Anker Tijmolzeep. J. J. LANSEN, Noordstraat C 80, Ter Neuzen. DEMI-S AISONS. BREUKEN Oproeping. Verhuisd: Kinderhoedjes en Mantels. BURG Eft LUKE STAND. Handelsberichten. Advertentien. Steenkolen, Briketten enz. Ter Neuzen. J. van de Ree-Tazelaar. Uit de hand te koop: De fijnste Toiletzeep is de Bericht de ontvangst van eene groote sorteering Tevens eene uitgebreide collectie STALED voor ■deeding naar maat. Voor goed passen en extra bewerking wordt gegarandeerd. Kruidenierswaren, VAN B0VENSTRAAT 68. aanbesteed: Het metselwerk voor een te bouwen W00NHUIS te Ter Neuzen. VOORHAND EA: Goed zoo, zei de sergeant. Proost, ka meraad van Dijkstraat 22 naar A. C. MICHIELSEN, 1 Op Vrijdag 3 October a. s., zal des Ruime keiize iu un behoeften. 's Nachts hield hij er van, ncognito hetzelfde leven te leiden als zij hi] trok° een soldaten-uniform aan en, geheel on- kenbaar, verbrqederde hij zich met de man- schappen, liep de herbergen af en sliep in de chambrees. Op zekeren avond, dat hij gekleed was als onderofficier, ontmoette hij een sergeant die meer gedronken scheen te hebben, dan goed voor hem was. De sergeant scheerde wagge- lend langs de huizen en maakte vreemdsoortige gebaren. De generaal sprak hem aan Goeden avond, kameraad. Goeden avond, goeden avond. Je schijnt nogal vroolijk te zijn. De vroolijkheid is de vriendin van den soldaat. t Je hebt gelijkik verwijt het je ook met. Ik wed, dat je lekker gegeten hebt. Juist, ik heb een kameraad getracteerd. En, naar ik zie, heb je het goed gedaan. Zoo goed, als een sergeant maar eenigs- zins mogelijk is. Mag ik je een glaasje brandewijn offreeren Dat kan ik niet weigeren. Daar is een herberg, laten we daarbin- nengaan. Goed, je lijkt me een geschikte kerel. Jij mij ookik ben blij, dat ik kennis met je gemaakt heb. De generaal en de sergeant gingen aan een tafeltje zitten. Aannemen kastelein riep Souvaroff, geef twee glazen brandewijn en van den beaten. Asjeblieft heeren, zei de kastelein, ik heb maar een soort. Geef maar wat je hebt, antwoordde Souvaroff. De glaasjes werden gebracht. Weet je, wat me verbaast, vroeg de generaal den sergeantdat je je vrienden kunt tracteeren van je soldij, want je bent toch maar sergeant, net als ik wij hebben evenveel soldij. Het is waar, dat de soldij niet hoog is. Ik moet je bekennen, dat ik geen kans zie, iets over te houden. Hoe leg jij het dan aan, niet alleen om een kameraad te tracteeren, maar om je bovendien een stuk in te drinken, want je bent dronken kameraad. Dat is zoo, verzekerde de sergeant met een luiden lach van tevredenheid. Ik ben in de olie, secuur in de olie. Maar hoe kom je dan aan geld, om te tracteeren. Je hebt zeker een goede moeder, die het je stuurt? 0, neen, ik heb niets dan mijn soldij. Hm En hoe kom je dan zoo royaal Haha ha riep de sergeant lachend, je bent niet slim, kameraad, maar je moest weten, dat een soldaat altijd geld heeft Als dat niet zoo was, zou men nooit kunnen tracteeren. Leer mij dat kunstje dan ook eens. Goed, je schijnt me een goede kerel, al zie je er wat dom uit. Laat eerst nog een borrel komen. Souvaroff riep den kastelein en liet opnieuw twee borrels brengen. Zij klonken. Zie je, ging de sergeant voort, als ik geld noodig heb, neem ik een oud hulpmiddel te baat, dat mij altijd helpt. En dat is Ik breng doodeenvoudig die equipement- stukken naar den lommerd, waar ik eenigen tijd buiten kan. Daarna ben ik zuinig en spaar, om ze weer te kunnen inlossen. Werkelijk? vroeg Souvaroff. Zooals ik je zeg. Maar als ze je snappen, loop je er lee- lijk in. Geen nood. Je zoudt voor den krijgsraad komen en met den knoet gestraft worden, of misschien de doos ingaan. Toch niet, als je maar oppast. Wat heb je dan nu naar den lommerd gebracht Mijn sabel, antwoordde de sergeant. Ik steek er dan een van hout in de schee. Over een maand is er pas inspectie en voor dien tijc heb ik ze gelost. 't Is heel knap hedacht, kameraad, je bent een slimmerd. Probeer het ook maar eens, als je gelr noodig hebt Zonder mankeeren, zei Souvaroffdank je wel. Hij dronk nog eens met den sergeant en ging heen na hem nog eens goed te hebben aangekeken, om zijn gezicht te onthouden. Den volgenden morgen vroeg kregen de troepen bevel aan te treden, omdat de generaal wapen- schouwing zou houden. Op den bepaalden tijd verscheen de generaal hij reed langzaam langs het front der troepen en zocht den sergeant van den vorigen avond. Toen hij bij hem gekomen was, liet hij hem uit het gelid treden evenals den soldaat rechts van den sergeant. Hij gaf den soldaat bevel, zijn jas uit te trekken. Deze man, zei hij, is een groot misdadiger hij heeft willen deserteerenhij verdient den dood. En terwijl hij zich tot den sergeant wendde, ging hij voort Sergeant, trek je sabel en sla then ellen- deling het hoofd af. De sergeant werd bleek. Generaalstamelde hij. Geen praatjes, gehoorzaam, zei de gene- Dat zal ik nooit kunnen. Ik smeek u, een ander te kiezenik ken hem sedert 15 jaarwij zijn tegelijk in dienst gekomen. Ik san hem het hoofd niet afslaan. Sedert wanneer maakt men praatjes, als ik een bevel geef antwoordde Souvaroff, terwijl lij de wenkbrouwen fronste. Generaal, schenk hem genadevergeef lem nog voor dezen keer. Neen, er moet een voorbeeld gesteld worden. Generaal Ik beveel het. Generaal Genoegriep Souvaroff, die deed of hij zeer boos werd, gehoorzaam, of ik laat je met den knoet geven, voor het geheele regiment. Nu dan, generaal, omdat niets u van voornemen kan doen veranderen, smeek ik God, een wonder te doen en mijn sabel te doen ver anderen in een stuk hout. Hij sprak deze woorden met devote innig- heid uit en veinsde de grootste verbazing, toen lij, nadat hij zijn sabel getrokken had, con- stateerde, dat zijn bede was verhoord. Goed verzonnen, zei Souvaroff, ik be- wonder je tegenwoordigheid van geest. Hij gaf hem een voile beurs. Hier, voegde hij er bij, om je vrienden te tracteeren, maar breng je wapens niet meer naar den lommerd. TTer IVeuzen* Huwelijks-aangiften. 26 Sept. Kiijn Hamelink, oud 25 j., jm. en Adriana Susanna Scheele, oud Huwelijks-voltrekkingen. 23 Sept. Johann Dahlhoff, oud 31 j., jm. en Suzanna Neeltje Geensen, oud 20 j ,jd. 25 Sept. Cammillus de Block, oud 22 j., jm. en Rosalia Nederlof, oud 18 j., jd. Cornells de Blaaij, oud 24 j., jm. en Adriana Sol, oud 21 j., jd. Abraham Johannes van Minner, oud 19 j., jm. en Jacoba Jacomina Hangoor, oud 19 j., jd. Saan de Regt, oud 22 j., jm. en Cornelia Rottier, oud 23 j., jd. Geboorten. 2i Sept. Janna, d. van Jan Meeusen en van Fran^oise van de Velde. Francina Sara, d. van Jan Lensen en van Jacoba Harte. 22 Sept. Adrianu9 Pieter, z. van Pieter Adrianus van Driel en van Joanna tGilde. Jan, z. van Pieter Fraanje en van Lourina Goudzwaard. 25 Sept. Anthonia Willemina, d. van David Versluija en van Cornelia Adriana Riemens. 27 Sept. Josephus Fidelus, z. van Josephns Piessens en van Anna Catharina Koolegem. Overlijden. 21 Sept. Arend Jacobus Dieleman, oud 4 m., z. van Dirk en van Elisabeth Adriana Simons. 22 Sept. Izaak Paardekooper, oud 82 j., weduwn. van Pieternella Kusee. 23 Sept. Cornell's Frederik de Ruijter, oud 5 j., z. van Pieter Jacobus en van Janna Maria Drabbe. Adriana Pikkaart, oud 2 m., d. van Cornelis en van Adriana de Doelder. 24 Sept. Cornelis de Smidt, oud 3 j z. van Cornelis Johannes en van Hester te Dunne. 25 Sept Anthonie Leenhouts, oud 82 j., echtg. van Johanna Maria Leenhouts. Pieter van der Hoofd, oud 3 m., z. van Johannes en van Maria Petronella van Gelderen. 27 Sept. Jan Maurits Martell, oud 83 j., echtg. van Elisabeth Jonkers. Rotterdam, 29 September 1902. Binnenl. Granen. Er was heden ruiine aanvoer van nieuwe tarwe, rogge, gerst en haver. Jarige tarwe wordt hoog gehoudeu. Kookerwten en boouen waren schier onveranderd iu prijs. Men noteert Puike jarige Tarwe 7,75 si 8,60dito nieuwe 7,— a 7,50, mindere soorten 6,— h 6,50 Rogge 4,90 a 5,50 en puike soorten daarbovenGerst 4,25 si 5, Chevaliergerst 5,50 Gerst per 100 kilo 6,75 h 7,75 Haver 3,— k 3,50 Paarden- booneu 6,50 Bruine Boonen 8,a 9, puike Kookerwten 9,— a 9,50overige soorten 6,50 a 8,50Koolzaad 8, Kanariezaad 7,50 a 9,alles per hectoliter. Buiten 1. Granen. Tarwe per 2400 kilo 180 en per 100 kilo 7,50 a/8,50; Rogge per 2100 kilo /132; Gerst Zwarte Zee/115; Amer. Mais 135 Odessa Mai's 135 per 2000 kilo; Russische Haver 6,a 6,75 per 100 kilo. Me el. Prima inlandsch 10,75 a 11,50; 1" soort 9,75 a 10,50Zeeuwsche Tarwebloem /ll,— a 11,75; prima Belgische 11,50 a 12,25; 1» soort 10,50 a 11,25; 1" soort Fransch 10,50 a 11,25; prima Duitsch 12,a 13,le soort Duitsch 11, a 11,75 extra puik Hong. 15,50 a 16,50 prima Amerik. /11,75 a 12,50; 2e soort 9,50 a 10,Inl. Roggebloem 9,25 a 10,75; Duitsche 9,25 a 10,75, alles per 100 kilo netto. Runderprijzen 60 a 70; Stieren 46 a 52Kalveren 70 a 85; Schapen 48 a 55 Varkens 44 a 50 cent, alles per kilo. Melk- en Kalfkoeien /125 si 250; Stieren 60 a 190 Vaarzen 60 120 Graskalveren 30 it 50 Fokkalveren 14 k 20 nuchtere kalveren 8 a 11 Biggen /6a 15 per stuk. Aardappelen. Brielsche kralen 3,a 3,20 Zeeuwsche blauwe 1,70 a 1,90 Overmaassche 2,30 a 2,50Geldersche blauwe 1,80 a 2,Eigenheimers 1,90 a 2,10 per mud. Boterprijzen iu vaten gemiddeld 52 en per stuk 65 a 70 cent per half kilo. Zoetemelksche kaas 24,a/26, per 50 kilo. Zeeuwsche Eieren 3,90 a 4,10, Buitenlansche 2,50 per 100. Zeeuwsche Ajuin 1,10 a 1,15 per 60 kilo. V 1 a s met geringen aanvoer. Karwijzaad 12,a 12,25 per 50 kilo. Amerik. Petroleum in houten vaten per 100 kilo /9,75 a 10,15 en 6£ cent per kan. Java-koffie in balen gewone soorten 37 cent en dito Santos 19 cent per half kilo. VEEHANDEL IN BELGIE. Veeprijzen standhoudend vette varkens dalend 90 c. tot 1 fr. In 10 dagen, zonder bandzekere genezing door Dr. Bastin, speci alist, Fontain l'Evfeque (Belgie), de eerste voor breuken, door den Staat erkend. Tot heden op 12 jaar 1700 genezingen.. Zusters. Telef. 30. Betaling na genezing en niet op voorhand zooals bij al of niet gebreveteerde bandverkoopers. Heden ontvingen wij de treurige tijding, dat onze geliefde echtgenoot en der kinderen zorgvolle vader A. C. MAN DRIEL, in bet krankzinnigengesticht Bloemendaal te Loosduinen is overleden, in den ouderdom van 39 jaar, mij nalatende 6 kinderen. Allen die hem hebben gekend, zullen beseffen hoe zwaar ons dit verlies valt. Wed. A. C. VAN DRIELWjeland en familie. Ter Neuzen, 29 Sept. 1902. Mr ct- M>»* NOLSON p. pc. Ter Neuzen. De ondergeteekende C. J. STAAL TALBOOM te Westdorpe, betuigt bij deze zijn en bijzonderen dank aan den heer burgemeester, den heer M. KIEBOOM, corres pondent der Ned. Brandwaarborgmaatschappij, aan de Brigade Marechaussee te Sas van Gent, aan de leden der brandspuit en verder aan alle ingezetenen der gemeeute die behulpzaam zijn geweest bij den brand op 18 Sept. C. J. STAAL—TALBOOM. Westdorpe, 26 September 1902. Ondergeteekende, deelgenoot der Onderlinge Brandwaarborg Maatschappij voor Zeeland, te Middelburg, en van de Neder- landsche Brandwaarborg Maatschappij voorroereude goederen, gevestigd te Gouda, brengt hierdoor ziin oprechten dank aan de Direction dier Maatschappijen, voor de eerlijke behandeling en voor de hem alleszins billijk toegekende ver- goedingen voor de geleden schade in den bij hem voorgekoraen brand op den 18 dezer maaud. Beide Maatschappijen, waarvau den heer M. Kieboom, gemeente-secretaris alhier, correspondent is, beveel ik bierdoor een ieder ten zeerste aan. Westdorpe, 26 Sept. 1902. C. J. STAAL, Landbouwer. "smrasr Ondergeteekende maakt het geachte publiek van Driewegen bekend dat bij hem alle dagen versch brood is te bekomen Minzaam aanbevelend, J. WIELES, Winkelier. Houders van cognossementen over eene lading Papierhout alhier verwacht van Heplossand, per Engelsch stoomschip „Sl. VINCENT", worden verzocht zich onverwijld aan te melden bij de cargadoors VAN IJSSELSTEIJN FILS. Ter Neuzen, 29 September 1902. Bij de Boekha^delaarsR. M. SM1TS, VAN BENTHEM JUTTING, J. C. W. ALTORFFER, F. B. DEN BOER, F^P. D'HUIJ, J. J. FANOY en M. W. HILDERNISSE zijn a. S. Dinsdag verkrijgbaar toegangs- kaarten ad I,tot de bijeenkomst, die met medewerking van de Zangvereeniging uTot Oefening en Uitspanning" ter gelegenheid van de ontvangst der Boeren-Generaals a. S. Woensdag om 4 UUP in de Concertzaal zal gekouden worden. Zie nader Progratnma. Namens het Comite van ontvangst, Dr. L. WAGENAAR, Voorzitter. W. J. J. KOOLE, Secretaris. Middelburg, 27 Sept. 1902. Corporaties en Particulieren die wetischen deel te nernen aan de be- groeting der Boeren-Generaals, waartoe Woens* dagavond van 8 tot 9 UUP gelegenheid zal bestaan in bet Schuttershof, worden uitgenoodigd daartoe kaarten, die voor 5 cent per persoon verkrijgbaar zijn, te komen halen a. S. Dinsdag, van 12 tot 3 en van 7 tot 8 uur, in het Schuttershof. Namens Comite van ontvangst, Dr. L. WAGENAAR, Voorzitter. W. J. J. KOOLE, Secretaris. Middelburg, 27 Sept. 1902. De ondergeteekende maakt het ge achte publiek van Hoek en omstreken bekend, dat hij zijn zaak heeft geopend in J. M. VAN I)ER WELLE Az. Hoek, 29 Sept. 1902. Naaister. nam. 1 uur, in het Hotel de Commerce bij den heer J. Michielsen, door den bouwkundige L. DE BRUIJNE worden Bestek en teekening liggen ter inzage in voor- noernd hotel en zijn a 0,25 verkrijgbaar hij den besteder. Aanwijzing zal geschieden een kwartier voor de besteding. te bevragen bij C. N. JANSEN MAN ROSENDAAL, Landbouwer te Axel. A. EGGEBEElt, Grenulaan, Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 3