Gemengde berichten. Telegraflsche berichten. De Boeren-Generaals te Middelburg. Arromlissements-rechtbank te Middelburg. Kantongereclit te Ter Neuzen. Daar het van 's morgens af hard waaide en bet 's middags volop begon te regenen was de straatversiering gauw een bedorven boel en menigeen was zelts genoodzaakt de driekleur in te halen wilde zij niet aan flarden gaan. Het weder was ook 's avonds nog zoo on- gunstig, dat van bet brengen van eene eigenlijke serenade door de fanfare geen sprake kon zijn en deze vervangen werd door eene muziek- uitvoering in de school waarbij de feestvierende familie tegenwoordig was. De heer Imandt tracteerde's avonds de muzi- kanten en ik mag vooral niet vergeten te ver- melden dat ook de schoolkinderen flink door hem werden bedacht. Dadelijk na de officieele en officieuse zaken werden koeken en chocolade voor den dag gehaald en het was een genot de kleinen zoo naar hartelust te zien smullen. De lste October was alzoo voor zeer velen een zeer aangename dag; ook voor den jubilaris zelven moet bet een genoegen geweest zijn van zooveel belangstelling zicb omringd te zien te ontwaren dat hi) zich hier in zijne betrek- king bij elk bemind beeft gemaakt. Dat de beer Imandt nog lang in onze ge- nieente tot heil der jeugd moge werkzaam blijven, wenscben wij van barte. In aanslniting met het telegram in one vorig nummer schrijft onze correspondent De hoop, dat de dag van 1 October een zonnige herfstdag zou zijn, werd helaas niet verwezenlijkt. Den ganschen dag was het bui'ig weer, af en toe goot het. 1 och bleek znlks de opgewekte stemming van de Middelbnrgsche bevolking en de velen die naar Middelburg waren getogen, niet benomen te hebben. Reeds lang voor de komst der Boerenhelden hadden zich de menschenmassa's op stoepen en straten op- gesteld, maar vooral nabij het station wemelde het. Te 112 ure bracht de trein de welkon e gasten aan. Het eomitd van ontvangst ontving hen en bij nionde van de secretaresse van het welbekende Middclburger Dames-comite, mej. Marie Beidenis van Berlekom, bracht het de Generaals den eersten welkomstgroet tn den versierden wachtkamer eersle klasse. Toen traden, omgeven van het ontvangst-comite. de Generaals naar buiten en plechtig klonk nit dnizenden kelen, gestennd door het muziekkorps-der d d. schutterij, dit koraal Gegroet, gegroet, Gij Ileldenstoet Uw hooge moed in Tt Hollandsch bloed Ons hart met jubel vnlde Hoe diep U smart en smaad doorschrijn Wij bieden, voelend tiwo pijn, Eerbiedig onze hulde. Heft op nw ziel tot God oinhoog De weeuw en weeze kent Zijn oog, Hij zal genade geven. Ook onze gave zij u troost. Wij blijven denken om uw kroost. Uw natie zal herleven Met ontblooten hoofde werd het aangrijpend lied door de Generaals aangehoord en toen het geeindigd was klonken davercnde hoera's welke zich steeds verder voortplanten, nadat de Generaals ingestegen waren in de gereedstaande rijtuigen. Toen volgde een tocht door de straten langs hagen en muren van menschen, een zegetocht gelijk. t Was een hoerageroep, aldoor. Gelukkig was het gcdurende dezen tocht droog weder Toen de stoet aan het Marktplein was aangekomen, werd wederom met accompagnement van het muziekkorps een koraal door de menigte gezongen. Daarna stapten de Generaals met de comiteleden uit de rijtuigen en begaven zij zich naar het stadhuis alwaar burgemeester, wethouders, leden van den raad, secretaris on ontvaugcr zich reeds bevonden om de Generaals te ontvangen. De bnrgemeesler, tevens eere-voorzitter van het comile, hield ten treflende toespraak. Na hem sprak Generaal Botha. Hij decide in het kort mede welk doet hun komst had: hulp en steun te vragen voor Afrikaansche weduwen en weezen. Hij dankte vooral h't Middelburger dames-comite dat zooveel ter verzachting van het lot der ongelukkigeu deed. Toen werd de eere-wijn aangeboden. Na de receptie volgde een lunch in het Grand Hotel Verseput, Langedelft, waar hun door den hotelhouder bereidwillig logies was aangeboden. De Nieuwe Kerk waar te half 3 de samenkomst zou plaats hebben was roids te 2 ure geheel gevuld. Het aamal per- sonen werd op 2000 geschat. In de kerk was een plattorm gemaakt waarop de Generaals met de beidc sprekers, Dr. Wagenaar en Ds. De Ligt plaats namen. Dr. Wagenaar opende met een toespraak, waarin hij vertolkte wat daar trilt in aller hart nu men voor zich ziet de helden wier worstelstrijd men van dag tot dag, scbier van oogenblik tot oogenblik gevolgd heeft. Hoe gaarne zonden wij u tbans voor ons zien als overwinnaars. Muar helaas »die vierkleur is neergehaa!en het lied .fer vrijheid en rech" mag niet meer gezongen. Tot tweemual toe leerde onze eigen historie dat de poging om een wereldrijk te atichten door het Hollandsch ras ver- ijdeld werd. Hoe hoopten we dat ook thans ten derden male blijken zou dat het perfide Engeland dat de zeeen beheerscht en een halven aardbol omsluit zou worden terng- geworpen door de Hollaudsche natie Maar toch breeders moed gehouden De vrijheid zal komen." Toen zich persoon- lijk tot de Generaals wendende Generaal Bo: ha Uwnnam leeft in ons aller hart als die van den Christcnheld van den Tugela en als overwinnaar in tal van gevechten. Generaal De la ReyOok uw beeld leeft in onze harten als van den zwaar getrojfen vader, die zijn deel in de glorie van Magerfontein kocht met het bloed van nw eerstgeboorne, die de kracht uws vijands wist uit te putten, uw ruedestrijders wist te bezielen, de vreesachtigen te beschatnen en bij heldenmoed de edelmoedigheid paardet om uw overwonnen vijand Melhnen op echt Christelijke wijze te behandelen. Hoe droet dat Generaal De Wet niet in ons midden mocht zijn." Dr. Wagenaar leest hier een gedeelte van den brief voor welke hij van Generaal De Wet ontving op zijn dringende aanvraag om toch te komen. 'tBlijkt dat de dokter hem verbood naar Zeeland at te reizen. Na de rede van Dr Wagenaar klonk bet plechtig en statig door het kerkgebonw het lied van weedom en hope, vertolkt in den 42en psalm: 'k Heb mijn tranen onder 'tklagen tot mijn spijze, dag en nacht. Daarna stond Generaal Botha op oin in zijn eigenaardig dialect maar in welsprekende woorden to schetseu de nooden zijns volks. Hij verhaalde vooraf hoe men er toe kwam om vrede te slniten zonder onaf hankelijkheid. De nood dwong, nijpende honger, gebrek aan ammunitie, aan kleeren, schoenen enz. maar bovenal aan het eind streden behalve de Engelscheo ook de kaffers tegen hen. Op een dag werden in een plaats 16 burgers koel- bloedig vermoord. Ook de concentratiekampen, toch reeds moordkainpen, werden nn bovendien van de zijde der kaffers bedreif d. Mocht het Afrikaansche ras dan geheel nitsterven Maar neen, dit mocht niet, de vrede werd gesloten om het laatste deel, het overschot van het Afrikaansche volk in tleven te behouden, het moest blijven voortbestaan. Maar God leeft, dit troost in onze donkere dagen. De rede van Botha werd luide toegejuicht. Toen nam Ds. De Ligt het woord In naam der Zeeuwen nit Walcheren, Zeenwsch-Vlaanderen en Schouwon en Duivcland moest hij kortelijk spreken en vertolken wat daar in de harten der Zeeuwen leeft. Zij volgden Uw strijd, zij hoopten, zij vreesden, gij badeu met U. Ook thans bidden zij met U, maar bij hun gebed, voegen zij hun gave. Zij wenschen U wat mede te geven. Zij bieden U aan 10,000. Deze mededeeling werd met langdurig daverend applaus ontvangen. Nadat nog den Generaals een lied door de schare was toegezongen, verliet men het kerkgebonw. In gestrekten draf, want het regende hard, werd toen gereden naar de concertzaal, waar koralen werden gezongen en eenige solisten aria's ten gehoore brachten. Hier ontving Generaal De la Rey het woord. Daarbij verklaarde hij wat hem dreef zijn overwonnen vijand Methuen weer los te laten. Hij was rrij in zijn handelingen en behoefde niet te vragen naar de meening van vriend of vijand. Hij voor zich oordeelde dat een gewond officier door hem niet mocht worden vastgehouden. Ook weersprak hij het Engelsche lasterpraatje dat Kruger geld verduisterde. Voorts dankte hij voor de milde inzameling. Toen volgde weder een langdnrig applans. Daarna werd een hartelijke toespraak gehonden tot de Generaals door den heer Herman Snijders. Ten slotte nam Generaal Botha nog het woord om te danken voor den aangenamen middag. Indien hij in Middel burg kon blijven, werd hij dadelijk lid van deze zangvereeniging, sprak hij. Toen verlieten de Generaals de zaal. Daarbuiten stond weer een joelende schare van dnizenden Men hield de rijtuigen en de paarden vast, men stak bij honderdeu de handen naar de Generaals uit om hunae handen te grypen en te drukken, wat ook menigeen mocht gelukken, totdat Generaal Botha zich in zijn rijtuig verhbf eozeide, dat wanneer hem dit mogelijk was, hij wel alien een voor een de hand zou willen drukken. Een oorverdoovend hoera volgde op deze betniging. Na het diner in het Grand Hotel volgde in het Schuttershof te half 9 eene begroeting waaraan massa's menschen deelnamen Hft gedrang voor de zaal was zoo overweldigend dat vronwen en kinderen moesten uitgedrageu worden. In de zaal stonden de Generaals uaast elkander en gaven elk die passeerde de hand met eene vriendelijke bniging, aan dienstmeisjes zoowel als aan vrouwen van hoogen stand aan kinderen zoowel als volwassenen. Onder hen die aan het defile deelnamen behoorden de burgemeester van Oosterland, het lid der Staten de heer Van der Have, die den Generaals de gave overreikte in zijn gemeente bijeengebracht namelijk f 200,en de burgemeester van Onwerkerk, die 100, overhandigde. Voorts nam aan het defile o. a. deel de heer P. Keulemars, vroeger Initenant bij het Nederl. leger, die langen tijd in Zuid-Afrika aan de zijJe der Boer, n streed. Het publiek zorgde na afloop van het defile dat de nachtrust der Generaals niet werd verstoord. Heden Donderdagmorgen had zich weder een groote menigte verzameld voor t hotel, in de straten, op het stationsplein, op het perron om de Generaals uitgeleide te doen. LaDgdurige toejuichingen volgde op het te vooivchijn treden der Generaals die met den burgemeester van Middelbnrg het voor hen ge- reedstaand spoorwegrijtuig instnpten. Toen zette zich de trein in beweging en nog herhaaldelijk verhief zich een hoerageroep uit duizenden kelen voor de Boerenhelden, die een onver- geteljjkeu indruk in Middelburg achterlieten. 's Gravenhage, 8 Oct. H. M. de Koningin en Prins Hendrik vertrekken in het laatst van October of begin November naar Mecklenburg. Omtrent de verdere, reisplannen der gene raals kan worden medegedeeld dat zij Maandag a. s met De Wet naar Brussel vertrekken en vandaar naar eenige Belgische hoofdsteden. Den 14 Nov. zouden zij naar Parijs gaan en den 16 d. a. v. naar Berlijn. In eenige afdeelingen der Tweede Kameris het optreden van den heer ldenburg als Minister van Kolonien, met ingenomenbeid begroet. RECHTSZAKEN. De rechtbank heeft in hare zitting van 3 Oct. de volgende vonnissen uitgesproken A. J. de C., oud 34 j., herbergier te St. Jansteen, is wegens mishandeling veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. E. J., oud 50 j., arbeider te St. Jansteen, is wfgens diefstal veroord. tot f 5 boete of 5 dagen hechtenis. E. d. M., oud 29 j., arbeider te Westdorpe, is wegeus mishandeliDg veroord. tot 14 dagen gpvang. A. K., oud 85 j., schipper te Sas van Gent, is wegens huisvredebreuk veroord. tot 5 boete of 5 dagen hecht. W. A., oud 14 j., koewachter te Ter Neuzen, is wegens diefstal veroord, tot 1 maand gevang. M. 11., oud 53 j., wed. R. II., zonder beroep te Ter Neuzen, is wegens mishandeling veroord. tot 14 dagen gevang. In zake J. J. K., oud 44 j., werkman te Hulst, geappelleerde van eer. vonnis van het kantongerecht te Hulst, waarbij de kantonrechter zich onbevoegd verklaarde van de zaak, strooperij, keuuis te nemen, is het vonnis des eersten rechters vernietigc en de zaak naar dien rechter verwezen. In zake F. de H., oud 31 j., varensgezel te Ter Neuzen, in verzet gekomen van een vonnis der rechtbank dd. 3 Januari 1902, waarbij hij wegens mishandeling werd veroord. tot 1 maand gevang. is de straf gewijzigd tot 20 boete of 30 dagen hecht. Het gerechtshof te 's Gravenhage veroor deelde, met vernietiging van het vonnis der rechtbank te Middelburg, D. d. J. en M. R., landbouwersknechts, wegens mishandeling in een herberg onder Zaainslag, tot -> maanden gevange nisstraf. Zitting van Vrijdag 3 October 1902. Veroordeeld zijn: O. v. d. N., A. v. d. N., II. v d. N., zonder beroep alien te Gent, ter zake van overtreding der wapenwetieder tot eene boete van f 0.50, subsidair 1 dag hechtenis voor elke boete, met bevel tot ternggave der in beslag genomen geweren, zoodra het vonnis in kracht van gewijsde zal zijn gegaan. F. D., veldarbeider, P. d. H., idem, G. B., idem, alien te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der Leerplichtwet ieder tot eene boete van 1 subs, dag hecht. H. V., fabriekswerker te Sas van Gent ter zake van overtreding der Bouwverordening te Sas van Genttot eene boete Htn 1, sub.. 1 dag hecht. C. M. C., bierhuishoudster te Ter Neuzen, ter zake van het niet sluiten van haar bierhuis op sluitingstijdtot eene boete van f 2, subs 1 dag hecht. A. d. K., landbonwer te Ertvelde, G. L„ landbonwer, V. d. v., landbouwer, beiden te Bouchante, ter zake van het berijden van een openbaren weg met twee aan elkander gekoppelde voertuigen ieder tot eene boete van 1, subs' 1 d. hecht. voor elke boete. J. J. H., koperslager te Axel, ter zake van het rijden met een velocipede zonder lichttot eene boete van f 0,50. J. G., landbonwer te Ter Nenzen, J. d. W., reiziger te Eecloo, A. M., I. P. en L. P., arbeiders te Hoek, ter zake als voren ieder tot eene boete van f\, snbs. 1 dag hecht. voor elke boete. H. C. D., P. J. R., knechten te Ter Nenzen, ter zake van loopen over verboden grondieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. voor elke boete. F. v. W., visscher te Philippine, ter zake van het be- visschen der Schelde, en varen zonder nummer of letter- teeken op zijn vaartuigtot eene boete van f 1 en tot eene boete van f 5, subs. 1 en 3 dagen hecht. C. M. C., bierhuishoudster te Ter Neuzen, ter zake van het toedienen van sterken drank in het klein zonder ver- gunning tot eene boete van f 10, subs. 5 dagen hecht. C. V., arbeider te Philippine, ter zake van overtreding van het reglement op de wegen en voetpadentot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. P. S., koopman te Axel, ter zake van het rijden met ongemuilkorfde hondfentot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. A. A. M., arbeider te Sas van Gent, ter zake van straat- schenderij en openbare dronkenschaptot 2 boeten van f 2, snbs. 2 dagen hecht. voor elke boete. C. v. d B. en J. M. M., zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake van het rapen van schelpvisch ieder tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. voor elke boeie. D. C. d. R., arbeider, J. G. V., smidsknecht, P. L. F., bootwerker, W. D. v. W., schippersknecht, M. J. v. D., werkman, I. S., koopman in pruiken te Goes, W. d. V., schipper te Dordrecht, J. J. d. L., arbeider en J. B. d. M., timmerman, beiden te Sas van Gent, A. L., schipper te Philippine, J. v. D., poldcrjongen, B. J. Z., werkman zonder bekende woonplaats, ter zake van openbare dronkenschap ieder tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. voor elke boete. A. M., leurder te Ter Neuzen, ter zake als voren tot eene boete van f 3. subs. 2 dagen hecht. A. K., ter zake als voren tweemaaltot 2 boeton elk van f 2, subs. 2 dagen hecht. voor elke boete. A. P. v. D., varensgezel te Ter Neuzen, ter zake als voren bij eerste herhaling tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. H. B., visscher te Ter Neuzen, ter zake als voren tot eene boete van f 6, subs. 3 dagen hecht. P. J. M., gep. O. I. m. te Ter Neuzen,ter zake van openbare dronkenschap bij vijfde herhaling tot hecht. van acht dagen en opzending naar eene rijkswerkinrichting voor den tijd van drie maanden. Oulilagell van rerlitsvervolging P. B., arbeider en A. d. W., werkman, beiden te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der Leerplichtwet De vonnissen in zake M. A. D., zonder beroep te Ter Neuzen, zijn alien bekrachtigd. Omtrent den Tilburgschen moord meldt het D. v. N.br. De verdachte is raim 50 jaar en ruim 25 jaar gehuwd met zijn 48jarige vrouw. Han huwelijks- leven was niet al te best doordat de vrouw rneer- malen misbruik maakte van sterken drank. De man is een werkzaam fabrieksarbeider, die nimmer misbruik maakte van sterken drank en ook nooit met justitie of politie in aanraking is geweest. Zijn superieuren zijn zeer over hem tevreden. Zijn buren hebben medelijden met hem, zelfs nu nog. Hij ontkent den hem ten laste gelegden doodslag. De buren hebben niets gehoord, zelfs niets verdachts, maar men denkt dat zich de zaak als volgt heeft toegedragen. Zondagavond zou de vrouw weer beschonken geweest zijn. De man had toen nog een paar maatjes jeuever gehaald. Daarop zal twist zijn ontstaan, de kinderen waren nog uit, zoodat man en vrouw heel alleen thuis waren. Van O. heeft daarbij waarschijnlijk zijn vrouw aangegrepen en tegen den grond geworpen. Men veronderstelt dat hij haar toen in een vlaag van drift heeft gedood. Het slachtotfer had twee groote bloedende wonden op 't hoofd en de beendereu der borstkas bleken gebroken, zoodat de borst bij de sectie met de hand gemakkelijk kon worden platgedrukt. Het lichaam moet dus samengeperst zijn en wel met zoovetl kracht, dat hart en lever zwaar beleedigd werden. Het hart was gescheurd en de lever geheel ge- spleten. Vermoedelijk heeft v. O. met de kuiteu liggend op de borst zijner vrouw en daarop met geweld drukkend haar met kracht op het hoofd heeft geslagen, zeer waarschijnlijk met een hard voorwerp. De vrouw is terstond onder de mishandeling die Zondagavond moet gepleegd zijn, bezweken, wat de omstandigheden verklaart dat de buren geen gerucht en ook geen hulpgeroep gehoord hebben. De sectie heeft uitgewezen dat het drama zich moet hebben afgespeeld tusschen 79 uur des avonds. Zooals we reeds zeiden is v. O. al dieu tijd met de vrouw tehuis geweest. Dat is een sterke aanwijzing tegen hem. Na den tijd waarop de mishandeling moet zijn gepleegd is v. O. uitgegaan en heeft aan de buren verteld dat zijn vrouw niet wel was. Hij heeft nog waarschijnlijk om voor te geven dat zijn vrouw door een beroerte was ge- troffen een buurvrouw geroepen om even te komen, daar zijn vrouw plotseling ziek was ge- worden. Deze buurvrouw is echter niet medegegaan waarschijnlijk omdat ze niet durfde. De kinderen zijn ongeveer 10 uur thuisgekomen en zeggen niet in de slaapkamer hunner ouders, waar het drama is afgespeeld, te zijn geweest. Ze hebben door de openstaande deur wel iets op den grond zien liggen, maar hebben daar geen acht op geslager. Den volgenden ochtend is v. O. al zeer vroeg den dood zijner vrouw gaan vertellen aan een in de buurt wonende kruidenier. Dokter Bloemen werd toen geroepen en deze heeft om streeks 10 uur de lijkschouwing verricht. De politie is daarna gewaarschuwd, waarop een uit- gebreid onderzoek volgde door den hoofdinspecteur Soentjens. Bloedvlekken zijn gevonden op den grond en ook tegen de tafel en een stoel, waaruit bleek dat bij de mishandeling het bloed is opgespat. Op de kleeren van de verdachte zijn bloedvlekken gevonden. De man was uiterst kalm, hij toonde geen spoor van berouw. Hij ontkent dan ook trouwens alles en ook bij de confrontatie Maandag- avond verliet hem die ijzige kalmte geen oogenblik. Een vijflienjarige knaap te Rijssen verliet heimelijk de ouderlijke woning en werd door een familielid te Ahaus ontdekt. Het bleek, dat hij een in een lokaal der openbare lagere school te Rijssen aanwezige geldbus van haar inhoud, ten bedrage van plm. 14, had beroofd. Hij heeft bekend en is gevankelijk naar Alraelo overgebracht. De Daily Express verneemt uit Bombay, dat de gemeenteraad van die stad het voorstel om Lord - Kitchener bij zijn komst een adres aan te bieden, verworpen heeft, niet omdat er geen voor- beeld van was, maar zooals nu uit de inlandsche pers duidelijk blijkt omdat men den Boeren- oorlog afkeurde. Zwitsersche bladen vertellen het volgende geval van soldatenmishandeling door een majoor Op een exercitieterrein te Bern waren aspirant- onderofficieren onder leiding van een majoor van den generalen staf met geweren aan't exerceeren. Een der aspiranten had verzuimd zijn geweer te ontladeD. De instructeur wist dat kwam stilletjes achter den nalatigen man, zekeren Gseller, en schoot het geweer af. Doch de aspirant, die op 't zelfde moment den majoor zoo vlak bij zich voelde, schrok en bewoog zich, waardoor de kogel in Gseller's bovenarm drong. Hij werd naar het hospitaal gebracht, maar doordat er stukjes van zijn jas meegekomen waren in de wond, ontstond een hevige ontsteking, zoodat de arm waarschijnlijk zal moeten worden afgezet. Zs-itsersche bladen eischen een voorbeeldige straf voor den majoor. Een Oostenrijksch aannemer heeft aangetoond, dat, mocht hij de bouwkunst al in den grond verstaan, hij nog beter menschenkenner is. De man had het aanleggen van belangrijke fundamenten, in een korten termijn aangenomen en vond dat zijn werklieden te langzaam werkten. Hij peinsde eenigen tijd op een middel om hun ijver te ver- grooten en kon eindelijk op een avoud uit- roepen *Eur6ka Den volgenden morgen, toen hij naar het terrein ging, werkten de mannen inderdaad niet alleen met ijver, maar zelfs met vuur. Een van hen had namelijk nadat hij aan 't werk was gegaan in den gTond een oude vaas gevonden, welke een manuscript bevatte, waarop deze woorden waren geschreven *Op deze plek, diep onder de aarde, is een schat verborgen." Een aanslag is Dinsdagsavonds gepleegd op het huis van den Christen-democratischen afge- vaardigde in de Belgische Kamer Carton de Wiart, in de rue Bosquet te Saint-Gilles, een voorstad vkn Brussel. Precies om 9 uur bracht een ge- weldige ontploffing de geheele buurt in opschudding. Carton de Wiart, die zich met zijn echtgenoote op de eerste verdieping bevond, bleef ongedeerd. De materieele schade bleef beperkt tot het breken van vele ruiten. tn verband met dezen aanslag werd bijna onmiddellijk na de ontploffing een 24jarige schrijuwerker gearresteerd, Vermeulen geheeten. Hij liep door de straat onder het geroep ,/Houdt hem Houdt hem zonder dat hij iemand naliep. Hij verklaarde na zijn arrestatie, dat hij op de vlucht was gegaan van schrik. De bom, waarmede de aanslag is gepleegd, was geiaden met buskruit. De lynch-justitie in sonamige zuidelijke staten van Noord-Amerika wordt in den laatsten tijd zoo dikwijls toegepast dat de bladen er ternauwer- nood meer een sensatie-opschrift voor over hebben. Maar wat Zondag te Corinth, in Mississippi gebeurd is, wekt toch gelukkig nog opzien. Wegens een moord onder afschuwelijke omstan digheden is daar een neger gelyucht levend ver- brand. Het //Comite van waakzaaioheid" had aldus besloten, Zaterdag, en den volgenden dag liepen er //pleiziertreinen" voor het volk uit den omtrek, en 5000 menschen (dames en reporters op een gereserveerde tribune) zagen het aan, hoe een broeder van de vermoorde vrouw, onder het beestachtige gejuich van de menigte, de toorts wierp in den brandstapel waar Tom Clarke op vastgebonden was. Twintig commissarissen van orde zorgden er voor, dat de rust niet verstoord werd. Van politie of overheid wordt niet gesproken in het bericht, waarbij de mogelijkheid nog bestaat Amerikaansche journalisten zijn zoo vinding- rijk dat het verzonnen is of schromelijk over- dreven. Een sensatiemakende moord is Zaterdagnacht te New-York gepleegd op een aldaar bekend machinefabrikant James Craft geheeten. Vrijdag avond bevond Craft zich in een tiugeltangel, het Empire, in Tenderloin, en waarschijnlijk onder den invloed van sterken drank, tracteerde hij alle bezoekers op drank en sigaren en toen hij het grootste gedeelte van het geld, dat hij bij zich had, ongeveer 50 dollars, had verteerd, was het 1 uur iu den nacht, het tijdstip waarop de cafe- concerts te New-York moeten sluiten. Craft is

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 6