Gemen^de berichten. RECHTSZAKEN. rox"'h.t.I.*. hee[t °ede be"",p Een geheimzinnige historie. en ter b^vordering der collectieve intending van Zeeuwsche paarden naar de nationale paarden- tentoonatelliug van 1417 Sept. van dit jaar te 'g Gravenhage te houden vanwege de ,/Vereeniging tot bevordering der Paardenfokkerij in Nederland werd aangenomen. Daarna werd door den heer J. Z. Risch, rijks- veearts te Goes, eene voordracht gehouden over de dikwerf voorkomende ziekte verschijnselen bij het paard en de toepassing der eerste bulptniddelen bij voorkomende ziekten, in afwachting van vee- artsenijkundige hulp. Spreker begon met 1e wijzen op de groote moeilijkheid van het te behandelen onderwerp, wijl vele algemeene verschijnselen zich in het be gin bij vele ziekten op dezelfde wijze voordoen. Vervolgens behaudelde hij de verschijnselen van enkelen als koliek, goedaardige droes, poeuberoerte, longcongestie en andere en wees bij elk daarvau aan de maatregelen, die de eigenaar voorloopig nemen kan, zich daarbij speciaal bewegend op hygienisch en dietetisch gebied. A an het einde zijner voordracht legde de heer Risch er den nadruk op dat, wel verre van de eigenaars in de gelegenheid te stellen zoo min mogelijk deskundigen in te roepen, het integendeel de hoofdbedoeling zijner lezing is geweest hen er op te wijzen welk een onschatbare tijd vaak wordt verloren door, tengevolge van het toepassen van huismiddeltjes als anderszins den veearts met zoo dikwijU en zoo spoedig mogelijk ter hulp te Door Kamers van koophandel en fabrieken o. m. ook door de Kamer alhier, werd onlangs tot de regeering het verzoek gericht om de post- kantoren voor den dienst der Rijksverzekeringbank ook gedurende de avonduren voor het publiek open te stellen. Daarop is geantwoord, dat er vooralsnog geen aanleiding bestaat om aan dat verzoek gevolg te geven. Aan den machinist bij den prov. stoom- bootdienst op de Wester-Schelde G. J. Verhagen te Vlissingen, is op verzoek tegen 15 Augustus eervol ontslag verleend met toekenning van pensioen en in zijn plaats benoemd P. C. van Beusekom aldaar. Zooals men zich herinnert is de destijds alhier wegens het uitgeven van valsche munt gearresteerde Notte, deswege ontslagen van rechtsvervolging. Thans maakte men er ons op attent dat deze, na 15 maanden in arrest te hebben gezeten, in Maart uit de gevangenis te 's Hage is ontslagen en in April te Antwerpen reeds weer is gearresteerd wegens het maken van valsche munt. Axel, 6 Juni. Heden werd alhier door het bestuur van den polder Coegors c. a. aanbesteed Het vervangeD van de nog bestaande pi. m. 700 M. lange grindbaan vanaf den Provincialen weg Axel-Sassing tot voorbij de hofstede van den heer J. van Hoeve, door eene 2,75 M. breede keibestrating. Ingeschreven werd door de heeren E. P. Staal te St. Jansteen en A. de Waal te Sas van Gent, voor 4640J. Jansen te Ter Neuzen, voor het dan ook niet op om den juhilarissen geluk- wenschen aan te bieden en 's avonds om 6^ uur brachten de leden van bovengenoemde societeit hunnen beschermheer een ovatie. Het hoofd der societeit sprak in goed gekozen woorden de juhi larissen toe en de heer Sorher dankte den hoofdmau en al de leden der societeit en sprak den oprechten wensch uit om zoolang zijne krachten het toelieten, de societeit te steuneD. Het gezelschap werd daarna binnen gevraagd en nadat zich alien een uur of wat hadden geamuseerd werd gezamenlijk een optocht over Kloosterzande gehouden, ver- schillende leden bezocht en tegen 11 uur keerde de societeit weer naar de woning van den jubilaris terug, waar men zich te goed deed aan den heerlijken disch en waar verder een groot gedeelte van den nacht onder het drinkeu van menig glaasje, afgewisseld door toespraken en vroolijke liedjes in veel genoegen werd doorgebracht. Ter griffie der arrondissements-rechtbank te Middelburg is door H. G., oud 22 j., arbeider te's Heerenhoek, gedetineerd te Middelburg, hooger beroep aangeteekend tegen het op den 29 Mei 1903 door voormelde rechtbank ten zijnen laste gewezen vonnis waarbij hij ter zake van brand- stichting en diefstal werd veroordeeld tot twee jaren gevangenisstraf met inminderingbrenging der doorgebrachte hechtenis. De heer officier van justitie, die vier jaren ge- leden zich aan een gemeenschappehjke koffietafe Neuzellj yoor f en A. aangeteekend. te twee uren vertrok het meerendeel hun |e Ter Nmwen> voor 3889. en te twee uren vertrok het meerendeel hunner naar Brussel, tot het gezamenlijk bezoek op gis- teren van de koudbloed-paardententoonstelliug aldaar. (Midd- Ct ne wintertarwe is in de noordelijke en noord oostelijke gedeelten van Hongarije, blijkens ambts- berichten, achteruitgegaan. Over 't algemeen trouweus heeft de ontwikkeling van het gewas behalve in een belangrijk gedeelte van het groote Alfoldgebitd, de streken aan den rechter oever van den Donan en aan gene zijde van den Koningssteig, waar het bevredigend staat, geen goede vorderingeu gemaakt. Het vroei_ staat oneindig beter dan het laatgezaaide, dat zwak is opgekomen. De winterrogge staat daaren- tegen goed of goed middelmatig wintergerst deels bevredigend deels middelmatig haver middelmatig en goed middelmatig. De suikerbieten staan, op enkele uitzonderingen goed na, TER NEUZEN, 8 Juni 1903. Vrijdag verscheen het eerste nummer van „Lactor et Emergo", aDti-revolutionair Nienws- en Adver- tentieblad voor Zeeland, dat tweemaal 's weeks zal verschijnen bij den uitgever A. Eggebeen alhier. In ha&r voorwootd zet de redactie het doel van het blad en bare richting uiteendie vau de ge- organiseerde anti-revolutionaire partij, met eer- biediging van de besluiten harer deputatenver- gadering. Met September a. s. zijn alhier aan de beurt van aftrediDg als lid van den gemeenteraad, de heeren Joz. de Feijter, G. Wieland, C. van der Hooft, L. de Koeijer en A. C. N. Grenn. Door de R.-K. kiesvereeniging alhier, naar wij vernemen voor de a. s. verkiezing voor den gemeenteraad candidaat gesteld de heer G. A. Staudaert. Voorts werd besloten weder samen te werken met de liberale kiesvereeniging. Met 1 Juni 1.1. is benoemd tot onderwijzeres aan de Christelijke school alhier mej. P. D. Koelmans. De reeks der concerten in „De Buiten- Societeit" alhier werd gisteravond geopend met een schoon concert van de harmonie ,/Muzikale Verbroe- dering" van Gent. De tuin, die door den ondernemer weer nink in orde was gebracht, werd door een groot aantal leden bezocht, die hnn applaus niet spaarden over de uitvoering der verschillende nummers. Het weer, dat in den aanvang tamelijk was, werd ten slotte guur en bij het einde van het concert leek bet meer of men in het najaar zat, dan wel den zomer tegemoet gaat. Op last der justitie is jl. Zaterdag onder leiding van den wachtmeester Bosselaar, comman dant der brigade te Ter Neuzen, door een aantal marechaussee's der brigade's van Ter Neuzen, Hou- tenisse en Hulst een nauwkeurig onderzoek ingesteld op de hofstede van wijlen F. Koole, onder Kuitaart, om zoo mogelijk iets te vinden dat licht kon ver- schaffen in de nog duistere geschiedenis van het misdrijf. Evenwel zonder resaltaat. Putten of slooten Aan den laagsten inschrijver is het werk gegund. Axel, 6 Juni. In de heden alhier gehouden vergadering van stembevoegde ingelanden van den polder Oud Egelantier werd tot plaatsvervangend dijkgraaf terbenoemd de heer M. Wolfert. Sas van Gent, 8 Juni. De dag der installatie van onzeu burgemeester is thans door de feest- commissie officieel bepaald op Donderdag 18 Juni Wij vernemen dat er bij die commissie en bij de burgerij grootsche plannen bestaan om het feest zoo luisterlijk mogelijk te maken. Een be- langrijke optocht zal worden samengesteld, waaraan een groote eerewacht, een wielrijdersclub, het gilde van St. Joris, de schoolkinderen, benevens vele andere corporation hunne meaewerking hebben toegezegd. Daar wij bij ondervinding weten, dat de Sas van Gentenaren geen leeken zijn in het feestvieren twijfelen wij niet aan het welslagen hunner onderneming. De zoogenaamde kermis in den Van Remoor- terepolder (Zandstraat) die gisteren voor de eerste maal plaats had, is boven verwachting goed geslaagd. Een groote meuigte volks was daar samengestroomd, die door hunne verteringen bij spel en dans, den neringdoenden een goeden dag bezorgden. Buiten een kleine schermutseling die spoedig gestuit was, hadden er geene ongeregeldheden plaats. Koewacht. In deze en omliggende gemeenten werd het vorig jaar veel werk gemaakt van het varkensfokken. Zoowel de groote landbouwers als de kleinere legden zich toe op het aankweeken van varkens, die op den leeftijd van 6 a 8 weken aan Belgische handelaars werden verkocht. Langen tijd bleef de markt der biggen goed en kon men ze tegen 20 h 25 francs per stuk dagelijks ver- koopeu. In de eerste maanden van dit jaar was de markt steeds dalende en zagen onze landbouwers geen of weinig kooplieden meer opdagen. In de laatste dagen is echter beterschap ingetredeD. In Belgie, waarnaar de varkens meest gesmokkeld worden, zijn de prijzen eenigszins gestegen. Voor vette varkens wordt 80 tot 90 centiemen per kilo betaald terwijl op de markt te Gent en Eecloo de biggen verhandeld werden tegen 18 tot 25 francs per stuk. Koewacht, 8 Juni. Heden werd hier zwaar geboeid door 4 marechaussee's uit Axel naar hier gebracht zekere V. H., die verdacht wordt bij zijn broeder, alhier woonachtig, eene som van pi. m. 100 gulden ontvreemd te hebben. Ver- dachte beweerd echter, dat het zijn geld was. De politie zal echter de zaak wel nader onder- zoeken. Zuiddorpe. Alhier is eene feestcommissie ge- vormd om de installatie van onzen nieuwen pastoor, den ZeerEerw. heer Pr. Plasschaert, met grooten luister tp vieren. Het feest is vastgesteld op Dinsrlag 23 Juni a. s. Kloosterzande, 4 Juni. Heden was het middeu- gedeelte van de Molenstraat in feestgewaad en van alle huizen wapperde onze driekleur. Menig vreemdeling vroeg wat er te doen was en het antwoord luidde onze gebuur de heer J. C. Sorber en echtgeuoote vieren vandaag hun 40jarige echt- vereeniging. Vele hunner familitdeden die door omstandigheden niet konden komeri, hadden hunne belangstelling getoond door tal van brieven en kaartjes met de post over te zenden, Reeds vroeg werden afgedregd, weiden doorzocht, heggeu en de koppen der boomen nagespeurd, ook de schuur van werden de juhilarissen door hunne buren gefehci- V i V 1 1 I 11 1 A 1 wrrn won Ha oonpota MO tin twPP onder tot boven, doch men vond niets. Als een bewijs dat men een nauwkeurig onderzoek instelde kan wel dieuen, dat de politiemannen de bebloede kleeren der slachtoffers, die door de familieleden op het terrein begraven waren, weer te voorschijn brachten. Bij navraag waren zij er £chter spoedig mee bekend wat zij vouden. In het kanaal te Middelburg is zesjarig knaapje speleude te water teerd en om 10^ uur waren de secretaris en twee leden der societeit //St. Sebastiaan" ook present om aan hunnen beschermheer uit achtiug een prachtige hanglamp aan te bieden. De heer Sorber zichtbaar aangedaan, dankte voor de woorden hem toegesproken en voor het schoone geschenk. Den geheelen dag dooi hield Vrijdag een geraakt en verdronken. Het tweejarig kind vau J. v. R., te Gestel, had Vrijdag het ongeluk met bet hoofd in een ketel water te vallen. Eenige oogenblikken later werd het levenloos er uit opgenomen. Den in der haast ontboden geneesheer mocht het niet meer gelnkken de levensgeesten op te wekken. Bij de bootjesmakerij van de heeren Boon en Molema te Hoogezand is Vrijdagochtend een 20jarige werkman in de machinerie geraakt. De ongelukkige overleed kort daarop. Een dronken ijzerwerker, die niet kon zwemmen, sproug te Puttershoek in de Oude Maas en verdween on- middellijk in de diepte. Het lijk is nog niet gevonden. Een 15jarige landbouwerszoon te Onde Tonge, die zich te water begaf, zonk eens- klaps in de diepte, vermoedelijk in een kolk Alle pogingen om hem te redden waren vruchleloos, zoodat men den jongeling moest zien verdrinken. Een werkman te Moordrecht, werkzaam op een steenfabriek, geraakte tijdens zijn werk tusschen een rnuur en een zwaar beladen kleikar bekneld. Met gebroken rib en inwendig zwaar gekneusd werd hij, ODder hevige pijnen per rijtuig huiswaarts vervoerd. Te Lexmond viel een Sjarige jougen vau een kar met zand en kreeg het voertuig over de borst. De knaap overleed terstond. De dame uit Apeldoorn, die Woensdag te Bussum in brand geraakte, is tengevolge harer ernstige brandwonden overleden. De ongelukkige is naar hare woonplaats overgebracht. Te Beverwijk is een vrouw overredeu die, doordat zij niet spoe^ dig genoeg kon uitwijken, tusschen twee rijtuigen bekneld geraakte. De vrouw laat drie jeugdige kinderen achter. Te Haarlem is een 17jarig jongmensch bij een poging om zijn pettegrijpeu in het water van den Scholersiugel gevallen en verdronken. Te Waalwijk is een 16jarige jongen bij het baden in de haven verdronken. Te Meppel is een elfjarig meisje dat reeds eenige dagen vermist werd, levenloos uit een moddersloot opgehaald. Te Venlo is een vierjarig meisje door een bestelgoederenwagen overreden. Het wiel ging de kleine over het hoofd, het kind was terstond dood. Toen de voerman het bemerkte viel hij in zwijm van schrik. Te Budel is een 14jarige jongen door een in beweging zijnde lift aan het hoofd getroffen, tengevolge waarvan hij onmiddellijk is overleden. Te Hoogkerk (G.) is opgehaald het lijk van een 40jarigen zeeman op dezelfde plaats waar in April ziju moeder verdronk. Te Weer- dingerwaard is een 2jarig kind te water geraakt en verdronken. Geruimen tijd werden vruchtelooze pogingen aangewend om de levensgeesten weder op te wekken. Te Stavoren is een vijfjarig knaapje terwijl deze aan het hengelen was, in het water gevallen en verdronken. Te Weert (L.) overkwain hetzelfde ongeluk aau een 17jarigen jongen. Op een der rijtoereu, die H. M. de Koningin dagelijks door Baarn's omstreken doet, stapte Zij aan de Eembrug uit en verzocht daar aan vrouw H. deze met haar kind te mogen fotografeeren, wat na tuurlijk als een hooge eer gaarne werd toegestaan Na de poseering drukte de Koningin hartelijk de kleine de hand en schonk haar een gift voor den spaarpot. Eene nieuwe Sets, ter waarde van f 140, gereed om afgeleverd te worden, stond voor de woning van een rijwielhaudelaar te Sassenheim. De stoomtram uit Leiden komt aan, een heer springt er uit, neemt de fiets en verdwijnt er mee in de richting van Leiden, zonder eenig spoor achter te lateu. - De inbraak met diefstal in den nacht van Donderdag op Vrijdag gepleegd in een perceel aan de Vaillantlaan, te 's Hage heeft, bij nader onderzoek, niet die groote nadeelige geldelijke gevolgen voor den bewoner gehad als aanvankelijk werd gedacht, toen nl. een som van or.geveer f 1600 werd vermist, een bedrag zoo goed als geheel bestaande in effecten. Deze effecten nl. zijn in een land in de nabijheid van de woning teruggevonden, zoodat thans nog slechts ongeveer 40 zoek is. De wijze waarop de diefstal is geschied, is nog niet met juistheid vast te stellen aangezien aan deuren Doch aan vensters sporen van inbraak zijn ontdekt. Een jeugdig paartje zou te Oosterbeek in den echt vereenigd worden. De bruid stond reeds in haar bruidscostuum gereed, doch de bruidegom, die in Nijmegen verblijft, liet op zich wachten. Eindelijk bracht de post de voor 't oogenblik teleur8tellende tijding, dat hij zich had bedacht, en maar liever van zijn voornemen afzag. Een gedeelte van de bom der Ned. Staats- loterij is te Rotterdam ten deel gevallen aan de pakhuisknechts der manufactuurzaak J. van Raalte Zoon. De vorige loterij wonnen zij een ge deelte der halve ton. Fortuinige kerels Zaterdagmorgen kreeg Dr. T. de Mattos aan den Eendrachtsweg te Rotterdam een onver- wacht bezoek. Door de steilc helling aldaar kon een zandrijder zyn paard niet inhouden, zoodat het dier met een geweldigen schok de voordeur verbrijzelde en met zandwagen en al de gang binnenreed. Met zijn kop bleef het dier in een glazen tochtdeur hangen en heel wat moeite kostte het, om den wagen uit den gang te halen. Dokter De Mattos had heel wat schade van zijn patient, die er met een bloedende kop en nek afkwam. Een heer uit Brabant herkende te Haarlem landslieden in twee huzaren en bood hun een potje bier aan, daarop nog een en eindelijk een bittertie. Maar toen de gastheer na 't vertrek van de huzaren betalen wilde, miste hij zijn portemonnaie. Hij deed aangifte aan de kazerne en de on- dankbaren werden den volgenden dag er uitgepikt en in arrest gesteld, om voor den krijgsraad terecht te staan. 't Viel de Groningsche politie op dat daar ter stede in de laatste dagen met de tram van Paterswolde herhaaldelijk een jongmensch kwam, dat het heertje uitgiug en nogal grove verteringen maakte. Dit wekte argwaan en daarom werd het jonge mensch, toen hij gisteren weer in de stad kwam, verzocht even mee te willen gaau naar het politie- bureau. Daar bleek, dat hij de 17jarige A. P. was uit Amsterdam, dat hij in Paterswolde zijn iutrek had genomen en inderdaad voor zijn doen veel geld uitgsf. 't Kwam der politie raadzaam voor te Amsterdam eenige iuformaties omtrent A. P. in te winnen, hetgeeD telegrafisch geschiedde. En nu kwam spoedig aan het licht dat de door haar gekoesterde argwaan niet onverdiend was A. P. had zich schuldig gemaakt aan verduistering vau geld ten nadeele van ziju ouders. Het veelbelovend zoontje is onder politiegeleide naar zijn woonplaats teruggebracht, zoodat 't met zijn uitstapje nu wel voor goed uit zal zijn. Het bericht dat de vacantiekaarten der Maatschappij tot Exploitalie vau Staatsspoorwegeu dezen zomer duurder zouden zijn dan verleden jaar, was onjuist. De bijzoudere vacantiekaarten zullen weder tegen dezelfde prijzen worden uitge- geven. Eveneens zullen voor de algemeene vacan tiekaarten dezelfde prijzen als verleden jaar worden gerekend, maar deze zullen over meer lijuen geldig zijn dan verleden jaar, nl. niet alleen over de lijnen der Staatsspoor, Ned. Centraalspoor en Noord-Brabantsch-Duitsche Spoor, maar ook over die van de Noord-Friesche Lokaal Spoorwegmaat- schappij, terwijl bovendien de lijri ZwolleOmmen (gedeelte van de Noord-Ooster Lokaal-Spoorweg- maatschappij) met deze kaarten bereisd zal kunnen worden. Een vreemd tooneel moet zich Donderdag te Utrecht afgespeeld hebben ten huize van den effectenhandelaar v. K., in de Stationstraat. Deze zoude een ander, een concurrent, den heer F., bij zich genoodigd hebben, onder voorwendsel hem effecten te willen geven in ruil voor baar geld, naar men zegt 12000. De heer F. heeft hieraau gevolg gegeven en vervoegde zich ten huize van v. K. Wat er toen verder tusschen vier muren gebeurd is, kan men niet met zekerheid zeggen. Wel is het een feit, dat de heer F. eenige oogen blikken later geheel ontdaan naar buiten kwam Snellen met bebloed hoofd. Over de geheele zaak hangt nog een geheim- zinuig waas, waarvan de sluier nog niet geheel is opgelicht. Beide heeren spreken op de meeste punten elkaar tegen. Het onderzoek door den heer officier ten huize van v. K. gedaauj heeft verder aangetoond, dat een worsteling moet hebben plaats gehad. Dit bewijst trouweus de omstandigheid, dat de heer F. een wonde op het hoofd had, die. waarschijnlijk met een zwaar voorwerp is toegebracht. De heer v. K. is er echter evenmin zonder kleerscheuren

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 2