A. DE BRUIJNE Mz.. WEDSTRIJDEN Bede om Hulp. Eene partij Huisraad, Houtverkoopingen. BOUWLAND, Ygrkiezing Hotabsl. Aanbesteding „TER NEUZEN." Nederlandsch Tooneel van Gent. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. A d vertentien. op Zaterdag 13 December 1902, a. Hardrijden voor Heeren. b. Schoonrijden C. Blokjesrapen voor Kinderen J0H. G. CALJEE. Openbare Verkooping; Eene partij vruchtbaar 34,34,50 H.A., Directie: H. WANNYN. Zondag 14 December te 2 ure, eene enkele opvoering van DE TWEE WEEZEN, drama in vijf bedrijven, 8 tafereelen, naar het Fransch van d'Ennery en Cormon, vertaald door D. Huart_ Grooten Schouwburg te Gent. Directie PAUL BOEDRT. Zondag 14 Dec. a. s., des namiddags 2 ure, een enkele groote buitengewone dagvoorstelling, opvoenng van LES MAiTRES CHANTEURS, comedie lyrique, in 3 bedrijven en 4 tafreelen, van Richard Wagner, in het Fransch vertaald door Alfred Ernst. 300 uitvoerders. Bij de VERKTEZING van Notabele der Nederl. Herv. Gem. te Ter Neuzen op Maandag 15 dezer, wordt ten zeerste aanbevolen de heer Landbouwer. der levering van 13 El O O D voor de armen van het Burgerlijk Armbestuur te Ter Nenzen en Sluiskil, gedurende het l«te halfjaar 1903, op Woensdag 17 December a. s., des morgens lO'/jj uur, op het gemeeutehuis. lulichtingen te bekomen bij den Secretaris. Ter Neuzen, 12 December 1902. Het Armbestuur voornoemd, P. MOES, Voorzitter. A. P. DE VOS, Secretaris. des namiddags te 2 ure. De wedstrijden zullen bestaan in le prijs. Een zilveren inktstel. 2e prijs. Een zilveren Asch- en Luciferstel. INLEG 75 ct. per persoou. voor Dames en Heeren afzonderlijk. le prijs voor Heeren. Een zilveren Asch- en Luciferstel. le prijs voor Dames. Een zilveren Ceintuurgesp. 2e prijs voor Heeren. Een kristallen Glas op zilveren voet. 2e prijs voor Dames. Een zilveren Servetband. INLEG 75 ct. tusschen 8 en 12 jaren. Aangifte tot Zaterdag 13 Dec., na middags 1 l/g uur, in de tent aan de IJsbaan. N.Ji. Voor ieder der bovenstaande wedstrijden moeten zich minstens 6 personen aanmeldeu. Aangiften na 11/3 uur worden niet meer aan genomen. Iuleggelden direct bij de inschrijving te voldoen. HET BESTUUR. P4 Bij vriezend weder volgende week RINGRIJDEN voor Dames en Heeren. Met voorkennis van de Edelachtbare heeren burgemeesters der gemeenten Hoek, Sas van Gent, Overslag, Zaamslag, Hulst en alle omliggende plaatsen zal in de loop van de maand December, eene collecte gehouden worden voor het Nederlandsch Weezengesticht Weldadigheid", tot opneming van hulpbehoevende-, verwaarloosde- en halfweezen, van alle gezindten uit alle oorden des lands, gevestigd te Vianen. Bovengenoemde collecte wordt aan de geachte ingezetenen ten zeerste aanbevolen met het oog op de zware winter en om aan alle aanvrageu te kunnen voldoen. Reglementen en Statuten zijn bij de afgevaar- digde gratis verkrijgbaar. De opbrengst der collecte zal in de courant worden bekend gemaakt. Met aanbeveling, Directeur. DC Gedenkt de Weezen. te TER NEUZEN. Notaris Van der Moer, zal op Dinsdag 16 December 1902, des namiddags te I uur, ten verzoeke van Mej. de weduwe R. PLATTEEUW en de erven van haren echtgenoot, aan het door haar bewoonde huis, aan de Rosegracht te Ter Neuzen, in het openbaar verkoopeu bestaaude lioofdzakelijk in gewone- en mahoniehouten Tafels, mahonie- houten Waschtafel,8chrijftafel, gewone-, rieten- enLeuningstoelen, Kasten,Kachels,Petro)eum- stel, Matrasseu, Pluimenbedden, Dekens, Sprei, Hanglampen, Karpetten, Zeil, Kleedjes, Matten, Spiegels, Stoven, Barometer, Kantoorkast. met Doozen, Copieerpers, Lessenaars, Klokje, Wekker, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, Ledikant, Badkuip en hetgeen meer zal worden geveild. Koopen tot en met f 5,contant. A Op Dinsdag 23 December a 1902, bij Alph. Lambert te Boschkapelle benevens eene partij nieuwe Meubelen. D Op Dinsdag 30 December 1902, bij A. J. Bogaert te Lamswaarde benevens 2 Loopvarkens en Biggen. COp Woensdag 31 December 1902, bij Alph. Vermeulen te Stoppeldijk (Pauluspolder) benevens BEESTIAAL. DOp Woensdag 7 Januari 1903, bij P. L. Jonkheijm te Rapenburg; benevens BEESTIAAL. EOp Donderdag 8 Januari 1903, bij F. Moorthamer te Kuitaart; benevens BEESTIAAL enz. Tevens wordt bij deze kennis gegeven dat de verkooping van Paarden, Rijtuigen, Wagens en verder gereedschau, gediend hebbende voor den Wagendienst Hulst-Walsoorden, ten verzoeke van den heer ED. VAN KEMSEKE te Hulst zal plaats hebben in >t begin Februari 1903. Deurwaarder ADRIAANSE. Notaris P. Zijlstra te IJzendijke JjjpWJp is voornemens Woensdag 17 December a.s., des namiddags 2 uur bij INSTEL en Woens dag 24 December a.s., des nam. 2 uur bij TOEWLJZING, telkens in wde Stads- herberg" bij de kinderen Risseeuw te Oostburg, publiek te verkoopen gelegen in de polders Nieuwe Passageu'e, Kleine- en Groote Boom en Beooster-Eede, alles in de gemeente Sint Kruis, sectie A, nommers 102107, B 11—16, 31—36, 85, 86, 89bis, 90, C 146, 185, 186, 236, 236bis, 237, 238, 239, E 362, sam en groot werdeeld in elf koopen. Breeder omschreven bij verkoopboekjes met kaart, gratis op aanvraag verkrijgbaar ten kantore van gemelden Notaris, waar mede verdere in- lichtingen worden gegeven. dat het lokaal gebruikt wordt, voldoende voor bestrijding der kosten van vuur en lichthet onderhoud loopt vanzelf door. We zouden evenwel nog onder de voorwaarden willen bij- voegen, dat we tijdig kennis moeten krijgen van het tijdstip der vergaderingen. Het voorstel van Burg, en Weth. wordt met algemeene stemmen aangenomen. fEen adres van den volgenden inhond Geven met eerbied te kennen Ondergeteekenden, beiden inwoners en belastingbetalenden uwer gemeente, dat zij hewonen een hois, staande en gelegen in de Donze- Visserstraat, vast aangebouwd aan dat perceel waarin het Leger des Heils" hare z. g bijeenkomsten, onder den naam van Godsdienstoefeningen, dagelijks. niet alleen, maar uit- nemend dikwijls des nachts, aitoefent dat zij op verschillende gelegenheden zeer veel overlast hebben van de daar te houden Godsdienstoefeningen door voornoemd »Leger des Heils,0 door middel dat daar geene gewone Godsdienstoefeningen worden gehouden zooals in andere kerken, maar op verschillende wijzen door kinderen met honten klompen aan de voeten, een soort danspartij. of mogelijk applaudiseeren voor eene of andere lollige streek, welke daar door den een of den anderen wordt uitgehaald, alsook het werpen en stommelen met banken enz. tegen den scheidingsmuur tusschen beide gebouwen ter voorbereiding van een toekomstige thee- of chocolademeeting, waarmede zij dikwijls tot in den na-nacht bezig zijn en daardoor hunne nachtrust op schandelijke wijze wordt verstoord dat zij vermeenen dat een ieder burger zooveel mogelijk zijne nachtrust moet kunnen genieten, en daarvoor zooyeel mogelijk door de zorg van de daartoe aangestelde autoriteiten moeten worden beschermd dat weliswaar de officieren van het »Leger des Heils' hun best doen om alien in stilte na afloop der oefeningen des nachts huiswaarts te doen keeren, maar dat na hunne sur veillance geregeld nog overvloedig nachtrumoer wordt gemaakt. zeer ten onruste van de omwonenden dat er dan zeldzaam toezicht van politie aanwezig is dat zij vermeenen dat ook eene grove font moet hebben plaats gehad, toen het gebouw waar thans het »Leger des Heils" hare oefeningen in houdt, en zulks bij het bouwen daarvan voldoende bekend was, niet genoegzaam is gezorgd voor voldoende afscheiding, waardoor zeer vele rustverstoring zoude kunnen zijn voorkomen dat zij vermeenen dat een werkman, die des morgens vroeg te werk moet gaan, na thuiskomst des avonds gaarne voldoende rust wil genieten, en daarop ook recht hebben dat er zelfs na afloop van de vergaderingen op de openbare straat. de gemeenste en de liederlijkste taal wordt gebruikt, wat natuurlijk weinig nuts kan stichten voor nog jeugdige kinderen dat zelfs de Heilssoldaten des nachts bij zaalschrobben enz., zulks niet gebeurt door het verrichten hunner werkziamheden alleen, maar deze werkzaarnheden voortdurend worden verricht onder het zingen hunner liederen.alsof hetnogbijeenkomstwas; dat het zelfs gebeurt is dat bij ziekte der vrouw, en met bewijs van den geneeskundige een vriendelijk verzoek ora stilte werd gericht, doch dat bij daarop de deurwerd gewezen. Verzoeken UEd. Achtb. College beleefd doch dringend het daarheen te willen leiden dat er op een en ander meer toe zicht worde gehouden, en zoo mogelijk een sluitingsuur te willen bepalen, b. v. .10 uren des avonds, zooals in andere plaataen van ons land. Hun verzoek is niet om Godsdienstoefeningen tegen te gaan, integendeel, maar voor de openbare orde, en zooveel als immer mogelijk is te zorgen voor betere afscheiding tusschen beide gebouwen. Hopende op Uwe bereidwillige medewerking in dezen, verblijven wij van UEd. Achtb. College de meest dw. dn., (get.) J. v. d. SLUIJS. A. W. FLORUS. J)e Voorzitter Dit adres is niet op gezegeld papier gesteld en moet dus worden terzijde g«legd. Ik kan echter wel meedeelen dat ik van de daarin genoemde feiten geen kennis heb gekregen. Ik heb dit schrijven aan een der officieren, eene dame, die ik toevallig bij mij kreeg, laten lezen, doch zij zeide van de feiten niets af te weten. Ondertusschen is de vrouw van een der adressanten bij mij geweest en die deelde mij bepaald ernstige feiten mede, waarom ik haar verzocht om mij dat een en ander eens op schrift te geven. Z. h. s. wordt besloten het adres ter zijde te leggen. 4. Benoeming leden Burgerlijk Armbestuur. Met I Januari zijn aan de beurt van aftreding P. Moes, C. J. de Nijs en J. Lijbaart. Door het college worden met de aftredenden aanbevolen A C. N. Grenu, A. P. J. F. Begheijn en W. Dees. De uitslag der stemming is dat worden herbenoemd de heeren Moes met 10 en De Nijs en Lijbaart ieder met 11 stemmen. De heer Moes verklaart de benoeming aan te nemeu. ♦V Benoeming leden plaatselijke Schoolcornmissie Met 1 Januari zijn aan de beurt van aftreding J. Nelemans en D. Buyze. Door het college worden met de aftredenden aanbevolen J. A. J. Sibmacher Zynen en T. van Borssum Waalkes. De uitslag der stemming is dat worden herbenoemd de heeren Nelemaus met 11 en Buyze met 10 stemmen. De heer Sibmacher Zijnen verkreeg 1 stem. O. Benoeming leden Commissie van Fabricage. De Voorzitter deelt mede dat de Commissie wordt ge- vormd door de heeren Van den Hoek, voorzitter, Visser, Van der Hoott, Gienu en Van de Velde. De uitslag der stemming is dat worden herbenoemd de heeren Visser en Van de Velde met 10, Van den Hoek en Grenu met 9 en Van der Hooft met 8 stemmen. De heeren Wieland en Dees verkregen ieder 2 stemmen. De aanwezige heeren verklaren de benoeming aan te nemen. J. Benoeming onderwijzer (vacature Nieuwkoop). De Voorzitter deelt mede dat de voordracht bestaat uit J. A. Tavenier te Biervliet, A. C. Dootsgezel te 's Graven- moer. en J. A. Schreinemachers te Ovezande. Met 10 stemmen wordt benoemd de heer Tavenier, de heer Bootsgezel verkreeg 1 stem. De datum der indiensttreding wordt bepaald op I Febr. a.s. Benoemen onderwijzeres nuttige handwerken Sluiskif. De Voorzitter herinnert aan de reeds gehouden besprekingen over het onderwys iu de nuttige handwerken aan de school te Sluiskil, dat steeds werd gegeven buiten de gewone school- uren. Het zou ook noodig geworden zijn dat daarvoor extra werd betaald. Het is evenwel tegenwoordig het streven om het onderwijs in de gewone uren te doen plaats hebben, waarom eene veranderiffg in deze dringend noodig is. Burg, en Weth. hebben met het hoofd der school geraadpleegd, of het niet mogelijk was het onderwijs in de handwerken voor n^isjes door de tegenwoordige onderwijzeres in den gewonen schooltijd te doen geven. Dit was evenwel alleen mogelijk door vereeniging van klassen, waardoor dan 76 kinderen bijeen zouden komen wat een zeer ongewenschten toestand zou veroorzaken. Daar er nu een goede gelegenheid bestaat om daar eene onderwijzeres voor de handwerken te benoemen, hebben Burg, en Weth. daarover onderhandeld met den districts- en den arrondisse- ments-schoolopziener, die beiden die regeling goedkeuren en ook het in verband daarmede opgemaakte leerplan. Dan zal het onderwijs in de handwerken meer tot zijn recht komen en het is het nuttigste wat de meisjes leeren kunnen. Burg, en Weth. stellen daarom voor, mej. M. E. Scheffe- laar Klots aan te stellen als onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de school te Sluiskil, op een jaarwedde van 100. Nadat de Voorzitter den heer Wieland op zijne vraag, of de gemeente tot die aanstelling verplicht is, heeft geantwoord dat de orastandigheden eene voorziening in den toestand vor- deren, en overigens wanneer het onderwijs, als tot hiertoe, buiten de school uren gegeven werd, extra daarvoor betaald zou moeten worden, wordt tot stemming overgegaan, en mej. Scheffelaar Klots benoemd met 9 stemmen, 2 briefjes waren bianco. Op voorstel van Burg, en Weth. wordt besloten dat deze benoeming wordt geacht te zijn ingegaan met 1 Dec. jl., daar de benoemde reeds aan de school werkzaam was. 9. Voorstel tot uitgifte van grond in erfpacht. De Voorzitter stelt namens het Dag. Best, voor in erfpacht uit te geven a. aan W. Verlinde voor zijn woonhuis in de Vlooswijk- straat, een strook grond ter grootte van ruim 8 M2. om daar over zijne blinden te kunnen laten draaien en vermoedelijk ook om dit in te richten voor stoep, tegen den daar geldenden prijs van 8 cent per M2. H. aan P. de Feijter, voor het woonhuis bewoond door C. N. van Dijke, een strook grond ter grootte van ruim 8 M2. in de Nieuwediepstraat, eveneens om te dienen om daar blinden over te laten draaien, tegen den daar geldenden prijs van 4 cent per M2. C. aan L. J. Verlinde, naast zijn huis in de Dijkstraat, een strook grond ter grootte van 6 M2., om daarover zijne blinden te kunnen laten draaien, tegen den daar geldenden prijs van 5 cent per M2. •I. aan D. P. Solleveld een strook grond ter grootte van ongeveer 18 M., gelegen achter zijn huis, tegen den prijs van 8 cent per Ma. Tegen deze uitgifte zijn echter bezwaren ingebracht door A. de Vrieze, bewoner, en de wed. Kruijsse, te Axel, eigenares van een perceel dat uitweg heeft over dien grond. Deze bezwaren zijn ter kennis van den aanvrager gebracht, die daarna bij gezegeld schrijven heeft verklaard: dat hij bij eventueele in bezitkoming van de door hem in erfpacht aangevraagde grond, de voorwaarden aanneemt, welke hem door het college van Burg, en Weth. bij monde van den Burgemeester zijn gesteld. Deze voorwaarden zijn dat Solleveld moet zorgen dat de uitweg van het door De Vrieze bewoonde perceel, eigendom der wed. Kruijsse te Axel, behouden blijve, of anders een uitweg worde gemaakt even breed als die welke vervangen wordt, ten genoege van den eigenaar van dat perceel dat de uitgang van de op genoemd perteel btaande loods eveneens behouden blijve, of zoodanig worde verplaatst dat de eigenaar ook daarmede genoegen neemt; dat de kosten voor verandering van genoemden uitweg en uitgang komen ten laste van D. P. Solleveld. De noodige formaliteiten zijn voor deze uitgiften vervuld. Met algemeene stemmen worden de bedoelde perceelen overeenkomstig het voorstel in erfpacht uitgegeven. I €1. Adres onderioijzers Van der Peijl en De Kraker over regeling hunner jaarwedde. De VoorzitterBurg, en Weth. adviseeren dat verzoek nog aan te houden. Voor inwilliging is wijziging der veror- dening noodig en wij hebben nog geen gelegenheid gehad om deze te bewerken. Het is niet de bedoeling om het verzoek van de baan te schuiven, maar dit uit te stellen tot we gelegenheid hebben om de wijziging voor te bereiden en de gevolgen daarvan na te gaan. We zullen dan met het verzoek rekening houden en zien of aan het bezwaar kan tegemoet gekomen wordeD. Ook moeten we overwegen ofae voor wijziging noodige fondsen aanwezig zijn; voor 1903 is er niet op gerekend. Besloten wordt het adres aan te houden. 11. Voorstel tot wijziging der instructie voor de ambte naren ter secretarie. De Voorzitter stelt namens het Dag. Best, roor de kan- tooruren, thans 9—12, 25 en 5$7 ure, vast te stellen 912 en 26 uur, en voorts als nieuwe bepaling in te lasschen Wanneer Burg, en Weth., de Burgemeester, of de Secretaris het in buitengewone gevallen noodzakelijk oordeelen, zijn de ambtenaren verplicht ook na de vastgestelde uren, hun opgedragen werkzaamheden te verrichten, waarvoor hun dertig cent per uur zal worden vergoed De heer Versluijs merkt op dat men ook voor de kantoor- uren de hulp der ambtenaren kan noodig hebben, b. v. bij stemmingen. In verband daarmee wijzigen Burg, en Weth. hun voorstel door voor *na de vastgestelde uren" te lezen buiten de vastgestelde uren". De heer Visser vraagt of ook niet een maximum moet worden bepaald voor den tijd, waarover it en buiten de gewone uren over de ambtenaren kan beschikken, daar men ze dan wel een geheelen nacht zou kunnen requireeren, doch verklaart zich voidaan met het antwoordt van den Voorzitter, dat natuurlijk met het opleggen van extrawerk de billijkheid zal worden in acht genomen. De voorgestelde wijziging wordt hierna met algemeene stemmen aangenomen en bepaald dat deze in werking treedt 1 Januari 1903. 13. Aangehouden zaken. De Voorzitter: In de eerste plaats komt onder de aan gehouden zaken voor het voorstel van den heer De Jonge, tot wijziging van de artikels, 2, 4 en 5 der verordening op plaatsen voor het publiok toegankelijk en het houden van verlotingen. Aangezien ik het niet wenschelijk zou achten de verorde ning, zooals die thans luidt, te wijzigen, heb ik met den heer De Jonge eene samenspreking gehouden, om van hem te vememen of hij geen aanleiding zou kunnen vinden zijn voorstel in te irekken. De reden daartoe was dat voor het aanbrengen van eene wijziging in eene verordening er eene aanleiding moet bes'aan, en nu ben ik van meening dat deze aan eiding in dit geval niet bestaat omdat de wijze van Zondagsviering reeds genoegzaam omschreven is in de Zondagswet. Na onze besprekingen heb ik gemeend te bemerken dat de heer De Jonge niet ongenegen was zijn voorstel in te trekken en nu zou ik gaarne van hem willen weten of hij zich nog nader bedaeht heeft. De heer De Jonge. Mijnheer de Voorzitter! Naaraan leiding van de tusschen ons gehouden besprekingen, en in verband met de rust die in den laatsten tijd ten opzichte van de mnziek- en danslokaliteiten heeft geheerschr, en in het volste vertronwen dat u, Mijnheer de Voorzitter, dien toestand wilt bestendigen. om, zooveel dit van u afhangt, voortaan geen vergunning meer tot muziek en dans in loka- liteiten op Zondag te geven, op die gronden ben ik genegen mijn voorstel in te trekken. De Voorzitter Het is mij thans bekend, dat men over het algemeen in de gemeente tegen het dansen op Zondag is en dat daariegen in den Raad reeds veel is ingebracht, daarom wil ik, zonder meer te kunnen zeggen, zonder het wettelijke prijs te geven, verklaren rekening te zullen houden met hetgeen door den Raad wordt gewenscht. De heer De Jonge: In verband met deze toezegging ben ik ook genegen mijn voorstel terug te nemen. De Voorzitter wil thans in stemming brengen de vraag of de Raad daarmee genoegen neemt. De heer Versluijs weet niet waarover er thans nog gestemd behoeft te worden, de heer De Jonge heeft zijn voorstel ingetrokken, dus dit is van de baan en een stemming daar over overbodig. De heer Visser is het daarmee eens. De Voorzitter betoogt dat het noodig is dat de Raad zich over die intrekking uitspreekt, omdat het voorstel reeds eigendom van den Raad is en de Raad ook bepaalde, dat het in een volgende vergadering zou worden behandeld. Aan die behandeling moet het thans worden onttrokken. De heer Versluijs blijft bij zijne meening dat stemming overbodig isal wordt nu een besluit genomen om de in- trekking goed te keuren, dan kan ieder lid nog te alien tijde dat voorstel opnieuw indienen. De discuswie hierover wordt nog eenigen tijd voortgezet waarbij de heer Dees de meening van den Voorzitter steunt, tot de Voorzitter de discussie sluit en de vraag of de intrekking wordt goedgekeurd, in stemming brengt. Alle leden verklaren zich daar vdor, met uitzondering der heeren Visser en Versluijs, die zich onthouden. Daarna wordt het adres van F. Daelman c. s., betreffende rustverstoring door het dansen in het lokaal Valentino" in de Dijkstraat, als behoorende niet tot de competentie van den Raad, beschouwd als te zijn gericht aan den Burgemeester en naar dezen ter afdoening gerenvoyeerd. Daarna sluit de Voorzitter de vergadering. D A G E N. Voorm. Nam. Zaterdag 13 December 12.10 Zondag 14 0.35 1.— Maandag 15 1.22 1.45 Dinsdag 16 2.8 2.31 oensdag 17 2.56 3.20 Donderdag 18 3.44 4.9 Vqjdag 19 4.33 4 59 le prijs. 1 groot Briefkaarten-Album. 2e 1 Handtaschje. 3e 4 1 Portemonuaie. 4e n 1 Inktstel. 5e u 1 Werkdoos. 6e 4 1 Zakmesje. INLEG 25 ct.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 7