No. 4342. A1 g 0 m 0 0 a Hi0uws« ©a Ad?0rt0ati0blad 2$iQvseb*7Ua&d«rtik o o r Bekendmaking. Zaterda^ 14 Februari 1903. 43e Jaaraang. PERSONEELE BELASTING. Gemengde berichten. ABONNEMENT: Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. lEGEERfSTIEi ZBULi-AJD. op Donderdag 26 Februari 1903, Zuid* Afrika. In een gesprek dat rechter Hertzog na zijn onderhoud met Chamberlain, met den correspondent van de u Daily Mail" te Springfontein had, ont- kende Hertzog, dat de voormanuen der BoereB verdeeld zijn en dat De Wet en zijn metgezellen onverzoeulijk tegenover Chamberlain waren opge- treden. Hertzog klaagde over de bekrompenheid van de lagere Britsche ambteuaren, hoewel de hoogere nauwelijks beter zijn. Hun onkunde in het Hollandsch, hun verwaarloozen van de belangen en wenschen van het volk scheppen voortdurend wantrouwen. Hertzog keurde 't af, dat oude be- proefde Vrijstaatsche ambtenaren voor Nationale Verkenners worden voorbij gegaan. Hij drong aan ep amnestie voor de rebellen. Zouder die amnestie geen verzoeniug. Kroonprinses Louise. Wat Venezuela aan de blok- keerenden betaald. IHacedonie. Als de Duitsche Keizer uitrijdt. RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. Kantongerecht te Ter Neuzen. TER NEDZEISCHE CO! RUT. Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Franco per post: Vooi Nederland 1,10. Yoor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,82|. Men abonneert zich bjj alle Boekhandelaars, Postdirectenren en Brieven- bushouders. ADVEETIHTIEHs Van 1 tot 4 regeis 0,40. Voor elken regel mew 0,10. B^j direct® opgaaf van driemaal plaatsing derzelfd® adrtrtenv slechts t w e e m a a 1 berekend. Grootere letters worden naar plaatsmimte berekend. •ordt de prijs nit blad veraahtjBt IfaandaR-, Woenidag- en Vrijdaynvnnil, ■ItaezuBilerd op t'eeitdagen, btj de Firms Is. J. VAH D1 tAHOK tm Ter Hem.eat.. De Burgemeester van TER NEUZEN brengt bij deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden. dat de door den Directeur der Directe Belastingen enz. te Middelburg, den O Februari 19113 invorderbaar verklaarde kohieren der personeele belasting dezer gemeente, over het jaar 1902 Nos 9 en 10 op heden aan den Ontvanger der Directe Be lastingen, ter invordering zijn ter hand gesteld en dat ieder verplicht is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet. te voldoen. Ter Neuzen, den 12 Februari 1903. De Burgemeester voornoemd, J A, P. GEILL. Burgemeester en Wethouders *an HOEK inaken bekend, dat gelegenheid lot VACCINATIE zal worden gegeven tusschen 1 en 2 ure '9 namiddags voor degenen, die wonen in de kom, Hasjesstraat en Mauritsfort op Vrijdag 27 Februari daarna, op denzelfden tijd voor degenen, die wonen in het Paradijs, Boerengat en de Knol. Beide dagen ten huize van den gemeente- geneesheer. Hoek, den 12 Februari 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WOLFERT, Burgemeester. J. M. DREG MANS, Secretaris. Chamberlain kwam Maandag te Grahamstown, in de Kaapkolonie, aan. In zijn daar gesproken rede zei hij het volgende over Milner »Niemand kan beter dan een bewoner van de Kaapkolonie den persoon van lord Milner waardeeren. Hij is belasterd, zooals alle groote mannen belasterd worden door kleine geesten. Hij geniet het voile ▼ertrouwen van zijn souverein en de Engelsche regeering. Als zijn gezondheidstoesland het toe- laat, zal lord Milner blijven om zijn werken voort te zetten." Hertzog stelde Chamberlain verantwoordelijk voor de slechte behandeling van de echtgenootea van De Wet, Steijn en Hertzog zelfs gedurende den oorlog. De ^Standard" verneemt uit Grahamstown Onder de adressen, die Chamberlain gekregen heeft, was er eeu van daukbetuiging van de Afrikaanders, omdat hij de beschuldigingen tegen de Afrikaanders, in een ander adres vervat, afwees. Hierin stond, dat bet te betreuren was, dat de invloed van den Bond in Kaapland weer toenarn en dien van de loyalisten overscbaduwt. Het adres verzocht daaroai, de Kaapkolonie te splitsen, aangezien de oostelijke en westelijke provincien nimmer kuunen sameugaan en sauueii nooit in een Zuid-Afrikaanschen stateubond kunnen treden. Geheel tegen de verwachting in, is eergister toch nitspraak gedaan in 't Saksische echtschei- dingsproces. De beklaagde, de kroonprinses, draagt de schuld van de scheiding, zegt 't vonnis. Zij is veroordeeld in de kosten van 't proces. Voor dat de uitspraak werd gedaan, was officieus bericht, „dat men aan 't Saksische hof nog aan een serieus van elkaar gaan van de prinses en Giron, Doch aan een werkelijk verdriet van de prinses geloofde." Yoor zoover 't eerste betreft de prinses zal aan niets zoo weinig hebben gedacht en wat het tweede aanbelangtdat de prinses be- rouw zou hebben over haar beengaan van den man, dien ze door zijn daden niet lief hebben kon, kon niemand verwachtenmaar haar verdriet over 't verwijderd moeten blijven van haar ziek kind, dat heeft ieder met haar meegevoeld, en de hard- vochtigheid, waarmee deze smart van de onge- lukkige vrouw aan 't Saksische hof is genegeerd, heeft niet alleen in Saksen, maar in geheel Duitschland en in 't buiteuland afgrijzen gewekt. Zoo iets vergeet 'n volk niet, en talloos zijn de bewijzen van sympathie, die de prinses bij deze gelegenheid gewerden. De prinses was tijdens de crisis, die haar jongste zoontje doormaakte, zoo overspannen, dat haar advokateu haar slecbts met de grootste moeite van een reis naar Dresden konden afhouden en eerst toen men haar zwart op wit toonde, dat ze niet bij 't ziekbed van haar kind zou worden toegelaten, liet ze zich overtuigen, dat haar tocht vruchteloos zou zijn. Daarna volgde haar opname in eeu sanatorium, waar de prinses voorloopig denkt te blijven. Yelgens een Laffan-telegram, zag Italie af van zijn eisch, om een bevoorrechte betaling te ge- nieten van 150,000 guldeu. Het zal genoegen nemen met een kleine helft hiervan. Bowen bood Duitschland een som aan grooter dan die helft op voorwaarde dat Duitschland zijn eisch van 85,000 gulden terugneemt. Italie en Eogeland stemden er in toe dat Duitschland een grooter bedrag vooruit zal ont- vangen dan zij. Engeland willigde Bowen's verzoek in, dat de Venezolaansche oorlogschepen door de Britten genomen, tijdens de blokkade, teruggegeven zullen worden aan Yenezuela. Duitschland antwoordde nog niet op een soortgelijk verzoek. De ffTimes" verneemt uit Sofia, dat een agent van eeu der mogendheden de Boelgaarsche regeering verzekerd heeft, dat de mobilisatie van Turksche troepen louter defensief is. Intusschen is er reeds een groote troepenmacht op de oostelijke grens samengetrokken. Daar staan 80,000 man voetvolk en 1500 man ruitenj onder Moestafa Pasja. Om het opdringen van het publiek in den Thiergarten tegen te gaan, wanneer de Keizer uitrjjdt, worden de rijen van politie-agenten er tegenwoordig verdubbeld. Men zegt, dat dit vooral geschiedt om de grasperken, die anders door het publiek platgetrapt worden, te beschermen. Ook op de Unter den Linden staat thans, in deu omtrek der voornaamste kruispunten, bij na om de drie passen een agent in uniform op het korte eindje van het paleis tot aan de Branden- burgsche poort ongeveer 70 uniformen. Bovendien nog een aantal leden van de geheime politie in politiek bij het uitrijden van den Keizer. De rechtbank heeft in hare zitting van 13 Febr. de volgende vonnissen uitgesproken J. C. d. B., oud 22 j., werkman te Ter Neuzen, is wegens mishaudeling ontslagen van reohts- vervolging. L. v. G., oud 21 j., Bchippersknecht te Ter Neuzen, is wegens vernieling veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen hechtenis. F. B. F. S., oud 18 j., opperman ter Ter Neuzen, is wegens huisvredebreuk veroord. tot f 10 boete of 10 dagen hecht. Bij bevelschrift van bovengenoemde recht bank is naar de openbare terechtzitting dier rechtbank verwezen C. F. T. H., oud 16 j., diengtknecht, geboren te St. Jansteen, wonende op 'tgehucht ,y Patrijs", ge meente Stoppeldijk, gedetineerd te Middelburg ter zake dat hij den 22 Januari 1.908 des voormid- dags omstreeks 6J/4 uur te Patrijs, gemeente Stoppel dijk, in een landbouwschuur van G. F. de Theije, welke schuur stond op een afstand van ongeveer 5 meter van een wagenhuis, kort bij twee graan- schelven en op een afstand van ongeveer 9 meter van een woning, bewoond door voornoemden De Theije, opzettelijk brand heeft gesticht door met een brandeDde lucifer het in die landbouwschuur aanwezige hooi in brand te steken althans aldaar op eenige wijze opzettelijk brand heeft gesticht, tengevolge waarvau die landbouwschuur en de daarnaast gelegen schuur met het vee, de land- bouwprodueteu en de gereedschappen in die schuur aanwezig, toebehoorende aan meergenoemden De Theije, zijn verbrand, door welke brandstichting te duchteu was gevaar voor de bovenvermelde twee schuren en woonhnis met hetgeen zich daarin bevond, benevens voor het bovenvermelde wagenhuis en hetgeen zich daarin bevond en voor de twee bovenvermelde graanschelven, alles toe behoorende aan meergenoemden De Theije. Aau den beklaagde is ambtshalve als verdediger toegevoegd den beer Mr. P. Dieleman, advocaat en procureur te Middelburg. Zitting van 12 Februari 1903. Veroortlet-ld z|jn: N. W., industrieel te Morcalme in Belgie, ter zake van het als bestuurder van een spoorweg- dicnst-remboursementen niet zonder uitstel aan den afzender uitbetaientot eeue boete van 100, subsidair 30 dagen hechtenis, met vrijspraak ran hetgeen hem meer of anders is ten laste gelegd. F. V., workman, R. L. M S., boerenknecht, beiden te Westdorpe, ter zake van overtrading der Jachtwet; ieder tot 2 boeten van f 2, subs. 2 dagen hecht. voor elke boete, met verbeurdverklaring der geweren, met bevel tot onbruik- baarmaking van het in beslag genomen geweer en uitlevering van het niet in beslag genomen geweer of betaling der waarde ad 5, subs 3 dageu hecht. met onbruikbaarmaking ook van dit geweer bij uitlevering. J. d. D., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van Leer- plichtwetovertredingtot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. A. R. M zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake van straatschenderijtot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. C. v. D., metselaarsknecht te Ter Neuzen, ter zake van ia het openbaar een voor de eerba&rheid aanstooteiyk lied zingen tot eene boete ran f 2, subs. 2 dagen hecht. E. C. v. D., zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake van lachtrumoer; tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. J. v. L., bootwerker te Ter Neuzen, P. H., timmermen te Philippine, ter zake als vorenieder tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. J. D., schipper te Ter Neuzen, ter zake van in staat van dronkenschap de orde verstorentot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. J. B. d. S., koopman te Assenede, P. B. L., schipper te Hoek, ter zake als voren ieder tot eene boete van 4, subs. 3 dagen hecht. voor slke boete. A. L. d. M., visscber te Philippine, ter zake van het varan met een vaartuig zonder uummertot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. F. D., P. V., arbeiders te Bouchaute, A. W., A. B., P. P., arbeiders, alien te Watervliet, ter zake van het berisschen der Schelde zonder consentieder tot eene boete van 1, subs. 1 d. heeht. voor elke boete. P. G., visscher te Ter Neuzen, ter zake van het rapen van schelpvisch tot eene boete van f 3, subs. 2 dagen hecht. H. v. d. B koopman te Assenede, D. d. D., landbonwer ts Hontenisse en J. d. L., knecht te Zaamslag, ter zake vaa het rijden met een velocipede zonder lichtieder tot eene boete van f 1, sobs. 1 dag hecht voor elke boete. A. d. R., J. H., J. P. E., zonder beroep te Ter Neuzea, ter zake van het op den openbaren weg met geld spelen ieder tot eene boete van f 1, sabs. 1 dag hecht. voor elke boete. A. d. S., bierhuishoudster te Weetdorpe, ter zake van het geren van eene openbare danspartjj zonder verguuningtot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. U. v. D., specimen te Sas van Gent, ter zake vana mttziek maken zonder vergunning 4 openbare dronkenschap tot boeten van J 1 en f 2, subs. 1 dag hecht. voor elke boete. J. G. S., bakkersknecht, G. d. R., werkman, beiden te Ter Neuzen," A. d. M., schipper te Philippine, P. J. W. v. A., werkman, E. J. E., polderwerker, P J. D., werkman, P. F. D., polderwerker, alien te Sas van Gent, ter zake van openbare dronkenschap ieder tot een boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. J. J. d N„ bierhuishoudcr, W. P. W„ bootwerker, beiden te Ter Neuzen, E. W., arbeider te Sas van Gent, A. K., bargeschipper aldaar en D. J. K., arbeider te Hoek, ter zake als vorenieder tot eene boete van J 8, subs. 2 en 3 dagen hecht. J. B. D., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap bij eerste herhalingtot eene boete van f 8, snbs. 3 dagen hecht. M. A. D., verlaten huisvrouw van L. Q., te Ter Nenzen, ter zake als voren tot eene hecht van drie dagen. E. D., polier te Assenede (Btaakje), ter zake van openbare dronkenschap by tweede herhalingtot eene hecht. van eene week. V rygesprolien L. V., werkman te Ter Nenzen, ter zake van overtrading der Drankwet. Woensdagmorgen had te Rhenen eeu treurig ongeluk plaats. Een 4jarig kind van den arbeider P. alhier, die bij afwezigheid van de moeder zich te dicht bij de kachel waagde, had het ongeluk met vuur in aanraking te komen, waardoor het deerlijk vetbrandde. Geheel verminkt vond de moeder bij hare thuiskomst het kind op den vloer liggen. M oensdagmiddag, circa 2 uur, is te Muider- berg uit zee een lijk opgehaald van een persoou dien men nog eenigen tijd te voren aan zee had zien wandelen. De verdronkene had nog een goed gevulde beurs bij zich. De familie Van O., aan den Dubbeldamschen weg te Dordrecht, is op zeer ouaangeuame wijze dupe geworden van een ambtelijke vergissiiig. Achttien jareu geleden verloor zij een zoontje van zes maanden, waarvan destijds behoorlijk aan- gifte werd gedaan. Thans ontvingen de ouders een oproeping voor dien jongen om zich te doeu inschrijven voor de nationale militie. Als historisch wordt het volgende verzoek van een eenvoudig boertje aan het schoolhoofd in een Geldersch dorp vermeld »Mester, 'k heur ielkereis proaten over stoaken in Amsterdam an 't spoor en ze zegge, da ze overal stoaken willen. Kerl, 'k heb zukke beste boonstoaken, zoude ers'ne oavertenzie willen opmoaken veur me, woarin stoat d&'k stoaken zat te koop heb?" In het Flakkeesche blad ffYooruit" komt de volgende correspondentie uit Sommelsdijk voor Wie heit dat verke bie zeH stert gepakt Ja, wie Dat weet men nog niet, maar 't slot is, dat bakker Brinkman zijn verkje kwijt is. Toen hij Maandagmorgen vroeg zijn 3 varkens zou gaan voeren, vond hij van zijn 3 pleeg- kinderen er slechts 2. A1 heel gauw kreeg men vermoeden, dat no. 3 een zekeren V. naar Rotter dam was nagereisd. Daarom werd telegrafisch verzocht aan de politie te Rotterdam V. met zijn varkens aau te houden, want men wist al, dat hij niet 6, doch 7 varkens had meegevoerd. Twee rechercheurs gingen er op uit. V. werd aangehouden en zijn 7 varkens naar 't abattoir gevoerd. De rechercheurs vervoerden deze 7 echter in gezelschap van eeu aantal andere in 6en wageu. Bij 't abattoir liet men V. zelf zijn varkens uitzoeken en toen bakker Br. kwam, was 't zijne er niet onder. Wei herkende hij het onder dc varkens, die schoon aan den haak hingen. Maar daarvan was af blijven de boodschap. Hij zal waarschijnlijk zijn varkea kwijt zijn. En wie 't bij de stert gepakt heeft, weet men nog niet. Nader blijkt, dat het door ous aan de z/Zutph. Ct." ontleende bericht over een ver- moedelijken moord te Deventer onjuist is. De vrouw is, gelijk bij de lijkschouwing is gebleken, overleden ten gevolge vae het overmatig gebruik van sterken drank. Zondagochtend werd tijdens de godsdienst- oefening te Waltenhofen bij Kempten in de pastorie ingebroken en voor ongeveer 23000 mark aan geldswaardige papieren gestolen. Het geval werd spoedig in de kerk bekend en een deel der bezoekers nam op zich de dieven te achtervolgen. Deze werden in de buurt van Lenzfried ingehaald. Toen zij zagen, dat men hen volgde, wierpen zij de papieren weg en losten revolverschoten. Drie achtervolgers werden gewend, onder wie een zelfs ernstig. Ten slotte werden de dieven overmand en naar de gevaDgenis te Kempten gebracht. Te Rotmouten (Sint Gallen) heeft zekere Meyer, een wever, die reeds geruimen tijd zonder werk was, in een vlaag van wanhoop een ver- schrikkelijke daad begaan. Met een bijl heeft hij zijn vrouw en twee zijner kinderen gedooa zijn drie overige kinderen en zich zelf heeft hij zware verwondingen toege- bracht. Dit drama houdt in Zwitserland veler gemoederen

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 1