Onze Rij wielmerken voor 1903: Stoewers Greif. I Transvalia. The Chicago. 4 The Neworleans. Optima. Royal Cycle. Dokter Verheeke. Gebr. KAAN f Deugdelijkheid gewaarborgd. Prima afwerking. Billijke prijzen. i Men vrage prijseourant! v/ KLEINE BRIEF. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Dokter J. van de Calseyde. Advertentien. CLIN GE-ST ATION. TB HOEK Fabrikanten en Importeurs. Mei hitir elf tot twaalf, in het Hotel //OP DE HBYDE,' De passagiers, die aan dek waren, versuft en bedwelmd, niets wetend van de verhoudingen van een schip, hadden het besef niet naar achteren te vluchten en gingen met het schip te gronde, behalve diegenen, die door de bemanning van de vUto" werden gered. De reederij der vHuddersfield weet zelf met juist, hoeveel landverhuizers zij had ingescheept. De ,/Huddersfield" was een ijzeren driemast- stoomschip, van stapel geloopen in 1871 van de werven van J. Elder o., te Glasgow en hoorde toe aan de Great Central Railway Co. Zij meet 1082 ton bruto 806 onder de brug en 681 ton netto. De lengte is 230 voet, de breedte 30,2 en de diepte 16,4. De machines ontwikkelden 139 paardekracht. De ,/Uto" behoort aan de ,/Aoties Uto (Camilla Eitzin Co.), thuisbehoorend te Christiania. Zij is in 1896 gebouwd. De ,/Huddersfield had circa 900 ton lading aan boord, voornamelijk katoen, papier, bougies, ijzer enz. Het verongelukte schip was verzekeid in Engeland, men weet niet voor hoeveel. De koopwaren zijn gedeeltelijk in Antwerpen verzekerd, doch slechts voor kleine sommen. Een erevaarlijlc mensch. De koopman en makelaar in schepen J. H. R., tot voor korten tijd bierhuishouder, thans wo'nende op de eerste verdieping van pand no. 20 aan de Nassauhaven te Rotterdam werd bij vonnis van 18 dezer tot ruim 200 proceskostm veroordeeld en omdat hij deze kosten niet betalen kon, zoo zou heden zijn inboedel gerechtelijk verkocht worden. Zoover k'wam het evenwel met want een paar keunissen, medelijden hebbende met zijn vrouw en 7 kinderen, betaaldeu de ver- schnldigde som. Om hem den goeden afloop mede te deelen, hem te zeggen dat het beslag was opgeheven en de verkooping van den inboedel geen doorgang zou hebben, daarvoor begaf de deurwaarder J. van Noort zich Woensdagmorgen naar de Nassau- baveu, naar R.'s woning. Heel onheusch werd hij daar ontvangen, want R. dreigde met een kogel zoo hij zijn woning durfde naderen. Want R. zat vaunacht niet stil. Hij spijkerde de straatdeur, de deur waarmede de voorkamer van zijn kamer op het portaal uitkomt en de deur die de woon- met zijn achterkamer verbindt, met lange draadnsgels stevig dicht, alleen in de voor kamer achierblijvende en daarna het verdere van den nacht met schrijven doorbrengende. Zijn vrouw en kinderen wees hij de achterkamer tot verblijf aan. De bewoners van de tweede ver dieping, de derde is onbewoond, wien alzoo even- eeus de toegang tot de straat was afgesneden en die, voor den blijkbaar krankzinnig geworden man groote angst uitstonden, riepen vanochtend de hulp van voorbijgangers in. Toen gelukte het ten minste de straatdeur te openen en die bewoners in veiligheid te brengen. R's. vrouw en kinderen waren reeds over het dak gevlucht bij de buren. Zoo was de toestand toen deurwaarder Van Noort in den ochtend op de Nassauhaven kwam. Door de nu geopende straatdeur begaf hij zich op het portaal der eerste verdieping en deelde zoo goed en kwaad als het kon aan R. den goeden afloop mede. Doch deze vertrouwde hem niet, schreeuwde den deurwaarder toe dat hij zich had te verwijde- ren en bleef in het door hem aan alle zijden toegespijkerde vertrek. Deurwaarder Van Noort verliet het huis en bleef op straat in de Dabijheid, na eerst de politie gewaarschuwd te hebben. Want hij vertoonde, zich nu weldra voor het opge- schoven raam, waarvoor hij een aanlal heilige beeldjes had opgesteld en zoo meer en toen in eens zich voorover buigende uit het raam ea uit- schreeuwende //In naam van de rechtbank te Eeijenoord zal ik mijn conclusie stellen" schoot hij een met 6 patronen geladen revolver in het wilde op de straat af. Briefjes, met allerlei onzin volgeschreven, werden door hem vervolgens op de straat gegooid en een ieder die durfde naderen met schieten bedreigd. Telkenmale als zijn re volver leeg was, werd het wapen opnieuw geladen en weer afgeschoten. De koperslager M. de K., die in dien tijd daar toevallig aan kwam loopen, kreeg een schot in zijn linkervoet en werd per brancard naar het Ziekenhuis vervoerd. Emstig is de verwonding niet. En al maar ging het schieten door, zoodat tegen een uur van middag, door R. naar schatting een 50 tot 60 schoten gelost waren, zonder evenwel meer slachtoffers te maken. De politie zette het terrein ter plaatsen af, zoodat zijn kogels geen Kwaad konden, Ook de commissaris van politie, de heer B. van der Veen, die zich in gezelschap van Dr. Daubanton derwaarts begaf, om te trachten den man te spreken te krijgen, kreeg evenmin gehoor, maar wel bedreigingen. En altijd door maar bleef Reyrner voor het open staande raam gebaren staan-maken, terwijl hij nu ook een paar kaarsen aangestoken had en met eenige beeldjes op een tafeltje geplaatst. '8 Mans ontoerekenbaarheid in aanmerking ne- mende, besloot de politie 's namiddags voorloopig een afwachtende houding aan te nemen en daar- door bleef de toestand zooals deze was gedurende de laatste uren. Te half drie is het den inspecteur J. H. van Ingen, bijgestaan door een bewaarder en gevolgd door een paar politieagenten, gelukt de kamer van R. binnen te dringen van de zijde der alcoof. Daartoe waren eerst een paneel en de spijkers uit de deur verwijderd. Met een mes in de eene hand en een bijl in de andere, stond R. midden in zijn kamer, doch voordat hij met deze wapens iets kon uitrichten, was hij reeds door den heer Van Ingen en den bewaarder gegrepen. Een po ping om nog fluks een op tafel liggende geladen revolver te grijpen, mislukte hem. Eenmaal in handen der politie, ging hij kalm mee naar het politiebureau aan de Nassaukade. Arsenicum-bereiding. Sommige dorpen in Devonshire zijn letterlijk geplaveid met de ge- vaarlijke delfstof die men arsenicum of rattenkruit noemt. In de nabijheid van Camborne nCemt de vreemdeling soms een stuk grond in de handen, dat hij onverschillig weer van zich werpt en dat niettemin genoeg van het gevaarlijke bestanddeel bevat om een geheele stad te vergiftigen. Vroeger toen arsenicum alleen voor medische doeleinden gebruikt werd, vond de bereiding op zeer bescheiden schaal plaats maar sedert men in ver- schillende bedrijven van het vergif gebruik maakt heeft de industrie van Devonshire een belangrijke vlucht genomen. De wijze waarop het //kruit" bereid wordt, is uiterst eenvoudig. Uit de heuvels worden de steenen gehouwen en deze worden met de hand in stuicken gebroken, worden daarna op fornuizen aan een verbazende hitte blootgesteld. Boven de fornuizen zijn kokers aangebracht niet ongelijk aan de pijpen van een distelleerketel, maar veel wijder. Bij het verkalken van den arsenicumhoudenden steen onstaat een geelwitte rook. Dit is een mengsel van sulfer als dit door de pijpen opstijgt. De rest van den rook verkoelt, nadat het buiten het bereik van de hitte gekomen is en blijft in de buizen achter, dan echter in den vorm van poeder. Deze zelfstandigheid is bijna zuivere arsenicum, een der meest doodelijke vergiften en een der meest gebruikte geneesmid- delen in de hand van doktoren. Door een krach- tigen luchtstroom drijft men van tijd tot tijd het poeder uit de pijpen in een kamer. Als zich daar genoeg stof heeft verzameld, wordt het uitgebracht door mannen, wier eenige voor- zorgsmaatregel bestaat in een scberm voor den neus. Andere voorzorgen zijn overbodig. De stof wordt verpakt en dan is het gereed voor de industrie. De apotheker moet het eerst nog wat zuiveren voor hij het kan gebruiken. Vreemd is het, dat het werken in de arsenicum- fabrieken verre van ongezond is. De mannen die het doodelijk gif bereiden, hebben een wonderlijk blanke huid en zijn meestal het tegenovergestelde van mager. Een andere merkwaardigheid is, dat nimmer een der werklieden het doodelijke stof voor een misdadig doel heeft gebruikt. Over het algemeen behooren zij die dagelijks met dit vergif omgaan, tot de meest ordelijke van de arsenicum- districten van Devonshire, die evenzeer in dit opzicht zeer gunstig staan aangeschreven. Indieu ge acht wilt slaan op de regels die hierna volgen, kunt ge u zelve een dienst bewijzen en misschien uwe vrienden en uwe kennissen van eene kostbare inlichting doen profiteeren. Eezer of lezeres, misschien zijt gij niet welvarend. Hebt gij dezen nacht goed geslapen Terwijl gij deze courant leest bemerkt gij geene storingen in het gezichtsvermogen Gisteren bij het bekiimmen der trappen hebt ge u niet een weinig benauwd gevoelt, heeft uw hart niet hevig geslagen U noodzakende stil te blijven staan Dezer dagen waart gij met uwe zaken ten achteren, gij liept hard om den verloren tijd in te halen maar he- vige steken in de zijde noodzaakten u uw gaan te vertragen. Kortom sedert eenigen tijd gaat gij met tegenzinl. Van waar komt deze verandering .J Waarorn zijt ge zoo bleek Waarom hebt gij een spierversterkend middel noodig Zoudt ge bloedarmoedig zijn Gij hebt er al de verschijn- selen van, wat moet ik dan wel doen zult ge mij zeggen. Vooreerst dit briefje lezen van den heer Anton Theunissen te Stampersgat, provincie Noordbr. wMet blijdschap kan ik u mededeelen dat ik volkomen genezeu ben van een langdurige ziekte, n. 1. bloedarmoede, hartkloppingen eu hevige koortsen. ZEETIJDINGE IV. Van 27 tot en met 28 Mei. E 3 VLAG. NAAM. M*. Van en naar. Lading. Q 27 Noor. sch. Leif Eng. s.s. llummersea idem Halting idem Abbotsl'ord idem Federation or Ter Neaien i 1282 Frederiksh. hont 1524 Skinningrove ijzer 2199 Londen stukg. 2979 Leith idem 2232 Goole kolen Van Ter Weuen 27 Eng. barge Klondyke 28 Eng. 9-s- Ann Webster 2241 idem. 'Hummersea 1524 Skinningrove idem 27 Eng. s.s. Beig. s.s. Eng. s.s. idem Deen. s.s. 28 Eng. s.s. idem Belg. s.s. 226 Londen I 224 I 1 Xfl macadam stnkg. ledig Kent i Rescue 2011 Goole kolen Gabrielle 399 Ostende ledig Ardle 3661 Riga hout Faraday I 2525 New-Castle stukg. Skodberg 48(Jl Frederiksh. hout Lady Mostyn 1132 Honfleur ledig Sea Hound 3085 Londen stukg. Flandria 1248 Goole idem Van *>enl i 2697 Burneiland ledig 3525 Bleyth idem 2553 Londen stnkg. 2658 Goole idem 2515 Grangemouth ledig 3709 Sunderland idem 2011 Goole 2446 Sunderland idem idem DAGEN. Voorm. Nam Zaterdag 30 Zondag 31 Maandag 1 Dinsdag 2 Woensdag 3 Donderdag 4 Vrjjdag 5 H Jutii 3.56 4.45 5.38 6.39 7.48 9.1 10.12 4.19 5.10 6.8 7.12 8.24 9.36 10.45 27 Duits. s.s. Rocklands Belg. s.8. Maggie Schultx Eng. 8.8. Sea Serpent 28 Eng. 8 8. Don Deen. s.s. Kronprinsesse j Louise idem j Nancy Eng. s.s. Rescue Duits 8.8. Brunette Vau 27 tot en met 28 Mei werdeu langs de Oostsluizen alhier 36 binnenvaartuigen op- en 32 afgeschut door de Westsl. 12 op- en 4 afgeschut. De heer ANT. THEUNISSEN, volgens portret. Veel heb ik hiervoor aangewend, veel geld uit- gegeven om mijne genezing te bekomen en al mocht ik mij eenige weken wat betergevoelen, daarna was het weer hetzelfde. Ten einde raad liet ik mij de zoo beroemde Pink Pillen van Dr. Williams uit Rotterdam komen, na het gebruik van 6 doozen gevoelde ik reeds eene groote verbetering en thans na in 't geheel 9 doozen gebruikt te hebben, kan ik geen woorden vinden om u mijn dank uit te spreken, want thans ben ik gezond en sterk en ik heb mij nog nooit zoo welvarend gevoeld, en of- schoon ik slechts 35 jaar oud ben was voor het gebruik uwer Pink Pillen mijn leven mij tot een ware last." Moet men wanhopen de genezing te bekomen VT11 MVT I Want de Pink Pillen zijn een ii ri ri It J geneesmiddel die zijne bewij zen geleverd heeft. Zij heb ben bloedarmoedigen, bleekzuchtigen, rheumatiek en neurastbenielijders genezen. Zij zijn onover- treffelijk tegen maagziekten en tegen zenuwaan- doeningen. Zij genezen, het is een onbetwistbaar feit, omdat zij het bloed hernieuwen, de zenuwen versterken. Indien uwe proefnemingen met andere geneesmid- delen gefaald hebben, aarzelt nietWendt u tot de depothouders die onder de artikels in de cou- ranten vermeld staan en gij zult hetzelfde gelnk smaken als de heer Theunissen. Prijs 1,75 de doos 9,per 6 doozen. Versrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij JOH. DE ROOS, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Door den heer Joh. de Roos is als wederver- kooper der Pink Pillen voor TER NEUZEN en omstreken aangesteld A. VAN OVERBEEKE— LEUNIS, Westkolkstraat. •Uitslnitend raadplegingen voor Keel-) Neus- en Oorziekten des Mnandags en Donderdags van 8 tot II uren voormiddag te St. Nikolaas (Waas), n°. 43, Statiestraat n°. 43. Op andere werkdagen en Zondagen raadple gingen te Lokeren (Waas), n°. 34, Roomstraat n°. 34, van 8 tot 10 uren voormiddag eu van I tot 3 nren namiddag. Specialist voor HeelNeus- en Oorziekten. SPREEKUUR ZONDAGS van 8 tot 12, WOENSDAGS en VRIJDAGS va

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 2