Fijne Vleeschwaren KimkllV Dokter Verheeke. „De Volharding Smidsaffaire, Vleeschhou werij A. MASQUELIER, KUNSTTAiDEfy. De kalmte na een lang lijden. Advertentien. tenigiag Tooneel- en Muziekuitvoering is Dr. HIKSCHEL, Dokter J. van de Calseyde. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. CLINGE-STATION. Den eersten WOensdag" P DAGEN. V oorm. Nam. Zaterdag 25 October 8.14 8.59 Zondag 26 n 9.43 10.20 Maandag 27 10.55 11.26 Dinsdag 28 v 11.52 Woensdag 29 0.15 12.37 Donderdag 30 0.57 1.17 Vrjjdag 31 1.35 1.52 TER NEUZEN. Donderdag 30 October a. s., des II. J. ACKE. van iedere maand Chirnrgijn en Taudmeester, Moretuslei 27, Antwerpen, te spreken bij Mejuffr. Wed. VAN LEEUW- AARDEN te Ter Neuzen, van 1 tot 6 uur 's nam., speciaal voor het inzet.ten van Kunst- tandeu en Gebitten, volgens het laatste systeem en aan billijke prijzen. Mondstukken door anderen vervaardigd, worden door mij tegen een kleine vergoeding opnieuw gearrangeerd en gegarandiseerd. komst aldaar blies de jonge man den laatsten adem ait. Bij een beartschipper P. G., varende tusschen Ouddorp (Flakkee) en Rotterdam, en liggende in de Nieuwe Haven aldaar, kwam Dinsdag een persoon zich noemende J. v. A., die van hem een partij uien wilde koopen. Hij liet vast 40 baaltjes op een sleeperswagen laden en zeide, dat hij de rest, 49 balen, over een uur zou komen halen. Toen hij echter niet verscheen ging de schipper aan het opgegeven adres informeeren, waar hem bleek, dat hij opgelicht was. De haudelaren in vet vee in het Noorden van ons land maken op 't heden niet zulke goede zaken, als eenige weken geleden. De prijzen zijn in de laatste 4 weken, zonder dat men de oorzaak kon vinden, 10 cent per kilo gedaald. Nabij Kerkerade had een ernstig ongeluk plaats. Terwijl twee kinderen bezig waren met zand uit een zandberg te halen, schoot een groote massa zand naar beneden en bedekte een der kinderen geheel en al. Op het hulpgeschrei van het andere kind kwam spoedig hulp opdagen doch toen men het kind van onder het zand te voorscbijn haalde, was het reeds gestikt. Het doodgebleven kind was een jongetje van ongeveer 10 jaar en zoontje eener weduwe. In het Armhuis te Jon re, in de gemeeute ITaskerland, heeft een echtpaar, dat te zamen 180 jareri telt, zijn 60jarig huwelijksfeest gevierd. De man is oudstrijder van den tiendaagschen veldtocht en heeft als boerenirbeider met zwaren handenarbeid 't brood voor zijn gezin moeten ver- dienen. 't Armbestuur zorgde voor een feestmaal, terwijl ondeischeidene ingezetenen versnaperingen brachten. Ook de Drentsche scheper verhuist naar de ge8chiedeuis. Te Gasselte, waar vroeger twee schaapherders waren, doch in de laatste jaren nog maar e^n, zal met November ook deze den herdersstaf neer- leggen, omdat er geen schapen meer overblijven. Te Drouwen levert het schepersberoep o6k geen bestaan meer op. Te Borger, waar men vroeger 120G a 1300 schapen had, was deze „bevolking bij de jongste telling gedaald tot 835. En te Buinen loopt het eveneeus achteruit. Meelvervalsching door gips Prof. Ad. Mayer, te WageningeD, schrijft in het Ned. Landbouw-Wbl. In den laatsten tijd werd herhaaldelijk door iemand, die niet geuoemd wil zijn, maar die het voile vertrouwen van het Rijkslaudbouwproefstation bezit, een monster rneel bij ons ingezonden, dat volgeus zijn mededeeling afkomstig is uit geheele waggonladingen en dienst mott doen om tusschen ander meel (tarwemeel b„v.) gemengd te wordeu. Bij onderzoek bleek het te bestaan uit gemaleu gips. Men zij dua op zijn hoede. Het is zelfs voor iemand, die niet aan scheikunde heeft gedaan, zeer gemakkelijk, een dergelijke vervalsching, die men nu denkelijk in ailerlei meelsoorten voor menschelijk gebruik of voor veevoeder zal asntrtffen, op te sporen. Het is voldoende, een bepaald gewicht van uaeel te verbranden. Indien er meer dan enkele procenten asch overblijft, is de bijmenging van gips of iets dergelijks reeds bewezen. Beter is het echter, een zoodanig onderzoek aan een procfstation of dergelijke instelling te lateu doen. Het gevaar is niet gering. Er schijnt te Rotterdam te zijn verteld, dat nog 12 waggonladingen van hetzelfde goed uit Italie moesten arriveeren en dat de bijmenging vooral diende bij meel, dat tot poffertjes werd verwe>kt. In de tuineu van het Elysee werd Dinsdag een man gearresteerd, die door zijn verdachte houding de aandacht der politic getrokken had en op wien een dolk en een geladen revolver gevonden werden. Hij bleek een gevaarlijk anarchist te zijn, een heerschap, dat reeds twee malen wegens het vervaardigen van ontplofbare stoffen werd ver- oordeeld. Zijn naam wordt door de Parijsche politie geheirn gehouden. In de bladen lezen wij, dat hij zich in den tuiu had willen verschuilen, om daar president Loubet af te wachten om ver- volgens op een stille plek het Staatshoofd met zijn dolk te dooden. Nieuws van Miss Nation. In lang heeft men niets van rnoeder Nation, de Amerikaansche Jeanne Hachette gehoord, wier euergieke wijze van bestrijding van het alcoholisme men kent. De gevangenis, noch de ontelbare aanvallen, waaraan zij door haar apostolaat bloot stond, hebben haar oorlogzuchtigen ijver kunnen doen vermmderen. Oolangs is zij een bar in Oxfordstreet te New- York binnengegaan. Vriendelijk werd zij niet ontvangen, een der bezoekers nam zijn schoen en sloeg er op in. De vrouwelijke apostel hield zich aan het woord van Themistocles//Sla, maar luister" echter zonder socces, men sloeg maar luisterde niet, zoodat zij het terrein aan haar tegenstanders moest overlaten. Gelukkig liet zij zich niet ontmoedigea en kwam eenige dagen later in de Universiteit van Yale. Voor een stilzwijgend auditorium begon zij te spreken //Mijn beste kinderen...." En een stemmengedonder riep //Good bye, Booze dat meer dan een kwartier achter elkaar herhaald werd. Na elke nieuwe poging om haar speech te beginnen volgde een nieuw tumult, zoodat mevrouw Nation er ten slotte van af moest zien en de weerspannige studenten naar de hel wenschen. Op het perron der Gare de Lyon te Parijs trok dezer dagen een zonderling man de aandacht, die een meisje van omstreeks tien jaren aan een touw vodr zich uitdreef. Het gezicht van het kind was met een grooten muilkorf bedekt en de man riep zoo hard hij maar kon //Raakt haar niet aan Komt niet dichtbij 1 Ze is dol I" De politie bemoeide er zich mee, en nu kwam het nit, dat het meisje voor een poos door een dollen hond was gebeten. Zij was in het Instituut- Pasteur behandeld en als volkomen genezen ont- slagen. Maar door den angst en de spanning was haar vader wat aan het malen geraakt. Het meisje werd natuurlijk onmiddellijk van haar muilkorf bevrijd en naar huis gezonden, terwijl de vader wordt verpleegd. Nabij het station Kalk, bij Keulen, wilden twee kinderen van een spoorwegbeambte de rails oversteken, toen juist een sneltrein naderde, die de .kinderen greep en verpletterde. De ongelukkige vader was getnige van het ontzettend tooneel. In een geheirn vak van een oude muurkast in een zijdefabriek te Montjoie zijn dezer dagen een aantal Fransche bankbiljetten uit het jaar 1793 gevonden, meerendeels van 1000 francs tot een totaal bedrag van 1^ millioen francs. Te Duinkerken hebben de bootwerkers geweigerd, kolenschepen te lossen en het werk neergelegd zoolang deze staking duurt zullen de voor Duinkerken bestemde kolenschepen naar Antwerpen of Rotterdam worden gedirigeerd. Er heerscht te Duinkerken groote opwindingver- scheiden groote fabrieken hebben kolengehrek en zullen misschien stop moeten zetten. In een nacht der vorige week werd in het Kankasus-gebied een sneltrein, toen hij het station Duvanny naderde, door Circassische roovers aan- gehouden. Vorst Gedevancw, die in een coupe vau den slaapwagen lste klasse zat, kreeg een dolksteek, tengevolge waarvan hij een uur later overleed. De conducteur werd eveneeus vermoord en zijn lijk uit den trein geworpen. Allereizigers, met uitzondering van een dame, die zich met succes in een coupe barricadeerde, werden uitge- plunderd. De treinbeambten werden in bedwang gehouden met revolvers. In den nacht van Zondag op Maandag werd een extratrein, waarin de Russische Minister voor het verkeerswezen reisde, tusschen de stations Mugan en Karassu door seinen tot staan gebracht. Een gewapende rooverbende had het baanwachters- huis overvallen. Toen de trein stopte, gingen de roovers op de vlucht. Een belasting op vrijgezellen bestaat sedert eenigen tijd in de Argentijnsche Republiek en levert uitstekende resultaten op. Zoodra een mannelijke bewoner 20 jaar is geworden, wordt hij beschouwd als te zijn in staat, om in het huwelijk te treden en moet hij tot zijn 308te jaar een be lasting van 12 gulden per maand betalen. Voor de volgende vijf jaar wordt de belasting verdubbeld. Van zijn 35ste jaar tot zijn 506te jaar betaalt een vrijgezel 48 en van zijn 50ste tot zijn 75ste jaar 72 gulden belasting per maand. Boven de 75 jaar daalt de belastiBg tot 24 gulden en op SOjarigen leeftijd vervalt zij geheel. Iedere weduwnaar, die niet binnen drie jaar hertrouwt, begint opnieuw belasting te betalen. Degenen, die kunnen be- wijzen, dat zij driemaal in een jaar een blauwtje hebben geloopen, worden vrijgesteld vau be lasting. ZEETIJDINGEN. Van 22 tot en met 23 Oct. S VLAG. NAAM. M'\ Van an naar. Lading. Eng. a.s. idem Eng. 3.8. idem Duits. s.s. Vonr Ter *enen t 2199 Londen 2580 Leith Hailing 1 Astrologer Van Ter 1066 Londen Golfer Ann Webster Kabenstein 2241 stukg. idem macadam stukg. Noor. brik Eng. s.s. idem idem Duits. s.s. Ned. s.s. Eng. s.s. Eng. s.s. idem idem idem idem idem idem idem Peterel Haslingden Sea Gull Faraday Hansjost Maasstad Truro idem I 4268 iGrangemouthjedig V «or tr'cnt I 731 iFrederiksh. bout 5478 Wilmington katoen 2762 Londen stukg. 2525 New-Castle idem 2702 Sundswall hout 4459 Kotka idem 3366 Hull stukg. 22 Eng. sch. 23 I idem Ouse Hero Sea Honnd Derwent Elaine jAberforth Egret Whimbrel Van Alembic Coaltar Van (ieitf i 2158 Goole stukg. 2194 Hull idem 3085 Londen idem I 2349 Goole idem 1425 Cardiff aardapp. 1897 Midddlesbro ledig 3492 Liverpool stukg. 2514 Manchester idem Sclzaete i 721 Amsterdam 621 Diepe 'edig idem Vau 22 tot en met 23 Oct. werden langs de Oostsluizen alhier 36 binnenvaartuigen benevens de zeetjalk Goede Verwachting vau Charlton naar Gent met klei op- en 39 afgeschutdoor de Westsl. 7 op- en 15 afgeschut. De kolommen van de Hollandsche conranten alien te samen genotnen en die op een en den- zelfden dag worden nitgegeven zouden op't oogen- blik reeds niet meer voldoende zijn om al de attesten en dankbetuigingen te kunnen bevatten die sedert jaren en nog steeds dagelijks tot ons komen. Al de personen die genezen zijn kunnen door onzen verslaggever niet bezocht worden, wij laten dus hier een attest volgen dat na de roud- reis van onzen verslaggever nog tot ons gekomen is. En omdat het handelt over een rheumatiek- lijder, een kwaal waar zoovele menschen mede behebt zijn, twijfelen wij niet of 't zal onze lezers en lezeressen zeker belang inboezemen. Het is juffrouw H. Westemeyer te Soest die ons het volgende meedeelt /rMijn man, slager van beroep leed sedert langen tijd aan rheumatiek in zijn geheele been van af de teenen tot aan zijn lenden, de pijn was zoo hevig dat hij niet kon loopen, noch zitten, noch staan, en daar wij al zoovele ge- nezingen gelezen hadden, in dergelijke gevallen door de Pink Pillen verkregen gingen wij ook er toe over om ze te gebruiken, en 't resul- De Heer H. WESTEMEYER, volgens portret. taat is van dien aard dat de pijnen van dag tot dag minder werden en dezelve zijn thans geheel verdwenen en hij kan weder flink zijn werk verriehten. Onze dankbaarheid kunnen wij met geen woorden nitdrukken, wij zijn ten alle tijde bereid aan desverlangenden de gewenschte in- lichtingen te geven, want van zulk een lijden verlost te worden is met geen goud te betalen. We betrenren dan ook geenszins het geld dat wij voor de Pink Pillen hebben uitgegeven, want nu mijn man weder werken kan, komen de uitgaven die we ons getroost hebben weder dubbel en dwars binnen. De Pink Pillen z\jn niet alleen dienstig voor rhenmatische aandoeningen maar bovendien tegen alle ziekten voortkomende uit een slecht bloed, zooals bloedarmoede, bleekzucht, zenuw- pjjnen enz. Ze zijn de hernieuwer van het bloed bij uitnemendheid, zij zijn onovertreffelijk tot bevordering der vorming van jonge meisjes en eveneens voor de vrouwen tusschen de 40 en 50 jaar. Zij bezitten een herstellenden en opwek- kende kracht wanneer men van een zware ziekte herstellende is. Wij kunnen er echter niet genoeg op aandrin- gen, dat men wel acht geve de echte Pink Pillen van Dr. Williams te bekomeu, want gelijk alle goede producten worden ook de Pink Pillen reeds op eene grove manier nagemaakt, zelfs zoodanig dat zij uiterlijk den schijn hebben van de echte te zijn, doch de heilzame en genezende bestanddeelen bezitten ze in geene deele. Koopt ze slechts bij de depothouders die onder de attesten zijn aange- geven of zoo gij maar eenige twijfel mocht hebben, laat ze rechtstreeks van den Hoofddepothouder komen, de heer Snabil'e. Prijs f 1,75 de doos9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij JOH. DE ROOS, K 157, Vlasmarkt, Middel burg. Door den heer Joh. de Roos is als wederver- kooper der Pink Pillen voor TER NEUZEN en omstreken aangesteld A. YAN OVERBEEKE LEUNIS, Westkolkstraat. ■rj&^jp^Uitsluitend raadplegingen voor Keel*, ahr1—Rleus- en Oorziekten des Maandags en Donderdags van 8 tot II uren voormiddag. Specialist voor Reel-, Neils- en Oo/'ziekteu. N°. 43, Statiestraat, N°. 43. ST. NIKOLAAS (Waas), Belgie. avonds 8 are, op de bovenzaal van het //Nederlandsch Logement" bij mej. de wed. Susijn. Voor het lidmaatschap zich aan te melden bij het Bestuur. M. EIJKE, Yoorzitter. H. J. VOOREN, Secretaris. Ondergeteekende betuigt haren dank voor de gunst die zij, zoowel als voorheen haren echtgenoot, gedurende vele jaren ruimschoots mochten onderviuden en beveelt haren kleinzoon ten zeerste in aller gunst aan. Wed. N. HARTE. Ondergeteekende maakt hiermede bekend dat hij de laatstelijk door zijn grootmoeder gedreven, thans voor eigen rekening zal voortzetten in de Dijkstraat no. 218, en beveelt zich milsdien in ieders gunst aan, een vlngge en accurate bediening belovende. Ter Neuzen, 20 Oct. 1902. Ondergeteekende bericht bij deze aan het geachte publiek dat begin November zijne nieuwe op den hoek der Nieuwstraat, bij het poslkantoor, zal worden geopend, en dat daaraan een handel in zal worden toegevoegd. Door eene vluggeen nette bediening hoopt hij in zijne nieuwe, naar de eischen des tijds ingerichte zaak, ieders gunst te verwerven. HoogachteDd, Ter Neuzen. H. HARTOG. Genezing zonder operatie door den nieuwett band van Brenkmeester, Jeznsstraat 20, Antwerpen. Is den eersten Woensdag van iedere maand (met uitzondering vail de maanden December en Junuari) te spreken bij Mej. de Wed. VAN UEEUWAARDEN, Noord- straat (Schotschen hoek), Ter Neuzen, van des voormiddags 10 tot 'snamiddags 1 ure. Ook is hij aan huis te ontbieden. Specialiteit in CEINTURES, ELASTIEKE KOUSEN, CORSETTEN enz. enz. SPREEKUUR ZONDAGS van 8 tot 12, WOENSDAGS en VRIJDAGS van half elf tot twaalf, in het Hotel „OP DE HEYDE," Dr. HIRSCHEL komt op aanvraag ten huize der kalanten zonder verhooging van prijs.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 2