Fisuws- ea Adrsrteatieblad ii®uwsoh-V •^aadsrsa. A 1 g e m 6 9 n NATIONALE MILITIE. Pub 1 i c a tie. No. 4339. Zaterdag 7 Februari 1903. 43e Jaargang. 7 8 a p DPE0EPIHS van V1RL0FOAHGIBS. Telegrafische berichten. Gemengde berichten. Een raad aan duizende vrouwen. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. Bij deze courant behoort een bijvoegsel. 1 TElt NEUZEN, 6 Februari 1903. RECHTSZAKEN. TER SEUZESSCHE (IIIRtVT. ABONNEMENT: Voor Per drie maanden binneu Ter Neuzen f 1,—. Franco per post: Nederland f 1,10. Voor Belgie f 1,40. Voor Amerika f 1,324. Men abonneert zich bjj aile Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. iDVISTIHTXiSi Van 1 tot 4 regels 0,40, Voor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf ran driemaal plaatsing derselfde adrsrtenti. »ordt de pn slechts treem] berekend. Grootere letters worden naar plaatsrnimte berekend. SSU hlail .e««8iljpt H.tnnilHK-, Woenidag- en Vrljrtayavond, altgetonilerd op reeatdaaea, blj de Firms P. M. VII De Burgemeester van TER NEUZEN Gelet op een Koninklijk besluit gegrond op artikel 110 der Militiewet, bekend gemaakt bij diensttelegram van den Heer Commissaris der Koningin in Zeelandontvangen den 6 Februari 1903 Gelast de hieronder genoemde verlofgangers der nationale militie om zich op den lO Februari 1903, rechtstreeks naar hun korps in de mede hieronder vermelde garnizoensplaats te begeven en aldaar uiterlijk 4 uur 's namiddags tegen- woordig te zijn voorzien van hun voor gezien geteekende verlofpas en van al de voorwerpen van kleeding en nitrusting, door hen bij hun vertrek met groot verlof medegenomen, teneinde in werkelijken dienst te worden1 gesteld. En vestigt er hunne aandacht op dat zij, die in gebreke blijven op den bepaalden dag onder de wapenen te komen, bij hunne latere opkomst, zooveel langer in dienst zullen worden gehouden, en dat zy, niet aan de oproeping voldoende, als deserteur zullen worden behandeld. N A M E N EN VOORNAMEN. LICHTING. GEMEENTE WAARVOOH ZIJ ZIJN OP- GETREDEN. P O S I T I E. KORPS WAARTOE ZIJ BEHOOREN. GARNIZOENS PLAATS. Daysman Jozias Johannes Willem 1900 Middelburg loteling. Genietroepen Utrecht de Back Johannis id. Schoondijke id. 3* reg. Infanterie Vliasingen de Yisser Jan id. Ter Neuzen id. id. id. Jacobs Franciscus Josephus id. id. id. id. id. Scheele Jacob id. id. id. id. id. Balkensteijn Dirk Laurens id. id. id. id. Bergen op Zoom Harinck Willem Cornelia id. id. id. id. Vlisaingen. Vermast Amatus Aloijsius Eugenius id. id. id. id. id. den Exter Gerrit id. id. id. id. id. de Bruijne Jacobus Cornelia id. id. id. id. id. Riemens Anthonie id. id. id. id. id. Michielsen Simon id. Hoek id. id. id. de Feijter Abraham id. id. id. id. id. Lauret Eugenius Francies *1901 Ter Neuzen id. id. id. Meerteps Cornelis Jacobus id. id. id. id. id. de Klerk Salomon id. Axel id. id. id. Willems Emanuel Franciscus id. Ter Neuzen id. id. id. Verlir.de Floris Jacobua id. id. id. id. id. Hameliuk Arie Jacobus id. id. id. id. id. Oostdijk Pieter Marinus id. id. id. id. id. Kegels Octavius Josephus Frederik id. id. id. id. id. Hameliuk Nicolaas Andries id. id. id. id. id. Verkouteren Jacobus Pieter id. id. id. id. id. Meulenberg Anthonie Gerard id. id. id. id. id. Verbage Pieter id. id. id. id. id. Klaassen Jacob id. id. id. id. id. Leunis Wessel id. Dordrecht id. 6® reg. Infanterie Breda Wildschnt Hendrik id. Wijmbrit8eradeel id. 7® reg. Infanterie Amsterdam Ter Neuzen, den 6 Februari 1903. De Burgemeester voornoemd, J. A. P. GEILL. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, maken bekend, dat op 8 Februari j.l. zijn at'gekondigd, verordeningen op de verdeeling in kommen en wijken en het nummeren van gebohwen in de gemeente Ter Neuzen, en op de ver- huizingen in de gemeente Ter Nenzen, vastgesteld door den ,Raad dier gemeente in zijne vergadering van 22 Januarij.l. Deze verordeningen liggen van at lieden gedurende drie maanden, op de Secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage en zijn tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar. Ter Neuzen, 6 Februari 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. L. OOSTERIIOFF, Secretaris. De tijdelijk met verlof zijnde miliciens der lichtiDg 1902 zijn gisteren weder onder de wapenen geroepen. Voorts verscheen in het Stbl. no. 68 een Kon. besluit van den 5 Febr. houdeude oproeping onder de wapenen van de verlofgangers der lichtingen van 1900 en 1901 van de regimenten der infanterie en van het korps genietroepen, op door den Minister van Oorlog te bepalen tijd. Door den Minister van Oorlog is aan de burge- meesters bericht dat die miliciens uiterlijk Dinsdag den 10den dezer, des namiddags 10 uur bij hun corps aanwezig moeten zijn. (Zie telegrafische berichten). De heer P. J. Versluijs alhier werd dezer dagen op de navolgende plaatsen aannemer van de daarbij vermelde meststoffen Te Scherpenisse 121,300 Kg. superphosphaat a f 2,57, te Ouddorp 56,000 Kg. superphosphaat k f 2,491/t, te Ooltgensplaat 95,000 Kg. super phosphaat El 2,59, te Hoedekenskerke 80,000 Kg. superphcsphaat k 2,49, te Middelburg 104,200 Kg- superphosphaat El f 2,691/2, terwijl door hem te Ooltgensplaat en Hoedekenskerke de levering van chilisalpeter werd aangenomen voor resp- f 10,78 en 10,47, alles per 100 Kg. De heer Jac. Jan sen alhier werd gisteren te Wilhelminadorp aannemer van de levering van 25,000 Kg. animoniak-superphosphaat ad f 2,60 per 100 Kg. Gisteren werd te Hoek door de vereeniging ffDoelmatige Samenwerking" aanbesteed de leve ring van a. 219,900 kunstmest. Hiervoor werd inge- schreven door de heerenP. J. van Ardenne te Dordrecht voor 7,60, P. J. Versluijs te Ter Neuzen voor 7,30, Maatschappij tot levering van HulpmeststofFen te Dordrecht voor 7,27, A. Rottier te St. Jansteen voor 7,22, P. J. Scheele te Ter Neuzen voor 7,22 en P. Harte te St. Laureijns voor 7,201/2. b. 37,500 Kg. Chilisalpeter. Hiervoor werd ingeschreven door de heei*nP. J. Scheele, voor f 10,94, P. J. Versluijs voor f 10,89, M. Verbrugge voor 10,80 en A. Wieland voor 10,69 alien te Ter Neuzen. De levering is niet gegund. Gisterennacht heeft naar men ons meldt in de nabijheid der Belgische grenzen weder eene ontmoeting plaats gehad tusschen mare chaussee's en een paar kippendieven. De marechaussee's De Krom en Baetens, van de brigade Hulst, dien nacht op surveillance zijnde aan de Heikant, tusschen St. Jansteen en Koewacht, hoorden op een gegeven oogenblik niet ver van hen verwijderd, op een verdachte plaats, een angstig gekakel of geschreeuw van kippen. Diefstal duchtend, wilden zij zich in hinderlaag begeven, doch eer zij daartoe de kans hadden, zagen zij reeds twee personen, die hen van de tegenovergestelde zijde naderden. Plotseling knalde van die zijde een schot, waarop de beide marechaussee's die gelukkig niet getroffen werden, ook terstond vuur gaven. De dieven sloegen toen op de vlucht en werden door de twee marechaussees achtervolgd, doch jammer genoeg, niet achterhaald. Een zak met kippen, door de dieven in hunne vlucht achtergelaten, is in beslag genomen. Van wie de ontvreemde kippen afkomstig waren, is ons nog niet bekend. In de St. Ct. van heden is opgenomen eeD Kon. besluit, waarbij aan den loteling voor de lichting der nationale militie van 1903 uit de gemeente Koewacbt Cyrillus Dhooghe ontheffing van den werkelijken dienst voor zijn geheelen aiensttijd 53 verleend. Bij dat beslait is overwogen dat genoemde loteling op 12 Nov. 1888 ge- boren te Stekene (Belgie) tijdens zijn vader, thans overleden, Belgisch onderda&n was, in Jan. 1902 te Koewacht, alwaar zijne moeder, weduwe ge- worden, sedert 25 Nov. 1891 woonde, voor de lichting van 1903 voor de militie is ingeschreven dat tegen deze inschrijving binnen den tijd, ge durende welken het register overeenkomstig artikel 24 der militiewet 1901 [Stbl. n". 212 van 1901) ler secretarie van Koewacht voor ieder ter lezing nederlag, geen bezwaar is ingebracht dat door den ingeschrevene bij de loting een nummer is getrokken, hetwelk hem tot militiedienst verplicht, en dat hij bij onherroepelijke uitspraak van den militieraad tot den dienst is aangewezen dat bovenvermelde inschrijving van Dhooghe niet had mogen geschieden, omdat deze geen Nederlander is en wegens zijne Belgische nationali- leit behoort tot eeu der Staten, bedoeld in artikel 15, 1°., van bovenaangehaalde wet, in verband met de bij de wet van 80 December 1901 (Stbl. n°. 295) goedgekeurde, op 4 Oct. 1900 tusschen Nederland en Belgie gesloten, overeenkomst van vrijdom van militie- en schutterplicht der weder- zijdsche onderdanen dat op zijne inschrijving door de militie en de aanwijzing tot den dienst van dien jongeling niet meer kan worden teruggekomen dat er echter in dit bijzonder geval grond be- staat dezen niet tot werkelijken dienst bij de militie te verplichten. Hoek, 6 Febr. Gisteravond gaf de tooneel- vereeniging ,Aldoende leert men" alhier hare voorjaarsuitvoeriug. Bij de opening herdacht de voorzitter het feit, dat 10 jaar geleden, den 8<3en Febrnari 1893, de eerste uitvoering gegeven werd. Na in 't kort de geschiedenis van #A1 doende leert men" doorloopen te hebben, kwam hij tot de conclusie, dat de vereeniging, wat innerlijke kracht betreft, voldoende is toegerust om voort te gaan op het pad der kunst. De verschillende nummers van het programma werden zonder onderscheid tot groote voldoening van het talrijke publiek ten tooneele gevoerd en met een herhaald applaus beloond, waarna een zeer genoeglijk bal de uitvoering besloot. Axel, 5 Febr. Dinsdag 1.1. gaf de rederjj- kerskamer ffDe Herleving" alhier haar tweede winterconcert in haar gewoon lokaal. De zaal was goed bezet, en geen wonder, daar velen ver- langden het drama ^Pierre de galeiboef" gecostu- meerd te zien opvoeren. In dit zware, voor rederijkers zoo moeilijk weer te geven stuk, kweten alle spelers zich goed van hunne taak. De blijspelen #Dirk Nergensthuis" en #Eens gekocht blijft gekocht" vielen zeer in den smaak van het publiek. De verschillende voordrachteu met pianobegeleiding deden in deze vereeniging fiinke krachten kennen. Ten tooneele werden ge- bracht de voordrachteu „Ik eet H. O. en Ik niet," ,/Haan en Kip" en yTwee honden aan 66n been". De costumes en decoratief was in lien woord prachtig te noemen, en er moet volmondig van de #Herleving" worden getuigd dafcaij kosten noch moeite ontziet om haar publiek een paar aangename winteravonden te bezorgen. Ten slotte werd door eeu heer, buiten de vereeniging staande, nog een voordracht gehouden, getiteld ,/Driekske de Schareuslijper", waarmede de voordrager veel bijval had. Koewacht. In deze gemeente werd van den zomer veel werk gemaakt van het fokken van var- kens. Zoowel de grootste landbouwers als de zoo- genaamde koeboertjes legden zich toe op het aankweeken van varkens, die op den leeftijd van 6 a 8 weken aan Belgische handelaars werden verkocht. Langen tijd bleef de markt der biggen goed en kon men ze tegen 20 a 25 francs per stuk dagelijks verkoopen. In de laatste weken is de markt aanmerkelijk gedaald en zagen de landbouwers geen kooplieden meer opdagen. Op de Belgische markten is dan ook weinig of geen vraag naar biggen. Ook de prijs der vette varkens is dalende. Betaaldc men dezen zomer 1 franc tot zelfs 1,10 francs per kilo levend gewicht, deze week golden op de Gentsche markt de varkens 0,85 franc tot 0,98 franc naar kwaliteit. 8 Gravenhage, 6 Febr. De Ministers kwamen dezer dagen herhaaldelijk bijeen, ten huize van den Minister van Binnenlandsche Zaken. Aan het departement van Oorlog wordt druk gewerkt, zoowel wegens de opx-oeping der ver- lofgangers van de lichtingen 1900 en 1901, als wegens de voorbereiding van andere maat- regelen. Een aantal oeambten van het Holl. spoor, leden van den bond van spoorwegambtenaren, hebben voor het lidmaatschap bedankt, wegens niet-instemming met het laatste optreden van den bond. Het gerechtshof te 's Gravenhage bevestigde gisteren het vonnis tegen J. v. L., bootwerker te 1 er Neuzen, door de Middelburgsche rechtbauk wegens mishandeling veroordeeld tot 6 weken hechtenis. Id verband met de gisting onder de ver schillende werklieden-organisatie's, zijn de mili- tairen te Amsterdam reeds met verschillende deta- chementen versterkt. De invloed der staking van de koetsiers was Woensdag te Amsterdam ook merkbaar aan de trouwpartijen, die naar het Stadhuis kwamen. Er wordt wel meer door brnidsparen op Woensdag geloopen, maar ditmaal was het getal rijdenden nog aanmerkelijk minder dan gewoonlijk van de 38 paren kwamen er 32 te voet. Bij de rijdende trou wpartijen, die door „patroons" werden gereden, zaten de vaders met het bruids- paar in hetzelfde rijtuig. Bij een of twee ging de bruidskoets terng om nog familie te halen. Door gebrek aan de rem, geraakte bij Birmingham een stoomtram een locomotief en een goederenwagen op een gegeven oogen blik buiten controle en vloog met veel geweld een heuvel af en een brouwerij binnen. De stoker werd over een sloot in een tuin geslingerd en kreeg over zijn geheele lichaam lichte kwetsuren, -wijl in de brouwerij groote verwoestingen werden aangericht. Okshoofden sprongen en de inhoud stroomde langs de goten over de straat. Er is bijna geen vat heel gebleven. Het is dikwijls nuttig alles te zeggen wat men op het hart heeft. Indien wij jegens elkander wat openhartiger waren als gewoonlijk, dan zouden duizenden onaangenaamheden vermeden kunnen worden. Mejuffrouw J. van den Berg, Karnemelksloot 524 te Gouda, is openhartig geweest. Zij schreef ons, laat uw verslaggever maar tot mij komen, want ik beschouw het als een plicht u mijn hoogste dankbaarheid te doen kennen, want gij hebt mij van mijn martelingen verlost en dank aan u, kan ikgelijk voorheen mijn gewoue bezigheden verrichten. Bij het bezoek dat onzen verslaggever H.Ed, bracht, werd hem het volgende medegedeeld Sedert anderhalf jaar ben ik lijdende geweest aan een soort van bloedvergiftiging, er ontstond een klein wondje aan den top van mijn wijsvinger van de linkerhand, van lieverlede zette het kwaad zich voort, mijn arm zwol tot aan den schouder toe op en werd geheel onbruikbaar, daar bleef het echter niet bij, want het gaan werd mij onmogelijk. Om mij van de eene plaats in mijn huis naar de andere te begeven, moest ik mij vsn een stok bedienen en aan de rnuur vasthouden. Ik had totaal geen kracht meer in mijne beeuen. In mijn wanhopigen toestand was ik ten einde raad, en had ik niet het geluk gehad zoovele wonderbare genezingen in de couranten vermeld te zien, door het gebruik der Pink Pillen van Dr. Williams, dan had ik u zeker niet meet

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 1