VAN DER HORST Co. Bekendmaking. Aankondiging. In lossing tot 15 Mei eene lading prima grove MOSLEM. Telegrafische berichten. Gemengde berichten. Advertentien. Dinsdag- 19 Mei 1903, Dinsdag 19 Mei 1903, Prijs a contant 8,50 per 1000 K. G. WALZ00RDEN, 8 Mei 1903. RECHTS ZAKEN. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. ftloordaanslag. DINA ELIZABETH GEERTRUIDA. Philippine, 6 Mei. Ten overstaan van den notaris Stegers te Assenede is heden verkocht een stuk zeedijk met onderberm, groot 50 aren ongeveer, toebehoorende aan de erven de wed. Buijck te Antwerpen en gelegen aan de loskade te Philippine, aan bet gemeentebestuur alhier, voor 2000 francs beneveus 12 proc. onkosten. Stoppeldijk. De gepoote "aardappelen hebben -hier veel van den aanhoudenden regen geleden. Er zijn akkers, waarvan waarschijnlijk niet het derde terecht zal komen, zoovele zijn geheel of gedeeltelijk verrot. Een en ander is van invloed op den prijs. Ofschoon bier niet minder dan van 6 tot 6,25 de 100 KG. is betaald, bestaat er nog neiging tot rijzen. Daartegenover staat de ODgeloofelijk lage prijs der ajuin. "Voor het sehiintje van 10 cent per HL. is geen kooper te vinden. Daar de echtgenoote van V. d. B. menigmaal aan vlagen van zwaarmoedigheid leed, meenden sommigen, dat de ongelukkige in een oogen- blik van verstandsverbijstering zich van het leven had beroofd door in den trasbak te springen. Het is nu echter gebleken, dat zij, wijl de put bijna vol water was, met een pannetje in plaats van met den aker, wilde scheppen en toen voorover in den bak is gegleden, met het bekende onge lukkige gevolg. Boschkapelle. Heeft onze laaggelegen ge- meente veel van het water te lijden gehad, eenigen h idden daardoor een schoon buitenkansje. Zoowel met fuiken als met netten, zelfs met stokken en rieken is een massa visch, vooral karper, gevangeo. Hengstdijk. De echtelieden P. de Witte en P. Korfmakers zullen den 27 Juni hun 50jarig huwelijksfeest vieren. Naar wij vernemen worden reeds door de ge- meentenareu toebereidselen gemaakt om die heug- lijke gebeurtenis niet ongemerkt te laten voorbijgaan. Walsoorden. Donderdagmorgen zonk bij 'tOude Hoofd het ijzeren aakschip genaamd Louize, schipper De Jonghe, komende van Lessen (Belgie), geladen met macadam bestemd voor De Lemmer. Het ongeval is ontstaan, doordat het stuurrad defect was geraakt. Daarom kon het schip niet meer bestuurd worden en geraakte door den stroom medegedreven tegen den dam. Een lek ontstond en de aak zonk onmiddellijk in de diepte. Buiten het scheepsvolk kon niets gered worden. Van 't schip is op het oogenblik niets meer te zien. 's Gravenhage, 8 Mei. Voor de vanwege het Departement van Marine gehouden aanbestediug van de levering van 327 stuks tonsteenen, ten behoeve der rijksbetonning, werd het minst inge- schreven door den heer C. van der Hooft te Ter Neuzen, voor 2083,50. Rotterdam, 8 Mei. Hedennacht is de dijk langs de po.'dervaart van Kethe) en Spaland ander- maal doorgebroken. De daardoor opnieuw toegebrachte schade is enorun. De rechtbank heeft in hare zitting van 8 Mei de volgende vonnissen uitgesproken 1". L. S., ond 26 j., werkman, 2°. M. P. H., oud 29 j., werkvrouw, beiden te Hulst, zijn wegeim strooperij veroordeeid ieder tot f 3 boete of 3 dagen bechtenis. C. S., oud 22 j., arbeider te Westdorpe, is wegens mishandeling veroordeeid tot 3 maanden gevangenisstraf. J. J. B., oud 18 j., zonder beroep te Hontenisse, is wegens mishandeling veroordeeid tot 4 maanden gevang. J. de L., oud 28 j., bierhuishouder te Ter Neuzen, is wegens beschadiging en vernieling veroordeeid tot f 15 boete of 15 dagen becht. L. M, T., oud 27 j., huisvrouw van G. P. S., zonder beroep te Hulst, is wegens vernieling ver oordeeid tot f 5 boete of 5 dagen hecht. 1". J. "B. de B., oud 27 j., 2°. Th. J. L, oud 21 j., 3°. E. J. M., oud 25 j., arbeiders te Sas van Gent, zijn wegens wederspannigheid ieder veroordeeid tot 6 maanden gevang. Men meldt uit Amsterdam Omstreeks 11 uur, Donderdagavond is er in het Grand-Theatre der heeren Van Lier een moordaanslag gepleegd. Onder het vierde bedrijf van ,/Het berucht Proces" werd het publiek opgeschrikt door het knallen van twee schoten. Een heer op het balcon had geschoten op een voor hem gezeten vrouw. Men liet terstond het doek vallen, en het publiek stormde onder het geroep ,/moord" naar buiten. In een oogwenk was de schouwburg leeg. De getroffene bleek te zijn Josephine Anjelier. Zij werd aanstonds in de koffiekamer gedragen, waar 3 aanwezige geneesheeren een eerste verband aanlegden. De eerste kogel, een schampschot, had slechts een brandwond aan de wang veroorzaaktde tweede kogel bleek onder het rechteroor te zijn ingedrongen. De geneesheeren verklaarden het schot echter voor niet-levensgevaarlijk. De heer Louis Bouwmeester gaf zich alle moeite om de bloedende vrouw gerust te stellen, wat hem vrijwel gelukte. De dader, zekere Van Ingen, tabakshandelaar, riep, nadat hij de schoten uit een revolver had gelost#zij heeft 't aan mij verdiend Hij werd door de naast hem zittenden op den grond geworpen, door anderen uit de loge gesleurd, en was slechts met moeite te beschermen tegen de woede van het publiek, waaronder geroepen werd //lyncht hem/' Door vijf man, politie en burgers werd hij overgebracht naar het politieposthuis op den hoek van Halvemaan- steeg en Reguliersbreestraat. Zoo spoedig mogelijk werd de getroffen vrouw per brancard naar het Gasthuis vervoerd. Zij had het be- wustzijn behouden, maar steunde van pijn. Een liefdesgeschiedenis schijnt aan het ge- beurde niet vreemd te zijn. Het geval werd natuurlijkerwijs op straat voor den schouwburg door het publiek, dat in de ontsteltenis van het oogenblik naar den uit- gang was gesneld, druk besproken. Door hen die zich met het geval hadden te bemoeien, werd snel en beraden gehandeld, en opmerkelijk was het leegstroomen van den schouwburg in een minimum van tijd, ofschoon de moord aanslag inderdaad zekere paniek veroorzaakte. Men riep niet alleen wmoord" maar waarschijnlijk onder den indruk van de vuurstraal in het donker van de zaal, ook //brand Door de directie Gebrs. Van Lier werd nadat de bevredigende toestand van de gewonde was geconstateerd, aan het buiten staande publiek meegedeeld, dat de voorstelling voortgang zou hebben. Een deel van de toeschouwers keerde op deze uitnoodiging naar zijn plaatsen terug en zag in de gewenschte stemming het slottooneel aan van //Het berucht Proees". V6or eenige dagen kwam een inwoner te Leiden aan het postkantoor aldaar er over klagen, dat een hem toegezonden postwissel, groot ruim f 9, niet door hem was outvangen. Aan het kantoor bleek, dat de postwissel was uitbetaald, waarom het formulier, reeds verzonden naar het hoofdbestuur, werd opgevraagd. Er bleek toen, dat met des klagers naam was geteekend, doch vabchelijk. Een onderzoek door de politie volgde, waarbij aan bet licht kwam, dat de zoon des huizes zijns vaders naamteekening had nagebootst, het geld had opgestreken en dit had verzwegen, ook nog toen hij merkte dat zijn vader de zaak in onder zoek gaf. De politie maakte hiervan prcces-verpaal op. Dinsdag 28 April vond een visscher nabij den Kreilton tusschen De Ven en Stavoren, bij het inhalen van zijn ansjovisnetten een tweetal aan elkander verbonden flesschen van hard, dik glas, met roode verf bestreken en goed gekurkt. Bij nader onderzoek bleken de flesschen ieder een in vijf talen gedrukt en genummerd biljet te bevatten met de aaDkondiging //Bewaar Dit." //Opzoeking over de rich ting der drijvende voorwerpen in de Noordzee" en het verzoek om de briefkaart, die zich in iedere flesch bevond, na invulliug van den datum waarop en de plaats, waar ze gevouden zijn, aan het aangeduide adres op te zenden. Dit adres luiddeProfesseur G. Gilson, Institut Zcologique, Louvain, Belgique." Op het biljet is tevens vermeld, dat een premie van 50 fr. jaarlijks wordt uitgeloot tusschen de houders van de nummers der ingezonden kaarten (in dit ge val 3969 en 3970). Te Halle werden dezer dagen een man en meisje van 1012 jaar dood uit de Saale opge- haald. De lijken waren aan elkaar gebonden. Kort daarna vond men verder stroomafwaarts de lijken van een vrouw en een meisje; ook aan elkaar gebonden. Waarschijnlijk heeft men hier te doen met een familie, die sedert eenige weken uit Leipzig vermist wordt. Eeue visschersdochter van Ostende, ging te Brussel eene betrekking zoeken. Zij reisde naar de hoofdstad en terwijl zij, alleen in een compar- liment van den t.reiu zat, kwam daar een deftig gekleed heer in, vergezeld van twee dames, met wie het visschersmeisje in gesprek raakte. Zij toonden haar juweelen, en, onder het gesprek, haalde de heer een pakje lekkernij uit den zak, waar van ieder een taartje nam. Het Ostendensche meisje, niet van gebak hon- dend, stak haar deel in de zak, me) het doel, het voor de kinderen harer tante te bewaren. Doch daar aangekomen, was het geheel in elkaar gezakt ea het uu niet meer durvende geven, wierp zij het voor den hond. Het beest had dit nauwelijks opgegeten of het begon te zwijmelen en vie! toen in een diepen slaap, waaruit het slechts twee dagen nadien ont- waakte. Mpo begrijpt aan welk gevaar het visschers meisje was ontsnapt. De Parijsche veiligheidspolitie nam een dezer dagen zekere juffrouw Roussel in hechtenis, die aan 'n sjonwer 100 francs had beloofd als hij haar dochter uit het eerste huwelijk in de Seine wilde gooien. Men meent, dat juffrouw Roussel niet wel bij hoofd is. Daar er evenwel geen klacht tegen haar is ingediend en de misdaad niet ten uitvoer werd gebracht, zal geen vervolging tegen haar worden ingesteld. De /Evening World" te New-York meldt, dat twee Amerikaansche kuststoombooten, Hamil ton en Saginaw bij Hay Island dicbt bij de kust, tengevolge van den mist, in aanvaring zijn ge- komen. De laatstgenoemde boot, die twintig passagiers aan boord had en een bemanning van veertig koppen, zonktwintig of dertig menschen kwamen om. Voor de Parijsche Rechtbank zijnt hans een aantal rechtsgedingen aanhangig, als gevolg van de vulkanische uitbarsting op Martinique. De erfgenamen van een aantal slachtoffers, die hun leven hadden verzekerd, eischen de bedongen bedragen op, maar de verzekeraars willen door den rechter zien uitcemaakt of de verzekering ook voor zulk een buitgewoonen geval geldt. Heden ovorleed plotseling, ten huize van den heer Bottelier, op den leeftijd van 31 jaar, mijn innig geliefde echtgenoot, de heer HENDRIK ABRAHAM KLAASSEN, na een gelukkige echtvereeniging van ruim 2 maanden. Wed. H. A. KLAASSEN— A. J. Boekholt. Hof van Delft, 5 Mei 1903. Spoorsingel 349. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden afgewacht. Heden overleed plotseling te Delft, tot onze diepe droefheid, onze geliefde zoon en broeder, de heer II. /V. KLAASSEN, in den ouderdom van 31 jaren. Ter Neuzen, 6 Mei 1903. Namens alien, A. KLAASSEN. Heden overleed na een kortstondig lijden ons innig geliefd dochtertje ELIZABETH AALTJE MARIA, in den aanvalligen leeftijd van 12 jaar, 4 maanden en 19 dagen. A. JHRRIJ 1 W. JURRIJ—Tholens i en ^inderen- Hoek, 6 Mei 1903. Heden overleed in den ouderdom van ruim 22 jaren onze inuig geliefde dochter en zuster Borssele, 7 Mei 1903. C. VAN ASPEREN. M. J. VAN ASPERENSturm. M. J. VAN ASPEREN. J. A. VAN ASPEREN. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. Voor de talrijke bewijzen van deel- neming, ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden vader, behuwd- en grootvader, den heer Jacob Goor, betuigen wij onzen oprech- ten dank. Uit aller naam, J. H. GOOR. Hoek, 8 Mei 1903. Het Bestuur van den polder NIEU W WESTENRIJK maakt bekend dat de rekening over 1902/03 en de begrooting voor 1903/04 met memorie tot toelichting ge- durende acht dagen voor en na de vaststelling ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage zullen liggen dat die stukken tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar zijn dat eene verga.dering van stembevoegde inge- landen zal worden gehouden op Dondordag SI JVIei 1903, des namiddags twee ure, bij J. Drabbe te Hoek. Hoek, 8 Mei 1903. Het Bestuur voornoemd, V. CORTVRIENDT, Dijkgraaf. J. M. DREGMANS, Ontvanger-Griffier. Het Bestuur van het Waterschap LO\ EN en W1LLEMSKERKE maakt bekend dat de rekening over 1902/03 en de begrooting voor 1903/04 met memorie tot toelichting ge- durende acht dagen vbor en na de vaststelling ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage zullen liggen dat die stukken tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar zijn dat eene vergadering van stembevoegde inge- landen zal worden gehouden op Xlinsclay S<i IVIei lt>03, des voormiddags elf ure, bij J. Drabbe te Hoek. Hoek, 8 Mei 1903. Het Bestuur voornoemd, A. IRANSE, Dijkgraaf. J. M. DREGMANS, Ontvanger-Griffier. Het Bestuur van den CANISVLIETPOLDER maakt aan de eigenaren van gronden in dien polder bekend 1°. dat de gewone jaarlijksche vergadering van ingelanden zal gehouden worden op Dinsflag den 19 Mei 1903, des voormiddags HH/s ure, ten huize van Cyr. DkllaertKerckhaert te West dorpe 2°. dat van den 11 tot en met den 18 dezer maand ten kantore van den Ontvanger-Griffier te Westdorpe ter inzage liggen en tegen betaling der kosten in druk of afschrift verkrijgbaar zijn a. de Rekening en Verantwoording over 1902/1903; b. de Begrooting voor 1903/1904, met Memorie tot toelichting, en 3°. dat van die begrooting, nadat zij door gezegde vergadering is vastgesteld, andermaal ge- durende acht dagen, te rekenen van 20 dezer, ter plaatse als boven, inzage zal kunnen worden genomen. Westdorpe, 9 Mei 1903. C. AN WAES, Dijkgraaf. H. KERCKHAERT, Outv.Griffier. Het Bestuur van den VAREMPT3POLDER te Overslag maakt bekend dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1902/1903 en de begrooting over 1903/1904 met de memorie tot toelichting, ten kantore van den Ontvanger-Griffier te Zuiddorpe, acht dagen voor en na hare vaststelling ter inzage liggen van Ingelanden, die ter Algemeene Verga- dering, te houden in het locaal bij de kinderen Steenput te Overslag, op des namiddags ten 3 ure, worden opgeroepen. Overslag, 6 Mei 1903. Het Bestuur voornoemd, D. MATTELE, Dijkgraaf. A. MOERDIJK, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den polder MOERBEKE maakt bekend dat de rekening eu verantwoording over de dienstjaren 1901/2 en 1902/3 en de begrooting over de dienstjaren 1908/4 en 1904/5, met de Memorie tot Toelichting ten kantore van den Ontvanger-Griffier te Zuiddorpe, acht dagen voor en na hare vaststelling ter inzage liggen van Ingelanden, die ter Algemeene Vergadering, te houden in het locaal van de Kinderen Steenput te Overslag, op des namiddags 3 ure, worden opgeroepen. Overslag, 6 Mei 1903. Het Bestuur voornoemd, E. APERS, Dijkgraaf, A. MOERDIJK, Ontv.-Griffier. ROHR-KACHBLKOIHN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 6