I uiisioomenj br until a Dokter Verheeke. NAAIMACHINES Albert Slsnfleerl, Ter teen. KUNSTTA^DEN. A. MASQUELIER, is Dr. HIRSCHEL, IHotor-Raj wiel '°o.in.os©® Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Vraagstukken en oplossingen. Dokter J. van de Calseyde. Advertentien Den eersten W oensdag CLIN GE-STATION. Groote omzet. Laagste prijsnoteering. Soliedste waarborg. Gemakkelijke betaling per week of per maand. Inruilen. Reparatie-iurichting. D AGE N. Voorm. Nam. Zaterdag 2 Mei 4.53 5.18 Zondag 3 5.45 6.15 Maandag 4 6.48 7.25 Dinsdag 5 8.6 8.48 Woensdag 6 a 9.28 10.7 Donderdag 7 10.43 11.16 Vrjjdag 8 11.44 Tapijten, Bedden, Dekens, Spreien, Gordijnen, Kwasten, enz. van iedere maand Cliirnrgijn en Tandineester, Moretuslei 27, Antwerpen, te spreken bij Mejuffr. Wed. VAN LEEUW- AARDEN te Ter Neuzen, van 1 tot 6 uur 's nam., speciaal voor het inzetten van Kunst- tanden en Gebitten, volgens het laatste systeem en aan billijke prijzen. Mondstukken door anderen vervaardigd, worden door mij tegen een kleine vergoeding opnieuw gearrangeerd en gegarandiseerd. Breukmeester, Jezusstraat 20, Antwerpen. Is den eersten Woensdag van Specialiteit in CEINTURES, ELASTIEKE KOUSEN, CORSETTEN enz. enz. half elf tot twaalf, in enorme Jeeuze voorhanden. Prima fijne afwerking en lichte en gernischlooze gang. Afdoend middel tegen bloedarmoede en zenuwzwakte. Prijs per fl. /1,50, 6 fl. /8,—12 fl. 15,— Te Ter Neuzen bij VAN OVERBEEKE—LEUNIS en A. EGGEBEEN, te Breskens bij SANDE MONJE en te Axel bij JOZ. DE FEIJTER. In pen Amerikaansch stadje, dicht bij de zeekust, werden de menscheu geplaagd door iets zeer vreemds. Telkens brakeu de daken, de dak- pannen vlogen in 't rond, zoodat het gevaarljjk werd op straat te loopen. Toen vormde zicb een veiligheidscommissie, die zon nasporen, wat de oorzaak van de plaag was. En men kwatn tot de ontdekking, dat een aantal kraaien de gewoonte hadden, oesters en mossels van het strand mee te brengen daar de vogels niet wisten hoe de schelpen te openen, om de bewoners op te eten, verzonnen ze een vernuftig plan ze vlogen hoog op en lieteu dan de schelpen op de daken der huizen vallen. Vandaar de beschadigde daken en de dakpannenregeu. Kraaien zijn toch verstan- digc dieren als 't, verhaal waar is. De opzichter van het kerkhof te Vincennes ontdekte dezer dagen drie kinderen, van wie het oudste nauwelijks tien jaar telde, die zich verscholen achter een groot grafmonument. Na zich eerst te hebben overtuigd, dat niemand in de nabijheid was, namen ze van het graf een krans, een bouquet en een bloempot weg. Voor den politie-commissaris gebracht, ver- klaarden de jeugdige grafschenners, dat ze den diefstal gepleegd hadden, omdat op het graf van hun onlangs overleden broertje in 't geheel geen bloemen lageu en zij er ook wat bloempjes op wilden leggen. „We stelen alleen voor ons broerlje", zeiden ze. De kleine dieven werden onmiddellijk in vrijheid gesteld. In de Stadsaalmoezenierskamer te Erankfort a/M. vond men dezer dagen een groote ijzeren kist, welke daar, naar men vermoedt, ruim 150 jaar gcstaan had, zonder dat iemand er aan ge- dacht had, er den inhoud eens van te onderzoeken Bij het openbreken bleek, dat er een belangrijke schat van zilverwerk in verborgen lag. Men neemt aan, dat het beleende panden zijn, die niet ingelost werden. De meeste stukken zijn 't werk van Frankforter zilversmeden, gelijk men uit de ingegraveerde namen kon opmaken, fraai gedreven en daarom van groot belang voor de kunstgeschie- denis van Frankfort. Yerder vond men nog een 35 tal muuten en penningen, zoodat het historisch museum der stad, waar de verzameling zal onder- gebracht werden, zonder kosten een op alle gebied belangrijke aanwinst doet. Dokters weten somtijds heel aardige staaltjes te vertellen, bij hun operaties ondervonden. Wat een chirurgijn dezer dagen bij een patient te Sugny (Fransche Ardennen) overkwam, behoort echter tot de zeldzaamheden. Een zekere Lecuyer, oud-strijder van 1870, kreeg een groot gezwel aan zijn been, waar hij in den oorlog een kogel had ingekregen. Niettegenstaaude de kogel er indertijd was uitgehaald, begon de wond weer pijn te doen. De dappere soldaat liet een dokter roepen en deze besloot tot een nieuwe operatie. In het been vond hij nu een 10 centimes- stuk, sterk gebogen en aan een kant met kruit bedekt. Nu herinnerde de oud-krijger zicb, dat hij in het gevecht gewoonlijk zijn portemonnaie in zijn kous stopte. De kogel had hierin een gat geboord en het geldstuk meegenomen 32 jaar had Lecuyer er dus een geheimen spaarpot op nagehouden, en het meest speet het hem, dat hij nu niet op den interest van zijn spaarcentjes kon aanspraak maken. Een Polynesische legende vertelt het volgende omtrent de ontdekking van de kokosnoot Een jonge man, die op de jacht was, kwam bij een haag van kokospalpen, Hij plukte er twee noten af, nam ze mee naar huis, gaf ze aan zijne grootmoeder en zeide //Grootmoeder, we zullen eens zien of deze noten goed zijn als voedsel. Wanneer ze vergiftig zijn en ik eet er van, zou ik er aan sterven. Ik ben een jonge man, het leveu ligt nog voor mij. Gij zijt oud, uw leven is bijna afgesloten. In elk geval kunt u nog maar enkele maanden leven. U eet van deze noot en gaat dan slapen en morgen kunnen alle mannen de waarde van mijne ontdekking kennen." De oude dame vond dien raad heel verstandig. Zij nam een noot mee naar haar hut en ging slapen. 's Morgens sliep zij nog en 's middags eveneens. De jonge man weende bitter niet om zijne grootmoeder, maar omdat hij de kans misliep een groote ontdekking te doen. De mannen kwamen en groeven een graf in de hut waar de oude vrouw lag. Door het gedruisch, dat zij maakten, werd het oudje wakker en de mannen gingen verschrikt op de vlucht. De oude vrouw kroop evenwel naar buiten in de zon en de zoon lachte van vreugde. //Breng mij nog meer voedsel," zeide zij. //'tis zoeter en heer- lijker dan wat wij ooit aten. Met de olie zalfde ik mijn lichaam en daarom had ik geen vuur noodig. Breng mij nog wat opdat ik je laat zien hoe ze smaakt." Zoo werd de waarde van de kokosnoot ontdekt, die sedert het hoofdvoedsel van de Polynesiers is geworden. z/J.-B.") President Roosevelt moet wanneer hij //uitrust'' van zijn bezigheden dit doen op een wijze, die de politie de handen vol werk geeft men schrijft daaromtrent uit New-York aan de //Times", dat de President zijn vrijen tijd gebruikt om op wilde dieren te jagen en lange ritten in de meest woeste streken te ondememen. De dagblad- correspondenten, die den President op zijn reis vergezellen, hooren soms bijzonderheden van de soldaten van het fort Yellowstone. Zoo verneemt men, dat de heer Roosevelt in woeste galop door bergpassen rent en Noorsche skis gebruikt, wanneer de zware sneeuwval eeue andere wijze van zich voort te bewegen verhindert. Een en ander maakt, dat de beambten, die voor de veiligheid van den President verantwoordelijk zijn gesteld, rust noch duur hebben St. Louis verwacht een hedlen stroom van bezoekers bij gelegenheid van de tentoonstelling in 1904. Daar de stad thans over maar weinig comfortable hotels beschikt, zullen een aantal nieuwe hotels gebouwd worden. Zijn ook deze nog niet voldoende om de bezoekers op te nemen, dan zullen groote particuliere huizen en magazijnen in logeer-gelegenheden worden herschapen. En tenslotte zullen op de Mississippi een aantal booten voor anker liggen, die elk aan 400 a 500 menschen goedkoop nachtlogies bezorgen kunnen. Op den gevel van het groote gebouw, dat de regeering der Yer. Staten op de tentoonstelling laat zetten, komt een vierspan van reuzen-rossen, die den wagen met de vrijheidsgodin trekken. De juffrouw zal 6 meters lang zijn en de paarden naar verhouding. Een geweldig monument dus. Nadat er vele welgelukte proeven waren genomen met het winnen van zijde uit spinneweb, heeft de katholieke missionaris pater Cambouc op Madagascar een inrichting gesticht, waarin inlanders ondfirwezen worden in die industrie en in het weven van spinnezijden stoffen. De inrichting staat ouder de leiding van een directeur, een opzichter, beiden Franschen, en drie inlanders, reeds ervaren in het vak. De spin, van welke de zijde verkregen wordt, is groot van lichaam en niet vergiftig. De zijde heeft een goudgele kleur en zal, als de zaak ge- lukt, een geheele verandering teweegbrengen in de zijde-industrie. De oudste postzegels der wereld zijn in zeker opzicht de postzegels van Hongkong. Het eiland behoort sedert 1859 aan Engeland, en de Hong- kongpostzegels dragen bijna een halve eeuw lang de beeltenis van koningin Victoria, getooid met den koninklijken diadeem, in een omlijsting met een half Engelsch en half Chineesch opschrift. Het profiel der Koningin is jong en fiju, de lippen glimlachen, het oog is levendig. Dat moet in het jaar 1859 geklopt hebben. De Engel- schen der kolonie hebben echter nooit van deze postzegelbeeltenis afstand willen doen, en nog in het jaar 1900 werd een serie postzegels in nieuwe kleuren, maar naar het zelfde type uitgegeven. Thans evenwel kondigen de philatelistenkranten een nieuwe uitgaaf van Hongkongpostzegels met de beeltenis van Koning Eduard aan. Dan zullen de Russische postzegels, sedert 1864 versierd met den dubbelen adelaar en het schild van den heiligen Gregorius, de oudste zijn. In Frankrijk heeft men sedert dien tijd tien of twaalf typeveranderingen gehad. In de //Antiquitiiten Rundschau" wordt verteld dat onlangs op een veiling te Nizza een draagstoel uit de vorige eeuw werd verkocht. De afslager kende het voorwerp blijkbaar niet precies, want hij kondigde aan //Wij verkoopen nu een wagen uit de vorige eeuw. Het was ons helaas onmogelijk de daarbij behoorende wielen te vinden." Met groot gelach werd door het publiek deze meedeeling begroet. ZEETIJDINGEN. Van 29 tot en met 30 April. VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. 29 Eng. s.a. idem Noor. s.s. Eng. 8.8. idem tear Tef Veaieot 2199 Londen HalliDg I Golfer Kulfond 1066 idem 3424 Greaker 30 29 .Eng. s.8. Duits. 8.8. idem Belg. s.s. Eng. s.s. idem 29 tag Ser Weaieu i Ann Webster j 2241 Londen Golfer 1066 idem Vnnr <w«nl 1 2349 Goole 1626 Riga 3154 Ostende 1248 Goole 3366 Hull 3085 Londen Derwent Leander Mathilde Flandria Trnro Sea Honnd V stukg. ledig hout atukg. steen stukg. vlas ledig 'stukg. idem idem an 4- «-n I t 2776 [Hull 254S Goole 3553 Londen ledig stukg. idem 261 Colchester aardapp. 3730 Liverpool stukg. 382 Ipswich phosph. 3492 Manchester stukg. Noor. s.s. Zeus Eng. s.s. Cornhill idem Sea Serpent Eng. barge Britannie 30 Eng. s.s. Tadorna Eng. sch. 'Janie Eng. s.s. Ptarmigan Van 29 tot en met 30 April werden langs de Oostsluizen alhier 29 binnerivaartuigen op- en 27 afgeschut; door de Westsl. 17 op- en 11 afgeschut. 0 0 0 0 0 Bovenstaand ovaal beschrijven. Het getal 20,000 er in te plaatsen zonder de pen of het potlood op te lichten Zulks is hoogst eenvoudig maar men moet het weten te vinden. Met dit artikel tot aan het einde toe te lezen zult gij de oplossing van dit kleine vraagstuk vinden en ook van een ander veel belangrijker, n. 1. het volgendeHoe kan men zich genezen wanneer men lijdende is aan bloedar- moede, bleekzucht, duizeligheid, algemeene zwakte, maagziekle OplossingDe Pink Pillen nemen, de krach- tigste hernieuwer van het bloed en versterker der zenuwen. De persoon waarvan |het attest volgt heeft het vraagstuk opgelost. De dochter van Mejuffrouw de Wed. van Adooy te Nieuwaal schrijft ons dat hare moeder sedert lange jaren lijdende was geweest aan duizeligheid, moeheid in de ledematen, gebrek aan eetlust en dat zij ondanks haren gevorderden leeftijd een ongehoopt herstel bekomen heeft na het gebruik van vier doozen Pink Pillen. Wij kunnen U onze dankbaarheid niet genoeg te kennen geven want alles wat wij voor het gebruik der Pink Pillen aangewend hadden, tot verdrijving van bovengemelde ongevallen, was vruchteloos gebleven. De binnenkoortsen die haar gestel ondermijnden zijn thans ook geheel en al verdwenen. De Pink Pillen zijn onovertreffelijk tegen alle ziekten voortkomende uit de verarming van het bloed, zij hebben reeds een ontzaglijk aantal bloed- armoedigen, bleekzuchtigen, rheumatiek- en neuras- thenie lijders genezen. De attesten die onophoudelijk met naam en toenaam in de dagbladen voorkomen zijn er het treffendste bewijs van. Thans de oplossing van het eerste vraagstuk Neemt een stukje papier waarvan gij de rechter bovenhoek omvouwt. Schrijft op het papier zonder het potlood of de pen op te lichten het getal 20,000 in de nabijheid van den omgevouwen hoek en wel zoodanig dat de laatste nul het omgevouwen stuk papier aanraakt. Zet uw haal op dat gedeelte van het omgevouwen papier voort. Zulks veroor- looft u op het stukje papier te komen zonder uw pen op te lichten en het zal u alsdan gemakke- lijk vallen het ovaal te beschrijven. Prijs 1,75 de doos9,per 6 doozen. Vecrrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. - Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij JOH. DE RODS, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Door den heer Joh. de Roos is als wederver- kooper der Pink Pillen voor TER NEUZEN en omstreken aangesteld A. VAN OVERBEEKE— LEUNIS, Westkolkstraat. evv^r^Uitsluitend raadplegingen voor Keel-, Neiis- en Oonziekten des Maandags en Donderdags van 8 tot II uren voormiddag te St. Nikolaas (Waas), n°. 43, Statiestraat n°. 43. Op andere werkdagen en Zondagen raadple gingen te Lokeren (Waas), n°. 34, Roomstraat n°. 34, van 8 tot 10 uren voormiddag en van I tot 3 uren namiddag. Specialist voor JLeel-, Neus- en Oorziekten. VAN Ter Neuzen, Smidswal. M. C. LEUNIS. Dr. HIRSCHEL komt op aanvraag ten huize der kalanten zonder verhooging van prijs. Genezing zonder operatie door den nieuiven band van iedere maand te spreken bij Mej. de Wed. VAN LEEUWAARDEN, Noordstraat (Schotschenhoek), Ter Neuzen, van des voormiddags 10 tot 'sna- middags 1 ure. Ook is hij aan huis te ontbieden. Bijzonder stelsel voor het recht maken van scheef gegroeide kinderen. SPREEKUUR ZONDAGS van 8 tot 12, WOENSDAGS en VRIJDAGS van in het Hotel ,/OP DE HEYDE,' te koop voor spotprijs, zoo goed als nieuw, in werking te zien bij den heer J. Michielsen, Groote Markt, Ter Neuzen, op Maaudag 4 Mei a. 8., van elf uur tot twee uur. ZUIVER PLANTAARDIG. //Ik leed hevig aan neurasthenie. Maanden dokterde ik reedsik voedde mij goed en gebruikte voortdurend kinawijn; maar het bleef steeds hetzelfde; 's nachts geen oog pijnen in aan voortdurend kinawijn dicht doen, duizelingen in het hoofdpijn in den rug, en zeer zenuwachtig In deze omstandigheden werd mij de Sanguinose aangeraden. Na het gebruik van twee flesschen begon ik te slapen. Na de vierde flesch was de slaap goed, de den rug verdweneD, de duizelingen hielden op." Aldus meldt de heer Cortvriendt, Hippolyte Lammons'raat in Gent (Belgie). Honderden attesten zijn in ons bezit; van geneesheeren en uit het publiek. Zij verklaren ons: //Van alles had ik gebruikt zonder baat; maar Uwe Sanguinose hielp mij toen niets meer helpen wilde". i

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 2