HUISRAAD, Openbare Verkooping. Smidsaffaire, Advertentien. M. van den Berge en C. van den Heuvel KuzUkvmaaigiag „De Volharding', VERHUISD van Hoogsteeg naar de Kazernestraat (Java) L 48. C. M. KERPEL, Tooneel- en Muziekuitvoering Handelsberichteri. Hoogwatergetii te Ter Neuzen. Openbare Verkoopin^ Openbare Verkoopin^ Zaterdag den 8 November 1902, Afbraak eener Schuur, Gemeente Sas van Gent. Gemeente Ter Neuzen. Gemeente Axel. DE WATERLEiDING. Gemeenteraad van Zaamslag. Geboren N. J. ACKE. te TER NEUZEN. EENE PARTIJ Donderdag 30 October a. s., des EENE PARTIJ Maandag 10 November 1902, Moeras en Water, in den Van Remoorterepolder," vaalschen oorlog) ,generaal air Evelijn Wood en ver- scheidene afgevaardigden, heeft het record op het gebied van oester-eten geslagen. Men verorberde 40,000 oesters d. i. gemiddeld 80 per hoofd doch daar sommigen der gasten zich met 4 dozijn hebben tevreden gesteld, moeten de overigen er nog meer ingewerkt hebben dan bovengenoemd respectabel getal. Wei bekome het hun Een Duitsch kinderarts, Dr. Hecker, heeft vrijheid gevondeu om op een 60tal kinderen uit zijn praktijk van een jaar ougeveer en daaronder, proeveu te Demen met het harden. Er werd matig gehard (elken dag afwassching, koel bad of afwrijving) en streng gehard (koude gieting of koudwaterbehandeling meer dan eer.s daags). Het bleek, dat de harding zeer ongunstige resultaten had de kinderen werden meer vatbaar voor verkoudheid, werden zenuwachtig en prikkel- baar en van de streng geharden maakten 66 pet. zware ongesteldheden door en bleven stumpers. Van de niet geharde bleef 53 pet. gezond. Kortom, de streng geharde kinderen werden slachtoffers van de proefuemingen. Omtrent den toestand in Mandschoerije, bevat de „Times" een telegram van den corres pondent van dit blad te Peking, Dr. Morrison, Hoeveel meent men nu wel, dat dit bericht aan het Londensche blad heeft gekost Het bevatte juist getelt 2200 woorden, en elk woord van Peking naar Londen kost f 3,25. He Times heeft dus voor de mededeeling van Dr. Morrison f 7150 moeten betalen. De ,Petit Bleu de Paris" deelt het gerucht mede, dat de arrestatie van een bekend dagblad- directeur te Parijs te verwachten is; deze zou aan een, een der grootste mogendheden te Parijs ver- tegenwoordigend gezant, geld afgeperst hebben ouder bedreiging met compromitteerende ont- hullingen. De gezant zou eens 50,000 frcs. betaald hebben ten slotte zou hij echter besloten hebben aan den Minister van Buitenlandsche ZakeD, Delcasse, mede deeling van deze afpersing te doen. Volgens de aanduidingen van de //Petit Bleu zou het bedoelde blad //De Matin zijn. De naam van den gezant in kwestie zou de Turksche ambassadeur Munir Bey zijn. De Parijsche bankier Boulaine, die Dinsdag der vorige week op zoo operette-achtige manier ontsnapt is aan zijn bewakers, twee inspecteurs van den veiligheidsdienst, is gisteravond om 7 uur te Bois-Colombes, in de onmiddellijke nabijheid van Parijs, gearresteerd. Het heet dat een demi- modaine, mademoiselle Alphonsine Duclos, bij wie hij zich verborgen hield en wie hij 40,000 francs had beloofd, hem bij de politie heeft verraden, omdat hij haar slechts 25,000 francs van het beloofde had gegeven. Boulaine is onmiddellijk naar Parijs terug- gebracht. Volgens een andere lezing zou Boulaine ver raden zijn door de katnenier van Alphonsine Duclos. De kamenier vertelt, dat Boulaine twee etmalen bij haar meesteres verborgen is gebleven. Hij kwam Dinsdag, den dag der ontvluchting, s avonds tegen 10 uur en liet zich aandienen als Georges Bernard. Twee dagen lang zette Boulaine geen voet buiten de deur. Hij deed niets dan rookeu en krauten lezeu. Donderdagavond om 8 uur ging hij in een rijtuig heen. De kamenier had in Bernard uit de persoons- beschrijvingeu in de bladen Boulaine herkend en waarschuwde de politie. Deze arresteerde daarop Alphousine Duclos en op haar aanwijziugeu werd Boulaine te Bois-Colombes gevonden. Alphonsine Duclos, die gearresteerd was onder beschuldiging, Boulaine in zijn vlueht behulpzaam te zijn geweest, heeft zich krachtig tegen deze beschuldiging geweerd. Zij verklaarde aan den rechter van instructie, die haar in verhoor nam, dat de komst van Boulaine ten harent haar niet vreemd was voorgekomeu, omdat zij tijdens zijn preventiese hechtenis herhaaldelijk met hem bij Maxim's was geweest en andere gelegeuheden had bezocht, waar Parijs zich amuseert. Zij was dus te goeder trouw van meeniug, dat Boulaine speciale gunsten genoot en dat de rechter van instructie in zijn zaak hem verlof had gegeven te Parijs een vroolijk levenlje te lfciden, zij hem wel bij zich mocht ontvangen. Mn"> Duclos is gisteravond voorloopig op vrije voeten gesteld, evenals de beide inspecteurs van den veiligheidsdienst, die Boulaine hebben laten ontvluchteu. In verband met Boulaine's ontvluchting is nog gearresteerd een juweelenkoopman, Weill geheeten, die verdacht wordt, den bankier voor zijn vlueht geld te hebben verstrekt. Het terugvinden van Boulaine heeft te Parijs groote sensatie gemaakt, want de veiligheidsdienst dien de openbare meeniug beschuldigde, Boulaine s vlueht naar het buitenland te hebben beguustigd, wordt er door schoongewasschen. Na eenige besprekingen verklaarde de Raad zich onbevoegd om zich met de bedeelingen dezer instellingen in te laten, en alzoo geen inlichiingen te kunnen geven. Vastgesteld werd een nieuwe verordening op de heffing en invordering van havengelden hierin werden enkele wijzigingen van ondergeschikt belang aangebracht. Op het bezwaarschrift van C. A. Wisse tegen zijnen aan- slag in den hootdelijken omslag, werd afwijzend beschikt. Op het adres van bewoners der Achterstraat, om aanleg van een stoep voor hunne woning, werd gunstig beschikt, onder voorwaarde dat de heiningen enz. die den aanleg van dit werk in den weg staan, door de bewoners worden opge- In de verordening regelende het herhalingsonderwijs, werd een wijziging gebracht omtrent de lesuren aan de dorpschool terwijl aldaar nu het onderwijs in de nuttige handwerken zal worden gegeven, des Zaterdags-voormiddags van halfnegen tot halfelf. Aangezien het terrein voor slachtplaats te Othene, door den eigenaar P. de Putter, bij het eindigen der huur is opgezegd, besloot den raad om een gedeelte van het bouwland aan den dijk bij voormelde buurtschap toebehoorende aan D. Dekker Jr. in hnnr te nemen voor den tijd van 20jaren a 10 'sjaars. In de begrooting voor 1902 werd een wijzigtng gebracht, bedragende thans in ontrang en uitgaaf 25306,64. De begrooting voor 1903 werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld tot een bedrag van f 23973,75. 77IIEZONDEN 8TUKRE N. Naar aanleiding van het stukje van een anti-revolutionnair in een der vorige nommers. Godsdienstdweperij is een bepaalde vorm van krankzinnigheid. De Quarles. Ja dat is zoo we moeten getuigenaltijd maar en overal getuigen. Weg met de lauwen Leve die heerlijke dweperij, leve het fanatisme Op dan gij alien, mannen en vrouwen, die den Heere wilt dienen en eeren op alle terreinen des levens. Op dan om te zaaien aan alle wateren. Op dan, vooral gij overheden, gij raadsleden om te prediken van uit uwen raadsheerlijken zetel. Want het is uw eer3te en heiligste plicht om de raadszaal te herscheppen in een Tempel des Heeren, waar gij zult juichen en danken over de wondere weldaden van den Aller- hoogste, met het vaandel omhoog, waarop staat geschreven aan de eene zijdelet niet op mijne daden maar slechts op mijne woorden en aan de andere zijdeweg met gepleisterde graven. x De waterleiding van Sas van Gent r.aar Ter Neuzen levert tegenwoordig het bewijs in zeer hooge mate, dat er in Zeeuwsch- Yiaanderen plichtsverzoim wordt gepleegd. Maar door wien We hebben een Ministerie van Waterstaat Handel en Nijverheid, ingenieurs en opzichters, gemeentebesturen in beide genoemde gemeenten, Rijks- en gemeente-polititiedienaren en een chef van den geneeskundigen raad. Is niemand in staat den onhoudbaren toestand der waterleiding te doen ophouden Is 't onmogelijk om door eene politie-verordening den afvoer der suikerfabrieken te beletten in 's Rijks wateren Ik heb respect voor 't fabriekswezen, maar wanneer de fabrieken de gezondheid der menschen bedreigen, is de toestand, dien zij doen ontstaan, aliertrenrigst. Voor 'truimen van privaten bestaan in depolitie-verordeningen bepalingen. In de waterleiding mogen geen faecalien worden afgevoerdwaarom permitteert men dan den walchelijken afvoer van fabrieken Kunnen de gemeentebesturen't omtrent de noodige maatregelen niet eens worden ter beeindiging van den treurigen toestand Te Sas van Gent is weer een offer van keelziekte gevallen, te Slui^kil beginnen de keel- aandoeningen ook weer. Zoo niemand raad weet, stel ik voor dat de ingezetenen van Ter Neuzen, Sas van Gent en Westdorpe eene commissie benoemen, om door gezamentlijke krachten de leiding te dempen op de grenzen dier gemeenten. Er moet toch iets gedaan worden. EEN VRIEND VAN ERISSCHE LUCHT. ZEETIJDINGEN. Van 27 tot en met 28 Oct. VLAG. NAAM. MA. Vanennaar. Lading 27 27 28 27 Eng. sch. Eng. s.s. idem idem Eng. barge Eng. sch. idem Eng. s.s. Rus. s.s. Eng. s.s. idem idem a oor Ter "feuven Village Bell I 451 Par Van Ter Weiaxea pijpaarde River Lagan Hummersea Anglia Lord Salisbury Voor Shirley Ocean Wave Ouse Gen.Simmerman Eerrara Tadorna Derwent 2272 Londen stukg. 1524 skinningrove ledig 25 71 Leith idem 220 i Londen ijzer Uenl i 27 28 Duits. zee). Eng. s.s. Zweed. s.s. Ned. s.s. Eng. s.s. Van 27 Oostsluizen afgeschut 268 119 2158 4397 3425 3730 2349 f md €w«*ro» Par idem Goole Riga Gefle Liverpool Goole pijpaarde idem stukg. hout idem stukg. idem Reichbote Sea Serpent Gevalia Willy Ouse 2238 Rotterdam 2553 Londen 1438 New-Castle 1973 i idem I 2158 'Goole ledig stukg. ledig idem stukg. tot en met 28 Oct. werden langs de alhier 34 binnenvaartuigen op- en 38 door de Westsl. 6 op- en 5 afgeschut. Hulst, 27 October. Middenprijs per 100 kilo: Tarwe 8,—Rogge 6,50 Wintergerst f 7,50Zomergerst Haver 6,25 Erwten /•ll,Paardenboonea Duivenbounen Witteboonen Bruineboonen 9,- j Boekweit fLijnzaad 13,—Aardappels 3,—Koolzaad per zak va'n 106 liters Boter per kilo /1,05; Eieren per 26 stuks 1,50. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld 28 stuks hoorn- vee, 30 varkens. Verkocht12 stuks hoorn\\-e, 10 varkens. Vergadering op Dinsdag 28 October 1902. In de op heden alhier gehouden vergadering van den gemeenteraad, waarin met kennisgeving afwezig was het lid C. Wilhelmus, bevond zich onder de ingekomen stukken een tchrijven van het Burgerlijk Armbestuur, met verzoek om inlichtingen inzake bedeeling aan een lid van de Ned. Herv. kerk, die door de diaconie dier kerk niet kon worden be- deeld. Rotterdam, 28 October. De koffieveiling heden te Amsterdam door de Med. Handelmaatschappij gehouden liep af voor de gewoue soorteu een half cent boven taxatie, zoodat de noteering thans gebracht is op 35 cent per half kilo. De Java West Ind. bereiding werd lager ver kocht, evenals de Liberia waarvan 7126 balen voorhanden waren. De Tagal liep 43463/„ de Preanger 45J/s56. Alles werd verkocht. Ter weekmarkt waren heden 45 paarden, 1929 magere en 819 vette runderen, 394 kalveren en 281 biggen. Handel goed. KOERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. f 48,a 48,02^ Engelsch per£ 12,if n 12,10 D A G E N. Voorm. Nam. Donderdag 30 October Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 31 1 November 2 3 4 5 0.57 1.35 2.9 2.42 3.15 3.47 4.20 1.17 1.52 2.25 2.57 3.30 4.4 4.38 11 dagen, voor het leven, zonder JiiCUIiL59 bandradicale genezing door den specialist Dr Bastin, in zijn gesticht te Fontaine i'Evfeqne (Belgie), het eerste vr breuken, door den Staat erkend. Tot nu 4740 echte genez. Model- gesticht, zusters, spreekdraad enz. 12 jaren bestaan. Betaling na genez. Vraegt adres genez. personen. Op den 4 November hopen onze geliefde ouders en grootouders hun 50jarig hnwelijk te herdenken. Uit aller naam, hunne kleindochter, Ter Neuzen. C. VAN DEN BERGE. SIETSE OENE ZOOn van P. L. LOS en E. LOSv/D Ree. Ter Neuzen, 28 Oct. 1902. Zij, die nog iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan wijlen den heer R. PLATTEEUW, in leven handelaar in kalk, bouwmaterialen enz. te Ter Neuzen, worden dringend verzocht daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van ondergeteekende te Ter Neuzen, voor 15 November aanstaande. VAN DER MOER. Notaris. Ondergeteekende betuigt haren dank voor de gunst die zij, zoowel als voorheen haren echtgenoot, gedurende vele jaren ruimschoots mochten ondervinden en beveelt haren kleiuzoon ten zeerste in aller gunst aan. Wed. N. HARTE. Ondergeteekende maakt hiermede bekend dat hij de laatstelijk door zijn grootmoeder gedreven, thans voor eigen rekeniug zal voortzetten in de Dijkstraat no. 218, en beveelt zich mitsdien in ieders gunst aan, een vlflgge en accurate bediening belovende. Ter Neuzen, 20 Oct. 1902. TER NEUZEN. c.a. Weiland, in voor- sectie B nos. 702 en 704. Beurtschipper. Notaris Van der Moer, zal op Dinsdag 4 November 1902, des namiddags te I uur, ten verzoeke van rnej. de wed. J. E. BOLLEMAN c. s., in de door haar bewoonde herberg aan de Noordstraat, in het openbaar verkoopen bestaande in 2 groote Ledikanten, 1 klein Dito, pluimen en kapokken Bedden, Dekens, groote Linneu- kast, Tafel, Penanttafeltje, Lampen, Stoelen, Nachttat'el, mahoniehouten Tafel, rieten Stoelen. Etageretafeltje en andere luxe arti- kelen. Schilderijen, Kastje, open Haard, Zeilen, Kleedjes, Karpet, Filter, Koffer, Vouwstoel, Potten, Pannen, Ketels, Oeleierd- en Aardewerk, Steekwagen, Hobbelpaard, Bussen, Bascule met Gewichten, Winkel- opstand en wat meer zal worden geveild. Koopen tot en met f 5,contant. avonds 8 ure, op de bovenzaal van het ,/Nederlandsch Logement" bij mej. de wed. Susijn. Voor het lidmaatschap zich aan te melden bij het Bestuur. M. EIJKE, Voorzitter. H. J. VOOREN, Secretaris. De Notaris P. Dregnians, te Axel, zal ten verzoeke van de heeren C. BLEIJENBERGH te St. Jansteen en J. K. VINK te Axel, op desnamiddags ten 2 ure, verkoopen als DAKPANNEN, BALKEN, PLATEN, STIJLEN, GORDINGEN, PLANKEN, LATTEN, SPARREN enz. enz. alles op het erf der hofstede het Loose'shof, bewoond door Ph. J. van Dixhoorn te Axel (polder Beoostenblij benoorden.) Notaris Vollenhoven van Daalen te Sag van Gent, zal met zijn ambtgenoot Mr. A. Iiops te Assenede, in eene zittiDg, op des namiddags 2 uur, in het Hotel //Rotterdam" bij N. Acke te Sas van Gent, in het openbaar verkoopen KOOP 1. 1 h.a. 15 a. 80 c.a. Bouwland, kad. sectie B nos. 350, 351, 619, 620, 703 en 705. KOOP 2. 2 h.a. 79 a. 60 melden polder, kad. KOOP 3. 5 h.a. 51 a. Bouwland, in voormelden polder, kad. sectie I no. 184. KOOP 4a. 6 h.a 9 a. 50 c.a. Bouwland, in voor melden polder, kad. sectie I no. 185. KOOP 46. 5 h.a. 7 a. 19 c.a. Bouwland en Kreek, tu den Piersenspolder, kad. sectie G nos. 491, 492, 493, 494, 495 en 496. De koopen 1 tot en met 46 zijn verpacht aan den heer Piebre Cortvribndt te Ter Neuzen voor frs. 2940,per jaar. Orondlasten pi. m. f 72,—. Polderlasten pi. m. f 41, KOOP 5. 4 h.a. 17 a. 76 c.a. Bouw- en Wei land, in den Seijdlitzpolder, kad. sectie I no. 204. KOOP 6. 4. h.a. 19 a. 88 c.a. Bouw- en Weiland, in voormelden polder, kad. sectie I no. 205. De koopen 5 en 6 zijn verpacht aan den heer Pierre Groothaert te Ter Neuzen voor frs. 893,per jaar. Grondlasten pi. m. f 22, Polderlasten pi. m. f\l, KOOP 7. 5 h.a. 24 a. 90 c.a. Bouwland, in den Smidschorpolder, kad. sectie A nos. 466, 467 en 468. KOOP 8. 3 h.a. 11 a. Bouwland, in voormelden polder, kad. sectie A no 469. KOOP 9. 3 h.a. 17 a. Bouwland, in voormelden polder, kad. sectie A no. 470. De koopen 7, 8 en 9 zijn verpacht aan den heer A. de Beleir te Westdorpe voor frs. 1450, per jaar. Grondlasten pi. m. 43,50. Polderlasten pi. m. f 19, Betaling der koopsom binnen 14 dagen na de toewijzing. Nadere inlichtingen ten kantore van voor- noemde Notarisssn.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 3