c% r i c fi f. Fotograaf fan flverlieeke Bericht van Instel. eenige AFBRAAK, een WOONHUIS, Een Woonhuis en Erf B0UW- en WEILAND, AAfiBSSTEDIBTG. BEESTIA AL: Landbouwgersedschap. puik VLIETHOOI, Advertentien. tluishoudelijk (woed en Melkgereedschap. koop2. Sen Stalletjs Qn Erf Handhaving- van het Gezag. Zondagsschool „Thimotheus". DANIEL VAN DRONGELEN, Openbare Verkooping. Omtrent 250 voer MEST, Omtrent 3000 bossen GERSTE- en H AVERSTROO en 3000 a 4000 drooge MUTSERD, Openbare Verkooping. Openbare V erkooping. Openbare V erkooping. Openbare V erkooping. Openbare Verkooping. 7,08,47 Hectaren (15 Gemeten 265 Roeden) C ORRESPONDEN T I E. fStejSP" Men zie verspreide bericliten. ALBERT STANDAERT, Goud- «n Zilversmid, Horlogeinaker, Graveur, Brillenslijper, TER, NEUZEN. Op Dinsdag 24 Maart 1903, zal des Het maken van eenige ver- anderingenaaneen Woonhuis, staande aan de Tholensstraat Wijk I n°. 129, te Ter Neuzen. het schilderen van het houten werk der school, binnen en buiten. VERBLIJF Donderdag 26 Maart 1903 in //het Bonte Hert" te Hulst, v. m. 9 ure precies. Notarissen DREGMANS, Axel. GHEIJSENS, Antwerpen. INSTEL Maandag 23 Maart 1903, VERBLIJF 6 April 1903, KOOP 1. Een Woonhuis en Erf, INSTEL Maandag 16 Maart 1903, VERBLIJF Maandag 30 Maart 1903, Uit Breda meldl men Eenige dagen geleden is order de militairen een pamflet verspreid, waarin de miliciens werden opgewekt om te gaan denken. Het strooibiljet bevatte echter niets auti-militairistischdesniet- tegenstaande werden den volgenden middag alle kisten en kasten der militaren aan een streng onderzoek onderworpen, terwijl alien, in wier bezit zoo'n protocol gevonden werd, met strenge straffen, bedreigd werden. Het onderzoek had echter geen resultaat, daar zij, die het papier nog bezaten. het zorgvuldig verborgen hadden. Het lang onder de wapenen houden der miliciens begint op een gedeelte van het vrijwillig dienend kader niet gunstig te werken, omdat nu van hun krachten nogal veel gevergd wordt. Het gevolg daarvan is, dat ze met weinig toegenegenheid han dienst doen en dit dan weleeus gaan verhalen op de soldaten, die aan hun leiding worden toever- trouwd. Een sterk sprekend staaltje werd in het begin dezer week geleverd door een sergeant- majoor-titulair, dienstdoend luitenant te velde van het derde bataljon. De man begon zip dienst met de bedreiging //als je niet verd goed exerceert vanmiddag, dan zal ik je eerst laten loopen tot vijf uur en dan vanavond nog een paar uurtjes straf laten exerceeren". Er werd slecht geexerceerd. //Nu zullen we eens kijken, wie het wint", was het toen, //jullie met slecht exerceeren of ik met commaudeeren. Maar ik waag er m'n longen aan". En werkelijk, de man commandeerde onafgebroken een uur lang en werd op 't laatst zoo heesch, dat hij tegen wil eu dank, rust moest geven. Hij liet zijn klas tenslotte inrukken met de mededeeling, dat hij alien om het geringste vergrijp zou laten straffen. En werkelijk, hij heeft woord gehouden, want gisteren werden reeds eeni- gen //omdat ze niet opletteud geweest waren bij de oefeniugen" veroordeeld tot een der voor sol daten zwaarste straffen, die volgens hel reglement van krijgstucht kunnen worden opgelegd. Gelukkig echter, dat niet alle superieuren zoo handelen. Er zijn vele gunstige exepties. Zoo exerceeren dezelfde soldaten op zekeren dag onder commando van een sergeant, die had verncmen, dat de oefeningen zoo vervelend werden bij gebrek aan variatie. Hij zou daarom dien middag eens van alles wat nemen. En werkelijk, het gelukte hem zijn leerlingen zoo aangenaam bezig te houden, zoo, dat niemand zich verveelde. Nog aangeuamer werd een andere compagnie bezig gehouden met krijgertje spelen. Wie heeft 't ooit op de viool hooren spelen, getrouwde menschen krijgertje te laten spelen INIIEZONDEN STUKKEN. Het is mij gebleken dat sommigen eene verkeerde opvatting hebben omtrent de bedoeling van het door mij aanbevolen adres aan de Tweede Kamer van de heeren advocaat Korthals Altes, professor Hector Treub, professor Winkler, professor Korteweg, Dr. Laurillard, predikant en vele anderen. Het is niet te doen om partij te kiezen voor of tegen het spoorwegpersoneel enz., maar het is eenvoudig te doen om de regeering te steunen door een adres te stellen tegenover het adres van de heeren Van den Berg c. s., die de regeering zouden willen zien terugtreden voor de bedreigingen der socialistische leiders en der door deze misleiden. Niemand twijfelt er een oogenblik aan of de werklieden, in welke bedrijven ook, hebben kleinere of grootere grieven. Maar daarom gaat het thans niet meer, al wordt het zoo voorgesteld. Neen daarom. gaat het thans niet. Het is den socialisten, met hnnne opruiende welbespraakte leiders aan het hoofd, om niets anders te doen dan om ondermijning van het Gezag, waardoor zij zelf weer meer vrij spel zouden krijgen. Onbegrijpelijk is het mij hoe zoo velen, die anders vlak tegenover de socialisten staan in deze met hen meedoen. En wel opmerke'ijk is het zeker dat in dezen strijd thans niet meer om lotsverbeteringmaar om het Gezag de socialisten, die zoo altijd op de kapitalisten schelden, geholpen worden door kapitalisten. Dat geeft veel te denken. De socialisten, die steeds schreeuwen om vrijheid, zonden de vrijheid van arbeid geheel aan banden willen leggen. En iemand, die wel werken wil, waar anderen daarvoor bedanken, wordt uitgescholden voor »onderkruiper," en wordt met ge weld soms belet te werken. Ook hiertegen vooral wil de regeering opkomen. Zij wil de vrijheid van arbeid trachten te verzekeren, zij wil er voor trachten te waken dat de zoo hoog geroemde solidariteit niet misdadig worde. Zie hier een schrijven aan Mr. Korthals Altes van mannen aan wier ernst en goede bedoeling niet kan worden getwijfeld. Den Haag, 10 Maart 1903. WelEdelGestrenge Heer, De ondergeteekenden wenschen te voldoen aan ow verzoek tot ondersteuning van uw protest, tegen de poging der heeren dhr. Berg c. s., om het verwerpen van de straf- rechterlijke wetsontwerpen (zoogenaamde stakingswetten)door de Kamer uit te iokken. Met u oordeelen wij die voorstellen zeker niet vrij van gebreken, doch in hoofdzaak eene onmisbaar gebleken aan- vulling van ons strafwetboek goed te keuren in haar beginsel. Al8 de XX heeren omtrent het eerste voorstel (art. 284bisl neerschrijven »het is zdd rekbaar, dat ieder, die met wat klem van woorden en met eenigszins krachtige zedelijke pressie een ander wil overhalen, om iets te doen of na te laten, gevaar loopt onder het artikel te worden gebracht", dan vervallen zij onzes inziens in niet geringe overdrijving hun verwijt aan de voorgestelde artt. 358bis tot quater, dat die bevatten een voorstel .om voor de leden van het spoorwegpersoneel onmogelijk te maken het eenige middel van betuekenis, dat zij nu hebben om herstel van grieven te verkrijgen, in practische toepassing te brengen", be- schonwen wij als van allerlei kanten ongerechtvaardigd. Voor zoover werkelijke grond voor bedenkingen aanwezig is, achten wij ze vatbaar voor opheffing en de Kamer geroepen om door gemeen overleg met het ministerie daaraan tegemoet te komenverwerping in de tegenwoordige omstandigheden zonden wij daarentegen een onheil achten, weinig geringer •dan eene intrekking door de Regeering. Immers zon (daargelaten de p o 1 i t i e k e beteekenis eener verwerping) het een zoowel als het andere binnenslands en ook wat niet uit het oog mag worden verloren - bnitens- lands den indrnk maken niet van een besluit, genomen en geschikt om de gemoederen van alle ordelievenden tot rust te brengen, maar van een terugwijken der overheid voor opgezweepte volksagitatie. Eene agitatie nog wel, die, blijkens de lijst van sprekers, nitgaande naar de volksvergaderingen die het »Comite ran Verweer" belegt, goeddeels s van socialistischen aard. Stellig kan voorts worden aangenomen, dat de leiders der beweging dan alles zouden doen, om zulk eene terzijdestelling van de stakingswetten voor te stellen als afgedwongen door hen en hnnne volgelingen. En vat deze indruk eenmaal post, dhn vooral komt er geen rust in het land, maar over de meerdeiheid komt een diepgeworteld wantrouwen in den wil en de macht van boven, om het gezag hoog te honden, over de minderheid daarentegen eene steeds wassende aanmatiging tegenover volksvertegenwoordiging en Regeering. Hoe bedenkelijk een dergelijke indruk in die beide richtingen werkt, heeft men al eventjes tijdens en onmiddellijk na de staking van Januari kunnen waarnemen. Wij machtigen u, ons schrijven openbaar te maken, indien u dit tot verkrijging van verdere aansluiting of uit anderen hoofde geraden voorkomt. W. H. Nolthenias, gep. ritmeester; A. P. Th. Eyssell, raadsheer in den Hoogen RaadC. Polis, procureur generaal bij den Hoogen Raad E. Donwes Dekker, oud-directeur van de Ned.-Ind. Levensverz. en Lijfrentc-Mij., te BataviaA. N. Wentholt, ond-directeur der posterijen; E. J. van Bel, gep. luit.-generaalCaesar Voute, advocaat te's Gravenhage, oud-lands-advocaat in Ned.-IndieH. E. Kleijn, ond-raad- adviseur van het Departement van Oorlog. Ten slotte nog eene opmerking. Mij verbaast de houding in deze van zoovele ontwikkelden. Immers hoevelen zijn er niet, die eenvondig denken ik vermoed dit ten minste »ze moeten het in den Haag maar uitvechten." Dat is naar. Maar treurig, ja kleinzielig is m. i. de honding van sommige zich liberaal noemende kranten en personen, die, onder den schijn voor den werkman op te komen, de gelegenheid zoo fraai vinaen om deze regeering aan te vallen. Een voorbeeld van die kleinzielige houding hadden we laatst in de Middelburgsche Conrant onder de initialen V. D. Ter Nenzen, 13 Maart 1903. VAN DER MOER. Het door mij ter teekening gelegde adres moet dezen avond worden verzonden. Ik ben echter bereid om morgen op de kantooruren gelegenheid te geven te teekenen op eene van hier aan de Tweede Kamer te zenden instemming met bedoeld adres. Geachte Redactie, Heden liep de gemeente-veldwachter te Hoek rond om hand- teekeningen te verzamelen op het rekest om de tegenwoordig zoo druk besproken regeeriugsvoorstellen te steunen. Nu staat dat hem als ieder ander vrij, maar het feit, dat hij in uniform was, verandert de zaak. Daardoor krijgt de komst van zoo iemand m. i. een officilel karakter. Dat kan er nog bij door, als het uit liefdadigheid geschiedt, maar nu gaat het m. i. niet aan, om onder de tegenwoordige ernstige omstandigheden een verzoek, dat daarmede in direct verband staat, op deze manier als't ware officieel te steunen en alzoo pressie uit te oefenen op het publiek Met dank voor eventueele plaatsing. EEN LEZER. Wegens plaatsgebrek moet het verslag der ver- gadering van de Kamer van Koophandel worden uitgesteld tot het volgend nummer. P O L I T I E. Aan het bureau van politie alhier is als ge vonden gedeponeerd 1 parapluie. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. Het Bestuur der Zondagsschool //TIMOTHEUS wenschende te arbeiden in verband met en in het belang van de Nederl. Hervormde Kerk, onder toezicht van den Kerkeraad, zal wegens het toene- mend aantal leerlingen, van af Zondag, 15 Maart a. s. ZONDAGSSCHOOL houden 's middags van half 12 tot half een voor kinderen van 58 jaar en 's avonds vau 5 tot (5 uur voor kinderen boven de 8 jaar. De Secretaris H. J. VAN DEN OUDEN. Ter Neuzen, 18 Maart 1908. Op veler verzoek heb in thans als Vertegen- woordiger mijner zaak aangesteld den heer die het genoegen zal hebben de omstreken van Ter Neuzen, Hoek, Sluiskil, Axel, Zaamslag enz., geregeld iedere week te bezoeken. Alle orders tot aankoop of ter repa- ratie gegeven van alie in mijn vak voor- komende goederen kunuen aan bovengenoemde opgedragen en in ontvangst gegeven worden. namiddags 1 uur, in het cafe De Vriendschap", bij A. MAANDAG, in 3 perceelen worden aan- besteed Bestek en teekening ligt ter izage in boven- genoemd cafe en is verkrijgbaar A f 0,25 bij den bouwkundige L. DE BBUIJNE. zal gedurende deze en de volgende maand van af DINSDAGS tot en met ZATERDAGS van elke week poseeren te TER NEUZEN, Donze- Visserstraat 24. Poseertijd 's Morgens 9 tot 's nam. 5 uur. den hoop. Het Bestuur der Vereenigir.g voor Christelijk Onderwijs te Sluiskil ver- zoekt prijsopgave voor Ii.lichtingen te bekcwnen bij den Hoofdonderwijzer. Inschrijvingsbiljetten in te zenden bij den Voorzitter A. VAN WIJCK te Sluiskil. De ONROERENDE GOEDEREN in Stoppel- dijk, op gisteren te Hulst geveild, zijn ingesteld als volgt Koop 1 op 3060, 2 3210,— 3 i< or 3360,— d it 3360, a 5 h 1600. 6 5020,— Samen 19,610, De Notaris W. A. de Bidder, te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van P. DE FEIJTER, te Ter Neuzen, op Zaterdag 21 Maart 1903, des namiddags om 2 ure, aan den kanaaldijk, in de herberg 't Kauaalzicht aldaar, in het openbaar verkoopen als20000 Rupelmondsche Steenen, 1200 Fransche Dakpannen, eene partij Dak- en Zolderplanken, Balken, Latten en Kepers, Ramen, Deuren met kozijnen, Zoldertrap, Goten, Ankers, Bierkranen, Toltafel met bijbehooren, Brandhout. Koopen tot /5,— contant. De Notarissen P. Dregmans te Axel, en Mr. J. G. van Deinse, te Hulst, zullen ten ver zoeke van de Wed. en Kinderen van MODESTUS VAN DE VIJVER, op de door hem laatst be- woonde hofstede in de gemeente Koewacht (Hazelarenhoek) op Donderdag deu 19 Maart 1903, des middags ten 12 ure, verkoopen waaronder omtrent 75 voer Sehapenmest. alles op voormelde hofstede en verdeeld in koopen. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van PETRUS THIELEMAN, aardewerker te Clinge, in het Logement //de Graanbeurs" te Hulst, veilen en verkoopen verdere Gebouwen, Erf, Tuin en Bouwlan-d, alles in de Koningin Emma- polder, gemeente Clinge, kadastraal bekend in sectie C nummers 1199 en 1200, groot 16 aren 50 centiaren of 111 roeden. Te aanvaarden bij de betaling. Betaling koopsom 1 maand. Desverkiezende kan f 800 a 4 als eerste hypotheek op de goederen gevestigd blijven. telkens des namiddags 2 ure. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal krach- tens art. 1223 Burgerlijk Wetboek, iu de herberg bij Marn" Goossen te Ofhene (Zaamslag), op Woensdag den 25 Maart 1903, des namiddags ten 3 ure, verkoopen te Othene, kadaster sectie G nummer 1001, groot 1 are 28 centiaren. Laatst bewoond door Leuntje Hofman, wed. P. Klouwers en te aanvaarden bij de betaling der koopsom. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van W. VAN TATENHOVE Wz., op de ahnog door hem bewoond wordende hofstede DePuni" in de gemeente Zaamslag, op Dinsdag 17 Maart 1903, des voormiddags 9 ure, in het openbaar verkoopen ./B» Paarden van 3 tot 13 jaar oud, waaronder 3 Veulenmerries, raMKHHsE. 3 tweejarige Paarden, 1 jaarling Hengstveulen, 7 MeikkoeieD, 3 tweejarige Runders, 5 jaarlingdito, 2 Vaars- kalvers, I Stierkalf, 1 Springstier, oud 14 maanden (alien Hollandsch ras), 5 vette Varkens, 1 Varken dik van biggen, 6 Loopvarkens, 60 Hoenders en Hanen eu 2 Karuhouden met ketting. 3 Menwagens met toebehooren, I Treem- kar met kussen, 1 Gerij op veeren met tuig, Zaaimachine, 3 Sacksploegen, 2 tweeschar dito, 1 Zeeuwsche dito, 1 Aardappel dito, 2 Vijfbalkseggen, 2 vierbalks dito, 1 ijzeren dito, 2 kleine vijfbalks dito, Rolblok, Molbord, Sleper, Slede, Kruiwagen, Zaadzeil met kleeden, Geeselsteen met paard, Graanziften, Wind- molen, Snijmolen, Bascule met gewichten, Graanzakken, Balen, 2 Lad ders, Rieken, Vorken, Mest- baken, Schoppen, cementen Waterbak met gooten schep- per, 3 dito Varkensbakken, 2 Zeisen, 3 Reepen, Paardennetten, Vleeschblok, Slijpsteen, For- nuis, Schaafbank met schroef, eene partij Timmermauegereedschap, Puntdraad en Gaas, Planken, oud IJzer. 2 Pluimenbedden met toehehooren, 3 Kasten, 4 Tafels, Stoelen, Spiegels, Karpetten, ijzeren Potten, Braadpannen, Wafeliizer, 2 Haardijzers, 2 Platen, Kamerkachel met Koolbak, Lampen 1 Karnmolen, Karnmachine, 2 Karnen, 2 Roomtonuen, Boterbak, Bascule metSchalen, Emmers,Teelen,Spekladder,Wors!bak,Slagers- gereedschap, Meelkist, Spekkist, Vloerzeil, Matten, Stoven, 2 Banken, 2 Geweren, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, Haard-, Wasch-, Keuken- en Sehuurgerief enz. VOORTS eene partij Voederbeeten, Stroo, Plantaardappels, eene partij droge Mutsaard, droog Kliefhout eu wat meer zal worden geveild. Koopen tot en met 3,contant. Het overige op tijd van betaling onder borgiochtjdes- gevorderd. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van L. B. A. ROLPP Lz., winkelier te Axel, in het logement //het Gulden Vlies", bewoond door Mej. de Wed. L. B. A. Rolff aldaar, op Zaterdag den 21 Maart 1903, des namiddags ten 2 ure, verkoopeu op het Marktplein te Axel, kadaster sectie G nummer 1228, groot 50 centiaren. Vroeger bewoond door de wed. P. B. Reumer. te Axel, kadaster sectie G nummer 1229, groot 25 centiaren. Te aanvaarden bij de betaling der koopsom. Mr. ,T. G. van Deinse, Advocaat en Notaris te Hnlst, zal ten verzoeke van den WelEd.Geb. Heer L. J. W. SASSEN te Amsterdam, in het openbaar verkoopen gelegen in deu polder Oud-Beoostenblij, gemeente Koewacht, kadaster bekend sectie D d08. 59, 60, 60bis, 91, 68b's, 69, 67, 70, 127, 306, 843 en 1033 ged.verdeeld in vijf koopenalles uader bij plakbrieven omschreven. telkens des namiddags 2 uur, in het Hotel //Het bonte Hert" bewoond door den heer L. J. Brand te Hulst. Nadere inlicbtingen te bekomen ten kantore van den heer A. M. van Rijsoort van Meurs, oud-Notaris le Hulst.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 6