelLtandigheid om zich, als het noodig is, los te maken van de partijbanden, welke hem vasthouden. Nog beter een zelfstandig man, die, los van alle partij verband het, naar zijne overtuiging, goede en rechtvaardige nastreeft in alle om standigheden des levens. Men meldt uit Ter-Apel Het bericht dat een vader te Weerdingermond in twist met zijn vrouw bij ongeluk zijn kind zon gedood hebben, is geheel onwaar. Bij onder- zoek blijkt, dat het kind niets deert, nog eenig letsel heeft gehad en dat indien er werkelijk twist tusschen de ouders is geweest wat wel zijn kan de naaste bureu er nochtans niets van bemerkt hebben. Men meldt uit Den Haag Van een sedert 16 Juni des avonds te 8^ uur vermist 6jarig knaapje, Adrianus Cornelis van Hest is tot dusver, ondanks de ijverige nasporingen van de politie, geen spoor gevonden. Wel heeft de commissaris der 2e afdeeling, de heer Diets, eene mededeeling ontvangen, wellicht in verband staande met de verdwijuing van het kind. De knaap is het laatst gezien, gaaude door het Lamgroen naar de Ammunitiehaven. Op denzelfden avond tusschen 9f en 10 ure vervoegde zich in een winkel aan het Groenewegje een man, van wien is opgemerkt dat hij zeer ge- jaagd was, hijgde, een bezweet gelaat had en bloed aan een der handen. Het was een man tusschen 30 en 40 jaar oud, stevig gefyouwd, minstens 1.70 M. lang, zonder baard, waarschijnlijk met kleinen kort afgeknipte knevel, beenderig gelaathij had het uilerlijk van een knap gekleed werkinan met zwarte fantansiehoed. Uit Moerbeke bij Brugge wordt aan het Hand. v. Ant. gemeld dat twee tolbeambten, Weghsteen en Buyk, op dienst waren langs de vaart van Schipdonck, toe zij van achter werden aangevallen door vier kerels, die per fiets waren en zich langs het water moeten verscholen hebben. De twee beambten werden op det hoofd geslagen met een casse teteeen hunner Weghsteen viel op den grond, de andere ver- dedigde zich dapper tegen de aanranders, die hem wilden in de vaart werpen, maar daarin niet slaagden en toen met hun fiets wegreden. Op het hulpgeroep van Buyck kwamen eenige personen uit den omtrek toegeloopen Weghsteen gaf geen teeken van leven meer hij heeft meer dan 26 erge wonden bekomen. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. Hij is bediend geworden. Buyck is minder erg gekwetst. De aanval was zoo snel gebeurd dat de tol beambten geen gebruik hebben kunnen maken van hunne revolvers. Er is wraakneming in 't spelde slachtoffers hebben in drie hunner aanranders de personen herkend die zij verleden week op overtreding betrapt hebben voor visch- vangst met verboden tuig. Zij worden opgezocht maar zeer waarschijnlijk zijn zij de grenzen over- gestoken. Zaterdagavond kwam de stoomboot //Primo" te Christiansand de haven binnen met vier man van het Belgische stoomschip /Rubens," dat Woensdag- avond gekanteld en gezonken was. De vier man waren Donderdagavond met een roeiboot opgenomen. Het schip, dat Woensdag uit Sunderland ver- trokken was, had 15 man equipage en een lading van 1500 ton briketten. Er woei een Noonlen- wind en om 11 uur kreeg het schip een geweldige zee aan stuurboord. De machines werden stil gezet en men poogde dadelijk de reddingsboot uit te zctten. Men was daarmede bezig toen de boot eensklaps zonk en de menschen door de zuiging mede naar benedsn trok. De l,te stuurman, die in zijn kooi was, ver- dronk direct. Ongeveer elf man kwamen weder boven en klemden zich aan de reddingsboot vast, die van het schip was losgeraakt. Door uitputting zonken enkelen weder naar de diepte en schoten er slechts zeven over, die in de boot konden komen. Later stierven er nog drie van koude en uitput ting. Zij hebben versckeidene schepen zien pas- seeren, die echter alien te ver af waren, tot eindelijk de //Primo" hen bemerkte. Zij werden aan boord direct van kleeding en voedsel voorzien, zoodat zij geheel op krachten waren toen zij aan land slapten. Vergadering van Donderdag 18 Juni 1903. Vervolg van het hoofdblad. De heer Versluijs haalt dit alleen aan om er op te wijzen dat in dekom vele voorstanders van muziek aanwezig zijn, dat hij dus niet begrijpen kan dat men er zoo op tegen komen kan. De heer De Jonge is van gevoelen dat men er veel last van zou ondervinden als het voorstel was aangenomen geworden om de betaling voor muziekinstrumenten bij abonnement te regelen. De Voorzitter: Dat plan is nu van de baan en kan dus buiten bespreking blijven men moet alleen rekening houden met de oude toestand. Bij de artikelsgewijze behandeling van het voorstel wordt met algemeene stemmen verworpen het voorstel van den Voorzitter om de slotalinea van art. 2 bij art. 1 te voegen. Art. 1 wordt daarna met 7 tegen 5 stemmen aangenomen.. De heer Moes, die eerst van idee was om na 12 uur f 2 per uur te laten betalen, komt daarop terug en zal zich dan maar aan 1 houden. Na eenige discussie, waarbij eenerzijds wordt beweerd dat de omschrijving van het tarief na 12 uur niet duidelijk is, en de voorstellers van gevoelen blijven dat dit wel het geval is, nemen laatstgenoemden er genoegen mee dat gelezen wordt „en voor ieder uur tusschen des avonas 12 en des morgens half 5 ure t 1 meer." Hierna wordt art. 2 met 7 tegen 5 stemmen aangenomen. Het voorstel van den Voorzitter, om art. 3 en 4 bijeen te voegen, wordt verworpen met algemeene stemmen. Opgemerkt wordt dat volgens art. 3 dus alleen ge- durende de kermis vrijstelling wordt verleend, voor heel de gemeente. De heer Visser acht het voor de menschen op Sluiskil, Zwaantje en Driewegen zoo goed als onbegonnen werk om tijdens het in de kom kermis is, muziek te maken of te laten dansen. Wellicht heeft men er echter het idee mee om de kermis wat meer te verdeelen en daar- door te verzwakken. De heer MoesDe verordening belet toch niet dat hun permissie gegeven wordt om vermakelijkheden te houden op de dagen zooals ze dat tot hiertoe deden. De heer Van den Hoek Ja, tegen betaling! De heer MoesJa, tot 12 uur 2,50 en flit acht ik niet onbillijk. In Sluiskil is maar een herberg meer; de andere gelegenheden zijn bierhuizen, die geen ver- gunningsrecht betalen,en voor wie zoo'n geringe belasting dus niet zoo drukkend is. De heer Dees acht het ook onnoodig buiten de offieieele kermis nog vrijstelling te verleenen. Men zou dan wel tal van kermissen kunnen krijgen. Hij wijst op Sas van Gent, waar nu in den Remoorterepolder ook al kermis is gehouden. Als er ergens een plaats is waar een ton bier verkocht wordt, zou men daarvoor wel een kermis moeten organiseeren. De heei' Versluijs Maar hoelang bestaat die van het Zwaantje en Sluiskil al niet. De heer Dees Ze kunnen daarmee voortgaan, maar moeten buiten de kermis in de gemeente betalen. De heer VersluijsTegen betaling kan het altijd. Maar aan den tot nu toe gevolgden regel is men gewoon. Dat zijn dagen die ook worden bestemd voor familie- bezoek. De heer De Jonge wijst er op dat toch ook in andere plaatsen stemmen opgaan tot het bekorten der kermis zelfs in het liberale Rotterdam en ook in Dordrecht. De heer Versluijs Men kan een plaats als Rotterdam niet vergelijken bij Ter Neuzen, maar noemt u eens een plaats van geliike grootte. De heer De Jonge zegt dat er wel wat zou te zeggen zijn voor vrijstelling van de menschen te Sluiskil en op het Zwaantje en Driewegen, omdat zij die zoolang hebben genoten, doch op het gobied van belastingen mogen volgens art, 163 der grondwet geen privilegie's gegeven worden. De Voorzitter: Vroeger bestond de vrijstelling, maar die was onwettig, omdat het niet beschreven stond als het evenwel in de verordening staat, is het naar mijne meening wel wettig. Dat met kermis vrijstelling wordt verleend is toch ook een privilegie De heer De JongeJa, maar dat werkt voor de geheele gemeente gclijk. De Voorzitter noemt dat toch ook een privilegie. De heer De Jonge weerspreekt dit. Een privilegie ontstaat eerst wanneer men iets krijgt dat een ander niet heeft, Artikel 3 wordt in stemming gebracht en aangenomen met 6 tegen 5 stemmen (de heer De Feijter was bij deze stemming afwezig). Bij art. 4 nemen de voorstellers er genoegen mede, dat wordt gelezen „automatische instrumenten van niet grooter inhoud dan 120 kubieke decimeter". De heer Visser: Als dus nu in een caffi eene piano wordt bespeeld en een heer of dame begint mee te zingen, dan moet de herbergier dadelijk muziekrechten betalen. Spreker wijst daarop, opdat de voorstellers zelf zouden weten hoever ze gaan. Zijn ze dan tegen- standers van muziek en zang De heer De Koeijer merkt op dat dit de bedoeling niet is. De heer Versluijs: Wat is de bedoeling dan? Als er ergens een automaat een bekend wijsje speelt en een of meer personen gaan meezingen, valt dat dan onder de belasting? Dan is het geen zang met begeleiding van muziek, maar muziek begeleid door zang. lie heer Moes zou er geen bezwaar in zien om de vrijstelling van belasting te verleenen tot's avonds 6 ure. tie VoorzitterDe afmetingen van de instrumenten kunnen dus worden bepaald op 120 kubieke decimeter, gemeten zonder de kast De heer Moes antwoord toestemmend. De heer Versluijs oppert bezwaar tegen de beperking van het tweede deel van art. 4, om alle muziek op Zondag geheel te verbieden, waar, zooals reeds gezegd is, de burgemeester zich schikt naar de meerderheid van den Raad. De Voorzitter beaamt, dat hij zulks doet, maarhij kan ook weer veranderen. Als er eens een andere Raail komt, wordt hij misschien weer van een andere zijde gedrongen om anders te handelen. De heer DeesDat is een kwestie van later zorg. De heer Versluijs is van meening dat nu aan lierbergiers, die, om eigen vo'lk te bevoordeelen, muzikanten uit Ter Neuzen nemen, de gelegenheid daartoe wordt benomen, omdat gesproken wordt van alleen bespeelde instrumenten. Die zullen dus een orgel laten komen. De Voorzitter merkt op dat niets hun belet muzikanten te nemen, mits ze belasting betalen, wat trouwens voor een orgel na 5 uur toch ook zou moeten geschieden. Art. 4 wordt hierna met 7 tegen 5 stemmen aangenomen. De Voorzitter: Alvorens nu de slotbepaling te behan- delen is het noodig eerst de verordening op ae invorde- ring te behandelen. Ik zou nu daarmede niet al te lastig willen zijn, en het voorschrift dat de belasting pertinent vooruit moet betaald worden, willen laten vervallen. Het kan voorkomen, dat nog des namiddags, door bijzondere omstandigheden vergunning word ge- vraagd voor een of andere vermakelijkheid. Deze zou dan denzelfden dag, bij handhaving van het voorschrift, niet meer kunnen plaats hebben, daar wel vergunning zou kunnen worden verkregen, doch er geen gelegenheid meer zou ziju voor het betalen der belasting, daar het kantoor van den gemeente-ontvanger reeds te 1 ure ge- sloten is. Op dit punt zou ik dus eenige gemakkelijk- heid willen geven. De vorige week deed zich nog het geval voor, dat hier op 't onverwachts een groot aantal matrozen aan wal kwam, die blijk gaven van groote vroolijkheid, wat zoowat tot omstreeks 10 ure duurde. Wanneer die gelegenheid hadden gehad om hier of daar in een locaal naar muziek te gaan luisteren, zouden ze zeker niet zooveel gedronken hebben dan nu het geval was. De heer De Jonge Dat is anders nog zoo zeker niet. De Voorzitter Enfin, dan kwam dat toch in de zakken der neringdoenden terecht, zoowel van hen die in't klein verkoopen, als zij die in 't groot in dranken handelen, daar die het weer aan de kleintjes verkoopen. De heer De JongeIk denk dat de heer Goeman Borgesius er heel anders over spreken zou. De heer Dees Ik acht juist de eisch van vooruit- betaling een dringende benal'ing, die niet mag vervallen. De VoorzitterMaar als zich dan in den namiddag iets voordoet, kan er nimmer meer des avonds iets plaats hebben I De heer Dees acht dat ook niet noodig. 't Lijkt wel of er geen matroos kan binnen komen of de hoorn moet gaan. De heer Visser acht dat nu toch ook den spot drijven met de zaak. Er kunnen zich toch ook wel andere gevallen voordoen. Hij wil vragen of er ook voorbeelden zijn dat de belasting niet betaald word. De heer Dees betoogt dat de strekking van het voor stel juist is, om voor vermakelijkheden vooraf vergunning te doen vragen. De heer Van den Hoek Maar als zich nu wat al eens voorkwam, het geval voordoet, dat een gezelschap, 't welk te Vlissingen een uitvoering gaf, met de boot van 2 uur meekomt, en alhier 's avonds nog een uitvoering wil geven, zoo zou dat niet meer kunnen plaats hebben Zoo'n geval kan zich toch nog voordoen. De heer Dees Dan moeten ze het maar vooraf vragen. De heer Van den Hoek Men moet die zaken niet te veel aan banden leggen. De heer Versluijs Die menschen zijn vreemdelingen, en weten niet dui hier zulke bezwarende bepalingen bestaan. De heer Dees De voorstanders van vermakelijkheden alhier zullen hen dan wel waarschuwen. De heer Versluijs wil nog wijzen op Dordrecht, dat toch niet zoo liberaal is, en waar dergelijke vermakelijk heden onbelemmerd plaats hebben. De Voorzitter merkt op dat hier niet moet gesproken worden over liberaal of anti-revolitionair, maar over de zaak zelve. De heer Versluijs stemt dat toe, maar zegt, dat hij, waar de heer De Jonge het liberale Rotterdam aanhaalde daartegenover ook een ander voorbeelfl meende te mogen s teller). De Voorzitter brengt alsnu in stemming art. 1 der verordening op de invordering der belasting op de openbare vermakelijkheden, luidende als volgt Artikel 1 van de verordening op de invordering dezer belasting aldus te lezen De belasting is verschnldigd door de gebrnikersder betrokken lokalen of plaatsen en moet worden voldaan bij vooruitbetaling, ten kantore van den gemeente-ontvanger, in den tijd, dat dit kantoor voor het publiek geopend is. Hieraan wordt als slotalinea toegevoegd dat deze verordening in werking treedt den dag nadat de Kon. goedkeuring op de heffingsverordening is bekend geworden. Dit voorstel wordt met 7 tegen 5 stemmen aangenomen. Thans zal de Voorzitter de heffingsverordening, met de slotbepaling, en bloc in stemming brengen. De heer Visser wil opmerken, dat men al geruimen tijd door de beperking der vermakelijkheden bezig is Ter Neuzen een slaapmutsover de ooren te trekken hij zal er niet aan meedoen om die nog dieper te trekken en dus tegen stemmen. De lieer Moes is het daaromtrent niet eens. De heer Van den Hoek: Het bewijs ligt toch voor de hand. De geheele verordening wordt hierna eveneens met 7 tegen 5 stemmen aangenomen, voor stemmen de lieeren De Feijter, Wieland, Van der Hooft, De Koeijer, Dees, De Jonge en Moes; tegen de heeren Van den Hoek, Harte, Visser, Van de Velde en Versluijs. De Voorzitter vraagt thans of de Raad er voor is, nu ook de strafverordening nog te behandelen. Dit is niet raadzaam, daar deze dan voor dat de belasting- verordening goedgekeurd is, in werking zou treden. De heer Versluijs zou anders alles nu maar tegelijk willen afdoen. De heer Van den Hoek wilde wijziging voorstellen van artt. 4 en 10, maar heeft naar aanleiding van het door den Voorzitter aangevoerde zijn voorstel voorloopig ingetrokken. De heer Moes zegt dat zijne nieuw wijzigingsvoorstel maar van ondergeschikt belang is en wil deze even voorlezen. De Voorzitter kan dat niet toestaan tenzij de Raad tot behandeling besluit. Nadat nog enkele opmerkingen over uitstel of dadelijke behandeling zijn gemaakt, zegt de lieer Moes het voorstel dan maar te zullen aanhouden. 7Omvraag. De heer Visser vestigt de aandacht op de geruchten die loopen omtrent de naasting der spoorwegen door Belgie en vraagt of daarin voor den Raad geen aan leiding zou bestaan om het voor Ter Neuzen daarvan gevreesde gevaar af te wenden. De Voorzitter is van gevoelen dat men aan de ge ruchten, verspreid door Belgische bladen, nog niet te veel waarde moet hechten, want officieel is niets bekend. Nadat er op gewezen is dat de Kamer van Koophandel en Fabrieken zich in deze reeds tot de Regeering heeft gewend en er ook eene commissie uit de ingezetenen met het oog op deze zaak is benoemd, wordt besloten aan de Kamer van Koophandel en aan de genoemde commissie mededeeling van bijzonderlieden omtrent deze zaak te verzoeken, indien die bekend zijn of worden, teneinde dan ook zoo noodig handelend te kunnen op- treden. De openbare zitting wordt alsnu geschorst en gaal over in eene zitting met gesloten deuren. Na het weder openbaar worden der vergadering deelt de Voorzitter mede dat in de vergadering met gesloten deuren zijn behandeld NReclames en verzoeken om ontheffing ter zake van hoofdelijken or/slag, schoolgetd en hondenbelasling a. Reclames tegen aanslagen van het 2' suppletoir kohier hoofdelijken omslag voor 1902. Verlaagd is N. H. Pel van de 15e naar de 12e klasse, geheele ontheffing is verleend aan wed. De Block, P. C. Heijens en J. J. II. Klaassen, terwijl werd afgewezen de reclame van Jan Riemens. b. Wegens hoofdelijken omslag is ontheffing verleend, voor het achter hun naam vermeld bedrag, aan J. van der Veen 42,95, Th. G. van Silfliout f 8,871, P. C. Braam 5,44, Joh. B. Eekman f 4,62, C. Vijver- berg 15,27, P. Huijssen J 34,601, Jac. Hofman 1,48, C. J. van der Sloot 1,11, J. Meslier 2,641, E. J. van Weijnsbergen 8,011, Gunther Mohr 45,271. c. Reclames schoo/geld. Buiten beschikking gebleven als te laat ingediend de reclame van A. Eligeesl. Ontheffing werd verleend tot het achter hun naam vermeld bedrag aan C. N. van Dijke 0,99, J. Huijssen /"0,27. Afgewezen werd de reclame van G. H. Kamerik. d Hondenbelasling. Afsclirijving werd verleend tot het achter hun naam vermeld bedrag aan: K. Dieleman /0,25, B. A. Koevoets 2,K. Fonteijn f 0,25, II. I.. An.joul J 0,25, J. l.ausen 2,K. de Smidt Cz. f 2,Abi am Lansen 2, P. Huijssen f 4,25, J. Meslier 2,J. K. Ribbens 1,25. Afgewezen als te laat ingediend de reclame van W. C. Riemens. Vacature van. onderwijzer met hoofdactc aan de open- bare school te Sluiskil. Burg, en Weth. worden gemachtigd om, voor het geval dat de benoemde onderwijzer Andriessen bedankt, eene vernieuwde oproeping te doen tegen een met 50 verhoogd salaris. De Voorzitter sluit de vergadering. Ter Seuzen. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Juni. Arie Marinus Jochem, oud 23 j., jm. en Maatje Verhelst, oud 24 j., jd. Geboorten. 14 Juni. Hendrika Jacoba, d. van Au gustus Augustinus de Smet en van Christina Adriana Riemens. 17 Juni. Albert, z. van Jacobus Andreas van Leuven en van Maria Louisa Oderij. 18 Juni. Cornelia Maria, d. van Anthonie de Bruijn en van Maria Suzanna Loof. Jan, z. van Jozias de Kraker en van Janna de Footer. Margaretha Nathalie Amelia, d. van Algerus Joseplius Begheiin en van Maria De Rijcke. 20 Juni. Adriana Johanna, d. van Lieuwe Willems de Jong en van Maria Elena de Doelder. Joos Abraham, z. van Izaiik Cornelis Bliek en van Johanna Tollenaar. Overlijden. 15 Juni. Elisabeth Maria Javeen, oud 2 d., d. van Johannes Daniel en van Maria Capel. 17 Juni. Bertha Philomina van Hove, oud 3 j., d. van Petrus Alphonsius en van Pharailda Mathilda Apers. StnppeUliJk. Hnwelijks-aangiften. 5 Juni. Johannes ran den Bosch, oud 31 j., jm. en Rosalia de Poorter, oud 32 j., jd Huwelijks-voltrekkingen. 10 Juni. Edumondus Venantius van de Walle, oud 34 j., jm. on Anna Catharina Lauwers, ond 24 j., jd. 16 Juni. Eduard Joseph van Waterschoot, ond 24 j., jm. en Corralie Eliza Isabella Mangnus, oud 26 j., jd. 17 Juni. Johannes van den Bosch, oud 31 j., jm. en Rosalia de Poorter, oud 32 j., jd. Geboorten. 2 Juni. Edumondus Petrus Franciscus, z. van Johannes Jacobus Zaman en van Anna Catharina de Gijsel. Overlijden. 9 Juni. Joannes Antonius Mertens, oud 17 j., z. van Augustinus en van Joanna van den Bosch. Kiiiddorpe. Iluwolijks aangiften. 10 Juni. Edmondns Francois van Ecke oud 25 j., jm. en Louise Belaert, oud 24 j., jd. Geboorten 1 Juni. Franciscus Andreas, z. van Edouard de Rijcke en van Honorina Mels. Overlijden. 2 Juni. Irma Stephanie Braeckman, oud 6 m., d. van Joseph en van Coralie Pierle.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 6