BiljarlfaMek en Magazijn Dokter Verheeke. Ee strijfl tussclien Boer en Brit. De Fabrip lationale (FI) •an Een net W00NHUIS, Joh. G. Verbeek, BL0EMB0LLEN. Ter Neuzen. J. de Smidt-Pothoven. Het zittende leven. iiiM T e h u u r Rczsn, Conifeeren enz. enz* ONTV Soogwatenretil te ler Neuzen. Dokter J. van de Calseyde. TH. DE GRAAUW, CLIN GE-STATION. A. EGGEBEEN, bij C. L. OOSTDAM. ONTVANGEN BL0EMEN SALON WILLEM ROTH, eene praclitige sorteering gegarueerde In gijzeling. DAGEN. Biljartmaker. Bergen op Zoom. Herinneriug van den Boeren-generaal C. R. de Wel, geb. 7,25, ingen. 6,— en in 30 all. van 20 cent. Boekhandelaar, Ter Nenzen. NOG TE KOOP: 2 gebruikte RIJ- WIELEN in goeden staat k 55 en 65, Ter IVeuzen. De nienwste modellen a a, a> s o CO o ee> VLISSINGBN. BLOEMENIWAHDEN. BOUOUETTEN. =- GRAF- en FEESTKRANSEN. Z. LOSSE BLOENiEN, in elken prijs. g Inlichtingen gratis en franco. HYACINTEN in 10 soorten, voor glazen potten en Tuin, Dubb.- en Enk. TULPEN in 10 soorten, CROCUSSEN in 10 soorten, SCILLA'S, BLAH WE DRUIFJES, KOMEIN- SCHE HYACINTEN, SNEEUWKLOKJES, enz. enz. bij aan Tcrlichtins en de uitvinding is reeds in J toepassing in de 40.000 inwoners tellende stad Dsrweu, in Lancashire. Door antomatische verbranding van het vuilnis verkrijgt men door middel van 8 dynamo's voldoenden electrischen stroom, om de gehaele stad to verlichten en de trams te laten loopen. De verbranding geschiedt elken morgen in i.jyee ovens, die geplaatst zijn onder twee met elkaa." in verbinding staande stoomketels van 8.15 meter ItiJigte en 2.40 meter middellijn. Het warmtevermogen van het vuil in quaestie bedraagt 1/5 van dat van steenkolen, doch het is voldoende om twee electrisclife dynamo's ieder van 150 kilowatts en 1 van 300 kilowatts te drijven. Terwijl dagelijks 38 ton vuil verbrand wordt, wordt een totale lichtsterkte van 28.000 kaarsen verkregen alsmede een vermogen van 400 paarde- krachten gedurende 12 uren per dag De jaarlijksche krachtproductie moet 900.000 kilowatts bedragen. Graaf Alexander Keyserling, die lange jaren Bismarck's vriend geweest is, gaf dezer dagen zijn gedenkschriften uit. Daarin leest men het volgende over Bismarck's studententijd. Toen mevrouw Bismarck de hoogeschool te Berlijn zag, was zij zeer geroerd bij de gedachte dat hier ffhaar lieve Bismarck" als joug studentje in- en uitgegaan was en zeide zij aangedaan tot hem /,Ach, daar ben je zeker elken dag geweest Nooit, antwoordde Bismarck botweg. ffJa", voegde graaf Keyserling er bij, „zoo is het; hij is er nooit geweest en op zijn examen bereidde hij zich in ddn week voor, en dan kwam hij er toch door. En als hij terugkwam, was hij woedeud dat hij zooveel geleerd had." Bismarck //Natuurlijk, naar het meeste wat ik geleerd had vroeg men mij in het geheel niet. Ik had het mij nog veel minder druk moeten maken." In een Ilongaarsch stadje nabij Budapest, leeft een zonderling, Theodor Hahn genaamd, die door zijn medeburgers nooit anders wordt aange.duid dan als de bevroren man." Deze bijnaam heft hij te danken aan ziju sedert lal van jaren gevolgde gewoonte, om altijd bij de kachel te zitten, on- verschillig, welke temperatuur er heerscht. Zelfs op snikheete dagen in den zomer blijft hij in een doek gerold, bij het vuur zitten. De doktoren beweren, dat Hahn volstrekt niet ziek is, zijn bloed normaal is en dat een storing in de herseneu de oorzaak is, dat hij zich altijd koud voelt. Het eiland Bermuja, in het zuidehjk gedeelte van de golf van Mexico, is verdwenen, naar men gelooft tengevolge van vulkanische uitbarstingen. Het eiland was onbewoond en werd slechls zelden door visschers bezocht, zoodat bij de verdwijning waarschijnlijk geen menschen ziju omgekomeu. Een geheel regiment wegens diefstal ge- arresteerd. In de kazerne van het le regiment Honveds te Budapest werd den laatsten tijd zoo schrikbarend gestolen zonder dat men de daders kon ontdekken, dat de militaire autoriteiten ge- makshalve het geheele. regiment bestaande uit 1000 manschappen en onderofficieren heeft ge arresteerd. Hun kazerne is in een gevangenis herschapeu en alle gemeenschap met de builen- wereld is verboden. Een miskend genie. De volgende adver- tentie was geplaatst in een Zwitsersche courant »Een bekwaam man, 28 jaar oud, ongehuwd, bekend met landbouw, bouw- en bureau-werkzaam- heden en ziekenverplegiug, zoekt tegen 15 October 1902 een passende betrekking, waarin hij gelegen- heid heeft een zang- of muziekvereenigiug (e dirigeeren. Hij zou eventueel geneigd zijn een betrekking als koeieudrijver op een boederij te aanvaarden Wraak van smokkelaars. Een verschrikke- lijke wraak heeft te Lamalgue, bij Toulon, een bende smokkelaars genomeri op een douanebeambte, die hun het leveu tamelijk zuur maakte. De ongelukkige ambtenaar is Maandagavond op zijn gewone roade gegaan en den volgenden morgen vond men zijn lijk vreeselijk vermiukt op een voetpsd. Uit een aantal met bloed bevlekte steenen leidt men af, dat kerels, die redenen hadden niet door schieten hun tegenwoordigheid te ver- raden, in ditgeval hoogstwaarschijnlijk smokkelaars, den ambtenaar letterlijk hebben gesteenigd. Een bedrag van 300 francs dat het slachtoffer bij zich had wordt vcrmist. De Romeinen brachten hun schuldenaar over den Tiber en sneden hem daar in stukken. Ons land is iets meuschelijker en heeft de //gijzeling". Een jonge Duitsche groothandelaar, die in tijdelijke geldverlegenheid was, is van dit oude gebruik de dupe geworden. Een Amsterdamsche houtfirma, die eeue aanmerkeiijke som van hem te vorderen had, lokte onder valsche voor- spiegelingen haar schuldenaar naar Amsterdam, waar hij kort na zijne aankomst op den openbaren weg door een deurwaarder, bijgestaan door twee politie-agenten,gearresteerdeningijzelinggezetwerd. De redacteur van de Deutsche Wochenzeitung in den Niederlanden," de heer August Prell, is den gegijzelde in zijn kamertje op gaau zoeken en geeft van dat bezoek het volgende verhaal z/Voordat de schuldenaar zijne eel wordt binnen- geleid, worden hem alle aardsche goederen tot I zelfs potlood en noiiiieboekje afgeiiomen en otn de fouilleering gemakkelijk te maken moet hij zich geheel ontkleeden. De eel waarin vijf personen bij elkaar zitten is ongeveer 5 meter lang, 24 meter breed en 2 meter hoog en is van het z/slaaphol" door een sterk ijzeren hekjgescheiden. Dit hek wordt voor straf gesloten wanneer de gegijzelde tegen de gevangenisvoorsohriften ge- zondigd heeft. Hij moet dan zijne wandelingen tot den omtrek zijner eel bepalen. Het bed bestaat uit een stroozak, een kapokkusseu en een wollen deken. Het eten, dat door den gevangenis- directeur, eenen zeer hnmauen man, geleverd wordt, laat niet veel te wenschen over. Rooken is verboden, evenals het lezen van dagbladeu daarentegen kan men den bijbel, gezangboeken en vrome lectuur zooveel krijgen als men maar hebben wil. Ook bevat de gevangenisbibliotheek eenige onschuldige romannetjes. Om den tijd dood te slaan en niet gek te worden van het nadenken over zijne „weder- rechtelijke gevangenhouding" hield de Duitscher zich feezig met boonen uitzoeken, waarvoor zijne medegegijze.lde eene vergoeding ontving. Gelukkig is dit middeleeuwsche foltermiddel voor onzen landsman niet zoo verderfelijk geweest, dank zijne krachtig" constitutie, zijn aangeboren gevoel voor humor, «1.« gesprekken met zijne vriendeljjke bewakers en vooral de tegemoet- komingen, die hij ten gevolge yan zijn voorbeel dig gedrag van het gevangenispcrsoneel mocht ondervindan. Maar wat staat den vrecmdeliDg te wachten, die niet zulk een goede behandeli.ng mag ondervinden Hem is hetzelfde lot beschoren als den armen Hollander, die zich in 't gezelschap van onzen landsman bevond. Deze ongelukkige had tot voor korten tijd te Zaandam een klein boterzaakje gedreven. Toen kwam opeens eeue vlektyphus epidemie. Een zijner kinderen ward door deze ziekte aange- grepen. Niemand kocht nog bij hem. Hij kon zijn leverancier, een bnterhandelaar te Leeuwarden, niet betalen en deze liet hem voor eene schuld van tachtig gulden gijzelen. Op den dag van mijn bezoek zat de man al zes weken. Juiat had hij bericht ontvangen dat ook zijne vrouw en zijn tweede kind door typhus waren aangetast. Na langdurig en krachtig aan- dringen bij een zeer vermogend en zeer god- vruchtig bioedverwant te Zaandam had hij van dezen een brief magen ontvangen, dien ik hier laat volgen Waarde Zwager, Gij schrijft mij over de smarten, die gij onder- vindt. Maar wat ontbreekt u Gij hebt goed eten, eene warme eel en bovendien den bijbel. Lees in het heilige boek, vertrouw op God en denk, dat hij dengene liefheeft dien hij beproeft. Voor uw lijdende familie keer ik wekelijks twee gulden uit. God zal verder helpen," enz. Het is een waardig werk en waard te zijn geprezeu, Godzalig en daarbij ook rijk te mogen wezen. Cats.) De arme man zag er uit als een schaduw. Ouze landsman verzekerde dat hij heele nachten door bad. Ook nu verdeelde hij zijne aandacht tusschen het heilige boek en eenen zak boonen waaruit hij de slechte uitzocht en waarmee hij zooveel verdiende dat hij nu en dan aan zijne vrouw kon schrijven. De godvruchtige zwager verbood hem zich failliet te doen verklaren (waardoor de gijzeling ophoudt) omdal daardoor zijn tot nu toe onbevlekte familie- naam zou worden onteerd. Wat zal er wel van den armen man geworden zijn Op deze wijze tuchtigt men in Nederland menschen die ongeluk in hun familieleven hebben. Is er dan geen enkele Nederlandsche afgevaar- digde die zooveel menschelijk gevoel heeft, dat hij in de Kamer op de afschaffing van die middel eeuwsche rechtspleging aandringt? ZEETIJDINGEN. Van 15 tot en met 16 Oct. Voorm. Nam. 15 Eng. s.s. Duits. s.s. Eng. s.s. idem 16 Deens. s.s Eng. s.s. idem 15 Eng. s.s. 16 Zweed. s.f Eng. s.s. Eng. s.s. idem idem idem Vner Ter Vesiro Golfer 1066 Londen Rabenstein 4268 Uleaborg Rosa 1308 Goole Hailing 2199 Londen Danmark 5800 Wyborg Anglia 2570 Leith River Lagan 2272 Londen 1 mi Ter aVesen Ann Webster I 2241 Londen Lndvig Peyron 4230 Antwerpen Golfer L066 Londen 4'oor Went i Sea Gull 2762 jLonden Faraday Truro Don 2525 New-Castle 3360 Hull 2658 'Goole Van Uent t Caerloch jSea Hound Derwent Ajai Tadorna Voor Alembic 1705 Stolpemunde 3085 Londen 2349 Goole 2911 Burneiland 3730 Liverpool lelzaefei 721 Rotterdam 15 Noor. s.s. Eng. s.s. idem 16 Deeus. s.s. jEng. s.s. 15 Eng3m.sch. Van 15 tot en met 16 Oct. werden langs de Oostsluizen alhier 41 binuenvaartuigen op- en 42 afgeschutdoor de Westsl. 5 op- en 6 afgeschut. ledig hout kolen stukg. hout stukg. idem stukg. idem macadam stukg. idem idem idem cement stnkg. idem ledig stukg. creosoot Zaterdag 18 October Zondag 19 n Maandag 20 Dinsdag 21 H Woeosdag 22 Donderdag 23 u Vrqdag 24 2.24 33 3.44 4.28 5.17 6.17 7.34 VLAG. B NAAM. M*. VaneDDoar, Lading. Onder de vele beroepen is zeker dat waarbij een zittende houding vereischt wordt wel het ongezondste, want, de spijsvertering wordt door de lichaamsbeweging bevorderd en een slechte spijsvertering is dikwijls de oorzaak vau vele ongemakken in het menschelijk lichaam. Het beroep van kleermaker, waarbij eene bijzouder zittende houding moet aangenomen worden, is zeker niet bevorderlijk voor een goede spijsvertering, zulks heeft de heer H. J. A. Zegers, kleermaker, wonende 56 Egelantiersgracht, Amsterdam, ook ondervonden. Genoemde heer schreef ons dat het bezoek van onzen verslaggever hem hoogst aange- naam zou zijn teneinde op die wijze iets bij te dragen ter bevordering tot het algemeen gebruik der Pink Pillen van Dr. Williams. Hij verhaalde alzoo aan onzen verslaggever bij zijn bezoek, dat hii sedert 3 jaren lijdende was aan hevige bart- kloppingen en dat het loopen hem moeilijk viel ik begrijp heel goed, zoo giDg de heer Zegers voort, dat mijne zittende houding, welke mijn beroep vordert, niet veel zal bijdragen tot een gereg'fdden bloedsomloop en van lieverlede begon ik dit .reeds voor ongeveer 3 jaar geleden te bemerkenhoewel de eetlust tamelijk goed was, liet de spijsvertering veel te wenschen overik had ook veel hast van maagkrampen, steken in de zijde, duizeligheden en was dikwijls door hoofd- piju geplaagd. Op aanbeveling van andere personen die de heilzame uitwerking der Pink Pillen op hun zelve ondervonden hadden, ben ik er ook toe over gegaan en na verloop van eenigen tijd gevoelde ik mij van dag tot dag beter, werd opgeruimder en deed met lust mijn werk. Deze beterschap vermeerderde van dsg tot dag en thans ben ik van al de ongemakken die ik u zoo even opnoemde geheel en al bevrijd. Ik kan met niet genoeg lof over de Pink Pillen mij uitlaten en machtig u mijn attest te publi- ceeren zoo als u het goedvindt. En inderdaad men las op het gelaat van den heer Zegers zoowel de levendigste tevredenheid als wel de groolste oprechtheid. Ik gevoel me gelukkig het onderhoud dat ik met hem had te doen kennen en opnieuw te herhalen de krachtige werking der Pink Pillen om de zenuwen te versterken en het bloed te bernieuweu en wanneer deze hernieuwing zal ver- vuld zijn, za! men de bloedarmoede, bleekzucht, zenuwpijnen, rheumatiek, hartkloppingen enz. enz. zi«n verdwijnen, ze zijn eveneens onovertreffelijk en zeer werkdadig voor uitgeputte mannen en verzwakte vrouwen en geveu een gewaarwording in het menschelijk lichaam alsof men een nieuwe jeugd ware ingetreden. Wij kunnen er echter niet genoeg op aandrin- gen, dat men wel acht geve de echte Pink Pillen van Dr. Williams te bekomeu, want gelijk alle goede producten worden ook de Pink Pillen reeds op eene grove manier nagemaakt, zelfs zoodanig dat zij uiterlijk den schijn hebben van de echte te zijn, doch de heilzame en genezende bestanddeelen bezitten ze in geene deele. Koopt ze slechts bij de depothouders die onder de attesten zijn aange- geven of zoo gij maar eenige twijfel mocht hebben, laat ze rechtstreeks van den Hoofddepothouder komen, de heer Suabil'e. Prijs 1,75 de doosf 9,per 6 doozeu. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothoudef voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij JOH. DE ROOS, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Door den heer Joh. de Roos is als wederver- kooper der Piuk Pillen voor TER NEUZEN en omstreken aangesteld A. VAN OYERBLEKE LEUNIS, Westkolkstraat. 1 am i v i iciiiicia. ©v^^»Uitsluitend raadplegingen Neus- en Oorziekten voor Keel-, Neus- en Oopziekten des Maandags en Donderdags van 8 tot II uren voormiddag. Specialist voor Reel-, Neus- en Oofziekten. N°. 43, Statiestraat, N°. 43. ST. NIKOLA AS (Waas), Belgie. Door deze breng ik ter kennis dat mijne van ouds bekende wegens uitbreiding zijn VERPLAATST van Wouwschestraat H 157 naar de Blauwhand- straat G 3. SPREEKUUR ZONDAGS van 8 tot 12, WOENSDAGS en VRBJD AGS van half elf tot twaalf, in het Hotel „OP DE HEYDE," zal verschijuen binnen enkele maandeo, de prijs is De vliegende generaal zal aan de wereld ver- tellen wat hij in den worstelstrijd van 1899 1902 beleefd heeft. De inteekening is opengesteld bij heeft in 1902 weer twee hoogste prijzen ver- worven 1° te Londen, 2e op de landbouwten- toonstelling te Leeuwarden. Wielrijders, beproeft het merk F. N. Grenulaan, Ter Neuzen. staande in de Van Bovcnstraat, te Ter Neuzen. Te bevragen bij A. VAN OVERBEEKE- LEUNIS, Westkolkstraat. -i— S3 O- S3 (V S3 Tuinman, Donze-Visserstraat, Ter Neuzen. N.B. Tegen het a. s. seisoen voorhanden een schoone collectie Dames- en Kinderhoeden.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 2