Cursus ill Hoefbsslag te Hilsi. Boeremanskleeren. on KI tiff 6 mm Dokter Verheeke. BL0EMB0LLEN. dan prima Java-Koffie, Rijks Landbouw-WintsrschooU J. BLOK, Tsr JSguzsn, Verkrijg'baar V erhuisd Rozen, Conifsorsn enz enz. Tarwe, Rogge en Qerst, Niets is heerlijker Zulks had ik nooit gedacht. van D 30 naar D 3 6, C. MULE NAAR, Bonkers en Wollen Truien, Hoogwater^tij te Ter Nenzen. Advertentien. Dokter J. van de Calseyde. ONTVANGEN CLIN GE-STATION. WILLEM ROTH, ONTVANGEN: J. D. Thielman-Bauwens, October 3.6 3.23 3.41 3.56 4.11 4.29 4.46 5.4 5.24 5.46 6.10 6.38 7.10 7.49 I ,,Een eetlepel SOD EX zal in den regel beter voldoen dan lj4 Kilo gem one Soda." Hoefsmeden en Hoefsmidsleer- lingen, niet beneden de 18 jaar, die geneigd zijn zoodanigen cursus te volgen, na adoop waarvan gelegenheid zal worden verschaft tot het bekomen van het diploma als hoefsmid, zooals dit werd verleend, na geslaagd exatnen, aan de leerlingen, die de cursussen in hoefbeslag vroeger vanwege de Maatschappij van Landbouw gegeven, hadden gevolgd, worden uitgenoodigd zich voor of uiterli.jk op 10 October 1902, schriftelijk aan te melden bij den heer FRANCOIS VAN WAESBERGHE te Hnlst. De nienwste modellen Lange Kerkstraat, Ter Neuzen. verscbillende monsters gegarandeerd zuiver van van baar laat De 16jarige hoogere-hurger nit Utrecht, die, tot de tandeu gewapend en met f 1000 van zijn spaarboekje in den zak naar Konstantinopel, Zuid-Afrika of elders op reis ging, is door de telegraaf te Frankfort achterhaald. Toen Dinsdagavond de sueltrein van Amster dam Daar Parijs te Roosendaal binnenkwam, bleek de goederenwagen in brand te staan. De goederen konden nog gered worden, al werd het personeel zeer bemoeilijkt door het groote aantal menschen, die op de perrons stonden om de Boerengeneraals op hun reis naar Goes te huldigen. De oorzaak van den brand was warmloopen van de assen en smelten van de gasleiding. Een mislukt huwelijk Ee» niet meer geheel jengdige wednwe, die sedert eenigeu tijd het beroep van buffetjuffrouw uitoefende, schreef onlangs op een huwelijk*- advertentie, waarin een van zijn rente levend en op een buiteutje woneud weduwnaar een levensgezellin vroeg. Het bleek dat de steller der advertentie zich in een der buurtschappen van Barneveld gevestigd had. Volgens getuigenis van de weduwe moet de eerste kennismaking reeds buitengewoon hartelijk geweest zijn. Beiden gevoelden bij voorbaat dat zij bestemd waren elkander een heroel op aarde te bezorgen En daar de weduwe in het bezit van een werkelijk fraaien inboedel was, kwarn men weldra overeen, dat deze meubelen zoo spoedig mogelijk naar 's mans wooing, die immers toch huu beider tehuis zou worden, zouden worden overgebracht. Dit geschiedde en de aanstsande echtgenoot toonde zich hoogelijk met al het fraais ingenomen Gedurende een korte afwezigheid der weduwe werden roerende brieven vol liefde en trouw gewisseld. Vooral die van den //rentenier waren innig en welgemeend. Na een verbliif enkele dagen van de wednwe in het huis den uitverkorene haars harten, was de Irouwdag weldra vastgesteld. Reeds was bij een stal- houder in de buurt een rijtuig besproken om det'tig ten gemeentehuize den band van liefde en trouw te doen sluiten. Jammer genoeg moest de weduwe nog een paar dagen op reis en gedurende (lien tijd nam de weduwnaar de gelegenheid waar om zooveel mogelijk, de meubelen voor een appel en een ei te gelde te maken. Zelfs moeten overgordijnen van 200 voor 1 en 1,25 per stuk van de hand gedaan zijn. Dat de weduwe bij terugkom8t hierover weinig gesticht was, zich begrijpen. Flevige scenes vielen voor en toch zag de arme weduwe zich verpligt nog een nacht onder het dak van den man, die van eon engel in een duivel veranderd was, zooals zij het noemde, door te brenger. Door buren geholpen heefi zij den volgenden dag de rest harer meubelen nog weten te redden. Veel moet echter reeds verdwenen geweest zijn. Natuurlijk is aaugifte bij de politie gedaan en deze heeft reeds eenige goederen opgespoord. Uit een plattelands-gemeenteraad. Eenige dagen geleden benoemde de raad van Watergraatsmeer een commissie voor 't nazien van de begrooting voor 1903, en daarin werd toen o. a. gekozen verklaard de beer Plantenga. Na de zitting staken echter eenige leden de hoofden bij elkaar en kwamen tot de slotsom dat, gehoord de mededeelingen van een der leden, de burgemeester zich bij 't oplezen van de stembriefjes moest //vergist" hebben, want dat op genoemden heer P. geen 6 van de 10 stemmen konden zijn uitgebracht. En op ver- zoek van vier leden (onder wie de tegencandidaat van den benoemd-verklaarde) werd Woensdag een buitengewone raadszitting gehouden, ter intrekking van het betrokken besluit. Zoo ver kwam 't echter niet. Want toen een der vier het voorstel had toegelicbt kwam bet vijfde lid, de heer Ingwersen, er zijn be- vreemding over uitspreken dat zijn medeleden een gebeime stemming hadden nagevorscht. Zij waren in den avond na de vorige raadszitting bij spreker gekomen en hadden hem gevraagd, op wien hij zijn stem had uitgebracht, waarop hij had geantwoord op Potvliet. Maar bij nader bedenken was spr. tot de overtuiging gekomen, dat hij zijn stem op den heer Plan tenga, bad uitgebracht. Hij vond 't echter niet noodig, dit aan den heer Goninck Westenberg (den inquisiteur) te zeggen, wijl hij niet dacbt dat deze de zaak verder zou drijven. Thans achtte spr. 't zijn plicht, in het belang der zaak te verklaren dat hij op den heer Plantenga had gestemd. Natuurlijk lokte deze verklaring een vopen- hartig" antwoord van de opposante leden over die dubbelhartige houding uitmaar de zaak was er mee van de tafel. De burgemeester voegde er echter nog aan toe, dat, zoodra hij van het voorstel der heeren Goninck Westenberg c. s. had kennis genomen, hij al het mogelijke in het werk had gesteld om aan te toonen dat er geen vergissing van zijn zijde was geweest. De verscheurde stem briefjes waren opgezocht en in tegenwoordig- heid der politie weer samengesteld en opgeplakt. Toen bleek, dat bij de stemmingen en her- stemmingen, die voor het bedoelde commissie- lidmaatschap waren noodig geweest, wel de- gelijk 6 stemmen op den heer Plantenga en 4 up den heer Potvliet waren uitgebracht. Uit zeer vertrouwbare bron zegt het ,/Hbl." te vernemen, dat door de justitie een spoor is gevonden inzake den moord, gepleegd in de Dubbele Bunrt te Amsterdam op de weduwe Dijxhoorn. Een persoon, die gevangen zit wegens het vervaardigen van valsch bankpapier, heeft aan den officier van justitie meegedeeld, dat Kootje Rijf en Frans de Groot, recidivisten, beiden veroordeeld wegens een inbraak aan den N. Z. Voorburgwal, aan dien moord schuldig zijn. De misdaad is gepleegd met een hamer, zooals men zich herinneren zal, en niet alleen is deze hamer nu in beslag genomen, maar de justitie heeft ook eenige draden in hauden, die de ver klaring schijnen te bevestigen, welke aanvankelijk moet zijn gekomen van zekeren Van der Hejden, die ook in bedoelde inbraak is betrokken. Het U. D. verhaalt, dat Zondag te Utrecht een zwaan te veel aan Bacchus had geofferd Op den wal bij den Tolsteegsingel voerde het allerlei vreemde manoeuvres uit. Een politie-agent kwam, wist aanvankelijk niet hoe hij het geval moest opvatten, doch deed ten slotte zijn plicht hij bracht den „dronkaard" naar een der politieposten, ten einde zijn roes te kunnen uitslapen. Na ontnuchterd te zijn werd de „arrestant" ontslagen. Vermoedelijk tengevolge van het toedienen van voeder, 't welk alcoholische stoffen bevatte, is het dier in dezen zoo oDgewonen toestand geraakt. In het vorige jaar is zekere De K. te Assen, schutter geworden, doch hij heeft nooit als zoo- danig dienst gedaan, daar hem van gemeentewege geen uniform werd verstrekt en hij beweerde geen fondsen te bezitten om zich deze aan te schaffen. Hij verscheen steeds ter plaatse v aantreden in zijn burgerkleeding, doch werd steeds weer door den commandant teruggezonden, die hem in zoo'n kleeding niet kon gebruiken. De K. werd herhaaldelijk tot boete veroordeeld, welke niet werd betaald. Dat heeft zoo een jaar lang geduurd. Thans is aan dezen toestand eeu einde gekomen, daar De K. Zaterdagavond te Assen in een der cafe's door den daartoe bevoegden persoon hechtenis is genomen, om de straf, welke de boeten vervangt, te ondergaan. Donderdagnacht is er overvloedig sneeuw gevallen in het Zuiden van Fraukrijk, in de om- streken van Grenoble, Oyouax en Bonneville. De bergen zien al zoo wit, alsof het midden in den wiuter was. Het is zeer koud. De oogst heeft veel geleden. Sicilie is opnieuw door een orkaan geteisterd i wel te Lascala. Er zijn zes hnizen vt-rnield en verscheiden personen gewond, maar van dooden wordt niet gesprokeD. Ook hier zijn militairen hezig met het reddingswerk. Do laatste berichten uit Syracuse schatten het aantal dooden te Modica op 300. De lijken zijn in de kerken neergelegd, omdat de kerkhoven zoo vol modder zitten, dat er aan begraven niet te denken valt. En nog altijd houdt de regen aan en zwellen de rivieren kleine beekjes zijn tot machtige bergstroomen geworden bij dezen zondvloed De omtrek van de Etna heeft bizonder lwaar geleden alle wijngaarden zijn er verwoest. De berg zelf werpt de laatste dagen een dikke witte dampzuil op nabij Montegrosso. Op Stromboli zijn twee nienwe kraters ontstaan, waarait de lava naar zee stroomt sedert een dag of veertien buiteudien worden nit den ouden krater groote steeren opgeworpen, die tot 4 K.M. ver in zee vallen. De directeur van het observatorium op de Etna deelt mede, dat er geen aardbeving op Sicilie is gewpest. Hij gelooft echter aan een onderzeesche uitbarsting tusschen Stromboli en Sicilie. In 't schoon eelegen dorpje Rossum, in de provincie Gelderland, niet ver van Zalt-Bommel woont mejuffrouw de Wed. Brants die aan onzeu verslaggever op zijne rondreis door Nederland eenige inlichtingen heeft willen geven ter bevestiging van een tot ons gericht schrijveu. De brief zelf was door haar dochter geschreven en luidt als volgt. Mijne moeder, zestig jaar oud, was reeds geruimen tijd lijdende aan een algemeene verzwakking en zenuwziekte, alle lust tot het geringste huiswerk was haar ontnomen zij kon niet meer alleen opstaan, was geheel en al gekromd en had een tegenziu in alles. De spijsverteering was zeer onregelmatig maagkrampen deden zich voor zij was kortademig, had veel last van duizelighedeu en de weinige slaap werd nog door akelige droomeu afgebroken. Ook klaagde zij steeds over koude handen en voeteu. Wat ik ook aanwendde om mijne geliefde moeder maar eenige verlichting te bezorgen bleef vruchteluos, tot dat ik eindelijk op aanbeveling eenige doozen Pink Pillen van Dr. Williams liet komen, en na een kort gebruik er van is zij zoo genezen, dat wij er bepaald verstomd van staan. Natuurlijk, zoo ging zij tot onzen verslaggever voort, konden wij op zoo'n gevorderden leeftijd geen nieuwe jeugd meer verwachten, maar wij zijn den uitvinder van dat reddingsmiddel ten hoogste daukbaar en wij zullen ze een ieder ten zerrste aanbevelen. De maagziekten veroorzaken veelvuldig de bloedarmoede, omdat, als dit orgaan slecht werkt de spijzen niet in 't bloed worden opgenomen, het bloed put zich uit en de uittering brengt vreeselijke verwoestingen in het lichaamsgestel te- weeg en dientengevolge ook de algemeene zwakte waaraan juffrouw Brants lijdende was. De Pink Pillen hebben ten doel het bloed te verrijken, hetzelve te versterken en de algemeene werking in het lichaam te regelen. Hubne werking is onovertreffelijk in al de ge vallen van bloedarmoede, bleekzucht of alge meene zwakte. Zij doen bij na steeds de rheumatiek aanvallen verdwijnen en geven aan de uitgeputte personen een nieuwe levenskracht terug. Wij kunnen er echter niet genoeg op aandrin gen, dat men wel acht geve de echte Pink Pillen van Dr. Williams te bekomeu, want gelijk alle goede producten worden ook de Pink Pillen reeds op eene grove mauier nagemaakt, zelfs zoodanig dat zij uiterlgk den schijn hebben van de echte te zijn, doch de heilzame en genezende bestanddeelen bezitten ze in geene deele. Koopt ze slechts bij de depfithouders die onder de attesten zijn aange- geven of zoo gij maar eenige twijfel mocht hebben, laat ze rechtstreeks van den Hoofddepothouder komen, de heer Snabihe. Prijs 1,75 de doosf 9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegeu postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij JOIL DE ROOS, K 157, Vlasmarkt, Middel burg. Door den heer Joh. de Roos is als wederver- kooper der Pink Pillen voor TER NEUZEN en omstreken aangesteld A. VAN OVERBEEKE LEUNIS, Westkolkstraat. D A G E N. Voorm. Nam. aterdag Zondag VLa&ndag Dinsdag oensdag Donderdag Vrjjdag 4 5 6 7 8 9 10 n II 1/ II II Z E E T IJ DINGE IV. Van 1 tot en met 2 Oct. VLAG. N A AM M"'. VanflDoaar Lading 1 Eng. 8.8. 2 idem 1 Eng. 8.8. 2 i idem 1 SToor. s.s. 2 idem Belg. 8.8. [Eng. s.s. 1 Deen. s.«. Ned. s.s. 2 Eng. s,8. idem Voor TTer Wpesien s Anglia 2570 Leith 2199 Londen Hailing Van Ter r» J Golfer Ann Webster I nor Fantoft Aasta Pecheries a Vapeur Faraday *r Mil Anine 4098 jNew-Castle lodig La Flandre 5710 New-York idem Derwent 2349 Goole stukg I Sea Hound i 3085 Londen i idem Van 1 tot en met 2 Oct. werden langs de Oostsluizen alhier 23 binneuvaartuigen op-en 19 afgeschutdoor de Westsl. 8 op- en 7 afgescliul. 106B Londen 2241 idem Vw#-| Hi I 2947 Wyborg 3200 Gefle 399 Ostende 2525 New-Castle stnkg idem i I De kosten aan den cnrsus verbonden worden door de leerlingen zelf gedragen. T E GOES. JONGELIEDEN, die den leeftijd van 16 jaar hebben bereikt, en aan den cursus 1902/1903 wenschen deel te nemen, worden verzocht daarvau aangifte te doen v6br 15 October a. S. bij den ondergeteekeude, die desgevraagd alle inlichtingen verschaft en programma's op aauvrage toezendt. De Directeur, I. G. J. KAKEBEEKE. beveelt zich beleefd aan voor het vervaardigen van alle voorkomende eV^j=*Uitsluitend raadplegingen voor Keel-, neus_ en Oorziekten des Maandags en Donderdags van 8 tot II uren voormiddag. Specialist voor Keel-, Neas- en OorziekteD. N°. 43, Statiestraat, N°. 43. ST. NIKOLAAS (Waas), Belgie. macadam stnkg. hout idem ledig stukg. JUcUj Ter IVeuzen. De Ontvanger-Griffier van den KANAALPOLDER zal op Woens dag 8 October 1902, van voorm. 10 tot 111/3 ure, bij Keersemaker te Ter Neuzen, wederom zitting houden tot ontvangst van dijk- geschot over 1902/03. Hoek, 30 September 1902. De Ontvanger-Griffier, J. M. DREGMANS, Klompenmaker en tevens winkelier in Kruideniers waren SPREEKUUR ZONDAGS van 8 tot 12, WOENSDAGS en VRIJDAGS half elf tot twaalf, in het Hotel „OP DE HEYDE," van vanaf 3 tot en met 5 pond. Aanbevelend, P. van der Bent, Slager. HYACINTEN in 10 soorten, voor glazen potten en Tuin, Rubb.- en Enk. TULPEN in 10 soorten, CROCUSSEN in 10 soorten, SCILLA'S, BLAUWE DRUIFJES, ROMEIN- SCHE HYACINTEN, SNEEUWKLOhJF.S, enz. enz. bij Tuinman, Donze-Visserstraat, Ter Neuzcii. N.B. Tegen het a. s. seisoen voorhanden een schoone collectie IN RUIME KEUZE. Ter Neuzen. J. de Smidt-Pothoven. voor Zaaigraan, afkomstig uit Groningen en Friesland, 's Woensdags te zien op de markt te Ter Neuzen. A. BEDET, Hoek. te bekomen bij Ter Neuzen. »/a Roomsche Keik.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 2