Burgersocieteit, FotoM Ml OVERBEEKE St. Nicolaas-etalage. Zwarte en blauwe en SANGUINOSE het beste middel oedLarmoed BtJRGERLIJKE STAND? Merlandsch Tooneel van Gent. flandelsberichteBt^ Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Schippers, RIJNZAND (ongeYeer 20,000 ton'1, fijne CHOCOLADE- en SDIKERWERKEN, is BESLIST 4 geldleening van het Turksche Keizerrijk van 1902, F. S. P. WIJNMAN, f Het schoonhouden en ver- warmen der School. A. TH0LENS Jzn„ MELASSE MELK- en MESTV0ER POLITIE. 371Me STAATSLOTpRIJ, Grooten Schouwburg te Gent. c 17 DA GEN. ter conversie van de bestaande 5 °/0 Douane-leening ran 1886. Deze obligation en de coupons zijn voor altijd vrijgesteld van elke Turksche be- lasting. Koers van uitgifte 430 franken (86 °/o). De ondergeteekende neemt inschrijvingen aan tot Woensdagavond 19 November 1902. P O S E E R T if. D. E. WOLFERT Hzn. Hollandsche- en Duitsche MARSEPEIN- TAARTEN, eclite Hollandsche SPECULAAS, Confiseur, Noordstraat C 72. IMAN J. VAN DER HAVE, Zierikzee en Dordrecht. Ter Neuzen. M. J. v. DIXHOORN. TEGEN Prijs per fl. /1,50, 6 fl. 8,—, 12 fl. /15,— Te Ter Neuzen bij A. EGGEBEEN en OVERBEEKE—LEUNISte Breskens bij 8ANDE—MONJE. Donderdagochtend zijn op der. spoorweg van Sacbseuhausen naar Goldstein, in tegenwoordig- heid van den president van bet spoorwegbestuur te Frankfort a/d Main, proeven genomeu met een nitviuding tot voorkoming van botsiugen tusschen treinen. De uitviuding bestaat uit een klein, op de locomotief geplaatst toestel dat zichtbare en hoorbare seiuen geeft, als een andere locomotief op hetzelfde spoor nadert of een wissel verkeerd gesteld is, en die eeu telefonisch gesprek tusschen de locomotieven mogelijk maakt. Bij de proef- neming reden twee locomotieven, waarvan de machinisteu van te voren goed op de hoogte van de toestellen wareu gebracht, elkander tegemoet. Toen zij elkander tot op een bepaalden afstand genaderd waren, gaven de toestellen alarm-seinen en de maehinisten konden met elkander telefoneeren. President Roosevelt is op 't oogenblik on- officieel op de berenjacht in Missouri. Het kamp van het gezelschap ligt vijftien mijl van Smeden in een oerwoud en bestaat uit drie slaaptenten en een keukentent. Een neger, die bekend staat als ervareu berenjager, is belast met de dertig a veertig honden. De president is geheel injacht- costuum rijbroek, zware laarzen, blauw flanellen hemd, een sterken jas, een bruin slappen hoed, een patroongordel om zijn middel en een jacht- mes op zij. Op aanwijzing van de Antwerpsche politie heeft men te Mechelen den kassier van een bank te Antwerpen gevangeu genomen, die eenigen tijd geleden met een som van 80,000 francs op den loop was gegaan. Een premie van 1000 francs was beloofd aan hem, die den vluchteling mocht vinden. Bij zijne arrestatie bezat hij nog 4 franc. Hij liet zich zonder eenige tegenstribbeling weg- voeren. De oplichter woonde sedert eenigen tijd op kamers bij een slager en ging door voor een fabrikant van bouwsteenen en panneD, Michielsen genaamd. Omtrent de lotgevallen van de schipbreuke- lingen op een der vlotten waarmede het zinkende stoomschip Elingamite verlaten werd, wordt gemeld Het vlot verliet's Zondagsmorgeus het wrak met 19 menschen. Een der booten nam er nog drie van af, maar zestien opvarenden waren nog te zwaar voor het vlot, dat gedurig onder water stond en niet naar het stuur luisterde. Eens kwam het vlot op nog geen honderd meter van de kust, maar ondanks de wanhopige pogingen van de schipbreukelingen konden zij niet verder komen, en zij dreven weer in zee. Het andere vlot en een paar booten konden den wal bereiken. Den volgenden dag raakte het vlot uit het gezicht van land. Het eenige voedsel aan boord was twee appelen. Dien Maandag leed men vreeselijk. Het eenige wat men te eten kreeg was een appel in zestienen verdeeld. Deu volgenden nacht bezweek een reiziger van uitputtingden volgenden ochtend vond men nog twee anderen dood. Dinsdags was het mooi weer, maar mist lag op de zee. Het lijden nam toe. Met weerzin ging men er toe over de lijken in zee te werpen zoo verlichte men het vlot. Ondanks alle waar- schuwingen dronkeu eenige dorstigen van het zeewater. Dinsdagavond zagen de schipbreukelingen het licht van een stoomboot en zij schreeuwden. Een boot werd neergelaten, en ging het vlot op geen 50 M. voorbij, maar miste het in de duisternis. De stoomboot vervolgde ten slotie haar weg. Een van de ongelukkigen, die zeewater gedronkeu had, raakte buiteu zinnen en sprong overboord. Maandagmorgen aten de twaalf overlevenden den tweeden appel, en zij kauwden stukken linnen om den woedenden hunger te stillen. Voor het vallen van den nacht werd er weer een reiziger waanzinnig, en ondanks alle pogingen om hem tegen te houden, sprong hij overboord. Gedurende den nacht deed een auder het ook, en terwijl hij wegdreef zong hij O dood Den volgenden dag gaven de opvarenden, doorweekt van het zeewater en geblakerd door de zon, alle hoop op. De stewardess, de eenige vrouw aan boord, die zich als een heldin had gehouden, stierf dien ochtend, kort daarna de tweede steward. Vier uur later kwam het Engelsche oorlogsschip Penguin en redde de achtoverlevenden. In het geheel zijn er nu 149 opvarenden van de Elingamite gered. Drie lijken lagen op het wrak, acht stierven op het vlot, en een vrouw is nog van uitputting bezweken. Een boot, die nog weg is, bevat, naar gissing 80 meDschen. De Penguin en een andere stoomboot zijn aan het zoeken. Hull*. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Nov. Josephus Theo dores Herreweijers, oud 26 jjm. en Johanna Verstraeten oud 23 j., jd. Geboorten. 4 Nov. Johanna Maria, d. van Petrns Johannes van Gelderen en van Melania Prenen 6 Nov. Johunna Coleta, d. van Petrus Alphonsius Freijser en van Maria Louisa van de Wallc. 12 Nov. Angela Jeannette Alphonse, d. van Gerardns Amedeus Adrianus van Aalst en van Melanie Asselman. 13 Nov. Oma Rosalia, d. van Aloijaius Baart en van Maria Lonisa Sponselee. Overlijdon 31 Oct. Adriaan Adriaansen, ond 28 j.. (overl. te Vrijenban), z. van Jacobus Johannes (overl.) en van Jozina Maria Bogaard. 2 Nov. Johannes Cornelis Blommaert. oud 15 m., z. van Charles Louis en van Anna Catharina Philomena Michilsen 4 Nov. Melanie Bel'.s, oud 73 j., wed. van Adrianus Pieters. 13 Nov. Albertus Cor nelis van Giesen, oud 80 j., weduwn. van Joanna Maria Beertin. Axel* Huwelijks-aangiften. 6 Nov. Pieter Goosen (van Zaamslagh oud 23 j., jm. en Dina Janneke Jansen, oud 23 j., jd. Geboorten. 2 Nov. Susanna Geertruida, d. van Fredenk Bakker en van Margaretha Zegers. 8 Nov. Krijn, z. van David Kotvis en van Maria de Kraker. Veneranda Maria Johanna, d. van Edmondus Jacobus Groothaert en van Sido- nia Nathalia de Moor. 9 Nov. Adriana, d. van Jan Lou- rens en van Sautina van Dixhoorn. Zulniu Maria Mathilda, d. van Bernardus Seghers en van Mathilda Maria Simoen. 15 Nov. Zulma, d. van Adolphus Breepoel en van Leonia Maria Segers. Overlijden. 2 Nov. Dina Faas, oud 4 m., d. van Cornells Anthonie en van Maria Verschelling. 9 Nov. Jacomina Verberkmoes, oud 8 j., d. vau Levinus en van Krina Maria Faas. 12 Nov. Jan Ruben, oud 38 j., echtg. van Maria Anthoniua llamelink. Leontine Vereecken, oud 2 m., d. van Adriaan en van Elodia Meul. Leonie van Hecke, oud 28 j., echtg. van Josephus Sturms. 13 Nov. Frederik Hollebek, ond 15 m.. z. van Christiaan en van Maria Bakker. Iloewarlit. Huwelijks-aangiften. 7 Nov. Augustus van Acker, oud 39 j., jm. en Phara'ilde Kips, oud 33 j., jd. Geboorten. 5 Nov. Henricus Dominicus, z. van Eduardus Coone en van Amelia Rombaut. 6 Nov. Maria, d. van Alois Smekens en van Coleta de Block. 9 Nov. Irma Josephina, d. van Theophilis Emeritus Matthijs en van Maria Leonie van Damme. 10 Nov. Eduardus Leonardus, z. van Alphonsius Sturtewagen en van Emma van Hoeye. 12 Nov. Rene Alphonse, z. van Eduardus van Acker en van Coleta Elegeert. 13 Nov. Clara, d. vau Petrus Picavet en van Leonia de Rechter. Overlijden. 10 Nov. Maria Louisa de Schepper, oud I j., d. van Desiderius en van Solvie Marie Wauters. 12 Nov. Bertha Angelina de Caluwe, oud 2 j., d. van Albertus en van Maria Josephina Coone. 15 Nov. Camille Theodule Hortense van de Bilt, oud 1 j., z. van Josephus Augustus en van Leonie Marie van de W alle. Overslagf. In deze gerneente hebben geene aangiften plaats gehad. Philippine. Overlijden. 12 Nov. Elisabeth Ploegaert, oud 1 j., d. van Franciscus en van Stephania van Heesvelde. Has van Gent. Huwelijks-voltrekkingen. 8 Nov. Desird Alphonse Claus, oud 34 j., jm. en Maria Elisabeth Korff, oud 31 j., jd. Geboorten. 3 Nov. Leo Joseph, z. van Antonie Aarsen en van Petronilla Huysmans. 6 Nov. Joseph, z. van Petrus Dominicus Meireson en van Francisea Sophia van der Loo. 8 Nov. Gustaaf Johannes, z. van Dominicus Franciscus van Ham ert van Maria Louisa van Reeth. 14 Nov. Ludwig Augustinus, z. van Jacobus Bonaventure Franciscus Slock en van Hendriena Visser. Overlijden. 3 Nov Bertha Bernardina van Damme, oud 10 j., d. van Stephanos Hendrik en van Constantina Lauret. 5 Nov. Maria Frederica Augusta van Loy, oud 7 w., d. van Adolphus Hypolitus en van Maria Adolphina Willems. 12 Nov. Julma Augusta van Damme, oud 9 j., d. van Stephanos Hendrik en van Constantina Lauret. 15 Nov. Anna Maria Elisabeth Hnnlken, oud 62 j., wed. van Johannes van de Hintelt. Sint Janstren. Huwelijks-aangiften. 3 Nov. Gus- tavus van Dorsselaer, oud 24 j., jm. en Maria Coleta Wagenaer, oud 19 j., jd. Geboorten. 1 Nov. Angela Catharina. d. van Alphonsus Sturm en van Marie van Dorsselaer. 2 Nov. Cirillus, z. van Angustines Josephus Inghels en van Philomena Frankaert. 5 Nov. Maria Louisa, d. van Desideri'is Verstraeten en van Mathilda Steyaert. S Nov. Alphonsius Josephu3 Antonius, z. van Josephus Vink en van Maria Philippina van Goethem. 13 Nov. Idema Louisa, d. van Petrus Augustinus Poppe en van Maria Magdalena Vonck. Overlijden. 1 Nov. Johanna Marie de Clercq, oud 68 j., echtg van Bernardus de Buck. Sstoppelilijk. Huwelijks-voltrekkingen. 11 Nov. Jan Francies Serrareni, oud 25 j., jm. en Maria Cornelia de Smit, oud 21 j., jm. Overlijden. 13 Nov. Albert Honore Marie Kerckhaert, oud 5 jz. van Petrus en van Maria Anna van Esbroeck. Wre*tdorpte. Huwelijks-aangiften. 15 Nov. Petrus de Hert (van Waehtebeke), oud 38 j., jm. en Maria Vervaet, oud 25 j., j^. Geboorten. 3 Nov. Mathilda Adolphina Prudentia, d. van Petrus Augustinus Kindt en van Honorine Vervaet. 10 Nov. Brigitta Oranda, d. van Leonardus Thomas en van Leonie Lammens. 14 Nov. Maria Alina, d. van Eduardus Kamoen en van Pharailda Broeckaert. Overlijden. 9 Nov. Albert Johannes Stephanos de Ridder, oud 5 j., z. van Emile en van Johanna Maria Kesbeke. II Nov. Engelbertus van den Abeele, oud 88 j., echtg. van Ida Roegeist. XuaEiialnt;. Geboorten. 8 Nov. Jacob Jacobus, z. van Leendert Ivarel Geluk en van Neeltje Johanna Platteeuw. Jacobus, z. van Jacobus van de Wege en van Janna de Jonge. 11 Nov. Jan, z. van Cornelis Jansen en van Janna Verplanke. 15 Nov. Francois, z. van Johannes van Dron- gelen en van Janna Catharina Moens Overlijden. 10 Nov. Adriaan Verstraten, oud 57 j., echtg. van Adriana Bareman. Kuiitilorpe. Geboorten. 1 Nov. Henri Joseph, z. van Leonardus Casteels en van Coralie Samijn. 2 Nov. Anna Maria, d. van Pelagic Aerssens. 5 N<>v. Oswald Camiel, z. van Ivo Bavo van Vooren en van Clothilde Boddaert. 7 Nov. Leon Emanuel Marie, z. van Augustus Goossens en van Phara'ilde de Munck. 9 Nov. Prudent, z. van Lirinus Au- denaert en van Marie van de Walle. Overlijden. 4 Nov. Stephanie van Hecke, oud 44 j., echtg. van Modestus Coppieters 14 Nov. Prudent Audenaert, oud 5 d., z. van Livinus en van Marie van de Walle. Aan het bureau van politie alhier is als gevondeu gedepnneerd eeu portemonuaie met geld. Rechthebbenden vervewgen zich aldaar. Trekking van Maandag 17 Nov. 1902. le Klasse. le Lij-t Prijzrn van f 100 en daarboven. No. 12281 f 2000. No. 5867 7665 15826 1000. No. 12654 13565 f 400. No. 9242 16682 17257 f 100. Prijzen van 20. 477 1214 1291 3264 3322 14771 18970 20421 499 1285 3238 3298 5158 14800 18988 2042J Directie PAUL BOEDRT. Zondag 23 November te 2 ure, groote dag- vertooning, opvoering van CARMEN, opera eomique in 4 bedrijven, muziek van De Bizet. In het 4de bedrijf Groot Spaansch Ballet. Directie: H. WANNYN. Zondag 23 Nov., 'snamiddags 2 ure, opvoering van PLAATS VOOR DE VROUWEN, Parodie op de moderne vrouwenbeweging in 4 bedrijven, naar het Fransch, vertaald door H. Wannyn. Hulst, 17 November. Middenprijs per 100 kilo Tarwe 8,25 Rogge 6,—; Wintergerst t 8,—ZomergerstHaver/ 6,50 Erwten 10,75; Paardenboonea f Duivenboonen Wittebeonen Bruineboonen f 9,— Boekweit y__; Lijnzaad Aardappels 3,25 Koolzaad per zak van 106 liters fBoter per kilo 1,17 4 Eieren per 26 stuks f 1,50. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld: 21 stnks hoorn- vee, 35 varkens, 1 sehaap. Verkocht9 stnks hoornvee, 20 varkens. KOERS VAN HET Belgisch per 100 fr. Engelsch per GELD. 48,a 48,02^ h 12,u n 12,10 ZEETIJDINGEN. Van 17 tot en met 18 Nov. B a cs VLAG. NAAM. Ma. Van en naar Lnding Vuor Ter Veuzenx 17 Eng. s.s. Henry Fisher 1438 Goole kolen 18 idem Whimbrel 3514 Manchester stukg. idem Egret 3492 (Liverpool idem %'smi UP«r ten s 18 Eng. s.s. River Lagan 12272ILouden stukg. 4 (tur IwCflt 17 Duits. s.s. Herzog J. Albr. 2457 Riga hout Eng. s.s. Millgate 1139 Londen ledig idem Player 1070 Caen idem Duits s.s. Gefle 1754 Lovisa hout Eng. s.s. Der went 2349 Goole stukg. Deens. s.s. Kamma 4285 [Riga idem 18 Eng. s.s. Highlands 3247 Methil kolen Busts, s.s. Anna Podeus 4193 Riga hout 17 Eng. s.s. Truro 3366 Hull stukg. idem Don 2658 Goole idem idem Sea Serpent 2553 Londen idem 18 idem Player 1070 Cardiff aardapp. idem Cornhill 2609 Goole ledig aardapp. idem Millgate 1139 Portsmouth Voor 8elzaete i Eng. sch. Coaltar 621 Amsterdam 1 creosoot Van 17 tot en met 18 Nov. werden langs de Oostsluizen alhier 39 binnenvaartuigen op- en 28 afafftscbutdoor de Wests], 6 op- en 2 afge- schut. Voorm, Doaderdat; 20 November Vrijdag Zaterdag Zondag Ma&ndag Dinsdag Woensdag 21 22 23 24 25 26 4.43 5.37 6.40 7.52 9.10 10.24 11.24 5.10 6.8 7.15 8.32 9.48 10.57 11.50 I" lOdagen, voor het leven, zonder U11L «J la LIV band, radicale genezing, door den specialist Dr Bastin, in zijn gesticht te Fontaine 'lEvbque (Beigie), het eerste v* breuken, door den Staat erkend. Tot nu 4790 echte genez. Model- gesticht, zusters, spreekdraad euz. 12 jaren bestaan. Betaling na genez. Vraagtadres genez. personen. Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst is bet faillisse- ment van HENDRIGUS BAERT te Ter Neuzen afgeloopen. Mr. J. J. HEI.TSE, Curator. Diegenen welke willen medewerken tot het oprichten eener worden beleefd nifgenoodigd tot bijwouing eener vergadering op Zaterdag a. S., des avonds 9 ure, op de bovenzaal van het Hotel Centraal, Ter Neuzen. genegen het vervoer van eene groote partij aan te nemen (SliedrechtTer Neuzen) kunnen zich onverwijld aanmelden bij ondergeteekende Ter Neuzen. J. A. VAN ROMPU. De inschrijving is opengesteld op 890,910 Obligation van 500 franken, rentende 4 ten laste van het Turksche Keizerrijk, met speciale waarborg voor rente-betaling en aiiossing van de Doaane-inkomsten. Ter Neuzen. van af heden tot en met Zaterdag 22 Novem ber dagelijks, Donze-Visserstraat 24, te Ter Neuzen. Het Bestuur der vereeniging voor CHRIST. ONDERW1JS te Ter Neuzen, zal op DondeP* dag 27 Nov., des namiddags 4 ure, trachten aan te besteden Voorwaarden ter inzage en prijsopgaven in te leveren bij den Secretaris Ondergeteekende noodigt ieder beleefd uit, zijne ST. NICOLAAS-ETALAGE te komen be- zichtigen bevattende alle mogelijke soorten van BORSTPLAAT, als- mede TOUTI-FROSTI enz. enz. heeft niet alleen den vorigen winter de voile tevredenheid der gebruikers verworven, doch tegenover andere producten ook de beste resultaten opgeleverd in melkerijen en mesterijen. Men voedert. het voor s/4 deel met 1 4 deel COMPOUHDNIEEL merk VDH en is dan beslist het voordeeligste en beste krachtvoeder. Levering geschiedt onder openb. en kostel. controle der R. L. P. Gebruiksuanwijzingen en prijzen op aanvrage bij EN Dr. A. Gerard te Seraing bij Luik schrijft ons //Ik heb het grootst mogelijke succes gehad met de Sanguinose der H.H. Van Dam en Co., in een geval van bloedarmoede, waar de gewone staalpreparaten zonder uitwerking waren gebleven." Seraing. Dr. A. GERARD.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 3