Mr. P. Dieleman, Voorloopig bericht. eenige AFBRAAK, BEESTI A AL: Landbouwgsrssdschap. Adverlenlien. BQKGERLIJKE STAMP. Nederlandsch Tooneel van Gent. Hoogwatergetij te Ter Nenzen. Hiiishoudelijk' ioed en Melkgereedschap. puik VLIETHOOI, Openbare Verkoopinp. Gemeenteraad van Ter Neuzen. Grooten Schouwburg te Gent. Zaterdag 7 Maart 7.7 Zondag 8 8.24 Maandag 9 u 9.56 Dinsdag 10 11.19 oensdag 11 Donderdag 12 0.50 Vrjjdag 13 1.35 Getrouwd A. J. v. d. S L O O T hoopt a. s. Zaterdag 7 Maart, te AXEL Tusschen de stations Horstel en Nodde (Pr.) viel dezer dagen een 7jarig meisje uit den in ▼olle vaart zijnden sueltrein. De doodelijk be- angste onders stegen in Nodde uit, om hun kind te zoekeu, maar wie beschrijft hunne vreugde, toen een baauwachter het dood gewaande kind ongedeerd in de armeu der moeder tegemoet voerde Een van de stoombooten tusschen Dover en Calais heeft Maandag een zeer bewogen overtocht gehad. Het vaartuig, de »Pas de Calais, geraakte onklaar en dreef af naar de gevaarlijke Goodwins zandbanken. De kapitein en de officieren deden echter hun best om de beangstigde passagiers ge- rust te stellen. Na veel moeite slaagde men er in de noodige herstelliDgen te doen en met behulp van de sleepboot ,/Cranville' uit Dover, die zich in de hooge zeeeii waagde, kwam de boot in Dover aan, zij het dan ook in ontredderden toestand. Te Hasting had tijdens den storm een zonderling geval van zelfmoord plaats. Toen de vloed die de strateu overstroomde op het hoogst was, liep een man de zee in en verdronk. Zijn lijk werd later aan de pier aangespoeld. Het Engelsche driemastschip „Hesperidus," be- steiud naar Osiende, dat sedert Maandagochtend met het oog op den storm op geruimen afstand van de kust voor anker was blijven liggen, is Dir.sdag bij het binnenslepen in de haven van Ostende door een uitschot van den wind overvallen en in de achterhaven aan den grond geloopen. Gelukkig slaagden twee sleepboaten erin het weer los te krijgen, anders zou het op den oneffeu bodem bij laag water zeer zeker zijn gebroken. Vergadering van Donderdag 5 Maart 1903. Voorzitter de heer J. A. P. Geill, burgemeester. Aanwezig de heeren Moes, Van den Hoek, De Feijter, Harte, Wieland, Visser, Van der Hooft, De Koeijer, Grenu, Dees, De Jonge en Versluijs. Atwezig de heer Van de Velde. Na opening der vergadering worden gelezen de notulen der voorgaande, die worden goedgekeurd, nadat daarin is opgenomen dat de heer De Koeijer bij de behandeling van de verordening op de verhuizingen heeft verklaard er tegen te zijn dat hoofden van gezinnen aangifte moeten doen van opneming van dienstboden uit hun gezin van binnen de gemeente, hij was er evenwel niet tegen wanneer het dienst boden betreft die uit een andere gemeente kornen, De openbare zitting wordt gesehorst en gaat over in eene zitting met gesloten denren. Na het weder openbaar worden der zitting deelt de Voor zitter mede: a. dat afgewezen zijn de reclames tegen hun aanslag wegens schoolgeld van Corn. Harms en JWillemse. b. dat het kohier van het schoolgeld over het eerste kwartaal van dit jaar is vastgesteld op een bedrag van 789,93$ c. dat het primitief kobier der belasting op de honden voor 1903 is vastgesteld op een bedrag van 798,50. Vervolgens komt aan de orde 1, Ingekomen stukken. a. Rekening der commissie tot wering van schoolverzuim te Ter Neuzen (Sluiskil), bedragende in ontvangslen 55,50 en in uitgaven 55,45, en alzoo sluitende met een goed slot van f 0,05. Op voorstel van Burg, en Weth. wordt z. h. s. besloten deze rekening aldus vast te stellen. b. Rekening der commissie tot wering van schoolverzuim te Ter Neuzen (kom), bedragende in ontvangsten 156,37, en in uitgaven 155,74, alzoo sluitende met een goed slot van 0,63. Op voorstel van Burg, en Weth. wordt z. h. s. besloten deze rekening aldus vast te stellen. c. Een adres van J. L. Koole, te Ter Nenzen, dat hij thans gaarne in erfpacht zou willen bezitten de volgende perceelen gemeentegrond, kadastraal sectie C 1 198, 1199, 1113, 1334 en 1835, te zamen groot ongeveer 300 vierkante meters. Redenen waarom hij de vrijheid neerat zich tot den Kaad te wenden met beleefd verzoek hem bovengenoemde perceelen grond in erfpacht te willen afstaan, tegen de daarvoor te bepalen erfpachtsrechten en voorwaarden. De Voorzitter berinnert, dat dit de perceelen betreft waar van aan Koole bij deurwaardersexploit met Januari 1903 opzeu is gedaan, waarna de zaak in handen van een advocaat is gesteld. Op grond dat adressant inmiddeU aan al zijne verplich- tinveii "jegens de gemeente heeft voldaan, stellen Burg, en Weth. thans voor, om de perceelen aan Koole in erfpacht te geven van 1 Januari 1903 tot het jaar 1914, tegen den prijs van 4 cent per M*., en op voorwaarde dat daarvan een afzonderlijk contract zal worden gesloten, op kosten van Koole, op te maken door den notaris Van der Moer. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen d. Sehrijven van mej. M. J. Struyckende Hondt, te Tuil. dat zij door huiselijke omstandigheden de benoeming tot verloskundige te Sluiskil niet kan aannemen. De Voorzitter herinnert, dat zich 2 sollicitanten hadden opgedaan. Wanneer eene meuwe oproeping was geschiedt, zou w eer een geruimen tijd zijn verloopen eer tot eene benoeming kan worden overgegaan. Aangezien de toestand van Sluiskil spoedige voorzienmg wenschelijk maakt, schreven Hurg. en Weth. de andere sollicitante, mej W. M. Elsing aan, met verzoek zich te willen verklaren, of zij eene eventueele be noeming zou willen aannemen. Mej. Elsing heeft daarop bericht,voorwaardelijk eene eventueele benoeming te willeu aanvaart.en. Burg, en Weth. stellen daarom voor mej. Elsing te benoemen Tot benoeming wordt overgegaan en mej. Elsing met algemeene stemmen benoemd. e. Ter benoeming van een lid der commissie tot wering van schoolverzuim te Ter Neuzen, tSluisk.il), noodig door het bedanken van J. Oostdijk, worden door dat college aanbe- volen C. van Wijck en J. Nijssen. Tot stemming wordt overgegaan en met 11 stemmen benoemd de heer Van Wijck. De heer Nijssen verkreeg 1 stem f. Brief van Ged. Staten van Zeeland, dd. 31 Jan. 11. waarbij de ontvangst wordt bericht van de op 22 Jan. 19(13 vastgestelde verordening op de verdeeling in kommen en wijker en het nummeren van gebonwen en de verordening op de verhuizingen in de gemeente Ter Nenzen. Aangenomen voor kennisgeving. if. Brief van Ged. Staten van Zeeland, d.d. 31 Jan. 1.1 waarbij wordt teruggezonden een exemplaar van het goed- gekeurde raadsbesluit van 22 Jan. 1903, tot wijziging der begrooting voor 1902 Aangenomen voor kennisgeving. Ii. Mededeeling van Ged. Staten van Zeeland, d.d. 7 Febr 11 dat de gemeenteraad van Clinge heeft besloten in dat dorp'op den laatsten Woensdag van April eene jaar- en veemarkt in te stellen, en eventueele bezwaren daartegen voor 5 Maart e. k. mede te deelen. Aangenomen voor kennisgeving. i. Een adres van R. Scheele en P. J. Klaassen, keur- jneesters, beiden wonende te Ter Neuzen, dat zij tengevolge van den grooten invoer van vleesch, hetwelk gekenrd is door den rijks-veearts of keurmeester, herhaalde inalen, doch zonder vergoeding, en mede ten nadeele der gemeente, genoemd vleesch mdeten keuren dat zulks voor hen zeer nadeelig is, daar in de meeste gevallen hunne andere werkzaamheden daaronder moeten lijden Reden waarom zij de vrijheid nemen, zich tot den Raad te wenden met beleefd verzoek het daarheen te willen leiden, dat hunne daarvoor ingeroepen diensten beloond worden. De Voorzitter: Aangezien ook heden aan de orde komt de verordening op het keuren van vee en vleesch, en de in het adres behandelde kwestie daarbij geregeld kan worden, stel ik voor deze zaak aan te houden tot bij de behandeliDg der verordening. Aldus wordt besloten. j. Een adres van den volgenden inhoud E.A. Heeren Burgemeester en Wethouders en verdere leden van den Raad. Ik wend mij tot u lieden met het vriend'lijk verzoek om de woningen van M. van Kerkvoort staande in de Kerkhoflaan nu er een woning wet is ingevoerd om eens een onderzoek in te stellen of die woningen gelijk die nu worden bewoond, bewoonbaar zijn ot niettusschen het metselwerk en de kozijnen speelt de wind doorDe vloer dat is geen vloer voor een woonhnis. De balklaag aan de* schoorsteenen is niet volgens de bouwverordening en de privaten zijn daar ook niet volgens gebouwd en mijn regenbak is alles behalve waterdicht en mij dunkt volgens de gezondheidsleer dat toch wel anders moest zijn en daarom vermeen ik reden tot klagen te hebben. En dan wil ik de heeren hun aandacht ook nog op het ondoelmatig en voor neven bewoners een heele rust verstorende boel is. Als dat gebouw geplaatst was volgens de eischen des tijds, dan zouden de buren er geen last in hunne woningen van ltunnen hebben. En het treurigste is, dat eigenaars van znlke woningen, dat er later zoo iets wordt naast gebouwd zulke woningen daardoor zooveel verliezen in hunne waarde en dat is het zoogenaamde Heilige Leger. Ingediend door J. F. STOFFELS, Timmermausknecht. De Voorzitter: Dit adres is gesteld in handen van den bonwmeester, om daaromtrent een onderzoek in te stellen. Daarbij is dezen gebleken, dat er werkelijk ruimte is tusschen de muren en de kozijnen der ramen en dat de vloer ook wel wat zwak was. Hi t scheen ook dat werkelijk de regen bak en de privaatput niet dicht zijn, maar aienaangaande wa9 geen afdoend onderzoek in te stellen. De oouwmeester infor- meerde daarnaar ook bij de buren, maar dieverklaar den dat hun regenbak en privaatput dicht was. Toen de huizen destijds gebouwd en voltooid zijn, werd door den toenmaligen bouwmeester gerapporteerd, dat ze voldeden aan de eischen der bouwverordening. be thans aan het licht gekomen gebreken geven ook nog niet den indruk dat zou moeten worden overgegaan tot onbe- woonbaarverklaring, maar wel dat die gebreken met een kleine reparatie te verhelpen waren. De Voorzitter stelt mitsdien namens Burg, en Weth. voor het- adres voor kennisgeving aan te nemen. Aldus wordt z. h. s. besloten. k. Een adres van C. van der Hooft, aannemer te Ter Neuzen, dat hij bij het eindigen der huur van een gedeelte grond van het perceel kadastraal sectie C no. 3848, groot ongeveer 75 c. a., genoemden grond weer in huur of erfpacht zou willen bezitten, dat hij evenwel zoo mogelijk van bedoelden grond gaarne eigenaar zou worden door koop, daar het zuidelijk aanpalende perceel bereids in eigendom is overgedragen, redenen waarom hij verzoekt hem het perceel grond in huur of erfpacht af te staan of door koop te willen over- dragen. De Voorzitter stelt namens Bnrg. en Weth. voor den grond n erfpacht uit te geven h 8 cent per M2 Wanneer de Raad evenwel den grond liever zou willen verkoopen, zoo is het college daar ook niet tegen, aangezien de gemeente daar geen ander terrein meer bezit. Burg, en Weth. vermeenen dat als koopprijs /15 per M 2., zou moeten bedongen worden. Misschien zegt spreker wil de heer Van der Hoolt zich wel verklaren wat hij 'tliefst wil. De heer Van der Hooft verklaart er de voorkeur aan te geven den grond in erfpacht te ontvangen. De Voorzitter stelt alsnu namens Bnrg. en Weth. voor den gevraagden grond in erfpacht uit te geven, vanaf het tijdstip dat het oude contract eindigt tot 1914, tegen den prijs van 8 cent per M2. en verder op de gewone voor waarden. Z. h. 8. aldus besloten. 1. Een sehrijven van Joh. B. Eekman, welke wegens zijne benoemipg aan de openbare burgerschool te Brielle eervol ontslag verzoekt als onderwijzer aan school B alhier. De Voorzitter stelt namens B. en W. voor, hetgevraagde ontslag tegen 1 Mei a. a. eervol te verleenen. Z. h. s. aldus besloten. Vervolgens vraagt de Voorzitter goedkeuring op de handehng van het Dag. Best., dat reeds eene oproeping voor deze vacature deed. Meteen vraagt de Voorzitter ook machtiging om, wanneer zich voor het thans geboden salaris geen solli citanten opdoen, eene nieuwe oproeping te doen legen een verhoogd salaris, gelijk aan dat van den onderwijzer Tavenier. Z. h.s. wordt de gevraagde machtiging verleend. ni. Sehrijven van Ged Staten van Zeeland, dd. 14 Febr. 1.1. waarbij van het bewijs hunner goedkeuring voorzien wordt terug ontvangen een exemplaar der gemeentebegrooting voor 1903. Aangenomen voor kennisgeving. n. Beschikking van Ged. Staten van Zeeland op reclames tegen den hoofdelijken omslag, waarbij ongegrond verklaard worden de reclames van P. J. de Deckere en I. S. Staudaert, niet ontvankelijk verklaard, als te laat ingekomen, de reclame van II Hartog, en van de 16® naar de 15® klasse wordt teruggebracht A. P. J. F. Begheijn. Aangenomen voor kennisgeving. o. De Voorzitter herinnert dat nogaanhangig is gebleven een deel van het verzoek van den gemeenfe-bouwmeester. n 1. om ook voor particulieren te mogen maken kleine teekeningen. Dit deel van het verzoek werd wederom gesteld in handen van Bnrg. en Weth. om daarover te adviseeren. Na overweg'ng van het verzoek stellen Burg, en Weth. voor den bouwiiiecster ook vergunning te geven tot het maken van teekeningen voor particulieren, voor zoover dit niet betreft teekeningen in verband met de bouwverordening. Burg, en Weth. zouden geenerlei vergunning willen verleenen tot het verrichten van werkzaamheden voor particulieren in verband met de bouwverordening, aangezien dat een onzuiveren toestand zon scheppen, daar de gemeente-bonwmeester over de in verband daarmee ingezonden teekeningen, zelf moet rapporteercn. De heer VisserWelke teekeningen kunnen er dan nog te maken zijn, als het geen teekeningen mogen zijn voor werken in verband met de bouwverordening? De Voorzitter Ja, er zijn toch nog andere teekeningen B.v modellen om na te teekenen of reprodnctie's van tee keningen. De heer Van der Hooft komt er op tegen dat die ver gunning verleend wordt, aangezien er hier verschillende personen zijn, die zich met het maken van teekeningen bezig houden. De Voorzitter Het betreft niet het maken van teekeningen voor gebouwen. We willen alle werkzaamheden verbieden, die in verband staan met de bouwverordening. Tegen het maken van een teekening voor gebouwen buiten de gemeente bestaat ook geen bezwaar. Opgemerkt wordt dat de gemeentebouwmeester geen werk buiten de gemeente behoeft te zoeken, daar heeft men vroeger de gevolgen van gezien, die minder in het belang der ge meente waren. De Voorzitter merkt op dat b\j de den bouwmeester te verleenen vergunning moet worden bepaald, dat de belangen der gemeente er niet door geschaad mogen worden. De heer De Feijter: Het is in vele gevallen moeilijk nit te maken wanneer de belangen der gemeente worden geschaad. De Voorzitter: Daarvoor kan door Bnrg. en Weth. toch worden gewaakt, want om zich buiten de gemeente te be- geven, moet de bouwmeester verlof vragen, en dit kan worden geweigerd. Overigens kan er toch geen bezwaar zijn om, wanneer de gemeentebelangen daardoor niet worden geschaad, den bouwmeester, als deze in zijn vrijen tijd 't een of ander werk verrichten wil, daarvoor vergunning te geven Overigens zal dat met die partic.uliere werkzaamheden wel zoo druk niet loopen. De heer Wieland Als het maar zeldzaam zal voorkomen, behoelt men er ook geen vergunning voor te geven. De heer Van der Hoolt is er tegen om vergunning te geven. De heer Versluijs vraagt of, wanneer het voorstel van Burg, en Weth. wordt aangenomen, de bouwmeester teekeningen mag maken voor een ambachtsman, wien door een particulier een werk is opgedragen. De Voorzitter antwoordt ontkennend dat zijn jnist werk zaamheden die verband houden met de bouwverordening. De heer Versluijs zou ook niet gaarne zien dat de bouw meester optrad als concurrent van de particuliere bouw- kundigen, en deze daarvan nadeel ondervonden. De Voorzitter: Ja, een concurrent is hij in zekere mate v0or hen, onverschillig welk werk ook verricht wordtmaar, hoeveel teekeningen komen er niet onder onze oogen van bonwkundigen van buiten de gemeente. De concurrentie van den gemeente-bouwmeester kao, ook bij aanneming van ons voorstel, zoo geen vaart loopen. Het voorstel van het Dag. Best, om den gemeente-bouw- meester te vergunnen het maken van teekeningen voor particulieren, voor zoover die niet in verband staan met de handhaving van de bepalingen der bouwverordening, wordt hierna aangenomen met 9 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren De Feijter, Wieland en Van der Hooftvoor de overige leden. p. Een sehrijven van den gemeente-ontvanger, dat er, na betaling der maandelijksche salarissen een te kort in kas zijn zal van pi. m. 700 en bovendien in den loop der maand voor bestrijding van verschillende uitgaven noodig zal zijn een bedrag van f 6800. Voor een regelmatigen gang van zaken zou alzoo tijdelijke opneming van kasgeld tot een bedrag van f 7500 nietonge- wenscht zijn. Mocht bij nauwkeuriger nazien blijken dat de te doene uitgaven het bedrag van 6800 overschrijden, zoo zou het voorgestelde bedrag ad f 7500 moeten worden verhoogd. Naar aanleiding hiervan stelt de Voorzitter namens het Dag. Best, voor eene leening te sluiten van 8000, tegen 4 pet., gerekend ingegaan te zijn met 1 Maart j.l. en terug te betalen op 1 Oct. a. s. Z. h. a. aldns besloten. Wordt vervolgd.) Hoek. Huwelijks-aangiften 12 Febr. Jan Wolfert, oud 24 j., jm. en Johanna van Hoeve, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 26 Febr. Jan Wolfert, oud 24 j., jm. en Johanna van Hoeve, oud 20 j., jd. Geboorten. 8 Febr. Johanna, d. van Gilles Goossen en Elisabeth Dieleman. 11 Febr. Janna, d van Marinus Abraham Wolfert en van Adriana Dekker. 15 Febr. Jacobus Jan, z. van Jan de Bree en van Aagtje Bakker. 21 Febr. Cornelia, d. van Adriaan de Koeijer en van Cornelia Pladdet. Catharine, d. van Christiaan't Gilde en van Elisabeth Pladdet. 25 Febr. Maria, d. van Pieter Kolijn en van Jacoba Johanna Oppeneer. Overlijden. 8 Febr. Anthonie Pijpelink, oud 25 j., echtg. van Jozina Helmendag. 25 Febr. Jacobus de Putter, oud 15 j., z. van Jan en van Janneke Riemens. Westtlorpe. Geboorten. 22 Febr. Leon Augustas, z. van Charles Vervaet en van Josephina Maria Rooms. 23 Febr. Martha Maria, d. van Rochus Ingels en van Irena Dolphina Kalle. Overlijden. 25 Febr. Idonia Marquenij, ond 81 j., wed. tan Gillis van Waes. Directie H. WANNYN. Zondag 8 Maart a. s., te 2 uren, laatste dagvoor- stelliDg van DE BRUID DER ZEE, opera in 3 bedrijven, gedicht van Nestor de Tiere, muziek van Jan Blockx. Directie: PAUL BOEDRT. Zondag 8 Maart 1903, om 2 ure, opvoering van GUILLAUME TELL, groote opera in 4 actes en 5 tableaux, muziek van G. Rossine. In de derde acte LA TIROLIENNE, ballet. E K rr I.J DINGrE TV. Van 4 tot en met 5 Maart. VLAG. NAAM. MJ. Van en naar. Lading. Eng. s.s. idem Eng. s.s. Deen. s.s. Eng. s.s. idem Belg. s.s. Eng. s.s. Deen. s.s. idem idem Eng. s.s. Eng. s.s. idem Deen. s.s. Duits. s.s. Deen. s.s. Voor Ter %r«r.en i Longwood 1730 jGoole River Lagan 2272 [Londen Van Ter l*e»»en I Hailing I 2199 Londen Dagmar 311 Reval Millgate 1139 Londen Tadorna 3730 Liverpool Flandria 1248 Plymouth Sea Honnd 3085 Londen Anna 3940 Windau Jaegersborg 4843 idem Algarve 3605 Reval Truro 3366 Hull Vau Keel 2553 Londen Sea Serpent Cnxhaven Skjold Hero Dagmar kolen stukg. stukg. vlas ledig stukg. ledig stukg. vlas idem idem 8tU£g. stukg. idem ledig idem idem DAGEN. Yoorm. H H H V It 7.43 9.9 10.40 11.52 12.22 1.12 1.56 2141 Goole 4380 Bleyth 1603 Leer 3311 Antwerpen Van 4 tot en met 5 Maart werdeu laogs de Oostsluizen alhier 23 binnenvaartuigen op- en 27 afgeschutdoor de Westsl. 13 op- en 4 afgeschut. EM H. v. DAMME, die, namens wederzijdsche familiebelrekkingen, hun liartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Ter Neuzen, 5 Maart 1903. Ondergeteekende maakt bekend, dat zijn zaak a. s. Woensdag 11 Maart den geheelen dag gesloten zal zijn. Ter Nenzen. G. v. d. PEIJL. te spreken te zijn. De VERKOOP BOEREN-INSPAN van de Weduwe en Kiuderen MODESTUS VAN DE VIJVER, in de gemeente Koewacht, zal plaats hebben op Dinsdag 28 April 1903, vm. 10 ure. Notarissen P. DREGMANS, Axel, Mr. J. G. VAN DEINSE, Hnlst. De Notaris W. A. de Bidder, te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van P. DE FEIJTER, te Ter Neuzen, op Zaterdag 21 Maart 1903, des namiddags om 2 ure, aan den kanaaldijk, in de herberg 't Kanaalzicht aldaar, in het openbaar verkoopen als20000 Rupelmondsche Steenen, 1200 Fransche Dakpannen, eene partij Dak- en Zolderplanken, Balken, Latten en Kepers, Ramen, Denren met kozijnen, Zoldertrap, Goten, Ankers, Bierkranen, Toltafel met bijbehooren, Brandhout. Koopen tot 5,— contant. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van W. VAN TATENHOVE Wz., op de alsnog door hem bewoond wordende hofstede „DePunt" in de gemeente Zaamslag, op Dinsdag 17 Maart 1903, des voormiddags 9 ure, in het openbaar verkoopen 10 Paarden van 3 tot 18 jaar oud, waarouder 3 Veulenmerries, 3 tweejarige Paarden, 1 jaarling Hengstveuleu, 7 Melkkoeien, 3 tweejarige Runders, 5 jaarlingdito, 2 Vaars- - kalvers, 1 Stierkalf, 1 Springstier, oud 14 maanden (alien Hollandsch ras), 5 vette Varkens, 1 Varken dik van biggen, 6 Loopvarkens, 60 Hoenders en Hanen en 2 Karnhonden met ketting. 3 Menwagens met toebehooren, 1 Treem- kar met kussen, 1 Gerij op veeren met tuig, Zaaimachine, 3 Sacksploegen, 2 tweeschar dito, 1 Zeeuwsche dito, 1 Aardappel dito, 2 Vijfbalkseggen, 2 vierbalks dito, 1 ijzeren dito, 2 kleine vijfbalks dito, Rolblok, Molbord, Sleper, Slede, Kruiwagen, Zaadzeil met kleeden, Geeselsteen met paard, Graanziften, Wind- molen, Snijmolen, Bascule met gewichten, Graanzakken, Balen, 2 Lad ders, Rieken, Vorken, Mest- haken, Schoppen, cementen "t'iiim" Waterbak met goot en schep- per, 3 dito Varkensbakken, 2 Zeisen, 3 Reepen, Paardennetten, Vleeschblok, Slijpsteen, For- nuis, Schaafbank met sehroef, eene partij Timmermansgereedschap, Puntdraad en Gaas, Planken, oud Uzer. 2 Pluimenbedden met toehehooreu, 3 Kasten, 4 Tafels, Stoelen, Spiegels, Karpetten, ijzeren Potten, Braadpannen, Wafeliizer, 2 Haardijzers, 2 Platen, Kamerkachel met Koolbak, Lampen 1 Karnmolen, Karnmachine, 2 Karnen, 2 RoomtonneD, Boterbak, Bascule metSchalen, Emmers, Teelen, Spekladder, W orsl bak, Slagers- gereedsGhap, Meelkist, Spekkist, Vloerzeil, Matten, Stoven, 2 Banken, 2 Geweren, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, Haard-, Wasch-, Keuken- en Schuurgerief enz. VOORTS eene partij Voederbeeten, Stroo, Plantaardappels, eene partij droge Mutsaard, droog Kliefhout en wat meer zal worden geveild. Koopen tot en met 3,contant. Het overige op tijd van betaling onder borgtocht des- gevorderd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 6