BPRGERLIJKE STAND. Handelsberichterh Telegrafische berichten. Gemengde berichten. RECHTSZAKEN. CORRESPONDENT! E. kon men zich niet voorstellen, waarom die persoon zoo'n hooge zitplaats gekozen had er zijn hier toeh geen woudberen als in het bekende verhaal der twee jagers. Weldra echter kwam men tot de ontdekking, dat het een levensgroote pop was, daar geplaatst als aangename verrassing voor een joDge dochter uit de buart. Wanneer namelijk een jongen met een meisje is verloofd geweest en de jongen gaat later met een ander huwen dan krijgt het meisje als 8chadeloosstelling een levensgroote aangekleede pop ten geschenke. Deze pop wordt 's nachts op het dak of in een boom voor hare woning ge plaatst, zoodat alien ze goed kunnen aanschouwen. En om aan ieder nog duidelijker te maken, hoe eigenlijk de zaken staaD, wordt de weg van de woning van den jongen naar die van zijn vroeger meisje, de weg, dien hij zoo vaak gegaan heeft, met afval van vlas, zaagsel of klompenmakershout bestrooid. Huwt het meisje met een ander, dan krijgt de jongen met wien zij vroeger verkeering had, een als dame aangekleede pop. Zondagnamiddag had ten huize van den herbergier W. v. d. Bilt de eerste jaarvergadering plaats van de fanfarenmaatschappij //De Eendracht". A1 de werkende en verschillende contribueerende leden waren opgekomen. De vergadering werd geleid door den heer C. Dierick, burgemeester. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat het eerste jaar voor de vereeniging zeer gunstig was geweest. Niet alleen waren alle noodzakelijke uitgaven bestreden, welke een jonge maatschappij steeds heeft, maar was ook de geheele koopsom der instrumenten over de 600 gulden betaald zonder dat er een nadeelig slot was. Besloten wprd den directeur eene jaarlijksche toelag" van 50 gulden uit de kas te verleenen. Na Paschen zouden de werkende leden een teerdag hebben, waaraan ook de contribueerende leden tegen betaling kunnen deelnemen. Als lokaal voor het jaar 1903 werd weer aangewezen de herberg van den heer Ch. Swartelee. Tot slot werden nog drie nieuwe contribueerende leden aangenomenzoodat het aantal thans 63 bedraagt. Stoppeldijk, 23 Febr. Gisteravond had in de School aan de Yeerstraat het tweede winter- concert onzer fanfare St. Cecilia plaats. Reeds lang voor den aauvang waren schier alle plaatsen bezet, zoodat de verwachting en belangstelling groot was nu men zal zich het bezoek niet beklaagd hebben. Waren voor muziekliefhebbers de fanfare num- mers zeer schoon, de voordrachten en scenes vielen ook bijzonder in den smaak, en deden het gansche publiek schudden van het lachen. De spelers waren dan ook buitengewoon op dreef. Hoogst voldaan keerde men huiswaarts. 's Gravenhage, 23 Febr. Alle maatregelen moeteu zijn voorbereid, om, indien de omstandig- heden dit mochten meebrengen, van regeeringswege krachtig op te treden, om dadelijk of in den kortst mogelijken tijd, gereed te zijn met de uitvaardiging van de noodige wettelijke maatregelen en bevelen. De herhaalde troepenverplaatsingen houden alleen verband met het gebrek aan ruimte in de ver schillende kazernes. De socialistische kamergroep hield heden in het locaal der Tweede Kamer eene clubbijeenkomst. Morgenavond partijvergadering van de vooruit- strevend liberale club, onder leiding van den heer Borgesius. Voor de rechtbank te Middelburg werd Vrijdag aange- vangcn de behandeling der zaken tegen de 9 klerken, vroeger werkzaam op het bookmakerskantoor van G. Stoddart, aldaar, beklaagd van in hunne betrekking van klerk zich te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van postal-orders en postzegels, toebehoorende aan voornoemden Stoddart, althans aan een ander dan hnn beklaagden, gesloten in omslagen, die zij in hun dienstbetrekking van klerken, werkzaam op voormeld kantoor, ter behandeling onder zich hadden. Zooals te begrijpen is, is de behandeling dezer gerucht- makende zaak door een zeer talrijk publiek bijgewoond. Als eerste beklaagde werd verhoord J. J. M., 30 jaar. De eerste getuige, de heer Stoddart, eigenaar van het kantoor, zette uiteen, hoe op zijn kantoor dnizenden brieven worden ont^angen, waarop het niet mogelijk is, hoewel zij steeds geldwaarde bevatten, controle uit te oefenen, zoodat hij op de eerlijkheid van zijn klerken, welk aantal steeds tusschen 12 en 24 varieert, moet afgaan. Beklaagde merkte op, dat getuige reeds vroeger wist, dat er op zijn kantoor gestolen was, waarop getuige antwoordde, dat hij daarvan geen zekerheid had, alleen vermoeden, en waarop de betrokken persoon trouwens ontslagen is. Ge tuige noemde als bedrag dat van hem ontvreemd was 3000, waarop beklaagde antwoordde dat dit niet met de minste zekerheid was te zeggen. De heer J. A. Mason, hoofdklerk, was belast met het toezicht, wat met het oog op de dnizenden brieven niet voldoende kon zijn. De heer J. Kousemaker, klerk, nog bij Stoddart werkzaam, verklaarde meermalen gezien te hebben, dat beklaagde brieven voor Stoddart bestemd, ontvreemdde. De volgende getnige, C. J. en J. C. E., en B., beklaagden, thans als getuigen gehoord, verklaarden eveneens wel eens gezien te hebben dat beklaagde postal-orders en postzegels heeft gestolen. De commissaris van politie heeft in beslag genomen ten huize van B. een koffertje met 1162 postal- orders, tot een bedrag van /2336. Eveneens een zeer groote hoeveelheid postzegels. Hierna werd beklaagde verhoord, die ▼erklaarde van de andere beklaagden meermalen postal-orders en postzegels opgekocht te hebben voor 7 tot 8,50 per 1 pond st. Deze werden in Londen verzilverd. Eveneens bekende hij meermalen getracht te hebben valschelijk winners in de competitions bij Stoddart te hebben willen inschuiven. Op een Engelsche bank had beklaagde 1954 pond en op een IfuiWche Eg. 975 gedeponeerd. Op het kantoor van Stoddart heeft deze beklaagde 1650 pond verduisterd. Beklaagde was daartoe gekomen omdat Stoddart zelf niet eerlijk was en een zwendelhandel dreef en vooral was hij in deze diefstallen gesterkt omdat er nooit aangifte van werd gedaan by de politie. De subst. officier Mr. Turk wees op het geruchtmakende van deze zaak vooral waar het vrrduisterde bedrag zoo groot was en de couranten veel over deze zaak hebben geschreven. Vandaar de groote belangstelling. De officier meende, dat hier van verduistering geen sprake kan zijn alleen van dief stal. Wat het feit betreft, was alleen de zucht om zich binnen kort een kapitaal te verwerven en bij anderen de zucht voor een weelderig leven de voomaamste drijfveer en daarbij was deze beklaagde de voornaamste persoon Het O. M. vorderde wegens dietstal 2 jaar gevangenisstraf met aftrek preventieve hechtenis. De verdedigcr Mr. Jacobse Boudewijnse wees op het onzede- lijke van het bookmakersbedrijf en zette uiteen op welke wijze het lichtgeloovige publiek in Engeland door deze lieden worden misleid waarom dan ook het bedrijf in Engeland zelf is verboden. Als oorzaken van de verduisteringen noemde hij dan ook de slechte praktijken van dat kantoor en het oogluikend toelaten van de overtredingen. Hoewel het ge- beurde strafbaar is verschijnen de feitcn dan ook door deze omstandiuhedeo in een ander licht en vroeg pi. daarom een lichtere straf voor den beklaagde. De tweede beklaagde J. H. B., 22 jaar oud, geboren te Amsterdam, bekende, na het hooren der getuigen in zijn zaak, in het geheel gedurende het halve jaar, dat hij op het kantoor is werkzaam geweest, een bedrag van ongeveer 3000 te hebben ontvreemd, waartoe hij gekomen was door de groote verleiding en vooral wegens de gemakkelijke wijze, waarop men zich dergelijke sommen kon toeeigenen. Het O. M. vorderde tegen beklaagde gevangenisstraf van 1 jaar en 6 maandtn, met mindering der doorgebrachte hechtenis. De verdediger, Mr. J. J. Heijse, wees in zijn pleitrede op het «hoogst smerige bedrijf van turf-accountant en bookmaker". Hij noemde deze beroepen »innerlijk en intens smerig" en de omgeving voor jeugdige personen op deze kantoren hoogst besmettelijk. Fl. riep voor dezen beklaagde, die wees is, de clementie der rechtbank in. Hierna stond Ph. 't M. terecht, 22 jaar oud, die op het kantoor is werkzaam geweest van Januari tot November 1901 Ook deze heeft zich schuldig gemaakt aan diefstal van postal- orders en postzegels, tioch wist niet te zeggen hoe groot dit bedrag is geweest. De beklaagde verklaarde dat de heer Stoddart hem heeft gezegd, dat het onmogelijk was dat op zijn kantoor werd gestolen, misschien enkele schillings. Tegen dezen beklaagde vorderde het O. M. een jaar ge vangenisstraf, met in mindering-brenging der doorgebrachte hechtenis, terwijl de verdediger, Mr. J. J. Heijse, een veel lichtere straf van de rechtbank verwachtte. De volgende beklaagde, W. J. J., 20 jaar oud, was op het kantoor werkzaam tusschen 4 Maart 1901 en 22 Novem ber 1902. De getuigenverklaringen brachten aan het licht, dat ook deze beklaagde zich heeft schuldig gemaakt aan diefstal van postalorders en postzegels en wel tot een bedrag van 500. Tegen dezen beklaagde vorderde het O. M. eveneens 1jaar gevangenisstraf, met aftrek van de preventieve hechtenis. Door den verdediger, Mr. J. J. Heijse, werd vooral voor dezen jeugdigen beklaagde op een lichtere straf aangedrongen. Hierna werd het verder onderzoek gesloten en de zitting geschorst tot Zaterdagochtend 10 uur. Bij de verdere voortzetting van de behandeling werden Zaterdag het eerst gecombineerd behandeld de zaken tegen de gebroeders J. C. E. en C. J. E., resp. 25 en 22 jaar oud, beklaagd van tusschen 7 Januari 1901 en 24 December 1902 en tusschen 21 Januari 1901 en 7 December 1902 zich aan de bekende diefstallen te hebben schuldig gemaakt. Ook in deze zaken werden het eerst als getuigen gehoord Stoddart en Mason, die ongeveer dezelfde verklaringen aflegden als Vrijdag. Door den verdediger werd Mason de vraag gedaan of hij niet in October 1902 last gegeven heeft twee mandjes brieven, die in een kast gevonden werden, te verbranden, wat getuige beslist ontkende. De volgende getuige, Melker, ook daar werkzaam geweest, heeft in October 1902 deu inhoud van twee mandjes brieven, die waarschijnlijk vergeten waren en in een kast gevonden werden, nadat reeds een gedeelte verbrand was, te zamen met beklaagde J. C. E. ontvreemd. De geldswaarden werden aan beklaagde M. verkocht en de opbrengst is door belde eerstgenoemden gedeeld. Gans, eveneens beklaagde, thans getuige, heeft wel eens gezien, dat de eerste beklaagde brieven en de laatste postzegels ontvreemdde, terwijl getuige Mendels sohn van beklaagde J. C. E. eenmaal geldswaardige papieren heeft opgekocht. De beklaagden M., J. en B., als getuigen gehoord, verklaarden alleen te weten dat de inhoud van de bewuste, in een kast gevonden mandjes met brieven, gedeelte- lijk is verbrand. De heer Mason was hiermede bekend. Beklaagde, daarop in| verhoor genomen, bekende zich aan het hem ten laste gelegde te hebben schuldig gemaakt. Het O. M. vorderde tegen ieder hunner een gevangenisstraf van 9 maanden met aftrek van de nu reeds doorgebrachte hechtenis. De verdediger, Mr. J. J. Heyse, wees in zijn pleidooi er op, dat vooral de eerste beklaagde zich, blijkens getuigenver klaringen, slechts enkel heeft schuldig gemaakt aan diefstallen, daarin versterkt, waar een chef-klerk last gaf tot verbranding van brieven, waardoor hij de beklaagde en zijn patroon Bchromelijk uit het oog heeft verloren. Dit gaf pi. aanleiding nogmaals te wijzen op het verfoeilijke en verpestende van de atmosfeer, waarin de beklaagden verkeerden en hij riep ook voor hen clementie in. De volgende beklaagde D. G. heeft in het geheel een bedrag van /800 ontvreemd, blijkens de afgelegde verklaringen, terwijl beklaagde bekende zich aan de diefstallen te hebben schuldig gemaakt. Het O. M. vorderde, met het oog op het ernstige van de daad, een gevangenisstraf van 1 jaar met aftrek van de preventieve hechtenis. Tevens verzocht het 0. M. de onmiddellijke gevangenneming van dezen beklaagde, nu, blijkens afgelegde geneeskundige verklaring, de toestand van zijn vrouw het niet langer noodzakelijk maakt hem op vrije voeten te laten. De verdediger verzette zich hiertegen en vroeg hem voor- loopig in vrijheid te laten. Tevens pleitte hij, wat de vordering, van het 0. M. betreft, verzachtende omstandigheden. De rechtbank ging in raadkamer om over het verzoek van den verdediger te beslissen. De rechtbank besliste dat op dit oogenblik nog geen termen aanwezig zijn om de gevangen neming te gelasten. H. K., oud 22 jaar, geboren te Amsterdam, was de volgende beklaagde, die tusschen 23 Augustus en 8 November 1902 zich aan de diefstallen heeft schuldig gemaakt, wat uit de afgelegde verklaringen bleek. Aan Mendelsohn heeft hij voor ongeveer f 77 5 aan postalorders en postzegels verkocht De getuige Stoddart merkte naar aanleiding van een Vrijdag in de rechtzaal geuite bewering, dat in de circulaires vermeld stond dat trekkingen voor zijn kantoor op het raadhuis plaats hadden, op, dat dit nooit in eenige circulaire van hem is vermeld geworden. Beklaagde in verhoor genomen bekende diefstallen gepleegd te hebben. Het juiste bedrag wist hij niet, doch het opge- geven bedrag van 775 kon wel juist zijn. Het 0. M. vorderde tegen dezen beklaagde een gevange nisstraf van 1 jaar en 6 maanden met aftrek van de preven tieve hechtenis. De verdediger, ook voor dezen beklaagde op een lichtere straf aandringend, vroeg hoe lang het nog duren zal dat de Engelsche kantoren in Nederland zullen worden geduld, kantoren, die een ramp zijn voor de burgerij en die trouwens in geen enkel beschaafd land van Europa zijn toegelater. Aan het eind van zijn verdediging vroeg hij ook in het belang van de ouders een genadig recht. De laatste beklaagde die terechtstond was M. F. M 26 jaar, die zoo bleek uit de getuigenverklaringen even eens zich had schuldig gemaakt aan de bekende diefstallen. Ook in deze zaak legden de daaromtrentgehoorde getuigen dezelfde verklaringen af betreffende het verbranden ran brieven. Het O. M. vorderde tegen dezen beklaagde een jaar met aftrek van de preventieve hechtenis. De verdediger van dezen laatsten beklaagde. Mr. H. Oele, wees mede op het verderfelijke van het bookmakersbedrijf en hij kon zich niet begrijpen dat dit bedrijf van hoogerhand nog was toegelaten hij noemde het zelfs een verschrikkelijk bedrijf. De meening van Mr. Heijse, dat het innerlijk smerig is, onderschreef hy gaarne. Hij meende dan ook dat voor deze treurige zaak tal van verzachtende omstandigheden zijn aan te voeren. Uitspraak in al deze zaken op 6 Maart. Bij het scbijfschieten door de infanterie aan het strand te Vlissingen, ;s Donderdag een Belgisch zeeloods, die uit de richting van Westkapelle langs het strand kwam, door een kogel in het been getroffen. De kogel drong even boveu den voet door laars en been heen, en bleef aan den acht.er- kant in de laars zitten. De getroffene werd, na eerst in een woning te zijn binnengedragen, per rijtnig naar zijn woning te Vlissingen gebracht. Waarschijnlijk tengevolge van de baldadigheid, van straatjongens, die 'n vuurtje hadden gestookt raakte Vrijdagnaorgen op het Westelijk spoorweg- ereplacement der H. IJ. S. M. te Amsterdam, achter de vischhal op de De Ruijterkade een van drie daar staande ledige veewagens der Rotter- damsche Tramweg-Maatschappij in brand. Het vuur werd gelukkig spoedig opgemerkt, zoodat men de beide andere wagens kon wegrijden voor de brand zich ook daartoe kon uitbreiden. Toch had zich ook aan een dier wagens het vuur reeds medegedeeld, toen de brandweer op het terrein verscheen. De vlammen waren toen spoedig ge- doofd de wagen, waarin het brandje was begonnen, was echter grootendeels door het vuur vernield. Van de jeugdige brandstichters was natuurlijk geen spoor meer te vinden die hadden zeker het hazenpad gekozen zoodra zij de gevolgen van hun spelletje zagen. Uit Den Haag schrijft men Sedert eenigen tijd moet de justitie alhier zich bezig houden met een onderzoek, in vei band met den dood van twee dames, zusters, kort na elkaar overleden, die vroeger te Rotterdam, doch daarna gernimen tijd te 's Gravenhage woonden. Die dames zouden tot eenigen erfgenaam van hare nalatenschap ad 80,000 gemaakt hebben een mede te 's Gravenhage wonend, doch niet tot hare familie behoorend heer, van beroep mag- netiseur. Nu schijnt het dat een nicht van de overledenen, in het feit dat de eene zuster de andere zoo spoedig in het graf volgde, aanleiding heeft ge vonden om de aandacht der justitie op die om- standigheid te vestigen, en loopt hier een gerucht, dat de Haagsche justitie aan die te Rotterdam, waar de dames zijn begraven, verzocht heeft eene opgraving van de lijken te gelasten ten eiude een sehouwing te kunnen doen verrichten ter nadere vaststelling van de doodsoorzaak. Het Hbld. meldt Zijn wij wel ingelicht, dan zijn de debatten op de Vrijdagavond te Amsterdam gehouden ver gadering van hoofdbesturen van Nederlandsche vakbonden zeer warm geweest. Er bestond vooral verdeeldheid over de vraag of onmiddellijk de algemeene werkstaking zou worden geproclameerd, dan wel getracht zou worden het vermeende gevaar af te wenden door een gedeeltelijke staking. De uiterste partij heeft het op de vergadering niet kunnen winnen. Echter werd aan haar wenschen in zooverre tegemoet gekomen, dat aan het comitd van verweer een zeer uitgebreide volmacht werd gegeven. De bevoegdheid van het comite wordt slechts beperkt door de beslissing dat bij een mogelijke //aanranding van de vrijheid van den arbeider onmiddellijk de staking zal worden geproclameerd voor het spoorwegpersoneel en alle transportarbeiders". Leidt deze staking niet tot het gewenschte resultaat, of geeft ze aanleiding tut een krachtig optreden van overheidswege, dan zal ze worden uitgebreid tot de bedrijven, welke voorzien in de dagelijksche levensbehoeften en zal zoo noodig ten slotte de algemeene werkstaking worden geproclameerd. Wij vernamen dat de gemeente-werklieden zich wel onthielden van deelneming aan de beraad- slagingen, doch te kennen gaven voor een groot deel althans, waarbij in 't bizonder werden genoemd de gasbewerkers dat zij zich aan het bevel tot staking zullen onderwerpen. Het dagelijksch bestuur van den Ned. Bond van Post en Telegraafbeambten de Post heeft in de vergadering van vakbonden, verklaart, niet aan werkstaking te kunnen deelnemen, uithoofde van hunnen ambtseed. Om dit mede te deelen was het bestuur op die vergadering aanwezig. In de vergadering van vakbonden is niet aan de stemming deelgenomen door de afgevaardigden van den Bond van Ned. Onderwijzers. Een zeer ergerlijk feit heeft zich te Wilnis voorgedaan. Een jongetje van 12 jaren is daar in de woning van een weduwe die clandestien drank verkoopt door een boer uit Kamerik zooveel sterken drank toegediend, dat genees kundige hnlp onmiddellijk moest worden ingeroepen. In bewusteloozen toestand werd het kind bij zijne ouders thuis gebracht, nadat hij 6 glazen sterken drank had ingenomen en van een zware sigaar, hem door den boer gegeven, had gerookt. De zaak is reeds in handen der justitie. Een jonge man, die door zijn meisje was afgeschreven, liet zich Vrijdagmorgen omstreeks 11 uur aan de Hoogte Kabijk tegenover het Zeemanshuis, te Amsterdam, achterover van da leuning te water vallen. Hij werd dood opgehaald. De graaf van Yarmouth, bekend door zijn #skirt dance", die naar Amerika was gegaan om onder den schuilnaam Eric Hope voorstellingen te geven is verloofd met miss Alice Thaw, de jongsle dochter van een staalkoning, die bij zijn dood ongeveer tien jaar geleden aan elk van zijn tien kinderen meer dan een millioen dollars naliet. Miss Alice heeft bovendien nog een zeer aanzien- lijk kapitaal te wachten van haar moeder. Haar broer, Mr. Harry Thaw, deed drie jaar geleden van zich spreken, door in Parijs diners te geven die hem fabelachtige sommen gelds kostten. De New-Yorksche bladen meldeu, dat Annie Edson laylor, die in een ton den Niagara-waterval is gepasseerd, flauw gevallen is, toen zij zich bij een tandarts een kies zou laten trekken. In de Canadeesche provincie Ontario is Donderdag een sneltrein van den Grand-Trunk- spoorweg bij Whitben van een hoogte gestort. Dertig menschen zijn gewond. In den Amerikaanschen staat New-Jersey, tusschen Delaware en Lackawanna West, zijn Donderdagmorgen twee treiuen met elkaar in botsing gekomen. De eene was een locaaltrein met veel schoolkinders, van wie negen gedood en vijftien gewond zijn. Het was een verschrikkelijk schouw- sPe'» slanke kiuderarmen en beenen lagen verspreid langs den spoorweg, en de sneeuw op de plaats van het onheil was bedekt met bloed. De machinist had het gevaar zien aankomen, maar door ijzel op de rails wilden de remmen niet werkeu. Naar aanleiding van een te Hoek geuitte meening, kunnen wij mededeelen dat de heer J. M. Dregmans, aldaar, niet de inzender is van het stuk geteekend V. in ons no. van j.l. Donderdag. Red. POLITIE. Aan het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerd een zakje met kleeren. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. Ter Semen. Huwelijks-aangiften. 17 Febr. Aren Johannes van der Sloot, oud 28 j., jm. en Hendrika van Damme, ond 25 j., jd. 20 Febr. Willem Verlinde, oud 24 j., jm. en Remke Jongen, ond 23 j jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Febr. Martin Heinrich Griguttis, oud 27 j., jm. en Cornelia Krijger, oud 23 j., jd. 18 Febr. Camille Clemminck, oud 25 j., jm. en Jacoba Dooms, oud 26 j., jd. 19 Febr. Petrus Johannes Hermans, oud 33 j., weduwn. en Maria Louisa Hermans, oud 25 j., jd. Geboorten. 15 Febr. Eduardus Franciscus, z. van Benig- nus Hubertus IJsebaert en van Maria Jacoba van der Peijl. 17 Febr. Jan Jacobus, z. van Anthonie Jacobus Harte en van Christiua van den Broeke. Cornelis, z. van Pieter Meeuwsen en van Dina Elve. 19 Febr. Dirk, z. van Jacob Lambertus Pikkaart en van Elisabeth Faas. 22 Febr. Johan nes Jacobus, z. van Levinus Gerardus Molegraaf en van Pieternella Riddering. Overlijden. 15 Febr. Neeltje Elisabeth Verschelling, oud 26 j., d. van Marinus Anthonij en van Dina Stouthamer. 17 Febr. James Watson, oud 52 j., gehuwd. 19 Febr. Pieter Flprussen, oud 5 m., z. van Adriaan en van Maria van Drongelen. Rotterdam, 28 Februari 1903. Binnenl. Granen. Puike tarwe bleef prijshoudend. Wintergerst met meer aanbod dan vraag. Witte Bjonen weinig ter markt. Bruine Boonen met rutmen aanvoer. Kookerwten weinig gezocht. Men noteert Puike Tarwe 7,— a 7,50mindere en goede 6,a 6,75; extra puike daarboven; Rogge 4,50 a 5,20 Wintergerst 4,50 a 4,70 en per 100 kilo 7,— a 7,35 Zomergerst 4,30 it 4,60 en per 100 kilo 6,90 a 7,25 Chevaliergerst 5,25 a 5,75 en per 100 kilo 7,50 a 8,35 Haver 2,80 a 3,75 en extra zware 4, Witte boonen 10,— it 12,Bruine Boonen 7,50 a 11,75; Kookerwten 7,50 a 8,50puike daarboven mindere 6,50 a 7,Paardenboonen 6,25 if 6,50 Kroonerwten 8,50 k 9,—Kanariezaad 15,a 18,alles per hectol. Buitenl. Granen. Tarwe per 2400 kilo 165 a 180 en per 100 kilo 7,a 8,25 Rogge per 2100 kilo 130 a /133; Gerst Zwarte Zee/" 121 Amerik. Mais 130 a 135 per 2000 kilo; Amerik. Haver 6,25 k 6,75 per 100 kilo. Meel. Prima inlandsch 11,25 if 11,75 1" soort /10,25k /10,75; Zeeuwsche Tarwebloem 11,50 if 12,prima Belgisch 11,50 a 12,50; le soort 10,25 a 11,25 prima Fransch 10,if 11,prima Duitsch 12,25 k 18,le soort Duitsch /ll,k 11,75 extra puik Hong. 15,25 k 16, prima Amerik. 11,50 k 12,501* soort /10,75 k 11,25; 2« soort /9,75k/10,— Inl. Roggebloem 9,50 k 10,75; Duitsche dito 9,25 k 10,75 per 100 kilo netto. R u n d e r p r ij z e n 50 k 68 Stieren 40 k 52 Kalveren 75 k 95Schapen 40 k 58 Varkens 36 a 42 cent per kilo.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 2