Oproeping. Oproeping1. BCTRGERLIJKE STAND. Advertentien. Telegrafische berichten. Gemen^de berichten. RECHTSZAKEN. Gemeenteraad van Axel. Graanw. Terwijl de voerman eene vrouw te woord stond, deinsde Woensdag een paard voor een iwaar geladen kar gespannen van den hoogen dijk aan de uude kaai. Het paard, dat het eigen- dom was van de firma Rottier en Lockefeer te St. Jansteen, bleef op de plaats dood. Het dier is verzekerd bij de Onderlinge M'J Ve district. Biervliet. Dinsdag vergaderde de gemeenteraad om de begrooting te behandelen, en otn mej. J. A. H. van Rossenberg eervol ontslag te verleenen uit hare betrekking als onderwijzeres aan de school te Driewegen, school B, wegeas hare benoeming aan school A ingaaude 15 Oct. De heer .T. Maarleveld, die als onderwijzer tijdelijk de vacature ver»ult aan school A, is aangesteld als waarnemend onderwijzer aan school B, ook met ingang van 15 Oct. In de vacature aan deze school zijn solliciteerende dames opgeroepeu voor 20 Oct. Acte voor vak j wordt niet geeischtbezitsters zullen de voor- keur genieten. Men schrijft ons uit Westkapello in den toestand der staking alhier is nog geene verandering gekomen. De werklieden voor de krammat en de aannemer zijn het nog niet eens geworden. Aangezieu het kramwerk geen spoed vereischt, blijft dit nog onuitgevoerd. De dijk- werkers houden zich thans bezig met veldarbeid. Ooder deze omstandigheden blijft natuurlijk ook alles rustig. Middelburg, 10 Oct. Heden werd door de arrondissements-recbtbank 6 maanden gevangeuis- straf geeischt tegen S. L., kaashandelaar, geboren te Dedemsvaart, gemeente Avereest, wonende te Leiden, ler zakedat hij, van wege het Openbaar Ministerie gehoord als getuige in de strafzaak tegen D. C. W., vroeger directeur van een zuivel- fabriek te Axel, op 28 Juni 1.1. door voormelde rechtbank ter zake van valschheid in geschrifte veroordeeld tot 8 maanden gevangenisslraf mondtliug, persooulijk, opzettelijk, ten nadeele van bovengenoemdeu W., destij.ls als beklaagde terechtstaande, eene valsche verklaring onder eede heeft afgelegd. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft gisteren vrijgesproken J. van A. Pzn., H. W. van A., G. J. K.t P. H., A. van D. en M. de D., alien bootwerkers te Ter Neuzen, door de rechtbank te Middelburg tot 3 dagen gevangenisstraf veroordeeld wegens diefstal van ijzer uit het kanaal van Ter Neuzen. Uit Den Haag schrijft men Men kent de anecdote van den persoon, die aan een ander vroeg of hij het verschil kende tusschen een pianino en een kanarievogel en op het arglooze bescheidneen, omdat hij zich op een goede witz spitste, ten antwoord kreeg vdan stuur ik je nooit uit om een pianino te koopen, anders kom je met een kanarievogel thuis." Onwillekeurig kvvam dat grapje voor den geest in de kantongerechtzaal, bij eene plaats gehad hebbende metamorphose. Op het afroepen van zijn naam door den deurwaarder, verschijnt een heer, correct deftig in 't zwart gekleed, maar met een glimlacbje op het gelaat, dat een physionomist geen oogen- hlik kon doen aarzelen in zijn diagnoseman, jij gaat de luidjes te pakken nemen. De kantonrechterU heeft met een rijwiel gereden op het strand, tusschen strandpalen nos. zooveel en zooveel V De mijnheer in 't zwart, deftig beleefd, over- beleefd Dat heb ik niet kunnen doen, Edel- achtbare, want ik rijd geen fiets. Kantonrechter Nou ja hm agent, wat is daar van Agent: 't Was een paard, Edelachtbare Tableau Het straks beschreven glimlachje van den mijnheer in 't zwart accentueert zich tot een grijns. De ambtenaar 0. M.U kunt wel heengaan, mijnheer, u zult niet verder lastig gevallen worden, ik trek de aanklacht in Over de vraag, wie het paard in een rijwiel veranderd had, de verbalisant of de steller van de dagvaarding, werd ter terechtzitting de kantonrechterlijke mantel der liefde gespreid. Een Kamper streek. Omtrent zekere gemeente van ons land werd ons dezer dagen ge- meld, dat aldaar in den afgeloopen zomer eene openbare inrichting van industrieelen aard is verbouwd, en dat nu, bij het invallen van den vroegen winter, was bemerkt, dat inrichting en voor verwarmingen verlichtingontbraken. Bij het opmaken der bestekken was dat punt vergeten Nader vernemen wij, dat dit feit zich heeft voorgedaan te Amsterdam, en dat bedoelde in richting is de Stadsdrukkerij in de Nes, waar dezer dagen slechts tot 5 uur kan worden gewerkt. (Hbld.) Een Franschman, uit Nieuw-Caledonie ©ntsnapt, is door het gerechtshof te Singapore ter dood veroordeeld wegens het vermoorden van een Chineeschen jinriks-haw-koelie, dien hij met een scheermes den hals heeft afgesneden. Het oppsrste Pruisische gerechtshof heeft zich dezer dagen bezig gehouden met de vraag, of kaalhoofdigheid als een ziekte te beschouwen was. Een heer had tegen kaalhoofdigheid en het uitvallen van het haar een middel aangeprezen en was door de strafkamer veroordeeld, omdat hij voor een geneesmiddel tegen een ziekte reclame had gamaakt. In hooger beroep betwistte hij, dat kaalhoofdigheid een ziekte was. De strafkamer van het Kammergericht heeft hem nu ook vrijgesproken. Kaalhoofdigheid, zoo meende het hof, kan weliswaar als gevolg van een ziekte van den haarbodem beschouwd worden. Kaal hoofdigheid zelf is echter geen ziekte, maar een schoonheidsgebrek Dure eksteroogen. Een Weener professor, Adolph Lorenz, is dezer dagen met zijn assistent Dr. Miiller, naar Chicago vertrokken, waar hij de eksteroog- en likdoornachtige voetjes van zekere miss Armour in orde moet gaan maken. Professor krijgt voor dat karweitje 100,000 Oostenrijksche kronen (ongeveer 60,000 gulden), zijn assistent 40,000. De Weener hoogeschool heeft Lorenz tot einde November vacantie gegeven voor zijn reis. Een nieuw beroep voor vrouwen in de Vereenigde Staten is dat van bridemaid, eere-juffer bij huwelijken. Het schijnt dat dit baantje heel wat oplevert en zulk een bridemaid geeft een trouwpartij zeker cachet. Dezer dagen deden bij een huwelijk 15 bridemaids dienst, die ieder, behalve haar toilet, een gratificatie van 20 dollars kregen. Er is al een juffer, die bij 200 huwelijken bridemaid-diensten heeft gepraesteerd. Een beest is een zekere Lucien Danckoff een 23jarige man, die Maandag voor het Hof van Assises te Parijs terecht stond. Den 16denMaart 11. had hij op de openbare straat zonder eenige aanleiding een werkman met een scheermes een gevaarlijke snede over den nek gegeven van het eene oor naar het andere en even later een voorbij- ganger, eveneens zonder reden op den grond geworpen en met het scheermes zo6 hevig over de handen en het gelaat gesneden, dal het slacht- offer voor altijd verminkt is. Beide aangevallenen hebben tengevolge van de verwonding geruimen tijd niet kunnen werken. Ondervraagd naar de beweegreden tot deze beestachtige daden, antwoordde Danckoff, dat hij er geen had gehad, dat hij niet beschonken geweest was, doch dat hij zich had laten meeslepen door een onweerstaanbare aanvechting tot snijden en kerveu. Hij kwam er met 5 jaar gevangenisstraf en 10 jaar verbanning af. Uit de gevaugenis te Kiel zijn een dertien" tal politieke gevangenen ontvlucht. Alle gevan" geneu, 52 in het gelieel, waren op de binnenplaat8 aan het wandelen, onder toezicht van twee bewakers* Te voren had men besloten, dat eenigen hunner> bij ouderling overleg aangewezen zouden trachten te onisuappen. Het plan was, de bewaarders te laten drinken van brandewijn, waarin een bedwelmde stof was gedaan. Een der bewaarders dronk werkelijk van de, brandewiju, die hem dadelijk bedwelmde. De andere echter weigerde en toen vielen de gevan genen hem aan, sloegen hem tegen den grond en knevelden hem. De uitgekozen 13 gevangenen giugen daarna op de vlucht. Onder de vluchtelin- gen bevindt zich een der voornaamste leiders van de huidige revolutionaire beweging in Rusland, die Krakhmaline heet. Van de vluchtelingen is nog geen spoor ontdekt. In 1897 trouwde te Modena de zangeres Teresina Chelotti met Antonio Governatori. De echt was zeer ongelukkig en na twee jaar was de man op zekeren dag spoorloos verdwenen. Vier weken later vond men in de rivier Panaro een halfvergaau lijk, aan de kleeren, aan zekere bijzonderheden der tanden enz. door vrienden en door de vroHW van den afwezige voor dat van Governatori herkend. Signora Chelotti trouwde in 1901 met den kapelmeester Gramegna. Verleden week ging de zangeres naar het het station om te Forli in de //Cavalleria Rusticana" op te treden. Wie ontmoette zij daar aan het station Haar eersten man De jonge vrouw verloor echter het bewustzijn niet, maar na haar eersten schrik te boven te zijn gekomen, maakte zij den armen Governatori een geweldig standje, omdat hij niet werkelijk dood was. Hebt gij u dan niet in de Panaro verdronken P schreeuwde zij ten slotte. Dat is niet bij mij opgekomen, zeide hij. Ik ben naar Hongarije vertrokken en heb daar gewerkt. Wat nu Des avouds trad de zangeres weer met veel succes op. Te Hannsdorf in Duitschland is een echtpaar, gegoede landbouwers, tijdens den slaap door kolendamp, uit een open gebleven kachel afkomstig, gestikt. Er blijven zes minderjarige kinderen achter. Zondagmorgen tegen 6 uur hoorde de portier van het bekende, pracbtige paleis van de prinselijke familie Colonna te Rome het knarsen van wagen- wielen op de voorplaats. Op zijn vragen riepen twee personen uit een gesloten rijtuig hem toe .Wij rijden naar het station." De portier kreeg achterdocht, liep het paleis door en kwam spoedig tot de wetenschap, dat in de kanselarij was ingebroken. Een ijzeren brand- kast, die 200 K.G. weegt, was verdwenen. Waar- schijnlijk in het rijtuig weggebracht. De brandkast bevatte 13,000 lire aan baar geld en effecter. Van de dieven is geen spoor ontdekt. De Engelsche bladen vertellen van een ge- heimzinnigen dood van den heer Sionel Johnson een vrij bekend letterkundige. De heer Johnson bewoonde een huis dat een groote vermaardheid had verkregeu doordat men sedert een maand of zes zeide dat het er spookte. De couranten hadden reeds in lange kolommen uitgewijd over de ge- heimzinnige geesten van dit gebouw en over de talrijke personen die er plotseling waren gestorven. De heer Johnson werd voor zijn deur gevonden in een bewusteloozen toestand. De geneesheeren hebben den aard van de ziekte niet nauwkeurig kunnen aanduiden. Iu een Amerikaansch plaatsje ontving een onderwijzer den volgenden brief van de oudeis van een leerling .Wilt u zoo goed zijn mijn zoon voortaan gemakkelijker huiswerk op te geven. Gisteren hebt u hem de volgende som opgegeven .Wanneer in vier gallon bier 32 flesschen gaan, hoeveel flesschen bevatten dan 9 gallon bier Wij hebben den ganschen avond getracht dit te vinden, doch het was ons onmogelijk. Mijn zoon schreide en zeide, dat hij den volgenden dag niet naar school wilde gaan. Ik moest dus wel negen gallon bier koopen, wat zeer moeilijk voor mij was, en toen hebben we verscheidene flesschen gelesnd. Daarop hebben wij ze gevuld en mijn zoon heeft het getal als antwoord opgeschreven. Ik weet echter niet of het goed is, daar wij bij het overgieten wat bier gemorst hebben. P.S. Ik verzoek u beleefd een anderen keer met water te laten rekenen, daar ik geen bier meer kan koopen." Drie gouden bruiloften, waarbij drie paren uit dezelfde familie betrokken waren, zijn te Berrieu een Fransch dorpje, gevierd op denzelfden dag. De helden van het feest waren Francois Guemener, 82 jaar, en Catherine Plassard, 70 jaar; Vincent Guemener en Anne Paul, beiden 70 jaarJoseph Le Gar, 68 jaar, en Louise Guemener, 67 jaar. Het feest werd bekostigd door de oudste zuster van de Guemeners, Anne Guemener, die 83 jaar is en nooit getrouwd is geweest. 123 paren, kinderen, kleinkinderen en achter- kleinkinderen namen aan het feest deel. Om oud te worden. Een Amerikaansche dokter geeft daarvoor het volgend recept yLaat nooit een stuk vleesch in uw maag komen, zonder dat ge er te voren minstens 25maal in hebt gebeten. Eet zooveel graan en haver als ge kunt, vooral haverbrei. Wijzig uw karakter onverschillig of het goed of slecht is. Hoor zooveel mogelijk muziek, maar niet van Wagner; Wagnermuziek doet aauleg tot zelfmoord ontstaan." Bij een der Parijsche stadsingaugen brak iets aan een automobiel en terwijl de chauffeur trachtte het gebrek te vinden, stroomde er een dunne straal van een of andere vloeistof uit een der banden. Dit had toevallig plaats bij een tolstation en de gendarmes, die vol belangstellirig kwamen kijken, maakten den chauffeur opmerkzaam op het lek, dat, zooals zij dachten, in het petroleum reservoir was. Zoodra de chauffeur bet zag, sprong hij uit de automobiel en ging aan den haal. De gendarmes, verrast over deze daad, bezagen de automobiel meer van nabij, en ontdekten dat het uitgelekte geen petroleum maar brandewiju was. Het voertuig werd in beslag genomeu en aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen, waarbij het bleek een rollende bergplaats van alcoholische drariken te zijn. Het onderstel, de zitplaats, de kussens en zelfs de banden waren zoodanig in- gericht dat zij vloeistoffen konden bevatten, welke aldus voorbij de tolstations werden gesmokkeld. Zitting van 7 Oct. 1902. Tegenwoordig de heerenM. Wolfert, C. N. Jansen van Roosendaal, P. Dekker Kz„ P. van Fraaijenhove, W. Diele- man Pz., F. Dekker Fz., J. Smies, L. Lamaitre, P. Dregmans en D. J. Oggel leden en J. A. van Vessem s 'Cretans Alwezig met mondelinge kennisgeving de heer P. van Hoeve. Voorzitter de heer D. J. Oggel. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. 1. Wordt mededeeling gedaan van de volgende inge- komen stukken u. Missive van den Commissaris der Koningin dezer provincie houdende mededeeling, dat H. M. de Koningin bij besluit van 6 Sept. j.l. den heer D. J. Oggel heeft benoemd tot burgemeester dezer gemeente, met ingang van 7 Sept, 1.1. Aangonomen voor kennisgeving. b. Missive van Ged. Staten dezer provincie houdende kennisgeving, dat zij bernsten in het besluit van den raad dezer gemeente van 12 Augustus 1.1. waarbij voor 1903 een subsidie wordt verleend aan het Algemeen Burgerlijk Arm bestuur. Aangenotnen voor kennisgeving. c. Alsvoren houdende toezending van hun besluit waarbij aan A. J. Baden ontheffing wordt verleend van zijnen aan- slag in den heofdelijken omslag van het verschil in aanslag tusschen de 15e en 13e klasse. Aangenotnen voor kennisgeving. d. Proces-verbaal van kasopneming van den Gemeente- Ontvanger waaruit blijkt dat in kas moet zijn 19535,59 overeenkomende met de vertoonde gelden. Aangenotnen voor kennisgeving. e. Brief van den Raad van Toezicht,op de spoorweg- diensten te 's Gravenhage houdende mededeoling dat door bestunrders der spoorwegrnaauehappij MechelenTer Neuzen eerlang zal worden overgegaan om de afsluiting met schuif- boomen van den overweg in de nabijheid van het stations- emplacement alhier, te vervangen door gekoppelde rol- barrieres met ijzeren hangwerk. Aangenomen voor kennisgeving. 2. Tot onderwijzers bij het herhalingsonderwijs worden met algemeene stemmen benoemd de heeren B. van Ruijven, M. L. van Vessem, L. B. A. Rolff, C. F. Dieleman en Mej. P. C. van Vessem voor de handwerken. 3. Tot hoofd van het herhalingsonderwijs wordt met algemeene stemmen benoemd de heer B. van Rnijven. 4. Op voorstel van den Voorzitter namens B. en W. wordt z. h. s. besloten aan het hoofd van het herhalings onderwijs een belooning toe te kennen van /25,'s jaars. 5. De gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1903 wordt vastgesteld in ontvang op f 24110,30^ en op een gelijk bedrag in uitgaaf. 6. De Voorzitter stelt namens B. en W. voor om de verleende vergunningen om gebruik te maken van een school- locaal in te trekken. Na eenige gedachtenwisseling hierover wordt besloten voor den landbouw-cursus en den cursus in paardenkennis een locaal in de openbare lagere school tot wederopzeggings toe beschikbaar te stellen, doch de verleende vergunningen aan de mnziekvereeniging Concordia" en de Zangvereeniging „Exelsior" in te trekken. 7. Z. h. s. wordt een wijziging in de Algemeene Politie- verordening gebracht als volgt Het vleesch en spek in de gemeente uit nood geslachte dieren ot van elders ingevoerd, dat tot verkoop in winkels of op welke wijze en door wien ook wordt aangeboden, moet, na de eerste keuring, alvorens het verder ten verkoop mag worden aangeboden, elken dag opnieuw worden gekeurd. 8. Tot leden der Nicuwjaaiscommissie worden met algemeene stemmen benoemd de heeren A. W. van de Bilt, D. de Blaaij, F. van Driel, P. J. Kruijsse, A. van't Hoff, C. Dieleman Jz., P. v. d. Hooft, J. den |Hamer Jz., P. van de Wege en C. Haak Az. en toegevoegd als raadslid de heer W. Dieleman. 9. De premien voor de veemarkt worden vastgesteld zooals die waren voor het voorgaande jaar. 10. Tot keurmeesters voor de veemarkt worden benoemd de heeren C. Begheijn, J. de Feijter Lz. en Ph. J. van Dixhoorn. 11. Reclames in zake hoofdelijken omslag en 12. Vast- stellen kohier schoolgelden) wordt behandeld in eene beslotene vergadering. Op de vraag van den Voorzitter of iemand noghetwoord verlangt vraagt de heer Dekker of er ook niet een lokaal nog kan gevonden worden om militair onderrieht te geven. Na eenige gedachtenwisseling hierover wordt besloten aan den Lnitenant-Generaal-Inspecteur der infanterie te's Graven hage te informeeren of de hulpschool voor dat doel geschikt is en zoo ja, dan de hnlpschool nog 4 maanden te laten staan. Niets meer te behandelen zijnde wordt de openbare zitting gesloten en overgegaan tot het houden eener beslotene ver gadering. Itorwacht. Huwclijks-voltrekkingen. 22 Sept. Hippo- lyte Louis Philippe de Lathauwer, oud 31 j., jm. (van Mechelen, Belgie) en Philomena de Gichteneire, oud 30 j., jd. Geboorten. 19 Sept. Cyrillus Alouisius, z. van Hendcricua Dominicus de Guchteneire en van Leodia Sophia Maria Vermeire. Helena Margaretha, d. van Albertus de Caluwe en van Maria Josephina Coone. 20 Oct. Petrus Cornells, z. van Joannes Baptiste de Cock en van Louisa Maria Kint. Overlijden. 28 Sept. Norbert Cyrille Marie Ghislain Dierick, oud 9 m.. z. van Albert Ferdinand Joseph Marie en van Irma Maria Josephina Plasschaert. Zondag 12 October hopen onze geliefde ouders JOHANNES HUIJSSEN EN JOHANNA DIELEMAN, hun 25jarige echtvereeniging te herdenken. Namens hunne kinderen, behuwd- en kleinkiudereii. Ter Neuzen, 10 October 1902. Op a. s. Donderdag den 16 October lioopt JOZINA MARIA DE VISSEK, echtgenoote van Daniel van Drongelen, haar tachtigsten geboortedag te herdenken. Hare dankbare kinderen, behuwd-, klein- en achterkleinkinderen. Zaamslag (Spui), 1902. Heden overleed plotseling mijn geliefde echtgenoote en der kinderen zorgvolle rnoeder ELIZABETH ANNA VAN GELDER, in den ouderdom van 49 jaren. Uit aller naam, L. VAN ECK en kinderen. Ter Neuzen, 9 October 1902. Ondergeteekende betuigt zijnen har- telijken dank aan de vele personen, die hem krachtdadig hulp hebben verleend op gisteravond, toen zijn tjalkschip ^De Twee Gebroe- ders", gevaarlijk omhoog zat op den Oosthavendam alhier. Ter Neuzen, 10 October 1902. TH. GORT. Bonders van cognossementen over een lading papierhout alhier verwacht van Wiborg en Kotka, per Deensch stoomschip DANMARK, worden verzocht zich onverwijld aan te melden bij de cargadoors VAN IJSSELSTEIJN FILS. Ter Neuzen, 10 October 1902. Headers van cognossementen over een lading papiephout alhier verwacht van Haukipudas per Duitsch stoomschip RABENSTEIN, worden verzocht zich onverwijld aan te melden bij de cargadoors VAN IJSSELSTEIJN FILS. Ter Neuzen, 10 October 1902.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 6