A1 g e a e e a Hieuws* oa Adverteatieblad 2oeuwsch-Tlaa r e tu No. 4349. Dinsdag 3 Maart 1903. US BIX X 5 ST SB A A 0. HINBERWET. HIHBEEWST. HIHDEBWST. 43e Jaar^an^. 7 0 0? FEUILLETON. Een gee! gelaat, eeu blank gemoed. Binnenland. ABONNEMENT: Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. TER JfEIIZEKSCHE <01 RUT. Per drie maanden biniten Ter Neuzen 1,—Franco per post; Voor Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,82$. Men abonneert zieh bjj alle Boekbandelaars, Postdirecteuxen en Brieven- bushouders. iDTEJTIIIIilt Van 1 tot 4 regele f 0,40. Voor siken regei mger 0,10. Bij directe opgaaf ran driemaal plastsing dsrxelfde adverteuus on; de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaitcruiinte berekend. Ott blad TerMhQat Maandnff-, Woenail.f!- en Vri]daita»opd, altgeiomlenl op feeitilageB, bij de IHrna P*. M. U» t» "Trnw Do Burgemeester der gemeente TEK NEUZEN maakt bekend, dat Openbare V ergader ing van den Gemeenteraad is belegd tegen Uinnlcrilag den Jlnari ISDOM. des voormiddags te 10 ure. Ter Neuzen, den 2 Maart 1903. De Burgemeester voornoemd, J A. P. GEILL. Burgemeester en Wethonders van TER NEUZEN, gezien de artt. 6 en 7 der Hinderwet (Staatsblad no. 222 van 1S96,) maken bekend dat op heden ter gemeente-secretarie ter visie is gelegd een verzoek van GERARD W1ELAND, handelaar, wonende te Ter Neuzen om vergunning tot het oprichten eeuer bewaar- plaats van benzine, in een door hem te stiehten gebouwtje, op een gedeelte van het perceel, wijk A 58, kadastraal sectie C 3314, en dat op Maandag, 16 Maart 1903, des namiddags van 3 tot 4 uren, ten raadhuize dezer gemeente, gelegenheid zal worden gegeven om tegen het maken dier inrichting bezwaren in te brengen en deze mondeling of schriftelijk toe telichten. Ter Neuzen, 2 Maart 1903. Burgemeester en Wethonders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. L. OOSTERHOEF, Secretaris. Burgemeester en Wethonders van TER NEUZEN, gezien de artt. 6 en 7 der Hinderwet (Staatsblad no. 222 van 1896,) maken bekend dat op heden ter gemeente-secretarie ter visie is gelegd een verzoek van JOZIAS ZEGERS, slachter, wonende te Ter Neuzen om vergunning tot het oprichten eener slachterij, op een gedeelte van het perceel, staande in de Donze-Visser- straat, wijk II 2, kadastraal sectie C 3160; en dat op Maandag 16 Maart 1903, des namiddags van 3 tot 4 uren, ten raadhuize dezer gemeente, gelegenheid zal worden gegeven om tegen het maken dier inrichting bezwaren in te brengen en deze mondeling of schriftelijk toe te lichten. Ter Neuzen, 2 Maart 1903. Burgemeester en Wethonders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. L. OOSTERHOFE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, gezien de artt. 6 en 7 der Hinderwet (Staatsblad no. 222 van 1896,) maken bekend dat op heden ter gemeente-secretarie ter visie is gelegd een verzoek van JACOBUS "VAN DAMME, winkelier, wonende te Ter Neuzen, om vei gunning tot het oprichten eener brood-, beschuit- en kleingoedbakkerij met heete lucht- oven, in een door hem te stiehten gebouw, op een gedeelte van het perceel kadastraal sectie C 3404 en dat op Maandag, 16 Maart 1903, des namiddags van 18) De mijnen zijn immers ouuitputtelijk, en een- voudige menschen, die het edele metaal uit het zand te voorschijn halen, om het op de eene of andere wijze aan hen af staan, zijn dagelijks te vinden. Daarom ging het in de gelagkamer vau de bedoeide barak zeer woelig toe de drinkglazen rinkeldende datnpkring was met rook gevvild, die men uit korte pijpeu en sigaren blies helsche vloeken mengden zich ouder het duivelachtige lachen, en de minste geschillen dreigden met moord en doodslag te zuilen eiudigen. Zooals wij reeds zeiden, middernacht was reeds laug voorbij. En als het den aanwezigen in de gedachten kwatn elkander den hals te breken nie- naand zou zich er om bekommeren. Er moest nog gespeeld worden, maar de hoold- persoon, de bankhouder ontbrak. Zoodra deze er was, gold de eeuwigheid zooveel als een uur, een uur zooveel als de eenwigheid. Ik verklaar ieder die beweert dat miss Lacile stom is, voor een leugenaar, klonk een zware mans8tem boven het woest geiaa3 uit, en op de groote ronde tafel kwam de vuist neer, die al de glazen deed riukelen. Bewereu wil ik het niet, sprak een ander niet minder heftig, maar stom moet ze zijn, en niet eerder geloof ik bet tegendeel dan wanueer ik eenige woorden van haar rooskleurige lippen hoor. Woedend richtte degene, die het eerste gesproken 3 tot 4 uren, ten raadhuize dezer gemeente, gelegenheid zal worden gegeven om tegen het maken dier inrichting bezwaren in te brengen en deze mondeling of schriftelijk toe te lichten. Ter Nenzen, 2 Maart 1903. Burgemeester eu Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Bnrgemeester. J. L. OOSTERHOFE, Secretaris. De bepaling dat de lotelingen der lichting 1903, die in Maart zuilen worden ingedeeld bij de onbereden korpsen, dadelijk na hunne inlijving tot nadere oproeping met verlof zuilen vertrekken, is voor heD, die bnnne woonplaats hebben of hun bedrijf uitoefeuen in het buitenland, niet zonder bezwaar. In de eerste plaats moeten zij de reis- kosten betalen naar de plaats van aflevering voor zooveel die reis geschiedt buitenslands en daarna zou hun nog tweemaal hetzelfde ten deel vallen, indien zij dadelijk ua hanne inlijving met verlof werden gezonden. Dit betreft niet alleen de lotelingen, die, als hebbende hunne woonplaats in Belgie of in Duitsch- land, voor de militie zijn iugeschreven te Rotterdam of te Amsterdam, maar ook alle overige lotelingen, die bun verblijf hebben buitenslands. Daarom zal aan bedoeide militairen worden afge- vraagd, of zij er de voorkeur aan geven dadelijk bij het korps in dienst te worden gesteld, en zijn de provinciale adjudauten gemachtigd dienovereen- komstig te handelen. (Hbl.) Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben afwijzend beschikt op het verzoek van den heer I. P. J. de Groot te Middelburg, afdeelings-consul van den N. W. B., om een wegwedstrijd te mogen houden. Eveneens berichtten Gedeputeerde Staten den adressant, dat zijn, als gedelegeerde van de Touring Club de Belgique gedaan verzoek, om gunstiger bepalingen in het leven te roepen voor automobilisten, die Zeeland wenschen te bezoeken, niet voor inwilliging vatbaar is. Zondag is te Rotterdam op luisterrijke wijze het Pausfeest gevierd. In alle kerken werd een plechtige dienst gehouden. Des middags hield Mgr. Lans in Den Doele een feestrede, waarna ten gehoore werden gebracht het Te Deum van Verhey en de Pius-cautate 'van Verhulst op de nieuwe woorden van wijlen Dr. Schaepman. Des avonds wareu er feestelijkheden in Den Doele en in het Verkooplokaal. Op 8 Maart, den 93" verjaardag van Z. H. Paus Leo XIII, worden onthaald, arme gezinnen, be- had zich op. 't Was een reusachtig, forsch ge- bouwd man, die door jarenlange verouachtzaming van ziju uiterlijk en tusschentijdsche zwaren arbeid er wild en woest uitzag. Zijn gelaat scheen een beschaafde uitdrukking gehad te hebben maar vertoonde, tengevolge van de gewoonte zijner niet te beteugelen hartstocbten een dierlijke ruwheid, die sterk in tegenspraak was met de vooruaamheid in houding, die hij somstijds onwillekeurig aannam en het bewijs was van een goede eu zorgvuldige opvoeding. Ik dweep voor de schoone Lucile, brulde hij, ziju glas opnemend en 't met al zijn kracht tegen den wand werpend, zoodat de scherven in de rondte vlogen ik verklaar haar voor de volmaakste vrouw, die ooit de zinnen van een beschaafd gentleman bekoorde. Gisteren trad zij voor bet eerst op, en heden zag ik haar voor de tweede maal. 'k Heb menige danseres bewonderd zonder dat 't hart mij warm werd. Zij mocht zoo stom zijn als een visch of een tong bezitten, wat bekom- merde ik me er om. Wie echler zoo nauwkeurig met de muziek de maat houdt als de schoone Lucile, heeft een goed gehoor, is dus niet doof en nog minder doofstom, en wie zoo verstandig als zij met het lichaam weet te spreken, is ook in staat de tong te gebruiken. Haal me de donder de minste harer bewegingen is eeu woord. Dit bewijst niets, Jacob Philip, klonk een heldere stem in de met een blauwachtigen nevel gevulde kamer, en aller blikken werden gericht op een met'juweelen behangen, niet zeer jonge, maar toch nog schoone vrouw, die als een lichtvaardige Mexicaansche achterover in haar stoel lag en on- achtzaam den rook eener sigarette voor zich uiiblies. deelden en schoolkinderen, waarvoor ingekomen is een som van f 5000. V^rscheidene katholieken hadden de vlag uitge- stoken. Telegram van verknochtheid werd afgezonden aan Paus Leo. TER NEUZEN, 2 Maart 1903. In de op Donderdag a. s., des voormiddags te 10 ure, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behaudeling Ingekomen stukken behandeling verordening op de heffiug van keurloonen idem eener instructie voor de keurmeestersidem eener verordening op de heffing van begrafenisrechten voorstel tot wijziging der gemeentebegrooting voor 1903 vast- stelling van het kohier van schoolgelden over het le kwartaal 1903; idem van het primitief kohier up de hondeubelasting. Volgens het Hbl. van Antwerpen wordt te Gent verzekert, dat de Regeering onderhandelt over de overcame van de spoorlijn Gent Ter Neuzen. Den leden van de societeit ,/Harmonie" alhier wacht a. s. Donderdag een gezelligen avond. Dan toch treedt te 8 ure op de bovenzaal van het hotel des Pays Bas op de heer H. M. Dekking, journalist te Rotterdam, die behalve eenige luimige stukken, ten gehoore zal brengen Monna Vanna, het nieuwste drama van M. Maeterlinck, door den spreker vertaald. Ook niet-leden worden tegen entree toegelaten en meenen wij op deze gelegenheid, om eeus iets goeds te kunneu hooren, te mogen wijzen. De beer Dekking trad elders meermalen tot groote tevredenheid op. Gisteren vergaderde de R.-K. kiesvereeniging »Ter Neuzen" in //bet Schuttershof" bij den heer Aug. Hamerlinck. Door het slechte weer was de opkomst der leden niet zeer groot. In de plaats van den heer N. J. Imandt, die in deze vergaderiug het voorzitterschap neerlegde, werd met algemeene slemmen op een na tot voorzitter gekozen de heer J. A. van Rompu. Besloten werd toe te treden als afdeeling der Ceutrale R.-K. kiesvereeniging te Hulst. Het gewijzigde reglement werd goedgekeurd. Nog werd als bestuurslid gekozen de heer Daelman. Gisternamiddag even voor den aanvang der godsdieustoefeuingeu kon men weder getuige Ik heb haar bespied, toen zij den schouwburg verliet en in haar rijtuig stapte. Een Chinees van de gemeenste soort volgde en bediende haar, en wat zij wilde te kennen geven deelde zij hem door teekens mede. Caramba er is geeu twijfel aan, dat zij stom is. De duivel hale den Chinees en al dat Chi- neesche gespuis brulde de met den naam Jakob Philip aangesprokene weder. Nooit heb ik een dier gestaarte spitshoeven ontmoet, die zooveel eergevoel had als de ruige hond van een veehouder. Daarenlegen heb ik hier duizenden gezien, die alien de grootste schurken waren en voor een vijfcentsstuk een valschen eed zouden doen. Zijt ge dan alien stekeblind, en begrijpt ge niet dat met de schoone Lucile de grootste humbug gedreven wordt Een sprakelooze danseres is iets vreemds en wordt meer getrokken dan honderd anderen die met de ganzen om den prijs snateren. Maar hoe het zij, de schoone Lucile is een klassiek kunst- gewrocht, dat ook zonder dezen kunstgreep voor- getrokken zou worden. En wat mij betreftik wil me laten hangen, als ik een harer voorstellingen verzuim, al moet ik, zooals heden avond, elk entreebiljet met derlig dollars betalen. Nog altoos geen bewijsriep de senora, en in haar fonkelende oogen lag een spottende uitdrukking. Blijkbaar vond zij er genoegen in Philip tot nieuwe ontboezemingen zijner bewon- dering voor de sprakelooze danseres aan te vureu, en haar pogingeu werden ondersteund door het woest en goedkeurend gelach, waarmede haar woorden werden begroet. De op deze wijze uitgedaagde wilde juist weder autwoorden, toen de deur met geweld werd open- zijn, van een standje, thans voor een der herbergen aan de Schuttershofweg alhier. B., de waard uit een bekend cafd daar, was in den laatsten tijd zoo 't schijnt, niet erg content over het gedrag zijner huishoudster, eene Belgische sirene, orndat zij naar men zegt een bepaald persoon meer oplettendheden bewees, dan naar B's meening voor zijne nering wel gewenscht was. B. nu, die dit verdroot en die daarover die huishoudster meermalen tevergeefs had onderhouden, geraakte nu gisternamiddag met die dame, na eene woorden- wisseling, handgemeen. De strijd, in huis begonnen, werd op straat voortgezet, en gelukkig voor B., dat een paar omstanders, begaan met zijn lot, hem uit de handen van die sirene verlosten, anders was het zeker minder goed voor hem afgeloopen, want nu misschien meer dan ooit moest hij ontwaren dat zijne huishoudster volstrekt geeo kafje was om zonder handschoenen aaugepakt te worden. Met een bekrabde tronie kon B. het terrein van den strijd verlaten. Dat een en ander weer een kleine volksoploop ten gevolge had behoeft wel niet vermeld. Later moet B., naar men zegt, bovendien nog tot de minder aangename ontdekking gekomen zijn, dat zijn spaarpot ook nog was nagezien. Van een en ander moet hij bij de politie aangifte hebben gedaan. Ten behoeve van de Zeeuwsche visscherij- politie en tot uitbreiding van den dienst zuilen twee nieuwe vaartuigen gebouwd worden, welke de namen krijgen van gRaaf" en //Ekster". Wanneer deze in dienst gesteld zijn, zal het ge- heele getal politievaartuigen bedragen tien zeil- vaartuigen en een stoomschip. Op de negen vaartnigen, welke nu aanwezig zijn, zijn geplaatst 32 manschappen. Behalve dezen zijn er nog eenige Rijksveldwachters, die uitsluitend belast zijn met het toezicht op ds visscherijen van den wal uit. Men schrijft ons Naar verluidt zouden de postverbindingen met Holland den laten April reeds gedeeltelijk over Vlake geschieden de directie van de boot Vlake Walsoorden zou tegen dien datum een comparti- ment voor dien dienst in gereedheid moeten hebben. 'tWare te wenschen, dat een en ander waarheid is; vele gemeenten van Oostelijk Zeeuwsch-Vlaan- deren zouden er mede gebaat zijn en zou de wensch naar een betere bestelling dan spoedig werkelijkheid worden. geworpen en een elegant gekleed man, door luide juichkreten begroet, naar het midden der kamer liep, maar, daar gekomen, door zijn zonderling uitzicbt alien deed verstommen. Hoogstens acht en twintig of dertig jaar oud, zou men hem met zijn bruine haarlokken en den zorgvuldig onder houden vollen haard scboon hebben kunnen noemen indien zijn gelaat niet zoo veiflenst ware geweest. Zijn gezwollen, door kringen omgeven oogen zagen weifelend in de rondte, als zocht hij iemand, om op hem zijn blijkbaar ziedende wraak te koelen. Hij droeg witte handschoenen die, hoewel nieuw, overal getornd waren en hier en daar een huid Helen doorschemeren, die in blankheid met het leder kon wedijveren. De uitdrukking van inge- houden woede op het ziekelijk bleek gelaat en zijn woeste blik brachten al de aanwezigen in een angstige spanning. Toen hij echter draalde om de oorzaak van zijn vreemd gedrag bekend te maken, riep de senora spottend Caramba heeft men de bank van mijn vriend Standby doen springen, en ziet hij er daarom uit als een van den galg gedropene Schoone Emilia, antwoordde Standby, de speler van beroep, met schrikbarende kalmte de handschoenen in stukken van zijn vingers trekkende, ik ben op dit oogenblik niet geluimd om te schertsen. Sinds den voormiddag heb ik geen kaart in mijn handen gehad. Boven dien zou ik voldoende in staat zijn een tienmaal gesprongen bank voor de elfde maal te ver- nieuwen. Neen, schoone senora, een andere zaak ergert me. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 1