Superphosphaat 14% KUNSTTANDEN Dokter Verheeke. BRBIJKIDj. is Dr. H1RSCHEL, A. MASQXTELIER, Eene wederopstanding. Landbouwers Dokter J. van de Calseyde. Hoogwatergetij te Ter Nenzes. 1 1 Advertentien. prima kwaliteit gerookte Paling, H. WARNER, van Kampen. Den eersten Woensdag CLINGE-STATION. a em Van 17 tot en met 18 Sept. werden langs de Oostsluizen alhier 28 binneuvaartuigen op- en 25 afgeschut door de Westsl. 5 op- en 10 afge- schut. D A G E N. Voorm. Nam. Zaterdag 20 September 3.7 3.26 Zondag 21 3.44 4.4 Maandag 22 4.22 4.44 Dinsdag 23 n 5.6 5.29 5.56 6.27 Donderdag 25 7.2 7.42 Vrqdag 26 8.25 9.12 ijken dank. van iedere maand Chirnrgijn on Tandmeester, Moretuslei 27, Antwerpen, Breukmeester, Jezusstraat 20, Antwerpen. Specialiteit in CEINTURES, ELASTIEKE KOUSEN, CORSETTEN enz. enz. verpleging in het gaslhuis moesl worden opgenomen. De dader was ..toen onbekeDd. Woensdagavond werd zekere dame C. Lmmelen oud 88 jaar, dood op straat gevondeB, teBgevolge van zware verwondingen op dezelfde, maar ernstiger wijze toegebracht, zoodat de ingewanden te voor- schijn kwamen. Na het volvoeren dezer afschuwe- lijke daad begaf de woestaard zich naar het koffie- huis van den heer Jansen aldaar en bestelde een glas bier, dat hem door het 18jarige dienstmeisje, C. Kohren, werd overhandigd. Under deze bedrijven sprak de oafehouder J. met het meisje om een boodschap in de buurt te doen. Nauwelijks was het meisje buiten, of het werd door de moordenaar achtervolgd en even- eens zware verwoadingen toegebracht. Hierna werd van de moordenaar niets meer gezien. Een 3tal heeren uit Lobberich gingen op ver- kenning uit en hadden het geluk hem tusschen Breijell en Lobberich in handen te krijgen. Op het eerste gezicht dezer heeren zwaaide hij woest met ziju mes rood, doch een hunner sloeg hem het mes uit de hand waarna hij spoedig over- weldigd werd. Zwaar gekneveld werd hij dien nacht aan de politie te Lobberich overgeleverd. De tnoordenhar, zijnde zekere W. W., fabrieks- arbeider, geboren te Breijell en wonende tnsscheu Breijell en Lobberich, die sinds een jaar gehuwd was, had in den loop van den dag een lang mes gekocht en na betaling daarvan het nauwkeurig bekeken en tot zichzelf gezegd //Dit is lang genoeg." Bij de confrontatie met zijn slachtoffers toonde hij niet het minste leeken van berouw, doch begou tot loppunt van brutaliteit, 1 aid te lachen. Eene tentoonstelling van poppen en antiek speelgoed wordt in Amsterdam voorbereid. Een aantal ijverige dames hebben zich alle moeite gegeven om een prachtige collectie bijeen te brengen, en haar werk belooft bijzonder te zullen slagen. Poppen, die siods eene eeuw en langer, door vier geslachten van kinderen zijn vertroeteld, poppen, waarmede de grootmoeders vau onze grootouders in hun jeugd gespeeld hebben, in het rijke oostnum van de 18e eeuw, poppen als koninginnen, of als kindermeisjes, of bakers, of minnenpoppen, bekende personen uit de geschiedenis voorslellende poppen in costume van allerlei natien, Russische, Moorsche pappen, npgers, nationale costumes en vreemde, alles dooreenvoorts keurige antieke meubelen, in miniataur, persen, stoelen, tafels, wiegen en keukengerij prachtige koetsen en de zware toe-sledealles heriuneringen van onze jeugd, of oris bekend uit de verhalen onzer ouders. Hrt zal in Januari 1903, als de kinderen Kerstvacantie hebben, een lust zijn voor hun oogen maar niet minder voor de ouderen, want Arti heeft zijn zalen belangloos ter beschikking gesteld, en de wanden worden versierd met kiuder- portretten in olieverf en in pastel. Wat geeft zoo'n tentoonstelliDg een werk, overal vragen, of men wat moois heeft, want mooi en bijzonder moet het zijn. Te Middel- burg, Utrecht, 's-Hertogenbosch en Haarlem hebben reeds zulke tentoonstelliugen plaats gehad, telkens ten behoeve van een weldadig duel, lu het buitenlaud, in Neuwied, iu Lugano in Parijs, iu Muncheu, op tentoonstelliugen en in musea heeft men zooveel meois bijeengebracht, dat het zeer te betreuren zou zijn, als men zich hier het genoegen van eene dergtlijke verzameling kleurlijk, geestig en leerzaam, moest ontzeggen. Vele consuls in den vreemde, vele burgemeesters, vele musea willen de zaak steuuen, vooral ook omdat de afdeeliug zilver speelgoed schcone zakec belooft bijeen te brengen, uit den tijd van de bekende zilversmeedkunst, en van den laatsten tijd, nu die kuust begint op te leven. Eene circulaire is op ruime schaal verspreid zij roept op tot medewerking, want er zijn veel exposities noodig, groote en k'eine, maar vooral sierlijke, smaakvolle poppen, groepen en afzouder- Jijke exemplaren. De vereeniging tot Verbetering van het lot der Bliuden, zij die de hooge bescherming geniet van de Koningin-Moeder, afdeeliug Amsterdam, zal er de voordeelen van genieten. Zonderliug con trast veel moois, veel zeldzaams te zieu geven ten behoeve van hen, die niet zien. Die breede rij van bliuden, die gedurende den langen nacht, die hen omgeeft, ook nog strijden tegen armoede die blinden, die zoo gaarne door werk wat verdieneD, maar daarvoor les moeten nemen, en kosten tnakeu. En daD, die lange, lange rij vau halfblinden, tastend om zich been, sorns zichzelf tot last, soms vreezend anderen last te geven, sommigen onderhouden door hun kinderen anderen tot zorg hunner ouders. A! die misdeelden zij moeten genieten van de opbrengst dezer ten toonstelling van poppen en speelgoed en zilverwerk. Het coinite der tentoonstelling bestaal nit de dames P. A. van LeeuwenWaller, eere-presi- dentewed. J. Wertheim, geb. A. C. Bicker, presidenteM. C. de Marez OijensReynvaan, vice-presidente C. M. HannemaWertheim, penningmeesteresse A. J. StuartKorthals, ]e secretaresse F. DubourcqReesse, 2e secretaresse H. de BlockFaijwed. Max Fnld. De Bulgaarsche regeering zal ter gelegenheid van den 25sten verjaardag van de verdediging van den Schipkapas jubileum-postzegels uitgeven tot een hedrag van 100,000 francs. Zij zullen het terngslaan der Turken onder Soliman Pacha vortoonen door de Bulgaarsche vrijwilligers. Dure postzegols. Het bestunr der Duitsche posterijen heeft voor het rijks-postmuseum een postzegel aangekocht voor 37,500 markhet is een blauwe Mauritius, een exemplaar van de oudste oplage der 2 d. postzegels. Het museum te Berlijn bevat, zooals bekend is, een der meest uitgehreide en kostbare postzegel verzamelingen der wereld, ja, het kan nagenoeg bugen op volledigheid. Slechts enkele van de alleroudste postzegels ontbreken daar. Uit de hierboven genoemde geldsom kan men opmaken, dat den mogelijken vinder van een dier onthrekende exemplaren, een ware achat ten deel valt. TeDgevolge van een duel tusschen twee kapiteins van het 6Q,t° regiment infanterie te Milaan heeft de Minister van oorlog strenge maat- regelen genomen om dergelijke voorvallen in't ver- volg te voorkosaeD. De kolonel van 't regiment is ontslageH, de laitenant-kolonel is veroordeeld tot 15 dagen hechtenis, twee majoors zijn veroor deeld tot 10 dagea hechteuis en de vier kapiteins, die voor gstuigen hebben gediend, hebben drie maanden vestingstraf gekregen. Vier officieren van het Deensche opleidings- eskader, dat te Karlskrona voor anker ligt, zijn Dinsdagnacht op nog onbekende wijze verdronkeu bij hun terugkoer uit de stad. De wacht had hulpgeroep gehoord. De lijken van twee hunner zijn gevonden. Nabij Ozon, in Frankrijk, hebben twee arbeiders, die in een wijngaard op patrijzen jaagden per ongeluk een werkman aangescheten, die iu den wijngaard aan den arbeid was. De man wiens gelaat afschuwelijk door de hagelkorrels verminkt is, ligt hopeloos gewond in het ziekenhuis. De boogschottersvereeniging jrl'Escaut", ge- vestigd te Heirnesse hield Maandag een wedstrijd, die de laatste op die baan zou zijn. De vereeni ging had nl. besloten zijn schietbaan te verplaatsen omdat de nabuurschap meer en meer bevolkt werd en het zoodoende was te vreezen dat den een of anderen dag een afgedwaalde pijl een ongeluk zon veroorzaken. Door een noodlottig toeval, had juist bij dezen laatsten wsdstrijd een ongeluk plaats Kinderen waren, zooals gewoonlijk, komen toeloopen om er naar te zien. Een pijl kwam onder hen terecht en een klein jongetje van drie jaar werd aan het voorhoofd getroffen, zoodat hij neervlel. Het kind zal waarschijnlijk niet in 't leven blijven. Voor de rechtbank te Parijs kwam dezer dagen een Hollander, Herman Taalenberg, een man van 70 jaar, die in 1865 in Parijs kwam maar twee jaar later verbannen werd, omdat hij geroepen had *Leve de republiek." Na dien tijd kwam hij echter telkens weer in Parijs terug 27 maal is hij wegens overtrading van 't verbod veroordeeld. Maar onlangs bleek hij toch terug gekeerd te zijn, an bij zijn oude aaoeder van 97 jaar te wonen. Voor de 28ste maal stond hij terecht, maar nu besloot de rechtbank hem zijn levensdagen in Parijs te laten slijten. Een jongman van 27 jaren, geboortig uit Saint Trond (Belgie), vroeger ingedeeld bij een regiment lanciers, was voor ongeveer drie of vier jaar gedeserteerd. Hij werd dezer dagen te Brusse ootdekt en naar Brugge gezonden, waar hij voor den krijgsraad moest verschijneB. Toen men even- wel den gevangenwagen opende, vond men hem opgehangen door middel van een strop die hij van zijn hemd had gemaakt. Bij het vullen van den luchtballon van graaf De Ja Vaulx, den bekenden Franschen lucht- reiziger, te Palavas, bemerkte men Dinsdagavond, dat de locomobiel, die voor de vorming van waterstof dienst deed, hevig schokte. Bij onder- zoek bleek, dat er geen water in den ketel was en dat deze op het punt was te springen, wat vernieling van den halfgevulden ballon tengevolge gehad zou hebben. Bovendien lag de stookhaarc opgepropt met kolen en waren de kleppen vast- gezet. De machinist verklaarde, dat dit de derde maal was, dat men tijdens zijn afwezigheid kolen in den haard had geworpen. Hij is onmiddellijk ontslagen. Een onderzoek is ingesteld. ®^<^s»Uitsluitend raadplegingen voor Keel-, Neus- en Oorziekten des Maandags en Donderdags van 8 tot II uren voormiddag. Specialist voor Keel-, Neus- en Oorziekten. N°. 43, Statiestraat, N°. 43. ST. NIKOLAAS (Waas), Belgie. 2 VI. AG. NAAM. MH. Ivanennaar Lading Voor Ter Neaien 17 Eng. 8.8. Hailing 2199 Londen 9tnkg. 18 idem Faraday 2525 iNew-Castle idem Duits. 8.8. Paala 1857 Greaker hout Von Tor Xeneen s 17 Eng. s.8. Ann Webster 2241 Londen stukg. Voor Uent i 17 Eng. 8.8. Astrologer 2580 Leith stukg. 18 idem Essex 3449 St Petersburg hout Eng. sch. Amy 378 Chariestono pijpaarde Eng. s.8. Truro 3366 Hull stukg idem Sea Gull 2762 Londen idem idem Don 2658 Goole idem Van 8 17 Duits. icel. Warte 2261 iRotterdam ledig Deen. s.s. Nordsoen 2986 Alloa idem Eng. s.s. Derwenc 2349 GOole stukg. idem Sea Hound 3085 Londen idem 18 idem Tadorna 3730 Liverpool idem Belg. 8.8. Ganda 1341 Middlesbro ledig Woensdag 24 0 H 0 ZEETIJDINGEN. Van 17 tot en met 18 Sept. Toevalligerwijze vernam enzen verslaggever tijdens zijn verblijf te Geuda dat ook daar ter stede zich wondervolle gevallen van ongehoopte genezingen door het gebruik der Pink Pillen hadden veorgedaan o. a. vernam hij dat in de familie J. W. de Bruijn, kuiper, wonende Bogeu O 135", zich een trefFend geval had voorgedaan. Aan de kuiperij aankomende trof hij iemand aan die juist bezig was eenige haepels om een ton te slaan. De man stond verbaasd een bezoek te krijgen, maar, nadat onze verslaggever eenige uit- legging had gegeven omtrent zijn bezoek antwoordde die werkman, welnu, ik ben de persoon zelf die U zoekthij liet zijn gereedschap terstond liggen en zeide gaat met nse mee naar miju ouders want ik ben de zoon van den kuiper en kan in 't bijzijn van mijn ouders U van alles op de hoogte stellen. Hierop nam hij zijn stok die hij bepaald noodig had om te loopeD, want zijn ziekte was van dien aard geweest dat hij wel voor iuo- mer kreupel zou blijven. A1 wandelende en pratende kwamen wij aan zijn ouders waning en na het doel van mijn be zoek aan zijn ouders uitgelegd te hebben ant woordde zijn vader en moeder, die gewenschte inlichtingen zmllen wij U met genoegen geven. Met een opgeruimd gelaat van dankbaarheid be- gon do vader dat zijn zoon thans 28 jaar oud, voor ongeveer 6 jaar een weinig pijn begon te gevoelen in de linker knie, die pijn giug van lieverlede naar beneden en vervolgens naar boven, het geheele linkerbeen zwol op vreeselijke wijze op, het bekwam een donker'olauwe kieur en dit alles ging gepaard met vreeselijke ouuitstaanbare pijn. De ziekte was zelfs zoo erg, dat denagels der roeten van zelf af vielen. Doch ongelukkiger- wijze, daar bleef het niet bijhet kwaad ging al hooger en hooger en hij klaagde over maagpijn. Gedurende dien tijd was mijn zoon verplicht te bed te blijven en wel gedurende anderhalf jaar, met vijf man moest hij geholpen worden om hem te verbedden en daar hij zelf iu het Dagblad van Gouda eene genezing van maagpqn gelezen had door het gebruik der Pink Pillen, zoo besloot hij er ook eens mee aan te vaDgen en werkelijk niet alleen dat de maagpijn verdween, maar zijn been werd dunner, bekwam eene gewone vleeskleurige kleur, begen van lieverlede uit zich zelf op te staan en thans is de wond niet grooter dan een speldenkop en kan hij weder gelijk voorheen mij de behulpzatne hand bieden in mijne kuiperij. Dat een ieder er verwonderd over staat behoef ik U nauwelijks te zeggen en wij zelf ook of- schoon het welk ongelukkig is dat hij krenpel is gebleven kunnen wij onze dankbaarheid niet uitdrukken over dit ongehoopt resultaat. Want, het mag met recht eene ware opstanding genoemd worden. - Wij kunnen er echter niet genoeg op aandrin gen, dat men wel acht geve de echte Pink Pillen van Dr. Williams te bekomen, want gelijk alle goede producten worden ook de Pink Pillen reeds op eene grove manier nagemaakt, zelfs zoodariig dat zij uiterlijk den schijn hebben van de echte te zijn, doch de heilzame en getiezende bestanddeelen bezitten zo in geene deele. Koopt ze slechts bij de depothouders die onder de attesten zijn aange- geven of zoo gij maar eenige twijfel mocht hebben, laat ze rechtstreeks van den Hoofddepothouder komen, de heer SnabiBe. Prijs 1,75 de doos9,— per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij JOH. DE ROOS, K 157, Vlasmarkt, Middelbnrg. Door den heer Joh. j)E Roos is als wederver kooper der Pink Pillen voor TER NEUZEN en omstreken aangesteld A. VAN OVERBEEKE LEUNIS, Westkolkstraat. Voor de vele bewijzen van belang- stelling, onderronder. gedurende de Uit aller naam, J. C. DONKERSLOOT. Penis, 19 Sept. 1902. Schippers die genegen zijn Beeten te vervoeren, campagne 1902, voor de fabriek te Moerbeke (Waes) te laden in de havens en polders van Zeeland, melden zich bij een der ondergeteekenden aan. 4 BAUMANN &Co. Sas van Gent, j CR pAUWELS Selzaete. VICTOR WILLEMS. Aannemer geworden zijnde der voor de ver eeniging //Door Eendracht Sterk" te Ter Neuzen benoodigde HUPERPHOSPHAAT, 14 geef ik hij dezen kennis, dat nog gelegenheid tot aankoop bestaat tot uiterlijk Woensdag 24 Sep tember aanstaande. Levering franco op den wagen te Ter Neuzen, (betaling contant). Adres: A. HAMELINK, De Jongestraat, Ter Neuzen. in nieuwe balen te bekomen, mits deze week te bestellen ad 2,70 uit het schip, voor de ver eeniging //E1GEN HULP" te Hontenisse. Levering franco op den wagen Walsoorden^ einde September. Betaling contant. Hansweerd, Sept. 1902. J. J. VAN ARENTHALS. ®a|ondergeteekende bericht het ge- achte publiek van TER NEUZEN en omstreken, dat hij, evenals voorgaande jaren, wederom op de kermis is gearriveerd met zijn van ouds bekend PALINGKRAAM, staande tegenover de Vlooswijkstraat. BeloveDde eene nette en prompte bediening en Onder aanbeveling, te spreken bij Mejutfr. Wed. VAN LEEUW- AARDEN te Ter Neuzen, van 1 tot 6 uur 's nam., speciaal voor het inzetten van Kunst- tanden en Gebitteil, volgens het laatste systeem en aan billijke prijzen. Mondstukken door anderen vervaardigd, worden door mij tegen een kleine vergoeding opnieuw gearrangeerd en gegarandiseerd. Dr. HIRSCHEL komt op aanvraag ten huize der kalanten zonder verhooging van prijs. SPREEKUUR ZONDAGS van 8 tot 12, WOENSDAGS en VRIJDAGS van half elf tot twaalf, in het Hotel //OP DE HLYDE, Genezing zonder operatie door den /)ii€W>W€fl band van Is den eersten Woensdag van iedere maand te spreken bij Mej. de Wed. VAN LEEUWARDEN, Noordstraat (Schotschen hoek), Ter Neuzen, van des voormiddags 10 tot 's na- middags 1 ure. Ook is hij aan huis te ontbieden.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 2