Blerhuis, Openbare Verpachting. IPONNY (mak en vlug), ¥130 Olmenboomen, 175 Olmen dito, genaarad: Volkscafe," met biljard, Verhuisd: Noordstraat (Schotsenhoek) C no. 63. J. A. van de Sande-Kosendaal, Vijf- en Twee-Meterlatten, Meetkettin^en, Opzichterswandelstokkcn, eoz. Advertentien. F. S. P. W UN MAN, Openbare Verkooping Openbare Verkooping. Openbare Verkoopin^ tevens Bierbottelarij, in de Donze-Visserstraat, op Woensdag 19 November a. S., zal worden geopend. Heepengracht 6. Ter Neuzen. van de Lange Kerkstraat naar Donderdag den 4 December 1902, Het Grasgewas aan de dijken van het Waterschap, in vier perceelen, voor een termijn van zeven jaren, ingaande I Januari 1903. de grasetting van den dijk, van de atgcgraven gronden en dijksputten be- hoorende aan aromelden polder en ter grootte van 4,06.90 H. A. tie grasetting van den dijk, van de afgegraven gronden en dijksputten, alsmede het gebruik van het bonwland, toebehoorende aan gemelden polder en ter grootte van 6,73.82 H. A. te TER NEUZEN. De Notaris Dumoleyn, te Hontenisse, zal met de Notarissen Kops en Steegers, te Assenede, ten verzoeke van het Bestuur van den GROOTEN SINT ALBERTPOLDER, op Zaterdag 22 November 1902, BRESKENS (Z.) Fabrikant van Bekroond te Parijs lOOO. de kleinen brand, die gelnkkig tijdig door de buren opgemerkt en gebluscht werd. Toen de kinderen de gevolgen van hun gevaarlijk spel zagen, waren zij naar 't naastgelegeD schuurtje gegaan, waar zij in eeu hoekje werdeu aangetroffen. Een aardig ketelmuziekavondje is Zaterdag door de arbeiders van de fabriek ffHibernia", te Meeden, aan het adres van hun mede-arbeider P. georganiseerd. Op straffe van boete waren bijna alien, gebruikelijk gewapend, op het bepaalde uur aan de fabriek op het appel. De belanghebbende jonae moeder was, het pand harer liefde dragend, mede bij de plechtigheid tegenwoordig. Ten aanschouwe en groot vermaak van alien, moest de man in quaestie de kleine op den arm houden en' omhelzen. Vader en moeder zijn daarop in de beste harmouie naar huis gegaan. Binnen 2 dagen moet hij verklaren, zich met haar in den echt te verbinden. Is zijn antwoord onpnnslig, dan staat nieuwe muziek hem te Wcc'iten. Geene ongeregeldheden hadden plaats. Er zijn te Parijs al menschen, die er over spreken of er in 1911, dat is dns weer elf jaar na de vorige, niet een internationale tentoon- stelling moet worden gehouden. Een sterke aan- sporing daartoe schijnt te zijn dat er in 1900 anderhalf milliard francs meer dan andere jaren in Fransche banken gedeponeerd waren, die op credietb-ieven door vreemdelingen zijn opgevraagd en in Frankrijk verteerd. Een verschrikkelijke reis. Twee Fransche matrozen, einde Juli te Fecamp uitgevaren met een stoomschip, besloten te deserteeren. Den morgen van den len Augustus te twee uur maakten zij zich meester van een klein sloepje en een voorraad levensmiddelen, brachteu hun bootje te water en veriieten hun schip, in de hoop spoi dig een ander vaartuig te ontmoeten, dat hen zi u opnemen. Werkelijk ontdekten zij al spoedigeen Amsrikaansch zeilscheepje, dat zij aanriepen. Zich opgemerkt wanende, wierpen zij huune level smiddeleu reeds in zee, toen het zeilschip van koers verauderde en weldra geheel verdwenen was. Zeven dagen lang hebben de ongelukkigen to°n rog in voile zee rondgezwalkt en verschrikkelijken honger en dorst geleden. Zij gevoelden hoe hun krachten afnameu, en hadden soms vreeselijke visioeneu. Eerst 8 Augustus werden zij ter hoogte van Nieuw- Zeeland opgepikt door een Fransch zeilschip en reeds den volgenden dag overleed een Her beide ongelukkigen de andere is thaus te Marseille aan land gebracht. Een wijngaardenier te Biebelsheim bij Bingen zag dat in zijn wijnkelder, waar de most lag, in een okshoofd de wiju door het spougat werkte. Hij wilde met een hevel wat uit dit vat tappen, maar nauwelijks was hij in den kelder, of be- dwelmd door giftige gassen zakte hij in elkaar. Zijn vrouw duurde het te laug, voor haar man terugkwam. Zij ging hem zoeken in den kelder, waar ook zij dadelijk onmachtig neerviel. Hun dochter, een meisje van 28 jaar, onderging het- zelfde lot, evenals een kleinkind dat bij zijn grootoudeis te waardschap was. Een paar ureu later vonden de thuiskomende zoons vier lijken. De man had den hevel nog in de hand, zijn vrouw hield hem vast omklemd, en de dochter had het kleinkind op hareu arm. Onlangs is te Arad, in Hongarije, de direc- leur van een volksbank in voorloopige hechteuis genomen ouder verdeuking van misbruitt van ver- trouwen. Zijn zoon, die tot een der hoogste klassen van de hoogere burgerschool behoort, is sedert de gevangennemiug van de school weggebleven. Al zijn kameraden hadden hem een hartelijken brief gescbreven, waarin zij hun deelneming be- tuigden en verzekerden, dat zij niet minder van hem hielden dan vroeger, terwijl zij hem ten zeerste aanmaandeu toch weer geregeld op school te komeu om zijn loekomst niet te bederven en de schaduw die weilicht op zijn naam zou worden geworpen, door zijn inspanning te doen verdwijnen. Reeds den volgenden dag hadden de jongens de voldoening hem weder op school te zieu. Een beruchte bandiet, bekend onder den naam van ^Schipperke", die gedureude eenige jaren den spot dreef met de politie en de gen darmes van de geheele provincie Antwerpeu, is gearresteerd. Van een kermis terugkeerende, was hij, doordat hij te veel had gedronken, aan den weg gaan liggen en ingeslauen, niet ver van Hulshout. Hier werd hij gevonden door gendarmes in burger- kleeren, die hem oppakten en naar de gevangenis van Heyst-op-deu-Berg brachteu. „Schipperke" is dertig jaar oud en heeft een tiental jaren gevangenisstraf te goed, voor een lange reeks van misdaden. De bandiet bezat een zeldzame sluwheid en wist gedurende veischeidene jaren aan de nasporingen der politie te ontkomen. Hij leefde in de bosschen maar ontbrak op geen enkele kermis. Daar hij door de boeren gevreesd was, werden deze dikwijls zijn medeplichtigen en hielpeu zij hem ontsnappen, wanneer de politie hem op de hielen was. Een dure kus. Een geneeskundige te Berlijn is deze week veroordeeld, omdat hij een jonge dame, die hem kwam raadplegen, tegeu haar ziu een kus had gegeven. De eisch was drie maanden gevangenisstraf wegens beleediging. De rechter achtte het feit echter voldoende gestraft met een boete van 300 mark. Er is te Brussel alweer een kerel aange- houden, die betrokken was in den handel van blanke slaviunen, juist toen hij op bet punt was met een 17jarig meisje naar Monte Carlo te reizen. Men vond in zijn kamer, in de Galerie du Commerce, een menigte compromitteerende brieven, een dolk en een wandelstok van bizonder maaksel, die in een holte verscheidene fleschjes bevatte, onder andere een met chloroform gevuld. De ellendeling heeft reeds verscheidene veroor- deelingen ondergaan. Ook verleden jaar had die kerel een meisje van 16^ jaar, dochter van een deftige familie te Cureghem, letterlijk gestolen. Het kind werd gelukkig te Milaan teruggevonden. In Parijs wekt veel opzien de plotselinge verdwijning van den bekenden Zwitserschen schei- kundige Raoul Pichet, die door den Minister van Marine was aangesteld, om te werken aan de volmaking der onderzeesche kusten. Men beweert reeds, dat Pichet, die niet al te gunstig bekend staat, een verrader is, van wien men zou kunnen verwachten, dat hij geheimen aan vreemde mogend- heden verkocht. Te Roggenhausen bij Graudenz heeft een oude werkmaD, Johann Jesionowski, zijn 107den verjaardag gevierd. Keizer Wilheltri zond hem 100 mk. ten geschenke. Jesionowski is nog volkomen gezond en is nog op zijn 99ste jaar met een half blinde vrouw getrouwd. Weer is een geval van verduistering ontdekt in een Duitsche bank. Bij onderzoek is gebleken, dat een kassier van de Silezische Bank te Breslau een bedrag van 230,000 mark heeft verduisterl. De man was reeds tal van jaren bij die bank in dienst. Een soldaat bij het Saksische leger is t< 4 zes maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens het volgende misbruik van zijn zeldzame spierkracht. Om van den dienst af te komen, hield hij, zoodra iiij was ingelijfd, den rechterschouder aanmerkelijk hooger dan den linker. De geneeskundigen verklaarden, dat ruggegraats- verkromming, regelmatig samengaande met een scheeven schouder, bij Kahl niet te bespeuren was en dat hij dus het gebrek simuleerde. Men liet dus zware manschappen met al hun gewicht aan Kahl's hoogste schouder hangen bij marschen werd zijn ransel met een overgewicht van 90 pond rechts belast, het hielp niets de schouder zakte geen streep. Eiudelijk heeft men hem in narcotischen slaap gebracht en nu hield de geforceerde spierspanning op en de schouder hernam zijn normale plaats. De politieagenteu te Rome schijnen door- tastende vrouwen te hebben. Eenige dagen geleden verzamelde zich op de Piazza del Collegio Romano ongeveer 50 vrouwen van agenten, met het doel een aan den burgemeester te richten adres op te stellen, waarin geprotesteerd wordt tegeu verschillende misbruikeu, waarvan haar echtgenooten de slachtoffers zijn. Daar de bijeenkomst niet zeer kalm verliep en samenscholingeu dreigde te doen ontstaan, gaven politieagenten haar eigen mannen haar bevel lot doorloopen. Als brave huismoeders gehoorzaamden zij en begaven zich in optochc naar hei Kapitool, waar een deputatie uit haar midden werd ontvangen door den burgemeester. De dames ^lschten 1. afschaffiug van eeu maandelijksche belasting van 8 lire voor woning, die zeifs van gehuwde agenten wordt geeischt 2. de iustelling van eeu hulpfonds voor weduwen en weezen. Te Steinbruch bij Wattenbach, in de buurt van Kassei, is een nieuw huis, dat op een erg afge- legen plaats was gebouwd, spoorloos verdwenen. Toen de eigenaar er naar kwam kijken, bleek dat dieven het afgebroken en al de afbraak wegge- sleept hadden. De bewaarder van het huis, die een paar uur ver wnonde, kon den teleurgesteideu beer des huizes als eenig overblijfsel slechts den sleutel ter hand stellen. De justitie doet het ge- bruiiielijke onderzoek. Een fatsoenlijke dame, dochter van een handelsraad, vroeger in goeden doen ^erkeerend, w.is door haar man verlaten en leefde nu be- scheiden en alleen te Altona. Er werd tegen haar een, later ongegrond gebleken, aanklacht wegens bedrog ingediend. Twee agenten werden naar haar woning ge- zondeu om haar af te halen. Zij was nog in morgentoilet, maar de agenten lieten haar geen tijd zich eerst aan te kleeden, en op een bewe- ring van de agenten dat zij tegeustreefde werd er toen ook nog een vervolgiug tegen haar iugesteld wegens verzet tegen de openbare macht. Deze laatste klacht die van b.drog was inmiddels ingrlrokken werd de vorige week voor de rechtbank behandeld. De dame vertelde toen onder tranen dat men haar op het politie- bureau lichamelijk had laten onderzoeken door den politiedokter, dat deze na een oppenlikkig onderzoek verklaarde dat zij grslachtsziek was, waarua zij in het stedelijk ziekeuhuis werd gebracht in de afdeeling voor zieke prostituees. Een advozaat, die haar particuliere zaken be- hartigde, hoorde waar ze was, en kreeg van de dokters van het ziekenhuis de verklaring dat zij volkomen gezond was, maar toch weigerde de politie haar vrij te laten op grond van het eerste onderzoek. Zij moest eerst de gewone kuur doormaken, heette het. Na veel moeite kreeg de advocaat haar na elf dagen uit de iuricbting, onder borgtocht van 1000 Mark. Bij de behandeling der zaak bleek ook dat er van verzet tegen de openbare macht geen sprake was geweest. Het openbaar ministerie vroeg vrijspraak zonder kosten, en de rechtbank vereenigde zich bovendieu met de ziei swijze van den advokaat, dat ook de verdedigingskosten door den staat moeteu worden gedragen. De advokaat is voornemens namens zijn cliente een aanklacht in te dieneu tegeu de politie te Altona. Een statisticus heeft volgens de Koln Zig., uitgerekend dat eeu ha tstochtelijke dauseres die op een bal dat zeven uur duurt, aan alle dansen mee- doet, 56,000 passen zet, welke voldoende zonden zijn om een weg van 46 KM. af te leggen Een als van gemiddelden duur staat gelijk met een wandeling van 1000 M., een quadrille van vier touren met een van 2000 M., een mazurka beantwoordt aan een afstand van 900 eii een polka aan een van 800 M. Zondag heeft te East-London, aan de Zuid- oostkust van Kaapkolouie, eeu geweldige brand gewoed over een oppervlakte van 3200 vierkan e meters. Alles wat zich op dat terrein, in het midden der stad gelegen, bevond, een honderdtal groote gebouwen, is geheel vernield. Een storm, die woedde, wakkerde de vlammen nog aan. Nadere bijzonderheden ontbreken tot dnsver. East-London is de derde havenstad van Kaap- kolonie en ligt aan de kust van den Indischen Oceaan, tusschen Port-Elisabeth en Durban. Het telt 25,000 inwoners en dient 's zomers als badplaats. De Fransche dokter Brouardel, die het jongste internationale congrss tegen de tuberculose te Berlijn heeft bijgewoond, verklaart, dat prof. Koch thans niet meer de mogelijkheid ontkent van de overbreDging van rundertuberculose op den mensch. Hij geeft zelfs toe, dat melk van tuberculeuse koeien zeer gevaarlijk kau zijn. De ondergeteekende bericht bij deze aan het geachte publiek, dat zijn nieuw ingericht Door eene vlugge en nette bediening, hoopt hij een ieders gunst te verwerven. Minzaam aanbevelend, Ter Neuzen. W. HAZEWINDUS—Drabbe. Koopt en verkoopt op binnen- en buitenlandsche beurzen alle soorten van Effecten, desverlangd met dadflijke afrekening (behalve Amerikaausch fonds) tot middeukoers van den vorigen beursdag. Koopt en verkoopt kort- en langzichtwissels. Verzilvert coupons. Bezorgt assurantien. Geeft zichtwissels op en bewerkstelligt tele- grafische uitbetaling door the National Bank of South" A frica Ld te Pretoria en hare filialen. Plaatst geldeu S, deposito in bedragen van minstens 1000 tegen rente-vergoeding met 1 dag opzegging a 2£ 'sjaars. 3 maanden n 3 6 12 H 4 J. BUURMAN, Commissionair. Het Bestuur van het Waterschap LOVEN EN WILLEMSKERKE >al op des namiddags twee ure, in de herberg ,/s Lands Welvaren" van J. Drabbe te Hoe k, in het openbaar verpachten De voorwaarden der verpachting, zullen van Maandag 17 tlezor af, ter lezing liggen ten kantore van den Ontvauger-Griffier te Hoek. Hoek, 14 November 1902. Het Bestnur voornoemd, A. FRANSE, Dijkgraaf. J. M. DREGMANS, Ontvanger-Griffier. Het Bestuur van den KLEINE HUIsSENSPOLDER zal op Maan> da91 November 1902, des namiddags ten half 2 uur, in het logement van G. de ISSER te Z a a m s 1 a g, in het openbaar voor den tijd van 9 jaren verpachten De voorwaarden van verpachting liggen ter lezing ten kantore van den Ontvanger-Griffier. Zaamslag, 6 November 1902. Het Bestuur voornoemd, J. V PjRPOORTE, Dijkgraaf. WORTMAN, Ontvanger-Griffier. Het Bestuur van den EENDRAGT- POLDER zal op IVIaandag 17 November 1902, des namiddags ten 3 ure, in het logement van G. de Visser te Zaamslag, in het openbaar voor den tijd van 9 jaar verpachten De voorwaarden van verpachting liggen ter lezing ten kantore van den Ontvanger-Griffier. Zaamslag, 6 November 1902. Het Bestuur voornoemd, J. VINKE, Diikgraaf. WORTMAN, Ontvanger-Griffier. Notaris Van der liner, zal op Zaterdag 22 November 1902, des namiddags te 2 uur, ten verzceke van PIETER ZEGERS, te diens huize aan den Baandijk, in het openbaar verkoopen oud 7 jaar, 1 Groentekar, Egge, Rolblok, Kruiwagen, Slijpsteen, Kisten, Spek- kuip, Droogrek, Teeltuiu met Schuurbank, Manden, Korven, Gieter, Koolbak, 50 Balen, eene partij Koebeeten, eeue partij Mest en wat vcrder ten verkoop aanwezig is. Koopen tot en met f 3,contant. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal in voor- deel van den polder BEOOSTEN EN BEWESTEN- BLIJ, (dijkgraafden heer A. Moerdijk te Zuiddorpe), in het openbaar verkoopen op Dinsdag den 18 November 1902, des voormiddags 11 ure, staande op den ouden zeedijk van den polder, nabij de hofstede //Reigersbosch" en ongeveer staande op den Lacgenweg in de gemeente Axel en Koewacht. Te vergaderen ten 11 ure op den dijk /Reigers bosch" en ten 1 ure bij Van Lent aan de eerste verkorting. des voormiddags lO1/, uur, in het openbaar verkoopen wassende op den dijk van dien polder, langs de spoorlijn Gent—Ter Neuzen, ouder de gemeente Sas van Gent. Te beginnen aan de Schaapstraat.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 6