Nieuwe Kermis gelegenheid tot Dansen Advertentien. a.s. Maandag (2e Pinksterdag) Doelschieting, Vo or handen: Moogwatergetij te Ter Neazes. Ter Neuzen. J. D. THIELMAN-BAUWENS. te Philippine Statie (Zandstraat). Op Zondag- 7 Juni a. s., bij L. DE CALUWE, Maandag 8 Juni a. s., bij DESIRE VERSCHRAEGEN. Ter Neuzen. L. DEKKER Az. 372»te ST AATSLOTER IJ. DAGEN. Voorrn. Nam. Donderdag 28 Mei 2.25 2.47 Vrqdag 29 3.9 3.32 Zaterdag 30 3.56 4.19 Zondag 31 n 4.45 5.10 Maandag 1 Jnni 5.38 6.8 Dinsdag 2 6.39 7.12 Woensdag 3 H 7.48 8.24 zal gesloten zijn. boter is er in gebakt zegt hij maar ik geloov het nie. We hebben ook al spnasie had maar dat goed Ins ik niet, en ik weet vast dat ei het ook niet lust maar ik heb het tog opkregen want ik dns nie laten staan de kapperaal gloop mij zoo an"enz. De gepensioneerde majoor van het Indische leger B., die een bovenhnis in de Van Swieten- straat te 's Gravenhage bewoonde, ging hij was zenuwlijder reeds jaren lang om met het plan om zijn lOjarig dochtertje, dat zich geestelijk niet ontwikkeleu kon, het leven te benemen, wat hij ak een weldaad voor zijn ongelukkig kind, dat eer achter- dan vooruit ging, beschouwde. Maandagmorgen besloot hij zijn voornemen ten uitvoer te brengen en voorzag zich op zijn gewone ochter.dwandeling van een revolver. Toen hij tegen 12 uur '8 middags thuis kwam, dronk hij op het gewone uur koffie en ging om 2 uur als gewoon- lijk zijn dochtertje weer wat onderwijs geven. Kort nadat beiden naar de bovenkamer waren gegaan, hoorde mevrouw B. beneden schoten knallen. Men vond het meisje van achteren in den hals getroffen het gaf nog teekenen van leven. Naast het kind lag het lijk van den vader, die de hand aan zich zelf had geslagen. Onmiddellijk ingestelde pogingen om een dokter te krijgen gelukten niet, totdat de geneesheeren Terlaag en Plantenga in hun kliniek werden aange- troffen en deze waren dadelijk bereid om hulp te verleenen. Zij constateerden dat bij den vader de dood onmiddellijk ingetreden en dat het kindje stervende was. Inmiddels was ook de huisdokter om half 4 aan- gekomen en deze zorgde voor verdere verpleging, die door twee pleegzusters liefdevol werd verleend. Zonder nog tot bewustziin te zijn gekomen overleed het meisje in den laten avond. Door verkeerden wisselstandisMaandagmiddag in het Centraalstation te Amsterdam eenlosse machine met groote vaart op den gereedstaanden trein voor de Zaanstreek gereden, waardoor de reeds met reizigers bezette trein dermate achteruitgezet werd dat de achterste wagen den stootbok en de richting- borden vernielden en recht overeina werd gezet. Een aantal verschrikte reizigers, waaronder enkelen met lichte kwetsuren, verlieten ijlings den trein, welke, met erg beschadigde machine, zeer in ver- traging kwam. In een der Duitsche bladen geeft een jong Berlijnsch arts, die op een studiereis in Zuid- Busland ook te Odessa kwam en daar bericht ontving van de gruwelen te Kisjineff, een be- schrijving van zijn onverwijld vertrek naar de ge- teisterde stad en van wat hij daar te zien kreeg. De jonge medicus bood zijn hulp aan bij de directie van het Joodsche hospitaal, die zijn diensten gaarne accepteerde. Over wat hij in de ziekenzalen zag, schrijft de Duitsche dokter o. m. ook het volgende #Hier ligt een jonge, nauwelijks achttienjarige vrouw, wie de onmenschen de rechterborst hebben afgesnedenhaar kindje van een jaar ligt in haar armen men heeft het, naar de moeder vertelt, voor haar oogen met gloeiende ijzers blind gebrand. Zij was op de beulen aangevlogen, doch dezen hadden haar op de grond geworpen en verkracht. Toen haar man, die juist aankwam, van zijn revolver wilde gebruik maken werd hij gegrepen en ge- bonden, waarna hij moest toezien, hoe men zijn vrouw de borst afsneed. Naast deze ongelukkige zat recht overeind in haar bed een oude, grijs geworden vrouw met een doekverband om het hoofd, dat door een sabelhouw gespleten was. Toen ik haar vroeg, waarom zij niet lag, antwoordde zij, dat zij dat niet kon, omdat haar de rug was stukgegeeseld. Toen de woeste menigte haar huis binnendroug had zij eeu paar kleinkinderen in den kelder ver- stopt. Toen de kinderen toch waren gevonden, werden zij voor haar oogen geslacht. De vrouw zelf werden de kleeren van het lijf gerukt, en men geeselde haar zoo, dat overal op den rug het vleesch blootlag. Naast dit bed stond dat van een zesjarig meisje, dat zich van pijn kromde. Telkens weer wilde het kind het verband, dat men haar om het hoofd had gelegd, afrukken. Twee pleegzusters moesten haar de handen vasthouden om het te beletten. Het kind stieif onder vreeselijke pijuen. Vreeselijker nog was het op de mannenzaal. Daar lag b. v. een grijsaard, die op afschuwelijke wijze verminkt was, en maar aldoor smeekte, dat de dood hem toch spoedig zou verlossenop <:en dag had hij zijn vrouw, zijn zoous en een dochter verloren. Allen waren zij vermoord. In dezelfde zaal worden ook verpleegd een man, wien men de voeten had afgezaagd, een jongeling, wien de borst was opengereten, een kind, wien alle tanden waren uitgerukt enz. Het is een onbeschrijflijke ellende." De Amerikaansche dames beginnen er over te klagen dat, kleptomanie, een ziekte, die tot dusver tot de groote magazijnen beperkt bleef, zich nu ook in aristocratische kringen begint te vertoonen. De dames verdenken elkaar er van, dat zij aan kleptomanie lijdenvandaar, dat er gastvrouwen, als zij dames-gasten verwachten, had kostbaarheden zorgvuldig wegsluiten terwijl de genoodigden haar pelsmantels bij het binnenkomen goed wegstoppen. Natuurlijk bezondigt niemand van het gezelschap zich aan het vulgaire stelen maar voor haar, die bij het heengaan een mooi of kostbaar voorwerp mist is het een schrale troost, te denken, dat zij de dupe is, niet van diefstal, maar van kleptomanie. De geschiedenis begon dezen winter, toen bij een ^afternoon" te New-York een dame haar pels- mantel verloor. Zij behoorde tot de gasten, die het laatst bleven en bemerkte, door de drukte van het afscheid nemen, bij het heengaan niet dat het dienstmeisje haar een verkeerden mantel omlegde Eerst in het rijtuig ontdekte zij de vergissing en reed dadelijk terug. De vrouw des huizes vond het natuurlijk hoogst onaangenaam, dat haar gast zoo iets overkwam, maar spoedig, meende zij, zou de kwestie opgelost worden, want ook de dame, die abusievelijk den pel.-mantel medegenomen bad, zou de vergissing zeer spoedig moeten bemerken. Intusschen, dit gebeurde niet en ijverig navragen bij de 50 gasten bracht den kostbaren mantel niet terug. De gast vrouw was vol deelname met het lot der arme dame, die zich met een veel leelijker en minderwaardig stuk tevreden moest stellen en betuigde, dat het geval haar bijna in vertwijfeling bracht en zij niet wist, op welke wijze zij baar innig leedwezen kon betuigen over het feit, dat zoo iets in haar huis gebeurd was. Maar de beroofde dame liet het er niet bij en vroeg haar bontwerker of er niet een middel was, om na te gaan, aan wie de mantel, dien men voor haar achtergelaten had, behoorde. En ziet, bont werkers hebben de gewoonte, den naam van toe^ komstigen eigenaar te merken aan de binnenzijde der vellen, waaruit zij een mantel zullen vervaar- digen. Toen dan ook de voering los ging, kwam tot niet geringe verbazing der aanwezigen, de naam van.de gastvrouw voor den dag. En deze, onder, zoo mogelijk, nog inneger spijtbetuiging, gaf toe, dat zij den mantel verruild had; een mauie, om mooie dingen, die zij zag, weg te nemen, had haar er toe gedreven. De bestolene liet zich ver murwen, gaf geen verder gevolg aan de zaak en bedacht een of ander uitvluchtje, als haar kennissen er zicb over verwonderden, dat zij nu toch weer haar fraaien mantel terug had. Dit is een staaltje uit vele. Yisiteboekjes en portemonuaies zijn veelbegeerde zaken. Voorzichtige dames bergen die dan ook in haar zak en zorgen zoo, dat de gelegenheid niet den dief maken kan. Indien het bovenstaande waar is, dan kan men waarlijk niet zeggen, dat de Nieuwe Wereld er op vooruit gaat. Mormonen. In Utah treedt men nu ook op zeer strenge wijze tegen de aanhangers dezer leer op. Een lid vau de Mormoonsche broederschap is door een jury te Salt Lake veroordeeld tot drie jaar gevaugenisstraf en 500 dollars boete wegens veelwijverij. Het is de eerste maal, sinds tal van jaren, dat in Utah een dergelijk vonnis werd geveld. Onlangs overleed te Brescia iemand, die ander- half millioen naliet, maar dit vermogen niet aan zijn behoeftige verwanten, maar geheel aan zijn intendant bleek te hebben vermaakt. Deze heeft echter gemeend, dit fortuin niet voor zich alleen te mogen behoudenhij betaalde 100,000 uit aaD een nicht van den erflater, aan wie in een vorig testament die som was toebedeeld geworden; onder zijn eigen onvermogende familie verdeelde hij 50,000, behield zelf 250,000 en stond het overige millioen aan de onterfde bloedver- wanten af. Radica, het in leven gebleven zusje van de ge- scheiden aaneengegroeide tweelingen van Baruum Baity, was naar milder luchtstreek gezonden wegens begin van tuberculose. Ze is nu te Parijs terug, gezond levendig en krachtiger dan ooit te voreu. Te Marseille vielen Maandag opstootjes na afloop eener zittiug van de rechtbank waar eenige paters terecht hadden gestaan, aangeklaagd van overtreding der wet op de congregation. Een jongen, die met een mand wijn toevallig voorbij kwam, werd van zijne vraoht ontlast door de be- toogers, die elkaar met de flesschen om de ooren gingen smijten. Een dame in Londen, die Zaterdagavond te tien uur thuis kwam in haar woning op Portman Square, vond tot haar verbazing op haar slaapkamer twee mannen. ffWat doet u hier?" vroeg ze. ^Ja, wat doen we hier?" zei een van hen, en kalm gingen ze met een juweelkistje, dat ze uit een kast hadden gehaald, de deur uit, de trap af. De dame liep hen na, en riep den knecht. Toen deze kwam toeloopen, werd hij echter op zei geduwd, maar de inbrekers konden niet de voordeur openen want die was gegrendeld en op slot. Inmiddels had de knecht tegen de ramen getikt en zoo een cab aangeroepen, die de politie ging waarschuwen. Zoodra de inbrekers merkten dat ze niet weg konden gingen ze kalm zitten totdat de politie hen kwam arresteeren. Op de markt te Verviers viel een kind van twee jaar uit een raam op de tweede verdieping. Een kreet van schrik steeg op uit de talrijke aanwezigen. Maar de schrik was grooter dan het kwaad. Het kind viel op het linnen zonnescherm van den winkel beneden, veerde omhoog en kwam toen in de armen van een tramconducteur terecht, vrijwel ongedeerd. De eerste dag van den grooten automobiel wedstrijd ParijsMadrid heeft als resultaat ge- had dat vier personen gedood en 12 andere wond zijn, van wie enkelen zeer ernstig. Minister Combes heeft dan ook Zondagavond telegrafisch het voortzetten van den wedstrijd verboden. Een enorme menigte was Zondagochtend aan- wezig bij de plaats van afrit te Versailles. Men spreekt van 200,000, waarvan minstens 100,000 fietsers. Twee regimenten genie konden met moeite de orde handhaven. Onder luide ovaties van de toeschouwers reden achtereenvolgens de 41 auto's af, gevolgd door 127 lichte rijtuigjes en 47 motorrijwielen. Maar enkele uren na het vertrek kwamen de berichten van ongelukken. Bij Libourne was een auto over een hond gereden, daardoor afgeweken en tegen een boom te pletter geslooten. De twee berijders werden eruit geslingerd. De een was dadelijk dood, de ander is levensgevaarlijk ge wond. Bovendien hoorde men van verscheidene kleine ongelukken, van in brand geraken van een auto, van in een sloot rijden enz., en ook zeiden de eerst aankomendeu te Bordeau, de eerste halte, dat de toeschouwers langs den weg zeer onvoor- zichtig waren en daardoor de snelheid van de auto's zeer vertraagd hadden. Het bleek echter spoedig dat niet alleen ver traging het gevolg was geweest. Bij Versailles reeds waren twee jongelui omver geworpen door een auto en gekwetst. Te Abelis werd een vrouw omver gereden en gedood. Bij Bonneval is een auto omgevallen en in brand geraakt. De betijder kwam onder den wagen te liggen en is levend verbrand. Een paar andere auto's zijn ook omgevallen, waardoor de berijders gewond werden. Een berijder van een motorfiets kwam er goed af. Hij werd door een zware auto achterop gereden. Zijn Sets werd vernield, maar hij zelf bleef ongedeerd. Bij Sillac werden twee personen uit het publiek, naar men zegt soldaten, omver geworpen. Volgens gerucht zijn ze dood. Een der rijders is gek geworden. Trouwens, gekken waren er dien dag genoeg. De auto van Renault, die het eerst in Bordeaux kwam, heeft tusschen Tours en Bordeaux een maximum snelheid van 143 kilometer per uur bereikt. Nader wordt gemeld dat de eerste opgaven nog beneden de werkelijkheid zijn gebleven. Er zijn niet vier maar zeven dooden, n.l. drie auto-rijders, een vrouw, een kind, een soldaat en een wielrijder. 1?- bovendien zijn er verscheidene onder de tien zwaar gewonden wier toestand veel bezorgdheid wekt. De bestuurder van het rijtuig, dat bij Angou- leme drie personen doodeeen chaufFeur, een soldaat en een wielrijder, vertoeft nog in het hospitaal, maar is slechts weinig gekneusd. Zijn verstand was echter eerst gekrenkt. Een medisch onderzoek heeft aan het licht gebracht dat de chaufFeur, die onder de in brand geraakte auto lag, reeds dadelijk door den slag gedood was. Het wordt opnieuw bevestigd dat sommige toe schouwers een merkwaardige onbezorgdheid aan den dag legden. Een der rijders vloog met zijn auto tegen een brugleuning te pletter omdat hij wilde uitwijken voor een vrouw die kalm voor hem den weg overstak. Veel gezien hebben de toeschouwers echter niet. Volgens ooggetuigen waren de deelnemers gehuld in ware stofwolken die rijtuig en al onzichtbaar maakten. Waarschijnlijk werd de reeds hierboven ver- melde snelheid van 143 K. M. per uur slechts een oogenblik op een helling bereikt, maar het is ook reeds voldoende dat de 532 K. M. van V ersailles naar Bordeaux door de eerst aange- komenen in ruim 5 uur werden afgelegd. Een gemiddelde snelheid van meer dan 100 K. M. per uur wordt slechts door heel enkele sneltreinen in Europa bereikt. Men hoorde de auto's op meer dan twee kilometers afstand brommen, schrijft iemand. Daarna zag men in de verte een klein voorwerp dat zichtbaar grooter werd. Maar het was reeds voorbij zonder dat men iets gezien had dan een groote granaat in een wolk van stof, en men had niets bemerkt dan een gevoel van luchtver- plaatsing. De zaak zal natuurlijk als interpellate in de Kamei komen, maar minister Combes kan dadelijk verwijzen naar zijn circulaire, den 13 Mei ge zonden aan de maires der gemeenten die gepasseerd zouden worden, en waarin hij zeer uitvoerige voorschriften gaf voor de veiligheidsmaatregelen. Maar de maires schijnen die voorschriften heel slecht te hebben opgevolgd. Trekking van Maandag 25 Mei 1903. 5e klasse. 9e lijst. No. 4559 /1000. No. 326 635 3385 6796 12360 400. No. 18381 200. No. 1007 2081 3355 3467 5594 5634 7073 8722 11137 11457 15892 18394 18515 100. No. 3029 3047 3092 3108 4837 6695 6700 6701 6761 15013 f 70. ZEETIJDINGEN. Van 25 tot en met 26 Mei. r* O L I T I E. Aan het bureau van politie alhier is als gevonden gedepoueerd een paar handschoenen. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. 25 25 25 VLAG. NAAM. M\ Van en naar. Lading. Voor Tev lessen i Deen. s.s. Tuborg 4752 IWasa hont Vnn Ter lenes j Eng. s.s. idem River Lagan Golfer 2272 Londen 1066 idem stnkg. macadam Woo* Renti Dnits. s.s Eng. bark Noor. s.s. Dnits. s.s. Eng. s.s. Hilda Chepica Bris Marie Lowlands Who 2940 iRiga 2993 Iquique 2821 Frederikstad 4150 Windan 5063 Pensacola Went i hont salpeter hont idem idem Eng. s.s. Dnits. s.s Dresden Eliza Podeus 2326 jGoole 2844 Methil stnkg. edig Van Melzaete i Eng. sch. Alembic 721 Randers mllast Van 25 tot en met 26 Mei werden langs de Oostsluizen alhier 27 binnenvaartuigen op- en 27 afgeschutdoor de Westsl. 2 op- en 13 afgeschut. Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen bij het overlijden van onze innig geliefde dochter en zuster, betuigen wij onzen hartelijken dank. Borssele, 25 Mei 1903. C. VAN ASPEREN. M. J. VAN ASPEREN—Sturm. M. J. VAN ASPEREN. J. A. VAN ASPEREN. Hiermede bericht ik mijne geachte Clientele dat ,/De Goedkoope Winkel" op den 2en Pinksterdag a. s. gesloten zal zijn. Ter Neuzen. H. VERHOEVEN. Ondergeteekende bericht hiermede aan zijne clienteele, dat zijn winkel onder begeleiding van een fraai orgel, in eene groote welingerichte tent. KOERS VAN Belgisch per 100 fr. Engelsch per HET GELD. 47,87$ k 47,90 h 12,— 12,10 uit de gunstig bekende fabriek van den heer WITTEMANS. /l^,per lOOO stuks franco wal.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 3