I Ruhr-ZachelkcPen, Rulir-Kacfielkolen. een flink WOONHUIS, Een Burgerwoonhuis, FRUITBOOMEN. I J. las. Zachte Lijnkoeken, OPROEPING. IN LOSSING: TE HUUR: WASCHTOBBEN, ONGEVALLENWET. WaarschuMfing. In lossing s Uit de hand te koop Westdorpe, Boomkweekerij, F. DELLAERT. BURaERLIJKESTAND. Nederlandsch Tooneel van Gent. Hoogwatergetij te Ter Nenzen. iuuz operauen. operat_ van breu/eeni in het Advertentien. 200 M3. zuivere Onderhoudsgrind Polder Beoostenblij benoorden. Den Heer L. GELUK, Zaamslag. Hen Heer L. GELUK, Zaamslag. Smeekolen, a f 12,00 per 1000 Kg. Ter Neuzen. E. VAN DE REE. VERKRIJGBAAR-. Ter Neuzen. L. DEKKER Az I I I Grooten Schouwburg te Gent. D A G E N. Voorm. Nam. Donderdag 5 Februari 6.34 7.1 Vrjjdag 6 7.34 8.9 Zaterdag 7 8.49 9.29 Zondag 8 10.13 10.53 Maandag 9 11.30 Dinsdag 10 u 0.2 12.31 Woensdag 11 0.59 1.23 inn? Anoratiiin Sedert 28 Juli 1901 zijn 1002 iefde JY PIETER JOHANNES KIELMAN, Alle patroons in de BOUWVAKKEN te 1. het vervoeren van dien grind Tevens in lossing staande in de Kerkhoflaan. ALLE SOORTEN aan concurreerende prijzen. In den hofschouwburg te Mannheim is bij de eerste voorstelling van Hauptmann's »Der arme Heinrich" een groote paniek geweest. In de zaal kreeg een jonge man plotseling een loeval hij werd naar de vestibule gebracht en slaakte daar zulke hartsverscheurende kreten, dat het publiek dacht dat de scbouwburg in brand stond. Iedereen stormde naar de uitgangen en er ontstond een gevaarlijk gedrang. De intendant en een paar flinke mannen wisten echter gelukkig het publiek tot bedaren te brengen en ongelukken te voorkomen. Zaterdagavond kwam een meisje erg ontdaan op een politiebureau te Parijs met een pak, omwik keld met bloedige couranten. Ze vertelde dat ze op den hoek van een straat had gezien hoe een vrouw eerst naar alle kanten had uitgekeken of ze ook bespied werd, toen het pak had neergeleg< en hard was weggeloopen. Zorgvuldig en met zeker ontroering sneed de politiebeambte de touwtjes door, in de meening een misdaad op het spoor te zijn. Maar hij barstte in lachen uit, toen hij in het pak het nog warme lijk van een groote kat vond. Hoe men 90 jaar wordt. Een Saksisehe arts, Dr. Meinert, heeft met steun van de regeering en met medewerking van een groot aantal medici een statistiek opgemaakt van de levensomstandighe den der 90jarigen te Dresden. Op de 400,000 men schen waren in de Saksisehe hoofdstad 73 men- van 90 jaar of daarboven te vinden 23 mannen en 50 vrouwen. De verdere onderzoekingen van Dr. Meinert geven o. m. deze soms curieuse uit- komsten Slechts enkele van de vrouwen waren ongehuwd gebleven. Er waren bij de 73 twee joden en zeven katholieken, de overigen waren luthersch. De meesten waren in de tweede helft van het jaar geboren. Van verreweg de meesten hadden ook de ouders een hoogen leeftijd bereikt. Een oude man was het 9e kind van zijn ouders, toen hij geboren werd was zijn vader 80, deze heeft het tot 100 gebracht. Zijn moeder had hem zeer lang gezoogd. Hij was op zijn 61ste gehuwd met een 20jarig meisje; twee van hun drie kinderen zijn thans hoogleeraar. Meerendeels waren de oude lui van gemiddelden bouw, zeer lange menschen waren er in 't geheel aiet onder hen te vinden. Zij waren meest blond kaalhoofdigheid kwam bijna met voor. De meesten waren daarentegen taudeloos, maar hun tandvleesch was zoo verhard dat ze vrij goed kauwen kondeu. Sommige konden nog lezen zonder bril, de meesten waren hardhoorig. Meerendeels hielden zij zich nog ijverig bezig, of werkten geregeld. Zij sliepen lang minstens 8 of 9 uur in het etmaal. Merk- waardig was het opgewekte temperament van alien, met slechts enkele uitzonderingen, verscheidene hadden in hun jeugd als echte hekkenspringers bekend gestaan. Armen waren zeldzaam onder deze 27, verscheiden waren rijk. Allen werden uitstekend verzorgd. (Ziedaar twee omstandigheden, die deze statistiek uit sommige oogpunten van twijfelachtige waarde maakt). De meesten hadden verscheiden broers en zusters gehad. Men zou volgens de heerschende opvattingen kunnen denken dat de meesten dezer 90jarigen erg ,/waterkurig" moesten zijn, maar dat is geenzins 't geval, de meesten waren zelfs waterschuw, waschten plichtmatig handen en gezicht, maar namen zeer zelden een bad. Ook van goede gezonde lucht was in de kamers, waar de oudjes vertoefden weiuig te bespeuren. Meestal rook het er allesbehalve frisch. Toch hadden alien een goeden eetlust en uitstekende spijsver- tering. Liefst aten zij veel, bij voorkeur plant- aardig voedsel, en graag zoetigheid. Over de onthouding van sterken drank kon Meinert, die zelf een ijverig onthoudingsapostel, is, bij de oude lui niet roemen. Er waren er verscheiden die hun borrel daags geregeld genoten, een oude juffrouw slofte nog wel eens stilletjes naar een donker kroegje, met een jeneverflesch onder haar voorschoot maar dochter en schoon- zoon zagen dat door de vingers ze beschonwden 't als een ziekte. Een 90jarige arts dronk geen bier omdat hij reeds na een enkel glas een jicht- aanval kreeg. RooKen daarentegen deed hij al 60 jaar niet meer. INUEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur Zeer ODjuist drukt D. F. zich uit als hij zegt dat onze polemiek is geeindigdop hetgeen toch door hem in het midden werd gebracht, heb ik niet eens geantwoord. A. L. S. Axel. Huwelijks-aangiften. 16 Jan. Petrns Leopoldus Mattele, oud 22 j., jm. en Nathalie Marie Tacq (van Zaam slag), ond 20 j., jd. 22 Jan. Adriaan van Hoeve (van Westdorpe), ond 29 j., jm. en Sara Catharina Verpoorte, ond 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Jan. Jacobus Koster, oud 24 j., jm. en Aaltje de Visser, ond .21 j., jd. Geboorten. 18 Jan. Levinns, z. van Krijn Oppeneer en van Maria de Groote. 19 Jan. Camillus Franciscus, z. van Hypolite van Santberghen en van Hendrika Catharina Steel. 20 Jan. Adriaan Johaunes, z. van Pieter de Feijter en ran Janna Dieleman. 25 Jan. Marinus, z. van Jozias de Koeijer en van Elisabeth Wiemes. 29 Jan. Jan, z. van Jan de Visser en van Janna van Alten. 31 Jan. David, z. van David Koster en van Neeltje Jansen van Rosendaal. Overlijden. 18 Jan. Pieternella Moes, oud 24 j., echtg. van Jan Pieter Jansen van Rosendaal. 19 Jan. Cornells Witte, oud 10 m., z. van Adriaan Marinns en ran Cornelia Hamelink. 20 Jan. Albertus Bernardns Seghers, oud 28 j. echtg. van Catharina de Brauwer. 25 Jan. Pieter Marijs ond 75 j., wednwn. van Neeltje van Zuijen. Orannxv. Huwelijks-aangiften. 30 Jan. Cornelia de Koning, oud 29 j., jm. en Christina van de Voorde, ond 28 j., jd Geboorten. 4 Jan. Emelie Alphonse, d. van Johannes Leonardus Kox en van Rozalia Willems. 11 Jan. Alphonsos Isedorns, z. van Franciscns de Vilder en van Ilortensia Johanna Antonia Moens. 12 Jan. Rosalia Albertina, d. van Petrns Eijsackers en van Louisa Koole. 15 Jan. Emelie Maria, d. van Adrianus Rens en van Elisabeth Verlinden 19 Jan. Maria Leonie en Catharina Angelina, dochters van Petrns de Klerk en van Rosalia van Troost. 24 Jan. Fran ciscus en Alphonsus, zonen van Judocns Claijs en van Philo- mina de Koster. 27 Jan. Rosina Lonisa, d. van Pieter Jacobus van Troost en van Anna Maria de Rijck. Overlijden. 31 Dec. Jan Francies Goossens, oud 72 j., echtg. van Johanna Pardaan. 2 Jan. Paulina Cornelia, oud 74 j., d. van Matheus en van Josina de Mul. 3 Jan. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van Charles van Belle en van Emma Josepha Hoskens. 5 Jan. Emma Josepha Hoskens, oud 30 j., d. van Frederik en van Marie Antonette van den Bossche. 16 Jan. Leonia Maria Maer- man, oud 24 j., d. van Carolus Lndovicns en van Seraphina Herman. 17 Jan. Edmondus Eugenius Bernaerd, oud 8j., z. van Francies en van Louisa Maas. 21 Jan. Emelie Alphonse Kox, ond 17 d., d. van Johannes Leonardus en van Rozalia Willems. 28 Jan. Franciscus de Wilde, oud 59 j., echtg. van Apolonia Verdurmen. HcngstdiJIi. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Jan. Petrus Joannes van Megroot (van Koewacht), oud 34 j., jm. en Louisa Merk, oud 29 j., jd. Geboorten. 22 Jan. Louisa Christina, d. van Ludovicus Bogaart en van Rosina Jndoca de Rijk. 29 Jan. Corlia Louisa Isabella, d. van Leonardus van den Bulck en van Maria Louisa Kerckhaert. Overlijden. 26 Jan Augnstinus Alouisius Maas, oud 6 m., z. van Judocus en van Rozalia Elias. Philippine. Geboorten. 18 Jan. Theodorus Nobertus, z. van Petrus Johannes Franciscus de Wit en van Rosalie Rammeloo. 28 Jan. Franciscus z. van Angustinns van Hurck en van Pelagie van Wijnsberghe Overlijden. 17 Jan. Camiel van Hulle, oud 24 j., z. van Josephus en van Melanie Riiinx. £2 Jan. Florent de Sutter, oud 5 m., z. van Theophile en van Stephanie Marie de Neve. 24 Jan. Emile Marie Dhooge, oud 11 j., z. van wijlen Jacobus Dionysius Dhooge en van Melania de Bock. Sas van Gent. Huwelijks-aangiften. 22 Jan. Amand Gustave Stnbbd, oud 30 j., jm. en Helena Cornelia van Agtmaal, oud 25 j., jd. Geboorten. 21 Jan. Prudent Camil, z. van Jacobus Franciscus van Oteghem en van Julie de Boever. Overlijden. 21 Jan. Elisa de la Ruelle, ond 6 j., d. van August en van Nathalia Roeland. 27 Jan. Een als levenloes aangegeven kind van het m. geslacht van Johannes Dominicus Schelfaut en van Regina van den Brande. 30 Jan. Leonora de Roeck, ond 70 j., d. van Jan Baptist en van Anna Maria Jansen. Leopold Fidele Constant van de Cotte, oud 70 j., echtg. van Virgenie Vereecken. St. Jansteen. Huwelijks-aangiften. 24 Jan. August van Waes, oud 31 j„ jm. en Melania Frankevijle, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Jan. Augustinus van Hove, ond 34 j., jm. en Stephania de Rechter, oud 28 j., jd. 30 Jan. Vitalis de Block, oud 24 j.,jm. en Seraphina Slock, oud 26 j., jd. Geboorten. 16 Jan. Philomena, d. van Zephyrinus Fran ciscus Janssens en van Maria Carolina Inghels. 17 Jan. Honorins Augustus, z. van Engenius Franciescus van Dorsselaer en van Philomena Henderickx. 22 Jan. Maria Colleta, d. van Eduardus Kegels en van Marie Catharine van Holle. Philomena, d. van Joannes Rottier en van Delphina van Dorsselaer. 24 Jan. Louisa Maria, d. van Petrus Valent en van Eugenia Maria de Paepe. Margaretha, d. ran Edu ardus Ongena en van Prndentia van Meessche. 30 Jan. Alphonsius Johannes, z. van Angnstinus Contelis Staal en van Emerentiana van Vlierberghe. 31 Jan Petrus, z. van Carolus Ludovicus Vlassenrood en van Rosalia de Block. Overlijden. 21 Jan. Alphonsins van Dnijse, oud 5 m., z. van Seraphinns en van Maria Coleta d'Hooghe. Wextftorpe. Geboorten. 17 Jan. Augnsta Maria, d. van Constantinus van Hecke en van Emma Maria Soethaert. 24 Jan. Irma Maria, d. van Jeroen van Bastelaere en van Stephanie Rosalia Ceulenaere. Maurice, z. van Petrus Hollevoet (overl.) en van Elodie van Keulebroek. Overlijden. 16 Jan. Euphemia de Geitenaere, ond 78 j., wed. van Dominicus Francies van Hecke. Malvina Maria ran Waes, ond 9 j., d. van Cyrillus Josephus en van Maria Theresia van Acker. 29 Jan. Johanna van Waes, oud 33 j., echtg. van Bernardus Kamoen. Zaainslag. Huwelijks-aangiften. 22 Jau. Martinus Penne, oud 37 j., jm. en Janna Suzanna Dieleman, ond 37 j jd. 29 Jan. Ilermanus de Regt (van Axel), oud 20 j., jm. en Maria Adriana Huijssen, ond 18 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 29 Jan. Johannes Kempe, ond 22 j., jm. en Maria de Brnijne, oud 20 j., jd. Geboorten. 25 Jan. Jacobus, z. van Cornelis de Putter en van Tanneke Willemsen. 26 Jan. Janna, d. van Dirk Faas en van Willeinina Schieman. 28 Jan. Een als levenloos aangegeven kind van het m. geslacht van Martinus van Doom en van Wilhelmina Willemsen. 27 Jan. Leuntje Cornelia, d. van Abraham van Drongelen en van Adriana Duerink. Overlijden. 22 Jan. Fraoqois Seheele, ond 3 m., z. van Pieter en van Catharina Donze. 24 Jan. Cornelis Hamelink, oud 4 m., z. van Marinns en van Maria van Drongelen, 25 Jan. Panlina Smallegange, oud 22 m., d. van Adriaan en van Suzanna Seheele. 30 Jan. Janna Clasina Kempe, oud 49 j., echtg. van Anthonij de Pooter. Zuiddorpe. Geboorten. 18 Jan. Angustinns, z. van Severinns Willems en van Rosalia Verstraeten. 22 Jan. Prudent Joseph, z. van Isidorns Migom en van Clothilda Tacq. 23 Jan. Emelie Marie, d van Theophilus Talboom en van Elodie de Blaeij. 27 Jan. Anna Paulina, d. van Fraaciseus Edmundus van Goethem en van N«talie Bracke. Overlijden. 26 Jan. Magdalena Maria Dieleman, oud m., d. van Angnst en van Adolphina Braekman. ZEETIJDINGEN. Van 2 tot en met 3 Febr. VLAG. M Van en uaar. Lading. 2 Eng. barge idem 3 Eng. s.8. 3 Eng. s.s. Duits. s.s. idem Eng. s.s. Duits. s.s. ijzer idem ledig l our Ter Keazen s Lord Nelson i 228 Londen Mary en Kate j 249 idem Golfer I 1066 I idem X »n ler Iteazen t Hailing i 2199 .'Londen la»r Gem Triton 1806 Windan Hertna 1136 Geestemnnde ledig Tadorna 8730 Liverpool Hero 1603 Windan Wtara Gem stnkg. vlas li stnkg. vlas Eng. ketch Achilles 206 Yarmouth 1. vaten Duits. s.s Planet 2052 Bremen ledig idem Triton 1806 Antwerpen idem idem Herma 1136 Cardiff aardapp. Van 2 tot en met 3 Febr. werden langs de Oostsluizen alhier 35 binnenvaartuigen op- en 24 afgeschut; door de Westsl. 8 op- en 7 afgeschut. DirectieH. WANNYN. Op Zondag 8 Februari a.s., te 2 ore, 2de opvoeriDg van DE SMEDERSBAAS, tooneelspel in 5 be- drijven, naar het Fransch van Georges Ohnet en des 's avonds te 7 ure, 24ste opvoeritig van DE BRUID DER ZEE. Directie PAUL BOEDRT. Zondag 8 Febr. a. 8., des namiddags 2 ure, opvoering van MESSALINE, tragedie Ivrique, in 4 bedrijven en 5 tafereelen woorden van Armand Silvestre en Eug. Morand, muziek van Isidore de Lever. KOERS VAN Belgisch per 100 fr. Engelsch per HET GELD. 48,— A 48,05 12,n h 12,10 H it M Instituut v. Dr Ba8tin,Fontainel'Ev&quegedaan. Op dit hooge getal stierf er geen enkelen. Om u ervan te verzekeren, schrijft aan gemeente-secretaris, Fontaine l'Ev. (Etat-civil). Geen Belg. gesticht kan zulke statist, voortbr. waarschijnl. zonder gelijke in de wereld is. Tot op heden 4921 genez. (sedert 1890). i a.s. Door 's Heeren goedheid hoopt Vrijdag, den 6 Februari, onze geliefd broeder, oom, behuwd- en oud-oom de heer PIETER JOHANNES KIELMAN, zijn 90»ten geboortedag te herdenken. Dat hij nog lang moge gespaard blijven, is de wensch van ons gllen. Namens de familie, C. KIELMAN. Sluiskil, Februari 1903. Zoo de Heere wi] en hij leeft, hoopt aanstaanden Vrijdag onze oudste ingezetene van Sluiskil, de heer zijn 908ten geboortedag te herdenken. Dat hij pog lang moge gespaard blijven is de wensch van vele SLUISKILLENAARS. Ter Neuzen, worden dringend nitgenoodigd eene vergadering bij te wonen #p Dinsdag 10 Febpuani 1903, des avonds te zes ure, in het Vereenigings-gebouw, Donze-Visserstraat. Punten van behandeling Ten behoeve van den KOUDEPOLDER te loek wordt gevraagd prijsopgaaf voor e% de levering op keur en vrij op het binnenbeloop van den zeedijk van genoemden polder bij dijkpaal no. 13 en vodr 1 Juni 1903 van IPr ixissische) van 14 c. M., waarvau de betaling niet voor 1 December 1903 zal kunnen ge- vorderd worden over de wegen in den polder, welk vervoer zal moeten geschieden op en overeenkomstig eerste aanzegging vanwege het bestuur, zullende de geheele hoeveelheid moeten zijn verroerd vodr 31 December 1903. Bij niet voldoening aan laatstgenoemde bepaling wordt, voor iederen werkdag, dat de grind te laat zal zijn verroerd, eene korting groot 2,50 op de te vorderen som toegepast. Biljetten in te leveren voor des middags twaalf uur van Woensdag, 18 Februari 1903, ten huize ran den Ontvanger-Griffier W. S. J. 5IELEMAN te Ter Neuzen. Met het oog op de Petroleum van minder- waardige kwaliteit, die hier aan de markt gebracht wordt, maken wij belanghebbenden er op attent dat door ons uitsluitend gegarandeerd zuivere AMERIKAANSCHE PETROLEUM wordt ver- kocht, daar slechts met deze soort op den duur met succes te werken is. Ter Neuzen. P. J. VERSLUIJS. J. C. HARTE. D. E. WOLFERT Hz. K. WIELAND. Aanzuivering van het DTJKGESCHOT over 1902—1903, wordt beleefd verzocht. VAN DISHOECK, Ontv.-Griffier. Hiermede bericht ik U, dat het GLUTENMEEL en KROONVOER, mij geleverd door tusscben- komst van Van Opdorp Van Doeselaar te Hoek, (hoofdvertegenwoordiger L. Geluk te Zaamslag) vergeleken bij andere door mij geb'ruikte Krachtvoeders, mij meer voordcel geeft, zoodat ik kan verklareu dat het voor melkvee onover- treffelijk is. Hoogachtend, L. DIELEMAN, Hoek. Ik heb de proef genomen met GLUTENMEEL, hetweik mij door tusschenkomst van Van Opdorp Van Doeselaar te Hoek, (hoofdvertegen woordiger L. Geluk te Zaamslag) is geleverd. Vele Krachtvoeders heb ik beproefd, o. a. gedroogde Spoeling, Koemeel, Melasse enz., naaar ik kan ieder veehouder aanraden GLUTENMEEL en JOKOOP'S KROONVOER te voederen, omdat dit het voordeeligst is. Hoogachtend, J. VAN TATENHOVE, Hoek. eene lading voor rekening van R. SCHEELE Hz., Jozinastraat, Ter Neuzen. Te bevragen bij A. H. DONZE, Nieuwstraat, Ter Neuzen. staande aan de Verbindingstraat, tusschen de Nieuwediep- en de Donze-Visserstraat. Te bevragen aan het Bureau dezer CouTant. In vele vormen en soorten te bekomen aan concurreerende prijzen. Bijzonder voordeelig adres voor wederverkoopers. in alle maten en prijzen (geen petroleumhont). Aanbevelend, M. J. VAN BREEN.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 3