semen£(ie bcrichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzea. Advertentien Dinsdag 12 Mei 2.12 2.30 Woeusdss: 13 2.46 3.5 DoudeTdag 14 3.22 3.40 Vrijdag 15 3.58 4.15 Zaberoiag 16 4.33 4.52 Zondag 17 5.11 5.32 Maandag 18 5.55 6.20 D1NA ELIZABETH GEERTRUIDA. M. J. VAN ASPEREN-Sturm. M. J. VAN ASPEREN. J. A. VAN ASPEREN. ter stecle. Een groote ruimte voor etalage der instrumenten en een werkplaats beneden, doen dit magazijn aan de nieuwste eischen voldoen. Een 50tal orgels en piano's zijn reeds ten verkoop aanwezig. Daaronder vindt men er in verschillende modellen en houtsoorten en van een tiental onderscheidene fabrieksmerken, waar- onder de Amerikaansche Packard-orgels en de piano's van de Dresdener firma Ernst Kaps. De voorraad staat nog vermeerderd te worden met de nieuw in zwang komende pianola, een pneumatisch instrument, dat aan de piano be- vestigd wordt en waarmede men, zonder voor- bereidende oefening, de moeilijkste muziekstukken kan uitvoeren. Liefhebbers van een piano of orgel kunnen dus daar licht iets van hunne gading vinden. Op last der justitie is te Vlissingen ge- schouwd het lijk van het lOjarig zoontje van S. op vermoeden van vergiftiging. Te Rotterdam wordt op het terrein van het vroegere huis van bewaring bij de Hoogstraat thans geen huis zonder trappen gebouwd, doch een Duitsch Waarenhaus van grooten omvang. Ook is aldaar Zaterdagavond de reuzenwinkel geopend van de firma Martens, Botersloot en Kaasmarkt. De Rotterdam sche politie heeft een be- langrijke arrestatie gedaan n. 1. van zekeren A. v. Houten uit Haarlem die bekend heeft den dader te zijn van den diefstal van schilderrjen en porcelein uit de villa Ooster Engh te Hilversum. Bij zijn verhoor deelde de inbreker mede, dat hij zich ook in Den Haag aan diefstal van kleeding en porcelein schuldig maakte uit een onbewoonde villa in de Javastraat. Het pak, dat hij aan had, was ook van dezen diefstal afkomstig. Te Rotterdam is een passagier die boven op een bus zat in een tak verward geraakt, die hem oplichtte van de bus, en op den grond nedersmakte. De man werd danig verwond. Te Rotterdam is onder eere-voorzitterschap van den burgemeester opgericht een vereeniging tot bestrijding der tering. Men schrijft uit Scheveningen Sedert een paar wekeu zijn een vijftigtal werk- lieden bezig, op het Kurhausplein een eigenaardig gebouw te doen verrijzen, dat in alle opzichten afwijki van de omgeving. Op de plaats waar twee jaren geleden de //Boeren-Farm" stond, komt eene ,/Ruine" zoo vlug uit den grond op, dat zij reeds met Pinksteren gereed zal zijn, en als cafd-restaurant geopend zal worden. In een af- zonderlijk staande vierkanten toren worden wijn- salons ingericht. Het overige gedeelte van het ge bouw zal als koffiehuis en restaurant geopend worden. Op de eerste verdieping bevindt zich een fraai terras, vauwaar men een heerlijk gezicht op zee genieten zal. Te Muiden reed Donderdagmiddag een ver- huiskar vau den heer J. B. Schouten over de rails van de Gooische stoomtram, toen een der wielen er in vastraakte. Een der manuen sprong van den wagen en haalde het wiel uit de rails. Juist toen de mau weder op den wagen wilde springen, reed het paard door, zoodat hij er af viel en met de borst onder het wiel geraakte De ongelukkige was terstond dood. Hij laat eene vrouw met zes kinderen achter. De Noord-Kethelpolder. 'tWas Vrijdag met de nieuwe doorbraak nog erger dan de eerste maal de Harreweg werd over zijn geheele lengte overstroomd, zelfs op die plaatsen waar dit de vorige maal niet het geval was. Hier en daar was men bezig kistingen aan te brengen, om woningen te beschermen tegeu het stroomende water. In Noord-Kethel- en Zouteveenschen pol der stroomde het water met kracht binnen en het stond ook weer hoog tegen den spoordijk. De breuk is, op dezelfde plaats, zoo inogelijk nog grootpr dan de vorige maal. In de poldervaart dreven groote stukken veen, sommige van eenige meters in het vierkant. De doorzakking van den nieuwen dijk en den hulpdijk van zandzakken was nl. een gevolg van het doorbreken van de daaronder liggende veenlaag. Daardoor zakte de nieuwe dijk loodrecht naar beneden en werd het veen er onder uit geperst. De. hoofdingenieur van den prov. waterstaat verklaarde aan het college van Delfland, dat het gemaakie werk niets arnlers gemaakt had kunnen worden en volkoinen zijn goedkeuring wegdroeg. Ten hewijze daarvan werd besloten, na overleg van dien hoofdingenieur met het college en den ingenieur van Delftland, dat het werk op dezelfde manier zou worden hervat. Door het maken van een hulpdijk van zandzakken, waarachter de nieuwe dijk wer zal worden opgewerkt en een zinkstuk, aaugezien de doorgezakte dijk den ondergroud heeft verbeterd, hoopt men het thans op dezelfde manier te kunnen maken en behouden. Terstond is daarmee begonnen. Intnsschen stond Vrijdag het water in den polder nog hij ia een voet (d. i. ongeveer 30 c.M.) booger dan bij de vorige overstrooming. Ook de Zonteveensche polder zou daardoor weldra weer geheel onder staaD. Het doorsteken van de Kerklaan, om het water van den Noord-Kethel op den Harrigpolder af te tappen, was gelukkig reeds voltooid, zegt de ,/Schied. Ct." Een houten koker met schuif is daarin aangebracht en de weg weer gedicht, zoodat die polder voorloopig gevrijwaard is voor over strooming. Ware deze ramp vroeger geschied, die polder zou zijn offervaardigheid duur hebben moeten betaleu. Men achat de schade, nu reeds door den hoogen waterstand in Friesland geleden, op meer dan 1 millioen gulden. Volgens het oordeel van deskundigen zal er van de eerste snede gras op buitenland zeer weinig terechtkomen. Ook voor den kleibouwhoek is de waterstand zeer schadelijk. De akkers zijn daar te nat om te zaaien en te poten, terwijl voor sommige producten de tijd daarvoor reeds meer dan aangebroken is. De schutterij, die haar ontstaan dankt aan de geestdrift en vaderlandsliefde onzer grootvaders, is, zooak thans ieder weet, ten doode opgeschreven, schrijft men uit Breda aan de Res.-bode"en ofschoon niemand de vaderlandsliefde der schutters in twijfel zal trekken (anders leze men den School- meester maar eens na), is men het er tegenwoordig toch over eens, dat de geestdrift op het vriespunt staat. En ofschoon de legende menige schutterij mop voor ons bewaard heeft, is het toch nooit zoo'n mooie boel geweest als dezer dagen hier in Breda. De nieuwbenoemde officieren zouden geinstalleerd worden en diensvolgens waren de schutters onder de wapenen geroepen. Daar er tegen het oefeniugs- uur een frisch regentje viel, was het natuurlijk dat de meeste schutters een schuilplaats zochten in de naastbijzijnde cafe's. Toen er appel g slagen werd, kwamen velen dan ook in vroolijke stemming op de appelplaats, het zg. Stadserf. Van onze soldaten is het bekend, dat zij hoe harder het regent des te luider ziugen, en deze kikvorschenaard verloochende zich zelfs bij onze schutters niet, want de stemming was best. Het appel was vrij rumoerig, doch de pret begon eerst recht, toen een der schutters, die bij een verkeerde compagnie was gaan staan en zijn naam van het audere gedeelte der plaats hoorde oproepen, met luider stem en de handen trechtervormig voor den rnond present schreeuwde, met een prachtig decrescendo op de laatste letergreep. Onmiddellijk antwoorden alien met een hoera. Een poosje trachtten kader en officieren den rumoerigen troep tot rust te brengen, toen een der schutters op den kommandant toetrad met de woorden //Majoor, hoe zit 't, ik heb meziek besteld en nou komt er niks", wat Z.H.Ed.Gestrenge alle kleuren van den regeuboog deed krijgen van kwaadheid en bij de schutters de hilariteit nog verhoogde. Men besloot., vanwege den regen, de installatie maar in de vestibule van het stadhuis te doen plaats hebben. Maar toen was de rumoerigheid nog erger, daar alien toen als het ware op sen hoop stonden. Er was geen orde onder te krijgen. De majoor dreigde //als jelui nn niet stil zijt, zet ik je buiten in den regen". Aan dit dreigement viel weer een laid applaus ten deel, en meende een schutter uit de achterste rijen adhaesie te moeten betuigen aan des majoors dreigement door te zeggen //Wei jao mejoor, breng d'oe bewaorschool maor in de regen", en zoo geschiedde. Eindelijk een moment van stilte. De nieuwbe noemde titularissen werden geroepen en ontvangen met //daar zijn ze, hoera!" Alsnu kon de instal latie plaats hebben. Toen had een stevige slag regen de goedheid verdere oefeningen onmogelijk te maken, en gingen de schutters in de cafe's hun schuttersplichten voortzetten, en des avonds vergaten de officieren bij een flinke fuif met hun nieuwe kameraden, de verdrietelijkheden van het schutters-aanvoerder-zijn. Of de belhamels uaderhand als zij diep, zeer diep in de portemonnaie moeten tasten om hun schutterszonden uit te boeten, ook nog zulleu lachen, staat te bezieu. Uit Brussel wordt aau het Hbl. gemeld De Brusselsche politie heeft in overleg met de Nederlandsche een belangrijke drievoudige arres tatie gedaan. In Februari werden midden in Brussel uit een wagen van den Belgischen Staats- spoor verschillende pakketten ontvreemd, bevat- tende voor ongeveer 85,000 francs aan waarden Het signalement der gevluchte dieven werd overal heengezonden. Een soortgelijke diefstal was kort te voren te Geneve gepleegd. In het laatst van April ontving een effecten handelaar te 's Gravenhage bezoek van een onbe kende, die hem effecten te koop aanbood. Hij koeht die, maar merkte kort daarna dat die effecten van diefstal afkomstig waren. De Hollandsche inspecteurs vau politie Van Hoborch en Weemers slaagden er in zekeren Egbertus Vis te arresteeren den eigenaar van een klein logement te's Graven hage. In dat logement werd huiszoeking gedaan door de justitie, en juist op dat oogenblik kwam daar een telegram aan uit Landrecies, in het Noorden vau Frankrijk, geteekend Van der Straeten in dat telegram werd gesproken over het verhan delen van gestolen effecten. Deze Van der Straeten werd door de Nederlandsche politie gezocht, wegens poging tot moord op een korporaal der jagers De politie te Landrecies nam hem in hechtenis Van der Straeten is eveneens een Hollander. De justitie te Brussel ontving verder een tele gram, meldende dat de Haagsche politie de hand had gelegd op een derden medeplichtige, genaamd 3uvsekom, die in het bezit bleek te zijn van de gestolen effecten. Een vierde medeplichtige,eveneens een Hollander, F. genaamd, wordt nog gezocht. Een Brusselsch blad meldt, dat de stad, waar deze F. zich onder een valschen naam ophoudt, aan de politie bekend is, zoodat ook hij waarschijn- ijk zeer spoedig in hechtenis genomen zal zijn. Volgens een telegram uit Mentone aan de Fran<;ais gaat het gerucht, dat het vertrek van Kruger uitgesteld is tot 20 Mei. Ondanks het aandringen van zijn omgeving weigert Kruger in Zwitserland verblijf te gaan houden. Hij zal naar Nederland gaan en in October naar de Riviera terugkeereu. In de Amerikaansche handelsvloot zijn voor korten tijd voor het overzeesche vrachtverkeer nieuwe zeer groote zeilschepen in gebruik ge nomen, waarvan men groote verwachtingen koestert. Schoeners met vijf masten bestonden al geruimen tijd, maar nu meent men, dat eeu inrichting met zeven masten nog grooter voordeelen moet aau- bieden. Met zulk schoenertakelwerk en het gebruik van stoommachine8 voor de bediening van zeilen enz., zou dan een betrekkelijk kleine bemanning ook voor zoo'n groot vaartuig geheel voldoende wezen. Daar er altijd een groote voorraad goederen, die, zonder te bederven lang onder weg kunnen blijven, op vervoer ligt te wachten, verwachten de Amerikanen door die nieuwe, ongewoon groote zeilschepen, de bevrachting uiterst. goed en goed- koop tot stand te kunnen brengen. Het grootste van deze schepen in nu de Thomas W. Lawson, die 403 Amerikaansche voet lang is, 23,5 voet diepgang heeft met een goederen-laadruimte van 5218 ton. De hoofdmasten zijn van staal en 135 voet hoog, bij een middellijn van 32 voet. De zeiloppervlakte bedraagt niet minder dan 43,000 vierkante voet. De romp van het schip is mede van staal. De hutten van officieren en manschappen zijn electrisch verlicht en worden met stoom verwarmd. Alle deelen van het schip zijn onderling electrisch verbonden. Op het voordek is een stoommachine met twee cylinders voor het opwindenop het achterdek is een tweede iets kleiner stoommachine en voorts zijn er nog vijf andere op verschillende plaatsen van het schip verspreid. Ankerkettingen, kranen, roerpompen tot zelfs de pomp voor het schoonmaken van het schip, worden mede alle mechanisch gedreven. Het schip kan een lading van ongeveer 9000 ton kolen innemen en heeft, ondanks zijn grootte, door de uitmuntende mechatiische voorziening voldoende aan een bezetting van maar 16 man. In Engeland worden dagelijks gemiddeld duizend aangeteekende brieven, onbestelbaar wegens onjuist of onvolledig adres, aan de verzenders terruggestuurd. Om dezelfde reden kunuen vijf- en-twintig millioen postpaketten jaarlijks niet be- zorgd worden. Te Falkirk, in Engeland, hebben verleden week twee matrozen terecht gestaan wegens het deelnemen aan wanordelijkheden aan boord van de //Induna" te Pensacola in Florida. Elf man deden er aan mee, van wie er zeven al elders gevonnist zijn. De matrozen weigerden dienst als protest tegen bet slecbte voedsel en drink- water. De mannen werden in de ijzers geslagen. Toen zij die trachtten te verbreken schoot de eerste stuurman op hen en wondde een hunner, den Hollander Cornells Antonie de Groot, in het been. Deze en een Duitscher waren de twee die verleden week te Falkirk terecht stonden. Zij werden veroordeeld tot drie vangenisstraf. weken ge- de regeering, vele andere aanzienlijke personen en een aautal vereenigingeu met muziek en banieren. De burgemeester hield eeu toespraak, waariu hij Marconi namens de stad verwelkomde. Bene menigte van duizenden vergezelde den gevierden uitvinder naar zijn hotel. Men spande de paarden van zijn rijtuig eu hij werd letterlijk in zegepraal door Rome s straten gedragen. Na zijn aankomst in t hotel inoest Marconi nog herhaalde malen het balkon verschijnen, om door de menigte worden toegejuicht. - Echt Chineesch. In het laatste nummer van de //Echo de Chine" komt een eigenaardige aankondiging voor betreffende den Chineeschen keizer. Ze luid als volgt z/Daar de keizer nog geen trooDopvolger heeft wenscht H. M. de keizeriu-weduwe een keuze te doen uit Mandsjoesche meisjes. Den len van de 2de maan (8 Maart) zullen daarom 500 jonge dames ten paleize verschijnen. Zij, die niet ge- kozen zijn, zullen den volgenden morgeu weg- gezonden worden". Dit bevel getuigt wel niet van beleefdheid tegenover het schoone geslacht, maar practisch is het in ieder geval. In den Stefanisdom te Weenen is op den Mei, een aan slag gepleegd op den dienst- doenden geestelijke. Een jongmensch trad plotseling op den kapelaan toe en loste, voor het altaar staand, eenige revolverschoten. Een onderwijzer werd doodelrjk getroffen en een vrouw licht gewond door een schampschot De moordenaar werd aan de politie overgeleverd. Hij moet krankzinnig zijn. De kerk is onmiddel lijk gesloten. Een koopman te Parijs kwam haastig thuis met zijn rij wiel, en begaf zich naar een plaats die in ieder huis aanwezig is en die daar op de benedenverdieping was gelegen. Hij had zijn fiets tegen een muur gezet, maar liet de deur half open zoodat hij er een oog op kon houden. Dat bleek noodig, want plotseling zag bij iemand bij zijn fiets komen en er mee van door gaan. De koopman kon hem dat zoo gauw niet beletten, maar de dief was nauwe lijks op straat of de ander holde hem na onder bet geroep van: //Houdt den dief!" Maar toen de voor bij gangers hem zoo schreeu- wend zagen loopen met zijn kleeren half aan, dacbten ze dat hij gek was en liepen hem na. In een oogenblik was bet een groot rumoer en nog grooter verwarring. De dief kon blijkbaar niet rij den want de koopman haalde hem in en greep hem vast, en wierp hem op den grond. Maar toen kwamen de andere achtervolgers om den vermeenden gek meester te worden en bijna was de dief in de verwarring ontsnapt. Gelukkig herkenden eenige personen den koopman en na een korten uitleg liet men hem den dief grijpen, die kort daarna bij de politie was gebracht. Marconi, de uitvinder der draadlooze tele- graphie, is j.l. Vrijdag te Rome aangekomen en aan het spoorwegstation ontvangen door den burge meester, prins Colonna, vertegenwoordigers van ZEETIJDINGEN. Van 8 tot en met 10 Mei. I VLAG. NAAM. MVananuaar. Lading. Vmiv Ter i 8 Eng. s.s. Nellje8s 1402 Goole idem River Lagan 2272 Londen 10 idem Ann Webster 2241 idem Ter Mem j.vii t 8 Eng. s.s. Golfer 1068 Londen Zweed. s.s. Bia 2447 Bleyth 9 Eng. s.s. Hailing 2199 Londen idem Faraday 2525 New-Castle idem Nelljess 1492 Goole Voor Ueel I 8 RU8. s.s. Olga 4483 Riga Eng. s.s. Hebble 2558 Goole Dnits. s.s. Wilh. Behrens 4231 Riga 10 Eng. s.s. Ptarmigan 3492 Glasgow idem Sea Serpent 2553 Londen Duits. s.s. Grozherzog Frie- 2765 Diammen derieh Franz IV Eng. s.s. Don 2658 Goole V ssu ueaii 8 Duits. s.s. Marie 2449 Rotterdam Eng. sch. Annie Joies 301 Londen idem Ida 564 idem Duits. s.s. Hans Jost 27n2 New-Castle idem Diamond 2656 Wark worth Deen. s.s. Niobe 4065 Shields 9 Belg. s.s. Flandria 1248 Goole Eng. s.s. Sea Hound 3085 Londen Eng. s.s. Astrologer 2580 Leith idem Paris 1694 Glasgow 10 idem Truro 3366 Hull Deen. s.s. G. Koch 5010 Bleijth Eng. s.s. Hebble 2558 Goole kolen stukg. idem macadam ledig stukg. idem ledig hont stukg. hout stukg. idem hout stukg. ledig phosph. idem ledig idem idem stukg. idem idem cement stukg. ledig stukg. Van 8 tot en met 10 Mei werden langs de Oostsluizen alhier 43 binnenvaartuigeu op- en 42 afgeschutdoor de Westsl. 9 op- en 5 afgeschut. Heden overleed na een kortstondig lijden ons innig geliefd dochtertje ELIZABETH AALTJE MARIA, in den aauvalligeu leeftijd vau 12 jaar, 4 maanden en 19 dagen. A. JURRIJ W. JURRIJTholens Hoek, 6 Mei 1903. en Kinderen. DAGEN. Yoorm. Nam u H V Heden overleed in den ouderdom van ruim 22 jaren onze innig geliefde dochter en zuster Borssele, 7 Mei 1903. C. VAN ASPEREN. Volstrekt eenige en algemeeue kenuisgeving.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 2