voor Zeeuwsch-Vlaaadsjea. Herhaalde Oproeping. AAMSTEliM No. 4287. Dinsdaa: 7 October 1902. A 1 g 0 32 8 s a Hieuws* ©a Advertaatieblad aanbesteden: Gemengde berichten. H I NBES W S T. HINDERWET. 42" Jaaraang. Onderwijzer met akte Fransch Telegrafische berichten. Inzending van advertentien voor 3 uren op den dag der uitgave. Bi,j deze courant belioort een bijvoegsel. Eerste Perceel. Het uitbreken der keibestrating op de Markt en het op- nieuw hestraten der Markt met te leveren Waalkliukers en oude aanwezige keien. Tweede Perceel. Het hestraten van den stationsweg met oude aanwezige keien, beneyens het leveren van Kant steenen. TER NEUZEN, 6 October 1902. Januari 38 22 s., 4 k., 3 ij., 9 1. 75547 Februari 31 19 s., 3 ij., 2 k., 7 1. 65574 Maart 37 15 8., 5 ij., 4 pa., 8 k., 2 h., 7 1. 57362 April 35 16 s., 5 ij., 2 k., 2 h., 1 m., 9 1. 63409 Mei 35 17 s., 2 ij., 2 h., 2 pa., 1 k., 11 1. 59028 Juni 42 18 s., 6 h., 5 k., 3 ij., 1 pa., 9 1. 87627 Juli 38 17 s., 6 h., 4 ij., 1 k., 1 pa., 9 1. 77045 Augustus 39 19 s., 6 h., 3 k., 2 ij., 1 tu., 1 pa., 7 1. 81209 September 88 18 s., 8 h., 3 ij., 2 k., 1 pa., 6 1. 84340 333 651141 ABONNEMENT: Voor Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,—. Ir&nco per post: Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,82 Men abouneert zich '05 aile Boekhandelaars, Poatdirecteuren en Brieven- bushoudera. (Ill Hi ADVIRTENTl£l«: Van 1 tot 4 regelt> 0,40. Voor elken rage! meer 0.16, Bij directs opgaaf ran driemaal plaatsing derxelfda adrertentie wordt la pijjs alechts tf eemul berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimts berekend. Itl« bind ver.«blj.l Woea.8»a- en VrlJrH>«av»n.l, ■l«tte«.»nderd «p Feeridagen^q^^rma^^^ T«t Weaaea Bargemeester en Wethoaders van TER NEUZEN, gezien de artt. 6 en 7 der Hinderwet (Staatsblad no. 222 van 1896), maken bekend dat op heden ter gemeente-secretarie ter visie is gelegd een vcrzoek van JOANNES VERBIEST, slachter, te Ter Neuzen, om vergnnning tot het oprichten eener SlaetiteriJ, in een steenen schnnr, staande in den Achterweg, op een ge- deelte van het perceel kadastraal sectie C 856 en dat op naandag. O October 190S, des namiddags van 3 tot 4 nren, ten raadhuize dezer gemeente, gelegenheid zal worden gegeven om tegen het maken dier inrichting bezwaren in te brengen en deze mondeling of schriftelijk toe te lichten. Ter Nenzen, 6 October 1902. Burgemeester en Wethouders voornoeird, J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. L. OOSTERHOFF. Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZBN, gezien de artt. 6 en 7 der Hinderwet (Staatsblad no. 222 van 1896), maken bekeud dat op heden ter gemeente-secretarie ter visie is gelegd een verzoek van ACHILLES LUDOVICUS DESIDER1US MARIA ANGELUS BR1L, handelaar te Sas van Gent, om vergunning tot het plaatsen eener electrisclie motor, in eene loods staande aan den Stationsweg te Ter Neuzen, op een gedeelte van het perceel kadastraal sectie B 508, ten einde de aanwezige zaagmachines in werking te brengen en dat op .HaHndng, 30 October lOOS, des namiddags van 3 tot 4 uren, ten raadhuize dezer gemeente, gelegenheid zal worden gegeven om tegen het maken dier inrichting bezwaren in te brengen en deze mondeling of schriftelijk toe te lichten. Ter Neuzen, 6 October 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL. Burgemeester. J. L. OOSTERHOFF, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN roepen op 9ollicitauten naar de betrekking van bij het openbaar lager onderwijs in die gemeente, op eene aanvangsjaarwedde als onderwijzer van f 500,met vier vijfjaarlijksche verhoogingen »an 50, Het bezit der akte voor de Fransche taal is vereischte, waaraan eene jaarwedde van f 150, is verbonden. Voor het bezit van andere akted, genoerad onder m, n, p, v en r^'8 vaa art. 2 der wet op het lager onderwijs, die evenwel geen vereischte zijn, wordt bij het geven van onderwijs daarin, voor elke akte 75,vergoeding gegeven per jaar. De tegemoetkoming iu de huishuur bedraagt voor de kom 60,en daarbuiten 50, per jaar. De sollicitatiestukken kunnen tot en met 26 October a. S. bij den Burgemeester worden ingezonden. Ter Neuzen, 1 October 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. L. OOSTERHOFF, Secretaris. Burgemeester en Wethouders der gemeente SAS VAN GENT, zullen op Zaterdag den II October 1902, des voormiddags te 11 unr, in het openbaar ten gemeentehuize, in twee perceelen, De aanwijzing zal geschieden op den dag der aanbestediug, des voormiddags te 9y3 uur. Het bestek ligt ter inzage op de gemeente- secretarie, alwaar ook nadere inlichtingen zijn te bekomen. Bestekken zijn ook tegen betaling van 0,60 verkrijgbaar bij den gemeente-secretaris. Sas van Gent, den 29 September 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JOH. VERSCHAFFEL, Burgemeester. F. P. J. STUBBlS, Secretaris. Verplaatst zijn de volgende kommiezen bij 's Rijks directe belastingeu met ingaug van 6 Oct.T. B. Tas van Sas van Gent naar Oud Beijerland (tijd.) met ingang van 15 Oct.D. Sloof van Sluis naar Rotterdam en H. Post van Zuiddorpe naar Leiden (tijd.); met ingang van 1 Nov.: J. de Vuijst van Ter Neuzen naar Zierikzee, P. A. Groenewoud van Renesse naar Ter Neuzen, I. Risseeuw van Sas van Gent naar Renesse, A. Looij van LJzen- dijke naar Vlissiugen (haven), L. Michielsen van Oostburg naar IJzendijke, J. de Ronde van Bruinisse naar Oostburg, P. Stoutjesdijk van Koewacht naar Bruinisse, A. van Nieuwenhuijze van Kortgene naar Sas van Gent, J. C. Maat van Kouter naar Veldzicht, J. Kestelo van Hontenisse naar Kauter, A. Beun van Echt naar Hontenisse, P. Bauwens van Oostburg (tijd.) naar Sluis, J. J. de Vuijst vau Kauter naar Koe wacht, J. L. Martens van Kauter (tijd.) naar Kauter, T. L. Coenen vau Well naar St. Jansteen. Het vermoeden dat de vermiste knecht van den schipper P. Paulasse, de 20jarige W. van Loo, uit Middelburg, zou verdronken zijn is helaas bewaarheid. Zaterdagmiddag is na lang- durig dreggen in de Oostbuitenhaven zijn lijk opgehaald, onder de oogeu van zija vader en broeder, die op het bericht der vermissing naar hier waren overgekomen. Gedurende het loopende jaar zijn aan den spoorweg alhier de volgende zeeschepen aangekomen om aldaar te lossen of te laden. Maand. Getal. Geladen met: K. m.inhoud bruto. In deze kolom beteekenen de letters s. stukgoederen ij. ijzer, pa. pijpaarde, h. hout, m. minerie, k. kolen, 1. ledig. Uitgevaren zijn in Januari 26, in Februari 25, in Maart 26, in April 24, in Mei 33, inJuni36, Juli 38, Augustus 39, September 38, totaal 383 zeeschepen. Blijkeus vorenstaandeu staat kwamen alhier gedurende de drie laatste maanden binnen 115 schepen, metende 242,594 M3. (tegen 119 metende 246,924 M\ over dezelfde maanden van het vorig jaar), terwijl uitvoeren 100, tegen 101't vorig jaar. Met bestemming voor Gent werden de drie laatste maanden opgeschut 270 schepen metende 725,549 M3. en van daar kotnende afgeschut 288 schepen. Over dezelfde maanden van bet vorig jaar bedroeg ditopgeschut 287 schepen, metende 732,277 M3. en van daar komende afge schut 288 schepen. In de laatste drie maanden werden voorts opge schut 1522 en afgeschut 1423 binnenvaartuigen in dezelfde maanden van 't vorig jaar 1348 op en 1295 afgeschut. Door den officier van justitie te Middelburg wordt de opsporing verzocht van den 22jarigen Francois Dieleman, metselaarsknecht, laatst wonen- de te Zaamslag, bij vonnis der arrondissements- rechtbank te Middelburg, dd. 5 September j.l. bij verstek veroordeeld tot 5 maanden gevangenisstraf, wegens mishandeling van een ambtenaar gedurende de rechtmatige uitoefening zijner bediening. Axel. Dank de offervaardigheid van vele wel- gestelde katholieken, is het thans zeker, dat er lier eene R. K. bijiondere school zal verrijzen, toegankelijk voor jongens en meisjes. In het voorjaar hoopt men met den bouw te beginnen. Men rekent, dat door het stichten van deze school de openbare een 150 leerlicgen zal verliezen. Zaamslag, 4 Oct. De collecte voor de weduwen en weezen in Zuid-Afrika heeft alhier opgebracht de som van f 674,90. Aan enkele huizen die zijn overgeslagen of waar de bewoners niet thuis waren, wordt de collecte nog gedaan. Van de acht lantaarns, we'ke vroeger op het marktplein stonden, ziin er thans vier opgeruimd. De vier welke er nu nog staan en waarin gas- gloeilicht brandt, geven met hun vieren meer licht, dan vroeger de acht deden. Het verdient echter aanbeveling om deze lantaarns door een geoefende hand te laten behandelen, terwijl het onklaar raken van gloeikousjes veel kosten veroor- zaakt. Een lantaarn waarin dit licht brandt, komt wat de kosten betreft, ongeveer overeen met twee petroleumlantaarns. Stoppeldijk, 4 Oct. Dat onze fanfare eene goede reputatie geniet, blijkt weer hieruit, dat zij gisteren, op vereerende uitcoodiging, het feest der iDstallatie van den burgemeester van Hengstdijk opluisterde. St. Cecilia en niet Amphion, zooals een locaal blad schreef, had weer bijzonder succes, en de prachtige heriuneringsmedaille, haar bij de afscheidsserenade door den burgemeester vereerd, was dau ook wel verdiend. Als eene bijzonderheid mag zeker wel vermeld worden dat aan de rijk voorziene banier een medaille hangt, haar geschonken door den vader van den tegenwoordigen bargemeester, bij diens iustallatie ongeveer 50 jaar geleden. Hengstdijk, 8 Oct. Elk huis getooid met wappereude vlag. De hoofdwegen met groene denuetjes maar keuriglijk afgezet. Op verschil- lende puuten fraaie eerebogen met toepasselijke opschriften. Voor vele woningen extra-versiering. Met tusschenpoozen den ganschen dag kanonge- bulder. 's Avonds bij vele ingezetenen prachtige illuminatie. Hengstdijk zet heden zijne bloemetjes buiten. Den geheelen dag tot laat in den avond prettige drukte, opgewekte stemming; vroolijkheid bereikt somwijlen kookpuntgeen wanklank stoort. Half een, vertrek flink geoefende, kranige eere- wacht. Een uur, aankomst aan de gemeenteschool van onzeu hooggeachten burgemeester keus Harer Majesteit, keus van geheel Hengstdijk een leerling offreert onder lieve, kinderlijke toe- spraak een bouquet, onder een even vriendelijk als gevoelig bedankje aangeuomen, even trelfende als hartelijke complementatie door den president der feestcommissiepassend, hartelijk autwoord van onzen burgemeester. Onder 't luiden der klok vertrek van den stoet naar 't gemeentehuis a. Afdeeling eerewacht b. Faufare St. Cecilia; c. Schoolkinderend. Burge meester, Wethouders en Feest-commissie e. Afdee- liug eerewacht. Aan 't gemeentehuis 't oudste raadslid eomple meuteert in welgekozen woorden, waarna ZEd. een zeer druk bezochte receptie houdt. Optocht naar de wouing van den nieuwen burgemeester, waar alien een allergulst onthaa wacht. Tegen den avond serenade aan't gemeentehuis, verschillende hartelijke toespraken, algemeen //Lang zal hij leven" ^Lang leve onze burgemeester.'" Het zij zoo #Lang leve onze burgemeester hij wijde zijn vele goede kraehten en gaven aan bloei eu welvaart onzer goede gemeente. 's Gravenhage, 6 Oct. De Hooge Raad ont- sloeg van rechtsvervolging de schippers, die zijn veroordeeld tot 3 dagen gevangenisstraf wegens diefstaf van mosselzaad van een paalhoofd, toebe- loorend aan het waterschap Cadzand, op grond dat het waterschap geen eigendom op dat zaad jezat. De Boerengeneraals zijn heden vertrokken naar Brussel en zullen Woensdag Geut bezoeken. londerdagavond zullen zij te's Gravenhage terug- ceeren om Vrijdag Krnger te bezoeken, alvorens naar Parijs te vertrekken. De algemeene vergadering van de Schippers- vereeniging //Schuttevaer" wordt in het laaist van Januari 1903 te Deventer gehouden. Nog altijd huist onder een heg in het open veld onder Oostburg een huisgezin, dat in let voorjaar te voet van IJzendijke naar Budel vertrok en van daar op dezelfde wijze weder naar Oostburg terugkeerde. Onder den blooten bemel verrijkte de vronw intusschen het gezio met een nieuwen wereldburger. De daders van de verleden week gepleegde inbraak in de gemeente Gulpen, op het kasleel van graaf d'Ausembonrg, zijn thans ten getale van vijf, in de gevangenis te Maastricht opgeborgen. Tegelijk met dezen diefstal is een goed geor- gauiseerde dievenbende ontdekt, welke vertakkingen had in Belgieook daar zijn verschillende arresta- tien gedaan en het blijkt, dat deze beuden samen werkten. Eenigen tijd geleden kwam te Haarlem eea persoon zich bij eene dame in het Kenaupark aanmelden, onder voorwendsel, dat hij familiezaken met haar had te regelen. Daar dit aan deze dame verdaeht voorkwam, wenschte zij den ongenooden bezoeker niet te woord te staan, doch nam hem desniettemin goed op. Hoewel zij tot dusver geen aandacht meer op de zaak geslagen had, kwam het gebeurde ver leden week Denderdag, teen zij de rechtszaak van Frans Rosier bijwoonde en in hem herkende den persoon, die indertijd zich bij haar had aaugemeld, weder haar in gedachten. Met een en ander heeft zij nn den rechtercommissaris in keanis gesteld. Dat een vos wel zijn haren maar niet zijn streken verliest, is weer eens te Apeldoorn ge- bleken. De omstreken werden in den laatsten tijd onveillig gemaakt door een vos, die overal waar hij maar kon, kippen stal en oppeuzelde. Eindelijk is de vos gevangen. 't Bleek een tam jong beest te zijnde eigenaar, die 't dier voor zijn plezier hield, zal hem voortaan secuurder opslniten. De eigenaar van een boterfabriek te Bussum verzocht Vrijdag adsistentie van de politie te Amsterdam, omdat waren gestolen ruim 500 bons die in zijne depots aldaar Techt geven op fraaie cadeanx. Deze depots zijn gevestigd in tal van winkels in de volksbnurten en het zal moeilijk vallen als deze bons worden aangeboden, uit te maken, of ze werkelijk zijn toegegeven op de afgele- verde boter. De heer B., inspecteur der Raiffeisenkassen te Utrecht, heeft Donderdag van een inspectiereis terugkomande, onder Maarssen met zijn motor- rijwiel een ongeluk gekregen. Een rijtuig willende passeereu, maakte het daarvoor gespannen paard plotseling een geweldigen sprong naar links, waardoor de heer B. voor de keus stoud of tegen het paard te rijden, en de grootste ougelukken te veroorzaken, bf in voile vaart met zijn machine tegen een ijzeren hek te vliegen. Hij verkoos het laatste, doch ten koste zijner machine, die vernield werd. Hij zelf kwam met eenige kwet- suren en geschenrde kleeren vrij. De voerman, die ondanks de waarschuwingssignalen van den heer B. niet de minste ruimte voor uithalen maakte, beweerde door den hevigen storm en het geratel van zijn eigen rijtuig deze niet gehoord te hebben. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 1