HOFSTEDE, Een Sink Woonhuis, .Een Del BIDHHK, T e huur BUltGKRLIJKE STAND Kroon-Domein. aan te besteden: Openbare Verkooping. Advertentien. Openbare Verkooping Openbare Verkooping. publiek verkoopen: 6 bekalfde VAARZEN. 4 tweejarige RUNDEREN. 8 HOKKELINGEN, 20 B1GGEN. Openbare Verkooping HULST, De schoone Te huur of te koop Kamer van Koophandel en Fabrieken te Ter Neuzen. 371«e STAATSLOTERIJ. De Notaris E. B. Dumoleyn te Hontenisse, te SAS VAN GENT. BELLE, op Maandag 22 December van 8 tot 18 maanden en TE Rentambt HULST. Het HERBOUWEN van ife LANDBOUWSCHUUR, met bij. levering van bouwstoffen, op de hoeve „Groenenhove" te Groenendijk, bewoond door D. DEKKER. tegen 1 Januari a. s- laat niet te wenschen over, ze zijn gaaf, goed ge- droogd en zeer duurzaaui er is ook een rechts- streeksche handel in dit artikel met Groot-Brit- tannie outstaan, waarbij de uitzichlen van dien aard zijn, dat ze beloveu in het toekomende zeer belangrijk te zullen worden. Duitschland ver- bruikt ontzaglijk veel pruimen en naar dat land wordt verreweg bet grootste deel verzonden. In Engeland worden de pruimen meer als een weelde-artikel voor de hoogere klassen beschouwd en bijgevolg wordt da«r te laude aan de Franscbe prunes imptsriales de voorkeur geschonken, in weerwil dat Servische pruimeu, boewel over het al gem een kleiner dan de Franscbe, geuriger en fijuer van smaak zijn dan de laatstgeuoemde en guedkooper geleverd kunnen worden. Docb aaugezieu in Engeland de pruimen over 't algemeen meer door de voornamere klasse nuttigd worden, hebben die uit Irankrijfc aange- voerd zekcr voor een groot deel de voorkeur, die zij geuieten, te danken aan de nette verpakking, aan het zoogenaainde keurige appreteeren, opinaken, waarin de Franschen uitmunten en die aan hunne verschillende handelsartikelen op het eerste gezicht zooveel aantrekkelijks schenken. In dat opzicht vooral kunnen wij Nederlauders nog veel van hen leereo. Vergadering van Donderdag 4 Dec. 1002. Voorzitter de heer J. A. van Rompu. Verder aanwezig de heeren Van de Velde, Tholens, Kolijn en Blankers. Afwezig de heer Versluijs. De Voorzitter opent de vergadering en felici- teert de aanwezige, met Januari a. s. aftredende leden, met hunne herbenoeming. Daarna wordt lezing gegeven van de notulen der voorgaande, die worden goedgekeurd. Hierna stelt de Voorzitter aan de orde de Memorie van Antwoord op het voorloopig verslag der Tweede Kamer, b treffende het wetsontwerp aangaande de verbeteringswerken van het kanaal GentTer Neuzen. De Voorzitter acht het noodig om in verband met het antwoord der Regeering een adres te richten aan Z.Exc. den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid en op enkele in de Memorie van Antwoord aangekaalde punten, de belangen der haven van I er Neuzen rakende, terug te komen en heeft daartoe met den secre- taris een concept-adres ontworpen, waarvan hij lezing geeft. Daarin wordt er op gewezen dat nog mets gebleken is van het nemen van maatregelen om te geraken tot verbetering van de ongunstige spoorwegtoestanden alhier en dat ook de surtaxe ten bekoeve van den Etat Beige geheven nog niet is vervallen, waarom men hoopt dat de Minister krachtig zal optreden om, desnoods met de in 't vooruitzicht gestelde hulp van Belgie, verbetering te verkrijgen. Verder wordt gezegd dat ook de conventie van 1895 voor Ter Neuzen al ongunstig was, aangezien de schepen die door de sluis van de toen gestelde afmetmgen en diepte op het kanaal konden komen niet aan de alhier be- staande kaden konden meeren wegens de geringe diepte daarlangs, doch dat thans, nu zoowel de sluis als het kanaal dieper zullen worden, de toestand vanzelf ongunstiger wordt, omdat nog grootere schepen zullen kunnen binnenkomen, voor welke de diepgang langs de bestaande kaden nog te minder toereikend is. Die schepen zullen dus naar Gent moeten doorvaren, en daardoor ontstaat gevaar voor het verloopen van den Ter Neuzeuschen handel. Betoogt wordt dat hulp vau 's Rijkswege dringend noodig is en ook billijk. Eenmaal is door het Rjjk 70,000 besteed voor uit- breiding der loskaden, doch gedurende dejaren 1879—1900 is aan kanaalrechten ontvangen f 800,000, waarvan 600,000 van den buiten- landschen handel alleen, ter wij 1 in datzelfde tijdvak aan loodsgelden werd ontvangen ruim 850,000. De door de Staatscommissie blijkens haar rapport noodig geachte werken behooren van 's Rijkswege te worden uitgevoerd. De draagkrachten der betrokken spoorweg- maatschappijen schieten te kort zoowel als die der Provincie Zeeland en der gemeente T er Neuzen, die voor bestrijding der uitgaven reeds hooge belastingen moeten heffen. Dankbaar wordt erkend dat in de behoeften der binnenscheepvaart vrijwel is voorzien, doch betreurt dat men dezer dagen begonnen is met het plaatsen eener kraan voor het lossen van kolen aan de losplaats tegenover het z. g. Eiland, eene plaats, die, wanneer de meermalen gevraagde steigers daar werden aangebracht, zoo'n uit- stekende kade voor de zeevaart zou zijn, omdat het achterliggende terrein flinke ruimte biedt voor het opslaan van de geloste goederen, die meermalen door gebrek aan materieel niet direct op wagens kunnen worden geladen en dus moeten worden opgestapeld. Door het plaatsen der kraan en omdat daarbij geregeld groote Rijnschepen zullen liggen is die kade en daar- mee het zoo gunstig gelegen terrein voor opslag van goederen voor de zeevaart verloren en lioewel dat kolenvervoer ook een scheepvaart- belang is, is men van meening, dat daarvoor een voor de zeevaart minder hinder veroorzakende losplaats was aan te wijzen. Protesten tegen het aldaar plaatsen der kolen- kraan zullen dan ook niet uitblijven. Een breedvoerige discussie wordt hierover gevoerd, waarbij de Voorzitter vooral wijst op de voor de zeevaart zoo ongunstige plaatsing der kolentip, welke veroorzaakt dat een goede opslagplaats, die voor de zeevaart te krijgen was, niet meer zal kunnen worden gebruikt. De heer Blankers stemt hiermee in, en zou de kolenkraan meer naar de zijde der Axelsche brug wenschen geplaatst te zien, b. v. even over de spoorbrug, daar liggen bijna nooit schepen. Kan vraagt hij ook de Rosegracht met voor los- en laadplaats van binnenschepen beDut worden De heer Van de Velde betoogt dat de bmnen- vaart de kade tusschen de Axelsche brug en spoorbrug noodig heeft. Daar wordt veel gelost en gelaclen, in den beetentijd zeer druk, maar toch 't heele jaar door, 't zij straatsteenen, boomen, grind, vlas als anderszins. De Rose gracht kan niet als geregelde los- en laad plaats worden aangewezen. Als daar schepen liggen, hoe moeten dan d» schepen uit de sluis komen? Dan kan men geen weg met dejaag- lijnen. 'tis nu toch al zeer lastig voor de binnenschippers dat aan den zuidelijken kanaal- boord, waar men de steigers wenscht in het belang der zeevaart, zoo yeelvuldig schepen liggen Het kanaal moest daar tot op den hoek van 't spoor vrij zijn om de schepen te trekken. Hoe beter men nu daar de kade in orde brengt voor de zeevaart, hoe meer tegen het belang der binnenvaart. De heer Tholens is het hiermede eenser is der binnenvaart al veel ontnomen ten behoeve der zeevaart, zoo is het ook weer met ketgeen wordt voorgesteld te vragen. Evenwel is hij ook van meening dat 't moeilijk anders kan, en zal hij er daarom ook in berusten. De heer Blankers vestigt de aandacht op den Noordelijken kanaalboord. Kan dit niet voor los- enlaadplaats voor binnenschepen benut worden De heer Van de Velde merkt op dat de kade tusschen sluis en brug geregeld door de beurt- schippers is bezet en boven de brug zou het wel gaan, als de vestingwal daar geheel was we^gegraven en de bestrating doorgetrokken, in "verband waarmee de heer Tholens opmerkt dat die plaats geregeld in gebruik is als ligplaats voor de op- en afgaande binnenschepen en zegt hij die kunnen toch ook geen ligplaats missen. De Voorzitter is het eens met de ver- verschillende leden, dat uit behartiging van het eene belang bemoeilijking van het andere kan voortspruiten, maar betwist dat het voor de zeevaart in orde brengen van de loskade van af den zuidbeer tot aan den hoek van 't spoor voor het met paarden trekken der binnenschepen meerdere hindernissen zal veroorzaken, daar die kade nu toch reeds geruimen tijd veelal door schepen wordt in besiag genomen en het nu door het aldaar plaatsen van de kolenkraan als 't ware regel zal worden dat daar schepen liggen. De heer Van de Velde acht daarom ook voor de binnenscheepvaart voorziening noodig voor het passeeren van den Oostelijken kanaalarm zooals de toestand nu reeds is en nog steeds ongunstiger wordt is het bijna met meer te doen om van uit de sluis boven den hoek van 't spoor te komen zonder sleepboot. Een door 't Rijk gesubsidieerde sleepdienst ware daarom hoogst gewenscht; daarop heeft spreker ook reeds vroeger gewezen. Evenwel ook dan treedt men weer in een ander belang, dat der voer- lieden, die nu uit het trekken der schepen voor een groot deel hun brood verdienen. De Voorzitter stelt ten slotte voor in het adres eene zinsnede in te lasschen dat het der Kamer gewenscht voorkomt dat ook de belangen der binnenscheepvaart, die haar transit vindt in den Oostelijken kanaalarm, bij overwegen van een en ander, niet uit het oog worden verloren. Hiermede nemen de heeren Van de Velde en Tholens genoegen, waarna het adres z h. s. wordt goedgekeurd. Tevens wordt besloten aan ieder der leden van de Tweede Kamer daarvan een afdruk te zenden. Ingekomen is een schrijven van den bode D. Tolhoek, waarin deze verzoekt hem tegen 1 Januari a.s. ontslag te willen verleenen. Op voorstel van den Voorzitter wordt met algemeene stemmen besloten dit ontslag eervol te verleenen. Hierna wordt de vergadering gesloten. ardus Krieckaart en van Apolonia Becckman. 19 Nov. Willem, z. van Josephus Maas en van Anna Maria Wallems. 20 Nov. Julia Emma Maria, d. van Viktoor van Laere en van Anna Catharina van Walle. 23 Nov. Josephus. z. van Theodorus Petrus Lauwereijs en van Anna Maria Wallems. 29 Nov. Josephus Jacobns, z. van Pieter Augus- tinus van Driessche en van Paulina Waaijenberg. 30 Nov, Adrianus Josephus, z. van Johannes van Heese en van Francina Pieternella van Eekelen. Overlijden. 17 Nov. Phelomina Bonwens, oud 50 j„ echtg» van Jacobus Hermans. 28 Nov. Carolina Roelans, oud 82 j wed. van Petrus Johannes de Rock. IWestdorpe. Huwelijks-aangiften. 29 Nov. Edmond Angu8tinus Koene (van ^as van Gent), oud 33 j. jm. en Aurelie van Acker, oud 20 j jd. Huwelijks-voltrekkingen. 27 Nov. Petrus de Hert (van Wachtebeke), oud 38 j., jm. en Maria Vervaet, oud 25 j., id. Geboorten. 18 Nov. Urbain Petrus Matheus, z. van Petrus Joannes Bouwmans en van Philomena Johanna van de Moer 19 Nov. Alice Celestina, d. van Petrus Johannes Not?chaele en van Maria Louisa de Moor. 24 Nov. Petrus, z. van Angelus de Poorter en van Pharailde Criel. Trekking van Dinsdag 2 Dec. 1902. 2e Klasse. 2e I.ijst. Prijzen van f 100 en daarboven. No. 8541 20' 0. No. 14809 1682? f 1000. No. 6539 8645 17775 400. No. 1888 5635 5766 8443 9956 13483 19096 20324/100. No. 349 417 785 1207 1294 1296 3310 18975 30. Trekking van Woensdag 3 Dec. 1902. 2e Klasse. 3e Lijst. Prijzen van 100 en daarboven. No. 18218 20000. No. 2556 12341 14169 1000. No. 18589 18999 400. No. 1086 7636 200. No. 7135 12483 20018 100. No. 324 340 3 9 435 464 469 1206 1209 1228 1329 1335 1340 3212 3218 3248 5152 9164 14781 20430 30. zal ten verzoeke van de Erven van wijlen den heer DOMINICUS VAN WAES en Echtgenoote, op Dinsdag 9 December 1902, om 2 uur namiddag precies, in het openbaar verkoopen HeiigddijkGeboorten. 19 Nov. Maria Louisa, d van Leonardus Kerckhaert en van Rosalia Heijens. 24 Nov. Maria Philomena, d. van Mattheus ran Stevendaal en van Paulina de Roos. Ilonteniawe. Huwelijks-yoltrekkingen. 22 Nov.^ Gus- taaf Theodoras de Ridder van Hulst), ond 25 j., jm. en Cornelia Heijman, ond 28 j.. jd. Jacobus Serrarens, oud 44 j., wedirwn. en Maria Mathilda van Bunderen, ond 33 i jd Eduard Andreas van Heuffel, oud 28 j., jm. en Mathilda Nicolaas. ond 29 j., id. 26 Nov. Alonisimr. Cor nells van Kampen, <>ud 80 j., jm. en Apolonia Amelia de Schepper, oud 26 j., jd. Geboorten. 18 Nov. Josephus Alphonsus, z. van Edu- Oudergeteekende betuigt zijn (lank aan de Veeverzekering-unaatschappij rilnielo," agent de heer P. be Feijter Jz., te Ter Neuzen, voor de prompte en vlugge uilbe- taling wegens zijn gestorven paard. Ter Neuzen. J. DE FEIJTER Jacz. Deurwaarder Huineman, zal te Sis (an Gent, aan de herberg van den heer De Roeck, nabij het nieuw te uiaken kanaal, op Dinsdag 9 December 1902, des voormiddags II uur, in het openbaar verkoopen 2 vette RUNDERS, 2 RUN- DERS oud 18 maanden, 2 be- kalfde VAARZEN, 1 tweejarige PONEY, 10 VARKENS van 50—80 kilo, 1 MELKSCHAAP, 1 nieuwe TILBURY, nieuw PAAR- DENTU1G, 1000 MUTSAARDS en wat meer zal worden geveild. Koopen tot en met f 3,COntant. Het overige binnen zes maanden onder borgtocht desgevorderd. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal met gedee'telijke tusschenkomst van zijn ambtgenoot Ph. Steegers. te Assenede, ten verzoeke van JOSEPHUS DE GLERCK te Ter Neuzen en de Erven zijner overledene vrouw J. F. M. VAN 1902, des namiddags 1 ure, in de heiberg bij Polydore Bockstael te Sas van Gent, verkoopen Koop 1. i 2 hectaren 54 aren 62 centiaren of 5 gemeten 213 roeden BOUWLAND, in deu St. Albertpolder, gemeente Sas van Gent, kadastraal bekend in sectie B nunamer 657 ged. Koop 2. 2 hectaren 54 aren 62 centiaren of 5 gemeten 213 roeden BOUWLAND, in den St. Albertpolder gemeente Sas van Gent, kadastraal bekend in sectie Bnuinmer 657 ged. Grondlasten van heide koopen 25,70. +34 aren 05 centiaren of Koop S> 229 roeden BOUWLAND, ge- gelegen als voren, kadastraal bekend in sectie B nummer 657 ged. b5 aren 70 centiaren of 40 roeden GROND aldaar, kadastraal bekend ia sectie B nummer 658; in erfpacht tot 16 October 1905 bij C. L. Seghers voor 18,80 per jaar. Koopeu 1 en 2 in pacht bij genoemderi Bockstael tot het rooven van den oogst ip 1905 voor 461,34 per den hoop. Lasteu voor eigeuaars rekening en Koop 3 a in pacht bij genoemden Seghers tot het rooven van den oogst in 1904 voor 36 per deD hoop. Lasten voor eigenaar. Betaling der koopsom 3 maanden; onkosten 8 °/0 acht dagen. De pachten en erfpacht begmDen sedert de laatste valdagen in voordeel der koopers te loopen, doch moeten zij daarentegen bij de betaling hunner koopsommen aan de verkoopers opleggen het sedert die laatste valdagen tot den dag der betaling verschenen gedeelte dier pacht en erfpacht. Grondlasten van 1 Januari 1903 en polderlasten van 1 Mei 1903 voor koopers. waesende op eene weide in de Axelsche vlakte aan het zijkanaal van Sluiskil naar de Sassing. Te vergaderen ter plaatse. s.&MggE**- Deurwaarder Adriaanse. te Hillst, zal op Zaterdag 6 December 1902, des namiddags D/j uur, bij Jac. de Meij te Zuiddorpe ('t Waterhuis), voor AL. DE GUCH- TENAERE te Koewacht, ten overstaan van Notaris J. de Vos, te Iliddel- hnrg, verzoeke den heer Notaris Mr. Alphonse Cols, te Antwerpen, q.qDinsdag 9 December a.s. bij instel en Dinsdag 23 December a.s. bij verblijf, telkens 's morgens te half elf uur, en in het Hotel DE LOZANNE, te Hulst, van: in Kruispolder, gemeente Hontenisse, bewoond door en in labeur bij pachter Louis van Mod, bestaande in: Ruime hechte en sterke WOONGEBOUWEN, nieuwe fraaie steenen SCHUUR, dito BLJ- SCHUUR, ARBEIDERSWONING met SCHUURTJE, verderGEBOUWDE,ERVEN, TUIN, BOOMGAARD, en beste WEI- en dito BOUWLANDEN alles te zamen groot 92 hectaren, 4 aren en 68 centiarenin 78 perceelen en combinaties, benevens in massa te presenteeren. V*iere inlichtingen en, van 1 December a. s. af, ^lingboekjes met kaart gratis te verkrijgen ten kantore van Notaris Mr. Alphonse Cols, te Antwerpen, LeopoldstraatWillem Telstraat 19, en ten kantore van den Notaris J. de Vos, te Middelburg, Houtkade H 109, hoek Segeerstraat. De Rentmeester van vooruoemd DOMEIN zal trachten Inschrijvingsbiljetten moeten voor of op Zator- dag 13 December 1902, des voormiddags 11 ure, worden ingeleverd ten kantoie van den Rentmeester voornoemd. Bestekken en teekeningen liggen ter inzage te Hontenisse bij Th. Weemaes, te H u 1 s t in ,/de Graanbeurs" bij P. de Lozanne en bij den bouwkundige J. Wisse Jz. te Z a a m s 1 a g. Plaatselijke aanwijs zal geschiedeu op Maandag 8 December, des namiddags 1 ure. De Rentmeester vooruoemd, K. J. A. G. COLLOT d'ESCURY. Hontenisse, November 1902. van alle gemakken voorzien, in de Kerkhottaail. Te bevragen bureau T?r Neuzeusche Couraut. staande aan de Lange Kerkstraat. Te bevragen bij J. DE SMIDT-POTHOA EN, Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 7