BIJVOEGSEL Ter Hsuzensohe Courant Donderdag 23 October 1902. No. 4294. Loting Nationale Militie. Gemengde berichten. Per Telegraaf. £1 a De heden (Woensdag) te JAloosterzande den volgenden uitslag De Dinsdag te Axel gehouden loting voor onderstaaude gemeenteu bad den volgenden uitslag AXEL. HONTENISSE. JS 6 3 a N A M E N LOTELINGEN Opgegeven reclames. 1 2 S 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 82 33 34 85 36 37 Oieleman J. Wz. Overdulve H. Hamelink K. Mechielsen L. de Feijter J. Deij P. C. Oppeueer M. van Drongelen A. Slijpen J. A. Dees P. van Fraaijenhove G. A. Hollebek Wieland J. Koekkoek L. Wiest J. Breepoel A. M. de Putter P. Dekker F. de Wijn P. de Putter J. M. Kaijser W. de Fouw M. Deij L. de Coninck Th. Meijer J. Wijna S. J. van de Casteel 0. J. Dieleman J. Jz. den Hamer P. Hamelink P. de Feijter A. van den Berg A. A. F. Brakman J. Dees J. M Cortvriendt B. J. Steel J. A. Klaassen G. Te kleiu. Broederdienst. Broederdienst. Broederdienst. Broederdieust. Broederdienst. Broederdienst. Broederdienst. Broederdienst. 1 2 8 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 N A M E N LOTELINGEN. Opgegeven reclames. WESTDORPE. Rottier R. B. van Loij P. J. van Kerkfort C. Buijsse A. A. F. van der Steen V. F. van Waes B. J. M. Wijne G. Yernaeve A. Broederdienst. Veruaeve F. Plasschaert E. M. D'haene E. P. de Guijtenaer H. M. Gebreksn. Geilleit L. Gebreken. vau Hoecke D. Broederdieust. van Basle]aere P. de Guijtenaer R. Broederdienst. D'haene F. Broederdienst. van den Abeele P. H. Dumez H. van Troost F. J. Kieboom O. J. M. de Causemaeker G. Acke C. Jacobs F. J. Gebreken. Janssens P. ZUIDDORPE en OYERSLAG. de Jaeger A. Z. Belaert B. J. Z. Broederdienst. Termote A. J. M. Z. van Graefschepe E. P. Z. Schaut C. 0. Steel J. F. Z. Mattele C. A. 0. Gebreken. Engels E. 0. La Heijne E. 0. De aehter den naam geplaatste letter beteekent dat de loteling is Z. van de gemeente Zuiddorpe, O. van de gemeente Overslag. SAS TAN GE NT. Vermoet J. V. Yersluijs J. G. de LeHX L. B. Gijsel P. E. F. D. Konings J. F. Troch Th. J. van Acker J. F. de Bakker C. L. Broederdienst. van de Zande A. J. In dienst. de Smit P. A. Gijsel J. J. B. Gebreken. Mobelus J. F. 1 2 8 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 24 25 26 27 28 29 30 81 32 33 34 35 86 37 88 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Ebert Petrus Cornelia Yisser Pieter Johannes Freijser D£sir6 Schelfaut August Jozef Schelfhout Petrus A. van Essen Petrus Cornelia Bogaart Jacobus Stouthamer Eduard Schelfhout Johannes F. Verschuren Josephus Hendriks Petrus den Tenter Adriaau van Jole Emilius Josephus van Waterschoot Adriaan Verschooten Petrus G. Stoele Jacobus Platjouw Jan Francies van den Hauten J. F. van Heese Johannes Hiel Josephus Neve Petrus Eligius de Blok Jacobus Tieleinan Francies Judocus Mannaart Petrus van Damme Ludovicus J. van Waterschoot Alphonsus de Waal Desiderius H. Pieters Gerardus Adr. E. de Dalie Jan Francies Eijsackers Josephus Nijskens Petrus Joannes de Bruijn Petrus Johannes van Leuven Eduard Neve Johannes Gregorius van der Hooft Ludovicus de Poorter Cornelis C. Gremer Petrus C. J. Heefeijzers Leopold E. Sloot Petrus Johannes Hiel Petrus van Meelen Alphonsus M. van de Voorde Pieter A. Serrarens Honore Judocus Vereeckeu Petrus Emauuel Bogaert Petrus Andreas de Bruijn Pieter Francies van Goethem Josephus van Dijk Antonius Jud. van Laar Petrus Colsen Joseph Petrus Voet Adriaan Janssens Karel Lodewijk Sarneel Petrus Ludovicus Blijdenstijn Honor*; O. B. van Eetvelde Petrus Joh. Kouwijzcr Gillis A. Bruggeman Arthur F. M. Roelse Hendricus Adrianus van Overmeereu Ludovicus Cainmaart Alphonsus Gebreken. Broederdienst. Gebreken. Broederdienst. Broederdienst, Gebreken. Gebreken. Te klein. Broederdieust. Gebreken. Broederdienst. OSSENISSE en HENGSTDIJK. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 van Driel Gerard D. 0. KoenePetrus Anthonius 0. de Bliek Stephanus F. 0. de Koning Constantinns H, van Leemput Alouisius H. Rottier Theodorus 0. van Damme Eduardus 0. du Bois Theodorus 0. van Damme Alphonsus 0. van Cranenbroeck A. H. de Kort Aloysius J. 0. de Backer Pieter A. H. Broederdienst. Gebreken. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 de Rijk Eduardus Kroes Petrus van Dijk Hendricus Ongenae Florent A. M. van Wolffelaar A. M. van Bunderen Alouisius Everaert Petrus Ottjes Petrus Hermans Florent Clement Vonk Josephus Kint Johannes Benedictus STOPPELDTJK. 1 Hermans Alphonsus 2 Vioen Petrus 3 de Gijsel Alphonsus C. 4 Scheers Alphonsus 5 van den Bergen L. J. 6 Peersman Petrus 7 Vink Alphonsus Broederdienst. 8 Vereecken Julius Jacobus Broederdienst. 9 Koolegem Pieter Johannes 10 Morres Augustinus 11 Krieckaart Alphonsus 12 Duerinck Petrus Johannes 18 Boeding Victor 14 Janssens Eduardus De achter den naam geplaatste letter beteekent dat de loteling is O. van de gemeente Ossenisse, H. van de gemeente Hengstdijk. BOSCHKAPELLE. Broederdienst. Gebreken. Te klein. De fietsrijder L. v. d.G. te Gouda, kwam bij het oprijden van eene hoogte, zoo ongelukkig op een prikkeldraadversperring terecht, dat hij Zaterdag in het gasthuis aldaar tengevolge van dieu val is overleden. Wegens slapte van werkzaamheden zullen ds werkuren op de fabriek der Kon. Mij. De Schelde te Vlissingen weder met drie uren per week verminderd worden. In plaats van te zes uren des morgens, zal voortaan te zeven worden aangevangen. Men meldt uit Zutphen Tusschen de heer en mevrouw E. werd dezen zomer voor de rechtbank alhier een echtscheidings- proces gevoerd, dat ook buiten de besloten deuren der rechtbank de aandacht trok, omdat getaigen, voor zoover het vrouwelijke dienstboden der familie waren, zich over het algemeen op straat vrij zonderling en verre van ingetogen aanstelden. Thans is mevr. E., geb. D., vroeger te Apel- doorn, nu te's Gravenhage, gevankelijk uit laatsge- noemde plaats naar hier overgebracht, omdat zij, naar beweerd wordt, personen, die bij dat proces tegenden heerE. getuigd hebben, met geld zou omge- kocht hebben. Een treurig ongeluk had Maandagavond te Heemstede plaats. Dat het op den lotingsdag den lotelingen niet aan jenever zou ontbreken was te voorzien, maar dat het zulk een treurig onge- val na zich zou sleepen, had niemand vermoed. De loteling Kramer, vergezeld van zijnen broe- der, was vrijgeloot en dit moest natuurlijk ge^ vierd worden. Op den terugweg uit Haarlem, terwijl ze ston- den te dansen op het balkon van den tram, viel de broeder van Kramer van het balkon af, met het treurig gevolg dat twee wielen over hem heen gingen. Zwaar verminkt werd hij opgenomen en naar zijne ouderlijke woning gevoerd. Te Dussen, in de buurtschap Mariapolder, heeft men Men arbeider P. S., gehuwd en kost- winner van een vrij talrijk gezin, levenloos ge vonden, een eiudweegs van zijn wouing. Meer dan vermoedelijk zoo schrijft men heeft men hier te doen met doodslag. De politie is druk bezig een onderzoek in te stellen, en reeds zijn een paar personen aaugehouden. Nader wordt gemeld De arbeider P. S. te Dussen bljjkt werkelijk het slachtoffer van een doodslag te zijn. De marcchaussees hebben de vermoedelijke daders, die hun slachtoffer met een stuk hout op het hoofd sloegen, gearresteerd. De moord is gepleegd na eene ruzie in de herberg van G. van der Pluym. Zondagavond werd S. achtervolgd door den 23 jarigen Antonie Pelikaan en diens kameraad De Wit. Deze laatste beweert dat P. hem neersloeg met een paar knup- pelslagen. De aanleiding moet zijn eene veete, doordien Pelikaan tevergeefs dong naar de hand van de stiefdochter van S. Mer. verzekert dat Pelikaan heeft bekend. Te Almeloo is gevankelijk binnengebracht een deftig gekleed heer, die bezig was waardelooze papieren als premieloten aan den man te brengen. Vooral eenvoudige boertjes waren het slachtoffer van zijne handelingen. De raad van Haarlem kende, met 15 tegen 14 stemmen, 100 schadevergoeding toe aan een werkman der gemeentereiniging, die in Februari 1901 was outslagen op vermoeden van diefstal, maar die door rechtbank en gerechtshof was vrijgesproken.. De werkman H. M. van Essen, te Rotterdam, kwam Zondagnamiddag van het visschen thuis, Onder dat visschen was van sterkedrank gebruik gemaakt. Tegen drieen kwam de 22jarige zoon thuis, die te veel bier had gedronken. Vaderen zoon kregen twist, en de vader nam een pook op om er mede te slaan. De jongen vluchtte de straat op, onder bet grijpen van een broodmes, dat op tafel lag de vader hem na, en toen ontstond er op de straat een gevecht, de eeD slaande met zijn pook, de ander stekende met het broodmes. Een groote opschuddiug in de buurt werd ver- oorzaakt, hetgeen nog vermeerderde tcsn zich de 55jarige vrouw van Van Essen en hare 17jarige dochter in het tumult mengden om de vechtende vader en zoon te scheiden. In haar pogen om tusschenbeide te komen, kreeg de vrouw eerst een slag met de pook in hef gelaat, waardoor een paar tanden uit den mond vielen en anderen meerendeels los kwamen te staan, en daarna van den zoon een snede met het broodmes over haar linkerarm van wel een decimeter lengte bovendien werd zij aan de linkerhand verwond doordat zij in het mes greep. De dochter was inmiddels in zooverre van streek geraakt dat haar oogenblikkelijke overbrenging naar de kraamzaal noodig bleek, waar zij aan een kind het leven schonk. De vader had in de'tusschenbedrijven een paar geweldige messneden dwars over het hoofd en een steek in zijn schouder gekregen. De hevig bloe- dende vader en moeder werden naar de politiepost in de Wiekstraat gebracht, waar de ter hulp ge- roepen politiegeneesheer anderhalf uur bezig was met het verbinden van hunne wonden. Inmiddels stond de woest geworden 22jarige jongen nog altijd midden op de straat bij het ouderlijke huis met het bebloede mes te zwaaien, een ieder die nader durfde treden bedreigende, totdat het den agent van politie F. W. Kroger, bijgestaan door twee burgers, die zich lofwaa dig van hunne taak kweten, gelukte hem te overmannen en te ontwapenen. Toen werd hij al vechtende en sleepende naar de politiepost in de Wiekstraat gebracht, waar hij tenslotte in een arrestantenhok behoorlijk geboeid rust vond. Hij was de eenige, die ongedeerd uit den strijd kwam. Nu waarschuwt ook de Arnhemsche gezond- heidscommissie ernstig tegen het gebruik van een middel om gele schoenen zwart te maken, dat door J. A. Stain, te Liverpool in den handel gebracht wordt. 't Meet ook daar gebleken zijn, een vergift te bevatten, gevaarlijk voor wie zulke bijgeverfde schoenen draagt. Het dorp had pas een stoomtram gekregen maar de inwoners waren daarmede over het geheel niet ingenomen. De natheid, waarvoor het dorp vermaard was, werd naar hun gevoelen er door geschaad. Maar de tram was toch een ge- makkelijk middel om naar de naaste stad te komen. Om die reden staple ook een oude vrouw, over haar bezwaren heen en ging op een goeden morgen in den tramwagen zitten. Zij was echter zeer verontwaardigd, toen de conducteur haar om geld kwam vragen. ,/Watriep zij uit. ;/Moet ik nog betalen ook? Nu, dan kan je er op aan, dat ik je leeiijke richels voor het laatst heb gepoetst hoor 1" Het vrouwtje had namelijk tweemaal in de week het tramspoor vo6r hare woning netjes gepotlood In het Hydepark te Londen had Maandag een bijeenkomst plaats van ongeveer *tweeduizend" Engelsche reservisten, teruggekeerd uit den Zuid- Afrikaanschon oorlog, vele wareu versierd met eere-teekenen uit den oorlog, terwijl ook enkele actieve soldaten zieh onder de vergaderden bevonden. De sprekers schilderden op roerende wijze hoe zij, na met heldenmoed voor het vaderland gestreden te hebben, thans door militaire autoriteiten, door de Pers en door het publiek volkomen in den steek gelaten werdenen dat terwijl de meesten met hun gezin in armoede verkeerden en honger moesten lijdenterwijl nog als het ergste ge- schilderd werd hoe vele werkgevers gebruik makend van den grooten nood waarin zij met hun familie verkeerden hen tegen belachelijk lage loonen trachtten te exploiteeren. De redenaars werden onder het spreken telkens onderbroken door uit- roepen als ,/hoe gemeen en ffwat een schande De herinnering aan hetgeen op het vasteland voor de Boeren gedaan werd, verwekte geen nijd of boosheid zelfs werd er braaf om gelachen toen een der redenaars opmerkte dat de Boeren thans moesten rondbedelen om te kunnen opbouwen wat zij (de soldaten) hadden moeten verbranden en vernielen. Een groote banier met het opschrift wEere aan de dapperen, die voor het Vaderland gestreden hebben", werd aan den optocht vooruitgedragen. De inzameling bracbt echter niet al te veel op het waren de vrouwen die het meest tot offeren bereid waren. In de Akademie voor Beeldende Kunsten te Munchen logeert een jonge leeuw, die daar den geheelen winter zal bhjven. Hij is voor zes maanden gehuurd door den beeldhouwer Ruemann, die hem voor model gebruikt. Behoorlijk opgesloten in een sterke kooi, poseert dat leeuwtje er met een heel leuk gezicht, en schijnt er met dit voor dieren weinig vermoeiende werkje en zijn ruim rautsoen (12 pond paardenvleesch en 5 liter melk per dag) best tevreden. Een orkaan heeft in en om het Grieksche dorpje Gostoniai groote verwoestingen aangericht. Huizen zijn ingestort en eenige menschen gewond. Over den financieelen uitslag van de reis der Boeren-generaals in Duitschland valt nog weinig te zeggen, aangezien men nog niet met de algemeene collecte begonnen is. Yoorloopig valt evenwel te melden, dat behalve het kwart millioen Mark, dat Dinsdagavond aan de geueraals over- haudigd is, er buitendien nog een bedrag van 100 000 Mark is ingekomen. De generaals moeten bijna voortdurend handteekeningen zettenniet minder dan 800 postwissels, met bedragen van 53000 Mark werden door hen gedurende huu verblijf ontvangen. VAN DE VAN a - DEV. DER

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 5