370«te STAATSLOTERIJ. ttrwtyl het dan gverigens ook nog door den gemeentelijken keurmeester moet worden gekeurd. Het 19 al eens voorge- komen dat de kenrmccster kwam meedeelen dat er eon uit nood geslacht beest was aangevoerd, met cen bewijs van den veearts, dat het voor de consumptie geschikt was en vroeg wat hem in dat geval te doen stond. Daarop is geantwoord dat Burg, en Weth. daaromtrent geen orders konden geven, doch dat hij overeenkomstig zijna instructie op eigen verant- Woordelijkheid moest handelen. Voorts meent spreker dat de ingezetenen zelf ook moeten beoordeelen wat zij koopen. De heer Versluijs meent dat men over de slachters niet kan klagen. De heer Van de Velde verklaart al eens bedorven vleeach te hebben ontvangen. De Voorzitter Het is niet gezegd dat dit ann de keuring ligt Het rleesch kan bij het slachten goed zijn geweest, maar vooral in warme dagen is het na een dag of drie niet friseh meer en dan kan 't g ibeuren dat de slachters zeggen we zullen 't nog maar eens probeeren. De heer Versluijs zou het daarom noodzakelijk achten dat het niet alleen na het slachten gekeurd werd, maar dat de keurmeesteri dagelijks de winkels bezochten. Do VoorzitterDat zouden ze voor het tegenwoordige talaris wel niet willen doen, en dus zou dat ook weer dnurder worden. De heer VisserZooals het nu gebeurt beteekent de keuring niets, daar men nog niet de zekerheid erlangt geen bedorven waar te koopen, als alleen bij 't slachten gekeurd wordt. De heer Moes: 'tis eon lastig geval. Wat den eencn dag nog goed is, kan den anderen dag bedorven zijn. Hoe gaat het in groote plaatsen Wie houdan daar toezicht? De heer Versluijs: De keurmeesters en de politie. De Voorzitter: De politie hondt alhier ook toezicht, zooals ze in 't algemeen op alles moet letten, doch treedt voor toe zicht op 't vleetch alleen op, wanneer daarvoor een aanleiding bestaat. Er is voor haar te veel te doen, om geregeld de ilachtwinkels te inspecteeren. En wanneer we aan de keur- meestert strengere instructie's geven zullen we meer moeten betalen. De heer Versluijs Er wordt nu 420 voor uitgegeven en we hebben nog geen zekerheid dat de ingezetenen geen bedorven waar krijgen. De slachters zullen die ook niet verkoopen, maar als er by een landbouwer een beest ziek wordt of barst, wordt het naar Galle gebracht. Hoe kunnen dan lieden die nooit bij 't vak zijn geweest beoordeelen of de ziekte waaraan het beest leed, dit al of niet schadelijk voor de consumptie maakte De Voorzitter herhaalt dat er voor zulke dieren een extra-keuring door den veearts moet plaats hebben. De heer De JongeDat boat ook nog niet altijd, dat hoeft men onlangs in Axel ondervonden. Het is den Voorzitter niet duidelijk wat men eigeulijk wil, daar nog steeds in algemeenen zin wordt gesproken en zooals gezegd klachten zijn hem niet bekend. De heer Versluijs: Wat de heer Van de Velde noernde is toch een feit. De VoorzitterDat lag misschien niet nan de keuring. De heer Visser Daarom zou er ook tusschentijds gekeurd moeten worden. Ik meen dat er ook reeds vroeger daarop gewezen is. De heer VersluysAls er visch wordt aangevoerd en goedgekeurd en men laat ze tot den anderen dag staan om ze te verkoopen kan ze sedert ook zijn bedorven. De VoorzitterDit is dan ook eene opmerking waarbij met het vaststellen der nieuwe instructie voor het vischkeuren wel degelijk rekening zal worden gehnuden. Overigens zouden Burg, en Weth. da instructie voor het keuren van vleesch ook eens kunnen nagaan, om te zien of wat in deze gedaan kan worden. De heer Versluijs neemt daarmee genoegen en de onder- bavige post wordt z. h. s. goedgekeurd. Bij hoofdstuk V, aid. 2, art. 2 wijst de Voorzitter er op, dat, zooals men uit de mcmorie van toelichting kan zien, weer een tamelijk bedrag voor verniouwing van bestrating is uitgetrokken. Bij de behandeling van hoofdstnk VIII, afd. 2, art. 1 wordt bij gemotiveerd besluit aan het Burgerlijk Armbestuur een subsidie verleend van f 5000. De verdere posten der uitgaven geven tot geen discussie aanleiding. De heer Grenu, die zich toen even moest verwyderen, heeft niet geheel bygewoond de discussie over de verhooging van het salaris der ambtenaren ter secretarie, en is er daarom toen niet verder op ingegaan hij vindt evenwel dat, nu aan Dielernan f 100 verhooging is verleend. men dit bedrag ook uit oogpunt van billijkheid aan De Vos zou moeten geven. Nu wordt het verschil tusschen het salaris dier ambtenaren nog al in 'toogloopend en De Vos doet toch ook goed zijn best. Dat hij nog andere inkomsten geniet isvoorwerk dat hij thuis doet. De Voorzitter merkt op dat de Raad besloot om aan Dieleman iets meer te geven nithoofde deze de aangewezen per soon is om den secretaris bij afwezigheid te vervangen en zyne verantwoordelyk dan grooter is. De heer Moet is er tegen om het salaris van De Vos nog 50 hooger te stellen. Hij zal niet zeggen dat deze het niet verdient, maar men moet toch met de financien ook rekening houden. De heer Van den Hoek merkt op dat het 9alaris dezer ambtenaren toch ook wel wat verschillen mag. In al,emeene ontwikkeling zal Dieleman toch ook hooger dan De Vos staan. De heer Dees vindt het jammer dat de heer Grenu niet de gehcele bespreking heeft bijgewoond, daar hij er dan voldoende mee op de hoogte zou geweest zijn, wat de oorzaak was dat aan Dieleman f 100,verhooging is gegeven. De heer Grenn verklaart hierop niet verder meer te willen ingaan en geen voorstel te doen. De heer Dees verlaat de vergadering. Alsnu komen in behandeling de IXHOnSTEK. Bij hoofdstuk III, afd. 3, art. 3, opcenten personeele be- lasting, uitgetrokken op 7494,8lj, en voor 1902 op f 5470,581 terwijl in 1901 ontvangen is 5894,81 J, brengt de Voorzitter de opmerking der commissie van onderzoek ter sprake. dat de opbrengst thans zoo aanzienlijk hooger is geraamd. Dat is een gevolg van de aangewezen nieuwe regeling en na al hetgeen destijds bij de behandeling daarvan gezegd is, gelooft hij dat het onnoodig is, daarover nog verder inlichtingen te geven. De heer Visser zegt dat het der Commissie is opgevallen dat de verhooging nogal aanmerkelijk is, hooger dan oor- spronkelijk is gezegd, en dat die verhooging op een betrek- kelyk gering aantal personen zal drukken. De heer MoesHet drukt voornamelijk op hen die zicb de luxe veroorlooven in een groot gebouw te wonen. De heer Visser Maar er zyn vele neringdoenden die voor het uitoefenen van een bedrijf een groot perceel moeten in gebruik nemen en die worden toch ook zwaar getrotfen, al is het voor hen geen luxe. De heer MoesDat betreft dan toch ook weer de groote zaken, waar ruim in verdiend wordt. Bnitendien, voor eenige jaren is door de wijziging in de hefting der personeele be- lasting het bedrag der opcenten met een paar duizend gulden verminderd, en zal het dus nn ongeveer op hetzelfde bedrag komen. De heer Visser bl\jft van meeniog dat het voor neringdoenden die groote perceelen noodig hebben een zwaren druk is. De Voorzitter ziet geen kans het te veranderen. De post wordt z. h. s goedgekeurd. By afd. 5 art. 2, belasting op tooneelvoorstellingen en andere openbare vermakelijkheden moet de heer De Jonge een woord van protest doen hooren en wil hij voorstellen dien post te verminderen, daar hij er zijn gemoed niet mee wil bezwaren mede te werken aan het heffen eener belasting, eene die ontvangen wordt voor muziek en dansen op Zondag, en alzoo de gemeentekas te spekken door geld ontvangen voor het lnten plaats hebben van gelegenheden die strekken tot ontheiliging van den sabbath, en welk geld niet tot zegen kan strekken. Afgezien nog daarvan dat door die muziek- en danspartijen de ingezetenen. wonende in de bunrt der lokalen waar die plaats hebben, er veel last van ondervinden en hunne rust daardoor ten zeerste verstoord wordt. Hij wil daarom voorstellen den post met het bedrag dat voor die Zondagvermakelijkheden ontvangen wordt te verminderen. De heer Moes merkt op, dat ook hy tegen die muziek- eu danspartijen is en daarom, als hij waarnemend burge- meester is, daaitoe Zaterdag- en Zondagavond geen vergun- ning geeft. De Voorzitter Dcraad kan gerust dat bedrag schrappen, maar het dansen zal daarmede, zoolang ik er over te be- schikken heb, niet ophouden. De heer De Jonge Maar ik kan toch, overeenkomstig art. 135 der gemeentewet, een voorstel indienen tot wijziging der verordening. De Voorzitter: Daartoe liebt u het recht, maar zoolang ik de verordening achter mij heb, en ik de verantweordelijke persoon ben, zal ik vergunning geven. Wanneer eene wijziging der verordening mij van die verantwoordelijkheid ontlast, rust die op den Raad en zal die er dan ook de oorzaak van zijn als tengevolge een algeheel verbod het politiekorps moet worden uitgobreid. De heer De Jonge: Het is voor mij en een groot aantal ingezetenen volgens ons geweten niet verantwoord, dat znlke toestanden worden bestendigd en ik zou daarom gaarne zien dat de verordening werd gewijzigd. De Voorzitter: Dan zult u daartoe achriftelijk een voorstel moeten indienen, en met een nieuwe verordening voor den dag moeten komen, want u zult toch niet kunnen vergen dat personen, die met u op dit punt van gevoelen verschillen, uw idee daaromtrent gaan uitwerken. De heer De Jonge zegt toe dit te zullen doen, maar wil thans den post schrappen, voor de bedragen van 's Zondags. De Voorzitter Als je daarvoor geen belasting wilt innen zal je juist die gelegenheden in de hand werken, want, waar men er nu allicht met het oog op de belasting tegen op ziet om te laten dansen, zou men het dan geheel vrij kunnen laten doen. Van uwe gemoedsbezwaren, waarvoor ik eerbicd heb, zouden dan groote uitgaven het gevolg zyn, daar nitbrei- ding der politie daarvan noodwendig het gevolg zou zijn. De heer De KoeyerIk zou juist derken dat het omge- keerde het geval was. Ik weet het niet bij ondervinding, maar heb al dikwijls gehoord dat de buron er veel last van ondervinden en daarop moet de politie dan toch toezion. De Voorzitter: Van die vermakelijkheden, waarvoor ver gunning gegeven wordt, weten we nu waar die zijn, en kan daarop dus gemakkelijk toezicht uitgeoefend worden. Als het verboden wordt, doet men het evenwel toch, maar dan verapreidt men zich over heel de gemeente. Dan worden lui op den loer gezet om te waarschuwen als er politie komt, die dan natuurlijk niets onbehoorlijks meer ontdekt en om een heelen avond een man voor al die huizen te zetten zou een groote uitbreiding van persoqeel vorderen. Men kan het niet tegcngaan, de geest der menschen is eenmaal zoo. Ziet maar eens 's Zondags in de Noordstraat, dan is het daar z<5b druk, dat men haast niet passeeren kan, en de lui zijn jolig, ook zonder een enkelen borrel te hebben gedronken. Er zijn personen die by voorkeur een toestand naapen, die ik, even goed als u, ten zeerste afkeur. 't Was onlangs nog om 4 ure, bij het uitgaan der kerk, dat een groepje jongelui er schik in had om zich waggelend en zingend door de straat te bewegen. Wanneer ze evenwel een man met blinkende knoopen zien, z(jn ze dadelijk geheel bedaard. Het is eenmaal zoo. Vroeger werd er clandestien meer gedanst en onder nog erger omstandigheden, dan thans, nu het getolereerd is. De heer De Jonge: Dat moge nu al waar zijn, maar wij, als overheid, die niet alleen moeten waken voor de tijdelijke, maar ook voor de geestelyke belangen der ingezetenen, kunnen niet gedoogen dat in strijd met ous gemoed op Zondag zulke zaken worden toegelaten. Wil men het dan toch doen dan moeten die personen dat zrtf verantwoorden. maar als wij het sanctioneeren dragen wij dien lost op ons eigen geweten. De Voorzitter wil het deel van dien last van den heer De Jonge gernst voor zijne rekening nemen De heer Moes: Vroeger hoorde men er toch niet zoo van dat de ingezetenen er last van hadden. Als het verboden is loopen ze ook gevaar verbaliseerd te worden. De VoorzitterEn wat krijgen ze dan nog voor straf als het al eens gelukt proces-verbaal op te maken De heer Moes Ja, misschien te weinig. Doch er wordt nu reel geklaagd dat men last ondervindt met de meiden. Als de muziek begint zijn ze niet meer te houden. De Voorzitter Men kan het volk niet geheel aan banden leggen en nu hebben de liefhebbers nog eens een enkele maal genot, maar als men 'tverbied niet meer. De heer MoosO, ik 9preek niet van de hoogdagen. Met Kerstdag, nieuwe jaar, Paschen en Pinksteren, geef ik, als ik er over beschikken moet, ook vergunning. De heer Versluijs Maar als het overlast veroorzaakt dan heeft men er toch in de week even goed als Zondags last van. De heer De Jonge: Ja, maar ons getnoedsbezwaar is voornamelijk tegen het plaats hebben dier pariijen op Zondag gericht en dan ondervindt men er meer last van omdat de menschen dan juist thuis zyn en zij in hunne rust worden gestoord De heer Versluijs is het met den Voorzitter eens dat men er beter toezicht op kan houden als bet tot enkele gelegen heden beperkt is, dan wanneer het over de geheele gemeente is verspreid. Buitendien, geheel tegenhouden kan men het toch niet, want men moet bedenken dat Ter Neuzen geen plattelandsdorpje meer is, maar een plaats met bijua 10,000 zielen. Hij weerspreekt ook dat de muziek aanleiding zou geven tot ergerlijke feiten. Van de andere gelegenheden weet hij het zoo niet, maar in de omgeving van Borgman, in de Nieuwstraat, waar ook muziek gemaakt wordt, hoort men van die atraatschenderijen nooit. De heer De Jonge beweert dat de gemeente Ter Neuzen door het heffen der belasting eene premie zet op de Zondags - ontheiliging. Laat men in de week muziek maken zooveel als men wil, maar des Zondags niet. De ingezetenen, ook velen van hen die niet tot de partij van spreker behooren, zouden er dankbaar voor zijn, als het verboden werd. en ook vele ouders, die niet gaarne hunne kinderen naar die lokalen zien trekken. De heer GrenuLaat de ouders dan die kinderen thuis- houden. De heer De Jonge Ja, dat is een prachtig ideaal, maar niet gemakkelijk uitvoerbaar en daarom zouden de ouders zoo dankbaar zijn als de overheid een handje hielp. De heer GrenuAls ze dan weten dat er van hen kinderen in zijn, moeten ze de politie verzoeken die er uit te halen. De heer De JongeDan zou de politie het zeker wel te druk krygen. De Voorzitter: Het zou toch nog eerder te doen zijn, dan overal te gaan naspeuren of het verbod tegen dansen niet werd overtreden. De heer De Jonge zou van den onderhavigen post 200 willen schrappen dat bedrag zal naar hij vermoedt, de Zondagsbelasting ongeveer opbrengen. De Voorzitter: O, dat kan nog juist, dan hebben we nog 39 voor onvoorziene uitgaven over. De geheele post kan men wel laten verrallen, dan verhoogen we den hoofdelyken omslag maar met f 1000. De Versluijs wijst op het Leger des Heils. De menschen die in die buurt wonen hebben daarvan zeker ook geen overlast, al geschiedt hetgeen daar plaats heeft ter verheer- lijking van God. De heer De JongeEr wordt daar toch niet gevloekt en getierd. De menschen worden daar niet opgewonden door dans en drank. De Voorzitter: Onder het dansen wordt niets gedronken dan bier. Verschillende leden uiten teekenen van twijfel. De VoorzitterIndien u weet dat het andcrs is, heeren, stelt mij dan in de gelegenheid proces-verbaal op te maken, maar kom niet met algemeenheden die niets bewijzen. Het is 0 zoo moeilijk om op dat gebied overtredingen te constateeren, want ik wil niet hebben dat mijn personnel daartoe langs slinkeche wegen tracht te geraken. En zoolang er nu geen bewijzen zijn, kan men niet zeggen dat het anders is. De heer De JongeOch kom Kootje de Nering is op dat gebied wereldberoemd De heer De Koeyer: Waarora moet dat juist des Zondags gebeuren Buiten de hoogdagen zijn er toch nog 5 dagen in de week. De heer Versluijs Maar als men het des Zondags verkeerd acht, kan men consequent zijnde, het toch in de week ook niet goed vlnden. De heer De JongeNeen, maar ik wil er ook rekening mee houden, dat Ter Neuzen zooals u zooeven zei een plaats is van bijna 10,000 zielen en daarom eenige vrijheid toestaan. De heer De KoeijerJuist, maar als ik geheel naar eigen idee moest oordeelen zou ik het liever in het geheel niet zien. De heer De Jonge Als men het heelemaal wil afschaffen, vind ik hot nog beter. De heer Moes Maar wat dan. Wilt u het dan gratis laten plants hebben De heer De Jonge Neen, de verordening wijzigen. De heer VisserMaar dan zou u misschien het maken van muziek des Zondags door de strateu ook willen veroieden. De heer De JongeZeker. De heer Visser Daaraan zou ik niet willen meewerken. De heer De Jonge De straat is neutraal terrein. Eene processie mag ook niet uit dat oogpunt op straat komen, om andcrsdenkenden niet te kwetsen, en daarom zou ik op straat algeheele rust willen handhaven, omdat het maken van muziek op straat ook verschillende personen kwetst. De heer Versluijs: Maar waar moeten we dan toch wel geraken De heer Van den Hoek: In een doolhof! De heer Moes: Ik heb, zooals bekend, bezwnar tegen dat dansen op Zondag en ofschoon ik een heel eind met den heer De Jonge meega, doe ik dit toch niet in allcs. Het was daarom beter dat deze een bepaald voorstel gedaan had, dan wist men wat hij wilde. De heer De Jonge zal een voor.tel tot wijziging der verordening indienen De Voorzitter herhaalt, dat hij, zoolang hij de verordening achter zich heeft, zal handelen zooals hij meent, dat het 't best is. De heer De JongeDat is uw recht, en ik maak er u ook geen verwijt van maar mijn recht is 't, om :e protesteeren tegen iets, waartegen mijn geweten zich verzet. De heer Versluijs: Maar wat zou u dan toch wel van Ter Neuzen willen maken De heer De Jonge Dat is een vraag die naar ik meen niet te pas komt. U is gekozen onder liberals vlag en kunt als zoodanig denken en handelen, ik evenwel ben gekozen onder antirevolutionaire vlag, en daarom wil ik ook als antirevolutionair protesteeren tegen die Zondagsontheiliging, ontstaande door het toelaten van muziek en dans. De heer Van den Hoek: Als men naast een kerkwoont, of naast iemand die een orgel heeft ondervindt men's Zondags ook hinder. De heer Moes Die vergelijking gaat niet opmen moet nn niet te kettersch worden. De heer Versluijs Maar als u dat belastinggeld niet hebben wil moet u consequent zijn en ook het vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank, f 1268,75, ook niet willen innen, want de drank is in vele opzichlen de oorzaak van die baldadigheden. I)e heer Van den HoekDat is volgens de wet. De heer Versluijs weet dat wel, maar als men consequent wil door redeneeren is dat toch ook geen eerlijk geld. De heer De KoeijerDaar spreken wy niet nict over, wij hebben hot over het dansen op Zondag. Op verzoek van verschillende leden sluit de Voorzitter de discussie en brengt het voorstel van den heer De Jonge, om den post belasting vermakelijkheden met f 200 te verminderen iu stemming. Dit wordt verworpen met 8 tegen 2 stemmen, voor de heeren De Jonge en De Koeijer, tegen de heeren Grenu, Van de Velde, Versluijs, Moes, Van den Hoek, De Feijter, Hurtc en Visser. De heer Moes motiveert zijn stem tegen het voorstel door te zeggen dat hij er niet voor kan stemmen uithoofde hij de strekking van het id£e van den voorstellet- thans niet kan overzien. De hoofdelijke omslag wordt uitgetrokken op een bedrag van 22000, evenals het vorig jaar, het maximum dat mag geheven worden. Z. h. s. worden de ontvangsten evenals de uitgaven gcsteld op een bedrag van f 66,463,48f en daarna de geheele begrooting met algemeene stemmen goedgekeurd. IO. Omvraag. De heer Versluijs Uit de herhaalde oproeping in de couranten leid ik af, dat zich, ondanks f 150 voor het verplicht bezit der Frnnsche taalakte is uitgeloofd, nog geen sollicitanten voor de betrekking aan school B hebben opgedaan. Heeft het Dag. Best, soms al een idee hoe te handelen wanneer ook thans geen sollicitanten opkomen. De VoorzitterJa, we zullen dan het salaris nog hooger moeten stellen. De heer Versluijs vr.iagt of het alsdun geen overweging zou verdienen ook aan een der andere acholen onderwijs in de Fransche taal te laten geven, b.v. aan school C of school A. Dm zou men wellicht aan school B met een gewoon onder- wijzer van f 500 kunnen volstaan, terwijl aan die ande e scholen onderwijzers met taalakten verbonden zijn, die dan met dat onderwijs zouden kunn n worden belust. De Voorzitter herinncrt, dat Burg, en Weth. getracht hebben een der onderwijzers van de andere scholen met taalakte naar school B over te plaatsen, doch dat daarvoor niemand te vinden was. De heer Versluijs zegt nader dat hij bedoelt het onderwijs zelf aao een der andere scholen te laten geven. Aan school A wordt nu herhalingsonderwijs gegeven, maar aan school C is niets verbonden. Liet men daar taalonderwijs geven, dan zou dat aan school B worden vcrlicht, wat het aantal kinderen betreft, en tevens zou men het voordeel hebben dat de kinderen van school C niet om half vier de school behoeven te verlaten om naar Bchool B te gaan voor de Kransche les moetenz e dan ook nog voor de geopende brug blijven wachten, dan schiet er van het uur les dat ze krijgen niet veel meer over. De VoorzitterHet zou met het oog daarop misschien ge- wenscht zyn dat de kinderen die taalonderwijs moeten genieten alien op school B werden geplaatst, maar dat ondervindt ook weer bezwaren door andere broertjes of zusjes die met hen op een andere school gaan. De heer Van den Hoek merkt op dat uitvoering van het ides van den heer Versluijs niet mogelijk is zonder wyziging der verordening. De kosten zouden voor 't begin een 800 bedragen. De heer Versluijs meent dat er geen bezwaar kan zijn tegen wijziging der verordening en de kosten zyn toch zoo hoog niet. Buitendien, 't is in 't belang van 't kind. De heer Van den Hoek zon geen bezwaar maken om dc uitgave te doen. De heer Visser steunt het denkbeeld van den heer Versluijs. Dj heer Moes heeft ook al eens over zoo eene regeling ge- dacht. De oproeping is thans evenwel gedaan en het resultaat daarvan dicnt men af te wachten. Levert het geen resultaat op, dan kan men verder zien. De heer Versluijs stemt dat toe. Hij heeft dan ook alleen het idee fe berde gebracht om dit eventueel, als men ook thans niet sliagde, te overwegen. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. Trekking op Maaudag 6 Oct. 1902. 5c Klasse. 13e Lijst.. Prijzen van 100 en daarboven. No. 1031 5000. No. 5122 15907 18276 1000. No. 2404 6514 8248 13627 17343 18720 400. No. 1242 4662 4806 6163 7754 10810 12407 17318/200. No. 2174 2907 4187 10636 10966 11923 12115 13999 15929 100. Prijzen van 70. 141 2909 4968 7409 9776 12722 181 2924 5083 7528 9849 12724 241 2926 5054 7709 9865 12963 411 3169 5416 7728 10016 12978 417 3210 5440 7770 10051 13001 5'0 3259 5464 7772 10061 13053 571 3329 5465 7792 10307 13157 610 3450 5459 7809 10346 13185 680 3609 5593 7892 10384 13401 793 3747 5607 7948 10427 13418 885 3801 5658 7992 10441 13452 916 3825 5766 8047 10491 13535 967 3836 5769 8067 10556 13619 1243 3885 6773 8142 10652 13690 15277 1307 3974 6241 8261 10689 13790 15293 1458 4057 6440 827! 10738 13883 15607 1464 4202 6497 8289 10915 13917 15666 1506 4354 6515 8484 11263 13951 15721 1515 4538 6731 8651 11548 13962 15749 1619 4585 6893 8769 116H 13988 15785 1642 4611 6901 8780 11917 14038 15897 1726 4625 7030 8814 12075 14158 15927 1818 4C28 7033 8831 12186 14209 16029 1836 4641 7041 8853 12289 14340 16094 1849 4686 7196 8962 12328 14377 16095 1980 4884 7243 9239 12489 14439 16116 2315 4706 7289 9461 12563 14592 16233 2408 4779 7309 9585 12657 14646 16293 2475 4791 9719 12693 14561 5e klasse I2e lijst7289 m. z. 17289 met 70. Trekking van Dinsdag 7 Oct. 1902. 5e Klasse. 14e Lijst. Prijzen van f 100 en daarboven. No. 15284 2000. No. 676 2593 2598 19450 1000. No. 11416 13697 17466 400. No. 13 132 5399 5712 18509 f 200. No. 1428 1927 2333 9009 10592 12518 14081 14649 16902 17993 20753 100. Prijzen van f 70. 38 2638 4883 8221 10567 12452 15055 17646 19103 74 2816 5326 8283 10729 12487 15093 17781 19146 120 2903 5381 8286 10801 12595 15189 17791 19162 150 2918 5696 8333 10840 12622 15340 17805 19416 174 3008 5732 8420 10903 12742 15395 17972 19461 447 3049 5787 8457 10935 12786 15523 18002 19590 507 8125 5813 8582 11014 13287 15637 18045 19639 545 3190 5S37 8792 11113 13290 15821 18153 19766 558 3287 5860 8804 11140 13477 15828 18203 19886 600 3537 5930 8825 11250 13898 16227 18206 19916 661 3645 5990 8926 11334 13950 16258 18240 19963 670 3676 6100 9156 11440 14)12 16275 18260 19973 800 3679 8170 9314 11579 14165 16680 18337 19983 1058 3*80 6225 9381 11580 14168 10728 18515 20026 1137 3697 6315 9426 11752 14244 16874 18568 20064 1141 3727 6412 9511 11837 14275 16958 18644 200S6 1337 3986 6498 9529 11847 14301 17000 18806 20123 1468 8989 6732 9601 11953 14375 17083 18957 20131 1798 4012 6888 9607 12107 14487 17338 18972 20290 2049 4108 6985 9616 12154 14540 17434 18985 20340 2106 4226 7455 9732 12204 14578 1747 5 19052 20577 2213 4600 7704 9765 12262 14616 17488 19079 20581 2346 4618 7805 9916 12289 14664 17491 19083 20723 2361 4665' 7960 10030 12378 14732 17640 19092 20731 2537 4787 7979 1(069 12423 15053 17644 19102 20907 2539 4812 8094 10502 Trekking van Woensdag 8 Oct. 1902. 5e klasse. 15e lijst. Prijzen van f 100 en daarboven. No 3655 7884 15804 16938 1000. No. 4877 6308 13629 19869 400. No. 1457 13778 15361 200. No. 1948 3659 4195 4656 11994 12367 12720 14135 14964 15051 18131 18732 20962 100. Pry zen var 1 70. 143 3824 6427 8021 10544 13040 14913 17317 19249 224 3954 6470 8126 10559 13141 (5003 17418 19302 310 3985 6473 8307 10647 13236 16029 17435 19429 397 3999 6550 8423 11 653 13243 150..8 17460 19477 494 4036 6574 8436 10691 13252 15146 17501 19496 5S6 4069 6676 8496 10819 13297 15167 17541 19531 312 4155 6692 8561 10843 13307 15231 17590 19577 815 4279 6703 8567 10975 13376 15327 17607 19615 1812 4312 6746 8708 11085 18431 15344 17615 19628 1816 4397 6822 8717 11087 13526 15383 17664 19665 1925 4464 6974 8791 11124 13712 15456 17669 19703 2(106 4799 7063 8902 11168 13771 15460 17770 19841 2160 4824 7076 8918 11306 13810 15501 17919 19J40 2194 5060 7121 8943 11606 13877 15538 17970 19947 2256 5109 7125 8982 11654 138s8 15715 17984 20065 2286 5389 7177 9127 11721 14002 15724 18006 20080 2329 5499 7277 9299 11728 14184 15911 18035 20171 2439 5531 7324 9315 11744 14241 15933 18290 20196 2782 5542 7392 9316 11902 14299 15935 18363 20227 2885 5709 7467 9403 11943 14361 15973 18521 20332 2391 5756 7481 9450 11996 14448 16325 18541 20384 2913 5778 7556 9679 12069 14479 16336 18545 20573 2935 5833 7668 9756 12150 14512 16484 18589 20640 2950 5844 7679 9874 12257 14541 16643 18768 20642 2999 5904 7691 9930 12271 14683 16664 18814 20705 8051 5953 7712 9956 12366 14795 16704 19027 20729 3553 5973 7739 10082 12)70 14827 16732 19028 20765 3647 5987 7851 10287 12562 14831 16812 19113 20932 8779 6066 7881 10344 12673 14846 17064 19220 20983 3818 6408 7966 10509 12796 14892 17131 Trekking van Donderdag 9 Oct. 1902. 5e klasse. 16e lijst. Prijzen van f 100 en daarboven. No. 13775 31000. No. 1774 9987 18053 1000. No. 4295 18316 20924 400. No. 2336 4729 6122 12804 15768 200. No. 3992 6186 7785 9149 9936 10541 12068 12143 15176 18558 1909S 19805 100. Prijzen van 70. 63 2222 4590 6707 9911 12106 14511 109 2225 4594 7088 9958 12179 14617 117 2292 4675 7197 9993 12184 14640 130 2227 4784 7249 9889 12682 14773 227 2548 4818 7267 9995 12608 14867 335 2621 4875 7349 10014 12618 14879 456 3002 5096 7363 10027 12619 15016 648 3034 5170 7768 10040 12626 15036 661 3068 5230 7923 10226 12629 15142 672 3092 5450 8116 10560 12815 15308 778 3256 5646 8252 10667 12945 15338 799 3265 5785 8402 10709 12948 15521 805 3419 5757 8432 11218 13054 15629 997 3441 5811 8489 11233 13233 15676 1003 3482 5887 8556 11264 13383 15687 1073 8577 5966 8601 11449 13557 15699 1126 8674 6012 8647 11459 13655 15738 1195 3690 6226 8906 11569 18717 16107 1240 3794 6292 8999 11704 18769 16168 1451 8795 6311 9024 11807 13860 16180 1512 3867 6365 9206 11848 13960 16244 1598 3922 6386 9250 11895 13963 16276 1729 4014 6500 9484 11896 14072 16304 1777 4267 6511 9581 12060 14188 16308 1909 4335 6549 9628 12071 14247 16438 2080 4338 6644 9864 12080 14328 16569 2101 440S 6695 9883 12083 14362 16595 2127 4578 Trekking van Vrijdag 10 October 5e klasse. 17e lijst. Prijzen van f 100 en daarboven. No. 14436 f 100 met premie van 3000. No. 15714 400. No. 17603 100. Prijzen van 70. 550 2569 7339 9303 10904 11856 15220 19750 472 4936 7687 10507 11094 12752 17378 20261 1536 5680 8450 10741 11571 15075 187 13 20385 2459 6258 14727 16313 19089 14769 16349 19115 14775 16401 19210 14860 16411 19292 14861 16633 19326 14942 16663 19355 14962 16894 19366 14979 16934 19518 15033 17094 19607 15088 17283 19635 15147 17482 19813 15172 17502 19966 15243 17584 19990 17783 20112 17849 20200 17928 20201 17995 20378 18065 20424 18318 20426 18399 20427 18407 20462 18503 20522 18557 20567 18898 20617 18905 20858 18924 20875 19001 20881 19054 20 995 16925 19111 16940 19168 17042 19171 17170 19447 17210 19471 17354 19480 17476 19504 17518 19678 17570 19900 17586 19980 17696 19987 17767 20208 18031 20345 18034 20105 18102 20 01 18341 20'46 18629 20615 18 .55 20625 18679 20628 18738 20641 18815 20657 18335 20703 18840 20711 18940 20763 18943 20850 18971 20884 19038 £0949 1902.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 10