A1 g e m e s a Hieuws- ea Adrerteatieblad 2eeuwsch*Ylaand«re&, voor Spoorweg Mechelen—Terneuzen. No. 4325. Dinsdag 6 Januari *1903. 43e Jaargang- Bekendmakiag overeenkomstig met art. 28 der Wet van 9 April 1875 (Stsbl. 67). FEXJILLETON. ONSCHULDIG VER00RDEELD. ABONNEMENT: Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. Pe hierna opgegevene tarieven voor het vervoer van goederen, levende dieren, enz. door de nevenvermelde Ministerifiele beschikkingen goedgekeurd, zijn in de stations Terneuzen, Sluiskil, Axel, Kijkuit en Hulst aan den aangeduiden prijs verkrijgbaar OPGAVE DER TARIEVEN. Prija President Castro van Venezuela. Koning Edward's kroning te Delhi. Chamberlain in Zuid-Afrika. De opening van het Portugeesche Parlement. TER NEUZEN, 5 Januari 1903. TER KEIIZESSCHE (III RUT. Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,—. Franco per post: Voor Nederland 1,10. "Voor Belgie 1,40. Yoor Amerika 1,82*. Men abonneert zich b^j alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. iDTSBTUTlSk Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel mesi Bjj direct® opgaaf Tan driemaal plaatsmg derzelfdt advertent?# wordt m pr% slechts tveemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsrnimte berekend. wit blad ver.iky#t HaandAv-TWee»ri.»- ea rlJda«aT..ad, eltgesonderd op Peertdasea, I.IJ de Kl,m» P. M. 1»» TV Nummers en datums der beschikkingen van den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid. Tarief voor binnenverkeer op de lijn MechelenTerneuzen Algemeen tarief voor binnenverkeer op het Nederlandsch vak der genoemde lijn Bijzonder uitvoertarief toepasselijk tusschen Terneuzen en Ilamme Reglement toepasselijk op goederenvervoer tusschen de Neder- landsche stations Hulst, Axel, Sluiskil en Terneuzen, ter eener zijde, de Belgische stations Givot en Verieux, ter andere zijde Tarief voor gemengd verkeer Belgische-Nederlandsche tarief Belgische-Fransch-Noord tariefEerste deel Tweede deel Algemeen Fransch-Belgisch tarief voor IJlgoed Belgisch-Fransch-Oost tarief Belgisch-Fransch-Anziu tarief Anglo-Belgisch tarief over OstendeTilburg Anglo-Belgisch tarief over AutwerpeuHarwich Anglo-Belgisch tarief met het station Grimsby Anglo-Belgisch tarief met het station Goole Belgisch-Beyersch tarief Belgisch-Oostenrijksch-Hongarisch tarief Bundel A van dit laatstgeuoemd tarief Belgisch-Russisch tarief Belgisch-Zwitsersch tarief Kolenvervoer op laatstganoemd verkeer Belgisch-Prins-Hendrik tarief. Belgische-Duitsche en Belgische-Luxemburgsche diensteu. Algemeene bepalingen Belgisch-Rhenan-Westphalisch tarief Belgisch-Zuid-Oost-Duitsch tarief Belgisch-Duitsch tarief Belgisch-Italiaansch tarief door de St. Gothard Internationaal tarief voor Kleine Pakkeu" Tarieven voor overzeesche landen door de regelmatige diensten der hierna aangeduide Zeevaartmaatschappijen Forenede Dampskibs Selskap Johnston Line Deutsche Dampfschiffahrts Gesellschaft /,Kosmos Nord Deutscher Lloyd Ostlandsche Lloyd et Gotha Red Star Line No. 185 van 18 October 1901 No. 218 van 31 .Tuli 1902 No. 225 van 10 October 1902 La D van 9 October 1901 No. 185 van 18 October 1901 No. 204 van 16 December 1901 No. 236 van 4 Januari 1902 No. 185 van 18 October 1901 No. 185 van 18 October 1901 No. 185 van 18 October 1901 No. 286 van 4 Januari 1902 No. 185 van 18 October 1901 No. 185 van 18 October 1901 No. 185 van 18 October 1901 No. 185 van 18 October 1901 No. 204 van 16 December 1901 No. 204 van 16 December 1901 No. 164 van 1 Maart 1902 No. 204 van 16 Decemher 1901 No. 204 van 16 December 1901 No. 164 van 1 Maart 1902 No. 185 van 18 October 1901 No. 164 van 1 Maart 1902 No. 204 van 16 December 1901 No. 204 van 16 December 1901 No. 204 van 16 December 1901 No. 204 van 16 December 1901 No. 252 van 2 Januari 1902 No. 185 van 18 October 1901 No. 18!- van 18 October 1901 No. 185 van 18 October 1901 No. 185 van 18 October 1901 No. 185 van 18 October 1901 No. 185 van 18 October 1901 Old. 1- 2, 0,25 0,25 1 3,- 6,- 1- 6,- 1- 0,30 0,50 0,50 0,50 3- 2,- 2,50 1,25 0,40 1- 3,- 3,50 1- 1,25 2,25 0,25 0,25 0,25 0,25 0,25 0,25 President Castro heeft de onderwerping van de enezolaansche kwestie aan het Haagsche Hof aangenomen, echter onder toevoeging, dat bij de voorkeur zou gegeven hebben aan arbitrage door een Amerikaansche republiek. De plechtigheid van Koning Edward's kroning tot Keizer van Engelsch-Indie is te Delhie met een pracht en praal geschied, die, volgens de be- richten, haar wederga uanwelijks vindt. De inland- sche vorsten en grootwaardigheidsbekleeders en hun dames hadden zich met hun schoonste juweelen getooid. Hun kostbare gewaden leverden een prachtig schouwspel. Rijk waren ook hun lijfgardes getoiletteerd. In rijtnigen met goud en zilver versierd, getrokken door fraai opgetuigde paarden kwamen ze aangereden. Anderen weer kwamen met beele stoeten olifanten. Op de plaats waar de kroning zou plaats hebben waren een 40,000 man cavelerie, infanterie en artillerie op de been. Lord Kitchener voerde die in 't zonlicht glinsterende troepen aan, in afwach- ting van de komst van den onderkoning en van den hertog van Connaught. Deze verschenen in een schitterenden stoet. Nadat lord Curzin op zijn gouden troon bad plaats genomen, en de inlandsche vorsten zich om dien troon hadden opgesteld, gaf tromgeroffel en trompetgeschal de aankomst van den heraut te kennen. Hij naderde, gezeten op een zwart paard, in een met goud bedekt gewaad, voor den troon en ontving daar den last der proclamatie, waarbij Koning Edward tot Keizer werd nitgeroepen, voor te lezen. Na de voorlezing hief een orkest van 2000 man, en samengesteld uit al de muziekkorpsen der Engelsche en der Indische regimenten, het yolkslied aan. Alle toeschouwers hoorden dit staande aan. Daarna volgde een defile der inland sche vorsten, en de plechtigheid der Keizer-kroning was afgeloopen. Chamberlain heeft Vrijdag, vergezeld van den gouverneur en den eersten Minister van Natal, te paard een bezoek gebracht aan het slagveld bij Spionkop, waar zoovele van zijn slachtoffers voor korten tijd den dood voDden. Bij hun graven ontblootte Chamberlain eerbiedig het hoofd. Omtrent de reis van Chamberlain in Zuid-Afrika merkt Reuter's correspondent te Ladysmith op Te oordeelen naar de meeningsuitingeu onder de kolonisten schijnt het wel zeker, dat het bezoek van den Minister tot resultaat zal hebben, een hoogere opvatting der openbare vraagstukken. De edelmoedige toenadering van Chamberlain tot de Boeren, die bij een koloniaal staatsman nauwe- Het was een zwaar gebouwde, flinke Amerikaan een echte zeeman met gebronsd gelaat en diep gegroefde trekken, een man, die zijn meester sinds jaren kende en voor hem door een vuur zou zijn gevlogen op zijn minsten wenk. Toen zij zich ver genoeg van de Florida" be- vonden, vroeg Mr. Gardiner in het Engelsch Zijn al mijn bevelen uitgevoerd, Willem Ja commandant, antwoordde de ander, op eenvoudigen toon, als iets, dat van zelf sprak. Goed Denk er aan Willem, dat gij de eenige zijt, dien ik in mijn vertrouwen heb genomen. Ik weet wel, dat ik op alien kan rekenen, maar ik vond het beter u alleen het geheim toe te vertrouwen Welnu, wees dan voorzichtig en luister goed De man, dien ik van den wal verwacht is een banneling, een veroordeelde, dien ik redden wil. Zoodra hij op het strand verschijnt, zal ik uit de sloep springen en naar hem toegaan In een oogwenk kan hij de kleereu aantrekken, die wij hier bij ous hebbenIk zal u de andere geven, die hij uittrekt, gij doet er dadelijk een steen aan en werpt het pak in het water Alle sporen van de ontvluchtiug moeten worden uitgewischtIs hij eenmaal bij ons in de sloep, dan roeit gij onmiddellijk terug, om het jacht heen, zoodat ge aan den achterkant bij de poorten van mijn kajuit aanlegtWij kunnen niet op dek verschijnen en ik zal dus met hem door de vensters van de kajni-t, welke ik heb opengelaten, naar binneu kruipen. Hij blijft voorloopig daar geborgen. Zoodra wij biunen zijn, begint het avondmaal, zoo wel voor mijn gasten, als voor u en de andere manschappen, die ik opzettelijk bijzonder heb bedeeld. Komt de bedoelde persoon morgen aan dek, dan zijn wij reeds ver van de kust en moeten de mannen in hem niets anders zien, dan een vrieud, dien ik hier in Noumea ontmoet heb, eu die mij ge- vraagd heeft, hem naar Amerika te brengen. Onthoud dat en zorg er voor. Gij zijt de eenige die mijn geheim kent, gij zult het weten te be- waren, daar reken ik op. Ja commandant. Nu geen woord meer. Geef achtwij zijn Jfij het rifleg aan Op hetzelfde oogenblik werd de deur van de slaapzaal der veroordeelden op de Noordelijke Hoeve opengeworpen. De onderopzichter trad binnen en riep met schelle stem Er uit, wie de wacbt heeft, er uit. Een twintigtal b&nnelingen die den morgendienst, gedurende een week vervulden, sprongen snel uit de kribben. In minder dan een kwartier tijd waren zij gekleed, en op weg naar de strafgevangenis. De onderopzichter Hep voor het troepje uit, half slapende zooals bijna alien, die hem volgden. Slecbts twee, Berard en Fortier, waren wakker. Zij hadden zich opzettelijk achteraf gehouden en liepen, behoedzaam om zich heen ziende, naast elkander in de laatste rij. Plotseling werd de stikdonkere nacht door een helder schijnsel verlicht. Schitterende stralen van allerlei kleuren schoteu van het eilandje op de reede over het donkere water en het strand. Verscheidene veroordeelden bleven staan, om naar het ongewoon schouwspel te kijken. Komaan, vooruit jongensloopt dan toch doorriep de opzicbter. Ziet ge dat vuurwerk niet vroeg een van zijn mannen. Welnu, wat zoa dat Wat hebben jelui daarmee te maken Denkt ge dat ik u wakker hebt gemaakt, om naar het vuurwerk te komen kijken Voort hoor een beetje gauw ook De kleine troep zette zich weer in beweging, hoewel de oogen van alien op de kleurrijke vuur- stralen gevestigd bleven. Weldra waren zij de plek genaderd, waar het pad een bocht maakte en zich de dicbte doorn- haag bevond, die Fortier en Mr. Gardiner als de geschikte plaats voor de ontsnapping had aange- wezen. Berard en zijn trouwe vriend hadden reeds een korten tijd te voren hun schreden bij na onmerkbaar ingekort, zoodat zij zicb op dit oogenblik een tiental passen achter de anderen bevonden. Het oogenblik scheen uitmuntend ge- lijks zou zijn geduld, is niet alleen met voldoeuing, maar zelfs met geestdrift begroet. Te Pietermaritzburg heeft Chamberlain ver- klaard, waarom hij den nieuwen kolonieu tot-nog- toe zelfbestuur onthouden heeft. Hij gaf er deza reden voor op. De ontwikkeling van land- en mijnbouw in Transvaal eischt groote kapitalen. Zonder garantie der Rqksregeering kau de kolonie geen leening plaatsen en de rijksregeering zou deze garantie niet kunnen geven voor de leening van een zichzelf besturende kolonie. Gebeel in het belaDg der nieuwe kolonien is baar dus autonomie onthouden, zei Chamberlain. Chamberlain heeft bekend gemaakt, dat Natal zijn vorderingen op de Rijksregeering in betrekking tot den oorlog heeft laten vallen. Die vorderingen bedroegen nagenoeg 22 millioen gulden. Zaterdag zou de heer Chamberlain te Pretoria aankomen. Op 8 Januari vertrekt hij dan naar Johannesburg, waar hem een adres zal worden aangeboden door den Stedelijken Raad. Lissabon, 2 Jan. De koninklijke booiscbap waarmee bet parlement is geopend, zegt dat de Koning gelukkig is, te kunnen gewagen van de gebeele vriendschappelijke, aangename betrekkingen, waarin Portugal staat tot alle mogendheden en licbamen, welke deel hebben aan de buitenlandsche scbuld, Frankrijk, Engeland, Duitschlaud, Belgie en Nederland. De vergadering van schuldhouders in die landen stemden toe in de conversie, die in overeenstemming met de door de Cortes verleende machtiging, reeds in werkiug is getreden. Meer dan viervijtden der obligation zijn reeds geconverteerd. De toestand schijnt zeer verbeterd met het oog op de aanstaande vernieuwing der handelsverdragen. Een herziening der douane-rechten wordt aangeraden. De Regeering zal een conversie voorstellen van de binnenlandsche schuld in nieuwe obligation, hoofdzakelijk ter consolideering der vlottende schuld. Indertijd is door ons breedvoerig vermeld bet vonnis door de rechtbank te Middelburg gewezen tusschen de expediteursfirma Van IJsselsteijn Fils als eischer, tegen de spoorwegmaatschappij MechelenTer Neuzen die de Belgische staat in vrijwaring opriep, en waarbij de Belgische staat werd veroordeeld tot terugbetaling van den ge- beven surtaxe. Vanwege den Belgiscben staat is tegen dat vonnis verzet aangeteekend, en is deze jzaak Vrijdag voor den Hoogen Raad behandeld. kozenterwijl zij zich beiden in de schaduw van de boomen verborgen, geuoten de overigen het onbelemmerd gezicht op het vuurwerk dat juist op dit oogenblik met verdubbelde pracht in een regen van gouden, groene en roode stralen ontplofte. Zelfs de opzichter was blijven staan, getroffen door be- wondering voor het zeldzame schouwspel. ^Dat is het oogenblik, sprak Eortier, aarzel niet langer, maar vertrekt. Vaarwel, antwoordde Berard. Voor de laatste maal drukte hij den lotgenoot zijner ellende, hartelijk de band en verdweeu achter de st.ruiken. Zooveel mogelijk voorovergebogen omzijnlange gestalte te verbergen, Hep hij met snelle schreden voorwaarts. Nauwelijks tweebonderd passen voor hem uit lag het strand nu en dan helder verlicht door de uitbarstingen van het vuurweik, terwijl het pad, hetwelk hij volgde, in het duister lag. Nog eenige passen en bij zou de kleine boogte bereiken, die zich als een laag duin aan de kust vertoonde en die Mr. Gardiner hem door Eortier had aangewezen, toen er plotseling een gedaante uit de donkere schaduw oprees en zicb voor hem plaatste. Verschrikt deed de vluchteliug een sprong achterwaarts. Maar de man vervolgde hem onverbiddelijk. Berard herkende de uniform der opzicbters. Nog een seconds van twijfel en bij stond tegen- over.Robin (Wordt vervolgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 1