A1 g e a e 0 n Hieuws' sa Ad?ertenti8blad Zseuwsch-Tlaaadars a. No. 4346. Dinsdag 24 Februari 1903. TCOf Onderwijzer HIHBIEWET. Bekendmaking. Een geel gelaat, een blank gemoed. 43e Jaar^ang. FETJILLETON. ABONNEMENT: Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. op Donderdag 26 Februari 1903, Het feest van den paus. ,,Alkoolstaking". De socialistische Belgische Kamerleden, die by de behandeling van 't regeeringsontwerp tot af- schaffiug van den accijns op koffie en in verband daarmee tot verhooging van dien op alkohol, zich tegen dit voorstel verklaarden, hebben, nu 't ont- werp wet is geworden, in geeuen deele zich bij de nieuwe regeling neergelegd. In een manifest, waarin zij beweren, dat de regeering met de ver hooging enkel het evenwicht in haar fiuancien wil herslellen, ten koste van den werkenden stand, roepen zij nu't proletariaat tot een ,/alkool"-staking op, en wel volgenderwijs Russische arbeiders-toestanden. Hoeveel zal de Kaapkolonie bijdragen in de oorlogskosten TER NEUZEN, 23 Februari 1903. Per drie inaanden binnen Ter Neuzen f 1,Franco per post: Voor Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerik* 1,82$. Men abonneert zich bjj alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. iOUBTSSTliS Van 1 tot 4 regela 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bjj directe opgaaf ran driemaal plaatsing derxelfde advertentis words de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimta berekend. nit bind Tenthljai Hn»n(l»j-, Woeulai- en Vrljdngnvond, ■lt«ezonderd op I'eeetdagen, bij de Virion I*. J. til »i U1DI Wmir Men.e* Burgemeester eo Wethouders van TER NEUZEN, roepen op sollicitanten voor de betrekking van met verplichte akte voor de Fransche taal, op eene aanvangsjaarwedde van f 500,en voorts overeeukomstig het wettelijk minimum voor het aantal dienstjaren. Voor het onderwijs in de Fransche taal wordt bovendien eene jaarwedde van f 100,genoten. Sollicitatieslukken franco in te zenden aan den Burgemeester VOOP 16 Wlaavt e. k. Ter Neuzen, 23 Februari 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. MOES, L°. Burgemeester. J. L. OOSTERHOFF, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, gezien de artt. 6 en 7 der Hinderwet (Staatsblad no. 222 van 1896,) maken bekend: dat op heden ter gemeente-seeretarie ter visie is gelegd een verzook van Gebroeders TAZELAAR, winkeliers, wonende te Ter Neuzen, om vergunning tot het oprichten van eene bewaarplaats van patronen, in het perceel, staande in de Noordstraat alhier, wijk C no. 9. kadastraal sectie C 1799, en dat op Maandag, 9 Maart 1903, des namiddags van 3 lot 4 uren, ten raadhuize dezer gemeente, gelegenheid zal worden gegeven om tegen het maken dier^nrichting bezwaren in te brengen on deze mondeling of schriitelijk toe te lichten. Ter Neuzen, 23 Februari 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. MOES, L° Burgemeester. J. L. OOSTERHOFF, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van HOEK maken bekend, dat gelegenheid tot VACCINATIE zal worden gegeven tusschen 1 en 2 ure 's namiddags voor degenen, die wonen in de kom, Hasjesstraat en Mauritsfort op Vrijdag 27 Februari daarna, op denzelfden tijd voor degenen, die wonen in het Paradijs, Boerengat en de Knol. Beide dagen ten huize van den gemeente- geneesheer. Hoek, den 12 Februari 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WOLFERT, Burgemeester. J. M. DREG MANS, Secretaris. Verrukt en toch smartelijk aangedaan merkte Percy dit op. De druk zijner hand, welke die van Lucile hield, was niet auders dan gewooulijk hoewel 't hem veel kostte, deze aanraking minder hartelijk te doen zijn dan hij wel wilde en daar- bij te kennen te geven wat hij zoo gaarne aan de geheele wereld zou verkondigd hebben. En in den klank zijner stem openbaarde zich een eigenaardige door innerlijken strijd ontstane koel- heid, die slechts getemperd werd door een zacht nauwelijks merkbaar leven. Tot weerzieas, morgen, sprak hij, en dan wil ik alles wat in mijn vermogen is aanwenden om de pijnlijke gedachten, die ik heden zoo on- bedachtzaam bij u heb opgewekt, weder te doen verdwijnen. Lucile boog met een zekere beschroomdheid en deftigheid, terwijl zij zijne hand warm drukte. Maar eerst toen Percy zich had omgekeerd, waagde zij het op te zien, vluchtig en verlegen, zooals geschiedt wanneer men zich bewust is niet goed gehandeld te hebben. VIERDE HOOFDSTUK. Percy had zich reeds lang verwijderd, toen Lucile nog altoos midden in de kamer stond. Zij had de handen ssamgevouwen eu staarde naar de deur Rome, 20 Febr. De recepties, ter gelegenheid van de vijf-en-twintigste verjaring van de kroning des pausen zijn vandaag begonnen. De paus scheen voortreffelijk gezond. Om 12 uur is hij de Regia- zaal ouder toejuichiogen binneugekomeu, glirn- lachend en zegeneud. Hij is vervolgens paar de zaal der zaligsprekingen gegaan, waar zesduizend genoo- digden bijeen wareu. Daar heeft hij een troou be- stegen, met rechts van zich de familie Pecci en links een buitengewoon gezantschap uit Spanje. Kardinaal Ferrari heeft een adres van geluk- wenschen voorgelezen. De paus heeft zijn erken- telijkheid uiigesproken en de gouden kroon ont- vangenf Hierna is de paus naar zijn vertrekken teruggekeerd. ,/Kameraden tfGij hebt de macht, deze berekening van de regeering te doen mislukken. Het is daarvoor voldoende, dat gij persoonlijk en door uw propa ganda het verbruik van den jenever doet dalen. Wilt gij een regeering, die door het alkoolisme leeft, tot het bankroet verplichten wVerklaart de alkoolstaking. z/Vervangt de sterke drauken, die u vergiftigen, door gezonde drauken. In het hoogere belang uwer klasse vragen wij, u aan die tucht te onder- werpen. Door die poging zult gij aan deD vijand het grootste deel zijner ontvangsten afnemen, gij zult over meer hulpmiddelen beschikken voor uw propagandaen 't is met een honderdvoudige wilskracht, dat gij den strijd zult kuuneu voort- zetten voor uw politieke en maatschappelijke ont- voogding. Weg met de belastingen flLeve het A) gem een Stemrecht De Minister van Finaucien heeft dezer dagen in gehoor ontvangen een deputatie van fabrieksar- beiders uit St. Petersburg, die hem het verzoek als verwachte zij elk oogenblik hem weder te zullen zien binnentreden. In haar oogen schitter- den een paar tranen, terwijl op haar gelaat de lieve bios nu eens verbleekte, dau weder opleefde. Eindelijk wendde zij zich tot Fo Chung. Stil en zwijgend als een pagode van zijn geboor- teland zat hij daar, alleen de hand met naald eu draad op en neer bewegende. Eenige seconden scheen Lucile besluiteloostoen potlood en eeDige velletjes papier nemende, ging zij bij haar onden beschermer zitten en begon te schrijven. Na een lange poos reikte zij Fo Chung het beschreven papier toe. Opmerkzaam en zelfs met ongerustheid sloeg zij zijn breed wasgeel gelaat gade terwijl hij las De man die ons zooeven verliet, verdient den naam van vriend niet. Hij heeft vergift in mijn levenskelk gedroppeld. Ik wil hem niet weder- zien. Hij oefeut een geheimzinnige betoovering op mij uit, die mij beangstigt. Toen hij mij er aan herinnerde en zijn woorden laten geen andere uitlegging toe dat andere meisjes huwen, was het alsof hij mij door de ziel sneed. Ik weet reeds lang dat ik door mijn ongeneeslijk gebrek ver achter alle menschen sta, maar de macht der gewoonte maakte dat ik er weinig leed over gevoelde ik was immers gelukkig in mijn onafhankelijk en kalm leven. Door hem nu, blijkbaar met berekeuing, op het mij opgelegde lot gewezen te worden, en wel met blikken die mij deden beven, dat is meer dan ik verdragen kan. kwa.# doeu a».n de arbeiders het recht te verleenen van hospitalen en pensioenkassen te stichten, en uit hun midden een soort comite te mogen kiezen, dat belast zou kunnen worden met de regeling van hun betrekkingen tot de directies der fabrieken. De Minister beloofde, dat hun verzoek in over- weging zal worden genomen en deelde daarna mee, dat hij eu de Minister van Binnenlandsche Zaken reeds bezig waren met een onderzoek naar mogelijke lotsverbetering voor hen. Maar een goede oplossing van een dergelijk vraagstnk vereischt tijd. Uit Kaapstad verneemt de „Standard", dat Chamberlain onderhandelt over het aandeel der Kaapkolonie in de oorlogskosten. De Bondspartij stelde voor, dat die bijdrage 00 millioen gulden zou zijn, maar afhaukelijk van zekere voorwaarden, zooals aigemeene amnestie voor de opstandeliugen, herstel van de kiesbevoegdheid, vorming van een coalatie-kabiuet, het prijsgeven door de Engelsche regeering van haar vordering van 25 millioen gulden tegen de Kaapkolonie. De progressieven willen aan deze schikking niet meedoen. De Afrikaanders wijzen met veront- waardiging Chamberlain's aantijgin^en af. »Ons Land" doet nog steeds alsof Chamberlain niet in Afrika is. De Afrikaanders blijven overtuigd, dat Chamberlain bevooroordeeld is tegen hen. De voorzitter der Tweede Kamer heeft aan de leden dier Kamer medegedeeld, dat hij van plan is voor te stellen Woensdag a. s. in behandeling te nemen het wetsontwerp tot goedkeuring der overeenkomst met Belgie omtrent het kanaal GentTer Neuzen. Tot deskundige voor de nieuwe schatting der pachtwaarde van de landen in den calamiteuzen polder Nieuw Neuzen is door Gedeputeerde Staten benoemd de heer P. F. Fruijtier, te Hontenisse. De voordracht voor onderwijzeres aan de O. L. school te Breskens bestaat uit de dames F. Baetens te Ierseke, M. E. Scheffelaar Klots te Ter Neuzen en C. A. de Wilde te Heinkenszand. Aan den gisteren in het //Hotel de Appel", bij B. P. de Boij van de Voorde, alhier, gehouden kampstrijd op het biljard, werd door 24 spelers deelgenomen. De prijzen werden gewonnen als volgtle prijs R. Bresson van Ter Neuzen en A. Vermast van Spui; 2e prijs Th. Bruggeman en N. J. Imandt Toen John Chinaman gelezen had, wenkte Lucile hem dat hij spreken zou. Hij glimlachte goed- hartig en sprak vertroostend Ik heb alles gehoord, en mijn Lucile handell niet verstandig, zich er over te bedroeven en haar oogen met tranen te vullen. Docter Percy is een beroemd geneesheer en een goedhartig mensch. Hij meeiit het eerlijk en oprecht, en indien't mijne Lucile eenmaal in de gedachte kwam, de gade Hij zweeg op het afkeureud gebaar van zijne beschermelinge en terstond gleed het potlood over een ander velletje papier. Van mijn kindsheid zijt gij, Fo, mijn be schermer geweest, schreef Lucile met zenuwachtigen haastge hebt de plaats mijuer ouders vervuld en er voor gezorgd dat ik in omstandigheden kwam, waardoor ik een vaste grond voor een onbezorgde toekomst kon leggen. Ge hebt mij lief gehad en hebt mij nog lief als ware ik uw dochter. Maar hoezeer ik mij ook aan u verplicht gevoel en mij de door u geschonken weldaden herinner, verzoek ik u, nimmer weder van iets dergelijks tot mij te spreken, nimmer weder, naar het voorbeeld van docter Percy, gedachten bij mij op te wekken die me tot nu toe vreemd waren. Of meent ge dat een sprakeloos meisje het recht heeft, ook andere menschen ongelukkig te maken en daardoor zelve nog ellendiger te worden Neen, Fo, ik ben volkomen tevreden met mijn lot en zou alleen wenschen dat ik Percy nooit gezien had. Voor het onderhoud tusschen ons beiden zou de gewone langzame van Ter Neuzen3e prijs. C. Vermast van Spui en P. Faas van Ter Neuzen. Zaterdag j.l. werd door den wachtmeester der marechaussee alhier aangehouden zekere De S., een koopman in vodden, die verdacht wordt in den laatsten tijd, zoowel in Nederland als in Belgie verschillende diefstallen gepleegd te hebben. De laatste diefstal waarvan hij verdacht wordt rnoet gepleegd zijn bij een landbouwer onder Stroo- brugge in Belgie, waar de dief door braak en inklimming zich toegang verschafte totde woning en daar behalve eenige kleedingstukken, ook goud en zilver medenam. De man, die bij zijne arrestatie bier in 't bezit werd gevonden van een gedeelte van de verinoede- lijk ontvreemde kleeding is, hoewel hij alles ont- kende, gister morgen ter confrontatie overgebracht naar Aardenburg om daarna ter beschikkiug der justitie te worden gesteld. De visscherij van eeDige perceelen in het kanaal door Walcheren en de Arne, is door den staat der Nederlanden gegund aan den heer P. P. Geers te Ter Neuzen, voor f 503'sjaars. Tot directeur der Weezeuinrichting te Neer- bosch is benoemd de heer A. Voors, predikant te Wolvega. Axel. Tot predikant bij de Ger. kerk A alhier is beroepen Ds. Van Dam te's Gravendeel. Philippine, 21 Febr. Heden voormiddag had ten stadhuize alhier de verpachting plaats van het rapen van mosselen aan de kade. Beide perceelen werden gegund aan A. Bockstael alhier voor de som van f 180, waarbij hij de verplichting op zich neemt de trappen aan de kade schoon te honden. Hedennamiddag brak hier brand uit bij den metselaar J. de Waele. Het schuurtje waarin stroo en hooi was, is ten gronde toe afgebrand. Ook is een geit in de vlammen omgekomen. Door spoedige hulp, zoowel van de inwoners als van de brandweer was het vuur spoedig gebluscht. Oorzaak van den brand is oubekend. Niets is verzekeid. Men meldt ons uit Hulst In de heden gehouden aigemeene vergadering is met 59 van de 65 uitgebrachte stemmen besloten het onlangs door 't bestuur gewijzigde reglement der centrale R.-K. kiesvereeniging wederom te wijzigen en een ontwerp te laten indienen door eene commissie, samengesteld uit leden der af- deelingen. Koewackt. Toen Zondagmorgen de geloovigen uit de kerk huiswaarts keerden, zagen zij in de verte in &:n der boamen een man zitten. Vooreersj i i mi U.I - .—mil i I, -t~- I. schrijfwijze voldoende zijn geweest. Wat baat mij de nieuwe vlngge manier, als zij er slechts toe dient, mij mijn ongeluk smartelijker te doen gevoelen Neen, Fo, ik kan hem niet wederzien en wil hem ontwijken. Hij heeft mija kind beloofd, den indruk zijner onvoorzichtig gesproken woorden te doen verdwijnen, was Fo's vrieudelijke tegenwerping. Hij beloofde meer dan waartoe hij in staat is, schreef Lucile in opgewondenheid. Telkens als ik hem zou zien, zou de herinnering aan zijne woorden mij opnieuw pijnigen, my de kalmte doen verliezen, die ik behoef, als ik me met hem wil onderhouden. Mij dunkt, zijn woorden waren beleefd en goed gemeend, zei Fo ChuDg en zag verwonderd Lucile in het van opgewondenheid gloeiend gelaat. Noemt gij het goed gemeend, als iemand het op mijn verderf toelegt las hij terstond daarna op het hem toegereikte papier. Maar ge kunt het niet weten, ge hebt niet in zijn oogen gezien, niet op den klank zijner stem gelet. Neen, Fo, ik rnoet weg voor hij terugkomt, ik kan hem niet meer ontinoeten. Het bewustzijn, door hem gadegeslagen te worden, zou mij op het tooneel in mijn bewegingen belemmeren en mij oumachtig maken, mijn taak vervullen. Teekenen van af- keurig zouden mij gewis ten deel vallen terwijl ik vroeger steeds levendig werd toegejuicht. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 1