Zontesclool JIITHEUS" Een WoonMs en een Zaal Lijnkoeken. eene partij Huisraad, Bij P. DE RIJK, Baandijk, Ter Nenzen. BCJRGERLIJKE STAND." Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Nenzea. Advertentien. Kolen vereeniging„D. E. S." te Hoek. Landbouwers Openbare Verkoopin»; Uit de hand te koop Bradfort DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 8 Januari 8.15 8.52 Vrjjdag 9 9.29 10.5 Zaterdag 10 10.41 11.15 Zondag 11 11.47 Hoek.A. BEDET. voor alles geschikt. Ter Neuzen. P. v. d. BENT. Vrijdag heeft te Washington kabinetszitting plaats gehad, oitslnitend over het geval van een kleurlinge, postdirectrice te Indianola, Mississippi, die gedwongen was haar positie tengevolge van beleedigingen en achtervolgingen door blanke medeburgers, neder te leggen. Na een langdurige vergaderiug werd ten slotte het besluit genomen, het posikantoor te Indianola geheel te sluiten. De brieven, naar genoemde plaats gezonden, zullen van uit een kantoor in een naburige stad besteld worden en een bevel is gericht tot den gouverneur van Mississippi om de beleedigers der afgezette directrice te straffen. Te Newark, Amerika, heeft een allerver- makelijkst tram-incident plaats gehad. Eenjonge, keurig gekleede dame, in een overvolle tram, rukt op een gegeven oogenblik haar hoed van het hoofd, werpt hem op den grond, springt zelf boven op de bank en begint dan allervreeselijkst te roepen en te schreeuwen orn halp en vmuizen muizen En al de audere dames, doodelijk ver- schrikt bij den ontzettenden aanblik van drie kleine muisjes, die beangst en be^re sd door den wagen heen en weer vliegen, beginnen ook te roepen en te schreeuwen, zoeken eveneens hun toevlucht boven op de bank en trachten gillend den conductenr tot stoppen te bewegen. Doch gelukkig, er was een man, en nog wel een sergeant, in de coupe? Fluks si uit hij de deuren en weldra heeft hij onder het onafge- broken koor der hoog-verheven dames met onmis- keubaren moed het ongewenschte drietal voor immer onschadelijk gemaakt en daarmede den dank geoogst der gansche vrouwenschare. De jonge dame die tot deze paniek aanleiding gaf, wist aan de on- verklaarbare tegenwoordigheid der muisjes geen andere uitlegging te geven, dan dat zij zich zeker in haar hoed hadden genesteld, toen zij deze ergens opgehangen had. Te Graide bij Gedinne woond^een 77jarigv man met zijn vrouw die verlamd is. \)e grijsaard had een flink vuur aangelegd om eieren te koken. Toen hij het deksel van den kachel nam, ontsnapten hoogopslaande vlammen en vlogen vonken in zijn langen baard, waarna het vuur zich aan zijn kleeren meedeelde. Op de kreten, geslaakt door zijn vrouw die op bed dat tooneel moest aanzien, onmachtig tot hulp, kwamen voorbijgangers toe- snellen, die den grijsaard verkoold op den grond zagen liggen. Een geneesheer kon slechts den dood constateeren. De vrouw verkeert daor het geval in zulk een toestand, dat men voor haar leven vreest. Bij een poging tot inbraak in de kantoren der firma P. in de Beuthstraat te Berlijn hadden de daders de brandkast van den rauur getrokken, om haar van achteren te openen. Daarbij viel het gevaarte echter om en op de beenen van een der inbrekers, den timmerman Urbin. De man kon eerst na de komst van verscheidene helpers, uit zijn benarde positie worden verlost, waarna hij met een ernstige beenbreuk als gevangene naar het ziekenhuis vervoerd werd. Te Hallbergmoos nabij Treising in Beieren heeft een weduwe haar vijf kinderen van het leven beroofd. Zij strooide koffieboonen uit op den vloer van den zolder en beval den kleinen die uit te zoeken. Terwijl zij daarmee bezig waren sloeg zij hen met een bijl het hoofd in. Daarop begaf zij zich naar den pastoor en gaf hem 900 mark met het verzoek haar zoon, die in het semi- narium te Treising was, te laten overkomen. Den pastoor kwam de zaak verdacht voor. Hij deed nader onderzoek en vond de kinderlijken. De vrouw werd gearresteerd en verklaarde bij haar verhoor, op een kruisbeeld wijzende „Hij heeft het mij bevolen Zij werd ter observatie naar het krankzinuigengesticht, overgebracht. Een treurig geval doet zich voor aan de polytechnische school te Parijs. Een der beste leerlingen van de hoogste afdeeling, de 24jarige Hinstin, een neef van generaal Hinstin, zit in de gevangenis onder de drievoudige beschuldiging van diefslal, misbrnik van vertrouwen en oplichting. Het jongmensch was gezien bij zijn chefs, maar ging zich te buiten aan het spel, daartoe in de gelegenheid door de groote sommen gelds, die hem ter beschikking stonden. Toen eindelijk zijn toelagen verminderd werden, gebruikte hij allerlei laakbare middelen, om geld te verkrijgen. Ten slotte stal hij zelfs een kostbaren ring bij een juwelier. Nadat hij in de gevangenis gepoogd had zich van het leven te berooven door zich aan zijn servet op te hangen, werd hij naar de ziekenzaal overgebracht waar hij onder voortdu- rende bewaking staat. Te Cette ging een dierentemmer, die met zijn tent op de kermis stood, een kooi binnen om met een groep van vijf leeuwen nieuwe oefe- ningen te repeteeren, toen den van hen zich plotseling op hem wierp. Een vreeselijke worste- ling ontstond. Het woedende dier trok de kleeren van den ongelukkigen temmer aan Harden en scheurde hem met zijn klauwen het vleesch van het lichaam, terwijl het dienstpersoneel dat kwam toesnellen met drietandeu en staven om te trachten het dier, dat zich telkens weer met nieuwe woede op zijn slachtoffer wierp, zijn prooi te doen los- laten. Hun pogingen mislukten en de ongeluk- kige temmer uitgeput door de worsteling, was verplicht den ongelijken strijd op te gevpn, toen een jonge dierentemmer, de kooi binnen ging voorzien van een dikken paal ging hij op het dier af en stak dien in den mnil van het dier waarop dat zijn prooi los liet om zich tegen zijn nieuwen aan- valler te keeren. Dezen keer werd hem dit echter belet door het personeel van de dierentent, dat er in slaagde hem in zijn kooi terug te jagen. De arme dierentemmer verkeerde evenwel in een deerniswaardigen toestand. Te Wyneghem (aan de Belgische grens) was de dochter van een winkelier bezig met het slaiten der vensterluiken toen twee mannen binnenslopen en een pak watten te koop vroegen. Zoodra het meisje het pak had aangereikt, wierpen de kerels zich op haar en bonden haar aan handen en voeten vast, terwijl haar een prop watten in den mond werd gestopt om haar het-schreeuwen te beletten, Hierua ontnamen zij haar de sleutels, openden de geldlade en verlieteu met een groot bedrag het huis. Vidal, de beruchte vrouwenmoordeuaar van Nizza, die op de voltrekking van zijn doodvonnis wacht, verkeert in een toestand van vreeselijken angst. Vrijdag werd die toestand nog verergerd doordat een groote menigte, die meende dat hij toen terecht gesteld zou worden, zich buiten de gevangenis verzamelde en luid om den moordenaar riep. Het geluid van hun stemmen bereikte de eel van Vidal, die bevend van angst op zijn bed zat gehurkt. Toen zijn bewakers werden afgelost, dacht hij dat hij zou worden weggevoerd en gilde om geuade. Den geheelen dag bleef hij in dien doodsangst verkeeren, en men slaagde er niet in hem tot bedaren te brengen. Een ernstig ongeluk had te Lauterbach in Silezie plaats bij een drijfjacht. Een zestien- jarige drijver werd door graaf ScherThosz dood- geschoten. Op het oogenblik dat de graaf schoot was de drijver voor den loop van diens geweer gekomen. Hij kreeg de gansche lading in het achterhoofd. In het hospitaal van Norfolk bevindt zich op 't oogenblik een man die bezig is te versteenen. Zijn heup- en armspieren zijn reeds zoo goed als versteend, hetzefde verschijnsel doet zich op's mans aangezicht voor. Wanneer men op zijn beenderen klopt maakt dit een geluid aJsof men op marmer slaat. De man heeft het gebruik van enkele ledematen daaronder zijn rechterarm, reeds geheel verloren hij kan zijn linkerarm nog slechts geheel gestrekt opheffeu. Deze versteening is bij den man reeds begon- nen toen hij ongeveer acht jaren oud was, thans is hij vijfendertig. De doctoren in het Norfolker hospitaal staan versteld en hebben de oorzaak van het zonderlinge verschijnsel nog niet kunnen ontdekken, nog minder een middel tegen de kwaal. De trustkoning Pierpont Morgan heeft het plau ontworpen om aan de werklieden van de staaltrust, dat zijn er 168,000 in getal, een aan- deel te geven in de winst. Hij biedt hun daar- voor 25,000 preferente aandeelen aan tegen den prijs van f 192 per stuk, welken prijs de werk lieden in drie jaarlijksche termijnen mogen afbe- talen, terwijl zij midderwijl de dividenden genieten. Maar om te beletten, dat deze preferente aandeelen in handen van speculanteu geraken, wordt bepaald dat ieder werkmau slechts een bepaald getal aan deelen kan krijgen. Morgan wil tevens een deel van de winst, boven 200 millioen gulden 'sjaars aan de werklieden uit keeren. Soinmige menschen zien in Morgan's aanbod een bewijs van zijn filantropische neigingen m aar boosaardige beursmanneu beweren, dat het een vernuftig plan is om van de niet geplaatste pre ferente aandeelen der trust af te komen. Macedonisch mag wel genoemd worden wat een dezer dagen in de nabijheid van Monastir, door acht Bulgaren, aangevoerd door Jordan Pipenko, werd uitgehaald. Dit troepje stiet des nachts op een afdeeling soldaten en gendarmes van ongeveer zeventig man, vielen deze troepen- macht- aan alsof zij een meest doodgewoon zaakje aanpakten, verwondden een officier en doodden en verwondden nog in 't geheel vijftien minderen. Van deze acht Bulgarefi zijn in dit gevecht twee man gesneuveld, de zes overigen ontsnapten. Met de in Macedonia in te voeren hervormingen schijnt nog vrij zonderling te worden omgesprongen wat anders te denken van een telegram uit Pera waarbij gemeld wordt dat Hilmi Pacha, een amb- teuaar wijd en zijd bekend en gevierd om zijn enerige en rechtvaardigheid, geplaatst is op de lijst der onbekwame ambtenareu die den Sultan voor ontslag zullen worden voorgesteld. 't Kan zijn, dat 's mans faam hem wel wat erg in't zon- netje heeft gezet, 'tis mogelijk maar van Hilmi Pacha's onbekwaamheid moet tot dusverre erg weinig gebleken zijn. De politie van Leyton, in het graafschap Essex, heeft de lijken van een jongen man, een jonge vrouw en een kind gevonden, begraven in een tuin van een kruidenier in die stad. Deze laatste is gearresteerd en de politie is op onderzoek uit naar een medeplichtige. Men ge- looft hier met een drievoudigen moord te doen te hebben. De aanleiding tot de ontdekking van dezen vermoedelijken moord was de ontvangst van een brief door den eigenaar van het huis, die toen achterdocht kreeg en een boodschap zond naar het huis van de vermoorde familie, Darby genaamd. Hij vernam dat deze op geheimzinnige manier was verdwenen. Daarop ging hij naar het huis te leyton en zag dat de tuin hiervan pas was ot Jgraven. Zijn verdenkingen stegen en hij raad- pl de de politie, die de lijken aan het licht bracht. Darby's hadden een hond, welke men her- haa/^elijk in den tuin op de pas omgegraven aarde had zien liggen, op de plek waar de lijken werden gevonden. De Zwitsersche weervoorspeller Capre, wiens voorzeggingen voor de laatste maanden van 1902 vrij juist zijn gebleken, zegt dat Januari over 't geheel een natte en geen koude maand zal zijn. In de eerste week lage barometerstanden met regen over de Noordzee en omgeving en hoogen druk over Zuid-Europa. Van 812 Januari helder en kouder weer, maar dan tot 18" bij Noordwesten wind natte sneeuw over west-Europa, met ,/kri- tieke dagen" op 14 en 16 Januari. Van den 18D tot den 26" Westeu-en Noord-westen winden over midden-Europa met hoogen barometer op den 24" daarna weer tot het eiude der maaud regen en sneeuw met lagen barometerstand in het Noorden en hoogen druk in Zuid-Europa. Een verschrikkelijke mijnbrand heeft dezer dagen plaats gehad in de Annaschacht te Bakhmut (Rusland). Van de negeutig mijn- werkers die zich op het oogenblik dat de brand uitbrak in de mijn bevonden, werden gered elf man nadat zij zestig uren en een en twintig man nadat zij vijf dagen in de mijngangen op redding hadden gewachtde acht en vijftig overige mijnwerkers kwamen alien om het leven. Hoeveel goud zit er nog in de Main-riffen van den Witwatersrand in Transvaal Twee Britsche deskundigen hebben dit berekend. Zij zijn van meening, dat de productie nog eenige jaren achtereen zal toenemen, zich daarna in een tweede periode op deze hoogte zal hand- haven, en daarna in een derde tijdperk weder zakken. In de drie jaren, welke aan den Trans- vaalschen oorlog zijn voorafgegaan, nam de produc tie gemiddeld met 48 millioen gulden per jaar toe, zoodat de geheele opbrengst in 1899 een waarde vertegenwoordigde van omstreeks 228 millioen. Wanneer men aanneemt dat, van 1 Jannari 1902 af gerekend, 18 maanden noodig zullen zijn om de goudindustrie weder tot de hoogte te brengen, welke zij in Augustus 1899 had bereikt, en wanneer de productie in dezelfde mate blijft toenemen, dan zal de opbrengst, einde Juni 1906 ten minste 360 millioen bedragen. In 1944 zou de voorraad dan zijn uilgeput. Hoeh. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Dec. Krijn van der Hoofd, oud 21 j., jm. en Cornelia de Putter, oud 21 j.,jd. Geboorten. SO Nov. Hendrik, i. van Marin us van Taten- hove en van Cornelia de Footer. 1 Dec. Aaltje Pieternella, d. van Johannes Daniel Jansen en van Anthonia Siemens. Pieternella Catharina, d. van Jan de Blaey en van Santina de Bruijne. 11 Dec. Jacomina, d. van Jan Tollenaar en van Cornelia de Koeijer. 13 Dec. Daniel, z. van Daniel Meeusen en van Jacoba Pieternella Bruggeman. Abraham, z, van Abraham van Hoorn en van Elizabeth Hamelink. 16 Dec. Pieter, z. van Jacob Dieleman en van Jozina de Footer. 17 Dec. Dina, d. van Daniel Maas en van Janna Riemens. Overlijden. 20 Dec Pieter van Hoorn, oud 55 j.,echtg. van Pleunlje de Feijter. 29 Dec. Gillis Eeukelaar, ond 63 j., echtg. van Leuntje Blok. Hnlst, 5 Januari. Middenprijs per 100 kilo: Tarwe f 7,75 Rogge /6, 50; Wintergerst 7,50; Zomergerst f Haver 6,— Erwten y*9,50; Paardenboonen j 8,Duivenboonen f 9, Witteboonen f 10,50 Bruineboonen f 8,50 Boekweit fLijnzaad f 14,Aardappels f 3,25 Koolzaad per zak van 106 liters f Boter per kilo f 1,20 Eieren per 26 stuks f 1,20. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld: 15 stuks hoorn- vee, 20 varkens, Verkocht: 8 stnks hoornvee, 10 varkens. KOERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. f 48,a f 48,05 Engelsch per 12,lf 12,10 RQPIIff^RI dagen, »oor Aef feuen, sonder UflCUiVUI bandradicale genezing, door den specialist Dr Bastin, in zijn gesticht te Fontaine l'Ev&qne (Belgie), het eerste vr breuJcen, door den Staat erkend. Tot nu 4840 echte genez. Model- gesticht, zusters, spreekdraad enz. 12 jaren bestaan. Betaling na genez. Vraagt adres genez. personen. ZEETIJDINGEN. Van 5 Jan. tot en met 6 Jan. Datum. 1 VI, AG. KAAM. M3. Vanennaar. Ladr g. Voor Ter vien»«*«t 5 Eng. s.s. Talisman 2025 Leith stnkg. 6 Belg. s.s. Ganda 1341 Middlesbro ijzer Vain Ter Veaieii 5 Eng. s.s. Hailing 12199 [Londen stukg. Vo»r Gent i 5 Eng. s.s. Bradfort I 1325 IDieppe ledig 6 idem Dolphin 987 [New-Castle idem Vao Gent t 6 Eng. s.s. Maitlands 3081 Methil ledig idem 1325 Newport aardapp. Deens. s.s. Gorm 4980 i idem ledig Voor (elinete 6 Eng. s.s. Alchymist 11079 Havre creosoot Van 5 Jan. tot en met 6 Jan. werden langs de Oostsluizen alhier 4 binnenvaartuigen op- en 16 afgeschutdoor de Westsl. 6 op- en 5 afgeschut. Maandag 12 0.15 12.42 Dinsdag 13 1.8 1.33 Woensdag 14 1.57 2.23 Met wederkeerige gelukwenschen betuigt ondergeteekende zijn vrien- (lelijken dank voor de op 1 Januari ontvangen bewijzeu vau belangstelling. A. A. BEKAAR, Hoofd-Ingenieur van 's Rijks-Waterstaat. •fyfBB?** Ondergeteekende hoopt a. S. Vrijdag bij goed weer (en vorst voorbehouden) te varen naar ROTTERDAM en DORDRECHT en tot en met 14 dezer in lading te liggen. Ter Neuzen. C- *ERPEL' neurtschipper. Zij, die hunne hoeveelhcid kolen nog niet hebben opgegeven of nog wenschen lid te worden, vervoegen zich hiertoe bij ondergeteekende, uiter- lijk binnen 8 dagen. TER IVEXTZETV. De Zondagsschoolvereeniging //TIMOTHEUS", in rechtstreeksch belang en verband der Ned. Hervormde Kerk wenschende te arbeiden, hoopt Zondag II Januari a. S., des middags van half een tot half twee ure eene Zondagsschool te openen in de cousistorie achter de pastorie, onder toezicht van den Kerkeraad. Ter Neuzen, 5 Januari 1903. Namens het Bestuur, H. J. VAN DEN OUDEN, Secretaris. genegen deel te nemen in gemeenschappelijken aankoop Superphosphaat, levering eerste helft Februari, gelieven voor 2 2 dezer opgave te doen bij een der ondergeteekenden. Westdorpe, 5 Januari 1903. D. B. VAN ACKER. C. VAN WAES. te TER NEUZEN. Notaris Van der Moer, zal op Vrijdag 16 Januari 1903, ten verzoeke van de erven van LEUNIS VERSLUIJS en ELISABETH WIENAND, in het openbaar verkoopen A des voormiddags te 10 uur aan na te melden huis, bestaande uitTafels, Stoelen, Kasten, Plui- men- en Kapokken Bedden, Kussens, Dekens, Klok, Vazen, Kachels, Spiegels, Dampen, Ledikant, IJsbak, Glas-, Geleierd- en Aarde- werk, Banken, Kuipen, Potteu, Boeken, en zoo voorts. Koopen tot en met f 5 contant. Bdes namiddags te half twee bij Michiel- sen aan de Markt, krachtens bevel der rechtbank, en het recht vail erfpacht op den grond, aan het Nieuwediep, kadaster sectie C nommer 3600 groot 84 centiaren. Betaling koopsom binnen 2 maanden. Onkosten binnen 8 dagen. Aanvaarding na de betaling. Prima qualiteit LIJNKOEKEN, in elke hoeveel heid verkrijgbaar.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 3