P. J. SCHEELE, Oproeping. Herman Kramer, M. BLANKERS. P. A. VAN DE VELDE. .1 C. J. KOLIJN. P. J. VERSLUIJS, Herman Kramer, B URGERLIJKE ST Aim Nederlandsch Tooneel van Gent, Advertentien. Kiezers voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Ter Nenzen. P. J. SCHEELE, Directie H. WANN^N. Zondag 9 Nov., 's namiddags 24/4 ure, tegen verminderde prijzen, opvoering van DE BRUID DER ZEE, opera in drie bedrijven, woorden van Nestor de Thiere, muziek van Jan Blokx. Grooten Schouwburg te Gent. Directie PAUL BOEDRT. Zondag 9 Nov., 's namiddags 2 ure, groot Matinee, opvoering van ROBERT LE DIABLE, groot opera in 5 bedrijven en 7 tafereeleu, woorden van Scribe en Casimir Delavigue,muziek van Meyer beer. Groot succes. Oprechte dankbetuiging aan alien die hulp hebben verleend bij het ongeluk gisteren aan Jacobus Pladdet land- bouwer te Hoek, alhier overkomen. Ter Neuzen, 7 Nov. 1902. C. PLADDET. Alle ouders, uit de gemeenten Ter Neuzen, Axel, Hoek en Zaamslag, die voor hun zoons belang stellen om aan de oefeningen in den wapenhandel te Ter Neuzen deel te nemen, worden dringend verzocht zich alsnog voor of op Dinsdag den II November te vervoegen op de Secre. tarie der gemeente Ter Neuzen. Houders van cognossementen over partijen bout heden alhier verwacht van Riga per Deensch stoomschip „RUSSIA"gezagvoerderP. HANSEN, worden verzocht zich onverwijld aan te melden bij de cargadoors ZEYEN DE CEUNYNCK. Vertegenwoordiger AUGST DE ME1JER. Ter Neuzen, 7 November 1902. Bij de a. s. verkiezing voor de Kamer van Koophandel kunnen wij niet beter doen dan de vier aftredende leden te stemmen. Om echter de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer Nolson, goed aan te vullen zal ons iuziens, niemand beier kunnen gevonden worden dan de heer die evenals de heer Nolson, door zijn werkkring voortdurend in voeling komt met Ter Neuzensch grootste belang, de scheepvaart. EENIGE KIEZERS. Bij de verkiezing op II November a. s. van vijf leden voor de Kamer, worden ten zeerste aanbevolen (wit briefje) de 4 afcredeude leden, de heeren terwijl voor de vacature NOLSON (blauw briefje), ten zeerste wordt aanbevolen de heer handelaar alhier. Wij hebben o. i. al voldoende personen in dat lichaam aan wie wij onze belangen op gebied van buitenlandsche scheepvaart gerust kunnen toe- vertrouwen, maar wat er ontbreekt in onze Kamer, is een practisch man, voor onzen binnenlaudschen handel en die kunnen wij vinden in den persoon van die wij ten zeerste aan onze medekiezers aanbevelen. "V" e 1 e K i e z e r s. Bij de aanstaande verkiezing voor de Kamer van Koophandel, wordt ten zeerste aanbevolen, in de plaats van den heer NOLSON, den heer die, met handel en scheepvaart volkomen oj^de hoogte zijnde, lie belangen van Ter Neuzen 2^1 behartigen. VELE KIEZERS. medailles en diploma's alsdan beschikbaar te willen stellen. Ook is zij van meening 1°. dat het bepaaldc omtrent de toekenning eener premie voor den schoonaten dekhengst van minstens 2 jaar oud aangeruld moet worden met de bepaling, dat deze door de KijkscommiBsie moet zijn goedgekeurd 2°. dat de varkens tot uiterljjk 12 nur op de veemarkt moeten blijven, daar het nu de gewoonte is ze onmiddellijk na den verkoop van de markt te laten gaan. 3°. dat het bepaalde in punt 2 der redenen waarop geen aanspraak kan worden gemaakt op premien, overbodig is. 4°. dat het getal leden der commissie om staking van stemmen enz. te voorkomen van vier diende gebracht te worden op vijf. De Voorzitter deelt verder mede, dat Bnrg. en Weth. dit schrijven hebben overwogen en van meening zijn dat het in het belang der gemeente is om eene poging te doen om de paarden- en veemarkt in belangrijkheid te doen toenemen en het daarom aanbeveling verdient medailles en diploma s nit te loven. Hoe drukker de veemarkt toch is, hoe meer 1 menschen er naar de stad zullen komen, en daardoor worden de neringdoenden gebaat. De kosten van de medailles en dipoma's zullen zoo hoog niet zijn, het hangt er ook van af weike men wil uitloven. Bronzen of vergnld bronzen medailles zijn goedkoop, voor zilveren ot gonden medailles hebben wij geen geld. Eveneens stellen Burg, en Weth. voor te bepalen dat de premie voor den schoonsten dekhengst van minstens 2 jaar oud, alleen kan behaald worden door dieren die door de Rijkskeuringscommissie zijn goedgekeurd. Ook stellen Burg, en Weth. voor te bepalen dat de varkens, om voor eene premie in aanmerking te komen, tot 12 uur moeten aanwezig blijven. De keurings-commissie begint om hiflf twaalf, het tijdstip waarop alle dierer moeten aanwezig zijn, haren arbeid en dan is een half uur voor het keuren toch niet te ruim genomen. Maar het vorig jaar waren op dat tijdstip de varkens reeds bijna alien weg. Voorts stellen Burg, en Weth. voor te laten vervallen de bepaling dat een beest, op de veemarkt reeds eenmaal voor het schoonste bekroond, niet meer voor eene premie kan in aanmerking komen, uit overweging dat, wanneer een eens bekroond dier, een volgend jaar op de markt komende nog het schoonste is, de eigenaar voor zijne moeite om dat beest ter markt te brengen wel mag worden beloond. Ten slotte hebben de leden gezien dat aan de orde wordt gesteld het benoemen van een lid der commissie, in de plaats van den heer R. J. Scheele, die niet meer verlangd in aan merking te komen, terwijl wordt voorgesteld nog een lid te benoemen ter aanvulling, opdat de cbmmissie uit 5 leden zal bestaan. Nog zegt de Voorzitter dat Burg, en Weth. het gewenscht achten dat van de dieren die in aanmerking komen voor een medaille niet twee maar minstens drie stuks moeten aanwezig zijn. De heer De Jonge denkt, dat het nog al een lasiige bepaling zal zijn dat de varkens tot 12 uur op de markt moeten blijven. De heer Van den Hoek merkt op dat zulks alleen gevergd wordt voor de varkens, die men voor eene premie wenscht in aanmerking te doen komen. De heer De Jonge heeft dan niets gezegd. De Voorzitter geeft alsnu lezing van de voorwaarden, zooals die luiden met inachtneming van de door Burg, en Weth. voorgestelde wijzigingen, welke onveranderd z. h. worden De Voorzitter oppert thans de vraag welke medailles zullen worden beschikbaar gesteld. De heer Moes zou wenschen medailles van verguld brons. De Voorzitter Ja, men zou met bronzen kunnen beginnen en dan een volgend jaar mooiere medailles uitloven. De heer Visser is van meening dat, als men ter opbeuring van de veemarkt prijzen wil uitloven, deze dan toch ook eenige waarde moeten hebben en wat is dan een eenvoudige bronzen medaille, zilveren zullen toch ook zooveel met kosten De Voorzitter deelt mede bij een stempelsnijder te hebben geinformeerd naar de kosten van bet snijden van een stempel, die dan het eigendom der gemeente blijft. Wat de kosten daarvan zull.n zijn, weet bij nog niet, maar als men eenmaal dien stempel bezit kost het slaan der medailles weimg meer dan het daarvoor benoodigde metaal. We zouden dus zegt hi) eens knnnen afwachten wat de kosten van een en ander zullen zijn. Wil de Raad vraagt bij aan Burg, en Weth. overlaten daarover te beslissen Dit wordt z. h. s. goedgevonden. 3. Benoeming lid der commissie veemarkt (vacature R- J. Scheele). Daar de Raad uitbreiding der commissie met een lid goedkeurde, stelt de Voorzitter voor twee leden te benoemen. l'laatsvervangende leden waren L. Moes en G. A. Goethals. Het Dag. Best stelt voor deze heeren te benoemen. Tot stemming wordt overge»aan en L. Moes benoemd met 13 en G. A. Goethals met 12 stemmen. J. A. Donze ver- kreeg 1 stem. Daarop stelt de Voorzitter aan de orde het benoemen van twee plaatsvervangers. Hiervoor worden benoemd P. J. Martens met 13 en J. A. Donze met 12 stemmen. 4. Benoeming voorzitter Nieuwjaartcommissie. De Voorzitter herinnert dat de heer De Jonge het vorig iaar die taak op zich heeft genomen en dat na het volbrengen daarvan de Raad dank heelt betuigd voor de wijze waarop de commissie zich van de taak heeft gekweten. Zou de heer De Jonge zich willen verklaren of hij wederom die taak op zich wil nemen De heer De Jonge: Och, mijnheer de Voorzitter, of lk het verklaar of niet, het zal mij toch niet helpen en ik zal het dus weer maar aannemen. Tot stemming wordt overgegaan en de heer De Jonge benoemd met 12 stemmen. De heer Versluijs verkreeg Op de vraag van den Voorzitter verkiaard de heer De Jonge zich bereid de benoeming aan te nemen, waarvoor de Voorzitter hem dank betuigd en de hoop nitdrukt, dat hij niet minder zal slagen dan het vorig jaar. 5. Benoemen stembureau Kamer van Koophandel. De Voorzitter deelt mede dat daarvoor twee leden van den Raad moeten worden aangewezen. Bij de gehouden stemming worden benoemd de heeren Wieland en Grenu, ieder met 7 stemmen. De overige stemmen waren over verschillende leden verdeeld. Tot plaatsvervangers worden eveneens ieder met 7 stemmen benoemd de heeren Visser en De Jonge. De benoemden verklaren zich, desgevraagd, bereid de benoeming aan te nemen. 6. Behandeling van het voorstel van den heer Be Jonge tot wijziging der verordening op plaatsen voor het publiek toegankelijk en het houden van verlotingen. De Voorzitter deelt mede dat door den heer De Jonge is ingediend een voorstel tot wijziging der .verordening op plaatsen voor het publiek toegankelijk en het houden van verlotingen" van de volgende strekking Art. 2. Het is aan ieder die, hetzij voor zich zelven, hetzij voor of namens anderen handelende, openbare vermakelijkheden geeft of bijeenkomsten tot ontspanning of vermaak voor het publiek om niet ot tegen betaling toegangelijk, doet houden, verboden zulks te doen zonder vergunmng van den Burge- meester, ouveriniudertl liet bep»»l«te in liet slot van (lit artikol. De voorschriften in die vergunning gegeven of te geven in het belang der openbare veiligheid, moeten in acht genomen worden. ■■ansmuziek en rtanaparfijen inogen norli afzontlerlijk, iioeli (gezamenlijk worden gehouden tussclien des JBaterdagsavonils 11 uur en de« Jlaandagsmorgens zes uur. Art. 4. Ieder, die deelneemt aan eene openbare vermakelijkheid of bjjeenkomst tot ontspanning of vermaak, hetzij als bezoeker, kijker, hoorder of anderszins, welke gegeven wordt in den in art. 8 verboden tijd, of zonder vergunning van den Burgemeester of nadat de vergunning door den Burge- meester is ingetrokken, moet daarmede ophouden op eerste aanzegging door de politie. Art. 5. Muzikanten, liedjeszangers, goochelaars, springers, vertooners van kijkkasten, orgeldraaiers en dergelijke meer, mogen dit bedrijf langs den openbaren weg op Kmidag niet uit- oefenen, en op andere dagen alleen nabekomen vergunning van den Burgemeester en tot weder opzeggens toe. tinder deze verbodsbepalingen is be- grepen het naaken van niuziek langs de straaf, onder welken vorin of benaniing ook. (De met vette letters gedrukte woorden zijn de nieuw voor gestelde bepalingen). Dit voorstel is ingezonden vergezeld van de volgende toelichting Mijnheer de Voorzitter Met de voorstellen tot wijziging dezer verordening, beoog ik voornamelijk het rumoer in muziek- en danslokaliteiten en langs de straat op Zondag te doen ophouden. Hiertoe heb ik mij bepaald tot de daarop betrekking hebbende bepalingen. Waar het mijn streven is de heiliging van den Zondag hoog te houden en de Zondagsrust zooveel in mijn vermogen is te helpen bevorderen, geldt het niet slechts partijbelang, maar voornl ook het belang der gemeente. Het blijkt immers ook uit de verschillende uitingen der pers klaar en duidelijk, dat hier niet slechts partijbelang in het spel is, maar wel degelijk de publieke eerbaarheid word t beoogd. Ons geheele land door verheffen zich stemmen voor Zondags rust en mannen van allerlei richting schenken hunne sympathie aan dit streven. Dit alles saamgevat is het niet alleen uit een godsdienstig oogpunt, maar ook in het belang der publieke eerbaarheid wenschelijk, dat in dezen beperkingen worden gemaakt, en waar wij als overheid geroepen zijn ook voor de zedelijke belangen der gemeente te waken, hoop ik, dat ik niet ver- geefsch een beroep doe op de gewaardeerde medewerking van U, Mijnheer de Voorzitter, en van mijne medeleden, dat zij, welke richting dan ook toegedaan, mij hun steun niet zullen onthouden, waar het mijn vaste overtniging is, dat onze plicht als overheid ons dringeud gebiedt het hand over hand toenemende rumoer in onze gemeente langs wet- ligen weg zooveel in ons vermogen is tegen te gaan. (geteekend) J. A. DE JONGE. Nog is hedenmorgen van den heer De Jonge onder dag- teekening van gisteren ingekomen het volgende schrijven Mijnheer de Voorzitter Bij dezen neem ik^le vrijheid UEd. beleefd te verzoeken, om in mijn voorstel in art. 2 de woorden »dansmuziek en danspartijen" te mogen veranderen in muziek en dans- partijen" en het aldus gewijzigd morgen in de raadsver- gadering te brengen. Ik vertrouw op UEd. welwillendheid in deze, en hoop dat U gaarne mijne verzekering zult gelooven, dat het mij in geen enkel opzicht te doen is, om UEd. als bekleeder van het gezag te treffen, doch enkel om te voldoen aan den drang van mijn beginsel." De Voorzitter: Aangezien dit voorstel eerst Maandag Burg, en Weth. heeft bereikt, heeft het college nog geen gelegenheid gehad dit grondig [te behandelen, en stele den Raad voor de behandeling daarvan aan te houden, teneinde Burg, en Weth. tijd te geven het voorstel kalm te overwegen. De heer De Koeijer begrijpt niet waarvoor uitstel noodig is. De Voorzitter kan wel zeggen dat het voorstel thans on- mogelijk kan behandeld worden. Burg, en Weth. hebben nog geen gelegenheid gehad de yoirgestelde wijzigingen te over wegen en spreker meent dat dit toch wel in de eerste plaats noodig is, waar ieder hunner kan geroepen worden de be palingen te moeten uitvoeren. Niet te min de beslissing hoe in deze gehandeld zal worden berust bij den Raad. De heer De KoeijerEr is, naar ik meen, tijd genoeg geweest om te overwegen, daar de zaak waar het om gaat reeds in het breede is besproken. Ik kan niet zoo goed lezen, maar dit voorstel begreep ik gisteravond zoodra ik het maar even gezien had. Ik geloof daarom ook dat het rijp is voor behandeling. De heer VisserHet Dag. Bestuur was toch unaniem vddr uitstel? De heer Moes Unaniem. De heer VisserIk kan mij met dat voorstel ook goed vereenigen, want ik meen dat ook de leden van den Raad nog wel eens tijd mogen hebben om de zaak ernstig te over wegen, daar het van ingrijpenden aard is. De heer Versluijs: Het is toch zeker alleen de bedoeling van het Dag. Best, om na te gaan ot de voorgestelde wijzi gingen mogelijk ook in strijd zijn met de wet. De Voorzitter stemt dit toe. De heer De KoeijerHet is onnoodig om dat te ondrr- zoeken, als het in strijd is met de wet, dan zullen Ged. Staten ons het wel verbieden. De heeren Moes en Versluijs zijn van gevoelen dat het met aangaat om er zoo over te redeneeren. De heer De Jonge zal er niet veel van zeggen, omdat het hier zijn voorstel betreft, maar als er ietsin was strijdig met de wet, zou dat toch nog zoo erg niet zijn, daar Gedep. Staten er dan wel op zouden w\jzen. Op dadelijke behandeling wil spreker niet aandringen, maar toch nog opmerken, dat de leden wijzigingen van verordeningen als anderszins toch altijd maar 3 of 4 dagen vddr de vergadering ter inzage krijgeu en dan geldt het hier toch maar wijziging van een enkel artikel De heer Visser acht het hierbij betrokken belang te groot, om thans, zonder den noodigen tijd voor bestudeering te hebben gehad, het voorstel te behandelen. De heer De JongeMaar na de bespreking in de vorige vergadering heeft u toch ook wel gelegenheid gehad om de zaak voldoende te bestudeeren. U zult er toch sedert ook wel eens over gedacht hebben De heer VisserJawel, maar nu is u nog met eene wijziging gekomen, waarvan wij niets wisten, die we nu voor het eerst hooren, en die nog veel verder gaat, want dan mogen er ook geen repetitie's meer gehoudan worden op,Zondag. De Voorzitter: Pardon, dat zijn besloten gezelschappen, wanneer die niet voor het publiek toegankelijk zijn wordt het niet belet daar het dan wordt beschouwd alsof de personen die daar bijeep komen ten hunnen huize zijn. De heer De Jonge beaamt daar met zijn voorstel niet op te doelen. De heer Grenu: Misschien wil de heer De Jonge ons wel mededeelen wat hij met de wijziging van ,,dansmuziek" in muziek" beoogt De heer De JongeOm des te beter de overtredingen te kunnen constateeren. Men kan buiten reeds een eind ver hooren of er muziek gemaakt wordt. Wanneer het nu ge- oorloofd was muziek te maken, zou men daarop ook kunnen dansen en een wacht nitzetten die zou waarschuwen als er politie in de nabijheid kwam. Dan zou men, gewaarschuwd zijnde, met dansen ophouden, de politie zou daarvan niets meer kunnen bespeuren, en kon dan ook niet uitmaken of de gehoorde muziek diende tot begeleiding van dans of niet. Daarom wijzigde ik mijn voorstel om het maken van muziek op den aangegeven tijd te verbieden. De heer Versluijs En die automaten, welke verschillende herbergiers in hun cafe's hebben staan, om het hunne be- zoekers wat aanlokkelijker te maken, waarbij men door in- werping van een geldstuk een muziekstuk te hooren krijgt, mogen die dan in dien tijd ook niet spelen De heer De Jonge verklaart die niet te bedoelen. De Voorzitter: J a, zooals het nu in uw voorstel staat zou dat dan toch ook niet mogen. De heer Grenu acht dat dan nog al ingrijpend. De heer De Jonge zegt met zijn voorstel alleen te willen treffen de vermakeljjkheden waarvoor thans overeenkoigstig de verordening belasting betaald wordt. De Voorzitter merkt op dat dit niet nit het voorstel blijkt. Met het oog op de wenschelijkheid om een en ander na te gaan, geeft spreker in overweging de zaak aan te honden. Dit voorstel, wordt aangenomen met 7 tegen 6 stemmen. Voor stemmen de heeren Moes, Van den Hoek, Harte, Visser, Grenu, Van de Velde en Versluijs; tegen de heeren De Feijter, Wieland, Van der Hooft, De Koeijer, Dees en De Jonge. De Voorzitter zou thans nog de meening van den Raad wenschen te weten over hetgeen men in de verordening wenscht te wijzigen. Is het alleen de bedoeling om het rumoer in muziek- en danslokalen te doen ophouden, of wil men alle muziek doen ophouden? De heer De Jonge verklaart het oog te hebben op de vermakelijkheden waarvoor thans belasting wordt betaald en de muziek op openbaar terrein, maar niet die muziek welke thans niet onder de belasting valt. De Voorzitter merkt op dat een herberg openbaar terrein is; daar kan ieder komen, dus dan zouden die automaten ook niet mogen spelen. De heer Moes zou het beter achten de zaak thans niet verder te bespreken ieder kan er nu eens over denken. De VoorzitterJawel, maar ik zou wenschen te weten in welke richting er over moet gedacht worden en wat de Raad wenscht. De heer MoesIeder kan toch bij de behandeling nadere voorstellen doen De VoorzitterIk zou alleen wenschen te weten of men alleen de dansgelegenheden wil verbieden, of men ook de automaten wil verbieden en wat dit laatste betreft weet ik niet of dat zou kunnen en zou ik eerst eens moeten nagaan of daaromtrent soms door een hoogere autoriteit maatregelen zijn genomen. De heer De JongeIeder moet er maar volgens zijn eigen opinie over denken. Ik zie thans het nut er niet van in om mijne meening verder uiteen te zetten. De heer De KoeijerDat zeg ik ookons is thans den mond gestopt. De heer Versluys vindt deze bespreking toch niet onnut, want nu is gebleken dat de heer De Jonge aan die automaten ook niet had gedacht. De heer Dees meent, als hij het goed begrijpt, dat de bedoeling der voorgestelde wyziging alleen is, om te ver bieden de muziek waar dans op volgt en ook de muziek op de openbare straat. De Voorzitter Ik, als handhaver van de verordening, moet toch weten wat men al dan niet wil verordenen, weten wat de Raad wil. De heer De JongeZooeven stelde u voor mijn voorstel aan te houden en nu zou u willen weten wat we willen Ik zal er nu ook niet verder op ingaan. De Voorzitter sluit alsnu de discussie over deze zaak. 2 Omvraag. De heer De JongeZooeven is het request van een aantal ingezetenen aangehouden om met mijn voorstel be handeld te worden; dat is aangehouden, doch moet dat request nu zoo maar ter zijde worden gelegd De VoorzitterHet request is gericht aan den Raad, maar behelst eene zaak die volgens de tegenwoordige verordening behoort tot de competentie van den burgemeester. Ze vragen voornamelijk handhaving van de openbare orde en rust, maar tot heden is er bij den burgemeester nog geen enkele klacht wegens verstoring der orde ingekomen. Er is nog niet over geklaagd dan door een raadslid, die dat doet uit een principe. De heer De Jonge: Overeenkomstig mijn principe heb ik een voorstel ingediend, maar dit request is niet principieel, daar adressanten zich beklagen over den overlast dien ze ondervinden. Me dunkt, dat we daarmee toch rekening moeten houden, dit niet ter zijde stellen, maar er op ingaan. De VoorzitterOp welke wijze wilt u dat doen? De heer De JongeJa, het is de groote vraag of dat kan aangenomen worden. De Voorzitter: Dan moet u de verordening maar eens nalezen en daaruit zult u zien dat het geven van vergunning voor die danspartijen behoort bij den burgemeester. Nu is het adres niet tot den burgemeester, maar tot den Raad gerichten die zegtuitstellen van de behandeling, zoodat nu ook het adres wordt uitgesteld. De heer Visser meent dat het adres meer is van een andere strekking en spreekt op het rumoer op straat. Spreker ver- trouwt dat de burgemeester, als hoofd der politie, er wel voor zal willen zorgen dat die rustverstoring wordt tegengegaan. Het adres houdt dus geen verband met het voerstel van den heer De Jonge. De heeren Moes en Dees meenen van wel. De Voorzitter geeft nogmaals lezing van het adres en merkt daarna op dat er dus niet bepaald verzocht wordt om dat dan en te staken, maar heeft men meer het oog op rumoer. Het is waar, spreker weet dit uit de praktijk, waar een herberg is, waar de jengd bijeenkomt, daar is rumoer, maar als de feiten werkelijk zijn, zooals ze in het request worden medegedeeld, komt het hem toch zeer vreemd voor dat nog nooit ook maar een enkele der onderteekenaars bij hem is komen klagen. De heer De Jonge: Och dat komt misschien omdat nwe uitlatiDgen daarvoor zoo weinig hoop gaven. De VoorzitterHoe het komt laat ik staan, maar er komt van uit het algemeen geen enkele klacht, en zoo zou ik ook uit die onderteekenaars er misschien wel kunnen opnoemen die voorzeker niet persoonlijk hebben ondervonden den in het adres omschreven hinder, doch die onderteekend hebben omdat anderen het deden. De heer De Jonge Maar er zijn toch wel meer stemmen opgegaan, ook in de pers, waar o. m. een liberaal zich een tegenstander dier inrichtingen verklaarde. De heer Dees noemt deze discussie on vruchtbaar en onnoodig bij de behandeling van het voorstel van den heer De Jonge zal er voor ieder voldoende gelegenheid zijn om zijn standpunt uiteen te zetten, spreker zal er daarom ook thans niet meer aan meedoen. De discussie wordt alsnu gesloten. H. Elecirische verlichting. De Voorzitter deelt nog mede, dat door Burg, en Weth. met den heer Van Cam pen, directeur der centrale, is onders handeld over verbetering der straatverlichting en dat al- resultaat daarvan de proef zal worden genomen met Nernstr lampen, om na te gaan of deze ook bruikbaar zijn voog verlichting in de buitenlucht. Het resultaat daarvan zal du moeten worden afgewacht. Wat betreft Groningen, dat werd aangehaald als met een betrekkelijk klein aantal booglampen te zijn verlicht kan worden mcegedeeld dat die verlichting maar evontjes f 29,000 'sjaars kost. Verlichting met booglampen zou dus enorm duurder uit- komen, terwijl die met Nernstlampen indien ze bruikbaar blijken in de open lucht, slechts enkele honderden guldens meer zou kosten. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. Hontenisse. Huwelijks-aangiften. 28 Oct. Franciscus van Doorselaer (van Stekene Belgie), oud 86 j jm. en Stephanie van Puijenbioeck, oud 28 j., jd. Geboorten. 20 Oct. Apolonia Maria, d. van Charles Ludovicus Eranssens en van Anna Chatharina Tieleman. 21 Oct. Maria, d. van Petrns van den Bosch en van Paulina Bauwens. Mariuus Pieter Leonard, z. van Pieter Alvarez Geene en van Johanna Neeteson. 24 Oct. Hipolytus, z. van Alphonsus de Moor en van Anna Maria Bleijenbergh. 28 Oct. Julius, z. van Petrus de Smit en van Ursula Maria van Acker. 28 Oct. Karel Leopold, z. van Alphons Karel van den Ende en van Julia Anna Maria Sergeant. 30 Oct. Elizabeth Jacoba Agne9, d. vau Johannes Adriaanse en van Cornelia van den Berg. Overlijden. 24 Oct. Johannes Josephus de Backer, oud 3 w., z. van Theodorus en van Johanna de Bruijn. Philippine. Geboorten. 16 Oct. Mathilda, d. van Jan Francies Taalman en van Stephanie Marie de Poorter. 24 Oct. Julifcne, d. van Francis Jean Baptist Nicolle en van Alexandrina Hovelinck. 31 Oct. Rene Francies Melanie, z. van Emilius Augustinns Rammeloo en van Pelagie de Meij

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 7