Een HUIS Voor slechts f 32,50. een CAMION (wagen), BRIQUETTEN. SANGUINOSE het beste middel oe darmoe d Ook betere kwaliteiten Yoorradig. Voor de kou Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Openbare Verkooping met Toebehooren en Schnur dit alles voor 32,50. Veeren en Kapok per 72 kg. gelijk. W. DE REGT, 3 a Puike Bergen op Zoomsche L. DEKKER Azn., is BESLI8T Grooten Schouwburg te Gent. 1ANBESTEDING. I N6EZONDEN 8TUKEEN. s: Van 10 tot en met 11 Nov. werden langs de DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 13 November 11.58 Vrjjdag 14 g 0.20 12.41 Zaterdag 15 g 1.2 1.22 Zondag 16 g 1.42 2.2 Maandag 17 2.23 2.46 Dinsdag 18 g 3.7 3.31 Woensdag 19 3.54 4.18 (met annex Bierbottelarij), in de Donze-Visserstraat, op Woensdag 19 November a. s., zal worden geopend. te TER NEUZEN. en het recht van erfpacht op den 1 3jarig MERRIEPAAIID (vreemd ras), 1 18MAANDER (ruin), 1 HENGSTVEULEN, 3 bekalfde KOEIEN, 5 KALFVAARZEN, fi RUNDEREN, 2 vette VAARZEN, 2 puike jonge SPRINGSTIEltEN, 8 HOKKELINGEN, 4 KALVEREN, 10 BIGGEN en 1 ZEUGVARKEN dik van biggen. Een groot 2 persoons Veeren Bed, I gestikten Deken, I wollen Deken, I molton Deken, 2 zware Stroomatrassen en 8 el Beddebont voor overtrek, Noordslraat C 101, Ter Neuzen. TEGEN .1 Prijs per fl. /1,50, 6 fl. 8,—12 fl. 15,— Te Ter Neuzen bij A. EGGEBEEN en OVERBEEKE—LEUNISte Breskens bij SANT)EMONJE. Van dit alles had zij veel aan kennissen ten geschenke gegeven. Het meisje heeft voor den politie-commissaris een volledige bekentenis afgelegd. De door haar gekochte voorwerpen zijn meerendeels opgespoord. Het meisje beweert de door haar gestolen effecten te hebben verbrand. De 8jarige H. F. was gisteren met haar 7jarig broertje in de woonkamer van het ouderlijk huis in de Oudaeustraat te Rotterdam, terwijl de moeder in de aangrenzende keuken was. Bij het nemen van een theepot van de brandende kachel vatte toen de kleeding van het 8jarige meisje vlam en stond zij in een oogwenk in lichte laaie. De moeder, op haar hulpgeroep toegesneld, wierp, een mantel om haar dochtertje oin de vlammen te dooven. Het kind heeft echter toch nog levens gevaarlijke brandwonden aan hoofd, borst en boven- lijf gekregen en is naar bet Ziekenhuis gebracht. Het beproefdste middel om zakken te rollen, afgekeken en gestraft. Twee rechercheurs ontmoetten Zaterdagavond laat te Rotterdam een bekenden 19jarigen zakken- roller. Beiden volgden hem en stonden tenslotte ook stil waar 't jongemensch had post gevat, n. 1. bij een groepje van een vijftigtal nieuwsgierigen, dat om een venter van beeldjes geschaard stond. Nauwkeurig sloegen de rechercheurs hier den booswicht gade en zagen hoe bij volgens de nieuwste methode, tegenwoordig bij de zakken- rollers in gebruik, de armen kruiste en op die wijze bij een heer die naast hem stond met een paar vingers in het kleine zakje ter zijde van diens jas tastte, en zich daarna snel verwijderde, eenige specien rijker. De zakkenroller in casu werd achterhaald en gegrepen en uit zijn broekzak kwam f 1,85 te voorschijn. Te Gent had Vrijdag een vrouw zich eenige oogenblikkeu verwijderd om eene boodschap in de buurt te doen en haar twee kinderen van 8 en 1^ jaar alleen thuis gelaten. Opeens zagen de buren een groote vlam uit het huis omhoog stijgen. Zij snelden toe, drongen het huis biunen door een openstaand venster, bluschten den brand en vonden het kind van anderhalf jaar geheel verbrand onder een kinderstoel liggen, terwijl het driejarig meisje onder de tafel weggekropen was. Een pot met vet, die te vuur stond, was in brand geraakt, overgekookt en had de pooten van een kast in brand gestoken. De kast was daardoor omgevallen en had in zijn val den kinderstoel en het daarin gezeten kindje meegesleurd, waarna ook dat in brand was geraakt. De ramp te New-Fork, veroorzaakt door het ontploffen van vuurwerkmortieren heeft in het geheel 13 personen het leven gekost. Het ongeluk moet grootendeels te wijten zijn aan de onvoldoende voorschriften, door de betrokken autoriteiten op het afsteken van vuurwerk uit- gevaardigd. Natuurlijk zal daarin nu onmiddellijk wijziging gebracht worden. Direct kan niemand verantwoordelijk gesteld worden voor het gebeurde. De couranteneigenaar Hearst, ter eere van wiens verkiezing tot lid van het Huis van Afgevaardigdeu het noodlottige vuurwerk zou worden afgestoken, heeft een millioen dollars geschouken voor dege- wonden en de nagelaten betrekkingen der gedooden. Woensdagnacht is op eenigen afstand van Jersey City, in de Vereenigde Staten, een ernstig spoorwegongeluk gebeurd. Een sneltrein werd bij een botsing van de rails geworpen, en een vijftiental reizigers werden zwaar gewond. Onder de licht gekwetsten bevond zich mevrouw Carrie Nation, de bekende ijveraartser tegen den drank. Zij had echter zoo weinig letsel bekomen dat zij spoedig weer op de been was en zich onder de gewonden begaf om hen te beletten den brandewijn te drinken die hun verstrekt was om bij te komen. Verseheiden flesscheu met het gehate vocht, die zij in hauden krijgen kon, sloeg zij stuk. p- Te Angan, in Bretagne, is een vreeselijk ongeluk gebeurd. Twee putwerkers moesten een put graven en waren genoodzaakt, tengevolge van den rotsachtigen grond, een mijn te leggen. Na het springen begaven beiden zich in den put, waarin zich nog gas schijnt bevonden te hebben. Eenigen tijd later althans werden beiden gestikt uit den put gehaald. Een hunncr laat een weduwe met zes kiDderen lia. De cholera is onlangs plotseling over groote uitgebreidheid uitgebroken in de omstreken van Hodeida aan de Roode Zee. Zij deed zich het eerst voor in de hutten van de Akhdam, menschen die bijzonder vuil zijn. Van de tifen gevalleu per dag, die zich in de eerste week voor- deden, waren er acht doodelijk, de meeste met zeer Snellen afloop. De Turksohe dokters beweren echter nog atlijd dat men niet met cholera te doen heeft. Alle zaken staan stil. Eergisteren in den namiddag is te Parijs onder een grooten toeloop van nieuwsgierigen de garderobe van mevrouw Humbert verkocht. Er was zulk een gedrang, dat verscheidene dames flauw vielen. Een door mevr. Humbert gedragen jappon bracht 1300 francs op. In een aangrenzende zaal van hetzelfde verkoop- huis werd op denzelfden tijd het mobilair van den bankier Boulaine verkocht. De leider van de naar Martinique gezonden Fransche wetenschappelijke expeditie, Lacroix, rapporteerde aan den Minister van Kolonien, dat de Mont Pelee tegenwoordig rustig is en nu geen menschenlevens meer in gevaar schijnen, daar het op bevel van den gouverneur ontruimde gebied groot genoeg was. De nieuwe dorpen bevinden zich, evenals alle andere punten van 't eiland, in volkomen veiligheid. Door het onhandig omgaan met een kaars geraakten dezer dagen eenige draperieen in het museum Cziraky te Boedapest in brand. Niettegen- staande de brandweer zeer snel ter plaatse was en 't vuur spoedig meester was, waren in dien tusschentijd toch al drie van de meest kostbare schilderijen van den beroemden Hongaarschen schilder Paal verbrand. Drie andere schilderijen zijn gedeeltelijk verbrand en zeven werden zeer beschadigd. De overige doeken werden evenzoo door het water min of meer gehavend. De schade wordt op 250,000 gulden geschat. Alles was verzekerd. Directie PAUL BOEDRT. Zondag 16 Nov. a. s., te 2 ure groote dagvoor- stelling, opvoering van FAUST, opera in 5 bedrijven en 10 tafereelen, muziek van Gounod. Op Donderdag 20 November 1902, des voor- middags 11 ure, aan het gebouw van het provinciaal bestuur te Middelburg, van 1°. Het onderhoud van de Rijkswaterleidingen bewesten en beoosten het kanaal van Ter Neuzen, gedurende de jaren 1903, 1904 en 1905. (Raming 5475 per jaar.) 2°. Het bouwen van een magazijn voor be- tonningsmaterieel en een bergplaats van den magazijnsvoorraad der loodsvaartuigen te Vlissingeu op het zoogenaamd Eiland" aldaar. (Raming 20,050.) Gemeenteraad van I look. Vergadering van 8 November 1902. Aanwezig alle leden en de secretaris. Voorzitter de heei A. Wolfert. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Wordt vastgesteld: a. het kohier der schoolgelden voor het herhalingsonderwrjs, op een bedrag van f f',96. b. het auppletoir kohier op de hondenbelasting a f 5,50. 2. Wordt met algemeene stemraen bedoten art. 82, alinea 4, der Algemeene Politie-verordening te wijzigen en voor „gevangenisstrafte lezen hechtenis. 8. Eene verordening op het aanleggen van schepen in de haven wordt vastgesteld. 4. Eene door B. en W. ontworpen instrnctie voor den havenmeester wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. 5. Tot leden van het bnrgerlijk armbestuur worden be- noemd de heeren J. M. Dregmans, F. W. Dekker, J. A. Nederhand, P. Buijze en J. C. Waeijhaert. De door den te benoemen ontvanger te stellen borgtocht wordt bepaald op f 300, 6. Wordt mededeeling gedaan vah een schrijven van Gedeputeerde Staten houdende goedkeuring der nadere regeling van de jaarwedde van het tegenwoordig hoofd der school. Alsvoren, met goedkeuring van een raadsbesluittot wijziging der begrooting voor 1902 Brief van J. JaDsen alhier met bericht van aanneming zijner benoeraing tot havenmeester. De open bare vergadering wordt gesloten en gaat over in eene beslotene zitting. Mijnheer de Redacteur Vergun mij een plaatsje voor onderstaande. Bij gelegenheid der loting voor de nationale militie op 24 Oct. j.l. was de politie alhier ruimschoots versterkt om bij eventueele voorvallen te kunnen optreden, wat evenwel naar ik hoorde gelukkig niet noodig is geweest. In een geval echter is de politie opgetreden en daarin zagen velen met mij meer een machtsvertoon dan wel noodzakelijkheid. Een der lotelingen n.l. op wiens gedrag tot heden niets viel aan te merken, en die overigens nooit misbruik van sterken drank maakt, verkeerde toen eenigszins onder den indruk daar van. Hij kon het met zijne kameraads niet eens worden over den te volgen weg, werd door hen meegetrokken, verzette zich daartegen en viel, waarop hij door twee politie- mannen op de been werd geholpen en niet verder lastig gevallen. Dit was evenwel niet naar den zin van een superieur dier politiemannen, die hen gelastte den loteling in arrest te nemen. Dit is nu op zichzelf niet zoo erg, doch toen de vader aan bedoelden superieur vroeg om welke reden hij zijn zoon had laten arresteeren kreeg hij ten antwoord „daar heb je niks mee te maken." Toen daarop de vader er op wees dat het zijn zoon was, die men gearresteerd had, en hij daarom gaarne de redenen daar van wilde weten, kreeg hij ten antwoord, dat hij de vader evengoed rijksambtenaar was als de superieur, en dat hij voorzichtig moest zijn, want dat hij hem anders proces-verbaal zou aandoen wegens storing in het uitoefenen zijner functie. Die „storing" zal toch in elk geval niet zoo erg geweest zijn, daar de politieman op zjjn doode gemak liep wandelen. Dat een groot aantal bij de arrestatie tegenwoordig zijnden hunne afkeuring daarover te kennen gaven, is tebegrijpen. We liopen dat zoo een over-ijverige politieman spoedig eenigszins moge bekeerd worden, of dat we er gauw van zullen worden verlost. Dankend voor de opname, Ter Neuzen. Z. Aan C. in de Ter Neuzensche Courant van den 11den dezer. Wanneer het u niet te doen is geweest om onaangenaam te zijn aan personen, wegens die „groote orgels" van meer dan 16 jaren geleden, is nw vraag wel een vraag naar den bekenden weg. Immers terwijl 't voorstel De .Tonge dans, muziek enz. alleen op en om den Zondag wil verboden zien, spreekt het adres alleen van handhaving van de openbare orde en rustom het even op welken dag en welk uur. Niet dans en muziek willen adressanten verboden hebben. Intusaehen, indien orde- en rustverstoring niet kan geweerd of voorkomen worden dan door aan een danslokaal. dat er aanleiding toe geeft, de vergnnning tot dansen en muziek maken te onthouden, dat dan die vergnnning onthouden worde of het gebruik daarvan (door zware belasting) onmogelijk gemaakt. Ontvangt M. de R. mijn dank voor de plaatsing. Ter Neuzen, X. 3 I Q I VLAG. NA AM. Van en naar. Lading. Voor Ter Kenien t 10 Deens. s.s. Russia 4575IRiga hout W»un Ter UleBren I 10 Eng. s.s. River Lagan 2272 Londen stukg. 11 Eng. sch. Trevellas 361 idem phosph. idem Village Bell 451 Plymouth idem Eng. s.s. Golfer 1066 Londen macadam V«M»r ttem i 10 Duits. s.s. Wega 2375 Umea hout Eng. s.s. Tadorna 3730 Liverpool stukg. Belg. s.s. Albert 398 Ostende ledig 11 Eng. s.s. Anglia 2570 Leith stnkg. idem Derwent 2319 Goole idem idem Ouse 2158 idem idem idem Broomhil 1590 Amble kolen idem Olive 3677 New-Castle idem Van Uem i 10 Deen. sch. Union 428 Bleyth ledig Eng. s.s. Sea Serpent 2553 Londen stukg. 11 Eng. sch. Shirley 268 Talmouth phosph. Ned. s.s. La Flandre 5716 Philadelphia ledig Deens. s.s. J. N. Madvig 4991 Burneiland idem Zweed. s.s. Tirfing 3176 Methil idem Van Helzaete i 10 Eng3m.sch. Alembic 721 Londen ballast Hulst, 10 November. Middenprijs per 100 kilo Tarwe 8,25 Rogge f 6, Wintergerst 7,75 Zomergerst f Haver /6,50 Erwten f 11,25; PaardenbooneQ f Dnivenboonen f Witteboonen f Bruineboonen f 9,50 Boekweit f Lijnzaad f 13,Aardappels f 3,25 Koolzaad per zak van 106 liters fBoter per kilo 1,15; Eieren per 26 stnks f 1,50. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld43 stuks hoorn- vee, '58 varkens, 2 schapen. Verkocht20 stuks hoornvee, 33 varkens. KOERS VAN Belgisch per 100 fr. Engelsch per HET GELD. 48,a 48,02£ 12,u h 12,10 ZEETIJDINGEN. Van 10 tot en met 11 Nov. Oostsluizen alhier 41 binnenvaartuigen op- en 34 afgeschut; door de Westsl. 15 op-en 3 afgeschut. R0C1|MC>RI dagen, voor het leven, zonder UilLUiltie bandradicale genezing door den specialist Dr Bastin, in zijn gesticht te Fontaine l'Evfcque (Belgie), het eerste vr breukendoor den Staat erkend. Tot nu 4790 echte genez. Model- gesticht, zusters, spreekdraad enz. 12 jaren bestaan. Betaling na genez. Vraagtadres genez. personen. De ondergeteekende bericht bij deze aan het geachte publiek, dat zijn nieuw ingericht Door eene vlugge en nette bediening, hoopt hij een ieders gunst te verwerven. Minzaam aanbevelend, W. HAZEWINDUS—Drabbe. Ter Neuzen. Notaris Van der Moer, zal op Woensdag 26 November 1902, des namiddags te 2 nur, in de herberg van Michielsen aan de Markt te Ter Neuzen, ten verzoeke van mej. MARIA HAMELINK (wede W. Pladdet) en haren echtgenoot H. VAN DE SANDE, in het openbaar verkoopen grond aan het Nieuwediep te Ter Neuzen, kadaster sectie C no. 1416 en deel van no. 3960, samen groot 73 centiaren. Erfpacht f 2,92. Betaling 1 Februari 1903. AanvaardiDg na de betaling of zooveel vroeger als kan worden toegestaan. Erfpacht en grondbelasting van 1 Januari 1903 voor den kooper. IMS?"*' Deurwaarder Adrlaanse te Hulst, zal op Maandag 24 Novem ber 1902, des namiddags 1 uur, ten verzoeke van den heer W. L. d'HOOGHE, koopman te St. Jansteen, bij Leop. van Overloop, aan 't station te Hulst, publiek verkoopen zeer geschikt tot het vervoer van beesten, draag- vermogen 2500 K. G., bij J. FERWIONT, Mr. Wagenmaker te S 1 u i s k i I. Java, Ter Neuzen# EN Dr. A. Gerard te Seraing bij Luik schrijft ons ffIk heb het grootst mogelijke succes gehad met de Sanguinose der H.H. \an Dam en Co., in een geval van bloedarmoede, waar de gewone staalpreparaten zonder uitwerking waren gebleven." Seraing. Dr. A. GERARD.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 3